Dunántúli napló, 1975. marcius (32. évfolyam, 59-88. szám)

1975-03-27 / 85. szám

A tavaszi versenyekre készülnek Komlón Kispól éj Homoki a Kom­lói Bányász atlétái szorgal­masan készülődnek a tavaszi idény versenyeire. Homoki legutóbb Brüsszelben a szak- szervezeti nemzetközi futó­versenyen állt rajthoz, és az előkelő negyedik helyet sze- j iezte meg. Francmorszag —Magyarország 2:0 C0:0) Hoffer József, az MTI tudósí­tója jelentette Párizsból: Szerdán este került sor az Európa-bajnokságra készülő két válogatott, a francia és a ma­gyar labdarúgó csapat barát­ságos találkozójára. Az előző napok kedvezőtlen időjárása és a közelmúltban rendezett rugh- by-viadal nem használt a pári­zsi stadion gyepszőnyegének, nehéz, mély talajú pályán küz­döttek meg egymással a csapa­tok. A szakvezetők nem változtat­tak a kedden kihirdetett együt­teseken, így a nyugatnémet Ohmsen bíró sípjelére az alábbi 22 játékos kezdte a küzdelmet: Ifjúsági labdarúgó­torna ORSZÁGOS DÖNTŐRE KÉSZÜL BARANYA A tavaszi iskolai szünetben kerül megrendezésre a megyei ifjúsági válogatottak tornájának országos elődöntője. A hat csoportgyőztest és a két leg­jobb másodikat két négyes cso­portra osztották. Baranya a Bé­kés megyei csoportba került, ahol Budapest, Hajdú és a há­zigazdák lesznek az ellenfelek. A másik csoport mérkőzésejt Szombathelyen rendezik. Ebbe a csoportba került: Vas, Borsod, Bács és Fejér megye. Baranya sorsolása nehéznek látszik, hisz olyan csapatokkal találkoznak, amelyek nem egy alkalommal végeztek a legjob­bak között. Megyénk ifjúsági válogatottját Papp József ifjú­sági kapitány és Koller (Kin­cses I.) Nándor készítette fel az elődöntőre. A csapat ezúttal kénytelen nélkülözni Papp Jó­zsef ifjúsági kapitányt, aki be­tegsége miatt nem lehet ott a békéscsabai mérkőzéseken. Baranya csapata április 7-én utazik Békéscsabára, az első mérkőzést 8-án játsszák Hajdú ellen. Április 9-én szabadnapos lesz a csapat. 10-én Budapest, 11-én Békés lesz az ellenfél. Az elődöntőre 16 játékos uta­zik, akik a jelenlegi 17-es ke­retből kerülnek ki. A keret a következő: Hirth, Szeszán, To­rna, Tavali, Szabó l„ Szabó II., Dobszai, Kenderes!, Nagy l„ Gál, Gruborovics (mind Sport­iskola), Hódosi, Gallai (mind­kettő Komló), Baumholczer, Fe- renczi (mindkettő PVSK), Győri, Hasznics (mindkettő Szigetvár). A csoportelsők a döntőt ápri­lis 16-án játsszák a Népstadion­ban a Magyarország-Wales EB- selejtező előtt. Járási labdarúgó-bajnokság Mohácsi járás: I. osztály: Somberek—Dunaszekcső 2:3, Üjmohács—Szajk 5:0, Kölked— Székelyszabar 5:1, Geresdlak—Homo­rúd 1:0, Hímesháza—Nagynyárád 0:0, Dunafalva—Lánycsók 3:2, Bár— Töttös 2:1. Sásdi járás: Mekényes—Hegyhótmaróc 1:4, Bi­kái—Felsóegerszeg 2:1, Gödre—Köb­lény 3:2, Oroszló—-Magyaregregy 3:2, Egyházaskozár—Felsőmindszent 4:3, Mecsekpölöske—Gerényes 2:1, Liget— Magyarszék 2:3, n yilvánosságra hoz­ták a magyar ke­rékpáros válogatott keret összeállítását. Hirth István, a PMSC versenyzőjének neve hosszú évek után először hiányzik a név­sorból: Hirth István ed­ző lett. A 27 éves sportoló 11 éve versenyez, 9 országos bajnok­ságot nyert, 16 alkalommal volt válogatott, kétszer állt rajthoz a kerékpáros Béke-versenyen. A legutóbb az elmúlt évben a magyar versenyzők közül a leg­jobban végzett, a magyar ke­rékpárosok ranglistáján az el­múlt évi eredmények alapján a 3. helyet szerezte meg. — Edzőként fokozott erővel kétszeresen dolgozom. Sokat várnak tőlünk. A pécsi kerék­páros-sport hagyományai jó eredményekre köteleznek ben­nünket. A PMSC versenyző gárdája 9 kerékpárosból áll. Hirth mel­lett Sturm és Herke is I. osz­tályú minősítéssel rendelkezik. Berkes, Sólymos, Gazdag ifjú­sági jelvényes sportoló. A ke­rethez tartozik még Varga és Bíró, mindkettő ügyes verseny­ző. A sportiskolás kerékpárosok négy csoportban dolgoznak. Az ifjúságiakkal Hományi Árpád foglalkozik, Rajnai György a serdülőket edzi, Tóth László az úttörők foglalkozásait vezeti, Dévai Andor az előkészítő cso­porttal foglalkozik. Az őszi idény befejezése után nem sok pihenőt tartot­tak. November 15-e óta ed­zésben vannak. Télen teremben is dolgoztak, kiadós futóedzé­seket tartottak a Mecseken, ja­nuár 16-án ültek először ke­rékpárra. — Jól együtt vannak a fiúk — dicsérte a versenyző gár­dát Lőrincz József, a PMSC ke­rékpáros szakosztályának veze­Totötíppek Népsport 1. Torino—Juventus 2. Bologna—Lazio 3. Lanerossi—Fiorentina 4. Napoli—Milan 5. DVSC—SZEOL 4. Dunaújváros—Komló 7. MÁV DAC-K. Rákóczi 8. Gyula—Szolnoki MÁV 9. Békéscsabai TASK—KSC 10. Bábolna—Sopron 11. Bakony—Sabária 12. Esztergom—KOMCP 13. Foggia—Palermo 14. Catanzaro—Como Népsza­badság 2 1 x x 2 x 2 1 2 Magyar Nemzet x 1 1 x x 1 1 2 x 1 x 2 2 1 x 2 1 Dunántúli Napló 2 1 x X 1 Rajt március 30-án # Hirth István edző lett % Hazai versenyek, külföldi erőpróbák # Bizakodó hangulat tője. — A hangulat bizakodó, nagy igyekezettel készülnek. Hirth István is elégedett ta­nítványaival. — Á fiúk szorgalmával, igye­kezetével nincsenek bajok. So­kat és keményen dolgozunk. Van olyan nap, amikor délelőtt és délután is kerékpárra ülünk. Március 16-tól 10 napos kö­zös felkészülésen vesz részt a szakosztály. A kerékpáros-sport­ban bevezetett követelmény- rendszernek megfelelően sze­retnének mind jobban felké­szülni a közelgő versenyidény­re. Az idénynyitó verseny már­cius 30-án lesz Budapesten. Azután egymást követik a versenyei«, minden hét végére jut egy. A Mecsek Kupa nemzetközi kerékpáros versenyt ebben, az évben augusztus 29-én, 30-án és 31-én rendezik. Tíz külföl­di csapatot várnak. A Mecsek Kupa előtt a szekszárdiak kez­deményezésére elsőízben ren­dezik meg augusztus 26-án és 27-én, a Gemenc Kupa nem­zetközi kerékpáros versenyt. A pécsi kerékpárosokra még két nemzetközi verseny vár; május­ban Bécsbe kaptak meghívást, augusztus első felében Lvov­ban vendégszerepeinek. Hirth István edző kitől vár elsősorban jó eredményeket? — Herke és Sturm már az elmúlt évben is felhívta ma­gára a figyelmet, az idén be­törhetnek a legjobbak közé. igen keményen és lelkesen dol­gozó Bíró kellemes meglepeté­seket szerezhet. Gazdag és Sólymos is mindjobban beér­nek. A fiatalok közül Gálosi, Szabó, Bernáth, Sülé, a ser­dülőknél Lóki, Ferk és Török a legügyesebbek. —• A PMSC kerékpárosai az elmúlt évben 5 pontot szerez­tek, az idén 15 pont megszer­zéséért harcolnak. Vajon si­kerül-e a célkitűzés megvaló­sítása? Hegyi István Egyiptomi nöí mappa bőrkabát 3160 Ft-os áron kapható a MERUKER szaküzleteiben Pécsett és vidéken í V lJm Franciaország: Charrier — Lopez, Zvunka, Tresor, Bracci — Miohel, Muck, Guillou — Re- velli, Triantafilosz, Bereta. Magyarország: Mészáros — Kolár, Dunai III., Horváth, Tóth J. — Bálint, Kocsis, Pintér — Fazekas, Bene, Nagy. A franciák kezdték a játékot és az első percekben rendkívül heves támadásokat vezettek. Negyedóra után fokozatosan a magyar csapat lett a támadóbb. A 17. percben már helyzet is adódott, Kolár jól ívelt kapu elé, Charrier elvétette a labdát, a magyar csatárok előtt egy­más után két lehetőség is kí­nálkozott, de mindkettőt elhi­bázták. A 30. percben újabb magyar helyzet adódott, Pintér beadását Tóth azonban kapás­ból keresztül lőtte a kapu előtt. Egy perc múlva Tóth csavart szabadrúgását az üresen ha­gyott Nagy 5 méterről fölé fe­jelte. A 43. percben szabadrú­gás utón Bereta 35 .méteres óriási lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot. Az első félidőhöz hasonlóan a második 45 percet is erős támadásokkal kezdték a ha­zaiak. Az 56. percben védelmi hiba után vezetéshez jutottak a franciák. Késlekedtek a magyar védők a felszabadítással, majd Dunai III. is cselezni próbált, Bereta elvette tőle, Michelinek sarkallt, aki 18 méterről nagy lövést küldött a jobb felső sa­rokba (1:0). A 62. percben a franciáknál-csereként beállt Pa­rison növelte a franciák elő­nyét: jó adogatás után csak­nem az alapvonaltól, nehéz szögből Mészáros és a baloldali kapufa között a hálóba talált. Kapushiba (2:0). A 83. percben jobboldali szöglet után Horváth fejesét Charrier csak másod- - szorra kaparintotta meg. Döntőbe jutott az ifjúsági labdarúgó-válogatott Szerdán délután az üllői úti stadionban a május 9. és 20-a között, Svájcban sorrakerülő UEFA-torna 16-os döntőjébe jutás volt a tét a Magyaror­szág-Bulgária ifjúsági váloga­tott mérkőzésen. A magyar fia­talok egy gól előnnyel indultak. MAGYARORSZÁG —BULGÁRIA 1:1 (1:0) üllői út, 8 ezer néző, v.: Princz (csehszlovák), Góllövő: Kelemen, ill. Velicskov. Kezdés után a magyar ak­ciók átgondoltabbak, gyorsab­bak voltak. 20 perc elteltével kiegyenlítetté vált a játék. A 32. percben Tóth E. baloldali szabadrúgását Kelemen két lé­pésről a jobb felső sarokba továbbította. (1:0) A folytötás rosszul indult: a 41. percben Velicskov nyolcmé­teres lövése Hegedűst érintve a felső léc alá pattant (1:1). Óriási küzdelem kezdődött. A vendégek helyenként túl kemé­nyen játszottak, ezért a játék­vezető az 53. percben Ivanovot leküldte a pályáról — jogosan. Egy perc múlva labdaelrúgásért Boncsev kapott sárga cédulát. Az utolsó negyedórában a re­mekül játszó Manolov több helyzetet is kihagyott. Nagy iz­galmak közepette ért véget a találkozó. A magyar ifjúsági válogatott végeredményben 2:1-es össze­sítéssel megérdemelten jutott az UEFA-torna 16-os döntőjé­be. Utánpótlás válogatott mérkőzés MAGYARORSZÁG —FRANCIAORSZAG 2:0 (2:0) Kecskemét, Széktói stadion, 7000 néző. Vezette: A. Siegel (osztrák). Góllövők: Czeczeli, Fekete. A magyar utánpótlás váloga­tott az első félidőben jól ját­szott. Keményebbek, gyorsab­bak voltak a magyarok és az összecsapásokból rendre ők ke­rültek ki győztesen. A hazaiak legjobbjai: Kovács B„ Czeczeli, Csapó és Fekete. A francia csapat nem keltett csalódást, bár védelmük néha ingadozott. Legjobbjaik: Bousdira, Orlan- ducci és Giresse. Eredmények röviden SAKK. Az utolsó két forduló­ban dől el, hogy ki lesz az a hat versenyző, aki Baranyát' képviseli az országos elődön­tőben. A megyei I. osztályú egyéni bajnokság 11. fordulója után az élcsoport állása: .Lé­náit 8,5 pont, Krisztián, Grün- wald 7,5—7,5 pont, Ózdi 7,5 pont, egy függő, Hartmann és Hámori 7—7 pont, Molnár és Windischmann 6,5—6,5 pont. TEKE. Mohácson jól sikerült az üzemek közötti teke egyéni és csapatbajnokság. A csapat- versenyben a MOFA II. csapa­ta győzött a Városgazdálko­dási Vállalat előtt. Az egyéni versenyben Bölcskei a Városgaz­dálkodási Vállalat tekézője szerezte meg a győzelmet. TORNA. A középfokú isko­lák „C" kategóriájú megyei tornaversenyén négy fiú és 12 lány csapat indult. Fiúk: 1. Gépipari Technikum, 2. 500-as ITSK, 3. Nagy Lajos Gimná­zium, Lányok: 1. Leöwey Klára Gimnázium „A"-csapata, 2. Nagy Lajos Gimnázium, 3. Komlói Kun Béla Gimnázium. BIRKÓZÁS. A PMSC birkózói Szombathelyen országos serdü­lő szabadfogású versenyen in­dultak. Gyenei és Nagy súly­csoportjában az első helyen végzett, Mucsi és Vígh máso­dik helyet szereztek, Orsós ne­gyedik volt. Dunaújvárosban az országos vidékbajnokságon áll­tak rajthoz a PMSC ifjúsági birkózói. Kálmán második, Ger- gics negyedik, Farkas hatodik helyet szerzett. ASZTALITENISZ. Vereséget szenvedett az asztalitenisz fclB I. mérkőzései során a Pécsi BTC női csapata Szombathe­lyen. A Sabaria 13:12 arány­ban győzte le a pécsieket. LABDARÚGÁS. Két győzel­met aratott az országos Vo­lán labdarúgó bajnokság so­rán a pécsi VOLÁN csapata. Szekszárdon 2:1, Győrben 2:0 arányban győztek a pécsiek. Dunántúlt nanlo __ Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Enrin Főszerkesztő-helyettesek: Baling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 1. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696, Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054