Dunántúli napló, 1975. marcius (32. évfolyam, 59-88. szám)

1975-03-17 / 75. szám

Debreceni VSC Komló 1:1 (0:0) Debrecen, 5000 néző. Vezet­te: Jármai dr. DVSC: Szabó - Sóvágó, Tóth, Potyák, Lipők, Herczeg, Kiss, Vaczlavik, Nagy, Kása (Tőzsér a 46. percben), Gottdiener. Edző: Makray Ba­lázs. Komló: Buús — Keller, Tal- lósi (Fábián a 65. percben). Ko­vács, Csordás, Lingl, Tresch, Pál, Bordács, Kolesánszky, Bá­nyász. Edző: Lantos Mihály. Ideális labdarúgó időben, nagy lendülettel kezdtek a csa­patok. A 22. percben Bordács beívelését Pál jó helyzetből a kapufa mellé fejelte. A 32. percben Gottdiener elől nehéz helyzetben mentett Csordás. Többet támadott a Debrecen, de a komlói védelem jól állt a lábán. A 44. percben egy kom­lói ellentámadás révén Kole- sónszky jó helyzetbe került, de kissé kisodródott és éles szög­ből leadott lövését védte Szabó. Fordulás után a 60. percben a komlói védők Kiss ellen sza­bálytalankodtak, Vaczlavik sza­badrúgását azonban Buús bra­vúrosan védte. Ezután Kole­sánszky jól tálalt a befutó Lingl elé, akinek nagy erejű lövése a bal kapufáról pattant az alap­vonalon túlra. A 75. percben egy jobb oldali debreceni sza­badrúgás utón a komlói védői állva maradtak, és a berohanó Nagy a bal sarokba fejelte a labdát. 1:0 a Debrecen javára. A 84. percben Kolesánszkyval szemben szabálytalankodtak a debreceni védők, Bordács a jobb oldali szögletzászlótól ível­hetett be szabadrúgást, Szabó kapus röviden ütötte ki a lab­dát és Kolesánszky 8 méterről ügyesen a kapuba helyezte. (1:1) A 88. percben a komlói 16-oson belül Pál elsodorta a debreceni Kisst, a játékvezető 11-est ítélt. A jobb sarokra he­lyezett büntetőt Buús biztosan hárította. Mindkét félidőben nagy küz­delem folyt a pályán, több technikai hibával és szabályta­lansággal. A Debrecen valami­vel többet, a Komló pedig ve­szélyesebben támadott. Vég­eredményben a Komlói Bányász rászolgált az egyik pontra. Jók: Potyák, Kiss, Herczeg, illetve Kolesánszky, Csordás, Lingl és Buús. Csaba Gábor Szolnoki MTE—Kaposvári Rákóczi 2:0 (1:0) Szolnok, 3500 -néző. Vezette: Pádár. Szolnok:.Fiedler — Öze. Arany, Simon, Kovács — Ár­vái, Gólvölgyi, Czirnák — Ga- rics, Fürtös, Szolnoki. Edző: Dt. Czibulka Mihály. Rákóczi: He­gedűs — Márton, Ágfalvi, Pet- ró, Hoffmann — Nagy (Karasz, a szünetben), Burcsa (Németh, a 73. percben), Konrád — Tú­rái, Kováts, Duschák. Edző: Mathesz Imre. Már az első percben kishíjón gólt ért el a Szolnok. Garics 5 méterről fejelt kapura és He­gedűs kezéről csaknem gólba pattant a labda. A 17. perc­ben vezetést szereztek a ha­zaiak. Kovács vezetgette a lab­dát, aztán 20 méterről óriási bombát lőtt a bal felső sarok­ba fr1:0). A második gól az 55. percben esett, amikor Szolnoki a bal oldalról remekül tálalt Garics elé, aki laposan a bal alsó sarokba lőtt. Nagyszerű mérkőzést vívott a két jó formában lévő csapat. A szolnokiak harcosan, bátran támadtak és a kapu előtt is fel­találták magukat, míg a Rá: kóczi csak a mezőnyben játszott jól. Jók: Simon, Kovács, Árvái, Czirnák, illetve Ágfalvi. Szekszárdi Dózsa-FÓSPED Szállítók l:l (0:1) Szekszárd, 3000 néző. V.: Somlai. Szekszárd: Pólyák — Fodor, Simon, Pusztai, Lubas- tyik — Micskó, Korom (Frep- pán, a szünetben), Laki — Né­meth, Lugosi (Kovács, a 61. percben), Márkus. Edző: Kor­mos Mihály. FÖSPED: Lanczkor — Hirbeck, Kanyó, Molnár, As- pirány — Major, Kiss L., Loson- czi — Márkus, Márton, Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. A közepes színvonalú, sok labdakezelési hibával tarkított mérkőzésen mindkét csapat mérsékelt teljesítményt nyújtott. Az első 25 perc csapkodó játé­ka utón a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, védelmi hibából a 43. percben mégis a vendé­gek szereztek vezetést. Egy FÖSPED szabadrúgásnál Simon rosszul fejelte le a labdát, oz Márton elé került, aki a jobb alsó sarokba lőtt (1:0). A második félidő elején lőtt gyors egyenlítő gól után me­zőnyfölénybe kerültek a szek­szárdiak, támadásaikból azon­ban hiányzott az átütőerő. Az 53. percben a Dózsa egyenlítő gólját Lubastyik 11-esből sze­rezte. Jók: Pólyák, Fodor, Lu­bastyik, Márkus, illetve Molnár, Kiss L., Márton. Fekete László Olajbányász—Budafoki MTE 1:1 (0:0) Nagykanizsa, 3500 néző. Ve­zette: Hámori. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Dosz- poth, Simon, Müller — Hangai, Harcz (Török, a szünetben). Készéi — Pávlicz, Bogáti, Füle dr. Edző: Harcz János. Buda­fok: Fatér — Szöllősi, Kapi­tány, Eleki, Tóth — Ugroczki, Nap (Tátrai, a 68. percben), Harangi — Fazekas (Kisteleki, a 60. percben), Sárközi, Vizi. Edző: Mészöly Kálmán. Az első félidőben az olajo­sok támadtak, de helyzeteiket elügyetlenkedték. A 43. percben Harcz kéztörést szenvedett. A második félidőben a vendégek kezdtek jobban és az 50. perc­ben szép támadás után Nap védhetetlenül lőtt a kanizsai kapuba. (1:0). Az 53. percben Füle dr. rócsapott a védőkről lepattant labdára és 15 méter­□Hétfői ről a bal sarokba lőtt. (1:1). A mérkőzés utolsó félórájában a kanizsaiak rákapcsoltak, de a remekül védő Fatér mindig a helyén volt. A 88. percben Pávliczot a 16-oson belül buk­tatták, a büntetőt Török lőtte, a labdát Fatér a mezőnybe ütötte. Küzdelmes, kemény mérkőzé­sen a fővárosiak jól védekez­tek, a hazaiak pedig sorra ki­hagyták helyzeteiket. Jók: Páv­licz, Bogáti Vlaszák, Kovács­hegyi, illetve Fatér (a mezőny legjobbja), Eleki, Sárközi, Nap, Ugróczki. Balogh Antal Az NB II. további eredmé­nyei: Volán—Eger 2:1 (1:0). Oroszlány—Ózd 1:0 (0:0). MÁV DAC—Dorog 4:0 (1:0). Ganz MÁVAG—Bp. Spartacus 2:1 (2:0). Dunaújváros—Kossuth KFSE 1:0. Várpalota—SZEOL 3:0 (2:0). NB II. állása SZEOL VOLÁN K. Rákóczi MÁV DAC Komló Oroszlány Szekszárd Bp. Spartacus i Várpalota SZMTE Kossuth KFSE ! Dorog Nagykanizsa Budafok Dunaújváros DVSC FŐSPEO Ganz-MAVAG Ózd Eger Toborzó Kedden, 18-án 13 órai kez­dettel a Tüzér utcai pályán lab­darúgó toborzó lesz. Olyan pé­csi vagy pécsi járási fiatalok jelentkezését várják, akik I960 —1961 szeptemberéig születtek és nincsenek leigazolva sem NB-s labdarúgó csapatnál, sem pedig a Sportiskola labdarúgó szakosztályában. A fehér mezes szigetvári csatárok elöl ment a Hl. kér. védelme. Fotó: Arató László Labdarúgó NB H PVSK—Székesfehérvári MÁV Előre 3:0 (2:0). PVSK pálya, 500 néző. V.: Hévízi. PVSK: Só­lyom — Nagy, Szabó, Gyurina, Balázs I., Grünwald, Radies, Kaszás, Zoltai, Somogyvári, Tóth (Héhl). Edző: Lendvai Miklós. A PVSK már az 5. percben vezetést szerezhetett volna, de Somogyvári 11-est hibázott. Az első félidőben fölényben volt a Vasút, a második félidőre kissé kiengedtek a hazaiak, de így is biztoson győztek. Góllövő: Zoltai, Grünwald, Balázs I- Jók: Szabó, Gyurina, Grünwald, il­letve Lechner, Úr. Lőrinci Fonó—K. Vasas 2:1 (2:0). Kaposvár, 600 néző. V.: Nagy L. K. Vasas: Rácz (Györ- fi) — Máli, Göndöcz (Herbei), Balogh, Fábián, Poór, Kiss, Bo­ros, Bíró, Burcsa, Laczkovics. Ed­ző: Csanda István. A vendégcsa­pat gyors támadásaival meg­lepte a kapsvári együttest. G.: Katona, Bántfai, illetve Laczko­vics 11-esből. Jók: Francia, Pásztor, .Katona, Letenyei, illet­ve Fábián, Poór. Április 4. Gépgyár—Siófoki Bányász 0:0. Budapest, 300 né­ző. V.: Bodrogi. Siófok: Málics — Riedl, Kékesi, Babán, Pin­tér, Fiath, Bihari, Drót, Hor­váth, Sós, Babó (Sabián). Edző: Papp Gyula. A sáros, mélyta­lajú pólyán mindkét csapat de­rekasan küzdött. A döntetlen megfelelő a játék képének. Jók: Ignácz, Csík, Deák, illetve Má­lics, Pintér, Fiath, Horváth. Szigetvár—III. kér. TTVE 1:1 (1:0). Szigetvár, 1000 néző. Vezette: Hegedűs. Szigetvár: Kollár — Béni, Tóth, Varga, Dvorszki, Köves, Szabó, Bagó, Borovácz, Pichler, Zsigmond (Czakó). Edző: Szőke József. Mindkét csapat tartalékoson állt ki, az első félidő a ha­zaiaké, a második a vendége­ké volt. Góllövők: Borovácz, il­letve Keserű. Jók: Dvorszki, Pichler, illetve Kiss S., Bánki, Szót. Mázaszászvári Bányász—Vé- méndi TSZ SK 0:0. Mázaszász- vár, 300 néző. Vezette: Goz- dán. Mázaszászvár: Szulics — Kólya, Széles, Molnár, Bocz, Pataki, Róth, Stemler, Horony, Katona, Csordás. Edző: Ste­pan Tibor. Véménd: Doszpod — Szabó, Kelemen, Kiss, Kaj- tár, Törjék, Márton, Fiochsz (Dobos), Jánosi, Tüske, Telek. Edző: Tárcza Zoltán. Az I. fél­idő 10. percében felhőszaka­dás miatt a játékvezető lefújta a mérkőzést, s mintegy 15 perc után folytatódott ismét a játék. A hazai csapat végig támadta a 90 percet, de a Véménd ön- feláldozóan védekezett. Jók: Kólya, Katona, Bocz, ill. Szabó, Kelemen, Kajtár. Táncsics SE—Törekvés 1:0 (1:0) Kaposvár, 800 néző. V.: Futó. Kaposvár: Kasza — Ka­nyar, Judik, Horváth, Ambach, Németh, Szabó. Hadzopulosz, Varga, Pintér, (Kopcsos), Pén­zes. Edző: Váradi Lajos, A ha­zaiak gyors vezető góljuk után érthetetlenül lefékeztek. Gól­lövő: Pintér. Jók: Judik, Hor­váth, Pénzes, illetve Nagy, Zsidai, Varga. AZ NB III. ALLASA NB III. további eredményei: BVSC—Dunaújvárosi Építők 4 0 (2:0), Pénzügyőr—Növény­olaj 3:0 (1:0), EMG SK—Bp. Építők 3:1 (0:0), BKV Előre— ÉRDÉRT 4:1 (3:1). 1. PVSK 22 14 3 5 44-17 31 2. BKV Előre 22 11 8 3 39-17 30 3. BVSC 22 13 4 5 37-19 30 4. D. Építők 22 11 4 7 36-27 26 5. K. Táncsics 22 10 4 8 35-29 24 6. Bp. Építők 22 7 10 5 23-21 24 7. Véménd 22 9 6 7 27-32 24 8. Szfv. MÁV 22 7 9 6 36-31 23 9. Pénzügyőr 22 9 4 9 42-26 22 10. Siófok 22 6 9 7 24-21 21 11. Szigetvár 22 8 5 9 29-30 21 12. ÉRDÉRT 22 7 6 9 47-51 20 13. III. kér. TTVSE 22 9 2 11 31-37 20 14. EMG SK 22 9 2 11 36-49 20 15. Mázaszászvár 22 6 7 9 29-33 19 16. Apr. 4. Vasas 22 7 5 10 27-35 19 17. Növényolaj 22 6 7 9 20-30 19 18. Törekvés 22 6 4 12 16-32 16 19. Lőrinci Fonó 22 7 2 13 27-49 16 20. K. Vasas 22 4 7 11 22-40 15 Góltotó Ismét beindul góltotó-pályázatunk. A mérkőzés végered­ményét eltaláló pályázóink között 100 Ft-os vásárlási utalványt sorsolunk ki, amelyet a nyertes szerkesztőségünk titkárságán vehet át. (Pécs, Hunyadi út 11.) A szelvények beérkezési ha­tárideje: szombat déli 12 óra. Címünk: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. Főmérkőzés: Komló—Szekszárd: ............................................... P ótmérkőzés: Véménd—BKV Előre: ............................................. P ályázó neve: ............................................................................... L akcíme: ........................................................................................... ASZTALITENISZ OB Jónyer és Kisházi az egyéni győztes Vasárnap délután a Sport- csarnokban telt ház előtt ren­dezték meg az asztalitenisz baj­nokság idei döntőit. A férfi egyesben a két világbajnok, Jó­nyer és Gergely küzdelméből 3:1 arányban Jónyer került ki győztesen. A női egyesben Kis­házi szintén 3:1 arányban győ­zött Lotaller ellen.­Leg frissebb íjászat. Budapesten rendez­ték meg az országos íjász te- rémbajnokságot. A teljes távú versenyben a nők bajnokságát Bulsz Ildikó (Pécsi Vízügy) nyerte 518 körrel. . $ Sakk. A megyei sakk úttörő olimpia győztesei: egyéni: kis­dobos fiúk 1. Iván (Komló, gesztenyési isk.), kisdobos lá­nyok: 1. Tabi (Szentlőrinc I. sz. isk.). Úttörő fiúk: 1. Forgács (Szigetvár I. sz. isk.), úttörő lá­nyok: 1. László (Pécs, Köztár­saság téri isk.) Csapatban: 1. Pécsi járás. ■ ■— _ Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső i :: ' ... ............... ■. ................................. - - - ............................ T erjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 P. Kinizsi—-P. Porcelángyár 1:1 (0:1) Kovácstelepi-pálya, 150 néző. V.: Derven'ka. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a Porcelán megérdemelte az egyik pontot. Kiállítva: Decsi (Kinizsi). Góllövők: Molnár, il­letve Balogh. Jók: Molnár, Bo­dor, illetve Harasztia, Szűcs. Mohácsi TE—PBTC 2:1 (0:1) Mohács, 400 néző. V.: Máté. Jóiramú, küzdelmes mérkőzé­sen megérdemelten nyert Mo­hács. Góllövők: Kató, Schwarz­kopf, ill. Bartal. Jók: Grein (a mezőny legjobbja), Dárdai, Schwarzkopf és Keipl, ill. Bá- rácz, Daka és Bartal. Sásd—Vajszló 3:1 (3:0) Sósd, 200 néző. V.: Király. A mind­végig nagy erőbedobással ját­szó hazaiak megérdemelten győztek. Góllövők: Varga, Fuchs, Hirth, illetve Kiss. Jók: Till, Farkas, Kővári, ill. Kiss. Boly—Siklós 2:1 (1:0). Boly, 400 néző. V.: Schneider. Küz­delmes mérkőzés, megérdemelt hazai győzelem. Góllövők: Vígh, Fónai, ill. Herner. Jók: Fónai, Haris, Kézdorf ill. Me­zei, Herner. Beremend—Vasas II. Bá­nyász 2:0 (1:0). Beremend, 400 néző. V.: Burai. A Bere­mend végig fölényben játszott. Góllövők: Ónodi, Vörös. Jók: Czik, Varga, Vörös, ill. Kakas és Kiss. PEAC—Sellye 4:2 (2:1) Sely- lye, 350 néző. V.: Kövesi. A sá­ros, mélytalajú pályán a ven­dégek jól kihasználták helyze­teiket. Góllövők: Kovács (2), Gáspár és Zsolt, ill. Szabó és Harsányi. Jók: Kovács I., Hó- dosi, Csaba, Zsolt, ill. Hidasi. Kesztyűgyár—István-aknai Bá­nyász 2:1 (2:0). Pécsbányate- lep, 100 néző. Az egységesebb csapat nyert. Góllövők: Garai, Kálmán, ill. Végvári. Jók: Ba­lázs, Garai, Könyves, ill. Bokor, Erdei és Palkovics. Mágocs—Steinmetz SE 2:1 (1:1). Postás-pálya, 200 néző. V.: Sümegi. Jóiramú mérkőzésen a vendégek megérdemelten győztek. Góllövők: Mágocsi (2), ill. Kecskés. Jók: Mágocsi, Csötönyi, ill. Gergely és Kecs­kés. MEGYEI I. bSZTALY ALLASA 1. Mágocs 16 9 5 2 29-17 23 2. PBTC 16 9 3 4 39-20 21 3. P. Kinizsi 16 8 5 3 28-19 21 4. Beremend 16 7 4 5 24-19 16 5. Boly 16 7 4 5 18-15 18 6. István-akna 16 7 3 6 23-18 17 7. Steinmetz 16 6 5 5 22-21 17 8. Kesztyűgyár 16 7 3 6 20-22 17 9. Sellye 16 7 2 7 24-26 16 10. PEAC 16 5 5 6 24-22 15 11. Sásd 16 6 3 7 20-24 15 12. Porcelángyár 16 5 4 7 24-26 14 13. Mohács 16 5 4 7 22-26 14 14. Vasas II. Bány. 16 5 2 9 21-35 12 15. Vajszló 16 4 4 8 19-33 12 16. Siklós 16 2 2 * 12 15-31 6 Két labdarúgó hír. Luxem­burgban Ausztria—Luxemburg 2:1 (0:1). EB selejtező. Bulgá­riában Magyarország—Bulgária 1:0 (1:0). Ifjúsági válogatottak UEFA selejtező mérkőzése.