Dunántúli napló, 1975. február (32. évfolyam, 31-58. szám)

1975-02-10 / 40. szám

Kézilabda DIUK Viaszok (Nagykanizsa) hárít a Nagykanizsa—Szekszárd mérkőzésen. Egy-iksz-kettő — A Komló legyőzte a PMSC-t — Pontot vesztett a Kesztyűgyár A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Cagliari—Ternana. Tegnap az Inter eldöngette a Cagliarit, megint kapaszkodniuk kell. Tipp: 1. 2. Cesena—Torino. A Cesena ott­hon harcias csapat, győzelmére azonban nem gondolunk. Ezt kell variálni: x, 2. 3. Fiorentina—Milan. Otthon sem nagyon megy a firenzei csapatnak, mi mégis így teszünk: 1. 4. Lanerossi—Napoli. Egy pillana­tig sem gondolázok a nápolyiak győzelmén. Tipp: x, 1. 5. Róma—Bologna. Ez sem, az sem, amaz sem. Tipp: x. 6. Sampdoria—Lazio. Ave Caesar! Tipp: 2, x. 7. Alessandria—Como. A Como feljövőben van. Tippjeink: x, 2. 8. Arezzo—Genoa. A volt A-ligás Genoa szeszélyesen szerepel ide­genben, mi mindenesetre előlegez­zük. Tipp: 2, x. 9. Foggia—Catanzaro. A tavaly ugyancsak első osztályban játszó Foggia győzelmében inkább bízha­tunk. Tipp: 1. 10. Palermo—Pescara. Teszi, nem teszi, nem kap mást. Tipp: 1. 11. Reggiana—Perugia. A Perugia rúgni fog. Tipp: 2, x. 12. Spal—Sambenedettese. A ha­zaiak gyengén állnak, ám lefogadok egy kosár spagettibe, megverik Be- nedekéket. Tipp: 1. 13. Taranto—Avellino. Ez már ne­hezebb kenyér. Tipp: x, 2. Pótmérkőzések: 14. Novara—Parmu. Tipp: 1. 15. Juventus—Varese. Tipp: I. 16. Internazionale—Ascoli. Tipp: 1. (—mz—) Két fordulóval a kézilabda Dunántúli Napló Kupa befeje­zése előtt a férfi I. osztályban kiélezetté vált a harc az első helyért, a Kesztyűgyár és a Komló ,,B" csapatai között. Né­mi meglepetés, hogy a Komló ,,A" együttese nagy küzdelem­ben legyőzte az egyre jobban szereplő PMSC együttesét. A női I. osztályban a tanárkép­zősök büntetődobásból szerez­ték meg a győzelmet a kitű­nően játszó sportiskolásokkal szemben. A PEAC jó játékkal szerezte első győzelmét az ed­dig veretlen komlóiak ellen. Férfi I. osztály. Komló B— Szentlőrinc 24:18 (11:4), v.: Kiss L. és Radnai. A komlóiak a rutinjuknak köszönhetik a győzelmet. Ld.: Mercz (10), Szá­lai (5), illetve Babocsóny (7), Varga (4). Komló A—PMSC 14:13 (8:4), v.: Derényi és Kiss S. Nagyiramú mérkőzés, győztes gól az utolsó pillanat­ban esett. Ld.: Plangár (6), Alt (4), illetve Duga (3), Iva- nics (3). Boly—Tanárképző 25:23 (10:10), v.: Berkes, Ro- poli. Izgalmas mérkőzés, meg­érdemelt győzelem. Ld.: Burai (10), Bachesz (7), illetve Figler (10), Posch (7). Női I. osztály: Tanárképző— Sportiskola 12:11 (7:6), v.: Kiss L„ Radnai. Jó iramú mérkőzé­sen a Tanárképző csapata büntető dobásból szerezte meg a két pontot. Ld.: Fiiinger (6), Klics (4). illetve Kovács (7). PEAC—Komlói Carbon 10:4 (3:3), v.: Derényi és Kiss L. Jó játékkal a PEAC megszerezte első győzelmét. Férfi III. osztály: Siklós— Sportiskola 19:11, Siklós—Ta­nárképző 12:13, Szentlőrinc— Vegyigépipari 17:15. Középis­kolás fiúk: Leöwey—Szentlő­rinc 21:8, Széchenyi—Nagy La­jos 24:18, Építőipari—Szentlő­rinci ÁFÉSZ 24:5. Kaposvárra került a Dunántúli Napló Kupa » PVSK-edzőpálya, 1500 néző. V.: Sabácz. PMSC: Katzirz - Kin­cses, Kocsis, Maurer, Tóth —, Bálint, Zombori (Lutz), Dárdai P., (Konrád) — Schulteisz (Kar­dos), Kiss, Bencsik. Rákóczi: Hegedűs — Márton, Ágfalvi, Patyi, Hoffmann — Nagy L. Konrád, Burcsa — Duschák, Kováts, Csukovics. Pécsi góllal kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Tóth át­adását Bencsik kapásból továb- rúgta a hálóba (1 :0). Fölényben maradt a pécsi csapat és előbb Dárdai P., majd Tóth próbálko­zott lövéssel, de a labda mind­két alkalommal célt tévesztett. A Rákóczinak volt néhány ve­szélyes ellentámadása. Feltűnt az is, hogy a kaposvári védők gyakran bizonytalankodnak, a pécsi csatárok azonban nem tudták ezt kihasználni. A 36. percben Zombori legurított sza­badrúgását Kocsis lőtte fölé. Két perccel később Kincses ívelt középre, Schulteisz fejesét véd­te Hegedűs. Az 50. percben Kiss rossz át- .adását a felező vonalnál Csuko­vics elcsípte, kapura tört, a 16-osnál Tóth nehezen tisztá­zott. Az 52. percben növelte előnyét a PMSC. Kincses a jobb szélről beadott, Ágfalvi alásza­ladt a labdának és Bencsik az 5-ösről a jobbra mozduló He­gedűs mellett a kapu közepébe fejelt (2:0). A 61. percben Lutz három csel után Schulteiszhez továbbított, a lövést hárította Hegedűs. Egy perccel később a kaposvári Konrád 18 méteres lövése vágódott a léc alá (2:1). Ha Katzirz határozottabb, akkor háríthatta volna a lövést. Ki­egyenlítettebb lett a játék. Du- scháknak volt két lehetősége, de mindkét alkalommal tisztáz­tak a pécsi védők. Három perc­cel a befejezés előtt Kiss sza­badrúgást ívelt be a jobb ol­dali szögletzászlótól, Lutz 10 méterről jó helyzetben fölé lőtt. A PMSC javuló játékkal le­győzte a Kaposvári Rákóczi csapatát, de ez a győzelem csak a 3. hely megszerzéséhez volt elegendő. Veresége ellené­re jobb gólkülönbségével a Rákóczi végzett az első helyen, és így Kaposvárra került a Du­nántúli Napló Kupa. Lázár Lajos Szekszárd—Olajbányász 0:0 PVSK-pálya, 1000 néző, vezet­te: Szőke. Szekszárd: Pólyák (Lipovszky) — Fodor, Pusztai, Vágó, Lubastyik — Micskó, Ko­rom, Laki — Somodi (Németh), Freppán (Lugosi), Bulla (Már­kus). Edző: Kormos Mihály. Olajbányász: Vlaszák — Ko­vácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Készéi (Harcz), Tö­rök — Pávlicz, Hangai, Bogáti, Sulyok I. (Vastagh). Edző: Harcz János. Világ proletárjai, —M^r-nrBPX<E9KBI — IÍT5TÍEU1 Dunántúli napló A4 m..,.. nnou«.ge.».fc ■■£!» Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 □Hétfői Mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés. A szekszárdiak bir­tokolták többet a labdát, a ka­nizsaiak gyors ellentámadások­kal próbálkoztak. A 20. perc­ben Lubastyik szabadrúgását Vlaszák Laki elé ütötte, aki 2 méterről sem talált a kapuba. Két perc múlva Freppán ha­gyott ki nagy helyzetet, 5 mé­teres lövését Vlaszák kiütötte. A második félidőben tovább nőtt a Dózsa fölénye, de - akárcsak múlt szombaton — sor­ra kihagyták helyzeteiket. A 69. percben Fodor beadásszerű Jö- vését Vlaszák Németh elé ütöt­te, aki közelről a kapus ölébe emelt. A 75. percben Póvlics megindult a félpályáról, sorra hagyta maga mögött a védő­ket, 8 méterről küldött lövését Lipovszky lábbal hárította. Vá­laszul Micskó hagyott ki óriási helyzetet. Következtek a 11-esek. Az első sorozatban nem született döntés. Az Olajbányászból Tö­rök és Hangai, a Szekszárdból Lubastyik és Lugosi volt csak eredményes. A második soro­zatban Harcz kihagyta a bün­tetőt, Vágó viszont nem és ez­zel a tizenegyesekkel 3:2-re nyert a Szekszárd és övé lett a két pont. Belénessy Csaba A mérkőzések után a győztes Kaposvári Rákóczinak Mitzki Ervin, a Dunántúli Napló fő- szerkesztője adta át a kupát. A helyezettek emlék-plakettet kaptak. A DNK végeredménye 1. K. Rákóczi 3 2 1 3-3 4 2. Szekszárd 3 2 1 1-2 4 3. PMSC 3 1 2 3-2 2 4. Nagykanizsa 3 1 2 1-1 2 Kosár­labda PVSK—Sopron 105:99 (58:53) NB I. férfi mérkőzés, Vasutas­tornacsarnok, vezette: Berki, Kral. Jó dobóteljesítmények, a Vasút végig vezetett. Legjobb dobók: Pálvölgyi (35), Rab J. (27), Varasdi (16), illetve Lip- ták (24), Orbay (21). Képün­kön: Pálvölgyi kosárra dob. Arató László felvétele Röplabda Női BEK-mérkőzésen a leg­jobb nyolc közé jutásért Firen­zében iépett pályára a magyar bajnok NIM és biztosan győ­zött az első találkozón a Val- dagna ellen 3:0 arányban. * A KEK-ben sikeresen szere­pelt az Újpesti Dózsa. A bu­dapesti elődöntőben a lila­fehérek a harmadik napon 3:0-ra győztek az NDK-beli Traktor Schwerin együttese el­len és bejutottak a négyes döntőbe. * Pécsett MNK-mérkőzéseket játszottak. Női csapatok: PEAC —Pécsi Vörös Meteor 3:0. Férfi csapatok: Steinmetz SE—Pécsi Vörös Meteor 3:2, MALÉV— PEAC 3:0. Negyedik nap az asztalitenisz vb-n Magosék a 3. helyért Játszanak Tekintse meg árubemutatónkat Legyen vendégünk a sellyei ABC Áruházban, 1975. FEBRUÁR 13-ÁN DÉLUTÁN, ▼ kóstolással egybekötött árubemutatónkon BARANYA MEGYEI ALLATFORGALMI ÉS HÚSIPARI VÁLLALAT, PÉCS. A csoportmérkőzések befeje­zése után megkezdődtek a „keresztbe játszások", lebonyo­lították az elődöntőket és a további helyezésekért is ver­sengtek. A magyar női csapat — amint az várható volt — 3:0 arányú vereséget szenve­dett a kínai együttestől. A pá­rosban kevés esélye volt az Európa-bajnok Magos—Lotaller kettősnek. Bármilyen eredménnyel feje­zi be a magyar férfi válogatott hétfői utolsó mérkőzését, az már biztos: előbbre lépett az 1973. évi világbajnokság óta. A szarajevói 7. hely után Jó- nyerék idén az 5—6. helyért játszhatnak. A női válogatottnak is Japán lesz az ellenfele, a 3—4. he­lyért vívott mérkőzésen, miután a vasárnapi másik elődöntő­ben a világbajnoki címet védő Dél-Korea 3:0-ra nyert Japán lányai ellen. Az aranyéremért Dél-Korea és a Kínai NK csa­pata verseng. Magosék tehát már beállították 1973-as ered­ményüket, s ha nyernek, előbb­re lépnek. Női II. osztályban szünnap volt. NŐI I. OSZTÁLY ALLÁSA 1. Tanárképző 4 4 — — 62-30 8 2. Porcelángyár 4 3 1 — 39-28 7 3. Kesztyűgyár 5 2 1 2 34-41 5 4. Pécsi BTC 4 2 — 2 41-40 4 5. PEAC 5 1 1 3 34-51 3 6. Sportiskola 4 — 2 2 41-43 2 7. Komlói Carbon 4 — 1 3 32-50 1 Labdarúgó HDN Kupa Szigetvár - PVSK 2:0 (1:0) Szigetvár, 600 néző. V.: Tóth. Szigetvár: Kollár — Béni, Tóth, Varga, Kövesi — Pichler, (Ka­nász), Borovácz — Bagó (Győ­ri), Szöllősi, Csőre, Czakó. Edző: Szőke József. PVSK: Sólyom (Su­lyok) — Kanyar (Hamar), Sza­bó, Balázs I., Gyurina — Zoltai, Grünwald (Vigh) Kaszás — Nagy (Rózsahegyi), Radics, Tóth (Somogyvári). Edző: Lend- vai Miklós. Az első félidő vál­tozatos, jó iramú játékot hozott, a második félidőben a Sziget­vár több helyzetet dolgozott ki és megérdemelten nyert. Gól­lövő: Szöllősi (2). HDNK ÁLLASA 1. Komló 2 2 — 3-2 4 2. Szigetvár 2 1 1 3-2 2 3. M.-Szászvár 2 1 1 4-5 2 4. PVSK 2 1 1 2-3 2 S. Véménd 2 — 2 4-4 — B CSOPORT Boly—Pécsi Kinizsi 4:2 (3:1), Boly 200 néző. V.: Hámori. Iz­galmas, jó iramú mérkőzésen ritkán látott, szép gólok, biz­tos hazai győzelem. Góllövők: Sándor (2), Kövi, Fónai, illetve Juhász, Tóth. Pécsi BTC—Mohácsi TE 2:0 (1:0), Mohács 300 néző. Vezet­te: Máté. A kultúráltabban ját­szó BTC megérdemelten győzött. Góllövők: Hajós, Kincsei. KONGRESSZUSI KUPA Kesztyűgyár—István-akna 2:0 (1:0), Porcelán-pálya, 100 néző. Vezette: Meizer. Megérdemelten győzött a minden csapatrészé­ben jobb Kesztyűgyár. Góllö­vők: Varga és Völgyi. Porcelángyár—Postás 4:2 (0:1). Porcelán-pálya, 150 néző. Vezette: Deák. Szünet után fö­lénybe került a rutinosabb gyári csapat és rászolgált a győze­lemre. Góllövők: Lőrincz (3), Szűcs, illetve Csizi, Márián. TOTO 1. Bologna—Fiorentina 1:0 1 2. Cagliari—Internazionale 0:1 2 3. Milan—Juventus 1:2 2 4. Napoli—Roma 2:0 1 5. Ternana—Cesena 1:0 1 6. Varese—Sampdoria 4:0 1 7. Brindisi—Arezzo 3:1 1 8. Novara—Perugia 0:0 X 9. Palermo—Catanzaro 0:0 X 10. Parma—Brescia 2:0 1 11. Pescara—Atalanta 1:1 X 12. Sambenedettese—Aless. 1:0 1 13. Spal—Taranto 2:0 J 13 + 1 14. Genoa—Avellino 1:1 X