Dunántúli Napló, 1974. december (31. évfolyam, 329-357. szám)

1974-12-12 / 340. szám

Nem sikerült a visszavágás *» Teli Kupa Videoton— PMSC 2:1 (1:0) Tüzér utca, 1000 néző, ve­zette: Jaczina. Videoton: Sza­bó I. — Végh, Garamvölgyi, Nagy III., Czeczeli - Kovács !., Karsai, Csongrádi — Wol- lek, Nagy II., Szalmásy. Edző: Kovács Ferenc. PMSC: Katzirz — Kincses, Kocsis, Maurer, Iványi — Dárdai P. Dárdai L, Konrád — Kardos £., Kiss, Bencsik. Edző: dr. Dunai Já­nos. Csere: Kocsis helyett Lutz a szünetben, Csongrádi helyett Hartyáni a 64. percben, Kar­dos E. helyett Juhász a 73. percben, Karsai helyett Mayer a 85 percben. Mindkét csapat vezető edző­je hiányzott, így a helyettesek, Koller Nándor illetve Németh Lajos foglaltak helyet a kis- padon. A bajnoki mérkőzése­ken inkább csereként vagy a tartalékban szerepelt játéko­sok is pályára léptek, bizonyí­tási alkalmat kaptak. Már az 5. percben 11-eshez jutott a Videoton. A balolda­lon kitörő Csongrádit Kocsis az alapvonal közelében, a 16- oson belül akasztotta. A bün­tetőt Karsai a balra rpozduló Katzirz mellett a jobb oldali lécre rúgta. A 10. percben Kiss becsapta Garamvölgyit, aki ellökte a csatárt a kaputól 20 méterre. Jaczina nem fújt. Négy perc múlva Kardos és Dárdai P. tűzijátékot rende­zett Szabó kapuja előtt, de a gólszerzés nem sikerült. A fehérvári védők gyakran ke­ménykedtek, Jaczina gyakran bizonytalankodott. Félóra el­teltével feljött a PMSC, Kar­dos lövését az üres kapu elől fejelte ki Kovács, a másik ol­dalon Karsai éles szögből ka­pufát lőtt. A 41. percben Wol- lek beadását Katzirz Karsai elé ejtette, aki a hálóba ko­torta a labdát (1:0). Szünetben cserélt a Pécs. Lejött Kocsis, aki feltűnően bizonytalan volt. A fiatal Lutz állt a középpályára, Maurer lett a középhátvéd. Az 51. percben a Kársait jól tartó és a mezőnyben is szorgalmas Dárdai L. nagy lövése csattant a felső lécen. Hat perc múlva ismét Dárdai L. következett. Lutz átadását maga elé tette és 20 méterről a kapu jobb ol­dalába bombázott (1 :1). Vál­takozó játék folyt. A Videoton kulturáltabban, a PMSC lel­kesebben játszott. A 79. perc­ben Maurer nagyot hibázott. Cselezgetett az ötösön, Wol- lek elvette a labdát, középre gurított és Nagy II. kényelme­sen lőhetett a hálóba (2:1). A 89. percben Kiss a jobbol­dalról keresztbecsavart egy szabadrúgást. A befutó Lutz kétszer is lőhetett, de előbb a védők, majd Szabó kapus men­tett. Nem tudott visszavágni a PMSC a Videotonnak a bajno­ki vereségekért. A vendégek két szerencsés gólt rúgtak ugyan, de higgadtabban, tudatosab­ban játszottak. A második fél­időben feljavult a PMSC, de egy súlyos védelmi hiba meg­fosztotta őket a döntetlentől. Belénessy Csaba AZ ORSZÁGOS IFJÚSÁGI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ŐSZI VÉGEREDMÉNYE PÉCSI CSOPORT 1. PMSC 2. ZTE 3. Szekszárd 4. K. Rákóczi 5. Olajbányász 6. Komló 7. PVSK 8. Sportiskola 9. Siófok 10. Szigetvár 11. K. Vasas 12. Véménd 13. M.-Szászvár 12 11 1 12 10 2 12 8 1 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 6 V 5 3 5 2 5 2 4 3 2 5 3 3 2 2 2 2 1 1 — 66- 3 23 — 45- 4 22 3 40-15 17 5 40-24 13 4 16-19 13 5 25-10 12 5 18-14 12 5 15-25 11 5 11-33 9 6 18-25 8 8 11-45 6 8 13-55 6 10 7-53 3 Bencsik Végh-gel csatázik, a háttérben Iványi és Kiss. Arató László felvétele. Mas Magyarország­Anglia asztalitenisz­mérkőzés Évzáró esemény előtt állnak a válogatott asztaliteniszezők: csütörtökön 17.30 órakor a Sportcsarnokban Anglia ellen Európa Liga mérkőzést játsza­nak. Az idén még veretlen magyar válogatott nyolcctdik liga-mér­kőzését vívja az angolokkal. Az eddigi találkozók elég változa­tosan alakultak. Négy győzelem mellett három vereség a mér­leg, az utolsó összecsapás 7:0- ás hazai győzelmet hozott. Csütörtökön két ligatalálko­zó lesz: az NSZK-ban Svédor­szág csapata vendégszerepei, Jugoszláviában pedig Francia- ország együttese. A csehszlo­vák—szovjet mérkőzést már le­játszották 3:4-es eredménnyel. A LIGA JELENLEGI ÁLLÁSA: 1. Csehszlovákia 2. Magyarország 3. Szovjetunió 4—6. iugoszlávia NSZK Svédország 7. Franciaország 8. Anglia 2 — 2 — 2 1 13 8 2—8-6 2 1 11 10 117-7 117-7 117-7 2 6-8 — 2 4-10 — RÖVIDEN CSELGÁNCS. A X. téli út­törő olimpia vidékbajnokságán két baranyai pajtás ért el he­lyezést. 48 kilogrammban Hor­váth (Pécs, Bártfa úti iskola) a második helyen végzett. Ugyancsak második lett Kun (Siklós) a 64 kilogrammos súly­csoportban. TOBORZÓ. A Pécsi Sport­iskola cselgáncs szakosztálya felvételt hirdet 1960—64-ben született fiúk részére. A jelent­kezők felvételi vizsga utón próbaidőre nyernek felvételt. Jelentkezéskor tornafelszerelést mindenki vigyen magával. A felvétel december 16-án, hét­főn 16 óraikor lesz a PMSC Tüzér utcai tornatermében. Jelentkezni lehet Benkő Jenő edzőnél. TORNA. Pécsi résztvevője is lesz a hét végén sorrakeriilő Grúzia—Magyarország tornász­viadalnak. Horváth Leona és Erdősiné Tolnai Márta ponto­zóként utazott Tbiliszibe. KÉZILABDA. Hazaérkezett Lengyelországból a PMSC fér­fi kézilobda-csapata. A piros- feketék a Gornrk Zabrze 'nem­zetközi tornáján vettek részt. Az első helyen a házigazdák csapata végzett, a PMSC a negyedik lett. A Téli Kupa mérkőzések további eredményei BP. HONVÉD—MTK 2:1 (0:0) VASAS-CSEPEL 3:1 (2:1) Hungária körút, 1000 néző, v.: Palotai. Góllövők: Pintér és Kozma (mindkettő 67. perc), illetve Kis (85. perc). A Hungária körúton a kevés helyzetét jobban kihasználó csapat győzött. Az első félidő­ben egyik csapat sem tudott jelentős fölényt kiharcolni, igaz' nem is erőltették a játé­kot. A Kocsis nélkül játszó Honvédből hiányzott a kar­mester, az MTK tudománya pedig az ellenfél 16-osánál el­fogyott. A II. félidőben az MTK jóvoltából megélénkült a játék. A 67. percben a szórványos, de kevesebb húzásból álló Honvéd támadások hoztak eredményt, előbb Pintér fejelt, majd Kozma lőtt a hálóba egy percen belül. A közepes szín­vonalú játék ezután ismét az első félidőbeli -alacsony szín­vonalra esett vissza. Az MTK szépítő gólját kavarodásból Kis Tibor lőtte. SALGÓTARJÁN—DIÓSGYŐR 3:2 (3:0) Salgótarján, 1000 néző, ve­zette: Nagy B. Gól lövők: Básti (2, egyet 11- esből), Kajdi, illetve Földesi, Horváth E. A mély, csúszós talajon a lendületesebben, gólratörőb- ben játszó hazai együttes Bás­ti mintaszerű irányításával sok gólhelyzetet teremtett, s azokat eredményesen fejezte be. HALADÁS VSE-BÉKÉSCSABA 1:0 (0:0) Szombathely, 2000 néző, v.: Marton. Góllövő: Hauzer (29. perc). Végig jó iramú küzdelmet vívott a két csapat. A talál­kozó nagy részében a Hala­dás irányította a játékot, de a Békéscsaba jól védekezett és ellentámadásai is veszélyesek voltak> A helyzetek alapján a hazai együttes nagyobb arány­ban is győzhetett volna. FERENCVAROS-EGYETÉRTÉS 3:1 (1:1) Szőnyi út, 1000 néző, vezet­te: Mohácsi. Góllövők: Szabó (41. és 76. perc), Milasin (70. p.), illetve Szuromi. A közepes színvonalú mérkő­zésen Szuromi okos góljával az Egyetértés szerzett vezetést, amit csak a szünet előtt tudott egyenlíteni az FTC. A második félidőben a ferencvárosi fiata­lok már nagy kedvvel egy­más után vezették akcióikat és a felszabadult játék gólokban is megnyilvánult. Fóy utca, 500 néző, v.: Tát­rai. Góllövők: Izsó (12., 50. perc), Gass (32.), illetve Vel- lai (43. perc). Kiállítva: Karajos (69. perc). Már az első félidőben lát­szott a játék képéből, hogy a Vasast fűti a visszavágás vá­gya a bajnokságban Csepelen elvesztett mérkőzésért. Táma­dást támadásra vezetett a Va­sas, és a két parádés gól még inkább az előbbieket lát­szott alátámasztani. A Csepel mezőnyben jól kombinált, de az első félidőben csatárai mindössze ötször lőttek kapu­ra, és a szépítő gól is erő­sen lesgyanús helyzetből szü­letett. ZALAEGERSZEGI TE —TATABÁNYA 0:0 Tatabánya, 300 néző, vezet­te : Kőrös. Mindkét félidőben a Bá­nyász támadott többet. Gól­helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez, de végül is a szabályok szerint 11-es rúgá­sokkal a Zalaegerszeg sze­rezte meg a két pontot. Mérlegen a PVSK férfi kosarasainak teljesítménye # Előrébb lépett a csapat §| |!il! Erősítés sstökséges A PVSK férfi kosárlabdázói­nak az év nem úgy kezdődött, mint a női csapatnak. Az 1973 végén kirobbant problémák a felkészülés kezdetére nem múl­tak el nyomtalanul. Gondot okozott, hogy ki legyen az úi edző és az sem volt közömbös a csapat számára, hogy két erőssége, Pálvölgyi és Rabb J. a távozás gondolatával foglal­kozik. Előbb az edzőkérdés oldó­dott meg, Szamosi Nándor vet­te át a csapat irányítását. Sza­mosi éveken keresztül játékosa volt a Vasútnak, majd edző­ként is tevékenykedett a fekete­fehéreknél. Pálvölgyi és Rabb csak később gondolta meg ma­gát. A bizonytalan kezdés után a szakvezetés komoly munkatem­pót diktált, és mint az a baj­nokság befejeztekor kiderült, megérte. Az 1973-as évet a 11. helyen zárták, erre az évre a 9. hely megszerzését tűzték célul. A KATOWICE: A lengyelországi Katowicében megkezdődött a nemzetközi női kézilabda torna, amelyen részt vesz a magyar válogatott is. A rajt jól sikerült; az együttes egygólos győzelmet aratott az NDK ellen. — Ered­mények: Magyarország—NDK 15:14, Lengyelország—NSZK 14:13, Románia—Dánia 18:11. PÁRIZS: A francia hírügynök­ség, az AFP is" összeállította 1974 legjobb sportolóinak világ- ranglistáját. A szavazatok alap­ján az amerikai, hivatásos ne­hézsúlyú ökölvívó-világbajnok, Muhammad Ali, illetve a világ­rekorder Európa-bajnok lengyel atlétanő, Irena Szewinska került az első helyre. TILBURG: A Tesla Pardubice jégkorong-csapat bekerült az 1973/74. évi BEK-döntőbe, ahol a CSZKA Moszkva lesz az ellen­fele. A csehszlovák bajnok ugyanis 8:3 (3:2, 3:0j 2:1) arányban a tiiburgi visszavágón is legyőzte a holland Tilburg Trapperst. Az első mérkőzést Pardubicében a csehszlovákok 7:1-re nyerték. csapat nyolcadik lett, egy hely- lyel túlteljesítve a tervet. A ta­vaszi szezont ugyan a hetedik helyen zárták, felcsillant a re­mény arra, hogy ott legyenek a bajnokság végén a legjobb hat között. De erre csak elmé­letileg volt esélyük, egyelőre még nem képvisel olyan játék­erőt a PVSK, hogy ott legyen a legjobb hat között. A kitűzött helyezés megszer­zése mellett Szamosi Nándor edző éves tervében egyéb cé­lok is szerepeltek. Igyekezett a játékosok edzés intenzitását fo­kozni, mely részben sikerült is. Kevesebb volt a fegyelmezet­lenség, mint az elmúlt években, de néhány játékos életmódjá­ban következetesebb lehetne. Az egyéni játékban sikerült elő­rébb lépni, a csapatjáték is tudatosabb lett, a védekezés­ben viszont elmaradtak a várt­tól. Az egyéni teljesítményeket így értékelte Szamosi Nándor edző: — Huzamosan jó teljesít­ményt csak Rabb J. nyújtott. Végig egyenletes, megbízható formában volt, élen járt az ed­zésmunkában és példás volt küzdeniakarása is. A többiek teljesítménye hullámzó volt. Pálvölgyit zavarta súlyfelesle­ge. Volt időszak, amikor nagy­szerűen játszott, de néha eltűnt. Az edzéseken aktívabbnak kel­lene lennie. Tphi gyengébb kez­dés után utolérte magát. Sokat fejlődött Rabb Gy„ aki őszi szezonra kezdő ember lett. Dr. Naumov nagyon jól kezdett, de később visszaesett. Hosszú eredményes volt, de védekezés­beli hiányossága rontja telje­sítményének értékét. A fiatalok közül Varasdi és Meszler meg­bízhatóan játszott. Tölgyestől többet vártunk, Gálosi viszont felnőtt a feladathoz. Pálvölgyi kosárra dob. Dr. Kovács Géza, a szak­osztály vezetője a következőt mondta: — Együtt van a csapat, jó az összhang az edző és a játé­kosok között. Az elmúlt évhez viszonyítva előrébb léptünk, de csak úgy folytathatjuk ezt az utat, ha sikerül megfelelően erősítenünk. Valóban frissítés szükséges a PVSK-nál. Többen bevonulás előtt állnak, így erősítés nélkül nem várható további fejlődés. Ennek érdekében a megye csa­patai sokat tehetnének. Lázár Lajos y dx n.!r+\ 1 -iüO Ö00fbNYEREMÉNY, »9» fusjeri MÄR CSAK 4 HÓNAPIG KAPHAT stjá.ndéksorsjegyet iMTfl 6YÜMÖLCSSZÖRP, HAL,-ÉS FÉMDOBOZOS ÉTELKONZERV vásárlásakor. , . TÖBB ATÁNOÉKSORS3EGY—NAGYOBB NYERÉSI LEHETŐSÉG ! ——————————— szenzAcié) Dunántúli nanlo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Baling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 / fi wílag sportja