Dunántúli napló, 1975. október (32. évfolyam, 269-299. szám)

1975-10-06 / 274. szám

Labdarugó HID Ellentétes félidők Szolnokon Szolnok-Pécs 1:1 (1:1) ' Szolnok: 2500 néző. V.: Som­lai, SZMTE: Fekete — Koiláth, Árvái, Simon, Kábák — Porhanda (Gálvölgyi), Sebők, Lódi — Ga. rics, Magos, Fürtös (Márton). Edző: Géléi József. PMSC: Jankovics — Bálint, Maurer, Dárdai L, Kincses - Schumann, Dárdai P., Lőrincz — Kardos, Fábián, Jónás (Hámori 1.) Edző: Garami József. Jó iramban kezdődött a mér­kőzés. A 2. percben Sebők lőtt mellé, három perc múlva Kin­cses Garicsot hagyta faképnél, Fábiánhoz játszott, Fekete szép vetődéssel védett. Levegősen fogtak embert a védők, így a mezőnyben számos szép akciót láthatott a közönség. A pécsi csapat jobbszárnya elemében volt, a legtöbb gólveszélyes támadás Kincseséktől indult el. A 21. percben Kardos fölé fe­jelt, majd váratlan góllal szer­zett vezetést a hazai csapat. Pécsi mezőnyfölény közepette a 26. percben 20 m-es szabad­rúgáshoz jutott a szolnoki együt­tes. Lódi lágyan kapura ívelt, Jankovics kiütötte' a labdát és Garics közelről bepofozta azt a hálóba. (1:0). A gól után né­hány percig a hazaiak szoron­gattak, majd ismét a Pécs ke­rült fölénybe. A 34. perc az egyenlítést is meghozta. Kardos szögletét Dárdai P. könnyedén fejelte a kifutó Fekete fölött a hálóba. (1:1). A további játék­rész a PMSC mezőnyfölényé­nek jegyében telt el. A második félidőt a szolno­kiak kezdték jobban, A 48. peTcben Maurer szorongatott helyzetben mentett szögletre. A két-csapat csak a 16-osig szőtte Ígéretesen támadásait, igazi gólhelyzetet alig tudtak kidol­gozni a csatárok. Az 57. perc­ben Fekete mintegy 20 m-es vágta után szerelte Kardost, majd Fürtöst indították, aki kö­zelről mellé lőtt. A 61. perc­ben Jankovics húzta le a labdát a csatárok elől. öt perc múlva Kábák az ötös sarkáról a ka­pust találta telibe. A 76. perc­ben Garics Lódi elé játszott, aki arasznyira bombázott a kapufa mellé. A 82. percben Fábián szöglete a kapufa tete­jére pottyant, egy perc múlva a csatár Feketét tette próbára, a szolnoki kapus azonban nagy bravúrral védett. — Az utolsó percekre nem sok esemény ma­radt, ha csak az nem, hogy Szekszárd—Nagykanizsa 2:0 (0:0) Szekszárd, 1500 néző. Vezet­te: Maczkó II. Szekszárd: Lipovszky — Za- lavári, Simon (Cserneczky a 70. percben), Vágó, Lubastyik (Freppán az 53. percben) — Tóth, Micskó, Laki — Meszlényi, Szentes, Pusztai. Edző: Kormos Mihály. Nagykanizsa: Vlaszák (Me- gyimórecz a 65. percben) — Kovácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Farkas, Savanyó (Krénusz a 63. percben), Né­meth — Pávlicz, Bogáti, Bruder. Edző: Lantos Mihály. A 8. percben Simon tért ölelő fejesére Szentes rócsapott, a kifutó Vlaszákot is elfektette, közben kisodródott. Beadására az egyik védő ráesett az ötös vonalán. Két perccel később baloldali beadásból Pusztai ol­lózva az ötösre emelte a lab­dát, Szentes 3 m-ről a balol­dali léc mellé pörgette. A 17. percben Kovácshegyi csúnyán belerúgott Pusztaiba, a- szek­szárdi játékos háromperces ápolás után tért vissza. Nyo­masztóvá vált a Dózsa fölénye. A 36. percben Micskó 16 méte­res lövését a bal felső sarok elől Vlaszák nehezen öklözte szögletre. A 43. percben ismét Micskó veszélyeztetett. 12 m-ről leadott lövése a kapu torkában álló védőről vágódott szöglet­re. Szünet után fokozta az ira­mot a szekszárdi csapat. Az 53. percben góllá érett a ha­zaiak fölénye. Pusztai jobbol­dali beadását Vlaszák rosszul­öklözte, a berobbanó Meszlé­nyi közelről fejjel a léc alá csúsztatta a labdát. (1:0). A 64. percben Lipovszky kifutott kapujából, Pávlicz 30 m-ről az üres kapura emelte a labdát, de a labda a gólvonal előtt felpattanva hagyta el a játék­teret. Két perccel később to­vább növelte előnyét a Dózsa. A kapuratörő Micskót szabály­talanul sem tudta -szerelni Ko­vácshegyi és Megyimórecz, a szekszárdi játékos, estében a hálóba kotorta a labdát. (2:0). Az első félidőben hiába ját­szott nyomasztó mezőnyfölény­ben a szekszárdi csapat, a vendégek kemény védelme rendre meghiúsította a jobbára középen erőltetett támadáso­kat. Szünet után továbbra is a Dózsa együttese kezdemé­nyezett többet, vezető gólja után lelkes, tetszetős játékkal feledtette, egyhónapos gyengél­kedését. Jók: Vágó, Lubastyik, Micskó, Meszlényi, Zalavári, illetve Doszpoth, Simon, Né­meth, Fekete László Az NlB II. további eredmé­nyei: Vasas Izzó—Debrecen 1:1, Dorog—MÁV DAC 2:0, Vo­lán—Bábolna 4:2, Dunaújváros —Oroszlány 6:0, Nagybátony— Szállítók 2:1, Budafok—Várpa­lota 3:2, BVSC—Bp. Spartacus 4:0. NB II. állása A Komlói Bányász—Kossuth KFSE mérkőzés végered­ményét eltalált pályázóink közül a szerencse Balassa Sori­dőmé, 7400 Kaposvár, Honvéd utca 30. szám alatti lakos­nak kedvezett. Nyereményét, a vásárlási utalványt szerkesz­tőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) veheti át. E heti szelvényünk beérkezési határideje szombaton déli 12 óra. PMSC—Budafok: .............................................. .............................. P ótmérkőzés: Nagykanizsa—Komló: ........................................... P ályázó neve: ...................................................................................... L akcíme: ................................................................................................. Simon a pécsi kapu előtt fejbe­rúgta Kincsest. Az első félidőben Pécs maga­biztosan, szemre is tetszetősen játszó t, a második 45 percben a hazaiak lelkesedése kiegyen­lítette a pécsiek nagyobb tudá­sát. Jók: Garics, Kábák, Lódi, illetve Maurer, Kincses, Fábián, Kardos. Palágyi Béla Asztalitenisz Jónyer a döntőben Hagenban (NSZK) megkez­dődött a kétnapos meghívásos nemzetközi egyéni asztalitenisz verseny. A nyolc résztvevőt két négyes csoportba osztották, s itt körmérkőzésre került sor a játékosok között. Mindkét cso­portból a két-két első helyezett került a négyes döntőbe, a töb­biek az 5—8. helyért küzdenek. A magyar színeket Jónyer István és Gergely Gábor képviseli. Kö­zülük Jónyer a döntő résztvevő­je, Gergely viszont az 5—8. helyért játszik. lUlegyebajnokság Sellyén győzött a Mágocsi SK PEAC—Porcelángyár 3:1 (1:0). Pécsújhegy. V.: Pazar. Biztosan nyert a PEAC. Góllövők: Som­fai, Kovács II., Füle, illetve Lauer. Jók: Farkas, Csaba, Ko­vács IL, illetve Szűcs, Szajkó. Pécsi Kinizsi—Vasasi Bányász 3:0 (0:0). Sörgyár pálya. 100 néző. V.: Fuchsz. Közepes szín­vonalú mérkőzésen megérde­Labdarugó ül ES III. 1. Dunaújváros 10 8 1 1 29-19 17 2. Pécs 10 6 3 1 22-9 15 3. Budafok 10 7 1 2 23-16 15 4. Dorog 10 6 2 2 18-12 14 5. BVSC 10 6 1 3 18-14 13 6. Volán 10 4 4 2 18-13 12 7. Oroszlány 10 4 3 .3 21-20 11 8. Várpalota 10 4 3 3 19-18 11 9. Kossuth KFSE 10 4 2 4 17-11 10 10. Nagybátony 10 4 2 4 13-15 10 11. Debrecen 10 4 2 4 14-17 10 12. Komló 10 3 3 4 9-10 9 13. Olajbányász 10 3 3 4 10-15 9 14. Szolnoki MTE 10 3 2 5 15-14 8 15. Szekszárd 10 3 2 5 13-17 8 16. Vasas Izzó 10 2 3 5 11-13 7 17. MÁV DAC 10 3 1 6 7-18 7 18. FÖSPED 10 2 2 6 14-19 6 19. Bábolna 10 2 — 8 11-25 4 20. Bp. Spartacus 10 1 2 7 7-23 4 Döntetlen a Véménd —Pénzügyőr rangadón Fotó: Erb János Véméndi Tsz SK— Pénzügyőr 2:2-(0:1). Véménd, 1000 néző, vezette: Dravecz. Véménd: Doszpod — Szabó, Rótt F„ Dobos, Kajtár, Törjék, Boro- vácz, Kiss, Takács (Fiochsz), Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. Küzdelmes mérkőzésen helyzetei alapján a Véménd közelebb állt a győzelemhez. Kiállítva: Urbánszabó (Pénzügy­őr) a 83. percben. Góllövők: Borovácz, Rótt F. (11-esből), illetve Sashegyi, Lesti. Jók: Do­bos, Kajtár, Bencsik, illetve Ba­lázs, Józsa, Hollmann, Sashe­gyi. Táncsics SE—PVSK 1:0 (0:0). PVSK-pálya, 800 néző. Vezette: Ágoston. Táncsics: Kiss P. — Eisemann, Judik, Ambach, Ha­mar, Szabó, Hadzopulosz, Fauszt, Garabuczi, Kapcsos, Dobor. Edző: Csanda István. PVSK: Sulyok — Hergenrőder, Szabó, Balázs, Gyurina, Grün- wald, Kaszás, Kresz, Baum- holczer (Rózsahegyi), Nagy, Iván. Edző: Lendvai Miklós. A PVSK végig nagy fölényben volt. A 85. percben egy várat­lan ellentámadásnál Balázs rosszul adott haza, Kapcsos el­csípte a labdát és belőtte csa­pata győztes gólját. Jók: Kiss P., Judik, Ambach, illetve Sza­bó, Grünwald, Kaszás. Barcs—Pécsi BTC 1:0 (1:0). Bőrgyár-pálya, 300 néző. Vezet­te: Pintér. Barcs: Kótai — Gu­lyás, Tóth, Winkler, Dóczi, Kiss, Nagy, Fodor (Novák), Gyergyák (Hoffer), Karsai, Bencsik. Edző: Mayer György. PBTC: Sass — Bíró, Daka, Németh, Kozma, Várhelyi, Bodor, Kiss (Sándor), Hajós, Lauer, Benkó. Edző: Horváth László. Közepes iramú, sok hibával tarkított mérkőzé­sen valamivel szervezettebben játszott a Barcs. Góllövő: Fo­dor. Jók: Kótai, Tóth, Winkler, illetve Bíró, Daka, Lauer. Dombóvári Spartacus—Siófok 1:1 (1:1). Dombóvár, 900 néző. Vezette: Szőke. Dombóvár: Dobos — Hertelendi, Vida, Pál, Orsós, Csatári, Pintér (Lobo­da), Nagy, Bordács, Németh, Lódri. Edző: Szám Frigyes. Sió­fok: Málics — Riedl, Kékesi, Fiath, Horváth K., Róth, Soós (Kiss), Babán, Johann (Balogh), Bihari, Bocsev. Edző: Meggyes Gábor. A végig jól játszó hazai együttes helyzetei alapján győ­zelmet érdemelt volna. Kiállít­va: Kékesi (Siófok) és Lódri (Dombóvár) az 53. percben. Góllövők: Lódri, illetve Bihari. Jók: Orsós, Nagy, Bordács, il­letve Babán, Fiath, Bihari. Székesfehérvári MÁV Előre— Mázaszászvári Bányász 1:0 (1:0). Székesfehérvár, 500 néző. Vezette: Grubits. Mázaszász- vár: Szulics — Csábrák (Bíró), Széles, Kólya, Bocz, Pataki, Kovács, Kocsis, Horony, Perényi, Stemler (Csordás). Edző: Ste- pán Tibor. Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégek közel álltak a döntetlenhez. Góllövő: .Fülöp. Jók: Bátor, Paulusz I., Töttös, illetve Szulics, Széles, Bocz. * Az NB III. további eredmé­nyei: Növényolaj—Perbál 2:1 (0:0), BKV Előre—Ganz-MÁVAG 0:2 (0:0), Dunaújvárosi Építők —EMG (Sashalom) 0:0, Bp. Építők—Lőrinci Fonó 0:1 (0:1), Enying—ÉRDÉRT 1:0 (0:0). AZ NB III. ALLASA 1. Gam MAVAG 10 7 2 1 25-9 16 2. Pénzügyőr 10 6 3 1 25-16 15 3. Lőrinci Fonó 10 6 2 2 21-13 14 4. Véménd 10 6 1 3 23-19 13 5. EMG SK 10 4 4 2 15-10 12 6. Siófok 10 5 2 3 13-9 12 7 Szív MÁV 10 6 — 4 20-17 12 8. Barcs 10 5 2 3 10-10 12 9 BKV Előre 10 4 3 3 24-17 11 10. Növényolaj 10 5 1 4 18-20 11 11. ÉRDÉRT 10 3 4 3 9-8 10 12 PVSK 10 4 2 4 15-16 10 13. Enying 10 4 2 4 11-13 10 14. Táncsics 10 3 4 3 13-16 10 15. Perbál 10 2 4 4 16-18 8 16. PBTC 10 1 4 5 10-18 6 17. Dunaújv. Ép. 10 1 4 5 9-20 6 18. Mázaszásivár 10 — 5 5 7-14 5 19. Dombóvár 10 — 4 6 6-18 4 20. Bp. Epttők 10 1 1 8 14-23 3 Kézilabda Az NB l.-ben maradt Pécs Szondi SE—PMSC 21:20 (15:12). NB I. férfi mérkőzés, Újmecsekalja, 1500 néző. Ve­zette: Schali, Krestko. A nagy tét miatt a PMSC idegesen kez­dett, így sok hiba csúszott a játékukba. Ezt jól kihasználta a vendégcsapat és a 44. per­cig három góllal vezetett. Ek­kor feljavult a pécsiek játéka, kiegyenlítettek és egy perccel a befejezés előtt még 20—20 volt az eredmény. A Szondi SE győztes gólja 30 másodperccel a mérkőzés lefújása előtt esett. Legjobb dobók: Pál (8), Madár (4), illetve Ágoston (8), Hege­dűs (6). A pécsiek vereségük ellenére is bentmaradtak az NB l-ben, mert a rivális Csömör Ózdon 23:20 arányban vereséget szenvedett. Komlói Bányász— Békéscsaba 24:23 (11:13). NB I. B., férfi mérkőzés, Komló. melten nyert a tartalékos Kini­zsi. Kiállítva: Dobsi (Vasasi Bá­nyász). Góllövők: Kiss P. (2), Juhász L. Jók: Kondákor, Kecs­kés, Virág, illetve Kakas. Pécsi Gázmű—István-nkna 6:2 (3:1). Gázmű pálya. 250 né­ző. V.: Zsivkó. Ilyen arányban is megérdemelt a hazai győze­lem. Kiállítva: Peres, Perényi (mindkettő István-akna). Gól­lövők: Szász (3), Papp, Laka­tos, Milkovics, illetve Varga, Pe­res. Jók: Nagy (a mezőny leg­jobbja), Szász, az István-aknó- ból senkit nem lehet kiemelni. Szigetvár—Boly 4:0 (1:0). Szi­getvár, 500 néző. V.: Horváth. A Bolyt csak jó formában védő kapusa mentette meg a még nagyobb vereségtől. Góllövők: Csőre (2), Varga, Palotai. Mohácsi TE—Sásd 1:0 (1:0). Mohács, 600 néző. V.: Rákóczi. Két gyenge csapat, tervszerűt­len, alacsony színvonalú mér­kőzés. Góllövők: Pártényi (11- esből), Jók: Alsóvölgyi, Peterke, Székely, illetve Király, Hírt. Kesztyűgyár—Beremend 4:0 (3:0), Pécsbánya. 100 néző. V.: Deák. A minden csapatrészé­ben jobb Kesztyűgyár akár több góllal is nyerhetett volna. Gól­lövők: Könyves, Hegyi, Garai, Balázs I. Jók: Barna, Pauli, He­gyi, a Beremendből senkit nem lehet kiemelni. Mágocs—Sellye 3:0 (2:0). Sellye, 400 néző. V.: Sabacz. Szétesően játszott a hazai csa­pat. Góllövők: Wald, Tresz, Bencs. Jók: Wald, Veréb, Bencs, illetve Kemsei. Steinmetz SE—Pogány 1:1 (1:1). Postás pálya. 150 néző. Vezette: Benkő. Igazságos pont- osztozkodás. Góllövők: Gyigor, ill. Várbíró (11-esből). Jók: Ger­gely, Berki, illetve Várbíró, Peti. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Szigetvár 2. Pécsi Kinizsi 3. PEAC 4. Vasasi Bány. 5. Kesztyűgyár 6. Gázmű 7. Sellye 8. István-akna 9. Mohács 10. Steinmetz SE 11. Beremend 12. Pogány 13. Boly 14. Sásd 15. Mágocs 16. Porcelángyár 7 — 1 19-7 14 6—2 15-6 12 4 2 2 17-11 10 2 14-8 10 1 11-5 10 3 20-14 9 8 1 8 1 8 1 1 13-10 12-11 12-12 9-13 10-16 11-12 10-18 7-15 7-16 7-17 Kupa-hírek A portugál labdarúgóbajnok­ság 5. fordulójában gólzáporos győzelmet aratott a Benfica, az Ú. Dózsa következő BEK ellenfele. A Benfica hazai pá­lyán 5:0-ra nyert a 'Beira-Mar ellen és öt forduló alatt szer­zett 9 pontjával az élen áll. A Sporting a Vasas UEFA Kupa ellenfele idegenben a Guimaraes ellen szerepelt, 1:1 arányú döntetlent ért el. A Sporting jelenleg 6 pontjával a hetedik helyen áll. Világ proletárjai, •gyaaUIJetekl héttői Dunántúli napló _ r ou..péo.a IOKW-----­A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitxlrf Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 KészOll ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Kótai, a jól védő barcsi kapus nehéz helyzetben tisztáz.