Dunántúli napló, 1975. szeptember (32. évfolyam, 239-268. szám)

1975-09-01 / 239. szám

Első helyen a Pécs Pécsi MSC— Szekszárdi Dózsa 2:1 (1:0) Szekszárd, 5000 néző. V.: Al­berti. PMSC: Katzirz - Bálint, Maurer (Schulteisz az 50. perc­ben), Englóner, Kincses — Dár­dai L, Dárdai P., Lutz (Schu­mann, a 46. percben) - Kar­dos, Fábián, Jónás. Edző: Ga­rami József. Szekszárd: Pólyák — Korner, Simon, Pusztai, Lu- bastyik - Tóth, Szabó, Laki - Kovács, Meszlényi, Márkus (Micskó a 72. percben). Edző: Kormos Mihály. Ideális labdarúgó időben, re­kordszámú közönség előtt lé­pett pályára a két csapat. A 13. percben Korner hosszú in­dításával Meszlényi lefutotta a védőket, a kapu torkában Mau- rernek sikerült szögletre mente­ni. Két perccel később Dárdai L. 20 méteres lövése megcsú­szott a fűvön, Pólyák a jobb alsó sarok elől tenyerelte szög­letre a labdát. A 19. percben cseles szabadrúgás után Kar­dos kapta a labdát, aki 22 mé­terről lövésre szánta el magát, a labda a baloldali lécről vá­gódott a mezőnybe. A 21. perc­ben Dárdai P. 25 méteres sza­badrúgása Pólyákról kiperdült, Fábián közelről a jobb alsó sarokba vágta a labdát. (1:0) A 23. percben egyenlítési lehe­tőséget hagyott ki a Dózsa, Meszlényi két védőt lerázott, a kifutó Katzirz fölött is. át­emelte a labdát, ami a felső lécről Márkus elé perdült, de a csatár a lövés pillanatában elcsúszott. A 37. percben a ka­pura törő Kovácsot két védő ollóba fogta, a játékos az ötösön elesett, de Alberti ió- tékvezető továbbot intett. Ez­után fokozódott az iram, a PMSC energikusabban és szer­vezettebben játszott. Ennek el­lenére mindkét kapu egyaránt Bp. Spartacus— Nagykanizsa 2:2 Kőér utca. 1500 néző. V.: Marton. Bp. Spartacus: Szőke — Varga Z. (idei, a 38. perc­ben), Dunai, Strasszer, Rab, Ze- lics, Dorogi, Földi, Sárközi, Né­meth (Varga l„ a 60. percben), Budavári. Edző: Szimcsák Ist­ván. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Doszpod, Simon, Müller, Farkas (Söjtör, a szü­netben), Bogáti, Savanyó, Páv- licz, Ruder, Füle dr. Edző: Lan­tos Mihály. A 15. percben a kanizsai vé­dők röviden mentettek, Zelics 18 méterről egyből lőtt, és a labda a jobb felső sarokban kötött ki. 1:0. A 26. percben Fábián a PMSC vezető gólját lövi Pólyák kapujába. Arató László felvétele többször forgott veszélyben, a helyzetek azonban rendre ki­maradtak. Szünet után az 50. percben Lubastyik nagyerejű szabadrú­gását Katzirz kiöklözte, Kovács fejesét estében másodszorra bravúrral mentette a pécsi ka­puvédő. A 63. percben Kardos jobboldalon vezette fel a lab­dát, majd kapu elé nyesett és Schumann közelről nem hibá­zott. (2:0) A 77. percben Si­mon szabadrúgása kiperdült a pécsi kapsról, két hazai csatár egymást zavarta, így újabb óriási helyzet maradt kihaszná­latlanul. A 89. percben Laki könnyelmű hazaadását Fábián elcsípte, kapura húzott, de Pó­lyák jó érzékkel szögletre vette. A 90. percben járt az óramu­tató, amikor Tóth 30 méteres lövése bombaként vágódott a léc alá. (2:1) Nagyiramú, rendkívül küz­delmes mérkőzést hozott a két „szomszédvár" találkozója. Az első 25 percben bátor támadó­játékkal lepte meg ellenfelét a szekszárdi együttes. Soroza­tos rohamaik ellenére mégis a PMSC szerezte meg a veze­tést. A gól után kiegyenlített játék folyt, mindkét kapu több­ször forgott veszélyben. A má­sodik félidőben nagy erővel kezdett a Szekszárd, de nem sikerült megtalálnia a jól tö­mörülő pécsi védelem ellen­szerét. Az utolsó félórában to­vább fokozódott az iram, a PMSC energikusabban és szer­vezettebben játszott. Ennek el­lenére a mindvégig egyenran­gú Szekszárd döntetlent érde­melt volna. Jók: Katzirz, (q mezőny legjobbja), Maurer, Kincses, Dárdai P., illetve Si­mon, Tóth, Kovács, Meszlé­nyi. Fekete László 1. Szekszárd—Pécs 1:2 2 2 MÁV DAC—Budafok 0:2 2 3 Oroszlány—Dorog 3:3 x 4 BVSC—Dunaújváros 3:2 1 5 Nagybátony—Volán 1:1 x 6 FÖSPED—Kossuth KFSE 2:1 1 7. Bábolna—Debrecen 2:0 1 8. Kecskeméti TE—Szegedi D. 2:0 1 9 Martfű—Lehel SC 2:0 1 10 ÉPGÉP—Szolnoki MÁV 0:4 ? 11. Szabó L. SE—Békéscsaba 1:1 x 12 Rudabánya—Ózd 1 :1 x 13. Bp. Építők—Ganz MÁVAG 2:3 2 +1 14. Répcbelak—Győri Textiles 2:0 1 Kézilabda Bp. Spartacus—PMSC 25:18 (14:8). NB I. férfi mérkőzés, Bu­dapest. Vezette: Bodó, Dorkó. Kemény mérkőzés, a játékveze­tők 15 büntetőt ítéltek. Legjobb dobók: Pfeiffer (6), Lovrek'(6), Molnár (5), illetve Harmath (7), Gera (3). LABDURÜGd ÜB 111; Döntetlen a rangadón PVSK-Pénzügyör 3:3 (2:0). FVSK-pálya, 1000 néző. V.: Gozdán. PVSK: Papp - Her- genrőder, Szabó, Bolázs, Gyu- rina, Grünwald, Kaszás (Zoltai), Kresz, Baumholczer, Nagy, Tóth. Edző: Lendvai Miklós. A PVSK az első félidőben nagy fölény­ben volt és 2:0-ás vezetésre tett' szert. Szünet után kienged­tek és ezt j°l kihasználta a vendégcsapat, nemcsak egyen­lítettek, hanem a vezetést is megszerezték. A PVSK 91. perc­ben egyenlített. Ugyanebben a percben Lesti (Pénzügyőr) rek­(1:1) jobb oldali beadás után Füle dr. lőtt kapura, Vargáról a lab­da újból Füle elé került, aki másodszorra már nem hibázott. 1:1. A 65. percben Sárközi hát­raadta a labdát Zelicsnek, aki egyből a bal alsó sarokba lőtt. 2:1. A 76. percben Pávlicz—Ru­der volt a labda útja, és Ruder megszerezte csapatának az egyenlítő gólt. 2:2. Nem lehe­tett panasz a játék iramára, de a sok elemi hiba —- főként a hazaiak részéről — sokat ron­tott a játék képén. Jók: Idei, Strasszer, Zelics, Sárközi, illetve Doszpod, Simon, Söjtör és Fü­le dr. Góltotó A szombat délig hozzánk beérkezett szelvények között több olvasónk is eltalálta a Komlói Bányász—Várpalotai Bányász mérkőzés eredményét. S mivel a múlt héten nem volt találat, e héten a szerencsés nyertes, Rózsavölgyi Ferencné Pécs, Felsővámház utca 70. szám alatti lakos 200 forintos vásárlási utalványt kap. A heti szelvényünk beérkezésének ideje szombat déli 12 óra. A nyertes a vásárlási utalványt szerkesztőségünkben (Pécs, Hunyadi ut 11. sz. alatt), a titkárságon veheti át. PMSC—Komlói Bányász: ............................................................... Pótmérközés: r Mázaszászvár—PVSK: ..................................................................... A pályázó neve: ............................................................................... Lakcíme: ........................................................................................ Kikapott a Szigetvár Steinmetz SE—Kesztyűgyár 2:1 (2:0). Postás-pálya, 100 né­ző, vezette: Ignácz. Góllövők: Guzsvány, Balassa, illetve Kál­mán. Kiállítva: Barta (Stein­metz SE) a 83. percben. Csú­szós talajon igen jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A hazai együttes fegyelmezett játékával magának biztosította a két pontot. A Steinmetz 52 percen keresztül 10 emberrel játszott. A játék képe alapján a hazai győzelem teljesen meg-- érdemelt. PEAC—Sellye 2:2 (1:1). Pécs- újhegy, 150 néző. V.: Máté. Küzdelmes mérkőzésen igazsá­gos döntetlen született. Góllö» vők: Gáspár (2), illetve Eri I- mayer (2). Jók: Zsolt, Csaba, Gáspár, illetve Ehlmayer. Kiál­lítva: Vass a Sellyéből. megérdemelt győzelmet arattak. Góllövők: Zsirman, Hon I. il­letve Lakatos. Jók: Kolesnyikov, Gazda, Hirth és Hon. A Gáz­műből senkit sem lehet ki­emelni. MEGYEBAJNOKSÁG ÁLLÁSA További eredmények FÖSPED Szállítók—Kossuth KFSE 2:1 (1:0). Czabán Samu tér, 1300 néző, v.: Tóth L. Gól­lövők: Márkus (2), ill. Fodor. Volán—Nagybátony 1:1 (1:0). Nagybátony, 2000 néző, v.: Kú­ti. Góflövők: Ebedli, ill. Loch. Oroszlányi Bányász—Dorogi AC 3:3 (3:1). Oroszlány, 2500 néző, v.: Borsos. Góllövők: Dó­kái (2) és Papp, ill. Peszeki (2) és Szabó. BVSC—Dunaújvárosi Kohász 3:2 (2:0). Szőhyi út, 4000 néző, v.: Asztalos. Góllövők: Gara (11-esből), Papp és Kaszás, ill. Bartók és Mártha. Budaiok—MÁV DAC 2:0 (1:0). Győr, 2000 néző, v.: Ur- bán. Góllövők: Földi és Jakab. Bábolna—Debreceni VSC 2:0 (0:0). Bábolna, 2500 néző, v.: Tapolczai. Góllövők: "Hernádi és Korsós. Szolnoki MTE—Vasas Izzó 2:1 (1:1). Szolnok, 3000 néző, v.: Pádár. Góllövők: Lódi, Szol­noki, ill. Pintér. AZ NB II. ÁLLÁSA 1. Pécs 5 4 — 1 13- 4 8 2. Dunaújváros 5 4 — 1 13- 6 8 3. Budafok 5 4 — 1 11- 5 3 4. OroszJány 5 2 2 1 13- 8 6 5 Szekszárd 5 2 2 1 7- 4 6 6. Vasas Izzó 5 2 2 1 7- 5 6 7. Várpalota 5 2 2 1 8- 9 6 8 Volán 5 1 3 1 8- 6 5 9. Kossuth KFSE 5 2 1 2 7- 6 5 10. Nagybátony 5 2 1 2 7- 7 5 11. Dorog 5 2 1 2 7- 8 5 12. Olajbányász 5 2 1 2 6- 8 5 13. Komló 5 1 2 2 5- 5 4 14. Szolnoki MTE 5 2 — 3 5- 7 4 15. Bábolna 5 2 — 3 5- 8 4 16. BVSC 5 2 — 3 6-10 4 17. Bp. Spartacus 5 1 1 3 5- 9 3 18. FÖSPED 5 1 1 3 7-12 3 19. Debrecen 5 1 1 3 1- 6 3 20. MÁV DAC 5 1 — 4 3-11 2 Mágocs—Vasasi Bányász 1:1 (1:0). Mágocs, 300 néző. V.; Szőke. Csapkodó játék, igaz­ságos döntetlen. Góllövők: Walld, illetve Dömötör. Jók: Walld, Veréb, illetve Kakas és Szabó. Pécsi Kinizsi—Pécsi Porcelán- gyár 2:0 (1:0). Porcelángyár- pálya, 200 néző. V.: Burai. A minden csapatrészében iobb Kinizsi megérdemelten győzött. Góllövők: Juhász és Virág. Jók: Virág és Molnár, illetve Sereg és Laurer. Mohács—Szigetvár 2:1 (0:1). Mohács, 400 néző. V.: Hődör. A kitűnően játszó mohácsiak gólhelyzeteik alapján akár na­gyobb arányban is győzhettek volna a csalódást okozó Szi­getvár ellen. Góllövők: Párté- nyi (2), illetve Csőre. Jók: Pe- terke (a mezőny legjobbja), Keipl, Schmidt, Pártényi, illetve dr. Tüske. Boly—István-aknai Bányász 2:1 (1:1). Boly, 400 néző. V.: Schneider. Javuló játékkal meg­érdemelten szerezték meg a győzelmet a hazaiak. Góliö- vők: Kövü, Márián, illetve Pe­res. Jók: Haris, Hajdú, Fitt, ;l- letve Konrád és Kanizsa. Beremend—Pogány 2:1 (0:1). Pogány, 500 néző. V.: Király. A gólhelyzetüket kihasználó vendégek jó játékkal vitték el a két pontot az újonc otthoná­ból. Góllövők: Budai, Barics, illetve Peti. Jók: Barics, Budai, illetve Kiss és Peti. Sásd—Gázmű 2:1 (0:0).Sásd, 250 néző. V.: Dervenkár, A nagy akarással játszó sásdiak \ ______ 1 . Steinmetz 3 2 1 __ 5­2 5 2. Moháit 3 2 1 — 3-1 5 3. István-akna 3 2 — 1 6-2 4 Vasasi Bányász 3 1 2 — 6-2 4 5. Szigetvár 3 2 — 1 5-4 4 Beremend 3 1 2 — 5-4 4 7. Gázmű 3 1 1 1 4-3 3 8. Boly 3 1 1 1 4-6 3 9. Sásd 3 1 1 1 3-5 3 10. Pogány 3 1 — 2 6-5 2 11. P. Kinizsi 2 1 — 1 2-2 2 12. Mágocs 3 — 2 — 3-6 2 13. PEAC 1 — 1 __ 2­2 1 14. Kesztyűgyár 2 — 1 1 1-2 1 15. Sellye 3 — 1 2 3-5 1 16. Porcelán 3 — — 3 0-6 0 Lukács (PMSC) országos bajnok Újabb aranyérmet szereztek a pécsi atléták az országos bajnokságon. A befejező napon a férfi 200 méteres síkfutásban meglepetésre Lukács László, a PMSC fiatal versenyzője legyőz­te a 100 méteres síkfutás baj­nokát, az ugyancsak pécsi Lé- poldot. Lukács ideje 21,2 mp. A második helyezett Lépőid (PMSC) teljesítménye azonos o győztesével. Baranya megyei Állami Építőipari Vállalat I fejvételre keres: panelszerelőket, szervizeseket, építőipari gépkezelőket, gépkocsivezetőket, raktári kiadókat, segédmunkásokat, gépkocsirakodókat, ácsokat, asztalosokat. Jelentkezés: Pécs, Szántó Kovács János u. 1. (É. M.-szálló) Munkaerőgazdálkodáson. Levélcím: 7601 Pécs, Pf.: 147. lamálásért kiállítva. Góllövők: Grünwald (2, egyet 11-esből), Tóth, illetve Lesti (2), Vida. Jó: Gürnwald, Kresz, Tóth, illetve Józsa, Szili, Vida. Pécsi BTC-Mázaszászvári Bá­nyász (1:1 (1:0). Bőrgyár-pálya, 200 néző. Vezette: Ágoston. BTC: Sass — dr. Rideg, Daka, Aradi, Németh (Várhelyi), Wag­ner (Fiegler), Bartal, Renkó, Lauer, Hajós, Kiss. Edző: Hor­váth László. Mázaszászvár: Szu- lics — Kólya (Csá_brák), Széles, Katona, (Zsíros), Bocz, Pataki, Demeter, Bíró, Horony, Perényi, Steimler. Edző: Stepán Tibor, Közpes iramú mérkőzésen igaz­ságos pontosztozkodás. Jó: Sass, dr. Rideg, Daka, illetve Széles, Bocz, Perényi. Véménd—Dombóvári Sparta­cus 1:0 (1:0). Dombóvár, 1000 néző. Vezette: Pintér. Véménd: Doszpod - Szabó (Tóth), Rótt, Márton, Kajtár, Fiox, Takács, Törjék, Borovácz, Orosz, Ben- csik. Edző: Rónai István. Dom­bóvár: Dobos - Hertelendi, Vi­da, G. Kiss, Pál, Pintér, Orsós, Németh, Loboda (Vámosi), Nagy, Lódri, Edző: Szám Fri­gyes. Kitűnő játékvezetés mel­lett végig nagy mezőnyfölény­ben játszó hazai együttes bal- szerencsés vereséget szenvedett. A Véménd kevesebbet, de ve­szélyesebben támadott. Góllö­vő: Dobos (öngól). Jók: Rótt, Törjék, Borovácz, Takács, illet­ve Pál (a mezőny legjobbja), Pintér és G. Kiss. Lőrinci Fonó—Barcsi SC 3:0 (2:0). Gyömrői út, 400 néző. V.: Bodnár. Barcs: Kótoi — Bencsik, Tóczi, Kiss, Kompi (Novák), Kacsai, Gulyás, Tóh (ISlagy), Fodor, Winkler, Gyergyán. Ed­ző: Mayer György. Siófoki Bányász-BKV Előre 1:1 (1:0). Knop utca, 400 néző. V.: Szóvá. Siófok: Málics - Ri­del, Kékesi, Pintér, Babán, Ba­logh, Róth, Johann, Bihari (Ba­kó), Horváth J,, Bocsev. Edző: Meggyes Gábor. MEDOSZ ERDÉRT-Táncsics SE 3:1 (0:1). Népfürdő utca, 300 néző, V.: Lénárt. Táncsics: Kiss P. — Túli, Judik, Anbach, Hamar, Németh, Geiger, Had- zapulosz, Veszelka, Konta, Kap­csos (Kiss L.). Edző: Csanda István. További eredmények: Szív. MÁV Előre-Növcnyolaj 3:2, Dunaújvárosi Építők—Perbál 1:1, Ganz-MÁVAG—Bp. Építők 3:2, Enying-EMG AZ NB III. SK 1 :0, ÁLLÁSA 1. ÉRDÉRT 5 3 2 _ 7- 2 8 2. Pénzügyőr 5 3 2 — 12- 8 8 3 BKV Előre 5 3 1 1 15- 7 7 4. PVSK 5 3 1 1 12- 9 7 5. Ganz MÁVAG 5 3 1 1 10- 7 7 6 Siófok 5 3 1 1 6- 4 7 7. Szfv. MÁV 5 3 — 2 13-11 6 8 Véménd 5 3 — 2 10-13 6 9. EMG SK 5 2 1 2 6- 5 5 10. Lőrinci Fonó 5 2 1 2 11-10 5 11. Enying 5 2 1 2 6- 7 5 12. Barcs 5 2 1 2 5- 8 5 13. PBTC 5 1 2 2 9- 7 4 14. Perbál 5 1 2 2 9- 9 4 15. D. Építők 5 1 2 2 7- 8 4 16. Táncsics 5 1 2 2 8-10 4 17. Növényolaj 5 1 1 3 8-15 3 18. Bp. Építők 5 1 — 4 10-13 2 19. Mázaszászvár 5 ■ 2 3 3- 8 2 20. Dombóvár 5 1 4 3- 9 1 Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053. 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel,: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 * ELeCBÍSidny 8SQ|€B IU KI 91*