Dunántúli napló, 1975. október (32. évfolyam, 269-299. szám)

1975-10-27 / 295. szám

Kimaradtak a gőiheiyzetek Komló—FŐSPED 1:1 (0:0) Czabán Samu tér, 1300 néző. Vezette: Padár. Komló: Buús —• Kelemen (76. perc, Bányász), Kovács, Steib, Tallósi----------Ha­v asi, Pál, Lahó (67. percben Tresch), — Keller, Jánosi, Ra­dies. Edző: Csaba Gábor. FÖ- SPED: Lanczkor — Márkus, Kö­böl, Kárpáti, Fejes, Kiss, Lo- sonczi, Kanyó, Hirbeck, Alapi, Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. FÖSPED támadásokkal kez­dődött a játék és már a 4. percben Kanyó tejese a kapu­fán csattant. A Komló lassítani igyekezett a hazaiak rohaná­sát. A 25. percben Losonczi 20 méteres szabadrúgása centimé­terekkel kerülte el Buús kapu­ját. Válaszul Pál lövését védte Lanczkor. A félidő utolsó tíz percében élénkült a játék: a 32. percben Buús védte Alapi lövését, majd a 35. percben Radics bombája adott munkát Lanczkornak. A 39. percben Márkus éles beadását a FŐ­SPED csatárok elvétették. Óriási helyzet volt! Szünet után a Komló táma­dólag lépett fel és a 48. perc­ben a kitörő Radics elől Már­kus az utolsó pillanatban men­tett. Az 54. percben Losonczi szabadrúgása szállt kapu mellé. Állandósult a komlói fölény, Lahó, Keller, majd Radics lö­véseit kellett Lanczkornak há­rítania. A 68. percben Keller viharzott el a jobb szélen, pon­tos beadása átszállt Lanczkor feje felett és Radics 8 méterről fejelt a hálóba. 1 :0. Nem so­káig örülhetett a Komló a ve­zetésnek, mert a 74. percben Hirbeck beadását Alapi 1<özel- ről rúgta Buús kapujába. 1:1 A Komlónak még volt helyzete, a 80. percben Steib hatalmas bombáját védte Lanczkor. Élénk iramú, helyenként gyors, változatos és izgalmas mérkőzést láthattak a nézők. A komlóiak rendkívül fegyelmezet­ten védekeztek és igyekeztek kitapogatni az ellenfél hibáit. A szünet után a Komló vette át a játék irányítását és valóság­gal kapujához szegezte az ellenfelét. A Bányász egysége­sebb csapat benyomását kel­tette, és hogy a győzelem ez­úttal elmaradt, annak magya­rázata: nem elég a helyzeteket kidolgozni, be is kell azokat lőni. Jók: Tallósi, Radics, illetve Márkus, Losonczi. Jászberényi János Röplabda EB Ezüstérmes a magyar női csapat Befejeződött Belgrádban a IX Röplabda Európa Bajnok­ság. A férfiak nagyon gyengén szerepeltek, a 11. helyen vé­geztek. Annál jobban csillogott a női csapat, amely ezüstér­mével egyben biztosította a montreali olimpiai kiküldetést is. Mind a férfiaknál, mind pe­dig a nőknél az aranyérmet a szovjet csapat szerezte meg. Érdekesséq még, hogy az új­ságírók szavazatai alapján ösz- szeállított női Euróoa-váloga- tottba két magyar, Szalainé és Torma Ágnes is helyet kapott. ismét győzött a Mázaszászvár Mázaszászvári Bányász—Sió­foki Bányász 3:0 (2:0). Máza­szászvár, 800 néző. V. Szinger. Mázaszászvár: Szulics — Kó- ly'a, Széles, Kocsis, Bocz, Pa­taki, Bíró, Kovács, Horony (De­meter), Stemler (Csábrák), Csordás. Edző: Stepán Tibor. Siófok: Málics — Riedl, Pin­tér, Horváth Károly (Horváth Kálmán), Babán, Dróth, Ba­logh, Sabján, (Takács), Soós, Bihari, Bocsev. Edző: Meggyes Nagykanizsa—Oroszlány 2:0 (0:0) Nagykanizsa, 3000 néző, ve­zette: Barna. Nagykanizsa: Lovkó — Kovácshegyi, Dosz- poth, Simon, Müller — Horváth, Farkas (Készéi, az 50. percben), Németh (Bruder a 30. percben) — Pávlicz, Bogáti, Sulyok. Edző: Lantos Mihály. Oroszlány: Papp L. — Németh, Szabó, Dó­kái, Kovács — Vízkeleti, Ka- valák, Babai (Biczián a 78. percben) — Horváth, Papp M., Szlobodics. Edző: Mészáros I m re. Az első helyzetet az olajo­sok hagyták ki, s ez Farkas ne­véhez fűződik. Az oroszlányiak a félidő derekától rákapcsol­tak, s széleken vezetett táma­dásaikkal sok zavart okoztak a kanizsai kapunál. Szünet után az olajosok lendültek előre és az 50. percben fölényük góllá érett, amikor Pávlicz labdáját az újonc Horváth 8 méterről vágta az oroszlányi kapuba. 1 :0. Két perccel később Brú­der tört ki a félpályánál, de nagy vágta után a kivetődő Papp zsákmánya lett a labda. Támadásban maradtak az ola­josok, de csak a 81. percben sikerült előnyüket növelni. Ek­kor Pávlicz cselezgetett a 16- oson belül, majd visszagurí­tott és a jókor érkező Bogáti egy csel után lőtt az oroszlányi kapuba. 2:0. A nagy lelkesedéssel és a második félidőben tetszetősen játszó kanizsai legénység min­den csapatrészében -felülmúlta a vendégeket és akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Müller, Horváth, Készéi, Kovácshegyi, illetve Németh, Szabó. Balogh Antal IUI«»g!f€»bcsjtiolc«icig Nehezen Nagybátony—Szekszárd 0:0 Nagybátony, 1200 néző. Ve­zette: Geiger. Nagybátony: Palczhuber — Sütő, Antal, Po- zsár l„ Kovács L. — Macska, Kovács F. (Orosz, a 85. perc­ben) — Nagy, Veres, Pozsár II. (Pál, a 60. percben), Loch. Ed­ző: Horváth Mihály. Szekszárd: Lipovszky — Zalavári, Simon, Cserneczki, Pusztai, Szabó, Tóth, Laki, Somodi, Szentes, Bulla (Freppán, a 86. percben). Edző: Kormos Mihály. Kiegyensúlyozott, mérsékelt iramú és színvonalú mérkőzés. A bányászcsapat támadó játé­kában kevés volt az elgondolás és a lendület, így a határozot­tabb és keményebb játékot nyújtó Szekszárd megérdemel­ten vitte el az egyik pontot. Jók: Palczhuber, Antal, Kovács L., illetve Simon, Tóth és Cser­neczki. További eredmények KOSSUTH KFSE- SZOLNOKI MTE 4:2 (2:1) BVSC-MÁV DAC 4:0 (0:0) BP. SPARTACUS-BÁBOLNA 5:2 (2:0) DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ- V. IZZÓ 5:0 (1:0) VOLÁN-BUDAFOK 1:1 VÁRPALOTA-DVSC 0:1 TOTO az nb ii. állása 1. Dunaújváros 13 10 2 1 37-11 22 2. Dorog 13 8 3 2 21-12 19 3. Budafok 13 8 3 2 26-18 19 4. KKFSE 13 7 2 4 27-17 16 5. BVSC 13 7 2 4 25-18 16 6. Pécs 13 6 3 4 24-14 15 7. Volán 13 5 5 3 21-16 15 8. Komló 13 5 4 4 16-12 14 9. DVSC 13 5 3 5 15-24 13 10. Várpalota 13 4 4 5 19-21 12 11. Nagybátony 13 4 4 5 15-18 12 12. Olajbányász 13 4 4 5 13-17 12 13. FŐSPED 13 4 3 6 22-24 11 14. Oroszlány 13 4 3 6 22-25 11 15. MÁV DAC 13 5 1 7 16-23 11 16. Szolnok 13 4 2 7 19-21 10 17. Szekszárd 13 3 4 6 17-23 10 18. Izzó 13 3 4 6 14-20 10 19. Bp. Spart. 13 2 3 8 15-32 7 20. Bábolna 13 2 1 10 17-35 5 győzött a Szigetvár Mohács—Beremend 3:0 (1:0). Beremend, 300 néző, v.: Hor­váth. A harcosabb vendégek rászolgáltak a győzelemre. Góllövők: Patócs (2), Szőke. Jók: Schmidt, Pártényi, Alsó­völgyi, a beremendiek közül senkit sem lehet kiemelni. Mágocs—PEAC 0:0. Mágocs, 100 néző, v.: Király. Mindkét csapat gyengén, tervszerűtlenül játszott. Pogány—Kinizsi 0:0. Pogány, 100 néző, v.: Sör. A hazaiak nem tudták értékesíteni gól­helyzeteiket. Jók: Loch (a me­zőny legjobbja), Rugási, Radó, illetve Bodor, Kecskés. Boly—Steinmetz SE 2:0 (0:0). Boly, 350 néző, v.: Hődör. A bólyiak végig nagy fölényben játszottak. Góllövők: Vigh, Fó- nai. Jók: Haris, Volk, Marián, illetve Bosnyák (a mezőny leg­jobbja), Somogyi, Bartucz. Sellye—István-akna 2:0 (2:0). Pécsszabolcs, 250 néző, v.: Tóth. A vendégek helyzeteik alapján akár több gólt is rághattak volna. Góllövők: Harsányi és Elmayer. Szigetvár—Vasasi Bányász 1:0 (1:0). Vasas II., 500 néző, v.: Polcz. Jó iramú mérkőzés, Nagy ködben játszották a Gázmű—Kesztyűgyár megyebajnoki mérkőzést. Képünkön: Hein (Gázmű) próbál támadást inditani. szerencsés szigetvári gól. Gól- lövő: Telek. Jók: Tóth, Varga, Pichler, illetve Németh, Erde- lecz, Adorján. Sásd—Porcelángyár 3:1 (2:0). Sásd, 150 néző, v.: Ásványi. Megérdemelt sásdi győzelem. Góllövők: Hirth (2), Hont I., il­letve Kiss. Jók: Hartmann, Hirth, Hont I., Zsirman és Kiss. Kesztyűgyár—Gázmű 3:0 (0:0). Gázmű-pálya, 200 néző. A hazaiak szív nélküli játékuk miatt maradtak alul. Góllövők: Kincses (2), Kálmán. MEGYE! I. OSZTÁLY ÁLLÁSA: 1. Szigetvár 11 10 — 1 33-8 20 2. P. Kinizsi 11 6 2 3 16-7 14 3. Kesztyűgyár 11 5 4 2 14-7 14 4. PEAC 11 5 3 3 21-13 13 5. Sellye 11 6 1 4 21-14 13 6. Mohács 11 5 3 3 17-15 13 7. Vasasi B. 11 5 2 4 16-13 12 8. P. Gázmű 11 4 3 4 20-17 11 9. István-akna 11 5 1 5 14-15 11 10. Steinmetz SE 11 4 3 4 15-17 11 11. Boly 11 5 1 5 16-21 11 12. Pogány 11 2 5 4 14-15 9 13. Beremend 11 3 3 5 15-25 9 14. Sásd .11 2 2 7 12-23 6 15. Mágocs 11 1 3 7 7-26 5 16. Porcelángyár 11 1 2 8 12-26 4 Ökölvívó OB Gedó és Badari hetedszer bajnok A Sportcsarnokban befeje­ződött a 52. országos felnőtt ökölvívó bajnokság. Gedó és 1. Pécs—Dorog 0:1 2 2. Nagybátony—Szekszárd 0:0 X 3. ÉŐSPED—Komló 1:1 X 4. Nagykanizsa—Oroszlány 2:0 1 5. Kossuth KFSE—Szóin. MTE 4:2 1 6. VOLÁN—Budafok 1 :f X 7. Répcelak—Körmend 1:0 1 8. Z. Dózsa—AURAS SE 2:2 X 9 Győri Textiles—Fűzfő 0:0 X 10. Rákóczi SE—Vác 1 :2 2 11. ÉGSZOV.—Szarvas 1:1 X 12, Martfű—Szegedi VSE 2:1 1 13. Brescia—Spal 3:1 1 14. Foggia—Varese 1 :0 1 Góltotó mérkőzés a szeren­# PLZEN: Nemzetek közötti válogatott kézilabda mérkőzé­sen Csehszlovákja 20:18 (9:9) arányban nyert az NSZK ellen. A meglepetéssel végződött PMSC—Dorog végeredményét két pályázónk találta el, közülük cse Molnár József, 8600 Siofók, Béri Balogh Adóm út 29. szám alatti lakosnak kedvezett Nyereményét, a vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Hunyadi út 11.) veheti át. E heti szelvényünk beérkezési határideje szom­bat; déli 12 óra. Debrecen—PMSC: .......................... Pótmérközés: Komló—Nagybátony: Pályázó neve: ................................... Lakcíme: ................................. B adari hetedik, Botos negyedik, Jakab Vilmos pedig harmadik bajnokságát nyerte. Négy új bajnok avatására került sor, Glück, Jakab József, Harmat és Vetró személyében. A győzte­sek, papírsúlytól felfelé: Gedó (Vasas), Glück (U. Dózsa), Ja­kab J. (U. Dózsa), Badari (Bp. Honvéd), Botos A. (Salgótar­ján), Harmat (<Bp. Honvéd), Danyi (Bp. Honvéd), Rapcsák (Bp. Honvéd), Vetró (SZIM Va­sas), Jakab V. (U. Dózsa), Fákozdi (Bp. Honvéd). • EDMONTON: A Kanada 75 nevű nemzetközi műkorcso­lyázó versenyen a női végered­mény az élen: 1. Susanna Dria- no (olasz) 138,60 p., 2. Kathy Malmberg (amerikai) 136,78 p., 3. Emi Watanabe (japán) 135.36 p. Egy-iksz-kettö A HDN totótippjei a követ­kező hétre : 1. Dorog—Dunaújváros. A Do­rog is szeretne visszakerülni. Tippjeink: x, 1. 2. Debrecen—Pécs. Tippelni ve­szélyes, mert mindkettő szeszé­lyes. Szerintünk minden lehet. Tippjeink sorrendje: x, 1, 2. 3. Vasas Izzó—VOLÁN. A VO­LÁN nagyon ért a döntetlenek­hez. Tipp: x, 1. 4. Szekszárd—BVSC. A kadar megárt a vasutasoknak. Tipp: 1, x. 5. Bábolna—FŐSPED. A Bá­bolna életveszélyes a totószel­vényen. Tipp: x. 1. 6. Borsodi Bányász—>Miskolc. A hazai pályára gondolunk. Tipp: 1. x. 7. Egri Vasas—ózd. Szerintünk a legvalószínűbb: egy ide, egy oda. Tipp: x, 1. 8. Leninváros—Egri Dózsa. Mint fent. Tipp: x, 1. 9. Borsodi VOLÁN—Debreceni MTE. A kormányt a vendégek fogják megtekerni. Tipp: 2, x. 10. Cagliari—Juventus. A papír­formára esküszünk. Tipp: x. 2. 11. Como—Roma. Comónak van eqy szép tava, más semmi. Tído: x. 2. 12. Torino—Internazionale. Az ln*er eay pontra jó. Tídd: x, 1. 13. Verona—NodoIí. Döntetlen sz'ino van TiDDjeink: x. 2. Pótmérkőzések: 14. Piacenza— Fogaia. Tioo: x. 1. 15. Brindisi— Snni. Tion- x. 1. 16. Verese— Atalanta. Tipp: 1. (—mz—) Gábor. A hazai csapat nagyon sok gólhelyzetet kidolgozott és megérdemelt győzelmet aratott. BKV Előre—Barcsi SC 2:1 (1:1). Barcs, 1500 néző, v.: Dravecz. Barcs: Kótai — Ben- csik, Dóczi, Karsai, Kiss, Wink­ler, Gulyás, Tóth, Nagy, Fodor (Kömpf), Gyergyák. Edző: Ma­yer György. A helyzetek alap­ján a barcsi csapat akár győz­hetett is volna. A 80. percben 2:1-es állásnál Gyergyák 11 -est hibázott. Pécs VSK—MEDOSZ ÉRDÉRT 2:1 (0:1). Budapest, 200 néző. V.: Károlyfalvi. PVSK: Sulyok — Hergenrőder, Szabó, Grün- wald (Szarka), Gyurina, Ka­szás, Ealázs, KreSz, Nagy, Zol- tai (Somogyvári), Tóth. Edző: Lendvai Miklós. A jóval gyor­sabb PVSK az első félidőben többet kezdeményezett, a 44. percben mégis az ERDÉRT-nek sikerült a vezetést megszerez­nie. A második játékrészben sikerült a PVSK-nak a győzel­met elérnie. Enyingi MEDOSZ—Pécsi BTC 4:2 (2:1). Enying, 600 néző, v.: Bálint. PBTC: Sass — Rideg dr., Daka, Bogdán, Kiss, Bartal, Istokovics, Fodor (Fiegler), Hajós (Molnár), Lauer, Bíró. Edző: Horváth László. Az első félidő 10. percéig a pécsi csa­pat jó iramot diktált, utána visszaesett, s az Enying a gólok mellett négy kapufát is lőtt. Bp. Építők—Dombóvári Spar­tacus 2:1 (2:0). Budapest, 100 néző, v.: Drahos. Dombóvár: Dobos — Hertelendi, Vida (G. Kiss), Hirth, Lapos, Loboda, Nagy (Vámosi), Bordács, Né­meth, Porcsa, Orsós. Edző: Szám Frigyes. EMG Sashalom—Véméndi Tsz SK 4:2 (3:2). Sashalom, 400 néző, v.: Bodnár. Véménd: Doszpod — Szabó, Rótt F., Rótt A., Kajtár (Fiochsz), Tör­jék, Borovácz, Kiss, Hüber, Orosz (Takács), Bencsik. Edző: Rónai István. Eseménydús, iz­galmas mérkőzés. A Sashalom gyorsabb és gálveszélyesebb Táncsics SE—Székesfehérvári MÁV Előre 0:0. Kaposvár, 300 néző, v.: Szőke. Táncsics: Kiss — Németh, Kovács, Hamar, Hadzopulosz, Szabó,f Németh, Pataki, Molnár, Kapcsos (Túli), Tobor. Edző: Csanda István. Az NE III. további eredmé­nyei: Lőrinci Fonó—Dunaújvá- rcsi Építők 1:1, Ganz MÁVAG —Növényolaj 3:2, Pénzügyőr— Perbál 3:0. AZ NB III. ÁLLÁSA 1. G. MÁVAG 13 9 2 2 29-13 20 2. Pénzügyőr 13 8 4 1 31-17 20 3. Lőrinci Fonó 13 7 4 2 25-16 1*8 4. Enying 13 7 2 4 20-15 16 5. BKV Előre 13 6 3 4 28-19 15 6. Szfv. MÁV 13 7 1 5 22-19 15 7. Véménd 13 7 1 5 28-26 15 8. Táncsics J3 5 5 3 15-16 15 9. EMG SK 13 5 4 4 20-16 14 10. Barcs 13 6 2 5 12-14 14 11. PVSK 13 5 3 5 18-19 13 12. Siófok 13 5 3 5 14-16 13 13. ÉRDÉRT 13 4 4 5 15-13 12 14. Mázaszászvár 13 3 5 5 16-15 11 15. Növényolaj 13 5 1 7 20-28 M 16. Perbáj 13 3 4 6 20-23 10 17. Dunaújváros 13 2 5 6 12-22 9 18. PBTC 13 2 4 7 16-26 8 19. Dombóvár 13 1 4 8 9-25 6 20. Bp. Építők 13 2 1 10 16-28 5 héttől Dunántúli napló .......... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Péc«l Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054