Dunántúli napló, 1975. augusztus (32. évfolyam, 209-238. szám)

1975-08-04 / 212. szám

Pécs sikeres rajtja PMSC-BP. SPARTACUS 3:1 (2:1) Budapest, Kőér utca, 3000 néző. Vezette: Palotai. PMSC: Katzirz — Ivónyi, Maurer, Englóner, Kincses — Bálint, Dárdai P., Dárdai L. — Kardos, Hámori L, Jónás. Ed­ző: Garami József. Bp. Spartacus: Szőke — Varga Z„ Trenkó, Dunai, Rab — Zöldi, Dorogi, Karakas — Varga I., Sárközi, Budavári. Edző: Szimcsák István. Csere: Hámori L. helyett Fábián a 9. percben, Varga Z. helyett Idei, Karakas helyett Zelics a 46. percben, Dárdai P. helyett Kiss S. a 61. perc­ben. Kiállítva: Dorogi a 32. perc­ben. Pécsi góllal kezdődött a mér­kőzés. A 2. percben Englóner jó indításával Dárdai P. ki­ugrott a jobb oldalon, Szőke kimozdult a kapujából, Dárdai P. átívelt fölötte, és a gólba- tartó labdát Hámori L. a gól­vonalról fejjel beljebb segí­tette. (1:0). A 9. percben Há­mori L. húzódás miatt lejött a pályáról, Fábián lett a közép­csatár. Közepes színvonalú, változa­tos volt a játék, mindkét csapat eléggé kapkodott, igaz, az erős szél is zavaró volt. A 19. perc­ben Jónás 20 méteres szabad­rúgását a jobb felső sarokból tenyerelte ki Szőke. A 27. percben egyenlített a Sparta­cus. Fóbián kézzel ért a lab­dához, a 30 méteres szabad­rúgást Zöldi nagy erővel a bal alsó sarokba lőtte. (1:1). A 32. percben Dorogi kakasko­dott Bálinttal, Palotai kiállítot­ta a hazaiak kapitányát. A 38. percben Jónás elment a bal­oldalon, begurított, belül ketten is lyukat rúgtak, végül Dárdai L. elé került a lobda, aki 14 méterről élesen a jobb sarok­ba bombázott. A félidő végén a kiugró Sárközi elől szedte fel a labdát Katzirz. A második félidőben megle­petésre 10 emberrel jobban játszott a hazai csapat, mint az első játékrészben, több ve­szélyes támadást vezettek. Ne­gyedóra eltelte után feljött a PMSC. A 67. percben Jónás lefutotta a védőket, Trenkó csak önfeláldozóan tudott szög­letre menteni. Ezután Kardos nagy lövését és Maurer feje­sét védte Szőke. A 75. percben Kiss S. 20_ méteres lövése a felső lécet súrolva szállt fölé. Két perc múlva Fábián a jobb oldalról jól lőtte középre a labdát, az elcsúszott Bálint talpa alatt, de a befutó Jónás 2 méterről a kapuba vágott. (3:1). A 78. percben Sárközi nagy lövését Katzirz kiütötte, a labda Varga I. elé került, aki 10 méterről mellé bombázott. A 85. percben Trenkó hazaadá­sát elcsípte Kiss S., elhúzott a kapus meleltt, de elcsúszott és elvesztette a labdát az üres kapu előtt. Az első félidőben nagy küz­delmet vívott a két csapat. A PMSC jobban megszervezte a játékát, fél óra elteltével fö­lénybe került. A pécsi közép­pályások ügyesen használták ki a két gyors szélsőt, a védelem egyre jobban állt a lábán. A második félidő elején a 10 főre olvadt Bp. Spartacusnak volt egy rövid föllángolása, de ez­után teljesen átvette a játék irányítását a PMSC, és ha nem kapkodják el a befejezéseket, Szekszárdi Dózsa— Vasas izzó hl (0:1) Szekszárd, 2000 néző. V.: Maczkó II. Szekszárd: Pályák — Korner, Simon, Pusztai, Lubas- tyik — Vágó, (Tóth, a 46. perc­ben), Freppán, (Márkus a 46. percben), Laki — Meszlényi, Szentes, Kovács. Edző: Kormos Mihály. A vendégcsapat kezdett job­ban, és a második percben tűzi­játékot rendezett a Dózsa ka­puja előtt. Előbb Pintér, majd Markovics közeli lövését hárí­totta bravúrral Polyók.A 18. perc­ben vezetéshez jutott az Izzó. Vágvölgyi indította hosszú át­adással Szekerest, aki elől Kor­ner elfejelte a labdát, és a ki­futó Pólyák mellett az üresen hagyott hálóba vágódott, (ön­gól.) (0:1). A 24. percben Frep­pán átadását Meszlényi az alapvonalról kapu elé nyeste, Horváth elvétette a labdát, de a csatárok állva maradtak. A 35. percben Laki szögletét a védők kifejelték, Korner kapura lőtt, de a labda ismét levágó­dott, Kovács hanyattvetődve a léc mellé pörgetett. Szünet után élénkebben kez-Y dett a Dózsa és az 51. percben megszerezte az egyenlítő gólt. Meszlényi több csel után tisz­tára játszotta magát, aztán ön­zetlenül Laki elé gurított, aki a bal sarokba vágta a labdát. (1:1). Három perccel később Kovács szögletét Horváth kiök­lözte, Tóh 18 méterről kapásból ismételt, a kapuvédő ezúttal is jó érzékkel hárított. Az 58. perc­ben védelmi hibából Hanzel ke­rült nagy helyzetbe, de az 5-ös- ről az üres kapu mellé vágta a labdát. A 87. percben Laki és Szántó összecsapott, a játékve­zető, nagy meglepetésre Lakit kiállítatta. Csak azok számára lehet meg­lepő az eredmény, akik nem lát­ták a találkozót. Az első félidő­ben a Vasas Izzó minden csa­patrészében jobbnak bizonyult az enerváltan játszó Dózsánál. Az újonc vendégcsapat tudato­sabb, és kapura is veszélyesebb játéka meglepte a szekszárdia­kat. Szünet után a gyors egyen­lítő gól felhozta a lila-fehére­ket, de 20 perc utón ismét el­szürkült a játékuk. Közepes színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen az Izzó rászolgált az egyik pontra. Maczkó II. József játékvezető rendkívül gyengén bíráskodott. A hazai csapatból Simon, Lu- bastyik, Tóth és Meszlényi, míg a vendégeknél Szántó, Majsai, Szekeres és Menczel teljesítmé­nye dicsérhető. Fekete László Dunaújváros— Nagykanizsa 2:0 (2:0) Nagykanizsa, 3000 néző. V.: Hámori. Dunaújváros: Németh — Formaggini, Fajt, Tóth, Ke­rekes — Boromissza, Mártha, Fajkusz — Bartók, Szepesi (Székely a 64. percben). Kán­tor (Tímár a 24. percben). Ed­ző: Palicskó Tibor. Nagykani­zsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Sa- vanyó, Bogáti, Németh A. (Söj- tör az 50. percben) — Pávlícz, Bruder, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Biztatóan kezdtek a kani­zsaiak, de néhány ügyes akció után a Kohász kerekedett felül. Fölényüket jelzi, hogy Fajkusz, Szepesi, Boromissza is veszé­lyeztetett. A vezető gól a 20. percben esett. Boromissza 10 □Hétfői méteres lövését még Vlaszák kiütötte, de Szepesi ott termett, és nagy nyugalommal lőtt a hálóba. (1:0) A 32. percben ■növelte előnyét a Dunaújváros. Vlaszák egy előreívelt labda alá futott és a kínálkozó hely­zetet Mártha értékesítette. (2:0) Szünet után a játék kiegyen­lítettebb lett, ekkor a kanizsai fiúk is több jó támadást ve­zettek, négy helyzetet is kidol­goztak, de ezeket nem tudták értékesíteni. Közepes iramú és színvonalú találkozón az olajosok mind a védő-, mind a támadó játék­ban igen sok hibával játszot­tak. Az ügyes csapatmunkát nyújtó Kohász biztosan és meg­érdemelten nyert. Jók: Fajkusz, Mártha, Tóth, Fajt, Bartók, illetve Kovácshe- gyí, ‘Doszpoth, Savanyó. Balogh Antal nagyobb arányban is győzhet­tek volna. A pécsiek új csapata biztatóan és meglepően éret­ten játszott, megérdemelten nyert. Jók: Maurer, Kincses, Bálint, Dárdai L., Jónás, illetve Szőke, Dunai, Zöldi. Belénessy Csaba Az NB II. állása 1. Oroszlány 1 — — 4-0 2 2. Pécs 1 — — 3-1 2 3. Dunaújváros 1 — — 2-0 2 4—5. Budafok 1 — — 3-2 2 Várpalota 1 — — 3-2 2 6—8. Dorog 1 — — 1-0 2 Bábolna 1 — — 1-0 2 Nagybátony 1 — — 1-0 2 9—12. Szekszárd — 1 — 1-1 1 V. Izzó — 1 — 1-1 1 Kossuth KFSE — — — 1-1 1 VOLÁN — 1 — 1-1 1 13—14. Komló — — 1 2-3 — FŐSPED — — 1 2-3 — 15—17. BVSC — — 1 0-1 —_ Szolnoki MTE — — 1 0-1 — Debrecen — — 1 0-1 — 18. Bp. Spart. — — 1 1-3 — 19. Olajbányász — — 1 0-2 — 20. MÁV DAC — — 1 0-4 — Jól szerepelaRákóczi a Balaton Kupában Konrád L. megsérült Nagy érdeklődés Kaposváron Ma Tatabányán játszanak tiétföi váth K., Szabján (Pocsev),' Hor­váth J., Bihari, Bakó. Edző: Meggyes Gábor. Közepes színvonalú mérkőzé­sen egy súlyos kapushiba dön­tött. Góllövők: Horváth J., Hor­váth K., illetve Prandoczki. Jók: Malics, Riedl, Pintér, Hor­váth J., illetve Vass, Roznyó. BKV ELŐRE—DOMBÓVÁR 2:0 (1:0). Knopp utca, 300 né­ző. V.: Urbán, Dombóvár: Dobos — Újvári, Vida, Gy. Kiss, Hirth, Pintér, Orsós, Nagy, Lódri, Bordás, Illés (Pál). Edző: Zádori Ist­ván. Góllövők: Nagy és Kácsor Támad a sötét mezes PVSK a Véménd élfen. Pécsi győzelem a megyei rangadón PVSK—VÉMÉND 4:0 (2:0). PVSK-pálya, 2000 néző. V. Soós. PVSK: G rabecz — Nagy, Szabó, Balázs, Gyurina — Ka­szás, Kresz — Iván, Zoltai (Rózsahegyi), Grünwald, Tóth. Edző: Lendvai Miklós. Véménd: Doszpod — Szabó, Rótt F., Kardos, Tóth (And- rásy), Törjék (Rótt A.), Márton, Kiss, Hüber, Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. Az átgondoltabban és lelke­sebben játszó PVSK ilyen arányú győzelme is megérde­melt. Góllövők: Kresz (2), Grünwald (11-esből), Kaszás. Jók: Szabó, Kresz, Grünwald, illetve Rótt F., Rótt A., Márton. PÉCSI BTC—NÖVÉNYOLAJ 5:0 (2:0). Bőrgyár-pálya, 400 néző. V.: Bálint. BTC: Sass — dr. Rideg, Huszti, Aradi, Németh, Bíró, (Fiegler), Bartal, Renkó, Hajós (Várhelyi), Kincsei, Kiss. Edző: Horváth László. A tervszerűbben játszó bőr- gyári csapat jól kihasználta helyzeteit. Kiállítva: Solti (Növényolaj) az 55. percben. Góllövők: Bar­tal (3), Németh, Várhelyi. Jók: Huszti, Aradi, Bartal, illetve Szabó L., Géber, Gergely. LŐRINCI FONÓ—MÁZA- SZASZVARI BÁNYÁSZ 2:1 (0:1) Gyömrői út, 400 néző. V.: Si­mon. Mázaszászvár: Szulics — Csóbrák, Bocz, Zsíros, Kiss, Pa­taki, Horony, Nagy, Perényi (Bazsonyi), Stemler, Csordás. Edző: Stepán Tibor. Nagyiramú, küzdelmes mér­kőzésen a hazaiak megérde­melten nyertek. A 80. percben Csordás kiállítva. Góllövők: Kanta, Csukás, illetve Stemler. Jók: Manitáf, Kanta, Katona, illetve Kiss, Stemler. SIÓFOKI BÁNYÁSZ—BP. ÉPÍ­TŐK 2:1 (0:1). Népliget, 200 néző. V.: Füzessy. Siófok: Malics — Riedl, Pin­tér, Fiath, Tabán, Róth, Hor­Arató László felvétele (mindkettő 11-esből). Kiállítva: Gy. Kiss, az 55. percben. Jók: Gubán, Parásó és Kácsór, illet­ve Dobos (a mezőny legjobbja) és Bordác-s. A vendégeket Do­bos kapus mentette meg a sú­lyosabb vereségtől. BARCSI SC—Ganz-MAVAG 2:1 (1:0). Barcs, 1500 néző. V.: Gozdán. Barcs: Piros — Gulyás (Gö- csei), Tóth, Winkler, Dóczi, Kiss, Nagy, Bencsik, Karsai, No- vák, Gyergyák, Kömpf. Edző: Majer György. Nagyiramú mérkőzésen a ha­zai csapat megérdemelten győ­zött. Jó az egész barcsi csa­pat, illetve Lugosi, Végh, Berta. A 73. percben Vida (Ganz MÁVAG) kiállítva. További eredmények: Duna­újvárosi Épitök—Szfv MÁV Elő­re 3:2, MEDOSZ ÉRDÉRT— Pénzügyőr SE 0:0. Az NB II. további eredményei Bábolna—Szolnoki MTE 1:0 (0:0). Bábolna, 2000 néző. V.: Jaczína. Góllövő: Korsós. Az újonc Bábolna nem tisztelte el­lenfelét, jobban játszott és megérdemelten győzött. Nagybótonyi Bányász—Deb­recen 1:0 (0:0). Nagybátony, 2000 néző. V.: Bállá. Góllövő: Loch. Az első félidőben ki­egyensúlyozott, közepes színvo­nalú játék, szünet után a ha­tártalan lelkesedéssel játszó bányászcsapat megérdemelten győzött. Kossuth KFSE—VOLÁN 1:1 (0:0). Szentendre, 2500 néző. V.: Marton. Góllövők: Répánsz- ki, ill. Ebedli. Közepes színvo­nalú találkozón mindkét fél­időben a hazaiak játszottak enyhe fölényben. Várpalota—FŐSPED Szállítók 3:2 (1:1). Czdbán Samu tér, 900 néző. V.: Pádár. Góllövők: Horváth, Szili, Bene, illetve Lo- sonczi, Alapi. Fölényben játszott a FŐSPED, de az utolsó per­cekben súlyos védelmi hibák utón kikapott. Oroszlány—MÁV DAC 4:0 (2:0). Oroszlány, 1000 néző. V.: Kuti. Góllövők: Dókái, Kavalák, Papp M. és Vízkeleti. Dorog—BVSC 1:0 (0:0). Sző- nyi út, 2000 néző. V.: Szávó. Góllövő: Szilasi. A jól szerve­zett dorogi védelemmel nem bírt a sokkal többet támadó, de a legbiztosabbnak látszó helyzeteket is kihagyó BVSC. Négy második hely Lipcsében Befejeződött a 19. Werner— Seelenbinder nemzetközi bir­kózóverseny, amelyen a kötött- és a szabadfogású kategóriá­ban 16 országból 108 verseny­ző lépett szőnyegre. A legeredményesebben a ha­zaiak szerepeltek, 5 arany, 2 ezüst és 6 bronzérmet szereztek. Utánuk a románok következ­nek 4 arany, 4 ezüst, 3 bronz, majd a bolgárok 3 arany, 4 ezüst, 1 bronzéremmel. A magyar versenyzők erejé­ből 4 ezüstéremre tellett: kötött­fogás: 52 kg, 2. Rácz; 74 kg, 2. Torna. Szabadfogás: 52 kg, 2. Gál; 90 kg, 2. Molnár. A Balaton Kupa rendkívüli menetrendje ellenére is Kapos­váron a hazai mérkőzéseken — bármely napon is van a talál­kozó — megtelnek az épülőfél­ben lévő lelátók. Pénteken ugyancsak 5—6 ezer szurkoló gyűlt össze Kaposváron, dehát ilyen szokatlan időpontban má­sutt sem volt tolongás a mécs­eseken. A Rákóczi sikeres bemutatko­zása után hátközben sokan kí­sérték el a csapatot a zala­egerszegi visszavágóra. Ezek a szurkolók bizony csalódtak, ami­kor a kedvenc zöld-fehér együt­tes simán kikapott a ZTE-ől. Ez a vereség hidegzuhanyként érte a talán túlzott önbizalmat erőltető kaposváriakat. — Majd a Tatabánya ellen javítunk — fogadkoztak a ka­posvári labdarúgók, akik aztán állták is a szavukat. Pénteken ismét tombolt a hazai szurkoló­sereg. Gyengébb, kezdés után meglepő simán nyert ugyanis a Rákóczi most a Tatabánya el­ten. Az külön dicséri az NB 1. újoncát, hogy vesztésre álló mérkőzést fordított meg. Igaz a gyengébb kezdést menti, hogy Konrád Laci már a 3. percben megsérült. Ezért Matesz edző­nek menet közben kellett ren­dezgetnie a sorokat. Hogy ez nem volt könnyű, azt mutatja, hogy a cserejátékos Petrókot is le kellett cserélni. Annak viszont tán még örül­tek is Kaposváron, hogy töret­len csapatuk harci szelleme. Vesztettnek tűnő állásból fordí­totta Rákóczi, amellyel úgy fest, Kaposváron sok csapatnak kell számolni. Az újonc sorrendben két nagymultú NB l-es csapa­tot fektetett kétváilra. Matesz Imre edző most is boldogan gratulált az öltözőbe vonuló fiúknak, akik mindahányon meghálálják mesterük bizalmát. Névtelen somogyi labdarúgók jelentkeznek az NB l-ben. A két nyert hazai meccs után most méginkább várják Kapósban a Vasas elleni bajnoki rajtot. Előbb azonban következik a tatabányai visszavágó. Matesz gondjai pedig tpvább szapo­rodtak. Egerszegen Duschák „dőlt ki", most Konrád lett he­tekre harcképtelen. (A közép­pályás lábának sebét hét öltés­sel varrták össze a kórházban.) Mindezek ellenére Kaposvá­rott visszaadta a csapat önbi­zalmát a pénteki győzelem. Máris folyik a készülődés a hétfői „rendkívüli világnapra”, amikor Tatabányán szeretne bizonyítani a Rákóczi. Kovács Sándor 1) n hétfői unántüli CiPlQ ___ A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 L.«il»<i<srúif|ll ülO 111.