Dunántúli Napló, 1974. december (31. évfolyam, 329-357. szám)

1974-12-02 / 330. szám

Labdarúgó NB II. Nagy küzdelem alán Nagykanizsa—Komló 1:1 (1:1) Nagykanizsa, 4500 néző. Ve- . zette: Halász. Nagykanizsa: Vlaszák — Készéi, Kovácshegyi, Simon, Müller — Harcz, Han­gái, Török (Doszpoth, az 56. percben) — Pávlicz, Söjtör (Su­lyok I., a 7. percben), Füle dr. Edző: Kunos Ferenc. — Komló: Buús — Keller, Tallósi, Pál, Csordás — Lingl, (Lahó a 64. percben), Kiss, Bányász — Fá­bián, Kolesánszky, Hohmann. Edző: Lantos Mihály. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, a 3. percben Füle dr. közelről a bal sarok mellé gurította a labdát. A 4. percben a rosszul lépett Söjtör szárkapocscsonttörést szenve­dett, és kórházba kellett szál­lítani. A 12. percben a hazaiak vezetést szereztek. A kaputól 14 méterre Sulyok l-et Hohmann szabálytalanul akasztotta, a megítélt 11-est, Pávlicz a jobb alsó sarokba lőtte. (1:0). A gól után feljöttek a vendégek és a 17. percben egyenlítettek: Pál 17 méteres lövése Fábiánon kissé irányt változtatott és a labda a balra vetődő Vlaszák lábáról a hálóba perdült. (1:1). **’*' Ezután negyedórán át mezőny­játék volt. A 32. percben Tö­rök jól ugratta ki középen Páv- íiczot, a gólkirály azonban 10 méterről a léc fölé emelte a labdát. Szünet után megváltozott a játék képe. A kanizsaiak a kö­zéppályát átadták a komlóiak­nak és így a vendégek jöttek állandóan előre. A 49, percben Bányász szögletét Fábián a jobb kapufára fejelte. A másik oldalon a 63. percben Füle dr. veszélyes szögletét Buús a felső sarokból öklözte ki. A komlóiak állandóan rohamoztak. A 74. percben Fábián 14 méteres lapos lövését hárította szöglet­re a vetődő Vlaszák, majd nem sokkal később Fábián futtából 14 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé. A hajrában a ha­zaiak vezettek néhány tárna- dóst. t A decemberi tavaszban le­játszott dél-dunántúli bányász­rangadón nagy volt a küzdelem. Az első félidőben a kanizsaiak birtokolták valamivel többet a labdát, szünet után azonban a komlóiak nagy nyomást gyako­roltak a hazai kapura. Csatá­raik azonban nem tudták át­törni a tömörülő védőfalat. Jók: Simon, illetve Tallósi, Csordás, Kiss, Fábián. Edzői nyilatkozatok: Kunos Ferenc: — örülök, hogy vége már az őszi idény­nek ... Lantos Mihály: — Söjtör saj­nálatos lábtörése — kihatott a játékra. Szünet után győznünk kellett volna. Tihanyi István Tóth András helyett Kolár A programnak megfele­lően a szombaton délután kijelölt labdarúgó váloga­tott keret tagjai — akik a december 4-i, Szolnokon sorrakerülő Svájc elleni mérkőzésre készülnek — vasárnap 16 órakor talál­koztak az MLSZ-ben, hogy társasgépkocsival utazza­nak a mérkőzés színhelyé­re. A gyülekező során kide­rült, hogy a Salgótarján el­leni mérkőzésen megsérült Tóth András nem tarthat a csapattal, helyére az ugyan­csak újpesti Kolár Endre került. hétfői DR] sport DVSC—K. Rákóczi 2:1 (1:0) Debrecen, 3000 néző. V.: Asztalos. K. -Rákóczi: Hegedűs — Németh, Ágfalvi, Patyi, Hof­mann, Bözsöny, Konrád, Bur- csa, Márton (Kárasz, a 46. percben), Kováts, Duschák. Edző: Mathesz Imre. Szemerkélő esőben, csúszós talajú pályán, hamarosan ki­tűnt, hogy a hazaiak jobban feltalálják magukat. A 22. perc­ben szöglethez jutott a DVSC. Lipők beívelt labdája veszélye­sen szállt kapura, Hegedűs a labda mellé ütött, és az érin­tés nélkül jutott a hálóba (1:0). Hazai fölény jellemezte az első félidő további részét. Szünet után már a 4. percben növelte előnyét a vasutas csapat. Patyi körülményeskedett, Bodonyi el­vette tőle a labdát és a kimoz­duló Hegedűs mellett élesen lőtt a hálóba (2:0). Az 55. perc viszont Rákóczi-gólt hozott. Du­schák nyargalt el a jobbszélen, Szekszárd—Bp. Spartacus 3:1 (1:1) Szekszárd, 3000 néző. Vezet­te: Hévízi. Szekszárd: Pólyák — Fodor, Simon, Vágó, Lubastyik — Micskó, Laki — Pusztai, Lu­gosi, Szentes (Márkus, a szü­netben), Németh. Edző: Kormos Mihály. Bp. Spartacus: Szőke — Kiss, Trenkó, Strasszer, Rab — Szalai (Ollári, a szünetben), Dorogi, Zöldi — Kaszás (Pákái, a 65. percben), Németh, Zelics. Edző: Szimcsák István. A mérkőzés megkezdése előtt a szekszárdi csapat öltözőjé­ben elbúcsúztatták az aktív já­téktól visszavonuló Kalász Já­nos és Lelovics László labda­rúgókat, A pólyára lépő szek­szárdi együttesben viszont a ha­zai közönség előtt ezúttal mu­tatkozott be az MTK-ból átiga­zolt Lugosi. A találkozó 4. per­cében égy ellentámadás végén váratlanul a fővárosi csapatve­zetést szerzett. Zöldi 14 méte­res lövése a kimozduló Pólyák mellett a jobb alsó sarokba vá­gódott (0:1). A vendégcsapat gyors, veszélyes akciói rendre gólveszélyt teremtettek a Dó­zsa kapujánál. A 32. percben jobboldali Spartacus támadás végén Németh közeli lövését Pólyák jó érzékkel védte. A 35. percben közvetett szabadrúgás­hoz jutott a hazai együttes. Pusztai Szentes elé gurította a labdát, aki kapura húzott, be­adását a szekszárdi Németh sarokkal továbbította a hálóba (1:1). Szünet után hatalmas iram­ban kezdett a hazai csapat. Az 51. percben Fodor egyéni kitö­rés után az alapvonalról be­adott és Márkus közelről a jobb alsó sarokba vágta a lab­dát (2:1). öt perccel később Fodor megismételte előbbi re­O hétfői mek egyéni alakítását, beadá­sát Márkus ezúttal a kapus lá­ba között lőtte a hálóba (3:1). Fekete László TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Eger—Ganz-MÁVAG 1:1 (1:0), SZEOL—Ózdi Kohász 1:0 (0:0), Dorog—Dunaújváros 1:0 (1:0), Oroszlány—Kossuth KFSE 3:3 (2:2), Budafoki MTE—MÁV DAC 2:0 (2:0), Szolnoki MTE— Volán 1:0 (1:0), FÖSPED Szál­lítók—Várpalota 2:2 (2:0). 1. SZEOL 19 11 4 4 35-20 26 2. K. Rákóczi 19 9 5 5 29-17 23 3. MÁV DAC 19 6 10 3 24-16 22 4. Bp. Spart. 19 7 8 4 32-26 22 5. Komló 19 8 6 5 23-21 22 6. Volán 19 9 3 7 31-23 21 7. K. KFSE 19 8 5 6 23-22 21 8. Budafok 19 7 6 6 28-24 20 9. Dorog 19 6 7 6 18-20 19 10. FÖSPED 19 8 3 8 26-32 19 11. Szekszárd 19 7 5 7 28-35 19 12. Kanizsa 19 6 6 7 32-29 18 13. Várpalota 19 7 4 8 24-24 18 14. Oroszlány 19 4 10 5 17-23 18 15. Szol. MTE 19 6 5 8 21-22 17 16. G. MAVAG 19 4 9 6 18-19 17 17. Dunaújvár. 19 5 7 7 25-28 17 18. Debr. VSC 19 5 5 9 22-28 15 19. Ózd 19 5 5 9 18-29 15 20. Eger 19 4 3 12 16-32 11 Lábápoláshoz Schooll készítmények! „Gardénia" illatszerbolt Pécs, Kossuth Lajos u. 10. Szabó lövését hárítja Szulics, a szászváriak kapusa. középütt ketten is őrizetlenül álltak, Kováts biztosan lőtt a kifutó Kun mellett a debreceni hálóba (2:1). Az 58. percben tíz főre olvadt a hazai csapat, Lipők—Karasz összecsapás után a debreceni játékost a bíró ki­állította. A hajrában a Rákóczi rohamozott, de befejező csatá­ra nem akadt. Küzdelmes, nagyiramú mér­kőzésen úgy tűnt, hogy biztosan, nyer, az idény legjobb játékát nyújtó Debrecen. 2:1 és a kiál­lítás után azonban a kapos­váriak előtt megnyílt az egyen­lítés lehetősége is. A Rákóczi támadói azonban ez alkalom­mal nem nagyon jeleskedtek. Jók: Vachter, Makray, Kiss, Ko­sa, illetve Agfalvi, Konrád, Ko­váts. Kovács Sándor NB II. ŐSZI VÉGEREDMÉNYE BSE—PVSK 86:65 (46:28) NB I. női kosárlabda mérkőzés. Vasutas Tornacsarnok. Vezette: Velkei, Wei- dinger. A papírformának megfelelő ered­mény született. A mérkőzés előtt bú­csúztatták a sportpályafutását be­fejező Móró Zoltánnét, aki 17 évig volt a PVSK játékosa. Képünkön: Ináncsiné és Ács küzd a labdáért. Arató László felvétele. Egy-iksz-kettő A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Cagliari—Róma. Vége a magyar bajnokságnak, itt a makaróni-sze­zon! Pocsékul megy a Rómának, de még így sem elképzelhetetlen a döntetlen. Tippjeink: 1, X. 2. Cesena—Internazionale. Az el­múlt bajnokságban Cesenában győ­zött az Inter, igaz, akkor jobban ment a milánóiaknak. A papírforma mindenesetre most is ez: X, 2. 3. Fiorentina—Lanerossi. Érdekes, az elmúlt bajnokságban mind két­szer a Lanerossi győzött. Firenzében mostanában nem lesz ilyen csoda. Tipp: 1. 4. Juventus—Torino. Helyi rang­adó. A tét nagy, hiszen mind a ket­ten bajnokságra törnek. A Juventus pályaválasztóként általában nem szokott alulmaradni. Tippjeink: X, 1. 5. Lazio—Bologna. A kissé sze­szélyes Bologna esetleg elhozhat egy pontot. Tipp: 1, X. 6. Milan—Napoli. Vajon elveszti-e veretlenségét a Nápoly? Ez az ér­zésünk: 1, X. 7. Ternana—Sampdoria. A Terna- nanak nagyon kell a két pont, ha nem akar megint kiesni. Tipp: 1, X. 8. Varese—Ascoli. A két újonc kö­zül a Varese a jobb. Tipp: 1. 9. Arezzo—Foggia. Az Arezzo az egyik sereghajtó, de a hazai pálya sokat nyom a latba. Tipp: X, 1. 10. Avellino—Brindisi. A Brindisi- nek az idei bajnokságban most se­hogy sem megy. Tipp: 1. 11. Novara—Catanzaro. A Novara otthon mindig jól hajt. Tipp: 1, X. 12. Parma—Perugia. Tipp: X, 1. 13. Sambenedettese—Palermo. 1-es, még akkor is, ha a szicíliaiak meg­haragudnak. Tipp: 1. Pótmérkőzések: 14. Taranto—Como. Tipp: 1, X. 15. Brescia—Pescara. Tipp: 1. 16. Genoa—Atalanta. Tipp: 1. t—mz—) Labdarugó HIB III. Őszi mlsSa PVSK MAZA-SZÁSZVÁRI BÁNYÁSZ— PVSK 1:1 (0:0) Szászvár, 800 néző. Vezette: Barna. Szászvár: Szulics — Csábrák, Széles, Katona, Bocz, Pataki, Roth, Perényi (Tóth), Horony, Stemler, Csordás (Var­ga). Edző: Stepón Tibor. PVSK: Sólyom — Kanyar, Szabó, Gyu- rina, Balázs I., Grünwald, Ka­szás, Nagy, Zoltai (Somogyvá- ri), Radics, Rózsahegyi (Ha­mar). Edző: Lendvai Miklós. Végig nagyirdmú, helyenként színvonalas mérkőzés. Az első félidőben a hazaiak kezde­ményeztek többet, helyzetük is akadt, de azokat nem sikerült kihasználniuk. A Szászvár az 51. percben vezetést szerzett, ezután fokozatosan feljött a PVSK és sikerült kiegyenlíte­niük. A látottak alapján igaz­ságos döntetlen. Góllövők: Stemler, illetve Radics. SIOFOK—BKV ELŐRE 0:0 Siófok, 600 néző. Vezette: Bana. Siófok: Málics — Riedl, Kékesi, Babán, Pintér, Fiáth, Bihari (Sabján), Horváth J„ Bujtor (Horváth L.), Soós, Jo­hann. Edző: Papp Gyula. A vendégcsapat végig jobb volt. BP. ÉPÍTŐK— KAPOSVÁRI VASAS 3:1 (2:0) Kaposvár, 300 néző. Vezette: Hámori. K. Vasas: Rácz — Ba­logh, Kiss (Horváth), Túli, Poór, Fábián, Huszár, Bíró, Herbei, Boros, Fülöp (Burcsa). Edző: Csanda István. Végig a Vasas játszott fölényben, de míg hely­zeteit nem tudta kihasználni, a vendégek minden próbálkozása sikerrel járt. BVSC—VÉMÉNDI TSZ SK 1:0 (1:0) Budapest, Szőnyi út, 200 né­ző. Vezette: Marton. Véménd: Doszpod — Müller, Kelemen, Kiss, Telek, Törjék, Tüske, Mak­iári, (Fiochsz), Szabó J. (Már­ton), Jánosi, Orosz. Edző: Sző­ke József. Jóiramú, élvezete? első félidő után a megfogyat­kozott Véménd lelkes játéká­val, okos labdatartással ellen­állt a nagy erővel támadó BVSC-nek. A játékvezető Jáno­sit a 43. percben, szándékos belemenésért, Müllert pedig a 83. percben a közönség felé tett illetlen mozdulatáért ki­állította. További eredmények: Sas­halom—Szfv. MÁV Előre 2:1, Növényolaj—ÉRDÉRT MEDOSZ 3:2, Április 4. Vasas—Lőrinci Fonó 1:1, III. kér. TTVE—Törek­vés 1:0. Búcsúzik Búcsúzik a góltotó pályázat. Az utolsó bajnoki fordulóban lejátszott PMSC—Szombathely találkozó végeredményét el­talált pályázók közül Károlyi Tibor Pécs, Páfrány u. 5. sz. alatti lakosnak kedvezett a sze­rencse. Jutalmát a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztő­ségünk titkárságán veheti át. (Pécs, Hunyadi út 11.) A gól­totó legközelebb februárban jelentkezik. PÉNZÜGYŐR—KAPOSVÁRI TÁNCSICS 2:1 (2:1) Kaposvár, 800 néző. V.: He­gedűs. Táncsics: Török — Sik­lósi, Savanyó, Horváth, Ambach, Mészáros (Potyák), Németh, Bo- romissza, Veszelka, Papp, Var­ga. Edző: Váradi Lajos. Már a harmadik percben vezetést szerzett a jól játszó vendég­együttes, de győzelmét mégis csak egy nagy kapushibának köszönheti. SZIGETVAR—DUNAÚJVÁROS ÉPÍTŐK 3:0 (0:0) Szigetvár, 900 néző. Vezette: Turcsányi. Szigetvár: Kollár — Béni, Tóth, Varga, Dvorszky, Szabó (Kövesi), Kanász, Bagó, Szöllősi, Csőre, Borovácz. Ed­ző: Mátyás József. Már az első félidőben is több helyzete volt a hazai csapatnak. Az 58. percben a játékvezető Borová- czot reklamálásért kiállította. Ezután rákapcsoltak a sziget­váriak és remek hajrával na­gyon értékes győzelmet arat­tak. NB III. ALLASA 1. PVSK 19 13 2 4 40-16 28 2. BKV Előre 19 9 7 3 32-14 25 3. BVSC 10 10 4 5 29-17 24 4. Dunaújvár. 19 10 4 5 31-21 24 5. Bp. Építők 19 7 9 3 20-15 23 6. Táncsics SE 19 8 4 7 32-26 20 7. Szfv. MÁV 19 6 8 5 31-25 20 8. Véménd 19 8 4 7 25-32 20 9. Pénzügyőr 19 8 3 8 37-23 19 10. ÉRDÉRT 19 7 4 8 34-43 18 11. Siófok 19 5 7 7 23-21 17 12. M.-Szászv. 19 6 5 8 26-28 17 13. III. k. TTVE 19 8 1 10 29-35 17 14. Növényolaj 19 6 5 8 20-27 17 15. Sashalom 19 8 1 10 31-44 17 16. Szigetvár 19 6 4 9 26-29 16 17. Törekvés 19 6 4 9 15-27 16 18. Apr. 4. Vas. 19 6 4 9 24-33 16 19. K. Vasas 19 4 6 9 19-31 14 20. Lőr. Fonó 19 5 2 12 22-47 12 Befejeződött a labdarúgó NBI. DIÓSGYŐR—TATABANYA 2:1 (0:1) Diósgyőr, 4000 néző. V.: Petri. Góllövők: Horváth A. és Udvarev, ill. Kőműves. Jók: Hajas, Oláh, Horváth A., Koleszárik, illetve Dombai, Arany és Csapó. hétfői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült: Készült Saphir 96-os ofszet rotációs eljárással Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta . Indexszám: 25 054 f