Dunántúli napló, 1975. február (32. évfolyam, 31-58. szám)

1975-02-23 / 53. szám

Labdarúgó HDNK PMSC—Újpesti Dózsa 4:2 (1:2) PVSK-pálya, 15 000 néző. V.: Somlai. PMSC: Kotzirz — Kincses, Kocsis, Englóner, Tóth — Dár­dai P., Zombori, Dárdai L. — Kiss, Bálint, Bencsik. Edző: dr. Dunai János. Újpesti Dózsa: Szigethi — Kolár, Dunai III., Horváth, Juhász P. — Zámbó, Schumann, Noskó — Fazekas, Bene, Nagy L. Edző: Várhidi Pál. Csere: 76. perc Dárdai L. helyett Konrád, 78. perc: Nos­kó helyett Törőcsik. Remek, tavaszias időben lendületes újpesti támadások­kal kezdődött a mérkőzés. A pécsiek is szóhoz jutottak, Ko­csis szabadrúgása kapu mel­lé gurult. Jó iramú, változatos volt a játék, mindkét csapat nagy kedvvel játszott. A 12. percben vezetéshez jutott a PMSC. Zombori a jobb oldal­ról szabadrúgást ívelt a kapu elé, az újpesti védők nem tud­tak beavatkozni és Dárdai P. fejéről a hálóba jutott a lab­da, 1.0 a PMSC javára. Nem sokáig örülhettek a pécsiek a vezetésnek. A 15. percben egyenlített az Újpest. Nagy L- től a labda Fazekadhoz került, aki a sok láb között is meg­találta az utat, és a hálóba gurított, 1:1. A 25. percben baloldali pécsi szöglet után Zombori labdáját Bálint kap­ta, de jó helyzetben kapu fölé lőtt. A vendégek részéről Nagy L. veszélyeztetett, Kocsis azon­ban becsúszva mentett. A pécsiek irányították a já­tékot, a 32. percben Zombori jobb oldalról szabadrúgást ívelt középre. Bálint fejéről a fabda a hálóba került, de a játékvezető nem kis meglepe­tésre a pécsiek ellen ítélt sza­badrúgást, a kapus zavarása miatt a teljesen szabályos gólt nem adta meg. A következő percben az Új­pest lőtt gólt. Schumann ki­tört a pécsi védők közül, Ko­csis és Kincse? II. nem tudott beavatkozni és lövése nyomán a labda a pécsi kapuba vá­gódott, 2:1 az Újpest javára. A 40. percben Dárdai L. ügye­sen Bálinthoz játszott, lapos labdája azonban elsuhant a kapufa mellett. Szünet után az első ese­ményt Bencsik lövése jelentet­te, a labda alig kerülte el az Újpest kapuját. A játék­idő ebbeni részében csökkent az iram, a játék színvonala is esett. Az 59. percben Bálint— Kiss akció után Zombori lövé­sét Szigethi kiöklözte. Szoron­gattak a pécsiek. Szögletet harcoltak ki, majd Zombori lö­vése kerülte el az újpestiek kapuját. A vendégek erejéből csak szórványos támadásokra tellett. A 67. percben egyenlí­tett a PMSC. Formás pécsi tá­madás futott a pályán, Zom­bori visszagurított Dárdai P- nek, aki jól eltalált lövéssel a bal felső sarokba vágta a labdát 2:2. A 69. percben Bá­lint labdájával Dárdai P. tört kapura, a 16-oson belül Juhász felvágta a pécsi játékost, a játékvezető 11-est ítélt, a bün­tetőt Dárdai P. a bal sarokba lőtte, 3:2 a PMSC javára. A 82. percben Tóth a baloldalról szögletet ívelt be, a labda át­került a túlsó oldalról Dárdai P. elé, aki felismerte a hely­zetet és 14 méterről a hálóba bombázott. 4:2 a PMSC ja­vára. A PMSC nagy ellenfelet győ­zött le. A sokszoros magyar bajnokcsapat, az Újpesti Dó­zsa szenvedett vereséget Pé­csett. A mérkőzés két ellenté­tes félidőt hozott. Az első 45 percben élvezetes, jó mérkő­zést láthattak a nézők, a pé­csiek a helyzetek kihasználásá­val azonban adósak maradtak. Szünet után egy ideig eléggé idény eleji volt a játék. A haj­rában ismét élvezetes lett a küzdelem, és a pécsi gólok nem maradtak el... A pécsi csapat nemcsak jól, de eredményesen is játszott, és a vártnál lényegesen jobb teljesítményt nyújtott. A PMSC küzdöképességét dicséri, hogy az újpestiek vezetése után is újítani tudott és volt ereje a maga javára fordítani a már elveszettnek látszó mérkőzést. Az újpestiek csalódást keltet­tek, erőtlenül, gyengén játszot­tak. A pécsi csapatból Dárdai P. játéka emelkedett ki, aki a legjobb napjaira emlékezte­tőén játszott, de Englóner, Zombori, Bálint játéka is tet­szett. Az újpestiek közül Dunai 111., Nagy és Schumann telje­sítménye dicsérhető. Hegyi István Dárdai Pál 11-es gólja Arató László felvétele AZ NB 1. ÁLLÁSA 1. Ú. Dózsa 15 13 1 1 44-16 27 2. Bp. Honvéd 15 10 4 1 30- 8 24 3. FTC 15 6 7 2 26-13 19 4. Csepel 14 7 3 4 21-14 17 5. Videoton 15 4 7 4 17-22 15 6. RABA ETO 15 6 2 7 24-22 14 7. MTK VM SK 15 4 6 5 16-16 14 8. ZTE 15 6 2 7 16-20 14 9. Diósgyőr 15 5 3 7 18-24 13 10. Pécs 15 4 5 6 18-25 13 11. Békéscsaba 15 4 4 7 18-23 12 12. Vasas 15 4 3 8 17-27 11 13. Haladás 15 4 3 8 14-28 11 14. Tatabánya 15 3 4 8 10-19 10 15. Salgótarján 15 3 4 8 .13-25 10 Mohács—PEAC 2:0 (2:0) Mo­hács, 200 néző. V.: Szőke. A mohácsiak a helyzeteket jobban kihasználták. Góllövők: Dárdai és Keitl. Pécsi BTC—Boly 2:0 (0:0). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Polcz. Góllövők: Bodor, Barta. Jók: Huszti, Radó, Várhelyi, il­letve Arnold, Haris, Fónai. Kézilabda Felszabadulási Ku­pa, Szeged: PMSC—Bp. Vasas 26:23 (16:10). Mai sportműsor Labdarúgás. HDNK mérkőzések. A. csoport: Szigetvár—Véménd, Sziget­vár 13.00. Komló—PVSK, Szigetvár 14.45: B. csoport: Steinmetz SE—Kini­zsi, Postás-pálya. 9.30. Kongresszusi Kupa mérkőzések: Postás—István-ak- nai Bányász, Porcelángyár-pálya 8.45, Porcelángyár—Vasas II. Bányász, Por­celángyár-pálya 10.45. Birkózás: A PMSC országos felnőtt II—III. osztályú minősítő szabadfo­gású versenye Pécsújhegy, kultúrház 9.00. Területi ifjúsági szabadfogású verseny, Pécsújhegy, kultúrház 9.00. Kosárlabda. NB I. mérkőzés: PVSK —KSI női csapatok, PVSK-csarnok 10.00. Teke. NB I. mérkőzés: Pécsi Gáz­mű—Győri Richards, férfi csapatok, Pécs 10.00. Vívás. A PEAC országos III. osztá­lyú párbajtőr minősítő versenye, Egye­temi Tornacsarnok 8.30. Röplabda. MNK mérkőzések: Stein­metz SE—Bp. Honvéd, férfi csapatok Tanárképző Főiskola 11.00. TEAC—Bp. Spartacus női csapatok Egyetemi Tor­nacsarnok 12.00. Teremkupa mérkőzé­sek, Tanárképző Főiskola: Vcrös Me­teor—Tanárképző Főiskola női csapa­tok 9.00. Jókai SE—PEAC férfi csa­patok 10.00. Sí. Városi sífutóbajnokság. Kisrét 10.00. VÍZILABDA Magyarország—Románia 5:4 (1:1, 1:1, 1:2, 2:0) Vezette: Dirnweber (osztrák) Góldobók; Kásás, dr, Kon­rád, Sárosi, Horkai és Faragó, lilletve Rusu, Zamfirescu, Rus és Nastasiu, Az első negyedben szerepelt a magyar válogatottban a vízi­labda játéktól visszavonuló dr. Konrád Sándor, akit ezúttal búcsúztattak, s dr. Bozsi Mi­hály egykori olimpiai bajnok adta át a szövetség ajándékát egy szép serleget. A nehezen kiharcolt győze­lem megérdemeltnek mondha­tó, mert a magyar válogatott több helyzetet dolgozott ki, mint ellenfele. KOSÁRLABDA PVSK—Szeged 107:80 (47:36). NB I. férfi mérkőzés, Vasutas Tornacsarnok. V.: Ger­gely, Kardos. Legjobb dobók: Pálvölgyi (42), Rabb J. (22), illetve Zoliéi (26), Valaczkay (16). Sok hasznos tapasztalatot szőröztünk Sz. P. Pavlov nyilatkozata Magyarországról, Pécsről, az olimpiáról A Szovjetunió Minisztertaná­csa mellett működő Testneve­lési és Sportbizottság elnöké­nek, Szergej Pavlovics Pavlov- nak vezetésével hazánkban tar­tózkodó küldöttség szombaton Pécsre látogatott. A megérkezés után dr. Nagy József, az MSZMP Baranya megyei Bizottságának első titkára fogadta a vende­geket. Ezt követően Wieder Béla, Pécs város Tanácsának elnöke tájékoztatta a szovjet elvtársakat a város sportéle­téről. Szergej Pavlovics Pav­lov elvtárs a fogadás utón vá­laszolt a Dunántúli Napló munkatársának kérdéseire. — Milyen céllal érkezett Pécsre a sportküldöttség? Sz. P. Pavlov Wieder Béla tájékoztatóját hallgatja. RABA ETO—SALGÓTARJÁN 3:1 (0:1) Győr, 4000 néző, v.: Petri. Góllövők: Szokolai, Glázer, Pénzes, illetve Marcsók. Rába ETO: Földes — Varga, Brandisz, Sebők, Izsáki — Var­sányi (Mile 71. p), Somogyi, Horváth L., — Pénzes, Szoko­lai, Glázer R. Salgótarján: Magyar — Mik­lós, Kmetty, Kovács II., Vertig — Répás, Varga, Horváth (79. p. Tóth) — Kajdi, Marcsók, Jeck. Jók: Izsáki, Somogyi, Hor­váth L., Szokolai és Glázer, illetve Magyar, Kovács II., Ré­pás, Marcsók. FERENCVÁROS—VIDEOTON 1:1 (1:0) Székesfehérvár, 16 000 néző, vezette: Palotai. Góllövők: Bra- nikovits, illetve Nagy II. Fe­rencváros: Dómján — Marttá, Bálint, Mucha, Megyesi — Ju­hász, Nyilasi — Pusztai, Szabó (75. p-ben Máté), Branikovits, Magyar. Videoton: Kovács L. — Végh, Nagy III., Hartyáni, Czeczeli — Kovács J., Nagy II., Karsai - Wollek, Csongrádi (Kuti 68. p), Tieber (Jankovics 68. p.). Jók: Bálint, Nyilasi, Brani­kovits, illetve Kovács L., Nagy III., Nagy II. MTK VMSK—DIÓSGYŐRI VTK 4:1 (0:0) Hungária körút, 4000 néző. V.: Hámori. Góllövők: Takács, Szuromi, Kovács, Borsó, illetve Görgei. MTK-VMSK: Bicskei - Török, Csetényi, Csorna, Nyíró — Kovács, Kiss, Borsó — Takács, Szuromi, Becsei. DVTK: Veréb — Kovács, Salamon, Hajas, Kutasi - Martis, Oláh, Tatár — Káplár, Koleszárik, Görgei. Jók: Takács, Szuromi, Ko­vács, Csorna, illetve Salamon, Görgei. VASAS—TATABANYA 3:1 (2:0) Fáy utca, 7000 néző. Vezet­te: Szilvásy. Góllövők: Gass', Kű, Izsó, illetve Csapó. Vasas: Mészáros — Vida, Fábián, Vi- dáts, Kántor — Komjáti, Kű — Müller,, Gass, Izsó, Váradi. Tatabánya: Dombai — Herná­di, Kovács, Bánfi, Horváth L. — Csapó, Czakó, Arany — Sza­bó, Kőműves, Sallói. Cserék: 78. perc Müller helyett Pólyák, 85. p.: Komjáti helyett Lakin­ger, illetve 63. percben Bánfi helyett Zöldi. HALADÁS VSE—ZTE 2:1 (1:1) Szombathely, 12 000 néző, vezette: Müncz. Góllövők: Far­kas, Dobány (11-esből), illetve Antoni (11-esből). Haladás: Pálinkás — Kovács L., Horváth A., Kereki, Stiber — Farkas, Halmosi, Kulcsár — Horváth Z. (Sebestyén, 74. p.), Dobány, Hauzer. ZTE: Bolemányi — Molnár, Antoni, Mihalecz, Fi- ló — Gáspár, Józsi, Tóth Gy. — Bogáti, Sós, Kocsis I. Jók: Halmosi, Farkas, Kul­csár, illetve Molnár, Bolemá­nyi, Józsi. BP. HONVÉD— BÉKÉSCSABA 2:0 (1:0) Kispest, 8000 néző, v.: Mar­ton. Góllövő: Weimper, Szűcs. Bp. Honvéd: Gujdór — Ke­lemen, Páncsics, Szűcs, Lukács — Pál, Kocsis, Pintér — Mor­gás, Fehérvári, Weimper. Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Dávid, Vágási, Paróczai — Kerekes, Zielbauer, Erőss — Németh, Pogács, Királyvári. A közepes színvonalú és ira­mú mérkőzésen Lukács, Szűcs, Kocsis, illetve Tóth nyújtott az átlagnál többet. — Pécs az oszág határain túl is ismert. Tudjuk, hogy kul­turális központ, ezenkívül ipara és mezőgazdasága is ismert. Szeretnénk megismerkedni az egyesített sportegyesület mun­kájával. Érdekel bennünket, hogyan szervezték meg a PMSC-t és milyen munka fo­lyik a város nagy egyesületé­ben. Ott leszünk a PMSC— Újpest labdarúgó-mérkőzésen is. — Kérem, Pavlov elvtárs, ér­tékelje magyarországi látoga­tásának eddigi tapasztalatait. — A rövid idő ellenére na­gyon sok információt, tapasz­talatot gyűjtöttünk. Hasznos beszélgetéseket folytattunk az OTSH vezetőivel. Széleskörű és Patty bajnokságot nyert Az országos fedettpályás at­létikai bajnokság első napján jól szerepeltek a pécsiek Bu­dapesten. A PMSC versenyzői közül a férfi 400 méteres sík­futásban dr. Patty bajnokságot nyert, a 100 méteres férfi sík­futásban Lépőid második. Lu­kács negyedik lett. kimerítő tájékoztatást kaptunk a magyar sport átszervezésé­ről. Megvitattuk a sportban je­lenleg legfontosab nemzetközi kérdéseket. Kölcsönösen egyez­tettük álláspontunkat. Lehető­ség nyílott néhány sportegye­sület munkájának megtekinté­sére. Látogatást tettünk a Bu­dapesti Honvédnál és a Köz­ponti Sportiskolánál. Mindkét helyen nagyon komoly munka folyik. Különösen tetszett hogy nagyon fontosnak tartják ma­gyar sportbarátaink a gyere­kek nevelését. Céltudatosan foglalkoznak az utánpótlással és fel kell készülni a megle­petésekre, mert ezek a fiata­lok már a montreáli olimpián ott lesznek a legjobbak között.- Hallhatnánk az olimpiai előkészületekről? — Olyan időszakban va­gyunk, amikor elsősorban a szervezéssel kell törődnünk. Tanulmányoztuk a müncheni és montreáli olimpia előkészü­leteit, most egyeztetjük a ta­pasztalatokat. Ei kell dönteni, hogy hol, mit és mennyit épít­sünk. Meg kell határozni azt is, hogy mi az, amit mi oldunk meg és mi az, amiben külföl­di segítség szükséges. Ez most egy bonyolult időszak. Mont­reálban 15 hónapot vett igény­be az egyeztetés. Remélem, ez nekünk rövidebb idő alatt si­kerül. Lázár Lajos Dunántúlt nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin l-Őszerkesztő-helyettesek: Baling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal * 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárássá! Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054