Dunántúli napló, 1975. augusztus (32. évfolyam, 209-238. szám)

1975-08-25 / 232. szám

Labdarugó IUB II. Pontot rabolt Debrecenben a Komló Komlói Bányász —Debreceni VSC 0:0 Debrecen, 6000 néző. V.: Ha­lász. Komlói Bányász: Buús — Kel­ler, Kovács, Pál, Bányász, Tresch, Steib, Lahó, Farkas (Roth a 72. percben), Lingl, Radies (Jokl a 82. percben). Edző: Csaba Gábor. DVSC: Szabó — Herczeg I., Tóth (Ki­rály a 66. percben), Potyák, Li- pők, Kiss, Vaczlavik, Bodonyi I. (Nagy a 70. percben), Bodonyi II., Maczkó, Gottdiner. Edző: Makrai Balázs. A bányászcsapat szoros em­berfogással játszott. A hazaiak lendületes, gyors adogatások­kal próbálták lerázni őrzőiket. A 10. percben egy szögletrúgás után Gottdiner majd Maczkó fejelt Buus kapujára, aki mind­két fejest kiütötte, ezután Po­tyákhoz került a labda, aki ugyancsak fejjel továbbított a kapu irányába — Pál a gólvo­nalon állva fejelte ki a jobb felső sarokba tartó labdát. Egy perccel később ismét nagy gól­helyzet alakult ki a komlóiak kapuja előtt: Bodonyi II. lövését Buus sikerrel hárította. A túlsó oldalon Lahó indítását Lingl ügyetlenkedte el. A második játékrészben kom­lói helyzet alakult ki a 48. percben. Lingl gyors labdával Farkast futtatta, aki a jobb szé­len egyedül törhetett kapura — nehéz szögből küldött lö­vése a külső hálóban kötött ki. A félidő első negyedórája után alábbhagyott a DVSC lendü­lete, sokat idegeskedtek a ha­zaiak, így egyre több alkalma adódott a Bányásznak, hogy si­keres támadásokat vezessen. A 69. percben 10 főre fogyatko­zott a Bányász-csapat — egy debreceni támadást követően az oldalvonalon kívülre került labdát Steib a közönség közé rúgta, Halász játékvezető ezért kiállította a komlói játékost. A vendégcsapat azonban 10 em­berrel is derekásan küzdött és hiába rohamozott elkeseredet­ten a debreceni' együttes, az utolsó negyedórában, nem si­került bevenniük a nagyszerű formában védő Buus kapuját. Meglátszott a játékon, hogy a komlóiak egy pontért jöt­tek Debrecenbe. A jó iramú, végig küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen ered­mény született — kis szeren­csével a lelkesen játszó bá­nyász csapat akár a győzel­met is megszerezhette volna. Jók: Buus (a mezőny leg­jobbja), Keller. Bányász, La­hó, illetve Lipők, Potyák, Vaczlavik, Gottdiner. Árvái Sándor Nagykanizsai Olajbányász —MÁV-DAC 1:0 (1:0) Nagykanizsa, 3300 néző. V.: Szőke. Nagykanizsa: Vlaszák - Kovácshegyi, Doszpod, Simon, Müller — Farkas, (Németh a szünetben), Bogáti, Savanyó — Pávlicz, Bruder, Füle dr. Ed­ző: Lantos Mihály. MÁV-DAC: Tóth L. - Kiss, Kovács, Kalmár, Szalai — Németh, Gyömörei, Lénárt - Csóllány, Pálos, Ko- zenkov. Edző: Kovács Imre. Lanyha iramban kezdődött a találkozó, majd a 10. perc­től megélénkült a játék. Mind­két oldalon egy-egy helyzet maradt kihasználatlanul, majd a 21. percben vezetést szerzett Kanizsa: Bogáti 17 méteres lö­vése Füle dr.-on irányt változ­tatva került Tóth L, kapujába 1 :0. Négy perc múlva növelhet­te volna előnyét az Olajbá­nyász, de Füle lövését a gólvo­Várpalota —Szekszárd Várpalota 3000 néző, vezette: Nagy B. Várpalota: Palotai — Czompó, Csapó, Kisbej, Bor — Kun (Bene a 65. percben), Ker- kai, Szőlősi — Bertalan, Hor­váth, Albu. Edző: Palovecz Béla. Szekszárd: Pólyák — Korner, Pusztai, Simon, Lubastyik — Tóth, Cserneczki, Laki — Mesz- lényi, Szentes, Kovács. Edző: Kormos Mihály. A 18. percben Kerkai szabad­rúgását Horváth maga elé tette és fordulásból 17 méterről la­posan a jobb alsó sarokba bombázott (1:0). A 76. percben egyenlített a Szekszárd. Szabó nal előtt a vendégek mentet­ték. Szünet után fokozódott az iram, gyorsabb lett a játék, melynek során a kapuk gyak­ran kerültek veszélybe, de a játékosok irányzékával ezúttal is baj volt. Az utolsó 20 perc­ben előteljes zivatar, záporeső zavarta a játékot. A küzdelem tovább fokozódott, az eredmény azonban már nem változott. Lelkes játék, küzdelmes mér­kőzés. Az Olajbányász megér­demelten nyert, a mezőnyben jó benyomást keltő győriek el­lenében. Mindkét csapat több helyzetet elügyetlenkedett. Jók: Savanya, Vlaszák, Doszpod, Pávlicz, illetve Németh (a me­zőny legjobbja), Csóllány, Tóth L. Balogh Antal 1:1 (1:0) jobboldalról beívelt, a labdát Meszlényi 12 méterről közvetle­nül a léc alá fejelte (1:1). Az első félidőben a sebez­hető szekszárdi védelem mellett akár két-három gólt is lőhettek volna még a hazai csatárok. Szünet után a jó erőben lévő vendégek erősen feljavultak, veszélyesen támadtak. Nyílttá vált a játék, bár a gólhely­zetek alapján a Várpalota kö­zelebb állt a győzelemhez. Jók: Kisbej, Bertalan, Czompó, illet­ve Poják, Simon, Tóth, Meszlé­nyi. További eredmények Dunaújváros—Nagybátony 3:2 (2:1). Dunaújváros, 3000 néző. Vezette: Marton. Góllö­vők: Fajkusz (2), Kántor, illet­ve Loch, Kovács F. A Dunaúj­város végig nagy fölényben játszott, s már két góllal ve­zetett, de a lelkes nagybáto- nyiak még ekkor sem adták fel és végül így sikerült szo­rossá tenniük az izgalmas ösz- szecsapást. Budafoki MTE—Szolnoki MTE 2:0 (2:0). Budafok, 400 néző. V.: Rúzsa. Góllövők: Kapitány (11-esből), Jakab. Vasas Izzó—Oroszlány 2:2 (1:1). Tábor u., 2500 néző. V.: Tompa. Góllövők: Menczel és Pintér, illetve Horváth és Papp M. Helyzetei alapján a hazai együttes akár gólokkal is győz­hetett volna. Kossuth KFSE—Bp. Spartacus 2:0 (1:0). Szentendre, 500 né­ző. V.: Szóvá. Góllövők: Meny­hárt és Fodor. Dorog—Bábolna 3:2 (2:0). Dorog, 2500 néző. Vezette: Farkas. Góllövők: Szilasi, Ecker és Kiss (11-esből), illetve Bá­csi és Korsós. FÖSPED Szállítók—Volán SC 2:2 (2:0). Rákoscsaba, 4300 néző. V.: Bana. Góllövők: Lo- sonczy, Alapi, illetve Földes, Hajdú. Az NB II. állása 1. Dunaújv. 2. PMSC 3. Budafok 4. Szekszárd 5. V. Izzó 6. Oroszlány 7. KKFSE 8. Várpalota 9. Volán 10. Nagybátony 11. Dorog 12. Nagykanizsa 13. Komló 14. DVSC 15. Szolnoki MTE 16. Bp. Spart. 17. Bábolna BVSC 19. MÁV DAC 20. FÖSPED-------- 11-3 8 — 1 11-3 6 — 1 2 — 2 — 1 1 1 1 1 1 2 1 — 2 — 2 — 2 1 2 1 2 — 3 — 3 — 3 — 3 — 3 1 3 9-5 6 6-2 6 6-3 6 10-5 5 6- 4 5 7- 8 5 7-5 4 6-6 4 4- 5 4 4-6 4 4-4 3 1-4 3 3-6 2 3-7 2 3-8 2 3-8 2 3-9 2 5- 11 1 VUlegy eba jno|§§§§g Hiába támadott a csíkos mezben játszó Kinizsi, a legjobb helyzetekben is hibáztak csatárai. Steinmetz SE—Pécsi Kinizsi 2:0 Fotó: Arató netföi Labdarugó lilO III. Véménd—Székesfehérvári MÁV 3:2 (1:0). Véménd, 1000 néző, vezette: Szinger. Véménd Doszpod — Szábó, Rótt, Már ton, Kajtár, Fiochsz (Kiss), Bo rovácz, Törjék, Tóth (Hüber] Orosz, Bencsik. Edző: Róna István. Székesfehérvári MÁV Paulusz I. — Mester, Tartós Szabó, Leckner, Penner (Tárná si), Bús, Mizsgei, Cs. Horváth Fülöp, Ur. Edző: Kerekes Imre Nagyiramú mérkőzésen biztosan győztek a hazaiak. Góllövők Orosz (2), Fiochsz, illetve Mizs gei és Fülöp. Jók: Doszpod Rótt, Szabó, Fiochsz, illetve Paulusz I. és Leckner. Táncsics SE—Lőrinci Fonó 4:3 (3:0). Kaposvár, 500 néző. Vezette: Dravecz. Táncsics: Kiss P. — Túli, Judik, Hamar, An- bach, Németh, Gejger, Konto, Veszelka, Kapcsos (Gara Buczi), Pénzes. Edző: Csanda István. Jó első félidei játék után a tíz főre olvadt Táncsics megzava­rodott s a fővárosiak akár Perbálon nyert a PUSH egyenlíthettek is volna. Kiállítva Pénzes az 53. percben. Góllö­vő: Veszelka, Pénzes (2—2), il­letve Gedai, Konta és Katona (11-esből). Jók: Judik, Gejger, Veszelka, illetve Pál, Letenyei, Katona. Siófoki Bányász—Dunaújvá­rosi Épitők 1:0 (1:0). Siófok, -1000 néző. Vezette: Kuti. Siófoki Bányász: Málics — Riedl, Pin­tér, Kiss, Babán, Kékesi, Fiat, Johan, Horváth J., Bihari, Bo- csev (Horváth K.). Edző: Megy- gyes Gábor. A látottak és a helyzetek alapján a Bányász győzelme teljesen megérdemelt. Góllövő: Horváth J. Jók: Má­lics, Pintér, Fiat, Kékesi, illetve Kalmár, Simon, Ármai és Ju­hász. • SOUTH ORANGE: A ro­mán Nastase — miután le­győzte Taróczyt — 6:3, 6:3 arányban nyert az indiai Anand Amritraj ellen és bekerült a döntőbe. Ellenfele a dél-afrikai Hewitt lesz, aki Vijay Amritraj ellen nyert 7:6, 6:3 arányban, • ROSENHEIM: Az NSZK-ba utazott magyar ökölvívó válo­gatott Budapest néven Rosen- heimben vívta első mérkőzését, 1200 néző előtt a Bavaria Rosen­heim ellen. Az Európa-bajnok- kal (Badari), EB ezüstérmessel (Nagy) és EB bronzérmesekkel (Orbán, Botos, Rapcsák) kiálló magyar együttes fölényes, 18:2 arányú győzelmet aratott. A Papp-tanítványok lesöpörték a szorítóból a helyieket. Budapest együtteséből egyedül a váltó­súlyú Marton Pál szenvedett vereséget. 0 NOTTINGHAM: Az angliai Nottinghamban vasárnap dél­után bonyolították le a 2. női evezős világbajnokság döntőit. Az esemény szép magyar si­kert hozott, egypárevezősben Ambrus Mariann a világbajnoki aranyérmét megvédő Scheiblich (NDK) mögött második lett, ezüstérmet szerzett. Jó ered­ményt könyvelhetett el a másik magyar egység is, a döntőbe került négypárevezős. A Halász Mariann, Gyimesi Valéria, Sa­lamon Ágnes, Szmrecsányi Dag- már összeállítású hajó a döntő­ben a 4. helyet harcolta ki. KÁRPITOS RÉSZLEGÜNK rövid határidőre VALLALJA altók kárpitozását Megrendelhető : Pécs, Lotz Károly u. 2. PÉCSI SZÓ LG ALTATÓI PARI VALLALAT Bp. Építők—Mázaszászvári Bá­nyász 2:0 (1:0). Mázaszászvár, 600 néző. Vezette: Bálint. Mázaszászvári Bányász: Szulics — Csábrák, Széles, Zsíros, Bocz, Pataki, Bíró, Horony, Berényi (Bazsonyi) (Nagy), Stemler, Csordás. Edző: Stepán Tibor. A hazai csatársor ezúttal is gól­képtelen maradt és a vendégek némi szerencsével is, de meg­érdemelten vitték el a pontokat. Góllövők: Vigh, Prandorszki. Jók: Tamási, Prandorszki, Szeitl, illetve Bocz. Pénzügyőr SE—Pécsi BTC 2:1 (1:1). Pasaréti út, 800 néző. Ve­zette: Mile. PBTC: Sass — Ri­deg dr., Daka, Németh, Aradi, Bíró, Vágner (Lauer), Bartal, Kincsei, Hajós, Kiss. Edző: Hor­váth László. A végig változatos, nagyiramú, küzdelmes mérkőzé­sen a többet támadó Pénzügyőr csak nehezen tudta legyőzni a jól harcoló vendégeket. Góllö­vők: Havasi, Sashelyi (11-es­ből), illetve Bíró. Jók: Szili, Csekő, illetve Sass, Bíró, Bartal. Pécsi VSK—Perbál 2:1 (0:1). Perbál 1200 néző, vezette: Kis- tóth. PVSK: Papp — Hergen- rőder, Szabó, Balázs, Gyurina, Grünwald, Kaszás, Kresz (Zol- tai), Baumholczer, Nagy, Tóth. Edző: Lendvai Miklós. Jóiramú, küzdelmes mérkőzés, az egysé­gesebb PVSK szerencsés góllal nyert. Góllövők: Grünwald, Nagy, illetve Ivanics. Jók: Papp, Hergenrőder, Tóth, illetve Ko­vács I., Kovács II., Kiss. Az NB III. további eredmé­nyei: Barcs—Dombóvár 2:1, EMG—ÉRDÉRT 0:1, Ganz- MÁVAG—Enying 2:1, Növény­olaj—BKV Előre 0:5. Az NB III. állása 1. Pénzügyőr 4 3 1 — 9-5 7 2 ÉRDÉRT 4 2 2 — 4-1 6 3. BKV Előre 4 3 — 1 14-6 6 4. PVSK 4 3 — 1 9-6 6 5. Siófok 4 3 — 1 5-3 6 6. Ganz-MAVAG 4 2 1 1 7-5 5 7. EMG SK 4 2 1 1 6-4 5 8. Barcs 4 2 1 1 5-5 5 9. Szfv. MÁV 4 2 — 2 10-9 4 10. Táncsics 4 1 2 1 7-7 4 11. Véménd 4 2 — 2 9-13 4 12. PBTC 4 1 1 2 8-6 3 13. Perbál 4 1 1 2 8-8 3 14. D. Építők 4 1 1 2 6-7 3 15. Enying 4 1 1 2 5-7 3 16. Lőrinci Fonó 4 1 1 2 8-10 3 17. Növényolaj 4 1 1 2 6-13 3 18. Bp. Építők 4 1 — 3 8-10 2 19. Dombóvár 4 — 1 3 3-8 1 20. Mázaszászvár 4 — 1 3 2-8 1 István-akna az élen István-akna-Sásd 3:0 (1:0). Pécssza bölcs, 350 néző. Vezet­te: Zsivkó. Végig a Bányász irányította a mérkőzést, győzel­me nagyobbarányú is lehetett volna. Góllövők: Luczek (2) és Angyal. Jók: Kanizsa, Borzok, Konrád, illetve Gazdag, Till, Kolesnyikov. A 30. percben a Sásdból kiállítva Hon. Szigetvái—Pogány 2:1 (0:1). Pogány 300 néző. Vezette: Horváth. Góllövők: Csőre, Sző­lősi, illetve Peti. A jól játszó Pogány ellen a vendégek csak az utolsó percben tudták meg­szerezni a győzelmet. Pécsi Gázmű-Porcelángyár 2:0. Gázmű-pálya 300 néző, vezette: dr. Rákóczi. Góllövők: Milkovics és Lakatos. A hatá­rozott játékvezetés mellett II. félidőben jobb játéka alapján megérdemelten nyert a hazai csapat. Beremend-Mágocs 1:1 (1:0). Beremend, 300 néző, vezette: Futó. Góllövők: Budai, illetve Mágocsi. Jók: Paplanos, Schmidt, illetve Walíd, Bencs I. és Bencs II. A nagy taktikai harcot hozó mérkőzésen igaz­ságos pontosztozkodás született. Vasasi Bányász—Boly 4:0 (3:0). Steinmetz SE—Pécsi Ki­nizsi 2:0 (1:0). Hétközben: Mo­hács—Sellye 1:0. A megyebajnokság állása * « 3 3 3 3 2 2 1 1 1 1 1. István-akna 2 2 — — 5-0 2. Szigetvár 2 2 — — 4-2 3. Mohács 2 1 1 — 1-0 4. Vasasi B. 2 1 1 — 5-1 5. Gázmű 2 1 1 — 3-1 6. Steinmetz 2 1 1 — 3-1 7. Pogány 2 1 — 1 5-3 8. Beremend 2 — 2 — 3-3 9. Kesztyűgyár 1 — 1 — 0-0 10. Sásd 2 — 1 1 1-4 11. Boly 2 — 1 1 2-5 12. Mágocs 2 — 1 1 2-5 13. PEAC — — — — — 14. Sellye 2 — — 2 1-3 15. P. Kinizsi 1 — — 1 0-2 16. Porcelángyár 2 — — 2 0-4 héttői Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkl Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezsá Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 H ifilcxg sportja