Dunántúli napló, 1975. szeptember (32. évfolyam, 239-268. szám)

1975-09-08 / 246. szám

fii;: fiij ff' :_.f ff.....f f'.■:'ff-: .. x.::ff;fi:f::ff:;;:';(-f::■ ::v. Nagykanizsa—FŐSPED Szállítók 1:0 (1:0) Nagykanizsa, 4000 néző, V.: Maróti. Nagykanizsa: Viaszok — Kovácshegyi, Doszpotlh, Si­mon, Müller — Farkas (Söjtör, a 62. percben), Bogáti (Németh A. a 62. percben), Savanya — Pávlicz, Bruder, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. FŐSPED Szállí­tók: Lanczkor — Hirbeck, Kár­páti, Kanyó, Fejes — Balogh (Alapi, a 81. percben), Kiss, Losonczi — Raffael, Márkus, Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. A 20. percben Füle remek cselekkel tört be a 16-oson be­lülre, de nagy helyzetben ki­sodródott. A 36. percben Fülét a 16-oson belül buktatták, s a megítélt büntetőt Pávlicz lőtte Lanczkor kapujába. 1:0. Szünet után valamelyest ja­vult a játék irama, s majdnem növeltle előnyét az Olajbányász: Bogáti adott középre, Pávlicz 5 méterről lőtt, de Lanczkor óriási bravúrral a mezőnybe ütötte a labdát. Ezzel aztán el is* lőtte „puskaporát" az olajos gárda, a vendégek átvették a játék irányítását, s mezőnyben nyúj­tott tetszetős játékukkal fölény­be is kerültek, a támadásaik­ban azonban nem volt elég át­ütő erő. Alacsony színvonalú és köze­pes iramú mérkőzésen a sok hibával játszó kanizsaiak ke­serves győzelmet arattak. Jók: Vlaszák, Simon, Füle dr„ illetve Lanczkor, Kiss, Kárpáti. Balogh Antal Dunaújváros—Szekszárd 3:2 (1:0) Dunaújváros, 3500 néző. Ve­zette:- Barna. Dunaújváros: Né­meth — Tóth, Fajt, Pajzs, Ke­rekes — Badi, Fajkusz — Tí­már (Kántor, a szünetben), Mártha, Szepesi, Bartók. Ed­ző: Palicskó Tibor. Szekszárd: Pólyák — Korner (Micskó, a 48. percben), Simon, Pusztai, Lubastyik, Tóth, Vágó, Laki (Bulla, a 79. percben), Ko­vács, Meszlényi, Szabó. Edző: Kormos Mihály. A 25. percben Fajkusz sza­badrúgása után Mártha, a szekszárdi védők között elgu­rította a labdát, majd közé­pen megkerülve leálló őrzőit, a kapuba talált. 1:0. A 70. percben egy előre ívelt lab­dával Tóth kirobbant a hazai védők között, lapos lövése a bal alsó sarokba vágódott. 1:1. A 85. percben Badi a jobboldalon elhúzott, beadá­sát Bartók lőtte rá, Pólyák ki­ütötte a labdát, Bartók má­sodszorra azonban nem hibá­zott. 2:1. Három perccel ké­sőbb Kerekes partdobását Sze­pesi lefejelte, Mártha esté­ben ollózva a hálóba lőtt. 3:1. Az utolsó percben Bulla a baloldalon elhúzott, beadását a jókor érkező Kovács egyből a bal sarokba továbbította. 3:2. Jól kezdett a Dunaújváros. Az első félidőben számos hely­zetet dolgoztak ki a csatárok, de csak egyet tudtak értékesí­teni. Az 52. percben a Simon kezezése miatt megítélt 11-est azonban kihagyták és ez az ellenfelet hozta fel. Az egyen­lítés után a Dunaújváros újí­tani tudott, és jóiramú, szín­vonalas mérkőzésen megérde­melten győzött. Jók: Fajkusz, (a mezőny legjobbja), Fajt, Mártha, Bartók, illetve Pólyák, Tóth, Laki. Rangadó után A PMSC—Komló megyei labdarúgó rangadó után így nyilatkoztak az érdekelt vezetők: Szekeres Ambrus, a PMSC szakosztályának helyettes elnöke: — Igazi rangadó volt, mérsékelt színvonallal, nagy küzdelemmel és igazságos pontosztozkodással. Garami József, a PMSC edzője: — A támadó játékunkban nem volt elég átütőerő. Igaz, hogy a Komló jól vé­dekezett. A mi felkészülé­sünket sérülések zavarták, emiatt többen nem játsz­hattak, és a pályára lépet­tek közt sem volt mindenki teljesen egészséges. Ez ter­mészetesen kihatott a já­tékunkra. A mérkőzésen lá­tottak alapján igazságosnak tartom a döntetlent. Stier József, a KBSK el­nöke : — Egy pontért jöttünk, s tervünket teljesítettük. Csaba Gábor, a KBSK edzője: — Nagy taktikai harcban megszereztük az egy pon­tot. Nagyon örülök, mert úgy érzem, hogy egy takti­kailag és erőnlétben jól felkészített PMSC-vel áll­tunk szemben. Amint a nyilatkozatok nagyrészéből kitűnik, a mér­kőzés után csendes elége­dettség honolt az öltözők­ben. Elégedett volt a ve­zetők többsége is. „Csak” az a hatezer ember bosz- szankodott, aki ezen a dél­utánon nagy küzdelmet és gólokat várt a két megyei csapat összecsapásától és helyette jórészt unalmas mérkőzést láthatott. Mivel a labdarúgást a közönségnek játsszák, — úgy véljük — az ő véleményük a mérvadó. És ha a hatezer ember bosz- szankodik, akkor senkinek sem lehet oka az elége­dettségre ... B. Cs. Góltotó Több olvasónk eltalálta szelvényén a PMSC—Komló mérkőzés eredményét, közülük a szerencsés nyertes Kun László (7633 Pécs, Szántó Kovács János u. 1.) volt. így ő veheti át a vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkársá­gán. (Pécs, Hunyadi út 11.) E heti szelvényünk beérkezési határideje szombat déli 12 óra. PMSC—Nagykanizsai Olajbányász: ..................................... P ótmérkőzés: Szolnoki MTE—Komló: ............................................................ A pályázó neve: .................................................................... L akcíme: .................................................................................... Az NB II. további eredmé­nyei: Kossuth KFSE—Nagybá- tony 4:1 (2:1); BVSC—Volán 3:2 (1:2); Várpalota—Bábolna 3:0 (1:0); Budafok—Vasas Iz­zó 3:2 (1:2); MÁV DAC—Bp. Spartacus 2:1 (1:1); Dorog— Szolnok 2:1 (0:0); Debrecen— Oroszlány 4:1 (3:0). Az NB II. állása 1. Dunaújv. 6 5 — 1 16-8 10 2. Budafok 6 5 — 1 14-7 10 3. Pécs 6 4 1 1 13-4 9 4. Várpalota 6 3 2 1 11-9 8 5 Kossuth KFSE 6 3 1 2 11-7 7 6. Dorog 6 3 1 2 9-9 7 7. Olajbányász 6 3 1 2 7-8 7 8. Oroszlány 6 2 2 2 14-12 6 9. Szekszárd 6 2 2 2 9-7 6 10. V. Izzó 6 2 2 2 9-8 6 11. BVSC 6 3 — 3 9-12 6 12. Volán 6 1 3 2 10-9 5 13. Komló 6 1 3 2 5-5 5 14. Debrecen 6 2 1 3 5-7 5 15. Nagybátony 6 2 1 3 8-11 5 16. Szolnoki MTE 6 2 — 4 6-9 4 17. Bábolna 6 2 — 4 5-11 4 18 MÁV DAC 6 2 — 4 5-12 4 19. Bp. Spart. 6 1 1 4 6-11 3 20. FŐSPED Száll. 6 1 1 4 7-13 3 Lauda világbajnok A Forma—1 versenyautók ez évi 15 futamos világbaj­noki versenyének 13. viada­lára került sor vasárnap délután Monzában. Amint várható volt, az osztrák Nikki Lauda jelen­tős pontelőnyét még tovább növelte, bár az első helyen az olasz Regazzoni végzett (1:22:42 óra), a 3. hely Lau­da számára a világbajnoki cím megszerzését jelentette. A tavalyi védő, a brazil Fittipaldi ezúttal a 2, he­lyet szerezte meg (1:22:59.2 óra). / • A Hollandiában rende­zett nemzetközi gyorsasági motorverseny 750 kcm-es géposztályának küzdelmei során a holland Van der Zanden 300 méterre! a cél előtt bukott, és sérülésébe belehalt. PVSK-győzelem Mázaszászvárott PVSK — Mázaszászvári Bá­nyász 2:1 (0:0), Mázaszászvár, 800 néző. V.: Zsalakó. PVSK: Papp — Mács, Szabó, Balázs, Gyurina, Hergenrőder, Kaszás, Kresz (Engert), Baumholczer (Rózsahegyi), Nagy, Tóth. Ed­ző: Lendvai Miklós. Mázaszász­vár: Szulics — Kólya, Széles, Katona (Bazsonyi), Bocz, Pata­ki, Kovács, Zsíros, Biró, Perényi, Stémler. Edző: Stepán Tibor. Végig jó iramú mérkőzés. A vendégek 2:0-ra vezettek, 2:1- oél a hazai csapat 11-est hibá­zott. A helyzetek alapján a ha­zai csapat döntetlent érdemelt volna. Góllövők: Hergenrőder, Baumholczer, illetve Bazsonyi. Jók: Papp, Balázs, Kaszás, il­letve Széles, Kovács, Perényi. hétfői DB sport Izgalmas jelenet az István-akna—Mágocs mérkőzésen. Nem bírt a Mohács az újonccal Mohácsi TE—Pogány 2:2 (1:1) Mohács, 700 néző. V.: Majzlin- ger. Csapkodó, tervszerűtlen já­ték. A lelkes Pogány megér­demelten vitte el az értékes bajnoki pontot. Góllövők: Pár- tényi (2, egyet 11-esbői), illetve Dragovácz, Várbíró (11-esből). Kiállítva: Perjési (Mohács a 80. percben és Peti (Pogány) a 87, percben. Jók: Peterke, Mor­vái, Dárdai, illetve Várbíró, Bánfai, Radics. Pécsi Kinizsi-Sásd 2:1 (2:1) Sásd, 300 néző. V.: Szebeli. Ki­egyensúlyozott mérkőzést lát­hattak a nézők. Góllövők: Du­nai, Bellányi, ill. Gazda. Jók: Kollár, Kecskés, Dunai, illetve Hirth I., Hann. Szigetvár-PEAC 1:0 (0:0) Szigetvár, 600 néző. V.: Sü­megi. A helyi csapat végigtá­madta a mérkőzést,, helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. - Góllövő: Szőllősi. István-akna-Mágocs 2:0 (1:0) Pécsszabolcs, 250 néző. V.: dr. Rákóczi. Jó iramú, vóltozotos mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai gárda az igen jól játszó Mágocs ellen. Gól­lövők: Peres, Luczek. Jók:Szigl, Rész, Peres (a mezőny legjobb­ja), illetve Vald, Bencs li. Sellye-Steinmetz SE 1:0 (1:0) Sellye, 400 néző. V.: Kozma. Alacsony színvonalú mérkőzésen szerencsés góllal nyert a hazai csapat. Góllövő: Vass. Jók: Csorba, Kemsei, illetve Ambrus, Guzsvány. Pécsi Gázmű—Boly 3:2. Gáz­mű pálya, 200 néző. V.: Hor­váth II. Megérdemelten győ­zött a hazai csapat. Góllövők: Milkovics (2), Lakatos, illetve Kövi, Dehbart. Kiállítva: Milko­Kesztyűgyár-Porcelángyár 1:1 (0:0). Pécsbányptelep, 200 né­ző. V.: Kulcsár. Két ellentétes félidő, igazságos döntetlen. - Góllövők: Balogh, illetve Lauer. Jók: Balogh, Varga, Garai, il­letve Szajkó L, Szajkó II., Sarek. Vasasi Bányász-Beremend 3:1 Vasas. MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Vasasi B. 4 2 2 — 9-3 2. István-akna 4 3 — 1 8-2 3. Szigetvár 4 3 — 1 6-4 4. Mohács 4 2 2 — 5-3 5. P. Gázmű 4 2 1 1 7-5 6. Steinmetz SE 4 2 1 1 5-3 7. P. Kinizsi 3 2 — 1 4-3 8. Beremend 4 1 2 1 6-7 9. Pogány 4 1 1 2 8-7 10. Sellye 4 1 1 2 4-5 11. Boly 4 1 1 2 6-9 12. Sásd 4 1 1 2 4-7 13. Kesztyűgyár 3 — 2 1 2-3 14. Mágocs 4 — 2 1 3-8 15. PEAC 2 — 1 1 2-3 16. P. Porcelán 4 — 1 3 1-7 Kosárlabda A nemzetközi női kosárlabda tornán a magyar válogatott 73:44 (39:21) arányban győzött Csehszlovákia 'B csapata ellen. További eredmények: Kanada—Franciaország 61:46 (32:26). Csehszlovákia A—Olaszország 62:54 (32:26). hetíöi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Táncsics SE—Enying 2:1 (2:0). Kaposvár, 500 néző. V.: Soós. Táncsics: Kiss — Eisemann, Ha­mar, Judik, Ambach, Németh, Kontha, Geiger, Veszelka, Kap­csos (Dobos), Pénzes. Edző: Csanda István. A hazaiak 2:0- ás vezetés után nagyon lefé­keztek, és erre majdnem ráfi­zettek. A vendégek nagyon kö­zel álltak az egyenlítéshez. Góllövők: Kapcsos, Pénzes, il­letve Kiss. Jók: Judik, Ambach, Pénzes, illetve Lakatos, Molnár, Kiss. Siófoki Bányász—Székesfehér­vári MÁV Előre 3:0 (2:0). Sió­fok, 1400 néző. V.: Szőke. Sió­fok: Málics — Riedl, Pintér, Babán, Kékesi, Fiáth, Johann (Balogh), Drófh, Bihari, Hor­váth J., Bocsev. Edző: Meggyes Gábor. Változatos és heves ira­mú mérkőzésen a siófoki csapat nagyszerű játékkal ebben az arányban is megérdemelten győzött. Góllövők: Horváth J„ Bihari, Babán. Jók: Pintér, Ba­bán, Dróth, Horváth J„ Bihari, illetve Paulusz, Bátor, Lechner, Ur. Lőrinci Fonó-Dombóvári Spartacus 3:0 (1:0) Budapest, 300 néző. V.: Marmoly. Dom­bóvári Spartacus: Dobos - Her- telendi, (Csatári), Vida, Pál, G. Kiss, Illés, Varga (Nagy), Pintér, Orsós, Németh, Lódri. Edző: Szám Frigyes. A hazaiak sok gólhelyzetet dolgoztak ki s abból hármat értékesíteni is tudtak. Góllövők: Manikász, Csukás, Katona. Jók: Darázs, Manikász, Létén tei, Katona, illetve Illés, Lódri. Véméndi TSZ SK—Növény­olaj Kinizsi 2:1 (2:0). Budapest, 100 néző. V.: Borsos. Véménd: Doszpod — Szabó, Rótt F„ Kiss, Kajtá.r, Törjék, Borovácz, Dobos, Takács, Orosz (Tóth), Bencsik. Edző: Rónai István. A vendégek ragadták magukhoz a kezde­ményezést, fölényüket két gól­juk mutatta. Szünet után a he­lyiek kerekedtek fölül, csatáraik azonban nem tudták a helyze­teket kihasználni. Góllövők: Törjék, Rótt F., illetve Által. Jók: Rótt F„ Kiss, Dobos, illetve Pothrisztov, Szabó L., Jónás. Ganz MÁVAG—Pécsi BTC 4:0 (3:0). Budapest, 300 néző. V.: Dorozsmai. PBTC: Sass — Rideg, (Istokovics), Huszti, Né­meth, Fiegler, (Kiss), Renkó, Várhelyi, Bartal, Daka, Lauer, Hajós. Edző: Horváth László. A hazai csapat végig nagy fö­lényben játszott. Góllövők: Vi­da (2), Végh, Weiland. Jók: Vida, , Vaskor, Végh, illetve Huszti, Várhelyi, Lauer. Az NB III. további eredményei: EMG SK—Bp. Építők 4:2 (0:1), Pénzügyőr—Dunaújvárosi Építők 4:0 ,(3:0), Perbál—BKV Előre 3:3 (2:1), Barcs—MEDOSZ ÉRDÉRT 2:1 (1:1). Az NB III. állása 1. Pénzügyőr 2. Ganz-MAVAG 3. Siófok 4. PVSK 5. BKV Előre 6. ÉRDÉRT 7. Véménd 8. Lőrinci Fonó 9. EMG SK 10. Barcs 11. Szf. MÁV 12. Táncsics SE 13. Perbál 14. Enying 15. PBTC 16. D. Építők 17. Növényolaj 18. Bp. Építők 19. Mázaszászvár 20. Dombóvár 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 — 6 — 2 1 1 1 2 2 4 — 3 1 3 1 3 1 3 — 2 2 1 — 2 1 — 16-8 10 1 14-7 9 1 9-4 9 1 14-10 9 1 18-10 8 1 8-4 8 2 12-14 8 2 14-10 7 2 10-7 7 2 7-9 7 3 13-14 6 2 10-11 6 12-12 5 7-9 5 9-11 4 7-12 4 9-17 3 12-17 2 4-10 2 3-12 1 0 MÁTRA KUPA. Vasárnap befejeződött a Mátra Kupa ökölvívó torna. Gedó György olimpiai és Európa-bajnok ja­vuló formát mutatott, a döntő­ben egy menetes villámöklözés- sel nyert Huczik ellen. O LIEGE: Belgium labdárúgó válogatottja az Európa-bajnok- ság hetedik csoportjában nehe­zen 1:0 (1:0) arányban győzött Izland ellen. A 16 000 néző előtt lezajlott találkozón az egyetlen gólt Lambert szerezte. IHiHPPIipp^P 11 |||