Dunántúli napló, 1975. június (32. évfolyam, 148-177. szám)

1975-06-02 / 149. szám

w Élesedik a harc a feljutó helyekért Nagykanizsai Olajbányász— Dorog 1:0 (1:0) Nagykanizsa, 3000 néző. Ve­zette: Hámori. Nagykanizsa: Viaszok — Kovácshegyi, Dosz- poth, Simon, Sulyok II. — Han­gái, Söjtör, Bogáti — Pávlicz, Bruder, Füle dr. (Sulyok l„ a 78. percben). Edző: Harcz Já­nos. Dorog: Schnitzer — En­gelbrecht, Tóth, Kácsor, Ga­bala — Horváth F., Gubán (Ecker, a 75. percben), Lódi — Rozgonyi (Szabó, a 24. perc­ben), Horváth P., Bartalos. Ed­ző: Hári László. A mérkőzés első negyedórá­ja után az olajosok lendültek játékba. A 28. percben Bruder játszotta át a védőket, majd a dorogi kapust is kicselezte, de kapufát találta el. A 42. perc­ben született meg a két porit sorsát eldöntő gól: a félpályán Bruder kapott labdát, aki a védők között mesterien ugrat­ta ki Füle dr.-t, aki a kifutó Schnitzer fölött a kapu közepé­be lőtte a labdát. 1 :0. Szünet után a dorogiak ro­hamoztak. Vlaszák kapujánál két esetben is meleg helyzet ala­kult ki, de a védők, illet­ve a kapus mindig menteni tu­dott. Nagy iramú, küzdelmes mér­kőzésen a kanizsai csapat vé­gig lendületesen játszott és iz­galmas csatában megérdemel­ten tartotta itthon a bajnoki pontokat. A sportszerű mérkő­zést Hámori játékvezető min­taszerűen vezette. Jók: Bogáti, Hangai, Bruder, Doszpoth, il­letve Horváth F., Kácsor, Tóth. Balogh Antal Szekszárdi Dózsa— Ganz MÁVAG l:0 (0:0) Szekszárd, 2000 néző: V. Marton. Szekszárd: Pólyák — Fodor, Simon, Pusztai, Lubas- tyik — Micskó, Laki, Korner — Kovács, Kiss (Freppán a 46. percben), Márkus (Lugosi a 66. percben). Edző: Kormos Mi­hály. Ganz-MÁVAG: Polina — Kovács (Molnár, az 56. perc­ben), Monostori, Kvassay, Már- czel — Zsoldos, Simon, Nagy — Kecskés, Végh, Tóth. Edző: Nagy János. A szekszárdi csapat nagy len­dülettel kezdett, de a 8. perc­ben Kecskés jóvoltából akár a vezetést is megszerezhette vol­na a vendégcsaoat. Változatos mezőnyjáték utón a 21. perc­ben szekszárdi támadás végén a kapuratörő Kovácsot a 16- oson belül buktatták a védők, tizenegyes! A büntetőt Lubas- tyik nagy erővel a felső lécre lőtte. Szünet után a hazaiak fokoz­ták az iramot. Az 54. percben Kovács egv becsúszó szerelés­nél rosszul esett, a MÁVAG védőjátékosa lábtörést szenve­dett. A 62. percben Freppán csavart szögletét Pusztai lefeiel- te Márkus elé, aki 3 méterről a jobb sorok mellé lőtt. öt perc­cel később sorozatos durvasá­gok miatt Nagyot a játékve­zető kiállította. A 74. perc­ben egy gyors ellentámadás végén 5 méteres csúsztatott fe­jese centikkel csúszott a bal felső sarok mellé. A 89. perc­ben megszerezte győztes gólját a Dózsa együttese. Simon tért­ölelő indításából Freppán Lu- bastyikhoz csúsztatta a labdát, aki ügyesen lefordult védőjé­ről és 10 méterről o hosszú sa­rokba lőtt, 1:0. Kitűnő játékvezetés mellett közepes színvonalú, változa­tos mérkőzést vívott a két együttes. A 21. percben ki­hagyott 11-es után idegesen, kapkodva játszott a Dózsa. A vendégek szoros emberfogás­sal, ügyesen szűrték meg a hazaiak erőtlen próbálkozá­sait. A második félidőben Nagy kiállítása után nyo­masztóvá vált a lila-fehérek mezőnyfölénye. A kínálkozó gólhelyzetek sorozatos ki­hagyásával azonban saját maguk számára nehezítették meg a győzelmet. Jók: Si­mon, Freppán, Pusztai, Laki, illetve Polina, Marczel, Végh, Tóth. Fekete László Kaposvári Rákóczi— Ózdi Kohász 1:0 (1:0) Ózd, 1000 néző. Vezette: Ja- czina. Kaoosvár: Hegedűs — Németh, Áqfalvi, Márton, Hoff­mann — Nagy, Konrád, Bur- csa — Túrái, Kovács, Duschák. Edző: Mathesz Imre. Ózd: Fe­kete — Márton, Murányi, Bí­ró, Muhai — Barna, Fükő l„ Dolezsál — Bálint, Csuhány (Fükő II., az 56. percben), Tóth. Edző: Kertész János. A 31. percben Duschák bal­oldalról kapott jó labdát, sen­ki sem állt a közelében és lö­vése a iobb sarokban kötött ki. 1:0. A 84. percben Murá­nyi és Túrái 20 méterre az ózdi kaputól ütközött, a játék­vezető az ózdi játékost kiállí­totta. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a játékvezető ren­geteget sípolt. Több fordított ítélete borzolta a közönség idegeit. NB II. TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Volán SC—Várpalotai Bá­nyász 1:0; Oroszlányi Bányász —Egri Dózsa 2:0; FÖSPED Szállítók—Budafok 1:0; Sze- qed—Budapesti Spartacus 1:1; Debrecen—Győri MÁV DAC 1:0; Dunaújváros—Szolnok 3:1. Góltotó Ezen a héten öt pályázónk találta el a Tatabánya— PMSC labdarúgó-mérkőzés végeredményét. A sorsolásnál a szerencse Balaskó Imre, 7625 Pécs, Tettye u. 53. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a vásárlási utalványt szer­kesztőségünk titkárságán veheti át (Pécs, Hunyadi út 11.) A szelvények beérkezésének határideje szombat, déli 12 óra. FOSPED Szállítók—Komlói Bányász: . Pótmérkőzés: PVSK—Kaposvári Vasas: Név: ................................................................... L akcím: .......................................................... 1 . Dunaújv.—Szolnoki MTE 3:1 1 2. Szekszárd—Ganz-MÁVAG 1:0 1 3. Várpalota—Volán 0:1 2 4. Nagykanizsa—Dorog 1:0 1 5. Budafok—FÖSPED 0:1 2 6. Miskolc—Nyíregyháza 1:2 2 7. Borsodi Volán—Gyöngyös 1 :T x 8. Kisterenye—Záhony 2:2 x 9. Leninváros—Rudabánya 2:0 1 10. Tuzsér—Debreceni MTE 2:1 1 11. H.-böszörm.—NagybátonyF 1:5 2 12. Brindisi—Catanzaro 0:0 x 13. Spal—Verona 0:0 x 1 14. Parma—Taranto 2:1 1 Az N3 Hl. állása 1. BVSC 2. BKV Előre 3. PVSK 4. Pénzügyőr 5. Dunaújv. Ep. 6. Szfv. MÁV 7. Táncsics 8. Bp. Építők 9. Véménd 10. Siófok 11. M.-szászvár 12. Növényolaj 13. EMG SK 14. Lőrinci Fonó 15. ÉRDÉRT 16. Törekvés 17. Aorilís 4. 18. Sziaetvár 19. K. Vasas 20. III. kér. TTVE 34 21 7 6 71-27 49 34 18 12 4 61-26 48 34 19 9 6 64-32 47 34 16 7 11 61-33 39 34 16 7 11 51-44 39 34 12 14 8 51-43 38 34 16 6 12 52-49 38 34 11 14 9 44-37 36 34 12 11 11 44-50 35 34 11 11 12 40-43 33 34 11 10 13 51-49 32 34 11 10 13 46-53 32 34 12 5 17 44-64 29 34 12 5 17 43-64 29 34 9 10 15 63-72 23 34 10 8 16 29-47 29 34 10 7 17 38-56 27 34 10 6 18 41-59 26 34 7 10 17 41 -62 24 34 10 3 21 42 67 23 Érdekes mérkőzést vívott o Postás sporttelepén vasárnap délelőtt a Steinmetz SE és Sásd csapata A sásdiak nemcsak lelkesen, de jól is játszottak és 2:0 (0:0) arányban megérdemel­ten győztek. Képünkön: a Steinmetz SE támadását hárítják a fehérmezes sásdi védők. nettói m sport Harmadik helyre a PEAC Kesztyűgyár—Vajszló 4:2 (3:1). Pécsbányatelep, 100 né­ző. V.: Dervóczki. Harminc percnyi jó játékával nyert a hazai együttes. Góllövők: Kál­mán (2), Könyves, Hegyi, illet­ve Palotai (2, egyet 11-esből) Beremend—Siklós 1:1 (1:0). Beremend, 700 néző. V.: Hő- dör. Nagy küzdelem és sok ki­hagyott gólhelyzet jellemezte a mérkőzést. Góllövők: Vörös, il­letve Petrétei. < Szigetvári VSZSE-Székesfe- hérvári MÁV Előre 2:1 (0:0). Szigetvár, 800 néző. V.: Zsa- lakó. Szigetvár: Kollár — Béni, Vámosi, Varga, Dvorszki, Virág, Köves, Bagó (Zsigmond), Pich­ler, Farkas, Lőrincz. Edző: Csik Jenő. Helyzeteik alapján meg­érdemelten tartotta otthon a nagyon fontos két pontot a ha­zai együttes. Góilövők: Pichler, Farkas, illetve Bőke. Jók: Vá­mosi, Varga, Pichler, Farkas, illetve Paulusz, Szabó. Siófoki Bányász-Dunaújvá­rosi Építők 2:0 (1:0). Siófok, 600 néző. V.: Kocsis. Siófok: Málics - Riedl, Szilágyi, Ba­bán, Kékesi, Pintér, Horváth J. (Sabján), Drót, Bihari, Bakó, Soós. Edző: Papp Gyula. Vál­tozatos, jóiramú mérkőzésen a hazai csapat végig irányította a játékot és nagyobb arányú győzelme sem lett volna meg­lepetés. Góllövő: Bakó (2). Jók: Szilágyi, Babán, Pintér (a me­zőny legjobbja), Bakó, illetve Debreceni, Nagy E„ Simon, Szabó. BKV Elöre-Kaposvári Vasas 4:1 (3:0). Kaposvár, 400 néző. V.: Alberti. K. Vasas: Győrffi — Balogh, Hadi, Poór, Huszár, Máli, Fábián, Bíró, Boross, Her­bei (Burcsa), Laczkovics (Za- kócs). Edző: Csanda István. A szétesően játszó kaposvári együttes ellen könnyedén ér­ték el góljaikat a vendégek. Herbei 11-est hibázott. Bírót a játékvezető durvaságért a 47. percben kiállította. Góllövők: Józsa (3), Légrádi, illetve Poór. Jók: Gulácsi, Varga II., Józsa, illetve Balogh, Poór. Pécsi VSK-K. Táncsics 2:1 (0:1). Kaposvár, 600 néző. V.: Nagy G. PVSK: Sólyom — Nagy, Szabó, Gyurina, Balázs (Szar­ka), Grünwald, Tóth, Radics, Zoltai, Somogyvári (Rózsahe­gyi), Kresz. Edző: Lendvai Mik­lós. Táncsics: Kiss — Eisemann, Kanyar, Hadzopulosz, Geiger, Németh, Savanyó, Veszelka, Pintér (Dobor), Szabó, Varga. Edző: Váradi Lajos. Szünet után a pécsiek öt perc alatt a maguk javára fordították a mér­Oköluiuo Europa-bajnokság Badarí győzött első Ugyanebben a súlycsoport­_ _ _ _ ■— ban a szovjet Avetyisjan mérkőzésén ugyancsak p. gy. az NDK-baj­nok Forster ellen. SÍ vmä ft 1I ? * JFSSé ft if^SSi Katowicében, az ünnepélye­sen feldíszített „Rondo" csar­nokban, vasárnap délután megnyitották a 21. Amatőr ökölvívó Európa-bajnokságot. A nagy versenyre 23 ország — Anglia, Ausztria, Belgium, Bulgária, Csehszlovákia, Dá­nia, Finnország, Franciaország, Görögország, Írország, Jugosz­lávia, Lengyelország, Magyar- ország, az NDK, NSZK, Romá­nia, Spanyolország, Skócia, Olaszország, Svédország, Szov­jetunió, Törökország és Wales — 163 ökölvívója nevezett. A vasárnap szorítóba lépett három magyar versenyző közül elsőnek Badari Tibor mutatko­zott be. A pehelysúlyban pon­tozásos győzelmet aratott a belga Meganck ellen. A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Kaposvári Rákóczi—Szeged. Ha nem vigyáz, a szegedi olaj is el­csúszhat a banánhéjon, és akkor oda az NB I. Előtérben a döntet­len. Tippjeink: x, 1. 2. Ganz-MAVAG—Dunaújváros. A hazaiak még nem adták fel a har­cot a bennmaradásért, egyébiránt minden elképzelhető. Az „ég tudja, mi lesz” variáció igy fest: x, 2, 1. 3. MAV-DAC—Szekszárd. A ka­darka nem jó, ha sokat utaztatják. Tipp: 1. 4. Eger—Debrecen. Kapaszkodik az Eger. Tipp: x, 1. 5. Bp. Spartacus—Nagykanizsa. A papírformára megyünk. Tipp: 1, x. «. FÖSPED—Komló. A totóban nem az a lényeg, hogy eltaláljuk, hanem hogy a Komló feljusson az NB l-be. Tipp: x, 2. kőzést. A hazai támadósorban nem volt átütő erő. Góllövők: Szabó, Radics, illetve Varga. Jók: Szabó, Nagy, Grünwald, Radics, illetve Geiger, Sava­nyó, Varga. Mázaszászvári Bányász-BVSC 2:1 (1:1). Budapest, 500 néző. V.: Tompa. Mázaszászvár: Szu- lics — Csábrák, Széles, Bocz, Nagy, Zsíros, Perényi (Tóth), Horony, Roth, Stemler, Csor­dás. Edző: Stepán Tibor. A Mázaszászvár határtalan lelke­sedésének és némi szerencsé­nek köszönheti a nagy megle­petést. A mezőny legjobb em­bere Szulics volt. Góllövők: Perényi, Tóth, illetve Nagy I. Jók: Szulics, Széles, Roth, Stem­ler, illetve Gara, Bazsánt. Véméndi TSZ SK—III. Kér. TTVE 3:0 (1:0). Budapest, 200 néző. V.: Ludányi. Véménd: Doszpod — Szabó, Kelemen, Márton, Kajtár — Dobos, Kiss, Jánosi — Tüske, Orosz, Makiári (Hüber). Edző: Csoboth Meny­hért. A csúszós talajú pályán küzdelmes mérkőzésen az óbu­daiak többet, a véméndiek gól- veszélyesebben támadtak. Orosz büntetőjét a TTVE kapu­sa kiütötte. Garábát (III. kér.) a játékvezető a 48. percben ki­állította. Góllövők: Orosz, Já­nosi, Szabó. Az NB III. további eredményei Pénzügyőr-Lőrinci Fonó 2:1, Törekvés-Bp. Építők 1:0, Apr. 4. Vasas—ÉRDÉRT 1:0, Növény- olaj-EMG SK 0:0. 7. Bauxitbányász—KOMEP. A ho­zni pálya. Tippjeink: x, 1. 8. Győri Dózsa—Bábolna. Nem bánom, legyen Bábolna. Tipp: 2, x. 9. Szarvas—Vasas Izzó. A Szarvas jó otthon, ámbár ősszel 1:6 volt. Tipp: x, 1. 10. KELTEX—Szolnoki MÁV. Job­bak a vasutasok. Tipp: 2, x. 11. Arezzo—Palermo. Győznek a vendégek. Tuti. 12. Taranto—Brindisi. A Brindisi jól hajrázik, döntetlenre jó. Tipp: x, 1. 13. Verona—Perugia. A B-liga rangadó mérkőzése. Meglepem ma­gam egy meglepetéssel. Tipp: 2, x. Pótmérkőzések: 14. Catanzaro— Genoa. Tipp: 1, x. 15. Ataianta— Spal. Tipp: 1, x. 16. Sambenedettese —Como. Tipp: x, 2. (-mz-) Mohácsi TE—István-aknai Bá­nyász 3:1 (1:1). Mohács, 400 néző. V.: Buroi. Javuló játékkal biztosan győzött a Mohács. Góllövők: Pártényi (2, egyet 11-esből), Peterke, illetve Pal- kovics II. Sellye—Mágocs 1:1 (0:0). Sellye, 550 néző. V.: Kövesi. Jó­iramú mérkőzésen igazságos döntetlen születet*, bár a ha­zaiak 11-est hibáztak. Góllövők: Harsányi, illetve Wald. PEAC—Vasas II. Bányász 1:0 (0:0). Pécsújhegy, 100 néző. V. Szedeli. Az egyetemisták a második félidőben az ellenfél fölé kerekedtek. Góllövő: dr. Toller. A megyebajnokság állása 1. PBTC 27 18 5 4 70-31 41 2. Mágocs 27 13 7 7 43-36 33 3. PEAC 27 13 6 8 51-36 3? 4. P. Kinizsi 27 12 7 8 47-34 31 5. Boly 27 11 9 7 33-29 31 6. István-akna 27 12 5 10 46-39 29 7. Sellye 27 11 7 9 46-44 29 8. Beremend 27 10 9 8 35-33 29 9. Vasas II. B. 27 11 4 12 36-45 26 10. Sásd 27 9 7 11 32-39 25 11. Mohács 27 8 8 11 41-47 24 12. Porcelángyár 27 9 6 12 40-46 24 13. Kesztyűgyár 27 8 7 12 33-39 23 14. Steinmetz 27 9 5 13 31-37 23 15. Vajszló 27 6 6 15 36-61 18 16. Siklós 27 4 6 17 30-54 14 nettói Dunántúli napló X MSZMP Bárány magyal BI«olf AgArwM lppj»_ Ax MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezs6 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 £.A:inÁ. *A.v M ..ÁyXdjJlJLftf OA ■£■ ívfc^rnn•^• ■­::' .... \ -:;. • • 'A':-:- ., . . : •• ___':' . : .':• •. • .,; •:. ‘ ..O:-:-!;'-.-: ’ •. • •': •...... • : .-.• •''...;: '. •.* A Mázaszászvár legyőzte a BVSC-t