Dunántúli Napló, 1974. szeptember (31. évfolyam, 239-268. szám)

1974-09-03 / 241. szám

Mérkőzésről mérkőzésre Labdarúgó NB II. Ismét a BKV Előre csspa a Mecsek Kupát Takács ftidrás az egyéni győztes Borongós, esős idő, csúszós, veszélyes pólya fogadta vasár­nap délelőtt a nemzetközi ke­rékpáros mezőnyt. A verseny- bíróság többszöri ellenőrzése után negyedtizenegykor indult a mezőny, hogy megtegye a 25 körös, 72 kilométeres távot. Mind az egyéni versenyeken, mind pedig a csapatverseny­ben a budapesti közlekedésiek voltak nagy versenyben a len­gyel Start Warszawa legénysé­gével, a magyarok előnye mind­össze egyetlen perc volt, így aztán az utolsó méterekig nyílt volt a küzdelem. A többi csa­pat ideje annyira elmaradt az első két helyezett idejétől, hogy reális körülmények iközött már nem tudtak beleszólni a győze­lem sorsát eldöntő verserjgés- be. A rajt hasonló volt a szom­bati nyitányhoz, ismét a len­gyel versenyző, a II. helyen álló Kunejkó, ugrott ki és 6 ért leg­hamarabb az üdülő szálló előt­ti célvonalhoz, egy körrel ké­sőbb azonban már Sturm Ernő, a PMSC versenyzője vezette mintegy 15 méter előnnyel a mezőnyt, A pécsi fiút három ki­lométerrel később azonban be­fogták, és erejéből már nem futotta újabb szökésre. A leg­jobb erőben csehszlovák ver­senyző, Martinkovic volt, aki — miután minden ötödik körben részhajrát rendeztek — három részhajrát nyert, egyszer pedig a második helyen végzett. Vele együtt még három versenyző­nek, az osztrák Prighoffernek, az olasz Nazzarenónak és az NSZK-beli Stodálnak sikerült je­lentős előnyre szert tenni, az utolsó körökben pedig Hoffman is elérte őket és végeredmény­ben az első helyek sorsát ők döntötték el. Az egyéni ver­senyben vezető Takács csak ar­ra vigyázott, hogy a rá veszé­lyes versenyzők őt el ne haqy- ják. Taktikája sikerült — gép­hibája ellenére is —, megtar­totta az összetett versenyben a vezetést — és végeredmény­ben megnyerte a versenyt. Hirth István «égig jól tartotta ma­gát, az utolsó 500 méteres ra­gyogó hajrájavai 8. lett, az összetett versenyben pedig a 11. helyen végzett. A délutáni eredményhirdeté­sen dr. Csernus Kálmán, a Ba­ranya megyei TS elnöke és Tár­nái Ferenc, a Baranya megyei KISZÖV elnöke adta át a díja­kat. Egyéniben tehát Takács (BKV Előre), csapatban pedig a tavalyi győztes, o BKV Előre csapata végzett az első helyen. A Dunántúli Napló díját, amit a legjobb pécsi versenyzőnek ajánlott fel, Hirth István kap­ta. Eredmények: Mecseki körpálya, 72 kilo­méter, 25 kör. Egyéniben; 1. Stodól Herbert (Stuttgart) 1:50,00 (a győztesnek járó 45 másodperc időjóváírás utón ta nyerte 1 :49,15), 2. Berta Nazzareno (SC Padovani) 1 :50,06 (1:49,36), 3. Hoffmann Walter (Stuttgart) 1:50,06 (1:49,51), 4. Parpaiola Vittonó (SC Padovani) 1:50,06, 5. Prighofer Wo'fgang (Tyrolia CLTB) 1 :50,31, 6. Tóth Igor (Lók. Bratislava) 1 :50,31 ... 8. Hirth István (PMSC) 1:51,20... 29. Sturm Ernő (°MSC) 1:56,06 ... 36. Berkes Attila (PMSC) 2:07,20. Csapatban: 1. Stuttgart 3:40,06, 2. SC Padovani 3:40,12, 3. Lok. Bra­tislava 3:41,02, 4. MVSC 3:42,40, 5. Start Warszawa 3:42,40, 6. BKV Előre 3:42,40, ...10. PMSC 3:47,26. A XV. Mecsek Kupa nemzet­közi országúti amatőr kerékpá­ros verseny végeredményei csa­patban ; 1. BKV Előre 17:45,34 2. Start Warszawa 17:46,15 3. MVSC 17:50,59 4. SC Padovani 17:57,05 5. Csepel I. 17:58,39 6. Lok. Bratislava 18:01,58 7. Szekszárd I, 18:03,36 8. PMSC 18:11,19 Egyéniben: 1. Takács András (BKV Elő­re) 8:09,10, 2. Kunejkó Czeslav (Start Warszawa) 8:10,22, 3. Kiss István (U. Dózsa) 8:11,05, 4. Debreceni Tibor (Csepel I.) 8:11,45, 5. Géra Imre (MVSC) 8:13,24, 6. Tóth Igor (Lok. Bra­tislava) 8:14,28. ,..11. Hirth István (PMSC I.) 8:17,05, ... 30. Sturm Ernő (PMSC I.) 8:37,43, ... 40. Berkes Attila (PMSC II.) 9:05,35. ÖKÖLVÍVÁS: A Kaposvári Dózsa nyerte a Bányász Kupát Komlói Bányász—Szolnoki MTE 1:1 (1:0). Szolnok, 4000 néző. Vezette: Mohácsi. Komló: Erdősi — Tal- lósi, Kovács, Pál, Csordás — Lahó, Kiss (Tresch, a 65. perc­ben), Steib — Cs. Kovács, Ko- lesánszky, Hohmanh. Edző: Lan­tos Mihály. Szolnok: Fiedler — Arany, Simon, Árvái, Rácz — Köböl (Bujdosó, a 60. percben), Gálvölgyi * (Porhanda, a 43. percben), — Szatmári, Rozsán, Szolnoki, Garics. Edző: Kiss Já­nos. A hazai csapat kezdett job­ban. de a jó formában játszó komlói védelem melleit nem tudtak kibontakozni. Húsz perc eltelte után átvette a játék irá­nyítását a Komló. A 24. perc­ben Simon a kaputól V’ mé­terre ellökte Kolesánszkyt. Ko- lesánszky óriási erejű szabad­i rúgásába a kapus rosszul ütött bele. a labda a melléről a bal sarokba pattant (1 :0). Hat perc­cel később Cs. Kovács szögle­tét Lahó közelről jó helyzetben fölé lőtte. j Szünet után is a bányászok veszélyeztettek, *kz 50. percben Kiss a kapu torkában Fiedlerbe lőtte a labdát, öt perc múlva Cs. Kovács tört kapura, Rácz a 16-os vonal előtt buktatta. A szabadrúgást a sértett fél haj­totta végre, a labdát a jobb felső sarokból ütötte ki a szol­noki kapus. A 63. percben egyenlített a Szolnok. Szatmá­ri beadását Szolnoki a jobb sarokba lőtte (1:1). A hajrá­ban nagy fölényben játszott a Komló, de csatárai sorra ki­hagyták a jobbnál jobb hely­zeteket. A Komló végig jobb volt, taktikailag, gondolkodásban ellenfele fölé kerekedett. Ha csatárai kihasználják a helyze­teket akkor két ponttal térhet­tek volna haza. A döntetlen a Szolnok számára hízelgő. Jók: Pál, Csordás, Lahó, Steib, Ko- lesónszky, illetve Fiedler, Árvái, Ga rics. További eredmények: Ganz MAVAG—FÖSPED 2:0, Kapos­vári Rákóczi—Eger 1 :0, Do­rog—Budafok 3:1, Dunaújváros —Ózd 4:2, Debrecen—Olajbá­nyász 1 :0, MÁV DAC—Kossuth KFSE 2:1, Volán—Bp. Sparta­cus 2:1, Szeged—Szekszárd 3:1, Oroszlány—Várpalota 2:2. U NS II. ALLASA Tizenegy egyesület 85 ver senyzője csapott össze a Kom lói Bányász rendezésében lebo nyolított ökölvívó Bányász Ku pán. A háromnapos mérkőzés sorozat győztese a Kaposvári Dózsa lett, ezzel egy évig vé dője a díszes vándorserlegnek, A második helyen a Komló végzett, míg a harmadik hely­re a Szekszárdi Dózsa került A súlycsoportok győztesei Serdülök; Vladár (Komló), Horváth (Komló), Lovászi (Dorog), Ka- lányos (Komló), Bakonyi (Do­rog), Litinka (Szekszárd), Pordi (Szekszárd), Kővári (Szombat­hely), Balázs (Dombóvár), Fe­kete (Szekszárd), Nédó (Komló) Ifjúságiak: Egri (Dorog), Gerencsér (Komló), Sajtos (Dorog), Orsós (Kaposvár), Pandurics (Stein­metz SE), Herke (Steinmetz SE), Tóth (Debrecen), Vida (Stein­metz SE). TOTO 1. VOLÁN—Bp. Spartacus 2 2. Eger—Kaposvári Rákóczi 0 3. Ganz MAVAG—FÖSPED 2 4. Szolnoki MTE—Komló 1 5. Szekszárd—Szeged 1 6. Debrecen—Olajbányász 1 7. Oroszlány—Várpalota 2 8. Pét—KOMEP 2 9. S2SE Dózsa—Fűzfő 1 10. Borsodi Bány.—Kazincbarc. 1 11. Borsodi Volán—Miskolc 0 12. Nyíregyháza—DEAC 1 13. Jánoshalma—Vasas Izzó 0 + 1 *14 Szabó L. SE—Szolnoki MAY ! Felnőttek: Király (Debrecen), Tóth (Szé­kesfehérvár), Katona (Kapos­vár), Varga (Székesfehérvár), Horváth (Szekszárd), Csap J. (Kaposvár), Lévai (Kaposvár), Farkas I. (Steinmetz SE), Csap Z. (Kaposvár), Flórián (Dorog), Juhász (Dorog). A PV5K fiataljai nyerték 45 ponttal a Duna Kupát. A ser­dülők mezőnyében a vasút ver­senyzői közül Kolompár, Ma­gyar, Torma, Kocska, Szőke és Alvics súlycsoportjában első lett. Az ifjúságiaknál Gerebicz nyert bajnokságot. Második lett Nagy, Bozsér és Szaif, harma­dik helyen végzett Pirbus. Tájékozódási futás: Gőbölos sikere A legutóbbi versenyeken eredményesen szerepeltek a pé­csi tájékozódási futók. Az Eöt­vös és o Hungária Kupán biz­tató eredményeket értek el. Az Eötvös Kupa váltóversenyen, me­lyen 12 ország 86 váltója állt rajthoz, a férfi I. osztályú me­zőnyben Góbölös, a Tanárkép­ző Főiskola versenyzője a Bp. MÁV Igazgatóság két verseny­zőjével Tarjánival és Vajdóval nagyszerű qyőzelmet arattak. Góbölös volt a harmadik. A Hungária Kupán 12 nem­zet 1200 versenyzője találkozott. A PVSK 19 fiatalja, Szabó László az ötödik versenynapon I. osztályú minősítést szerzett. Szabó az összetett egyéni ver- senyben is jól szerepelt, a ju­nior kategóriában 7. volt, a senioroknál Ij jász (PVSK) 5. volt. Lajtai (PEAC) a negyedik versenynapon a férfi I. osztá­lyú mezőnyben a 9. helyen vég- zett.Eredményesen szerepelt még a pécsiek közül dr. Kovács (Vö­rös Meteor), Bogyós (PVSK) az I. osztályúak versenyében, Bó­dé (Tanárképző Főiskola) a !!• osztályúak, Faltisz (PEAC) a III. osztályúak versenyében. A női III. osztályú versenyben Illés (Pé­csi Egészségügy), a második na­pon szakaszgyőzelmet aratott. Kézilabda PMSC—BP. HONVED 17:14 (7:6) NB I. férfi mérkőzés, Üjme- csekalja, 1000 néző, vezette: Katona, Kondor. A PMSC szü­net utáni lelkes és átgondol­tabb játékával megérdemelten győzte le a többszörös magyar bajnok Honvéd együttesét. Leg­jobb dobók: Gero (6), Sudár (5), Pados, Borbély (2—2), illet­ve Budai (5). Komlói Bányász—Székesfehér­vár 22:14 (8:8) NB I. B férfi mérkőzés, Komló. A hazaiak nagyszerű hajrában biztosították a győzelme^ 1. K. Rákóczi é 1 2 — 9- 3 10 2. Volán 6 3 3 — 12- 6 9 3. Dorog 6 3 3 — 7- 3 9 4. SZEOL 6 4 — 2 10- 5 8 5. MÁV DAC 6 2 4 — 8- 5 8 6. Komló 6 3 2 1 9- 7 8 7. Bp. Spartacus 6 2 3 1 10- 7 7 8. Olajbányász 6 3 — 3 11-10 6 9. Ganz MAVAG 6 1 4 1 5- 4 6 10. Dunaújváros 6 2 2 2 11-11 6 11. FÖSPED 6 3 — 3 8- 9 6 12. Ózd 6 2 2 2 8- 9 6 13. Szolnoki MTE 6 2 2 2 6- 7 6 14. Oroszlány 6 2 2 2 6- 8 6 15. DVSC 6 2 — 4 6- 8 4 16. Várpalota 6 1 2 3 6- 8 4 17. Kossuth KFSE 6 1 2 3 7-10 4 18. Budafok 6 1 1 4 5-12 3 19. Szekszárd 6 — 2 4 10-16 2 20. Eger 6 1 — 5 7-13 2 Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Sáling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10*053. 20 óro után 15-726 Kiadja o Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs. Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-726, 15-852, 15-245. 15-264. Telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Felelős vezető: Melles Rezső Törleszti o Magyar Posto Előfizethető o helyi postahivataloknál és o kézbesítőknél. Előfizetési dii egy hónapra 20 F» Indexszám: 25 054 JEGYÁRUSÍTÁS A PMSC—FTC MÉRKŐZÉSRE A szerdai PMSC—FTC NB I- es bajnoki labdarúgó-mérkő­zésre jegyek o Kossuth Lajos utcai sportboltban és a PMSC sportirodáján válthatók. (Pécs, Hajnóczy u. 35.) Somogyvári csapata vezető gólját fejeli az Építők hálójába a Bp. Építők« PVSK NB lll-as bajnoki mérkőzésen. Arató László felvétel« Labdarúgó NB 111. NB III ALLASA Bp. Építők—PVSK 2:1 (0:1) Pécs, 400 néző. Vezette: He­gedűs. Bp Építők: Perendi — Tamási, Eszterházi II., Gelerics, Vass (Gyovai), Rozsnyó, Karel, Tamon, Eich, Budai, Nagy (Mold­ván). Edző: Bolvári Ferenc. PVSK: Sulyok — Kanyar, Szabó, Hamar, Balázs L, Grünwald (Kaszás), Rózsahegyi, Radios, Nagy, Somogyvári, Héhl (Kin­cses). Edző: Lendvai Miklós. A vezetést a PVSK szerezte meg, de a győzelmet megérde­melte a több helyzetet kidol­gozó vendégcsapat. Góllövők: Karel (11-esből), Budai, illetve Somogyvári. Jók: Eszterházi ll„ Rozsnyó, Karel, Eich, illetve Ba­lázs I-, Radics. Kaposvári Táncsics SE— Szigetvári VSZSE 1:0 (0:0). Kaposvár, 600 néző. Vezette: Turcsónyi. Kaposvár: Török — Gondos, Horváth, Geiger, Né­meth, Potyák, Veszelka, Papp, Mészáros, (Szabó), Savanyó, Varga. Edző: Váradi Lajos. Szi­getvár: Kollár — Béni, Varga, Dvorszki, Nikolics, Kanász, Boro- vácz, Bagó (Staub), Szabó, Cső­re, Pichler. Edző: Medgyes La­jos. A kaposvári csatárok nehe­zen tudták átjátszani a .sziget­vári védelmet. Góllövő: Papp. Jók: Horvtáh, Potyák, Papp, Sa­vanyó, illetve Kollár, Varga, Bo- rovácz. Székesfehérvári MÁV Előre— Véméndi Tsz SE 6:1 (2:0). Székesfehérvár, 400 néző. Ve­zette: Műdig. Székesfehérvár: Paulusz — Mester, Bátor, Sza­bó, Pemmer, Cs. Horváth, Re- veland, Bus, Bőké, Lechner, Ur, Edző: Bódi Ferenc. Véménd: Doszpod — Müller, Kelemen, Kajtór, Törjék, Kiss, Tüske. Sza­bó, Jánosi, Rózsahegyi, Telek. Edző: Szőke József. A hazai csapat megérdemelten győzött, a rossz napot kifogó Véménd ellen. Góllövők: Bőke (4), Re- veland (2), illetve Jánosi. Jók: Bőke, Lechner, Reveland, Mes­ter, Cs. Horváth, illetve Kajtór, Jánosi. Máza-Szászvári Bányász- Dunaújvárosi Építők 0:0. Szászvár, 800 néző. Vezette: Simon. M. Szászvár: Szulics — Csóbrák, Széles, Bocz, Molnár, Pataki, Tiszuczki, Tóth, Róth, Stemmier, Horony. Edző: Ste­pan Tibor. Dunaújváros: Hor­váth — Debreceni, Ajtony, Kal­már, Nagy, Szabó, Földi, Tarr, Armai, Váncsira, Simon (Mik­lós). Edző: Lennert Ferenc. A vendégcsapot kulturáltabbon játszott, de a Szászvár a máso­dik félidei teljesítménye elegen­dő volt a döntetlenhez. Jók: Szulics. Széles, Molnár, illetve Horváth, Ajtony, Földi. További eredmények: ME- DOSZ ÉRDÉRT—Siófok 3:3, Tö­rekvés—Növényolaj 1:1, BKV I Előre—Pénzügyőr 1 :0, Kaposvá- j ri Vasas—Április 4. Vasas 3.1, | Sashalom—Lőrinci Fonó 4:1. III!, kér. TTVE—BVSC 1:0. 1. D. Építők 6 4 2 — 18- 3 18 2. III. kei TTVE 6 4 1 1 12- 7 9 3. K. Táncsics 6 4 — 2 15- 9 8 4. Bp. Építők 6 3 2 1 5- 3 8 5. PVSK 6 3 1 2 13- 6 7 6. BVSC 6 3 1 2 8- 6 7 7. BKV Előre 6 3 1 2 9- 9 7 8. Sashalon» 6 3 1 2 13-14 7 9. Véménd 6 3 1 2 8-11 7 10. Április 4. V. 6 3 — 3 10- 9 6 11. Kaposvári V. 6 2 2 2 6- é 6 12. M.-Szászvár 6 2 2 2 8- 7 5 13. Siófok 6 1 3 2 7- 7 5 14. Székesf. MÁV 6 1 2 3 13-12 4 15. Pénzügyőr 6 2 — 4 8- 8 4 16. Növényolaj 6 1 2 3 F 9 • 17. Törekvés 6 1 2 3 2- 8 4 18. ÉRDÉRT 6 1 2 3 11-20 4 19. Lőrinci Fonó 6 2 — 4 8-19 4 20. Szigetvár 8 1 1 4 6-12 3 Megyei I. osztály Mágocs—Boly 2:1 (1:0). Má­gocs, 300 néző. V.: Meizer, Helyzetei alapján megérdemel­ten győzött a hazai csapat Góllövők Wald, Tompó, illetve Fónai. Pécsi BTC—Kesztyűgyár 3:2 (3:1). BTC-pálya, 100 néző. V.: Futó. Szerencsés győzelem. Gól­lövők: Radó (2), Daka (11-es­ből), illetve Horváth (2, egyet 11-esből). Sásd—Porcelángyár 2:1 (0:0) Porcelán-pálya, 100 néző. V.: Török. A lelkes sásdi csapat megérdemelten _ győzött a gyengén játszó porcelángyáriak ellen. Góllövök: Fókuszt, Hart­mann, illetve Aczél (14-esből). István-akna—Pécsi Kinizsi 4:1 (3:0). Pécsszabolcs, 400 néző. V.: Deák. A Bányász már az első félidőben biztosította a győzelmét. Góllövők: Kóródi, Zalai, Bajkovics, Tubéki (öngól), illetve Farkas. Beremend—PEAC 2:0 (0:0). Ifjúsági-stadion, 100 néző. V.: Pazaurek. A helyzeteiket job­ban kihasználó vendégek meg­érdemelten győztek. Góllövök: Tóth, Horváth. Steinmetz SE—Vasas II. Bá­nyász 2:0 (1:0). Vasas II. 200 néző. A harcosabban játszó Steinmetz SE rászolgált a két pontra. Góllövők: Gál, Mács. Vajszló—Siklós 2:1 (0:0). Vajszló, 300 néző. V.: dr. Rá­kóczi. Kitűnő játékvezetés mel­lett erősiramú mérkőzésen a hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Góllövők: Palotai, Nagy I., illetve Sztojka. Mohács—Sellye 2:1 (0:0), j Mohács, 600 néző. A Sellye lelkesedésével igyekezett ki­egyensúlyozni a Duna-partiak nagyobb tudását. Góllövők: Sziebert, Patócs, illetve Englert (öngól). MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. István-akno 3 3---------6-1 6 2 . Mágocs 3 3---------7-3 6 3 . Vajszló 3 3----------6-3 6 4. BTC 3 2 1-7-5 5 5. Mohács 3 2 1-5-3 5 6. Steinmetz SE 3 1116-53 7. Porcelángyár 3 1 1 15-5 3 8. Beremend 3 1-23-32 9. Sásd 3 1 — 2 4-6 2 10. Vasas II. B. 3 1—2 3-5 2 11. P Kinizsi 3 1 — 2 4-7 2 12. Bály 3 1 — 2 5-7 1 13. Kesztyűgyár 2---------2 2-4 — S ellye 2--------2 2-4 — 1 5. PEAC 1---------1 0-2 -í 16 . Siklós 3---------3 2-5 —