Dunántúli Napló, 1974. október (31. évfolyam, 269-299. szám)

1974-10-03 / 271. szám

Biztosan jutott tovább a BEBC-ben az Újpest r Újpesti Dózsa—Levszki Szpartak 4:1 (1:1) 0. Dózsa: Szigeti — Kellner, Harsányi, Horváth, Juhász — Dunai III., Tóth, Fazekas — Fe­kete, Bene, Zámbó Levszki Szpartak: Sztajkov — Pavlov, Ivkov, Todorov, Gajdarsz- ki — Sztojanov, Dobrev, Panov — Vojnov, Cvetkov, Boriszov. A 13. percben Fazekas önzet­lenül Bene elé tálalt, aki „el­döntött" három védőt, majd 13 méterről a vetődő kapus mellett a kapu jobboldalába talált (1:0) A 19. percben egy újpesti vé­delmi megingást követően Pa­nov Vojnov elé tálalt, aki a ve­tődő Szigeti mellett éles szög­ből a kapu jobb oldalába bom­bázott. (1:1) A szünetben cserélt az 0. Dó­zsa, Zámbót Nagy L. váltotta fel. Az 58. percben a csereként beállt Nagy a baloldali szöglet­zászlónál jól cselezett, pontos beadását Dunai III. a bal sa­rokba fejelte (2:1). A 65. perc­ben Tóth adta a labdát Dunai lll.-nak, aki egy pattanás után, nagy erővel a jobb sarokba lőtt (3:1). A 70. percben Hor­váth indításával ismét Nagy fu­tott el a balszélen, önzetlenül tálalt Bene elé, aki egészen kö­zelről nem hibázott (4:1). Ugyanebben a percben az in- diszponáltan játszó Feketét, a még bajnoki meccseken sem szerepelt Törőcsik váltotta fel. összesítésben az Ü. Dózsa 7:1-es gólkülönbséggel került a BEK második fordulójába. KEK A Ferencváros Cardiffban is győzött és a gólerős Tiebert nélkülöző Videoton nem tudott a mérkő­zés nagy részében egyenrangú ellenfele lenni az olasz bajnok­ság élmezőnyéhez tartozó FC Napoli együttesének, így a 0:2- es nápolyi hátrány behozata­lának reményei igen hamar el­szálltak. KK TATABANYA—RIJEKA 3:1 (2:1) Tatabánya, 4000 néző, vezet­te: Petri. Góllövő: Halász, Csa­pó és Knapik, illetve Uljan. BP. HONVÉD—FIORENTINA 2:0 (0:0) Kispest, 4000 néző, vezette: Strmecki (jugoszláv.) Góllövő: Pintér (2). Felszabadulási Kupa Tizenegyesek intőitek Szigetváron PMSC— Szigetvár 2:2 (1:2) A Ferencváros szerdán este Cardiffban mintegy 10 000 néző előtt játszotta le a Cardiff City elleni KEK visszavágót. A zöld­fehérek otthonukban is legyőz­ték a walesi együttest és biz­tosan jutottak a legjobb 16 kö­zé. Ferencváros—Cardiff City 4:1 (0:9) Góllövők: Takács, Szabó, Pusztai, Máté, illetve Powell. Ferencváros: Géczi — Eipel, Bálint, Mucha, Megyesi — Ta­kács, Kelemen, Ebedli (a szünet­ben Rab) — Pusztai, Szabó, Máté. Cardiff City: Healey — Dwy­er. Murray, Powell, Pethard — Willars, Smith, Vincent (Harring­ton a szünetben) Showers, Ree­ce (Impey) Andersson. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak. A 10. percben Reece nagy lövését szögletre ütötte Géczi, majd Showers két lépés­ről fölé bombázott. UEFA Kupa Fordulás után bátrabban ját­szott a Ferencváros és ennek meg is lett az eredménye. Az 51. percben jobboldali szabad­rúgás után Takács kilépett a védők közül, a kapust is kicse­lezte és az üres kapuba gurí­tott (10:). Mindjárt utána Bálint a gólvonalról mentette Showers lövését. Az 58. percben Takács beadását Szabó vágta a háló­ba (2:0). Jól játszott a Ferenc­város és a 64. percben Szabó remek átadásával Pusztai elvi- harzott és g kitfutó kapus mel­lett helyezte a hálóba a labdát (3:0). A 81. percben belőtték a be­csület-gólt a hazaiak: Ander­sson beadását Powell fejelte Géczi kapujába (3:1) A Ferencváros fiataljai kivág­ták a rezet Cardiffban, 3 gól különbségű győzelmükre nem sokan számítottak. A magyar együttes ilyen arányban is rá­szolgált a sikerre. Kézilabda BAKONY VEGYÉSZ—PMSC 6:3 (5:2) NB I. női mérkőzés, Pécsúj- hegy, 100 néző. V.: Fellegi, Horváth. Végig zuhogó esőben játszottak a csapatok. Az irre­ális talajon nem alakulhatott ki jó játék. A határozottabb Ba­kony Vegyész megérdemelten győzött Góldobók: Tóth-Har- sányi (4), Kissné (2), illetve Tóth (2), Pálvölgyiné. Jók: Tűz- ^ kő, illetve Jelenszkyné. Tatabánya—PMSC 28:20 (13:11) NB I. férfi mérkőzés, Tatabánya. PMSC: Rapp — Ivónyi, Ko­csis, Maurer, Tóth — Dárdai P., Dárdai L„ Bálint — Kiss, Juhász, Bencsik. — Szigetvár: Kollár — Béni, Tóth, Kövesi, Varga — Borovácz, Szabó, Pichler — Nikolics, Csőre, Szöl- lősi. Csere: az 57. percben Ben­csik helyett Hámori L, a 75. percben Dárdai L. helyett Rótt illetve a 60. percben Kollár he­lyett András. A salakos edzőpályán ját­szottak a füves pálya kímé­lése miatt. A 4. percben a PMSC szerezte meg a vezetést, Bencsik labdáját Kiss 5 mé­terről a hálóba lőtte. (1:0) A szigetváriak a 11. percben egyenlítettek. Szabó beadásá­val Csőre a középen kiugrott és 11 méterről a kapuba lőtt. (1:1) A kisméretű pályán nehe­zen bontakoztak ki a pécsiek. A 15. percben ismét Csőre kapta a labdát, a pécsi védők lest vitattak és Csőre 11 méter­ről nem hibázott. (1:2) A pé­csiek csak játszadoztak, de ez kevés volt a nagy lelkesedéssel és akarással játszó szigetváriak­kal szemben. A 32. percben Juhász Bencsiktől kapott jó lab­dát, de lövés helyett cselezett és oda lett a jó helyzet. A PMSC játékosai keveset mo­zogtak, lövésre ritkán vállal­koztak. Szünet utón az első esemény Csőre jól sikerült lövése volt az 50. percben, a labda a kapu­fa éléről vágódott vissza. Az 53. percben egyenlített a Juhász elől mentenek a szigetvári védők. Arató László felvételt PMSC. Dárdai P. 14 méterről ; j laposan a kapuba gurított. (2:2) ! A szigetváriak minden labdán j rajta voltak, a pécsiek rákap­csoltak, de a hazaiak is bírták erővel. A PMSC támadásaiban j nem volt elég átütőerő. A pé- ‘ i csiek beszorították a hazaiakat, | több helyzetet is hoztak össze, de ezek kihasználatlanul ma­radtak. A rendes játékidő 2:2 arányú döntetlen eredménnyel végző- í dött, a csapatok 11-es rúgások­kal döntötték el a mérkőzés sorsát A pécsiek öt 11-esből négyet értékesítettek (Iványi, Kocsis, Tóth, Hámori L.), a szi­getváriak csak hármat lőttek be (Borovácz, Szabó és Szöllősi) és így alakult ki a végeredmény, mely 6.5 volt a PMSC javára. A pécsi csapatból Kocsis, Dár­dai P. és Kiss, a szigetváriak közül Béni, Tóth és Borovácz játszott átlagon felül. Máza-Szászvár—Véménd 4:1 (1:1) Rába ETQ—Lokoiotiv Plovdiv 3:1 Győr, 10 000 néző. V.: Taylor (angol). Góllövők: Sebők, Pénzes és Póczik, illetve Kicsekov. A 4. percben a lesre játszó győri védők mellett Kicsekov to­vább növelte a plóvdivi csapat előnyét (0:1). Az egyenlítő gól a 25. percben esett. Glázer jól beívelt szögletrúgása után Se­bők szorongatott helyzetből ta­lált a hálóba (1:1). A kővetke­ző percben Stolcz baloldali be­adását Pénzes lőtte a vendégek kapujába (2:1). Nem sokat vá­ratott az újabb gól sem, amely­nek szerzője a 29. percben Pó­czik volt (3:1). Az 54. percben Póczik közvetett szabadrúgása szállt messze a kapu mellé. Glá­zer a 64. pereljen eldönthette Dunántúlt nanto Ar MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Baling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vátlalaf Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 20 Ft Indexszám: 25 054 volna a mérkőzést, d« nagy helyzetben mellé lőtt. A második félidő gól nélkül ért véget, s mivel megismétlő­dött a bulgáriai eredmény, hosz- szabbítás következett. A 91. percben Bonev kígyózott át a Rába ETO védelmén, a kapust is kicsalta, de lövését Izsáki a gólvonalról kivágta. A következő percben Stolcz rúghatott volna gólt, de nagy üggyel-bajjal a bolgár védelem is tisztázott így 11-es rúgások következtek. A győriek kezdtek és a 11-es párbaj első felvonása 4:4-es döntetlen eredményt hozott A folytatásban Sebők hidegvér­rel vágta a labdát Kambulov hálójába, míg a bolgár Ston- buliev 11-esét Földes kivédte, és ezzel a Rába ETO 120 perces drámai küzdelemből jutott to­vább az UEFA-kupóban, 9:8-as összesítéssel. Videolon- FC Napoli 1:1 Székesfehérvár, 10 000 néző. Vezette: Frickel (NSZK). Góllö­vők: Wollek. illetve Braglia. Nagy erővel rohamozott a Vi- ! deoton, — a kilencedik perc meghozta az első qólt. Villám­gyorsan futott jobboldalon a ha­zai támadás és az akció végén Wollek fordulásból, kapásból bombázott tíz méterről a kifutó kapus mellett a kapu baloldalá­ba, (1:0). A 21. percben a fe­hérvári védelem sorozatos hibái után a berobbanó Braglia öt méterről lőtt a hálóba (1:1); A válogatott Kovács Józsefet E HETItotóli Hét'Sl Hírek Népsport 1. Komló—Dorog 1 1 2. Debrecen—Dunaújváros 1 x 2 3. Oroszlány—SZMTE 1 x 1 * 4. Várpalota—Ganz-M. 1 x 1 x 5. Olajbányász—MÁV DAC x x 2 6. Ózd—Volán x 2 1 x 7. FŐSPED—Bp. Spartacus 12 1 8. Dunakeszi—Fűzfő 1 x 2 9. III. kér. TTVF.—PVSK 1 1 x 10. Bologna—Juventus íz íz 11. Ternana—Florentine 2 2 x 12. Torino—Róma 1 x x 1 13. Varese—Inter. z 2 2 z +1 14. Sabária—Győri Dózsa 1 íz Népszab,. 1 x 2 x 1 x 2 Dunántúli Napió 1 x 1 z 1 1 z 1 z Szászvár, 100 néző. V,: Szin- ger. M.-Szászvár: Szulics — Csöb­rök, Széles, Korponai, Bocz — Pataki, Varga — Perényi, Kó- lya (Tiszuczki), Stemler, Horony (Katona). Edző: Stepán Tibor. Véménd: Doszpod — Telek, Kelemen, Kiss, Fiochsz (Hüber) — Törjék (Márton), Tüske — .Szabó, Forrai, Jánosi, Orosz. Edző: Szőke József. A hazai csapat kezdett job­ban, de fokozatosan átvette az irányítást tapasztaltabb játéko­sai révén a Véménd. A 15. perc­ben Jánosi 30 méteren keresz­tül vezette a labdát, majd 12 méterről védhetetlenül lőtt a bal sarokba (0:1). Változatos negyed óra következett, mely­nek végén a 30. percben egyen­lített a szászvári csapat, Stem­ler beívelt a jobb oldalról és Törjék saját kapujába lőtt. Ön­gól! (1:1). A félidő hajrájában három óriási helyzete akadt o hazai csapatnak. Egy alkalom­mal Stemler mellé lőtt, majd Stemler és Horony elől mentett ügyes kifutással Doszpod. Szünet után viszont Doszpod hibájából két gyors gólt lőhe­tett o Szászvár. A 61. percben a véméndi kapus kint ácsorgott a 16-os vonalnál. Perényi észre­I vette és nagy gólt lőtt. (2:1). } Egy perccel később Horony használta ki Doszpod bizonyta­lanságát és növelte csapata e:őnyét. (3:1). A 75. percben Stemler állította be a 4:1-es végeredményt. A 78. percben érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi. A pályán ácsorgó Szabó a játék helyett társait bírálgatta. Szőke József edző — nagyon helyesen — leküldte a pályáról a játékost. Az első félidő változatos játé­kot hozott. Szünet után a sokat fegyelmezetlenkedő Véménd visszaesett és ezt jól használták ki a lelkes hazaiak. A BELVÁROSI ÁRUHÁZ kenfekció részlegének (SALLAI UTCA 6. SZÁM) AJANLATA: Női, bakfis bárány és panofix bundák, műszőrme bundák nagy választékban kaphatók. Elegánsan bundában! mu/or SZÍNHÁZ Nemzeti Színház: Szünet. Pannónia Bár: Pannónia Koktél, Nyitva: 22—04 óráig. MOZI Park: Ben Wade és a former ft, 6, 8) Petőfi: Ovegház (4, 6, 8) Kossuth: Sötét folyosó (10, 12, f7 f9), Királyi vadászat (f3, f5) Fekete Gyémánt: Így látták ők (6), Jószerencsét: Zabrinskie Point (5, 7), Rákóczi: Napszúrás (5, 7), Május 1.: Kamaszkorem legszebb nyara (f6), Bóly: Folytassa, külföldön (7), Har­kány: Keresztesek I—II. (7), Komló, Május 1.: Ne hagyd magad, Pitkin (4, 6, 8), Komló, Zrínyi; Napraforgó (4, 6), Mohács: Az Olsen banda nagy fogása (6, 8), Sásd: Ordasok között (7), Sellye: Volt egyszer egy zsaru (7), Siklós: Gyilkosság! kísér­let (5, 7), Szigetvár: A fej nélküli fovas (8). RÁDIÓ KOSSUTH RADIO 4.25—7.»: tó reggelt! 8.00: Híreit, időjárás. 8.05: Műsorismertetés. 8.15: Budapest és a vidék kulturális prog­ramjából, az MRT szimfonikus zene­kara játszik. 10.00: Hírek, időjárás. 10.05: Iskolarádió. 10.30: A huge­nották. 11.14: Gondolat. A Rádió iro­dalmi lapja. 12.00: Déli krónika. 12.20: Ki nyer ma? 12.30: Reklám. 12.35: Melódiakoktél. 13.40: Válaszo­lunk hallgatóinknak. 14.00: Csárdások. 14.14: Éneklő ifjúság — Budapesten. 14.49: A piros ruha. 15.00: Hírek, időjárás. 15.10: Kelt levelem Ambrór- foiván . • . \bJPi Hallgatóink figyel­mébe I 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Kabaré. 16.19: Beszélgetés Ki­rály István Ady Endre című könyvéről. II. rész. 17.00: Hírek, időjárás. 17.05: Bemutatjuk új felvételeinket. 17.17: Magunk érdekében, a magunk védel­mében. 17.42: Az MRT gyermekkórusa énekel. 17.55: Paul Mauriat zenekara játszik. 18.10: Budapesti művészeti hetek. Ránki Dezső zongorázik. 18.48; Miért igen, miért nem? 18.58: Hall­gatóink figyelmébe! 19.00: Esti króni­ka. Tudósítás a Parlamentből. 20.00: Magnósok, figyelem! 20.45: Hírek. 20.48: Minden szót újra kimondani... 21.46: Mozart: Hat német tánc, IC. 600. 22.00: Hírek, időjárás. Kb. 22.15: Sporthírek. 22.20: Az ankarai szín. 22.30: Oberon. 23.15: Könnyűzene Szófiából, Prágából. Moszkvából. Var­sóból és Berlinből. 24.00: Hírek« idő­járás. 0.10—0.25: Éji zene. PETŐFI RADIO 4.25—7.59: A Petőfi rádió reggelt ze­nés műsora. 8.00: Hírek, időjárás. 8.05: Szirmay Márta és Buss Gyula énekel. 8.14: Operettmuzsika. 9.00: Hírek. 9.03: Pablo Casals gordonká- zlk. 9.25: Majláth Júlia szerzeményei­ből- 10.00: A zene hullámhosszán. 11.50: Felgyorsult elet, 12.00: Nóták 12.30: Régi híres énekesek műsorából 13.00: Hírek, időjárás. 13.03: Miskol ci stúdiónk jelentkezik. 13.20: Beetho ven: B-dúr vonósnégyes. Op. 18 13.45: Időjárás- és vízállásjelentés, 14.00: Ifjúsági randevú Szabolcs-Szat- mórban, 17.00: Belépés nemcsak tor­nacipőben. 18.00: Hírek, időjárás. 18.10: Csak fiataloknak! 19.10: Rek­lám. 19.13: A diadalmas asszony. 19.39: óraszám, munkaidő, munkakör. 19.54: Jó estét, gyerekek! 20.00: Hí­rek, Időjárás. 20.10: Űj könyvek. 20.13: Irodalmi kirándulások. 20.43: Gyöngy Pál szerzeményeiből. 21.13: Kritikusok fóruma. 21.23: Népdalcso­kor. 22.00: Hangversenynaotár. 22.15: Táncrítmusban. 23.00: Hírek, időjá­rás. 23.15: Sosztakovics: V, szimfónia. 24.00—0.10; Hírek. Időjárás 3. MŰSOR 18.00: Hírek, időjárás. 18.10: Iskola­rádió. Angol társalgás középhala­dóknak. 18.25: Holnap közvetítjük . . . 18.48: Montserrat Caballé énekel. 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét. Liszt Ferenc kamarazene- kar hangversenye a budapesti zenei heteken. Vezényel: Sándor Frigyes. Közben: 20.00: TéH éjszaka. József Attila versei. Kb.: 20.37—20.40: Hírek. Kb. 21.25: A newporti dzsesszfesztivál felvételeiből. 22.06: Rádiószínház. Kö­zöttünk él. Erdélyi Sándor rádiójáté­ka. 23.00—23.15: Hírek, időjárás. PÉCSI RADIO 1?.30: Műsorismertetés, hírek. 17.35: Muzsikával faluról falura. Ti- szay László műsora. ' 18.00: Munkapad mellől az Iskola­padba. — Beszélgetés az 1 éves pártiskola hallgatóival. Lalcy Rudolf műsora. 18,10; Yves Montand énekel. 18,20: Lapszemle. 18.25: Gyermán István hegedűt. 18.30: Dél-dunántúli híradó. 18.45: Ajándéktekercsen érkezett. 19.00: Szerb-horvát nyelvű műsor. — Zenés találka. Közreműködik: Himzo Plovina. — Munkás hét­köznapok. Zenés műsor. — Hí­rek, lapszemle. 19.30: Német nyelvű műsor. Hírek. — Szocialista brigádok. Riportműsor. — Hallgatóink ké­résére. 20.00: Műsorzárás. MAGYAR TV 8.05— 9.25: Iskolatévé. 8.05— 8.45: Történelem, (élt. fsk. 8. oszt.) 9.00—9.05: Énekeljünk együtt! Rajta hát, a hegyre fel I 9.05— 9,25: Környezetismeret. (ólt. Lsk. 3. oszt.) rádió televízió 13.35— 14.15: Történetiem, (ism.) 14.30—14.35: Énekeljünk együtt! (ism.) 14.35— 14.55: Környezetismeret, (ism.) 17.18: Műsorismertetés. 17.20: Hírek. 17.25: Tízen Túliak Társasága, 17.50: Ehető-e a kőolaj? Szovjet rö- vidfilm. (színes 1) 18.00: Róiad van szól Fiatalok ön­ismereti műsora. 18.30: Az Országházból Jelentjük 19.10: Reklámműsor. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: A tavasz 17 pillanata. Szovjet filmsorozat. 1. rész. 21.10: A költő felel. 30 év magyar költészetének tárlata. V. ««Hass« alkoss, gya röpíts I1' 21.55: Tenger-világ . . . Dokumentum- film. 22.25: Tv-híradó — JL 2. MŰSOR 20.00: Műsorismertetés, 20.01: A színház jegyében. Részletek Szakonyi Károly szerzői estjéből. Közvetítés az Irodalmi Színpad­ról, felvételről. 20.45: Apa és a nagy tehetség. NDK rajzfilm, (színest) 20.50: Tv-híradó — 2. 21.10—22.20: Rendezte: Horváth Adóm. JUGOSZLÁV TV 16,30: Magyar nyelvű tv-nap!ó. 17.30: Barátok — adás gyermekeknek. 18.15; A szarajevói rádió-televíziá revüzene- kara. 18.35: Tv-tanácsadó. 20.00: Jel­zések. 20.45: Lelkiismeret és bádog. Drámasorozat. 22.05: Ohridi nyár. Ze­nei adás. 2. MŰSOR 17.30: Jégkorong: Szovjetunió—Kana­da. 19.45: Kör. Tájékoztató adás, 20.45: Komolyzene. 21.30; A 87-es rendőrállomás. /