Dunántúli napló, 1975. április (32. évfolyam, 89-117. szám)

1975-04-06 / 93. szám

LARDaRilfiffl IUR si gjliv I IfH w wlyfipwitdP • ■»* Egy gólra sem tellett... Komlói Bányász—Szolnok 0:0 Fotó: Arató. Nemzetközi tornaverseny Budapesten az Olimpiai Csarnokban a szerenkénti dön­tőkkel befejeződött a nemzet­közi tornaverseny. Férfi győzte­sek: talaj és ugrás: Mack (NDK), lólengés és korlát: Ma­gyar, nyújtó: Kevlisvili (grúz), gyűrű: Crosse (NDK). Női győz­tesek: felemáskorlát és lóug­rás: Egervári, gerenda és talaj: Medveczky. iL.obcIof'íJcpo VIIO III. Továbbra is első a PVSK Bp. Építők—PVSK 3:3 (2:0). Budapest, 100 néző, v.: Lauber. PVSK: Sólyom — Nagy J., Réfi (Szarka), Gyurina, Balázs, Grünwald, Zoltai, Kaszás, Baumholczer, Somogyvári, Tóth (Mács). Edző: Lendvai Miklós. A 20. percben . már 2:0-ra ve­zetett a fővárosi csapat. Szünet után a PVSK egyenlített, veze­téshez is jutott, de a hazaiak 11-esből egyenlítettek. Góllö­vők: Karel, (2, egyet 11-esből) Eich, illetve Somogyvári, Zoltai, Grünwald (11-esből). Jók: Ka­rel, Papazoglu, Eich, illetve Zol­tai, Baumholczer és Kaszás. Dunaújvárosi Építők—Máza- szászvár 3:2 (2:0). Dunaújvá­Komló, 2000 néző. V.: Mar­ton. Komló: Buús |— Keller, Kovács, Tallósi, Csordás — Lahó, Kiss, Pál — Cs. Kovács, KoJesánszky, Bányász. Edző: Lantos Mihály. Szolnok: Fied­ler — Őze, Arany, Simon, Ko­vács — Árvái, Czirnák, Gál- völgyi — Garics, Fürtös, Szol­noki. Edző: dr. Czibulka Mi­hály. Csere: a szünetben Lahó he­lyett Lingl, Pál helyett Fábián, illetve a 77. percben Czirnák helyett Siklósi. Az első negyedórában ke­vés esemény történt. A 16. percben Cs. Kovács lövése ve­szélyeztette a szolnokiak ka­puját, majd Pál fejese szállt mellé. Az 50. percben formás szol­noki támadás futott a pályán, Szolnoki baloldalról kapura lőtt, Buús bravúros védéssel szögletre tolta a labdát. A tavaszi idény két veretlen csapata találkozott Komlón. A hazaiak hiába támadtak a já­tékidő jelentős részében, me­zőnyfölényüket ez alkalommal sem tudták gólokra váltani. A vendégek ügyes taktikával el­érték céljukat, 'pontot raboltak Komlóról. Jók: Keller, Kovács, Kiss, illetve Fiedler, Öze, Ko­vács, Garics. Hegyi István Kaposvári Rákóczi —Egri Dózsa 3:0 (1:0) Kaposvár, 6000 néző. Vezet­te: Hévízi. Kaposvár: Hegedűs — Németh, Bali, Agfalvi, Hoff­mann, — Petrák, (Márton), Kon­rad, Burcsa — Túrái, Szántó (Rékási), Duschák. Edző Ma- thesz Imre, Eger: Csank — Pat- varos, Lakatos, Zsidai, Csathó — Antal, Nagy, Mártha — Bánkúti, Kovács, Tóth. Edző: Várallyai Miklós. Félórai játék után fölénybe került a Rákóczi, mégis egy szerencsés góllal jutott vezetés­hez. Lakatos rosszul találta el a labdát, majdnem öngól lett. Csank ugyan kitornászta a fel­ső sarokból, de csak kiütni tud­ta, és a berobbanó Petrák a hálóba lőtt. (1:0.) Szünet után két gyors ka­posvári gól következett Az 58. percben Rékási—Duschák össz- játék után az utóbbi lőtt bom­bagólt. (2:0.) Két perc múlva egy cseles szabadrúgásból Kon- rád állította be a végered­ményt. (3:0.) Szünet után elfáradtak a vendégek, és viszonylag köny- nyen nyert, közepes játékkal is a Rákóczi. Jók: Báli, Ágfalvi, Konrád, Burai, illetve Csank, Patvaros. Debreceni VSC—Nagykanizsai Olajbányász 2:1 (2:0) Nagykanizsa, 3000 néző. Ve­zette: Tapolczay. Debrecen: Szabó — Sóvágó, Tóth, Potyák, Lipők, — Herczeg, Kiss, Vacz- lavik — Kása, Bodonyi, Gott- diener. Edző: Makray Balázs. Nagykanizsa: Vlaszák — Ko­vácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Hangai, Készéi, — Pávlicz, Füle dr., Bogáti, (Kiss, a 62. percben), Sulyok l„ (Kré- nusz, a 62. percben). Edző: Harcz János. Kezdés után már vezetést is szerzett a DVSC. Doszpoth fel­szabadító rúgása a középhát­védet zavaró Gottdienerről le­vágódott, a labdára a bal­szélső rajtolt leggyorsabban, majd két védő átjátszása utón lőtt Vlaszák kapujába. (1:0.) Tíz perc múlva a vendégek nö­velték előnyüket, amikor is Ká­sa húzott kapura, majd rit­kán látott nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. (2:0.) A félidő hátralévő részében az olajosok veszélyeztettek. A 64. percben egy szép tá­madás után Pávlicz bombázott a debreceni kapuba. (2:1.) A küzdelmes találkozón a minden csapatrészükben egy­ségesebb, ügyesebben játszó vendégek megérdemelten nyer­tek. Jók: Szabó, Vaczlavik, Po­tyák, Bodonyi, Gottdiener, il­letve Müller és Vlaszák. Balogh Antal SZEOL—Szekszárdi D. I:I (l:l) Szeged, 4000 néző, v.: Palo­tai. SZEOL: Nagy — Zómbori, Bánfalvi dr., Kozma III., V. Tóth — Mészár, Varga, Birinyi — Antal, Vass, Jernei (Pipicz a 70. percben). Edző: Kontha Ká­roly. Szekszárd: Pólyák — Si­mon — Pusztai, Korner, Laki, Lubastyik — Micskó, Lugosi (Németh a 80. percben) — Márkus, Freppán (Korom a 75. percben), Kovács. Edző: Kormos Mihály. A 38. percben egy előrevágott labdával Kovács a balszélen □tietföi elfutott, Zámbori az alapvonal közelében beérte és felvágta. 11-es. A büntetőt Lubastyik ér­tékesítette (0:1). A 66. percben Zámbori a jobboldalról átívelt a balszélen felfutó Vass elé, aki a kapu elé emelte a labdát és a jó ütemben érkező Varga a bal alsó sarokba fejelt (1:1). Az NB II. további eredmé­nyei: Dorog—Budafok 2:0, Budapesti Spartacus—VOLÁN 0:0, KKFSE—MÁV DAC 1:1, Dunaújváros—Ózd 3:1, Várpa­lota—Oroszlány 2:0, FŐSPED— Ganz-MÁVAG 3:0. Hétfői TM FELSZABADULÁSI KÉZILABDATORNA A Komlói Bányász a kupagyó'ztes Hazánk felszabadulásának 30., Komló várossá nyilvánítá­sának 25. évfordulója tisztele­tére felszabadulási kézilabda­tornát rendeztek Komlón, öt csapat: a PMSC, a Komlói Bányász, a Tatabányai VOLÁN, a Keszthelyi Haladás és a Jugoszláviai ELEKTROMETALAC Osijek részvételével. Meglepe­tésre a Hegedűs és Ágoston nélkül felálló NB l-es PMSC 20:14 arányban vereséget szenvedett a Komlói Bányász­tól, majd 16:12-re a Tatabá­nyai VOLÁN-tól. A hazai csa­pat valamennyi ellenfelét le­győzte, így elnyerte a Városi Tanács által felajánlott ván­dorserleget. A torna végeredménye: 1. Komlói Bányász, 2. PMSC, 3. Keszthely, 4. Tatabányai VO­LÁN, 5. Osijek. A legjobb gól­lövő különdíját Zazommer (Komló) kapta, a legjobb ka­pusnak a tatabányai Molnár bizonyult. Grünwald Géza sport Labdarúgó megyebajríokság Nagyarányú BTC- győzelem Mohácsi TE—Vajszló 2:2 (1:1.) Mohács: 500 néző. Vezet­te: Hődör. A csapkodó szín­vonalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Góllövők: Dárdai, Pártényi (11-esből), il­letve Bozsó és Rózsahegyi. Jók: Peterke, Grain, illetve Sebők, Bozsó és Palotai. Sellye—Kesztyűgyár 0:0. Sely- lye: 400 néző. Vezette: Sör. Alacsony színvonalú mérkőzés. Jók: Orlovics, Hidasi, illetve Könyves, Varga, Kálmán. Porcelángyár—Boly 0:0. Por­celángyári pálya, 200 néző. Ve­zette: Polcz. A hazai csapat nem tudta a gólhelyzeteit ki­használni. Jók: Szajkó I., Stei­nerbrunner, Szűcs, illetve Ar­nold (a mezőny legjobbja), Kö- vi, Haris. István-aknai Bányász—Stein­metz SE 1:0 (0:0). Pécsszabolcs. Nehezen, de megérdemelten nyert a hazai gárda. Góllövő: Végvári. Jók: Kálmán (a me­zőny legjobbja), Rész, Bokor, illetve Berki, Ambrus. PEAC—Pécsi Kinizsi 4:2 (0:1). Pécsújhegy. Vezette: Burai. Szünet után az egyetemisták döntő fölénybe kerültek. Gól­lövők: Gáspár 3, Zsolt, illetve Farkas 2. Jók: Gáspár, Gáb­riel, Zsolt, illetve Farkas, Tur­béki. Pécsi BTC—Beremend 5:1 (3:1). Bőrgyár-pálya, 200 né­ző. Vezette: Sümegi. A hazai csapat jobban kihasználta hely­zeteit. Góllövők: Renkó 3, Ha­jós 2, illetve Illés. Jók: Renkó, Hajós, Bíró, a Beremendből senkit sem lehet kiemelni. Vasas II. Bányász—Sásd 3:1 (1:1). Vasas II. Góllövők: Sza­bó, Németh S., Márton, illet­ve Forrósi. Mágocs—Siklós 3:2. Mágocs, 300 néző. Vezette: Szeibert. A megyebajnoksag allasa 1. Mágocs 19 11 5 3 35-22 27 2. PBTC 19 11 4 4 50-25 26 3. P. Kinizsi 19 9 5 5 33-26 23 4. István-akna 19 9 3 7 29-23 21 5. Boly 19 8 5 6 23-20 21 6. Beremend 19 8 4 7 29-27 20 7. PEAC 19 7 5 7 31-27 19 8. Kesztyűgyár 19 7 5 7 23-25 19 9. Sellye 19 8 3 8 29-32 19 10. Porcelángyár 19 6 6 7 26-27 18 11. Vasasi B. 19 8 2 9 27-37 18 12. Steinmetz SE 19 6 5 8 23-25 17 13. Mohács 19 5 6 8 27-32 16 14. Sásd 19 6 4 9 22-30 16 15. Vajszló 19 5 5 9 25-39 15 16. Siklós 19 3 3 13 21-36 9 A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Bologna—Milan. Vitézek, nil lehet e széles föld felett, szebb dolog ... a papírformánál. Tipp: x, 1. 2. Cagliari—Juventus. Nem hinnénk, hogy a hazaiak legyőzik a bajnok- jelöltet, legfeljebb az egyik pont. Tipp: x, 2. 3. Cesena—Róma. Elképzelhető, hogy a Róma győz, .a hazaiak vi­szont a kiesési zónát akarják ke­rülni. Egy hazárd variáns: 2, x. 4. Intemazionale—Fiorentina. Sze­szélyes az Inter, így minden elkép­zelhető. Tegyünk úgy mint a lottó­ban. Ha biztos ötöst akarunk, húz­zuk be mind a kilencven számot. Vagyis: x, t, 2. 5. Oroszlány—Budafok. Egy fokkal a hazaiak. Tipp: 1, x. ő. Dunaújváros—Szeged. A SZEOL lesz a bajnok. Tipp: 2, x. 7. Ganz-MAVAG—Komló. Olyan bi­zonytalan vagyok, mint egy olaj- kólyho árus a Szaharában. Tipp: x, 1. •. Kecskeméti TE—Vasas Izzó. A KTE elkaphatja az Izzót. Tippjeink sorrendje: x, 1. 9. Szegedi VSE—Kecskeméti SC. A Szegednek presztízskérdés a győ­zelem. Tipp: x, 1. 10. Békéscsabai TASK—Szolnoki MÁV. Tele lesz a békéscsabai TÁS­KA. Tipp: 2. 11. Bakony—KOMEP. Minket nem hat meg a KOMEP első helye. Tipp: 1, *. 12. Bauxitbányász—Soproni VSE. Tipp: x, 1. 13. Atalanta—Catanzaro. Az Ata- lanta jól szerepel otthon, a Catan- zaronak sok a döntetlenje, amiből ez jön ki: x, 1. Pótmérkőzések: 14. Brindisi—Spal. Tipp: x, 2. 15. Pescara—Como. Tipp: 1, z. 16. Arezzo—Avellino. Tipp 2, x. (— mz —) Cselgáncs Szombaton Szegeden a vá­rosi sportcsarnokban rendezték meg az 1975. évi cselgáncs MNK csapat- és egyéni ver­senyt. A viadalon 69 verseny­ző lépett szőnyegre. Az MNK 1975. évi végeredménye: 1. Budapesti Spartacus 34 pont, 2. Kecskeméti SC 29 pont, 3. SZEOL 21 pont. Góltotó Ezen a héten több pályázónk találta el a PMSC—Buda­pesti Honvéd mérkőzés végeredményét. A sorsolásnál a sze­rencse Bárány János, Pécs, Erika u. 1. III. 1. szám alatti la­kosnak kedvezett, aki a vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át (Pécs, Hunyadi út 11.). A mostani szel­vények beérkezésének határide'je péntek déli 12 óra. Főmérkőzés: SBTC—PMSC: .......... P ótmérkőzés: Ganz-MÁVAG—Komló Pályázó neve: ................................... L akcíme: ........................................... ros, 1000 néző, v.: Kuti. Máza- szászvár: Szulics — Kólya, Széles, Katona, Bocz, Molnár (Csábrák), Róth (Csordás), Var­ga, Horony, Pataki, Stemler. Edző: Stepán Tibor. A biztosam vezető Dunaújváros az utolsó tíz percben kiengedett és a lel­kes bányászcsapat négy fjére alatt két gólt szerzett. Góllövők: Nagy E„ Szabó Z., (11-esből), Széles (öngól), illetve Csábrák, Bocz. Székesfehérvári MÁV—Vé- ménd 2:1 (0:0). Véménd, 600 néző. V.: Szinger. Véménd: Doszpod — Szabó, Kelemen, Kiss, Kajtár (Fiochsz), Törjék, Makiári (Dobos), Jánosi, Tüs­ke, Telek, Orosz. Edző: Tárcza Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen, szerencsés gólokkal győzött a vendégcsapat. A döntetlen igazságosabb lett volna. Gól­lövők: Doszpod (öngól), Jeli­nek, illetve Kelemen. Jók: Mes­ter, Szabó, Lechner, illetve Szabó, Kelemen. Siófoki Bányász—MEDOSZ ÉRDÉRT 3:2 (2:1). Siófok, 1100 néző. V.: Hegedűs. Siófok: Málics — Riedl, Kékesi, Ba­bán, Pintér, Fiath, Sabján (Jo­hann), Bihari, Bakó, Horváth J., Soós. Edző: Papp Gyula. Végig jó iramú, változatos mérkőzést játszott a két csa­lhat. A Bányász győzelme na­gyobb arányú is lehetett volna, de a csatárok rengeteg hely­zetet kihagytak. Góllövők: Bakó (2) és Bihari, illetve Ma­rosi és Jakab. Szigetvár—Táncsics SE 3:1 (0:0). Szigetvár, 1000 néző. V.: Kocsis. Szigetvár: Kollár — Béni, Tóth, Varga, Dvorszki, Szabó (Köves), Borovácz, Ba­gó, Csőre, Pichler, Visnyei (Bocskor). Edző: Szőke József. Táncsics SE: Kasza — Kanyar, Judik, Arnbach, Németh, Sa- vanyó, Pénzes (Takács B.), Szabó, Pintér, Geiger, Varga. Edző: Váradi Lajos. Szünet utáni gólratörő játékával meg­érdemelten győzött a hazai csapat. Góllövő: Pichler (3), illetve Szabó (öngól). Jók: Tóth, Borovácz, Pichler, illetve Németh, Savanyó, Varga. Az NB III. további eredmé­nyei : Pénzügyőr—BKV Előre 0:0, Lőrinci Fonó—EMG SK 1:0 (0:0), Törekvés—Növényolaj 2:0 (1:0), BVSC—III. kér. TTVE 1:0 (0:0). AZ NB III. ALLASA 1. PVSK 2. BVSC 3. BKV Előre 4. Dunaújváros 5. Táncsics 6. Bp. Epitők 7. Szfv. MÁV 8. Pénzügyőr 9. Siófok 10. Véménd 11. Szigetvár 12. ÉRDÉRT 13. Növényolaj 14. EMG SK 15. Mázaszászvár 16. Ápr. 4. Vasas 17. III. kér. TTVE 18. Törekvés 19. Lőrinci Fonó 20. K. Vasas 25 14 25 14 25 11 25 13 25 12 25 8 25 8 25 10 25 8 6 11 2 14 6 12 3 14 8 11 48-22 34 40-21 34 40- 18 33 41- 30 31 39-33 28 29-26 28 41-35 27 44-27 26 29-24 26 29-35 26 33-33 24 53-58 22 24-34 21 37-52 21 32-38 20 27-36 20 32-44 20 20-34 20 29-53 19 27-41 18 Az Április 4. Vasas—K. Vasas mér­kőzést vasárnap játsszák. Világ proletárjai héttői Dunántúli napló ilKLSOeri* MSZMP B«-r. Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkl Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalót Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96--OS gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Fiedler a szolnoki kapuvédő ment Kolesánszky elől. ligy-i ksz-kettö