Dunántúli napló, 1975. június (32. évfolyam, 148-177. szám)

1975-06-30 / 177. szám

Izgalmas hajrában dőlt el az NB II. osztályú labdarúgó baj­nokságban az 1., 2. hely sor­sa, amely egyben a legjobbak közé, az NB l-be jutást jelen­tette. A várakozásnak megfe­lelően a SZEOL megszerezte a szükséges egy pontot a feljebb jutáshoz, a másik két esélyes viszont, a Kaposvár és a Volán, Oroszlányban, illetve Dunaúj­városon hasonlóan 1:0 arányú vereséget szenvedett és így kö­zülük az egy ponttal jobb Ka­posvári Rákóczi lesz a SZEOL mellett még az 1975/76. évi NB I. osztályú labdarúgó bajnok­ság részvevője. Mint az már régebben eldőlt az NB ll-től három együttes, a Ganz-MAVAG, Eger és az Ózd búcsúzott. Oroszlányi Bányász— Kaposvári Rákóczi 1:0 (1:0) Oroszlány, 4500. V.: Müncz, Oroszlány: Kerekes — Kóródi, Szabó, Jelinek, Vízkeleti (Né­meth a 81. percben), Kovács (Egyed a 6. percben), Horváth, Kolánszki, Papp, Babai, Szlo- bodics. Edző: Mészáros Imre. Kaposvár: Hegedűs — Németh, Ágfalvi, Márton, Hoffmann, Nagy, Konrád, Burcsa, Túrái, Kováts (Karasz a 64. percben), Duschák. Edző: Mathesz Imre. Rendkívül idegesen kezdett a kaposvári csapat. Nagy becs­vággyal játszott a hazai gárda. Bizony az első negyedórában rendre a Ráóczi kapuja előtt pattogott a labda. A 17. perc­ben Horváth beívelt szöglete után Szlobodics labdáját Már­ton a gólvonalról vágta ki. A 31. percben viszont a Rákóczi rohamozott, Duschák beadás- szerű lövése a felső kapufára esett. A 33. percben ötödik szögletét rúgta a hazai csapat. Horváth beívelt labdáját az őrizetlen Holánszki 10 méter­ről fejelte a hosszú sarokba. 1:0. A 40. percben egyenlíthe­tett volna a Rákóczi. Kovács azonban hosszan szöktette ma­gát, s Kerekes 40 méterre ki­futva kapujából menteni tu­dott. A második félidő első táma­dását a Rákóczi vezette. Túrái próbálkozása azonban csak szögletet eredményezett. Aztán ismét az Oroszlány diktálta a tempót. Mígnem 20 perc múl­tán ta Rákóczi mégiscsak meg­próbál egyenlíteni. Tíz percen keresztül szinte nem szabadult fel az oroszlányi kapu. Karasz előtt most is ott volt a nagy lehetőség, de lövése mellé szállt. Aztán Túrái lesgóljának tapsolt a 2000 kaposvári szur­koló. Természetesen a gól ér­vénytelen volt. A mindent kö­zépen erőltető Rákóczi sehogy se boldogult a kitűnő oroszlá­nyi védelemmel, amelynek ve­zéregyénisége Kerekes kapusa 89. percben megsérült. Papp húzta magára az 1-es számú mezt. Öt azonban nem tették próbára a Rákóczi csatárok, A 92. percben csaknem Egyed szerzett újabb gólt. Hatalmas küzdelem jelle­mezte az oroszlányi mérkőzést, amelyre rányomta bélyegét, hogy veszteni valója csak a Rákóczinak volt. A látottak alapján valós az oroszlányiak egy gólos győzelme. Jók: Ke­rekes, Szabó, Papp, Holánszki, illetve Ágfalvi, Márton, Burcsa. Kovács Sándor Szekszárdi Dózsa— Dorogi AC 2:0 (1:0) Szekszárd, 2000 néző. Ve­zette: Barna. Szekszárd: Pó­lyák — Fodor, Pusztai, Simon, Lubastyik — Vágó, Freppán, Laki — Kovács (Lugosi a 70. percben), Szentes, Márkus. Ed­ző: Kormos Mihály. Dorog: Schnitzer — Engelbrecht, Tóth, Kiss, Merényi — Takács, Ga­bala, Ecker (SziIasi a 70. perc­ben) — Rozgonyi, Szabó, Bar- tolos. Megbízott edző: Csőri László. Az első percekben előbb Bartalos, majd Szabó révén a vendégcsapat veszélyeztetett. A 12. percben Lubastyik indította Freppánt, aki 18 méterről óriási lövést küldött a jobb alsó sa­rokra, Schnitzer azonban szög­letre tornászta a labdát. Négy perccel később Freppán át- j tszotta a védőket, pontosan ívelt kapu elé, Szentes fordu­lásból leadott 5 méteres lövé­sét Schnitzer ezúttal is bravúr­ral védte. A 24. percben Szabó lesgyanús helyzetből egyedül törhetett kapura, a kifutó Pó­lyák lábra vetődéssel megsze­rezte a labdát. Az első félidő befejezése előtt 4 perccel Már­kus lefutotta a vendégek jobb oldali védelmét, beadását Szentes 14 méterről, kapásból a jobb alsó sarokba lőtte. 1 :0. Szünet után a vendégcsapat­nak kínálkozott az első gól- szerzési lehetőség. Az 50. perc­ben Takács beadását Rozgo­nyi a lövésre készülő Bartalos elől fejelte el a kapu előtt. A 76. percben tovább növelte előnyét a Szekszárdi Dózsa. La­ki—Lugosi akció révén Lugosi ügyesen csúsztatta a labdát kapu elé és a berobbanó Már­kus közelről a lábak között a bal sarokba vágta. 2:0. Lendületesen kezdett a Do­rog, de negyedóra elteltével feljött a Dózsa és átvette az irányítást. A második gól után mezőnyfölénybe került a hazai csapat és ötletes játékával megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Jók: Szentes, Frep­pán, Laki, Pusztai, Fodor, illet­ve Schnitzer, Tóth, Bartalos, Kiss. Fekete László FŐSPED Szá Olajbányász (2:1) Nagykanjzsa, 2000 néző. V. Tátrai. FŐSPED: Kertész — Egri, Kárpáti, Hierbeck, Aspi- rány (Nagy a 62. percben) — Kiss, Kanyó, Losonczy — Stefan, Csépány, EÍalogh. Edző: Bund- zsák Dezső. Nagykanizsa: Vla­szák — Sulyok II., Doszpoth, Simon, Müller — Söjtör, Készéi, Bogáti (Vastagh a szünetben) -— Pávlicz, Bruder, Füle dr. Ed­ző: Harcz János. Csapkodó játék jellemezte az első 20 percet, mely jobbára a vendégek mezőnyfölényével telt el, akik a 23. perében' szerezték meg a vezetést: formás táma­dás után Kiss beívelt labdáját Csépány csúsztatta a kapu jobb oldalába 1:0. A Kanizsa ezt követően erősített, majd a 34. percben ragyogó Pávlicz szóló következett, aki a félpá­lyáról tört előre, sorra húzott el a védők mellett, majd 14 méterről a hosszú sarokba lőtte a labdát. 1:1. Három perc múlva ismét vezetést szereztek a fővárosiak: a kanizsai védők hibájából Kányához került a labda, aki 5 méterről a tehe­tetlen Vlaszák mellett lőtt a hálóba 2:1. Szünet után valamelyest fo­kozódott a küzdelem, javult a színvonal^ a kanizsaiak fölé­nyét több jó támadás is jelez­te. A 65. percben egyenlített az Olajbányász, mikoris 17 mé­terről közvetett szabadrúgáshoz jutottak, s Pávlicz legurított lab­dáját Söjtör a bal felső sarok­ba lőtte 2:2. Közepes iramú és alacsony színvonalú mérkőzésen idény­végi játékot láthatott a né­zősereg, igazságos pontosz­tozkodással. Jók: Kárpáti, Kiss, Kertész, Csépány, illetve Vlaszák, Pávlicz, Vastagh. Balogh Antal Labdarúgó NB II. további eredményei: Várpalota—Kos­suth KFSE 2:1 (0:0), Szolnoki MTE—Eger 0:0, Budafok—Ózdi Kohász 1:0, MÁV DAC—Ganz- MÁVAG 1:0, Dunaújváros— Volán 1:0, Debrecen—Bp. Spar­tacus 1:1. BORÚRA DERŰ Ünnepeltek a somogyiak Kétezer kaposvári néző az oroszlányi utcákon. Az érke­ző autóknak, autóbuszoknak az utcán a gyerekek muto­gatják, hogy győz a Bá­nyász. Ez azonban nem szegte kedvét a zöld-fehér zászlókkal, kereplőkkel föl­szerelt Rókóczi-szurkolóknak. Több mint 40 esztendeje, hogy utoljára Kaposvár lab­darúgó csapata az élvonal­ban foglalt helyet. Somogy megye minden részéből azért érkeztek a bányászvá­rosba a sportbarátok, hogy szemtanúi legyenek annak, amikor csapatuk belép az NB l-be. Előbb azonban a népes somogyi szurkolótábornak Oroszlányban fenékig ki kel­lett ürítenie a keserű poha­rat. Amikor a zöld-fehér mezes fiúk az öltözőbe vo­nultak a mester, Mathesz Imre lehorgasztott fejjel csak annyit mondott: mit csinál­junk, csak ennyi sikerült, öt perccel később már elárul­ta az oroszlányi utca, hogy Dunaújvárosban mi lett az eredmény. A drukker had, amely előbb még búsan ban­dukolt, most visszafordult a pályához, hogy ünnepelje az NB l-be jutott csapatát. Mathesz edzőt alig lehetett megtalálni a gratulálok tö­megében. A fiatal mester valóban nem mindennapi bravúrt vitt végbe Kaposvá­ron. Két és fél év alatt a korábbi NB II. alsó régiójá­ból az NB l-be vezérelte fia­it. Persze, hogy merőben más volt ekkor már a ka­posvári edző hangulata is. — Nehéz volt, de azért úgy érzem megérdemeltük, — hangzott az újabb edzői nyilatkozat. Kaposvár tehát az NB I- be jutott. Somogy ország fő­városában természetesen jól tudják, hogy nekik most a déldunántúli labdarúgást kell képviselniük a legjobbak kö­zött. Bármilyen nehéz is lesz, Kaposvárott örömmel vállal­ják ezt a szerepet. Kovács Sándor hétfői DB sport Az első félidőben jól állt a lábán a BKV Előre védelme, képünkön is sikerrel hárítják a csikós mezes mázaszászvári csatárok támadását. Fotó: Arató László. Pécsi VSK—EMG SK (Sas­halom): 1:1 (1:0). Budapest, 200 néző. V.: Maróti. PVSK: Sólyom — Nagy, Szabó, Gyu- rioa, Balázs, Zoltai, Kresz, Grünwald, Rózsahegyi (Tóth), Radics (Kaszás), Somogyvári. Edző: Lendvai Miklós. Végig ideges hangulatú, kemény, sok­szor durva belemenésekkel tar­kított mérkőzés. Kiállítva: Kresz (a 65. percben), Hoffmann (a 85. percben). Góllövők: Grün- wald (11-es'ből), illetve Rédei. Jók: Zoltai, Szabó, illetve Há- bersdorfer. Szigetvár—Pénzügyőr 2:2 (0:0). Szigetvár, 800 néző. V.: Hegedűs. 'Szigetvár. Kollár — Béni, Varga, Vámosi, Dvorszki (Szőllősi), Kövesi, Virág, Lőriincz, Farkas, Pichler, Csőre. Edző: Szőke József. Tét nélküli mér­kőzésen igazságos döntetlen született. Góllövők: Csőre, Far­kas. illetve Béni (önaól), Ha­vasi. Jók: Csőre, Szőllősi, illetve Balázs, Havasi. BKV Előre—Mázaszászvár 4:3 (3:0). Mázaszászvár, 1200 néző. V.: Szilvás!. Mázaszászvár: Szu- lics — Csóbrák, Széles, Roth, Bocz, Pataki, Zsíros, Nagy, (Bazsonyi), Horony (Szerényi), Stemler, Csordás. Edző: Stepán Tibor. A vendégcsapat korsze­rűbb játékával megérdemelten vitte el mindkét pontot. Góllö­vők: Pálfi (2), Tuba, Stock­bauer, illetve Perényi (2), Stem­ler. Jók: Pálfi, Füsi, Tuba, il­letve Stemler, Perényi. Siófoki Bányász—Bp. Törek­vés 3:2 (1:2). Siófok, 1100 néző. V.: Bauer. Siófok: Zsuponyó — Riedl, Pintér (Roth, Horváth K.), Babán, Kékesi, Fiáth, Johann, Horváth J., Bihari, Bakó, Soós. Edző: Papp Gyula. A hazai csapat a hajrában kerekedett felül és megérdemelten győ­zött. Góllövők: Bakó, Bihari, Soós, illetve Tóth 11-esből. Sze­pesi. Jók: Fiáth, Horváth J., Bakó, illetve Tobak, Balázs, Ko­vács. Budapesti Építők-Táncsics SE 1:0 (0:0). Kaposvár: 300 né­ző: V.: Molnár. Táncsics SE: Kasza, - Gondos, Kanyar, Ha­mar, Ambach, Németh, (Had- zopulosz), Geiger, Veszelka, (Garabuczi) Savanyó, Pintér, Varga. Edző: Váradi Lajos. 85 percig támadott a Táncsics, csatárai azonban nem tudtak gólt lőni. Gólíövő: Budai. Jók: Kucsera, Takács, Nagy, illetve Gondos, Kanyar, Ambach. Véménd-Kaposvári Vasas 2:0 (1:0). Kaposvár: 200 néző. V.: Jámbor. Góllövő: Fiochsz (2). Jók: Kajtár, Kiss, Fiochsz, illet­ve Balogh, Fábián, Burcsa. Az NB III. további eredmé­nyei: Lőrinci Fonó—III. kér. TTVE 2:1, Április 4. Vasas—Dunaúj­városi Építők 2:1, BVSC—ÉR­DÉRT 5:1, Székesfehérvári MÁV -Növényolaj 2:0. Az NB III. végeredménye 1. BVSC 38 24 8 6 86-30 56 2. PVSK 38 21 11 6 72-36 53 3. Előre 38 19 12 7 65-37 50 4. Dunaújv. Cp. 38 19 7 12 63-49 45 5. Szfv. MÁV 38 15 14 9 59-49 44 6. Véménd 38 16 11 11 54-51 43 7. Pénzügyőr 38 17 8 13 72-74 42 8. Bp. Ep. 38 13 14 11 50-46 40 9. Táncsics 38 16 7 15 55-61 39 10. Siófok 38 12 13 13 46-50 37 11. Mázaszászvár 38 13 10 15 68-61 36 12. EMG 38 14 7 17 51-68 35 13. Növényolaj 38 12 10 16 52-64 34 14. L. Fonó 38 14 6 18 50-71 34 15. ÉRDÉRT 38 11 11 16 74-84 33 16. Apr. 4. Vasas 38 13 7 18 47-60 33 17. Szigetvár 38 11 7 20 47-66 29 18. Törekvés 38 10 8 20 37-60 28 19. III. kér. 38 11 3 24 50-81 25 20. Kap. Vasas 38 7 10 21 45-75 24 Ezen a héten a Szeged— Komló mérkőzés végeredmé­nyét eltalált pályázóink közül Sánta Ferenc Pécs, Páfrány u. 5. szóm alatti lakosnak ked­vezett a szerencse. A vásárlá­si utalványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át. (Pécs, Hunyadi út 11.) Véget ért a labdarúgó idény, a nyáron szünetel a tippver­seny is, de a bajnoki rajt kez­detekor ismét meghirdetjük a góltotó pályázatunkat. Az NB II. végeredménye 1. SZEOL 38 20 8 10 67-42 48 2. K. Rákóczi 38 20 7 11 59-34 47 3. Volán 38 20 6 12 58-41 46 4. Komló 38 14 18 6 49-38 46 5. DVSC 38 16 11 11 52-43 43 6. MÁV DAC 38 14 14 10 53-43 42 7. Dunaújv. 38 14 14 10 51-44 42 8. Oroszlány 38 12 16 10 39-46 40 9. Dorog 38 12 15 11 36-38 39 10. Szekszárd 38 14 11 13 50-61 39 11. Várpalota 38 13 11 14 49-45 37 12. Szóin. MTE 38 12 13 13 39-39 37 13. Nagykanizsa 38 13 10 15 56-58 35 14. KKFSE 38 13 9 16 42-50 35 15. Budafok 38 11 12 15 43-48 34 16. Bp. Spart. 38 10 13 15 57-62 33 17. FŐSPED 38 11 11 16 44-56 33 18. G.-MAVAG 38 8 13 17 37-46 29 19. Eger 38 11 7 20 41-63 29 20. Ózd 38 9 8 21 35-60 26 Ezüstérmes a PMSC BP. HONVÉD­PÉCSI MSC 2:0 (1:0) Budapest, KSI-pálya, 1500 néző. V.: Mohácsi. Bp. Hon­véd: Payer — Mihályi, Fejes, Bársony, Konkoly, Tunner, Czau- ner, Gyimesi, Kövér, Tóth, Pász- ti (Válent). Edző: Tichy Lajos. PMSC: G ra becz — Szeszán, Torna, Hámori Gy„ Hergenrő- der, Dobszai, Szabó, (Havasi), Lutz, Nagy, Hámori, Jockl (Kenderesi). Edző: Nagy Sán­dor. Méltó befejezése volt az or­szágos ifjúsági bajnokság dön­tőjének a két csapat küzdelme. Nem látszott a csapatokon, hogy egy hét alatt már a ne­gyedik mérkőzést játszották. A pécsi fiatalok a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták, míg a Honvéd gyors ellentámadá­sai kétszer is eredményre ve­zettek. Góllövők: Czauner (2). Jók: Payer, Konkoly, Tóth, Gyi­mesi, illetve Hámori, Szabó. Végeredmény: 1. Bp. Honvéd, 2. PMSC, 3. DVTK, 4. Debre­ceni MTE, 5. Békéscsaba, 6. Videoton, 7. Volán SC, 8. Ha­ladás SE. Egy-iksz-kettő A HON totótippjei a következő hétre: 1. Vác—Dunaújvárosi Építők. Meg­kezdődött a Nagy Adriai Hátúsző Átúszó Verseny. A bajnokságban nagyjából egyformán végeztek, a döntetlen is számításba jöhet. Tipp: x, 1. 2. Borsodi Bányász—Ózd. Csak- csak maradt valami az Ózdban. Tipp: x, 2. 3. Sátoraljaújhely—Nagybátony. Az NB ll-be felkerült Nagybátony cél­ja a csapatépítés lehet, most még veszíthet. Tipp: x, 1. 4. Április 4. Vasas—Kecskeméti SC. A KSC megeszi, ha komolyan veszi. Tipp: 2, x.* 5. Erzsébeti SMTK—Lehel Se. A jászberényiek elhozhatnak egy pon­tot. Tipp: 1, x. 6. MOTIM TE—KOMÉP. Bármi le­het, mi mindenesetre húzunk a hazai pálya felé. Tipp: x, 1. 7. Répcelak—Bábolna. Simán ve­szít a szénsav. Tipp: 2. 8. Ajkai Bányász—Körmend. Tipp: 1. 9. Pápa—Bauxitbányász. Adjuk meg, ami a Pápáé. Tipp: 1. 10. Péti MTE—Alumínium SK. Tipp: 1. 11. Barcs—Táncsics SE. Barcsnak lehet egy szép vasárnapja. Tipp: 1, x. 12. Mázaszászvár—Siófok. A ha­zaiak ütnek néhány fát. Tipp: 1. 13. Dombóvári Spartacus—Pécsi BTC. Mi ezt ragozzuk: x, 1. Pótmérkőzések: 14. Rudabánya— Záhony. Tipp: 1. 15. Szolnoki MÁV —Szegedi VSE. Tipp: 1. 16. Székes- fehérvári MÁV—Törekvés. Tipp: 1. (—mz—) héttői Dunántúli napié _ A , MStMP B.»'.. il./Qll..gén,. Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762. 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 WM W % f » ][» I * I |g * í * ^ * |w í I * Jp I Jt|| ■ÉH Él 1 J i ■■■■I