Dunántúli napló, 1975. marcius (32. évfolyam, 59-88. szám)

1975-03-24 / 82. szám

nettói m sport Labdarúgó NB ff. Kaposvár—Ganz-MÁVAG 4:1 (1:1) KOSÁRLABDA, Bp. Sparto- tus-PVSK 78:67 (39:38) NB !. női mérkőzés Budapest. V.: Pe­telei, Berkes. A pécsi csapat hosszú időn át jól ellenállt Különösen Russainé dobott ki­tűnően és ezzel tartotta csapa­tát. A vereség ellenére nem keltett csalódást a PVSK. — Tanárképző Föiskola-Székes- fehérvár 54:50 (21:26) NB II. női mérkőzés. PMSC-Székes- fehérvár 92:65 (44:36) NB II. férfi mérkőzés. HÁROMTUSA. A Budapest Kupa első fordulójában jól sze­repeltek a pécsi versenyzők. Az 1960-as korcsoportban Ber- náth a harmadik helyen végzett és ugyancsak harmadik lett a Sportiskola csapata is. Az 1959- es korcsoportban Würth a ne­gyedik, Sántics a hatodik he­lyen végzett. TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS. Ha­vas, hideg időben, Józsefháza környékén rendezte a Pécsi Ta­nárképző Főiskola a Felszaba­dulási Kupa tájékozódási futó versenyét. A nehéz talaj na­gyon igénybe vette a verseny­zőket, mely az eredményeken is meglátszott. Az összetett pont; versenyt és ezzel a kupát a PVSK nyerte. A Tanárképző Fő­iskola által felajánlott tisztelet­díjakat Nagy (Gépipari) és Mező (Orvosegészségügy) kap­ta. TÖMEGSPORT. Befejeződött az I. pécsi ifjúsági tömegsport napok rendezvénysorozata. Az összetett pontversenyt a Pécsi Villamosgépjavitó Szövetkezet nyerte a Húsipari, a Magas- és Mélyépítő előtt. Egy-iksz-kettő A HDN totótippjei a következő hét­re: 1. Torino—Juventus. A torinói Ju­ventus utazik a Torinóhoz. Vagyis nem utazik sehová. Mi viszont uta­zunk a Torino vesztére. Tuti. Tipp: x, 2. 2. Bologna—Lazio. Bolognában ne­héz győzni. Tippjeink: x, 1. 3. Lanerossi—Fiorentina. Az alsó régiósok mos* harapni fognak. A ha­zaiak győzelme sem elképzelhetetlen. Tipp: x, 1. 4. Napoli—Milan. A Milánnak ke­serű lesz majd a nápolyi szelet. Tipp: 1, x. 5. Debrecen—Szeged. Feltámadt a DVSC, akár mind a két pontot ott­hon tarthatja. Tipp: x, 1. 6. Dunaújváros—Komló. Kellenének a pontok, de megvallom, féltem a Komlót. Tipp: x. 7. MÁV DAC—Kaposvári Rákóczi. Hej Rákóczi, a tavaszi fordulóban jön a fekete leves. Tipp: 1, x. 8. Gyula—Szolnoki MÁV. Gyuláék gyengécskén szerepelgetnek, a Szol­noki MÁV szeretne bekerülni oz NB ll-be. Tipp: 2, x. 9. Békéscsabai TASK—Kecskeméti SC. A TASK. Tipp: x, 1. 10. Bábolna—Soproni VSE. A Bá­bolna nagyon ki van erősödve, ott­hon nehéz vele elbánni, ám a sop­roniak idegenbeli szereplése sem le­becsülendő. Tipp: 1, x. 11. Bakony—Sabaria. Hasonlítanak az erőviszonyok az előbbiekhez, most így variáljuk: x, 1 12. Esztergom—jvOMÉP. A tatabá­nyai építőknek nem szabad téveszte­niük. Tipp: 2, x. 13. Foggia—Palermo. A Foggiának otthon megy, mármost kérdés, 1 vagy x? A döntetlen felé hajiunk. Tipp: x, 1. Pótmérkőzések: 14. Catanzaro—Co­mo. Tipp: x, 1. 15. Alessandria— Spal. Tipp: x, 1. 16. Reggiana— Arezzo. Tipp: 1, x. (-mH MINDEN TÍPUSÚ villanymotor­tekercselést, hűtőgép háztartási gépek,tv,rádié javítását rövid határidőre VÁLLALJUK. ▼ „DOMBCALOR” Vasipari Szövetkezet Dombóvár, Szabadság út 2. Kaposvár: 5500 néző. Vezette: Sabácz. Kaposvár: Hegedűs — Márton, Ágfalvi, Konrád, Hoffmann — Nagy, Petrák, Burcsa — Tú­rái, Kováts, Duschák. Edző: Ma­tesz Imre. Ganz-MAVAG: Meyer (Polina) — Stornier, Monostori, Vaskor, Kovács — Molnár, Nagy — Tóth, Végh, Bodonyi, Csukás. Edző: Nagy János. Mindjárt a 12. percben gólt értek el a vendégek. Egy, az oldalvonalról beívelt szabad­rúgásnál Hegedűs késleke­dett, Csukás lekezelte a lab­dát, lövésébe Nagy belenyúlt és így a kaposvári játékos lá­báról perdült a labda a há­lóba. (0:1) Nem sokáig vára­tott magára az egyenlítés. A 14. percben Márton labdájá­val Konrád ugrott ki, látta, hogy Kovács tisztán áll, hozzá­ívelt, Kovács fejessel kiegyen­lített. (1:1) Szünet után az 55. percben már vezetést szerzett a Rákó­czi. Túrái elfutott, középre adott, Duschák fejese a kimoz­duló kapus mellett a hálóba vágódott. (2:1) Kettő perc múlva Kováts—Túrái összjáték után az utóbbi növelte a hazai gólok számát. (3:1) A 65. perc­ben végleg eldőlt a mérkőzés. Kováts labdájával Túrái a bal­oldalon tört kapura és Polina kapus lába között bombázott a hálóba. (4:1) Ezt követően • További eredmények: FÖSPED Szállítók—Dunaújváros 0:0, Bu­dafok—Volán 1:1 (0:0), Bp. Spartacus—MÁVDAC 4:2 (2:1), Szolnoki MTE—Kossuth KFSE 2:1 (0:1’, SZEOL—Oroszlány 4:0 (0:0), Dorog—Eger 1:0 (0:0), Debreceni VSC—Ózd 1:0 (1:0). PÉCSI BTC—SELLYE 5:3 (4:0) Bőrgyár pálya, 100 néző. V.: Fuch. Pécsi BTC: Sass — Biró, ; Istókovics (Huszti), Aradi, Né­meth — Bartal, Daka, Várhelyi — Radó, Hajós, Lauer. Edző: Horváth László. Sellye: Sós — Orlovics, Csorba, Kemsei (Kal­már), Lombosi — Hidasi, Har- sányi, Elmályer — Papp, Sza­bó, Amigya. Edző: Bán László. Erős havazásban kezdődött a mérkőzés. A 4. percben Lauer belőtt labdáját Várhelyi 8 mé- térről a kapu jobb oldalába fe­jelte (1:0). Erőteljesen rohamo- ; zott a hazai együttes. A 11. percben mintaszerű támadás végén Lauer csúsztatott fejese jutott a hálóba (2:0). A 20. percben tovább növelte előnyét a BTC, Bartal 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt (3:0). A 32. percben a közvetett szabadrú­gást Daka élesen kapura lőtte, Sós balszerencséjére hozzáért és kezéről a hálóba pattant a labda (4:0). A második félidő első percé­ben Amigya volt eredményes (4:1). A 66. percben egy kapu előtti lepattanó labdára Daka rácsapott, s közelről nem hibá­zott (5:1). A 77. percben Hidasi lövését Sass szögletre hárította, majd a belőtt labdát Amigya közelről a hálóba fejelte (5:2). A 88. percben kavarodás tá­madt a BTC kapuja előtt és a gólvonalról menteni akaró Né­meth lábáról a hálóba perdült a labda, öngól (5:3). Az első félidőben tetszetősen játszott a BTC, szünet után a sellyeiek léptek fel támadólag és a hazai védelem kapkodása izgalmassá tette a találkozó be­fejezését. Jók: Bartal, Daka, Lauer, illetve Szabó, Harsányi. Kovács Miklós ugyan kitámadtak a vendégek, de az eredmény már nem vál­tozott a változatos, küzdelmes mérkőzésen. Jók: Márton, Kon­Nagykanizsa: Vlaszák — zette: Kristóf. Nagykanizsa: Vlasszák — Kovácshegyi, Doszpodh, Simon, Müller — Hangai, Készéi — Pávlicz, Füle dr., Bogáti, Kré- nusz (Söjtör, a 61 percben). Edző: Harcz János. Várpalota: Palotai — Czom- po, Csapó, Kisbej, — Albú — Kerkai, Baranyi, Bor — Már­tái, Bertalan (Koronaffy, a 71. percben), László. Edző: Palo- vecz Béla. Az első félidőben a vendé­gek ügyesen, szervezetten vé­dekeztek, majd gyors csatá­raikkal több gólhelyzetet te­remtettek a hazaiak kapuja előtt. Előbb Kerkai nagy lövé­sét, majd Mártái gólba tartó labdáját tisztázta Vlaszák. A 43. percben Készéi 8 méterről alig fejelt kapu fölé. A második félidő is vendég rohamokkal kezdődött. A 49. percben a hazai védők nagy hibájából Mártái került száz- százalékos gólhelyzetbe, de Vlaszáknak lábbal sikerült menteni. Az utolsó fél órában rákapcsoltak az olajosok és kapujukhoz szegezték a bá­nyászokat. A győztes gól a 72. percben esett. Égy szöglet utáni tűzijátékot követően Bogáti kö­zépre játszott, majd Pávlicz PEAC—Kesztyűgyár 3:1 (0:0). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Tö­rök. Az egyetemisták szünet utá­ni jobb játéka döntött. Góllö­vők: Gál, Toller, Gáspár, illetve Völgyi. Jók: Kovács, Holdasi, Csaba, illetve Garai, Könyves. István-aknai Bányász—Bere- mend 3:2 (2:0). Pécsszabolcs, 150 néző. Vezette: Zsivko. A sok helyzetet kihagyó hazai gárda csak nehezen tartotta otthon a két pontot a második félidőre feljavult vendégekkel szemben. Góllövők: Palkovics, Erdei, Pe- resz, illetve Németh és Ónodi. Jók: Bokor, Palkovics, Erdei, il­letve Németh és Ónodi. Siklós—Mohács 2:2 (1:1) Siklós, 400 néző. V.: Polcz. A helyzetek alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Kiss, Herner, illetve Pártényi 2. Jók: Mikola, Szabó, Maros, ill. Perjési, Peterke és Pártényi. Vasasi Bányász—Pécsi Kinizsi 1:0 (0:0) Vasasbányatelep, 200 néző. Góllövő: Báthori. rád, Petrák, Túrái (a mezőny legjobbja), illetve Monostori, Végh, Csukás. Kovács Sándor bombája a tehetetlen Palotai mellett vágódott a kaju jobb oldalába. (1:0.) A gól után is az olajosok maradtak táma­dásban, a vendégeknek azon­ban mindig időben sikerült tisz­tázni. Hűvös, szeles időben, a má­sodik félidőben kisebb hóvi­harral tarkított jóiramú, küzdel­mes találkozón a kanizsai ola­josoknak a második félidőben mutatott játéka alapján, nagy lelkesedéssel sikerült itthon tar­tani a két bajnoki pontot. Jók: Vlasszák, Simon, Páv­licz, Müller, Füle dr., illetve Kisbej, László, Csapó, Czompo. Balogh Antal AZ NB II. ALLASA: 1. SZEOL 23 14 4 5 44-24 32 2. Volán 23 12 4 7 37-26 28 3. Kaposvár 23 11 5 7 36-22 27 4. Komló 23 8 10 5 25-23 26 5. MÁV DAC 23 7 11 5 33-24 25 6. Bp. Spart. 23 8 8 7 39-34 24 7. Szolnoki MTE 23 9 6 8 28-25 24 8. Dorog 23 8 8 7 22-25 24 9. Szekszárd 23 8 8 7 32-38 24 10. Olajbányász 23 8 7 8 37-33 23 11. Oroszlány 23 6 11 6 20-27 23 12. Budafok 23 7 8 8 31-29 22 13. Várpalota 23 8 6 9 29-27 22 14. Debrecen 23 8 6 9 30-29 22 15. Dunaújv. 23 7 8 8 29-32 22 16. Kossuth KFSE 23 8 6 9 25-29 22 17. FÖSPED 23 8 5 10 27-38 21 18. Ganz-MAVAG 23 5 9 9 21-27 19 19. Ózd 23 5 6 12 20-36 16 20. Eger 23 5 4 14 20-37 14 Mágocs—Sásd 2:0 (1:0) Má­gocs, 400 néző. V.: Bartók. Jó­iramú mérkőzésen győzött a mágocsi együttes. Góllövők: Wald és Lippert. Vajszló—Boly 4:2 (2:1) Vajszló, 200 néző. V.: Ásványi. A min­den csapatrészében jobb vajsz- lói gárda győzött Góllövők: Palotai 3, Krén, ill. Mariann és Sándor. Porcelángyár—Steinmetz SE 1:0 (0:0). Porcelángyári pálya, 100 néző. Vezette: Góllövő: Harasztia Pazaurek. (11-esből). MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA: 1. Mágocs 17 to 5 2 31-17 25 2. BTC 17 10 3 4 44-23 23 3. P. Kinizsi 17 8 5 4 28-20 21 4. István-akna 17 8 3 6 26-20 19 5. Beremend 17 7 4 6 26-22 18 6. Boly 17 7 4 6 20-19 18 7. PEAC 17 6 5 6 27-23 17 8. Steinmetz 17 6 5 6 22-22 17 9. Kesztyűgyár 17 7 3 7 21-25 17 10. Porcelángyár 17 6 4 7 25-26 16 11. Sellye 17 7 2 8 27-31 16 12. Mohács 17 5 5 7 24-28 15 13. Sásd 17 6 3 8 20-26 15 14. Vajszló 17 5 4 8 23-35 14 15. Vasasi B. 17 6 2 9 22-35 14 16. Siklós 17 2 3 12 17-33 7 Góltotó A tavaszi forduló alkalmából újból beindult Góltotó-pá­lyázatunk eredményeit hét olvasónk eltalálta. A sorsolásnál a szerencse dr. Scheich Jánosné, 7700 Mohács, Pécsi út 40. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át. (Pécs, Hu­nyadi út 11.) A szelvények beérkezésének határideje: szombat déli 12 óra. Fömérközés: Dunaújváros—Komló ..................................... . Pót mérkőzés: PVSK—Véménd .................................................... P ályázó neve: ............................................................................... Lakcíme: ...................................................................................... M egye baj nokságjj Nagykanizsai Olajbányász— Várpalotai Bányász 1:0 (0:0) Labdarúgó NB III, Siófoki Bányász—Székesfe­hérvári MÁV Előre 0:0. Siófok, 500 néző. Vezette: Schlick. Sió­fok: Málics — Riedl, Kékesi, Babán, Pintér, Fiát, Bihari, Dróth, Horváth J., Soós, Bakó (Sabján). Edző: Papp Gyula. A szakadó hóesésben változa­tos iramú találkozón a vendé­gek jól megszervezett védel­me sikeresen verte vissza a ha­zaiak támadásait. Jók: Málics, Riedl, 'Kékesi és Fiát. Véménd—BKV Előre 0:0. Vé­ménd, 700 néző. V.: Srilvási. Véménd: Doszpod — Szabó, Kelemen, Kiss, Kajtár, Törjék, (Fiochsz), Tüske, Márton, Já­nosi, Telek, Orosz. Edző: Tár- cza Zoltán. Előre: Hegedűs — Martonosi, Vári, Légrádi, Gu- lácsi, Tuba, Tordasi, Varga, Józsa, Füsi, Riohstseid (Tanka). Edző: Galgóczi Ottó. Küzdel­mes mérkőzésen igazságos döntetlen. Kitűnő játékvezetés. Jók: Szabó, Kelemen, Márton, illetve Martonosi, Vári, Richst- seid. Bp. Építők—Mázaszászvári Bányász 2:1 (1:0). Népliget. 100 néző. V.: Dorozsmai. Máza- szászvár: Szulics — Kólya, Szé­les, Molnár, Bocz, Pataki, Stemmier, Horony, Róth, Kato­na, Csordás (Berényi és Csab- rák). Edző: Stepán Tibor. Az első félidő építők-fölénye után a másodikon a Mázaszászvár erősen feljött. Góllövők: Budai (2), illetve Róth. Jók: Budai, Nagy, Peredni, illetve Kólya és Széles. MEDOSZ-ERDÉRT—Pécsi VSK 1:1 (1:0). Népfürdő utca, 400 néző. V.: Kőrös. PVSK: Sólyom (Sulyok) — Nagy, Szabó, Gyu- rina, Balázs, Grünwald, Baum- holczer, Zoltai, Somogyvári, Kaszás, Tóth (Héhl). Edző: Lendvai Miklós. A második fél­időben jól adogatott a hazai együttes. A magassági és testi fölényét kihasználó vasutas csapatnak csak egyenlítenie sikerült. Góllövők: Jakab, illet­ve Grünwald. Jók: Boruzs A., Salcza, Jakab, illetve Szabó, Gyurina és Balázs. Táncsics SE—III. kér. TTVE 2:1 (1:0). Hévízi út, 600 néző. V.: Bodnár. Táncsics SE: Ka­sza — Kanyar, Judik, Ambach, Németh, Horváth, (Geiger), Pénzes, Szabó, Pintér, Sava- nyó, Varga. Edző: Váradi La­jos. Végig nagy iramú mérkő­zésen a Táncsics jobban ado­gatott. A győztes gól a 87. percben esett. Gól lövők: Pén­zes, Kanyar, illetve Bánki. Jók: Kasza, Pénzes, Savanyú, Var­ga, illetve Greff, Tóth és Kese­rű. Törekvés SE—Kaposvári Va­sas 1:1 (0:0). Bihari út, 150 néző. V.: Farkas. Kaposvár: Győrfi — Balogh, Kiss, Huszár, Fábián, Máli, Bíró, Burcsa, Bo­ros, Herbei, (Borbély), Laczko- vics. Edző: Csanda István. A befejezés előtt tíz perccel a Törekvés, míg az utolsó perc­ben a Kaposvár hagyott ki 11-est. A 78. percben Marát a bíró kiállította. Góllövők: Olasz illetve Herbei. Jók: Végh, illet­ve, Győrfi, Kiss és Máli. Április 4. Vasas—Szigetvár 0:0. Ke lenvölgy, 300 néző. V.: Nyári. Mindkét kapu sokat for­gott veszélyben, de a védők tisztáztak, vagy a csatárok hi­báztak. A látottak alapján a döntetlen igazságos. Jók: Pá- oai, Szorkn. Benkő, illetve Kol­lár, Tóth, Bagó. További eredmények: Pénz­ügyőr—Sashalom 2:1, D. Épí­tők—Növényolaj 2:1, Lőrinci Fonó—BVSC 1:1. AZ NB III. ALLASA: 1. PVSK 23 14 4 5 45-18 32 2. BKV Előre 23 11 9 3 39-17 31 3. BVSC 23 13 5 5 38-20 31 4. D. Építők 23 12 4 7 38-28 28 5. K. Táncsics 23 11 4 8 37-30 26 6. Bp. Építők 23 8 10 5 25-22 26 7. Véménd 23 9 7 7 27-32 25 8. Szfv. MÁV 23 7 10 6 36-31 24 9. Pénzügyőr 23 10 4 9 44-27 24 10. Siófok 23 6 10 7 24-21 22 11. Szigetvár 23 8 6 9 29-30 22 12. ÉRDÉRT 23 7 7 9 48-52 21 13. III. kér. 23 9 2 12 32-39 20 14. Apr. 4. V. 23 7 6 10 27-35 20 15. EMG. SK. 23 9 2 12 37-51 20 16. Mázaszászvár 23 6 7 10 30-35 19 17. Növényolaj 23 6 7 10 21-32 19 18. Törekvés 23 6 5 12 17-33 17 19. Lőrinci Fonó 23 3 7 13 28-50 17 20. K. Vasas 23 4 8 11 23-41 16 M ÉV-siker A hét végén a Megyei Sport- hivatal és az SZMT rendezésé­ben került sor a Munkahelyi Spartakiád megyei döntőjére. A résztvevők asztaliteniszben és sakkban küzdöttek az első he­lyért. Különösen kiemelkedett a Mecseki Ércbányászati Vállalat versenyzőinek eredményessége, akik három arany, két ezüst és két bronz érmet nyertek. Ered­mények: Sakk: női egyéni: 1. Forgács Zsuzsanna (Szigetvár), 2. Forgács Irén (Szigetvár), 3. Simon Erzsébet (Vendéglátó). Férfi egyéni: 1. Balázs Adorján (MÉV), 2. Hajcsi. László (ME­GYESZER), 3. Cipudisz Dimit- risz (MÉV). Csapat: 1. MÉV I., 2. MEGYESZER, 3. MÉV II. - Asztalitenisz: női egyéni: 1. Csonka Tiborné (BARANYA- KER), 2. Papp Ilona (Mecseki Szénbánya), 3. Kónyi Lászlóné. Csapat: 1. FŰSZERT, 2. Kom­lói CARBON, 2, Jobb József egyéni: 1. Galambos Pál (Kom­lói CARBON), 2. Jobb József (MÉV), 3. Szabó György (P. Gázmű). Csapat: 1. MÉV I., 2. MÉV ll„ 3. Komlói CARBON. K. M. Riedl az osztrák válogatott keretben A Magyarország elleni bécsi EB mérkőzésre készülő osztrák labdarúgó válogatott szerdán Nürnbergben, az FC Nürnberg ellen játszik előkészületi talál­kozót. Leopold Stastny kijelölte a nürnbergi játékra a keretet, meghívta Alfred Riedl-t, a bel­ga Royal Antwerp együttesé­ben kitűnően játsszó csatárt. Az osztrák keret: F. Koncilia (Innsbruck), Rettensteiner (Voest), — kapusok. P. Kon­cilia, Eigenstiller, Gombasch, Welzl (Innsbruck), Pajenk, Krankl (Rapid), Obermayer, Prohaska (Austria WAC), Birkózás Nyolc országból — Bulgá­ria, Magyarország, NDK, Len­gyelország, Románia, Törökor­szág, Finnország, Szovjetunió — több mint 200 részvevője volt Minszkben a péntektől va­sárnapig megrendezett hagyo­mányos Medvegy szabadfogású birkózó-emlékversenynek. Az egyes súlycsoportok győz­tesei 48 kg-tól fölfelé: Hemi- nov (bolgár), Alahvergyiev, Bahdaszárján, Abdulbekov, Ehsatjan, Ibrahimov, Szjulzsin, Ruderman, Jarigin Andijev. Strasser (Admira Wacker), Kö­gelberger (Linzer ASK), Riedl (Royal Antwerp), Kircher (Voest), Winkelbauer (Austria Salzburg) — mezőnyjátékosok. héttői Dunántúlt napló __ , MSZMP m»gy.l I Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000. 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054