Dunántúli napló, 1975. december (32. évfolyam, 329-359. szám)

1975-12-09 / 337. szám

Labdarugó HIB II.: két uereseg ' Honidén ';J Kossuth KFSE -Pécsi M SC 1:0 (0:0) Szentendre, 1200 néző. V.: Győri. Kossuth KFSE: Szendrei — Szőke, Zentai, Stier, Gálhi- di — Barta, Gálvölgyi — Po­gány, Menyhárt, Lipták, Sipőcz. Edző: Budai László. PMSC: Katzirz — Iványi, Schulteisz, Englóner, Kincses — Dárdai L., Dárdai P., Kiss S. (Lutz a 64. percben) — Fábián, Hámori (Kiss L. a 64. percben), Jónás. Edző: Garami József. A hazai csapat kezdett job­ban, de tíz perc eltelte után fokozatosan fölénybe került a PMSC. A 20. percben Jónás kivárt nagy helyzetben, majd Fábián elől mentett Zentai. A 31. percben Dárdai P. elől merész vetődéssel hárított a Kossuth KFSE kapusa. Ismét je­lentkeztek a pécsieknél a régi hibák, a fölény ellenére sem sikerült vezetést szerezni, mert kapu előtt határozatlanok vol­tak a csatárok. A 34. percben FJámori beadását Jónás a ka­pu torkából mellé lőtte. Két perccel a félidő befejezése előtt szabadrúgáshoz jutott a szentendrei csapat. Pogány nagyerejű bombáját Katzirz remek érzékkel hárította. Alig kezdődött el a második félidő, máris gólt szerzett a Kossuth KFSE. A 47. percben Sipőcz baloldali beadását Lip­ták látványos fejessel küldte a pécsi kapuba (1 :0). A gól után nagy erővel támadott a Pécs, küzdött az egyenlítő gólért. Az 55. percben Kincses lövése alig csúszott mellé. A 74. perc­ben óriási' lehetőség' maradt kihasználatlanul. Dárdai L. nagyerejű szabadrúgása a ka­pufán csattant és a visszapat­tanó labdát Kiss L. 10 méter­ről Szendreibe lőtte. Néhány perccel a befejezés előtt Eng­lóner hibájából Lipták kerül­hetett jó helyzetbe, de mellé lőtt. A pécsiek ezúttal balszeren­csés mérkőzést vívtak. A csa­patnak több gólhelyzete akadt, azonban ezeket nem sikerült értékesíteni. A Kossuth KFSE gyengébben játszott mint az elmúlt hetekben, győzelmét annak köszönheti, hogy keve­sebb helyzetéből egyet értéke­sített. A játék képe alapján a mérkőzés során többet tá­madó Pécs legalább döntet­lent érdemelt volna. A pécsi csapat védelmében Schulteisz ezúttal is jól játszott. Kincses teljesítménye is dicséretes. A középpályások közül Dárdai L. volt a legjobb, aki a védeke­zés mellett kapura is veszélyes volt. A Kossuth KFSE legiobb- jai: Gálhidi, Stier és Zentai voltak. GARAMI JÓZSEF, a PMSC vezető edzője: — Jól küzdött a csapat, de mégsem sikerült pontot szereznünk, mert hely­zeteink sorra kimaradtak. Oroszlány—Komló 2:1 (2:0) Komló, 500 néző. V.: Soós F Oroszlány: Papp L. — Né­meth, Szabó, Vízkeleti, Sárosi — Papp M., Kavalák (Torma a 64. percben), Babai — Hor­váth, Dókai, Szlobodics. Edző: Mészáros Imre. Komló: Buús — Kelemen, Kovács, Sfeib, Tallósi — Keller, Lahó, Pál — Radios, Jánosi (Róth a szünetben), Gáli (Bányász a 64. percben). Edző: Csaba Gábor. Eseménytelen első negyedóra után Jánosi és Radics indítá­saival próbáltak támadásba lendülni a hazaiak, kevés si­kerrel. Az első helyzet Jánosi előtt adódott, de jó helyzet­ben mellé lőtt, majd Gál lövé­sét védte a vendégek kapusa. A komlói mezőnyfölény ellené­re az Oroszlány szerzett veze­tést. A 24. percben Lahó sza­bálytalankodott, a vendégek szabadrúgáshoz jutottak. Papp M. 20 méteres nagyerejű lö­vése nyomán a labda a iobb felső sarokban kötött ki (1:0). Négy perccel később újabb gólt kapott a Komló. Steb el­vesztette a labdát, Dákai rá­csapott, Buús a 16-oson belül ellökte az oroszlányi játékost. 11-es! A büntetőt Horváth a bal alsó sarokba lőtte (2:0). A vendégek vezetésük tudatá­ban nyuqodtabban játszottak, de a félidő hátralévő percei­ben már nem történt említésre méltó esemény. Szünet után nagy igyekezet­tel játszott a Komló. A 49. percben sikerült szépíteniük. Keller beívelt szögletét Róth a jobb felső sarokba emelte. (2:1). Az 52. percben Keller futott el a jobbszélen, beadá­sát Róth három méterről gyen­gén a kapus kezébe lőtte. A Komló irányította a játékot, de a csatárok, akárcsak az elmúlt hetekben, ezúttal is nagy hibaszázalékkal játszot­tak. Az Oroszlány beszorult kapuja előterébe, de a komlói csatároknak nem sikerült újabb helyzetet teremteniük. Az utol­só percekben ismét feljött a vendégcsapat és nem sokkal a befejezés előtt Dákai került jó helyzetbe, de meflé fejelt. Jóformán alig akadt helyzete az Oroszlánynak, mégis elvit­ték a két pontot Komlóról. Igaz, ők a kínálkozó lehetősé­geket kihasználták, és a má­sik oldalon hiába volt több helyzete a kék-fehér gárdának, nekik csak egy gólt sikerült szerezniük. A Komló kapujá­ban Buúsnak kevés védeni- valója akadt A védelemben Kovács végig egyenletes, jó teljesítményt nyújtott. Steib a második qól előtt nagyot hi­bázott. Pál és Keller szünet után feljavult és a csereként beállt Róth is megfelelt. Az Oroszlány leqjobbjai: Papp M., Szabó és Vízkeleti voltak. CSABA GABOR, a Komlói Bányász vezetőedzője: —Mind­két gól elkerülhető lett volna, ha játékosaink taktikailag éret­tebbek. Emberfogás, akarat és a helyzetek kihasználása nél­kül itthon sem lehet pontot szerezni. További eredmények A Volán—Dunaújváros rang­adón döntetlen eredmény szü­letett és mivel a Budafok ve­reséget szenvedett a BVSC- től, nőtt a listavezető Duna­újváros előnye. A X. forduló óta nyeretlen Naqybátonynak sikerült legyőznie a Vasas Iz­zót. A meglepetések közé tar­tozik a Várpalota sikere Nagy­kanizsán és a Doroq biztos győzelme a Szállítók ellen Budapesten. BVSC—Budafok 4:1 (2:0), Volán—Dunaújváros 2:2 (1:2), FÖSPED Szállítók—Doroq 1 :4 (1 :2), Bp, Spartacus—Debre­cen 1 :1 (1 :1), Bábolna—MÁV DAC 1:1 (0:1), Nagybátony— Vasas Izzó 2:1 (1:1), Szekszárd —Szolnok 1 :1 (1:1), Nagykani­zsa—Várpalota 1 :3 (1 :0). AZ NB II. ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Dunaújváros 2. Budafok 3. Dorog 4. BVSC 5. KKFSE 6. Volán 7. DVSC 8. SZMTE 9. MÁV DAC 10. PMSC 11. Komló 12. Oroszlány 13. Várpalota 14. FÖSPED 15. Szekszárd 16. Nagykanizsa 17. Vasas Izzó 18. Nagybátony 19. Bp. Spartacus 20. Bábolna 19 12 19 11 19 10 19 9 19 10 19 6 19 8 19 7 19 8 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 2 3 4 5 6 4 6 7 8 8 7 7 7 9 8 7 6 8 6 9 4 10 7 9 2 12 43-15 29 45-27 27 28- 17 25 37-24 23 35-22 23 27-24 21 23-28 21 27- 23 19 25- 28 19 29- 20 18 22-23 18 28- 30 18 26- 31 18 28-34 16 22-30 16 17- 27 16 18- 26 14 20-32 14 18-40 13 26-43 12 Harc a labdáért az Oroszlány 16-osánál, a Komló—Oroszlány mérkőzésen. Arató László felvétele CSELGÁNCS. Jól szerepelt a Pé­csi Sportiskola az országos úttörő csapatbajnokságon. A döntőben a második helyen végeztek a Miskolc mögött és megelőztek olyan nagy nevű egyesületeket, mint a Budapesti Spartacus, Újpesti Dózsa, Honvéd, KSI és Baja. Az ezüstérmes csapat tagjai: Spengler, Keszthelyi, Sza­kács, Kása, Hercz, Kovács, Vida, Szankovszki, Ziegenham, Márkus. A csapat edzője Benkő Jenő. ÚSZÁS. Kecskeméten az FTC ál­tal rendezett versenyen eredménye­sen 5zerpeltek a PMSC úszói. A 100 méteres női hátúszásban Dom­bi, a 200 méteres női delfin mell­ben Pesti az első helyet szerezte meg. Rajtuk kívül helyezést ért el Stámusz, Hardy, Palánki, Papp, Bó- dis. A 400 méteres női gyorsúszás­ban Dombi 5:16,1 másodperces idő­vel új megyei csúcsot állított fel. Ebben a számban Kovács ugyan­csak jó időt ért el, teljesítménye: 5:18,0 másodperc. RÖPLABDA. Játszma veszteség nél­kül harcolta ki az NB ll-be jutást a Tanárképző Főiskola női csapata. A főiskolás lányok Tab, Mezőlak és Tatabánya ellen egyaránt 3:0 arány­ban győztek. BIRKÓZÁS. Az országos serdülő­bajnokságon szabadfogásban Gaz­dag Attila (Kinizsi Húsos) az el­ső helyen végzett. Fried (Kinizsi Húsos) a 3. helyet szerezte meg. Ebben a fogásnemben a PMSC ver­senyzői közül Gyenei 2., Mucsi 4. lett súlycsoportjában. A kötöttfogá­súaknái a PVSK versenyzői közül Horváth 3., Futó 5., Herczeg 6. lett. Sárközi (PMSC) az 5. helyet sze­rezte meg. Táncsics SE—Mázaszászvár i Bá­nyász 0:0. Kaposvár, 200 néző. V.: Lábodi. Mázaszászvár: Szulics — Kólya, Kocsis, Katona, Bocz, Pataki, Bazsonyi, Kovács, Horony, Stemler (Perényi), Csordás. Edző: Stepán Tibor. A vendégek mind erőnlét, mind játék tekintetében felülmúlták a kaposvári csapatot. A Táncsics SE-t csak Kiss kapus kitűnő védése mentette meg a vereségtől. Jók: Kiss, Kovács, illetve Bocz, Pataki, Kovács, Stemler. Pécsi VSK—BKV Előre 3:0 (2:0). PVSK-pálya. 500 néző. V.; Nagy G. PVSK; Papp — Nagy Szabó, Grün- wald, Gyurina, Zoltai, Kaszás, Kresz, Baumholczer (Iván), Somogyvári, Tóth. Edző: Lendvai Miklós. Nagy iramú mérkőzés, a tervszerűbben játszó PVSK ilyen arányban is meg­érdemelten győzte le a taktikailag fegyelmezetlen BKV Előrét. Gólövők: Somogyvári (2), Iván. Jók: Szabó, Grünwald. Kaszás, Somogyvári, illet­ve Gulácsi. Székesfehérvári MÁV Előre—Pécsi BTC 4:1 (2:1). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Hegedűs. PBTC: Sass — Istókovics, Huszti, Bogdán. Kiss, Vár­helyi (Bodor), Bartal, Fiegler, Ha­jós, Kincsei, Lauer. Edző; Horváth László. A képzettebb játékosokból Zoltai igyekszik elvinni a labdát Légrádi mellett a PVSK—BKV Előre mérkőzésen. A háttérben Kaszás. Kóródi Gábor felvétele álló MÁV Előre minden szempontból felülmúlta a PBTC-t. Góllövők: Cs. Horváth, Bús, Lechner, Tornai, illetve Kézilabda vb Óriási küzdelem NDK—Magyarország 10:9 (6:6) Vezette: Rykart, Ischel (sváj­ci). NDK: Zober — Krause, Rost (1), Lange (1), Tietzl, Rich­ter, Kretzmar (3). Csere: Pas- kuy, Genloff (1), Matz (3), Kahnt (1), Seifert. Magyarország: Bújdosó — Lelkesné (1), Lakiné, Sterbinsz- ky (5, hármat 7 méteresből), Csikné, Vadászné, Angyal (1). Csere: Nagy Ilona (1, 7 mé­teresből), Nagy Marian (1), Ta­vaszi. A magyar kézilabda váloga­tott ezen a mérkőzésen ját­szott eddig a legjobban. Óriá­si volt a lányok lelkesedése, és ha kicsit jobban tudnak összpontosítani, nem hagynak ki két 7 méterest és kihasznál­ják a kétszeri emberelőnyüket, más, legalább döntetlen lehe­tett volna az eredmény. Az NDK válogatottja gyorsabb, erőteljesebb és biztosabb ke­zű volt. Jugoszlávia—Csehszlovákia 13:13 (7:4). A világbajnokság újabb meglepetése, az esély­telennek gondolt Csehszlovákia pontot szerzett g világbajnok Jugoszláviától. Szovjetunió—Rónámia 17:16 (13:7). A Szovjetunió hatalmas küzdelemben győzött. A hatos döntő állása 1 Jugoszlávia 2 1 1 — 24-21 3 2 Szovjetunió 2 1 1 — 27-26 3 3 NDK 2 1 1 — 20-19 3 4. Románia 2 1 — 1 36-23 2 5. Csehszlovákia 2 — 1 1 19-33 1 6 Magyarország 2-------2 17-21 — A keddi program: Románia —Magyarország, Csehszlová­kia—Szovjetunió, Jugoszlávia— NDK. Bogdán. Jók: Lechner (a mezőny leg:obbja), Bús, Fülöp, Cs. Horváth. A PBTC-ből senkit sem lehet k:emelni. Véméndi TSZ SK—3p. Epitők 3:2 (2:0). Népliget, Építők-pálya, 100 néző. V.; Kövesfalvi. Véménd: Dosz- poth — Szabó, Rótt, Márton, Kaj- tár, Törjék (Fiochsz), Antal, Kiss L., Takács (Hüber), Orosz, Bencsik. Ed­ző: Rónai István. Két nagy hiba előzte meg a Véménd góljait az el­ső félidőben A fővárosiak végig többet kezdeményeztek és szünet után egyenlíteniük is sikerült, de egy újabb védelmi megingás a vé- méndieket juttatta a két ponthoz. Góllövők: Orosz (2) Szabó, illetve Pauli, Prandószki. Jók: Szabó, Rótt, Orosz, illetve Vass, Pauli. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Barcs— Pénzügyőr 2:2, Enying—Növényolaj 3:2. Siófok—MEDOSZ ÉRDÉRT 2.0. Ganz-MAVAG—EMG SK 1 :0. Duna­újváros—Dombóvár 3:0, Lőrinci Fo­nó—Perbál 3:0. Az NB III. őszi végeredménye 1. Ganz-M. 2. Pénzügyőr 3 BKV Előre 4. Szfv. MÁV 5. Lőrinci F. 6. Véménd 7 PVSK 8. Siófok 9. Enying 10. Táncsics 11. Barcs 1* EMG SK 13. Perbál 14. Mázaszászvár 15. D. Építők 16. PBTC 17 ÉRDÉRT 18. Növényolaj 19. Bp. Építők 20. Dombóvár 13 2 11 6 11 3 12 1 9 5 4 44-22 28 2 41-28 28 5 40 22 25 6 36-25 25 5 33-22 23 6 39-33 23 6 32-22 22 6 23-20 22 7 27-28 20 6 21-23 19 8 17-26 19 7 B3-22 18 8 28-34 17 8 25-21 16 8 19-27 15 10 25-39 14 10 18-29 13 12 27-41 13 13 22-36 10 12 16-36 10 ASZTALITENISZ. A PMSC Tüzér ut­cai terme volt a színhelye az úttörő olimpia megyei döntőjének. Győz­tesek: leány I, korcsoport; Bíró (Komló). II. korcsoport: Mausz (Majs). Fiú I. korcsoport: Tóth (Pécs, Jókai utcai iskola). II. kor­csoport: Szabó (Pécs, Építők úti is­kola). A győztesek részt vesznek az országos döntőn, mely Jászberény­ben lesz január 2—6. között. KOSÁRLABDA. NB II. férfiak: Pé­csi MSC—Bakony Vegyész 43:71 (47:37). NB' II. nők: MAFC-Sziget- vár 49:48 (28:26). BIRKÓZÁS. Gazdag Ferenc, a Ki­nizsi Húsos versenyzője meghívást kapott a válogatott keretbe. De­cember 8-tól a tatai edzőtáborban készül a jövő évi nemzetközi ver­senyekre. ÖKÖLVÍVÁS. Kaposvár bajnoksá­gán jól szerepeltek a baranyai ököl­vívók. Az ifjúságiak mezőnyében Ba* logh (Mohácsi TE) kisváltósúlyban első lett és egyben ő nyerte a leg­technikásabb versenyzőnek járó tiszteletdijat is. A felnőtteknél Kál­mán (Steinmetz SE), Sárdi (PVSK), Alvics (Steinmetz SE) lett Kaposvár bajnoka. Második helyen végzett Ka­tona (Steinmetz SE), harmadik lett Péter (Steinmetz SE). A pontver­senyt a Kaposvári Dózsa nyerte a Steinmetz SE és a Vasas előtt. TORNA. Az országos serdülő vi­dékbajnokságon a II. osztályúak' me­zőnyében Rolich Éva (Sportiskola) összetettben első lett, klubtársa Szabó Gabriella előtt. Bibarc (Sport­iskola) o 4. helyet szerezte meg. A szerenkénti döntőkben gerendán el­ső Bibarc, talajon első Rolich, 2. Szabó, 3. Bibarc. Az első osztályúak mezőnyében Kieffer Andrea korlá­ton 3. lelt. — Az országos vidéki férfi ifjúsági III. osztályú bajnoksá­gon az összetett versenyt Mikola Zoltán (Gépipar) nyerte. A szeren­kénti döntőkben Mikola korláton és talpjon szerzett győzelmet. Lóugrás­ban Kovács (Gépipari) ugyancsak első lett. Korláton Kovács (Gép­ipari) a 2. helyet szerezte meg. Kosárlabda NB I. végeredménye Nők: 1. Bp. Spart. 2. BSE 3. MTK-VM 4. KSI 5. Székesfehérvár 6. TFSE 26 24 2 2139-1338 50 26 23 3 1834-1406 49 26 23 3 1866-1451 49 26 19 7 1834-1399 45 26 14 12 1726-1574 40 26 14 12 1535-1501 40 7. Pécs 8. BEAC 9. Diósgyőr 10. Szekszárd 11. Kecskemét 12. Ganz-MAVAG 26 13 13 1720-1736 39 26 11 15 1374-1579 37 26 11 15 1570-1671 37 26 8 18 1320-1643 34 26 8 18 1380-1595 34 26 6 20 1377-1754 32 13. Vasas Izzó 14. Szeged 26 26 5 21 1246-1651 31 3 23 1268-1891 29 Megjegyzés: az azonos pontszámú csapatok közötti sorrendet az egymás ellen elért eredmények határozták meg. Az első vonal feletti csapatok indulnak a „rájátszáson” és a má­sodik vonal alattiak kiestek. TOTÓ 1. Volán—Dunaújváros 2:2 z 2. KKFSE—Pécs 1:0 1 3. Bp. Spartacus—Debrecen 1:1 X 4 FÖSPED—Dorog 1:4 2 5 BVSC—Budafok 4:1 1 6 Bábolna—MÁV DAC 1:1 X 7. EMG Sashalom—Ganz-M. 0:1 2 8. Barcs Pénzügyőr 2:2 X 9. PVSK—BKV Előre 3:0 1 10. Fiorentina—Róma 2:0 1 11. Lazio—Napoli 0:1 2 12. Milan—Internazionale 2:1 1 13. Torino—Juventus 2:0 1 +« 14. Taranto—Genoa 1:1 X A Sportfogadási és Lottóigazgató­ság közlése szerint a 49. heti totó­nyeremények az illeték levonása utár. a következők: 13 találatos szelvény 6 darab. nyereményük egyenként 147 116 forint; ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény 4 darab, a nvere mény és a jutalom együtt 223 847 forint; 12 találatos szelvény 165 da rab, nyereményük egyenként 3566 forint; 11 találatos szelvény 1723 da­rab, nyereményük egyenként 342 fo­rint. A 10 találatos szelvények szá­ma 12 105 darab, nyereményük egyenként 73 forint. Dunántúlt napló Ai MSZMP Baranya megye. Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pé.:s, Hunvadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pé -si Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696, Telex: .2-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyor Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 Labdarúgó NB III. í Mérkőzésről — mérkőzésre