Dunántúli Napló, 1976. március (33. évfolyam, 60-90. szám)

1976-03-16 / 75. szám

pfuuiuonim kupa Győztes a Bp. Honvéd Magyar és szovjet győzelemmel ért véget a verseny Vasárnap délelőtt az Orvos- egyetem aulájában élénk ér­deklődés mellett folytatódtak a nemzetközi Pannónia Kupa ví­vóverseny küzdelmei. Először a női tőrvívók léptek pástra, akik szombaton délután a selejtező csőidéit vívták. Később a kard­vívók is megkezdték mérkőzés­sorozatukat. Dr. Csernus Kálmán, a Me­gyei Sporthivatal elnöke szom­baton és vasárnap is ott volta versenyen. — Azon vagyunk, hogy a Me­csek Kupa kerékpáros verseny mellett a Pannónia Kupa vívó- verseny mindinkább elismert, rangos eseménye legyen a sportágnak. Rábe Gusztáv, a Magyar Ví­vószövetség szakfelügyelője el­ismeréssel szólt a látottakról. — Rangos, erős mezőny jött össze Pécsett. A párbajtőrver­seny volt a legszínvonalasabb. A Pannónia Kupának megvan a jövője. A pécsiek mintasze­rűen rendezték meg a viadalt, az Orvosegyetem aulájában re­mek körülményeket biztosítot­tak. A pécsi vívók a verseny első két napján Vető, Sápi és Herczfeld révén még szerepet tudtak vállalni, vasárnap már kevés szavuk volt. A női tőrben a három pécsi kislány hamar elbúcsúzott a versenytől, Bo- goli és Réti az első fordulóban kiestek, Regéczi sem jutott a 16 közé. A győzelmet a Ivoviak versenyzője, Dolgih szerezte meg, aki Kadával együtt vi­gasságon harcolta ki a döntő­bejutást, ott azonban ellenáll­hatatlannak bizonyult. A háromnapos verseny a kardozók küzdelmével fejező­dött be. Harminchármán indul­tak, köztük 9 szovjet versenyző. A vendégsportolók közül iket- ten jutattak a döntőbe, ahol Vargának, a Vasas versenyző­jének sikerült megszakítania a szovjet vívók győzelmi soroza­tát. Pannónia Kupa nemzetközi női tőrverseny végeredménye: 1. Dolgih (Lvov) 5 gy., 2. Lett­ner (BVSC) 3, 3. Kavalenka (ukrán válogatott) 3, 4. Kada (BVSC) 2, 5. Pál (Haladás VSE) 1, 6. Németh (Szolnoki MÁV) 1. A Pannónia Kupa nemzetkö­zi kardverseny végeredménye: 1. Varga (Vasas) 4, 2. Guszer- nyi'kov (ukrán válogatott) 3, 3. Vetrov (Lvov) 2, 4. Kuntner (BVSC) 1, 5. Mándi (Diósgyőri VTK) 0. A sérülések miatt a döntőben csak öten indultak. A pontverseny végeredmé­nye: (a külföldi versenyzők eredményeit nem számították be.) 1. Bp. Honvéd 53,5, 2. BVSC 49,5, 3. Szolnoki MÁV 14,4, 4. Vasas 12, 5. Universi­tas PEAC 11 pont. Szovjet sportküldöttség Pécsett A Magyar öttusa Szövetség vendégeként hazánkban tartóz­kodó szovjet öttusa edzők és szakemberek csoportja hétfőn Pécsre látogatott, a szovjet vendégek a Sportiskola és a PMSC öttusa szakosztályának munkájával ismerkednek. A női törverseny győztese, a szovjet' Dolgih (jobbról). Kosárlabda Kecskemét—PVSK 94:84 (44:50). NB I. férfi mérkőzés. Vasutas Tornacsarnok. BSE-PVSK 105:62 (45:34). NB I. női mérkőzés. Budapest. Ezt a találkozót szombaton ját­szották. ' TFSE-PVSK 50:42 (30:24). NB I. női mérkőzés, Budapest. Csepel Autó-Universitas PEAC 72:66 (38:34). NB II. férfi mérkőzés, Budapest. ASZTALITENISZ. Harminckilenc fér- fi és 16 női játékos részvételével rendezték meg a munkahelyi sparta- kiád megyei döntőjét. Győztesek: férfi csapat: KPVDSZ. Női csapat: KPVDSZ. Férfi egyéni: Pálmai (KPVDSZ). Női egyéni: Csonkáné (KPVDSZ). II. Nem tudtak gólt lőni a pécsiek Pécsi MSC —Szekszárdi Dózsa 0:0 Pécs-Ujmecsekalja, 5000 néző. V.: Tátrai. PMSC: Katzirz — Iványi, Schulteisz, Dárdai L. (Kiss, a 46. percben), Kincses — Dárdai P., Bá­lint, Lőrincz — Kardos, Hámori, (Fá­bián a 64. percben), Jónás. Edző: Garami József. Szekszárd: Lipovszky — Zalavári, Simon, Laki, Lubastyik — Tóth, dr. Freppán, Somodi — Micskó (Meszlényi, a 46. percben), Szentes, Márkus (Bulla a 68. perc­ben). Edző: Kormos Mihály. Az ősszel a PMSC mind a két pontot megszerezte Szekszárdon, a visszavágón döntetlen eredménnyel kellett megelégednie a piros-feketék­nek. A helyzetek alapján akár 2—3 góllal is nyerhettek volna, a PMSC játékosai azonban ezen a mérkőzé­sen is gólképtelennek bizonyultak. A mérkőzés jelentős részében a szekszárdiak kapuja előtt folyt a já­ték, a vendégek ritkán jöttek át a félpályán, megszállták kapujuk elő­terét, szervezetten védekeztek. A 8. percben Kardos került jó helyzetbe, de mellé lőtt. Nem sokkal később Kardos az oldalhálót találta el, majd kecsegtető helyzetben kapu mellé gurított. A 21. percben Jónás— Kardos akció után Hámorihoz ke­rült a labda, de a kapufát találta el. A 25. percben veszélyeztettek először a szekszárdiak, Szentes kapu fölé lőtt. A 30. percben Kardos lövé­se után a nézők már-már gólt kiál­tottak, Lipovszky kiejtette a labdát, de szerencsére kifelé perdült. Az 55. percben Jónás 5 méterről a földön fekvő Lipovszkyba lőtt. A 65. percben lipovszky mentette Kardos lövését. A 76. percben Dárdai P. labdáját LiDovszky lábbal védte. A játékveze­tő a 86. percben Kisst kiállította. A pécsi iátékos Szentessel szemben szabálytalankodott. A PMSC győzelme elmaradt. Ez alkalommal sem volt olyan pécsi já­tékos, aki be tudott volna találni az Bálint elöl tisztáznak o szekszárdi védők. Hátul Dárdai P. be­avatkozásra készen. Fotó: Arató László A komlói csapat lelkes játékával, jó erőnlétével, egységes csapatjáté­kával javuló formában szerezte meg a régen várt győzelmet. Az első fél­időben a komlóiak határozott fölényt harcoltak ki és a helyzetek alapján még több gólt is lőhettek volna. Szünet után feljöttek a hazaiak, de a komlói védelem tartani tudta a várpalotaiakat. A komlói kapuban Buús csak egyszer hibázott. Tallósi magabiztosan játszott. A középpá­lyások nagyon igyekeztek, elöl Lingl többször megzavarta a várpalotai védelmet, Radicsot szemfülessége dicséri, a várpalotai csapatból Lu­kács és Czompő játéka emelkedett ki. Csaba Gábor, a Komlói Bányász edzője: — Jobb lett a csapatjáté­kunk, és ez alkalommal a fiúk aka­rásával sem voltak problémák. Örü­lünk a győzelemnek, de nem sza­bad elfelejtenünk, hogy az elkövet­kezendő hetekben nehéz mérkőzések várnak ránk, a PMSC után a Duna­újvárossal játszunk. Az NB II. további eredményei: Dorog—Oroszlány 1:0, Debrecen— Bábolna 1:1, Kossuth KFSE—FÖS­PED Szállítók 2:0, Volán SC—Nagy- bátony 3:0, Budafok—MÁV-DAC 2:1, Szolnok—Izzó 2:2, Dunaújváros— BVSC 2:0. AZ NB II. ALLAS A ellenfél kapujába. A vendégek lel­kesen küzdöttek, tervük sikerült, pon­tot vittek Pécsről. A PMSC játékából hiányzott az átütőerő, az egyéni já­tékot erőltették, sokat körülményes- kedtek a játékosok s a helyzeteket sorra elügyetlenkedték. A pécsi vé­dőknek ritkán akadt dolguk, Kincses volt közülük a legtöbbet játékban. Bálint az első félidőben többször hi­bázott, szünet után feljavult. Dár­dai P-t láttuk már jobban is játsza­ni, Lőrincinek csak felvillanásai vol tak. Jónás nem tudott megbirkózni védőjével, Kardos sok helyzetet ki­hagyott, Hámori körülményes volt. A szekszárdiak legjobbjai Lipovszky, Simon, Laki és Somodi voltak. Garami József, a PMSC edzője: — Ez volt a harmadik mérkőzésünk amikor ennyi helyzetet hagytak ki játékosaink. A góllövés változatlanul nem megy a csapatnak, támadtunk, támadtunk, de- ez az eredmény­ben nem mutatkozott meg. Várpalotán nyert a Komló Komlói Bányász —Várpalotai Dányász 1:0 Várpalota, 2800 néző. V.: Barna. Komlói Bányász: Buús — Keller, Tal­lósi, Lahó, Kelemen — Tresch (Gál az 57. percben), Mód, Bányász, Já­nosi, Lingl, Radics. Edző: Csaba Gá­bor. Várpalota: Palotai — Lukács, Csapó, Kisbej, Czompó — Kun (Riz- mayer a szünetben), Bertalan, Szál­lási — Bene (Kiss a 60. percben), Nyitrai, László. Edző: Palovecz Béla. Tapogatózó mezőnyjáték után a komlóiak lendültek támadásba. A 11. percben Bányászt buktatták a vé­dők, a komlói szabadrúgás után ka­varodás támadt a várpalotai kapu előtt, a védők szögletre mentettek. A 25. percben vezetéshez jutott a Komló. Lingl betört a 16-os előteré­be, Radicshoz játszott, aki a kapu bal sarkába lőtt. (1:0). Változatos volt a mérkőzés, Buús és Palotai kapuja is veszélybe került. A 31. percben Buús szépen húzta le a hazaiak szögletét. Ezután a vár­palotaiak rohamoztak. A 35. perc­ben feljött a Komló, Tresch lövése a védőkről pattant ki a kapuból, majd Bányász szögletét kellett vé­denie Palotainak. Szünet után a hazaiak rohamoz­tak, Nyitrai kapásból fölé lőtt. A túlsó kapunál Mód került helyzetbe, de ki­várt, és a védők szögletre mentet­tek. A 63. percben Bányász beadá­sát Palotai üggyel-bajjal nyomta szögletre. A várpalotaiak mezőny­fölényt harcoltak ki, a komlói vé­delem azonban jól működött. Buús- nak több jó védése volt. A 80. perc­ben a komlói kapus kiejtette a lab­dát, de a várpalotaiak elügyetlen­kedték a helyzetet. A 85. percben Radics labdáját Lingl lőtte a kapus­ba. A várpalotaiak rákapcsoltak, egyik támadást a másik után vezet­ték, a komlóiak jól védekeztek, tar­tani tudták az eredményt. 1. Dunaújváros 23 15 6 2 53-18 36 2. Budafok 23 14 5 4 55-30 33 3. Dorog 23 13 6 4 41-20 32 4. Volán 23 10 9 4 37-25 29 5. Kossuth KFSE 23 12 4 7 39-24 28 6. BVSC 23 10 7 6 39-27 27 7. Szolnok 23 9 7 7 34-26 25 8. Debrecen 23 9 7 7 27-31 25 9. Pécs 23 9 5 9 35-21 23 10. MÁV DAC 23 8 6 9 28-32 22 11. Szekszárd 23 6 9 8 27-34 21 12. Komló 23 7 7 9 24-37 21 13. Oroszlány 23 6 8 9 30-34 20 14. Várpalota 23 6 8 9 27-34 20 15. Olajbányász 23 6 7 10 21-34 19 16. Izzó 23 5 8 10 25-33 18 17. FÖSPED 23 6 5 12 30-40 17 18. Nagybátony 23-*6 5 12 22-38 17 19. Bp. Spart. 23 3 8 12 18-50 14 20. Bábolna 23 5 3 15 29-53 13 TOTO 1. Dorog—Oroszlány 2. Várpalota—Komló 3. N.-kanizsa—Bp. Spart. 4. V. Izzó—SZMTE 5. Saig. KSE—DMTE 6. Kazincb.—Egri Dózsa 7. MOTIM—Fűzfő 8. Bakony—Körmend 9. Juventus—Milan 10. Napoli—Torino 11. Perugia—Cesena 12. Róma—Lazio 13. Sampdoria—Fiorentina 4* 1 14. Brindisi—Genoa 15. Palermo—Novara 1:0 0:1 2:0 2:2 0:0 2:1 1:2 2:0 1:1 0:0 1:0 0:0 0:0 törölve x 2:2 RADIO KOSSUTH RADIO 8.27: Mezők, falvak éneke. 8.50: Titkon innen — titkon túl. 9.20: Ro­mantikus magyar muzsika. 10.05: Is­kolarádió. 10.35: Zenekari muzsika. 11.39: Rákóczi. Rádiójáték. — V. rész. 12.35: Melódiakoktél. Közben: 13.10: Törvénykönyv. 13.25: A Meló­diakoktél folytatása. 14.02: Ezeregy délután. 14.50: Éneklő Ifjúság. 15.10: Sugár Rezső műveiből. 15.32: Kerin- gők. 15.44: Magyarán szólva . . . 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Harsan a kürtszó. 16.35: Holnap közvetítjük . . . 17.05: Lecke — fel­nőtteknek. 17.30: Népi zene. 18.00: A Szabó család. • 19.15: Gondolat. 20.00: Lemezmúzeum. 20.50: Ránki György: Népszerű dallamokból. 21.05: Huszas stúdió. 22.20: Berlioz: Beatrix és Benedek, Kétfelvonásos vígopera. 0.10: Filmzene. PETŐFI RÁDIÓ 8.05: Donizetti: Lammermoori Lu­cia — Jelenet és Lucia áriája az I. felvonásból. 8.20: Tíz perc külpoli­tika. 8.33: Kettesével. Részletek Rodgers zenés játékából. 9.23: Dél­előtti torna. 9.33: Népi zene. 10.00: A zene hullámhosszán. 11.55: Látó­szög. 12.00: Kisegyüttesek félórája. 12.33: Delibes: Sylvia — balettszvit. 12.52: Remekírók — remekművek. Holt lelkek. Gogol regényének rá­A RÁDIÓ ÉS TELEVÍZIÓ MŰSOR dióváltozata. 13.33: Karai József: If­júmunkások — szvit. 14.00: Kettőtől hatig . . . 18.00: Zenekari muzsika. 18.33: Népdalcsokor. 19.15: A művé­szet és az elítélt. 19.30: Csak fia­taloknak. 20.33: Mindenki könyvtára. 21.03: Zenés portré Márkus Lászlóról. 21.55: Könnyűzene Bródy Tamás szer­zeményeiből. 22.33: Nóták. 23.30: Dzsesszfelvételeinkből. 3. MŰSOR 14.05: Dietrich Fischer-Dieskau Schubert lemezeiből. 15.00: Magyar Irodalmi Arcképcsarnok. 15.18: Grace Bumbry és Gottlieb Frick énekel. 16.03: Orosz muzsika. 17.00: A kö­zönség kérdez, a muzsikus válaszol. 17.30: Külpolitikai magazin. 18.03: Magnósok, figyelem! 18.48: Ravel és Debussy műveiből. 19.15: Iskolarádió. 19.33: Tudományközi esték. 20.13: A Madrigál Európában. 20.45: XIX. szá­zadi operákból. 21.13: Mahler: VI. szimfónia. 22.28: Bacher Mihály Beethoven zongoraestje a Zeneaka­démia nagytermében. PCCSI RÁDIÓ I. 17.00: Műsorismertetés, hírek. 17.05: Zenés kívánsáqok. 17.30: A szójatermesztésről. Riport. 17.45: Ágoston Edit, Bolla Tibor és Marczis Demeter operarészleteket énekel. 18.00: Dél-dunántúli híradó. 18.15: ,,Volt egyszer egy vadnyugat” c. film zenéjéből. 18.25: Hírösszefoglaló. 18.30: Szerb-horvát nyelvű műsor. Hírek. — Az ifjúság hullámhosszán. Zenés műsor. 19.00: Német nyelvű műsor. Hírek. — Tudósítóink jelentik. — A Baranya megyei munkásmozga­lom német nemzetiségű tagjai. Pusztai József írása. III. rész. — Új­donságok innen-onnan. — önök kérték. Zenés összeállítás. 19.30: Mű­sorzárás. MAGYAR TV I 8.00: . Tévétorna (ism.) 8.05: Ma­gyar irodalom, (ált. isk. 7. o.) 9.00: Énekeljünk együtt! 9.05: Környezetis­meret (ált. isk. 4. o.) 10.05: Fizika. (Ált. isk. 6. o.) 10.25: Játsszunk báb­színházát! XIII/7. rész. A játéktér. (Ism.) (Sz.) 11.05: Történelem, (ált. isk. 6. o.) 13.05: Magyai; irodalom (ism.) 14.00: Énekeljünk együtt! (Ism.) 14.05: Környezetismeret (ism.) 14.55: Fizika (ism.) 15.55: Történe­lem. (ism.) 16.58: Hírek. 17.10: Te­lizsák — Óvodások műsora, (ism.) 17.45: Hogyan edződött az acél? Vi­taműsor — I. rész. 18.15: Játék a betűkkel. 18.40: Az ismerős és isme­retlen Bulgária. I. A Horizont Szer­kesztőség műsora. (Sz.) 19.05: Rek­lámműsor. 19.15: Esti mese (Sz.) 19.30: TV-Híradó. 20.00: Tévétorna. 20.05: Kisfilmek a nagyvilágból. A japán majom. Japán ismeretterjesz­tő film (Sz.) 20.35: Magyar tájak. Egy tó jelene. Balaton II. (Sz.) 21.10: Változó Ázsia. Olasz doku- mentumfilm-sorozat. X/5. rész. Útban Szingapúr felé. 22.10: Csapatjáték és taktika a labdarúgásban. Angol filmsorozat. XI/11. rész. A kapus já­téka. 2. MŰSOR 20.00: O’Neill: Boldogtalan hold. Dráma két részben. A Kecskeméti Katona József Színház előadása, fel­vételről (18 éven (felülieknek). Köz­ben: 20.55: TV-Híradó. JUGOSZLÁV TV 17.10: Magyar nyelvű tv-napló. 17.45: Utazás — népszerű tudomá­nyos film. 18.15: Foglalkozások ábé­céje. 18.45: Népi muzsika. 21.00: A csillagok néznek az égről — film­sorozat. 22.05: Komolyzene. 2. MŰSOR 18.45: Természetfilmek. 19.00: A Partridge-család — humoros adás. 20.00: Éjszakai komp — TV-dráma. 21.00: Huszonnégy óra. 21.20: És üd­vözöljetek mindenkit otthon. 21.50: Látóhatár. Baranya legjobb ifjúsági és serdülő sportolói, a legjobb nevelőedzők ta­lálkoztak hétfőn szerkesztőségünkben. A megyei sporthivatal évről-évre meg­jutalmazza közülük a legjobbakat. Képünkön Kazinczy István, a PMSC országos ifjúsági bajnok súlyemelője, Baranya múlt évi legjobb ifjúsági sportolója veszi át tiszteletdiját Sza­kács Jánostól, a Megyei Sporthivatal munkatársától. Röviden TEKE. PMSC—Dorogi Bányász 7:1. NB II. férfi mérkőzés, Pécs. Pápai Ezüst Nyíl—Pécsi Spartacus 5:3, NB II. férfi mérkőzés, Pápa. CSELGÁNCS. A Szekszárdi Dózsa a^ hét végén 12 egyesület 71 fel­nőtt és 47 ifjúsági versenyzőjének részvételével rendezte meg I. osz­tályú cselgáncsversenyét. Az ifjú­ságiak között az 58 kg-os súlycso­portban 3. lett Gál (PSI), 75 kg- ban 2. helyen végzett Tóth (PSI). TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS. A megyei szövetség idénynyitó Tenkes Kupa versenyének színhelye Máriagyűd volt. Eredmények: Férfiak, felnőttek: 1. Gyen is (PVSK), ifjúságiak: 1. Tóth (PVSK), serdülők: 1. Tollas (siklósi Táncsics Gimnázium). Nők: felnőt­tek: 1. Fáltiszné (Pécsi Vörös Me­teor). Ifjúságiak: 1. Zsirman (PVSK). Serdülők 1. Keresztes (Pécsi VM). Úttörők: 1. Lukácsi (Pécsi VM). ÖKÖLVÍVÁS. A Rózsa József Em­lékversenyen az utánpótlás korosz­tályban Farkas (Steinmetz SE) váltó­súlyban aranyérmet nyert. A papír- súlyban Pirbus (PVSK) második volt ÚSZÁS. Budapesten a 13—14 éve­sek országos úszóbajnokságán a 100 méteres lány hátúszásban Jelics (Sportiskola) 3. volt, ideje 1:13,30. ÍJÁSZÁT. Budapesten az országos terembajnokságon a nők teljes távú bajnokságát Bulsz Ildikó, a Pécsi Vízügy versenyzője nyerte. A férfiak­nál a pécsi Szajlai második helyen végzett. TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS. Vasárnap Pilisborosjenőn nagyszerű pécsi si­kert hozott a Bp. Spartacus idény- nyitó^ versenye, az angliai világbaj­nokságra készülő válogatottal az élen a teljes hazai élmezőny rajthoz állt. A fő versenyben Szabó (PVSK) 50 másodperccel szorult a második helyre a győztes Hegedűs (BEAQ mögött, és biztosan verte 8 perccel a harmadik egri Borost. Tizenegye­dik Nagy Lajos, tizenharmadik Gö- bölös István, a csapatban első: PVSK. KÉZILABDA. Nagybátonybpn a Kárpát Kupa kézilabda-tornán a magyar férfi válogatott 20:20 arányú döntetlent ért el az olimpiai bajnok jugoszláv csapat ellen. LABDARÚGÁS. MNK-mérkőzés: Fe­rencváros—Székesfehérvári MÁV Elő­re 3:0 (0:0). Budapest. Az FTC \ 6:2-es gólkülönbséggel jutott a leg­jobb nyolc közé. Őrszáqos serdülő kupamérkőzés: PMSC—Rába ETO0:0, 11-es rúgásokkal a pécsiek jutottak tovább. Dunántúli, napló i Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi üg/elet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja •j Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os qépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős “vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál ' és a kézbesítőknél. Előfizetési díj eqy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054