Dunántúli napló, 1975. augusztus (32. évfolyam, 209-238. szám)

1975-08-11 / 219. szám

, mmmrnrm mm jK^c<>mJr^üic3iyiJicjjO' :SmKs : Tizenegyessel nyert az Izzó Vasas Izzó—Komlói Bányász 1:0 (1:0) Budapest, Tábor utca, 2500 néző. V.: Bana. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Maj- sai, Bene II., — Menczel, Mar- kovics, Rostás — Vágvölgyi, Hanzel (Pintér a szünetben), Szekeres. Edző: Kovács József. Komló: Buús — Keller, Kovács, Steib, Kelemen — Lingl, Lahó, Pál — Tresch, Jánosi (Róth az 56. percben), Radics. Edző: Csaba Gábor. A labdarúgó NB II. második fordulójának sorsolása Buda­pestre szólította a Komlói Bá­nyász labdarúgóit. A Bányász csapat a csoport egyik újoncá­val, a Vasas Izzóval mérte ösz- sze erejét. A komlóiak szerep­lését nem kísérte siker, a Bá­nyász együttes második mérkő­zésén sem tudott győzni. A Va­sas Izzó 11-es góllal szerezte meg a győzelmet. A 4. perc­ben Markovics felfutott, a lab­dát- Vágvölgyihez adta, őt azonban a lövés pillanatában Kovács a 16-oson belül buktatta. A játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt, a büntetőt Menczel nyugodtan küldte a kapu jobb alsó sarkába. 1:0 az Izzó ja­vára. Ezután mindkét kapu előtt adódott helyzet a góllö­vésre, de ezek kihasználatlanul maradtak. Az Izzó Budapesten tartotta a két bajnoki pontot, mert az első félidőben szervezettebben és kulturáltabban is játszott ellenfelénél. A második félidő­nél esett a színvonal, a komlói­ak nem tudtak magukra találni. A bányászcsapat támadósora a 90 perc alatt szinte észre sem vetette magát. Jók: Markovics (a mezőny legjobbja), Majsai, Rostás, Szántó, illetve Keller, Kovács és Steib. Az NB II. állása 1. Budafok 2 2. Pécs 2 3. Dunaújváros 2 4. Várpalota 2 5. Volán 2 6. Kossuth KFSE 7. Szekszárd 2------------6-2 4 2------------5-2 4 2------------4-1 4 2------------6-4 4 1 1-5-2 3 1 1-4-2 3 1 1-2-1 3 8. V. Izzó 2 1 1 — 2-1 3 9. Oroszlány 2 1 — 1 5-2 2 10. Nagybátony 2 1 — 1 3-3 2 11. Szolnoki MTE 2 1 — 1 2-2 2 12. Debreceni VSC 2 1 — 1 1-1 2 13. Dorog 2 1 — 1 1-1 2 14. Bábolna 2 1 — 1 1-3 2 15. FÖSPED 2 — — 2 3-5 — 16. Komló 2 — — 2 2-4 — 17. BVSC 2 — — 2 0-2 — 18. Bp. Spartacus 2 V— — 2 2-5 — 19. Olajbányász 2 — — 2 1-6 — 20. MÁV DAC 2 — — 2 1-7 — A magyar labdarúgó válogatott vasárnap, lapzárta után, magyar idő szerint 22 órai kez­dettel megkezdte második félévi hivatalos, országok közötti mérkőzéseit A magyar labda­rúgás történetében a második alkalommal találkozott Irán és Magyarország labdarúgó vá­logatottja. Felvételünk még Budapesten készült a magyar válogatott elutazása előtt. Ké­pünkön balról Baráti Lajos szövetségi kapitány mellett Tóth József, a PMSC volt labdarú­gója, aki ugyancsak elutazott a magyar válogatottal. Szekszárd—Dorogi AC 1:0 (0:0) Dorog 2000 néző, vezette: Tátrai. Szekszárd: Pólyák — Korner, Simon, Pusztai, Lubas- tyik, — Tóth, Cserneczki, Sza­bó, — Kovács (Vágó a 84. percben), Szentes, Márkus, (Meszlényi a 69. percben). Edző: Kormos Mihály. Dorogi AC: Schnitzer — Engelbrecht, Tóth, Kiss R., Merényi, Peszeki, Gabala, Ecker (Horváth II. a 80. percben), Szilasi, Rozgonyi, Bartalos (Szabó a 65. perc­ben). Edző: Ivanics Tibor. A 34. percben Rozgonyi nagy­szerűen elfutott, az alapvonal­tól visszagurította a labdát, Bartalos azonban óriási hely­zetben az ötösről a kapus ke­zébe emelte. A 38. percben Lubastyik szabadrúgása irányt változtatott a sorfalon és a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 71. percben bal­oldali szöglet után Peszeki lá­báról felperdült a labda és a felső kapufáról pattant vissza. A dorogi védők közül Szentes csípte el és úgy állt, hogy a labda a felső lécről pattant a gólvonal mellé. 1:0. A 80. percben egy jobboldali be­adás az oldalhálóban kötött volna ki, amikor Schmitzer kéz­zel beleütött. A labda kint volt, a játékvezető azonban szögle­tet ítélt. A dorogi kapus rek­lamált, emiatt a játékvezető, leküldte a pályáról. Horváth II. István állt a helyére. A Dorog támadott csaknem végig, több helyzetet is kiha­gyott, ugyanakkor a vendégek jóformán egyetlen lehetőségü­ket is kihasználták. Jók: Pó­lyák (a mezőny legjobbja), Pusztai, Simon, Tóth, illetve Engelbrecht, Kiss R. és Pe­szeki. VOLÁN SC —Olajbányász 4:2 (2:1) Rákoscsaba, 4500 néző, ve- AZ NB II. zette Mohácsi: VOLÁN: Papp TOVÁBBI EREDMÉNYEI — Hajdú, Szepesi, Öze, Márkus, — Ebedli, Gubek, Földes, — Kü, (Urbán a szünetben), Molnár, (Vigh a 88. percben), Bartosik. Edző: Preiner Kálmán. Nagykanizsa: Vlaszák - Söj- tör, Doszpoth, Simon, (Sava- nyo a szünetben), Kovácshegyi, — Harcz, Bogáti, Németh A., (Farkas az 59. percben), Páv- licz, Bruder, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Az 5. percben Gubek lövése után a lepattanó labdát Mol­nár az elfekvő kapus mellett a hálóba pofozta. 1:0. A 21. percben Gubek csatázott a vé. dokkéi, Kü elé tálalta a lab­dát, aki jól eltalált lövéssel a hálóba bombázta. 2:0. A 40. percben Füle dr. a kaputól 10 méterre Pappba rúgta a labdát. Ezután Popp szabálytalanul akasztotta dr. Fülét, aki el­esett, 11-es. A büntetőt Söjtör értékesítette. 2:1. A 48. perc­ben Molnár remekül kiugratta a vele együtt futó Ebedlit, aki két csel után a hálóba he­lyezte a labdát. 3:1. A 82. percben Öze meredek labdá­val futtatta Ebedlit, aki a ki­futó kapus mellett a hálóba gurított. 4:1. Dunaújváros—Bp. Spartacus 2:1 (1:0). Dunaújváros, 2500 néző. V.: Lauber. Góllövők: Szepesi, Bartók ill. Sárközi. A Bp. Spartacus ke­mény játékával — az első negyed­órában két dunaújvárosi játékos harcképtelenné vált — sem tudta megakadályozni a jól játszó ha­zaiak győzelmét. DVSC—BVSC 1:0 (1:0). Debre­cen, 3500 néző. V.: Somlai. Kossuth KFSE—MÁV DAC 3:1 (2:0) Győr, 1500 néző. V. Borsos. Gól lö­vők: Lipták (2), Pogány, ill. Gyo­moréi. Budafok—Bábolna 3:0 (2:0) Bu­dafok, 3000 néző. V. Alberti. Góllö­vők: Jakab (2) és Harangi. Szolnoki MTE—Oroszlány 2:1 (1:1) Szolnok, 2000 néző. V. Győri. Góllö­vők: Garics, Fürtös ill. Simon (ön­gól). Várpalota—Nagybátony 3:2 (0:0) Várpalota, 2500 néző. V. Kőrös. Góllövők: Szilasi (2), Bertalan ill. Loch, Kovács. Rendkívüli izgalmas mérkőzés. A Nagybátony már 2:0-ra vezetett, de a Várpalota óriási haj­rával győzött. Kisbej (Várpalota) 11-est hibázott. Hétfői Labdarúgó «IIB Ili H PlffSK súlyos veresége VÉMÉND— DUNAÚJVÁROSI ÉPÍTŐK 3:2 (1:1) Véménd, 800 néző. V.: Bálint Véménd: Doszpod — Szabó, Rótt F., Márton, Rótt A., (Tóth), Törjék, Borovácz, Kiss, Hiiber (Kardos), Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. Dunaújvárosi Épí­tők: Horváth — Baráth, Kalmár, Bátai, Debreczeni, Baji, Földi, Vancsura, Németh II. (Soós), Ármai, Juhász. Edző: Zugéber János. Változatos, nagyiramú mérkőzésen a hazai csapat vé­gig fölényben játszott, győzelme teljesen megérdemelt. Góllövők: Bencsik, Rótt F., Törjék, illetve Ármai, Soós. Jók: Szabó, Rótt F., Márton, Bencsik, illetve Ba­ji, Juhász, Ármai. SIÓFOKI BÁNYÁSZ- PÉCSI BTC 2:0 (1:0) Siófok, 1000 néző, v.: Pintér. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Babán, Dróth, Hsziát, Sabján (Bakó), Horváth K. (Kéktesi), Horváth J., Bihari, Bocsev. Ed­ző: Meggyes Gábor. PBTC: Sass — Rideg dr., Huszti, Ara­di, Biró, Németh, Várhelyi (Lau­er), Renkó, Hajós (Fiedler), Kincsei, Kiss. Edző: Horváth László. Jóiramú, változatos mér­kőzésen a határozottabban ját­szó Siófok megérdemelten nyert a mezőnyben egyenrangú ellen­fele ellen. Góllövők: Horváth J. (2). Jók: Málics, Riedl, Pin­tér, Hsziát, Bihari, illetve Sass, Huszti, Biró és Kincsei. A hazaiak nagy fölénye jel­lemezte az első 45 percet. Helyzeteik alapján akár több gólos vezetést is szerezhettek volna- A szünet után a min­den csapatrészében jobb Volán továbbra is nagy fölényben jászott. Jók: Őze, Ebenli, Gu­bek, Molnár, Kü, illetve Sa- vanyo. Kovácshegyi és Füle dr. □Hétfői Góltotó Ezen a héten több pályázónk találta el a PMSC—FÖS- PED Szállítók mérkőzés eredményét A szerencse Köves József, Pécs, Megye u. 14. sz. alatti olvasónknak kedvezett, nyereményét, a 100 Ft-os vásárlási utalványt keddtől átve­heti szerkesztőségünk titkárságán. A szelvényeket az eddi­gi szabályoknak megfelelően szombaton déli 12 óráig kell eljuttatni szerkesztőségünkbe. Komló—Dorog: .................................................................... Na gybátony—PMSC: ................................................................ p ótmérkőzés Pályázó neve: .................................................................... L akcíme: .................................................................... D OMBÓVÁRI SPARTACUS —TÁNCSICS SE 1:1 (1:0) Dombóvár, 1000 néző. V.: Lábodi. Dombóvár: Dobos — Hertelendi, Vida, Orsós, Hirth, Pintér, Illés, (Nagy B.), Bor- dács, Németh, Lódri, Tóth (Pál). Edző: Szám Frigyes. — Táncsics: Kiss P. — Gondos, Judik, Ambach, Hamar, Né­meth, Hadzapolusz, Geiger, Soós, Veszelka, Dobor (Pén­zes). Edző: Csanda István. Jó iramú mérkőzés, a hazaiak 1:0-ás állásnál két százszáza­lékos gólhelyzetet hagytak ki. A korszerűbben játszó vendé­gek megérdemelten vitték el az egyik pontot. Góllövők: Am­bach (öngól), illetve Soós. Jók: Vida, Orsós, illetve Kis P., Hadzapolusz, Gondos, Németh. BP. ÉRDÉRT—MAZA- SZÁSZVÁR 2:0 (1:0) Mázaszászvár, 800 néző. V.: Grabecz. Bp. ÉRDÉRT: Képíró — Salcza, Dienes, Kamler, Bo- ruzs, (Németh), Marosi, Nagy, Kamarás (Melichorek), Újsza­bó, Somogyvári, Bozsár. Edző: Kiss János. Mázaszászvár: Szulics — Csábrák, Széles, Zsí­ros, Bocz, Pataki, Bíró, Tóth (Bazsonyi), Perényi (Nagy), Stemler, Horony. Edző: Stepán Tibor. A vendégek 11-esből ve­zetést szereztek és hiába tá­madott többet a hazai csapat csatársora, fölényük meddőnek bizonyult. Góliövők: Salcza (11-esből), Somogyvári. Jók: Kamler, Marosi, Somogyvári (a mezőny legjobbja), Nagy, illetve Zsíros, Bíró. > N z 00 Ál lasa 1—2. EMG SK 2 2 — — 4-1 4 1—2. Siófok 2 2 — — 4-1 4 3—4. Pénzügyőr 2 1 1 — 2-0 3 3—4. ÉRDÉRT 2 1 1 — 2-0 3 5. PBTC 2 1 — 1 5-2 2 6. Perbál 2 1 — 1 5-4 2 7—8. BKV Előre 2 1 — 1 4-3 2 7—8. G.-MÁVAG 2 1 — 1 4-3 2 9—11. PVSK 2 1 — 1 5-5 2 9—11. D. Építők 2 1 — 1 5-5 2 9—11. Szfv. MÁV 2 1 — 1 5-5 2 12. Növényo. 2 1 — 1 5-6 2 13—14. Enying 2 1 — 1 3-4 2 13—14. Lőrinci F. 2 1 — 1 3-4 2 15. Barcs 2 1 — 1 2-3 2 16. Véménd 2 1 — 1 3-6 2 17. Táncsics 2 — 1 1 2-3 1 18. Dombóvár 2 — 1 1 1-3 1 19. Bp. Építők 2 — — 2 2-5 — 20. Mázasz. 2 — >— 2 1-4 — NÖVÉNYOLAJ KINIZSI- PÉCSI VSK 5:1 (3:1) Bp. 200 néző, vezette: Saári. PVSK: Grabecz (Sólyom, Sza­bó), — Nagy (Hergendrőder), Szabó, Balázs, Gyurina, Grün- vald, Kaszás, Kresz, Baumhol- czer, Zoltai, Tóth. Edző: Lend- vai Miklós. A Növényolaj már az első negyedórában 2:0-ás vezetést szerzett és okos tak­tikával végig irányította a mér­kőzést. A pécsiek ilyen ifányú vereségében a túlzott önbiza­lom mellett kapushibák és a ki­állítás is közrejátszott. Sólyo- mot ugyanis az ellenfél lerán­tása miatt a játékvezető az 52. percben leküldte a pályáról, a hátvéd Szabó állt a kapuba. Góllövők: Bakos (3), Kalmár, Géber (11-esből), illetve Kresz. jók: Jordán, Géber, Szabó L., Bakos, illetve a pécsi csapat­ból senkit nem lehet kiemelni. További eredmények: GANZ MÁVAG—Lőrinci Fonó 3:1, bál—Budapesti Építők 3:1 és Pénzügyőr—Enying 2:0, Per- Székesfehérvári MÁV—BKV Előre 3:2. EMG SK (SASHALOM)— BARCSI SC 2:0 (0:0) Budapest, 400 néző, vezette: Endes. Barcs: Piros — Gulyás, Tóth (Kampf), Winkler, Dóczi, Kiss, Nagy, Bencsik, Karsai, No- vák (Fodor), Gyergyák. Edző: Mayer György. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a Sashalom végig fölényben játszott. A 40. percben Gyergyákot utánrú- gásért a játékvezető kiállította. Góllövők: Tóth, Rédei. Jók: Hábersdorfer, Nagy, Hoffmann, illetve Kiss és Dóczi. Metreveli az Európa-bajnok Drámai 250 perces küzde­lemben Taróczy Balázstól a szovjet Metreveli elhódította az amatőr teniszezők Európa baj­noki címét. Vasárnap délután rekkenő hőségben nagy érdek­lődés mellett játszották le a férfi egyes döntőjét, amelybe a magyar és a szovjet verseny­ző került. Taróczy, aki az el­múlt évben Varsóban ugyan­csak a döntőben Metreveli el­len győzött, ezúttal a nehéz pillanatokban alulmaradt ne­ves ellenfelével szemben. Ifjúsági Európa-bajnok a Molnár, Szabó vegyespáros Vasárnap Zágrábban befejeződtek a 18. ifjúsági és serdülő asztalite­nisz Európa bajnokság küzdelmei. A magyarok a vártnál gyengébben szerepeltek, elsősorban az ifjúságiak • maradtak adósak a jó eredmények­kel az egyéni számokban. A hét döntő közül először a serdülő egye­sekben játszottak a bajnoki címek­ért, a fiúknál a miskolci Kriston Zsolt ezüstérmes lett. A leány-versenyben Urbán Edit (FTC) a legjobb négy között végzett és így bronzérmes. Az ifjúságiak öt döntőjében a ma­gyarok a vegyespárosban voltak ér­dekeltek és szép eredményt értek el. A Molnár János, Szabó Gabriella kettős biztosan nyerte a döntőt a csehszlovák Schenk, Riedlova ellen, s ezzel aranyérmet nyert. Ifjúsági férfi egyes döntő: Bur- nazjan (szovjet)—Schenk (csehszlo­vák) 2:0 (21, 18). Ifjúsági női egyes döntő: Ferd- man (szovjet)—M. F. Germiat (bel­ga) 2:1 (—9, 13, 12). Ifjúsági férfi páros döntő: Nilssen, Grönlund (svéd)—Nolten, Wosik (nyugatnémet) 2:0 (11, 10). Ifjúsági női páros döntő: Ferd- man, Neskova (szovjet)—M. F. Ger­miat, V. Germiat (belga) 2:0 (20, 12). Ifjúsági vegyespáros döntő: Mol­nár, Szabó (magyar)—Schenk, Ried­lova (csehszlovák) 2:0 (15, 17). Ezzel befejeződött az Európa Baj­nokság, amelyen a Szovjetunió sze­repelt a legjobban: 5 aranyérmet nyert, Svédország és Jugoszlávia 2—2, Magyarország és Olaszország 1—1 elsőséghez jutott. A magyarok mérlege: 1. hely: Mol­nár, Szabó (ifjúsági vegyespáros). 2. hely: Kriston (serdülő fiú egyes) és a serdülő fiú csapat. 3. hely: Urbán (serdülő leány egyes) és az ifjúsági női csapat. 4. hely: Serdü­lő leány csapat. NAGY SÁNDOR ÚJABB ARANYÉRME Újabb szép magyar sikert hozott Genfben az ifjúsági úszó Európa-bajnokság záró napja: Nagy Sándor a 400 ni­es gyorsúszás után az 1500-as távon is első lett. Verrasztó Gabriella a 100 m-es női hát- úszásban bronzérmet szerzett. Eredmények: 1500 m gyors Európa-bajnok: Nagy Sándor (Magyorország) 16:16.19 p. Ifjúsági csúcs, régi: Tóth 16:32.75. Dunántúl napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000. 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054