Dunántúli Napló, 1974. szeptember (31. évfolyam, 239-268. szám)

1974-09-30 / 268. szám

NB II. állása Labdarúgó NB II. Komlói bravúr Rákoscsabán Komló—Volán SC 1:0 (1:0) Rákoscsaba, 3000 néző, V.: Halász. Komló: Buús (Erdösi) — lohó (Kiss), Tallósi, Pál, Csordás — Tresch, Steib, Fá­bián — Cs. Kovács, Kolesánsz­ky, Hohmann. Edző: Lantos Mi­hály, Volán SC: Szegedi — Jó­nás. Szepesi, Rattmorm, Már­kus — Takács Lutz — Földes (Kiss L.), Bodó (Erdős), Molnár, Bartósik. Edző: Preiner Kálmán. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI—BUDAFOK 1:1 (1:0) Kaposvár, 5000 néző. V.: Há­mori. K. Rákóczi: Hegedűs — Márton (Hoffman a 63, perc­ben), Agfalvi, Patyi, Németh — Nagy, Konrád, Burcsa (Börzsöny a 63. percben), Karasz, Kováts, Duschák. Edző: Mathesz Imre. Budafok: Fatér — Kalmár II., Kapitány, Pető, Tóth — Kistele­ki (Kopelka a 63. percben), Nell, Harangi — Fazekas (Tát­rai a 75. percben), Eleki, Vizi. Edző: Mészöly Kálmán. Már az 1. percben veszélyez­tettek a vendégek, szöglet után röviden szabadítottak fel a ka­posváriak és Harangi lövését bizony csak a kapufa mentette. A 12. percben Márton jó lab­dával ugratta ki Kovótsot, aki elől azonban Fatér fölszedte a labdát. Inkább a budafoki csa­pat kezdeményezett, A 30. perc­ben is Vizi jó labdát adott Kis­telekinek. akinek löyését Hege­dűs azonban hárította. Fél óra elteltével feljött a Rákóczi, s lendületesen rohamozott. A 38. percben Karasz elől Fatér mesz- sze kifutva lábbal tudott csak menteni. Egy perc múlva kis szögletet rúgtak a kaposváriak, Konrád az 5-ös magasságából kapu elé ívelt, s Kováts fejese védhetetlenül szállt a hálóba. 1:0, Szünet után ismét o vendé­gek kezdtek jobbon. A 48. perc­ben Duschák elöl Kalmár II. szerzett meg egy labdát a fele­zővonalnál. Csaknem az alap­vonalig jutott el. Mintaszerű be­adását Kisteleki a bal sarokba fejelte. 1:1. A 60, percben is­mét vezetést szerezhetett volna a Rákóczi, Duschák azonban 6 méterről oz üres, hosszú sarok fölé bombázott. A másik olda­lon Kopelka nagyerejű lövésébe Ágfalvi önfeláldozóan vetődött bele, s a gólba tartó labda így szögletre pattant. Izgalmakban bővelkedő, küz­delmes, kemény, de sportszerű mérkőzésen igazságos pontosz­tozkodás történt. A síkos talajú pályán a rutinosabb budafoki játékosok találták föl jobban magukat. Helyzete viszont a Rá­kóczinak volt több. Jók; Ágfal­vi, Patyi, Konrád, Kováts, illetve Fatér, Kapitány, Tóth, Nell. Nagy iramban indult a mér­kőzés, bár a hazaiak többet tá­madtak, nem bírtak a jói záró komlói védelemmel. A 45. perc­ben a bányászok megszerezték a vezetést. Egy Volán szabadiú- gás után a komlói védőktől Fá­biánhoz került a labda. A kö­zéppályás előretört, majd ütkö­zött a Volán védelemmel. A lab­da átpattant a kiinduló Szegedi feje felett, Kolesánszky berob­bant és az üres kapuba továb­bította, 1 :0. Szünet után elkeseredett küz­delem folyt'a pályán, a vendé­gek az eredmépy tartására, a hazaiak: legalább, az egyik pontért küzdöttek. A játékvezető Cs. Kovácsot a 83. percben rek- Icrrrálásért kiállította. A látottak alapján o bányászok, ha sze­rencsésen is, de megérdemelték a két pontot. 1. MAV-DAC 10 4 6 — 13*7 14 2. SZEOl 10 6 2. 2 18:11 14 3. Kaposvár 10 5 3 2 16-9 13 4. VOLÁN 10 5 3 2 16-10 13 5. Komlo 10 5 3 2 12-12 13 6, Bp, Spartacus 10 4 4 2 19-14 12 7. Olajbányász 10 4 3 3 17-12 11 8.-9, Dorog 10 4 3 3 11-11 11 FOSPED 10 5 1 4 11-11 11 10. Ganz-MAVAG 10 2 6 2 10-9 10 11, Dunaújváros 10 3 4 3 13-15 10 12. Szolnoki MTE 10 3 3 4 12-13 9 13. Oroszlány 10 2 5 3 7-13 9 14. Várpalota 10 3 2 5 14-14 8 15. Budafok 10 2 4 4 13-16 8 16. Ózd 10 3 2 5 12-15 8 17. Kossuth KFSE 10 3 2 5 10-14 8 18. Szekszárd 10 2 3 5 14-21 7 19. Debrecen 10 2 2 6 8-14 6 20. Eger 10 2 1 7 9-18 5 Labdarúgó NB III. PVSK az első helyen TOTO PVSK—Törekvés 3:0 (0:0), PVSK-pólya, 600 néző, v,: Pa­dár.-PVSK : -Sólyom Kanyar,1 Szabó, Gyurina, Balázs I., Grün- wald, Balázs ll„ Radics, Nagy (Kaszás), Somogyvári (Zoltai), Hél. Edző: Lendvai Miklós. Tö­rekvés: Bíró — Gazdag, Nagy, Dubecz, Bodonczi, Horváth, Kol­lár, Varga, Balázs (Labocz), Schlachtkovszki (Herczeg), Sze­pesi. Edző: K. Nagy László. A PVSK végig fölényben volt, de a fölény csak szünet után érett gólokká. A játékvezető a 75. percben a sportszerűtlenkedő Bodonczit kiállította. Góllövők: Balázs I. (kettőt, egyet tizen­egyesből), Kaszás. Jók: Szabó, Balázs I., Radics, illetve Nagy, Horváth, Szepesi. 1 :1 1:1 0:1 0:1 0:3 1. MAV-DAC—Szeged 2. Köp. Rákóczi—Budafok 3. Dorog—FÖSPED 4. VOLAN-Komló 5. Eger—Ózd 6. Ganz-MAVAG--Olajbányász 2:2 7. Szekszárd—DVSC 8. DMTE—Kazincbarcika 9. DÉAC—Nagybátony 10. Rüdabánya—Miskolc 11. Pápa—KOMÉP 12. ÉRDÉRT—D. Építők 13. Szabó L. SE—Vasás Izzó 14. ÉPGÉP—Szolnoki MÁV ! Véménd—Pénzügyőr 2:2 (2:1) * Véménd, 1100 néző, v.: Dra 1 vecz. Véménd: Doszpod — Kaj 2 tár, Kelemen, Kiss, Fiochs, Tör 2 jék, Tüske, Szabó, Jánosi, Orosz * Telek. Edző: Szőke József. Pénz » ügyőr: Balázs — ■ Gergely ':0 1 (Oláh), Kuhajda, Csekő, Miller, 3:Z ' Komlósi, Kovács (Kendemai), i:i * Vida, Straub, Sashegyi, Lesti. 1:0 1 Edző: Tóthegyi Tibor. Küzdel­'* J mes mérkőzésen az első félidő- 3:0 1 j ben a Véménd, szünet után a 0:0 I- j Pénzügyőr támadott többet, és 1:1 * j a 89. percben egyenlített. Igaz­Megyei I. osztály Kovács Sándor GANZ-MAVAG—OLAJBÁNYÁSZ SE 2:2 (2:2) Kőbányai út, 2000 néző, V.: Körös. Ganz MÁVAG: Mayer — Stornier, Monostori, Vaskor, Märczell —‘ Molnár (Csukás a 11. percben), Kvassaj (Nagy az 58. percben) — Tóth, Vig, Kecs­kés, Hudecz, Edző: Nagy János. Olajbányász: Vlaszák — Dosz- podh — Söjtör, Harcz, Simon, Kovácshegyi — Hankci, Müller, Pávlicz, Füle, Sulyok. Edző: Ku­nos Ferenc. A 9. percben Tóth ívelte a jobb oldalról a szögletet, a lab­dát több néző is elhibázta és a felfutó Marczel a jobb sarok­ba bombázott. 1 ;0. A 20. perc­ben egyenlítettek a vendégek, ugyancsak szögletből. Füle be­ívelt szögletét Mayer kapus el­nézte és a labdát Pávlicz fejjel a hálóba csúsztatta. 1:1. A 30. percben 11-eshez jutott a ven­dégcsapat. Pávliczot lökték a 16-oson belül. A játékvezető nem hagyta megtorlatlanol a szabálytalanságot. A büntetőt Pávlicz értékesítette, 1:2,. öt perccel később, ugyancsak 11-esböl, egyenlített a fővárosi csapat. Doszpodh a 16-oson belül becsúszva szerelte a ki­törő Hubeczet és a játékvezető óriási meglepetésre ismét bün­tetőt ítélt, amelyet Stornier lőtt a bal' alsó sarokba. 2:2. A má­sodik félidőben, noha több helyzet is adódott mindkét ka­pu előtt, gól mór nem esett. A változatos, jó iramú mér­kőzésen az első félidőben volt színvonalasabb a játék. Szünet után csak a küzdelem dombo­rodott ki, a vendégek lelkes védőjátékukkal tartani tudták az eredményt, omelynek alaku­lásában nagy része volt a gyen­gén bíráskodó Körös játékveze­tőnek. Jók: Stornier, Vig, illetve Simon, Kovácshegyi, Pávlicz, Mágocsi győzelemmel végződött vasárnap délelőtt Pécsett a Porc e'ángyár-pályán lejátszott Má- gOCS_Por>-elángyár megyei I. oszztályu labdarugó mérkőzés. Fotóriporterünk a mérkőzés egy iz­galmas pillanatát örökítette meg; veszélyben a Mágoes kapuja. SZEKSZÁRDI DÓZSA—DEBRECENI VSC 1:0 (0:0) (Folytatás az 1. oldalról) után a 65. percben végre meg­szerezte vezető, és egyben a győzelmet is jelentő gólját a szekszárdi csapat. Fodor felfu­tott a jobboldalon, laposan ka­pu elé ívelt, Pusztai remek ér­zékkel rócsapott a labdára és a védők között a kapu jobb al­só sarkába vágta. 1:0. A gól Után fokozódott a küzdelem, a vendégcsapat is bátran kitáma­dott. A 73. percben a vasutas csapatba csereként beállt Nagy megkeverte a Dózsa vé­delmét, a kifutó Pólyák mellett nagy helyzetben az üres kapu mellé gurított. A 78. percben újabb formás hazai támadás végén Pusztai remek beadását Márkus tiszta helyzetben, 4 mé­terről kapu fölé fejelte. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zést vívott a két csapat. Az át­gondoltabban és lendületeseb­ben játszó Szekszárd az első félidőben is többször teremtett gólhelyzetet, de a DVSC vé­delme szilárdan rombolt. Szünet után tovább élénkült a mérkő­zés irama. A hazaiak gólja után '.Itámadott a vasutas csa­pat, de a kapkodó védelme jó­voltából akár nagyobb arány­ban is nyerhetett volna a Szek­szárdi Dózsa. Jók: Odor, Lu­bastyik, Korner, Freppán, illet­ve Makrai, Lipők, Herczegh, Kiss. Fekete László TOVÁBBI EREDMÉNYEK: FÓSPED Szállítók—Dorog 1:0 (1:0), Dorog, 1500 néző. MAV-DAC—Szeged 1:1 (0:0). Várpalota—Szolnoki MTE 3:1 (1:1). Szolnok, 4000 néző. Dunaújváros—Oroszlány 0:0. Ózdi Kohász—Egri Dózsa 3:0 (1:0). Eger, 1500 néző. Mágocs—Pécsi Porcelán 3:1 (1:1). Porcelángyári pálya, 200 néző. V.: Burai. A labdarúgó berkekben nagy érdeklődés előzte meg a 6. fordulóig veret­len listavezető mágocsi csapat szereplését a jóképességű pécsi gárda otthonában. A megye- székhelyen lejátszott rangadón azonban csők oz első félidőben tudott lépést tartani a porce­lángyári együttes. Szünet után mogobiztos játékkal, biztosan szerezte meg 6. győzelmét a vendégcsapat. Góllövők: Rad- nai, Mágocsi, Bencs (11-esbői), illetve Mester. Jók: Bencs, Hóid, Csötönyi, illetve Misi. Pécsi BTC—Sásd 6:0 (2:0). Bőrgyár pálya, 300 néző. A ma­gára talált pécsi együttes fél­tucat gólt lőtt a vendég Sásd- nak. Góllövők: Dako (3), Kin­csei (2), Bartal, Jók: Németh, Bíró, Bárácz és Kincsei. FEAC—Boly 1:1 (1:0). Ifjúsá­gi stadion, 100 néző. V.: Deák. Az egyetemisták első győzelmét Arnoldnak, a bólyiak kapusá­nak jó védése hiúsította meg. Góllövők: Kovács, illetve Sán­dor. Jók: Farkas, Toller, Gáspár, illetve Arnold és Haris. Vasas II. Bányász—Vajszló 1:1 (1:1). Vasas, 300 néző. V.: Hang. A közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten ju­tott újobb pontJioz a vidéki együttes. Góllövők: Adorján, il­letve Turner. Jók: Balogh, illet­ve Veres és Nagy T. Kesztyűgyár—Pécsi Kinizsi I 0 (1:0). Pécsbányatelep, 200 néző. Küzdelmes mérkőzésen megér­demelten nyert a többet támadó és helyzetét kihasználó kesztyv- gyári együttes. Góllövő: Kálmán. Jók: Varga, Balázs, Horváth, il­letve Hausztek és Bízderi. Sellye—Steinmetz SE 2:0 (0:0), Sellye, 300 néző. V.: Máthé. A második félidőre fel­javult hazaiak biztosan szerez­ték meg a két bajnoki pontot. Góllövők: Szabó és Amigya. Jók: Farkas, Csorba, Egri, illetve Gergely és Mács. Mohács—Beremend 4:1 (3:0). Mohács, 600 néző. V.: Hőder. A meglepően jól sikerüli első félidő után a hazaiak kienged­tek és könnyelműsködésük ered­ményeként szépíthetett a ven- déq Gárda, űóllövők: Dárdai (2), Bura, Sziebert, illetve Tóth. Jók: Hengli, Peterke, Dárdai il­letve Németh és Varga, Istvánoknál Bányász—Siklós 2:1 (2:0). Pécsszabolcs, 300 né­ző. Az első félidőben o hazaiak, míg szünet után a vendégek voltak eredményesek. MEGYEBAINOKSAG ÁLLASA ságos- pontosztozkodás... GóTS- vők: Orosz, Telek, illetve Lesti és Miller. Jók: Doszpod, Kiss, Örqsz, ifiéivé Balázs, "Komlósi és Csekő. r Máza-Szászvár—Április 4. Va­sas Gépgyár 3:1 (1:1). Szászvár, 400 néző, v.: Mudik, Szászvár: Szulics — Korponai, Széles, Molnár (Csábrák), Bocz, Pataki, Róth, Perényi, Kólya, Steimler, Horony. Edző: Stepán Tibor. Végig jóiramú, helyenként heves összecsapásokkal tarkított mér­kőzésen különösen a hajrában mutatott játéka alapján megér­demelten nyert a hazai csapat. Góllövők: Steimler, Kólya, Peré­nyi, illetve Mátrai. Jók: Bocz, Róth, Steimler, illetve Boros, Filn, Mátrai. Sashalmi Elektronikus—Szi­getvári VSK 5:1 (3:0). Sasha­lom, 300 néző. V.: Tóthi. —• Szigetvár: Kollár —. Béni, Tóth, Dvorszky, Varga, Borovácz, Szó- bő, Pichler, Staub (Bocskor). Csőre, Zsigmond (Nikolics). Ed. ző: Meggyes Lajos, A bizonyta­lan szigetvári védelem mellett a Sashalomumár az első félidő­ben bebiztosította győzelmét. Góllövők: Tóth (2), Budai (2), Fávai, illetve Pichler, Jók: Qy.u- rita, Kaltanecker. Budai, Szávai, illetve Borovácz, Csőre. Táncsics SE—XV. kér. Növény­olaj 2:1 (0:0). Czabón Samu tér, 200 néző. V.; Maczkó II. Kaposvári Táncsics: Kasza — Gondos, Pataki, Geiger (Mészá­ros), Németh, Horváth, Veszel- ka, Papp, Potyok, Savanyú, Var­ga. Edző: Váradi Lajos, Mind­két kapu előtt sok helyzet adó­dott, végül is egy öngóllal és kapushibával a vendégcsapat szerezte meg a győzelmet. Gól­lövők: Tanács (öngól), Potyok, illetve Bánvölgyi. Jók: Fontos, Veszelka, Potyok, illetve Kalmár, Zsebeházi. Bp. Építők—Siófoki Bányász- 0:0, Népliget, 200 néző, V.( Teusler. Siófok: Málies —> Riedl, Szilágyi, Horváth K., Ké­kesi, Babán, Horváth L,, Hor­váth J., Bihari, Kovács (Johan), Fiáth. Edző: Papp Gyula. Kitű­nő játékvezetés, békés, élveze­tes játék. A házigazdák nyo­masztó fölényükét nem tudtak gólra váltani. Jók: Tamási, Szeitl, Vass, Balázs, illetve Mé­hes (a mezőny legjobbja), Szi­lágyi és Horváth J, BV5C—Kaposvári Vasas 1:0 (1:0). Szőnyi út, 300 néző, V.: Urban, MEDOSZ ÉRDÉRT—Dunaúj- városi Építők 3:0 (2:0), Székes­fehérvári MÁV Előre—Lőrinci Fonó 4:1 (3:1). BKV Előre—III, kér. TTVE 3:0 (3:0). NB III. ÁLLÁSA 1. Mágocs 7 6 1 — 14- 5 13 2. István-akno 7 5 — 2 11- 7 10 3. Vajszló 7 4 2 1 10- 7 10 4. PBTC 7 4 1 2 $0- 9 9 3. Mohács 7 4 1 2 12- 8 9 6. P. Kinizsi 7 4 — 3 13-10 8 7. Boly 7 3 1 3 10- 8 7 8. Porcelángyár 7 3 1 3 11-11 7 9. Steinmetz SE 7 3 1 3 10-13 7 10. Vasas II. B. 7 3 1 3 7-12 7 11. Beremend 7 3 — 4 9-10 6 12. Kesztyűgyár 6 2 — 4 7-10 4 13. Sellye 6 2 —« 4 7-12 4 14. Sásd 7 2 — 5 7-17 4 13. Siklós 7 1 — 6 6-11 2 16. PEAC 5 * 1 4 3-10 t 1. PVSK 10 6 1 3 21- 9 13 2. Táncsics 10 6 1 3 22-14 13 3. BVSC 10 6 1 3 15- 9 13 4. Előre 10 5 3 2 16-11 13 5. Dunaújv. É. 10 4 4 2 20-10 12 6. Sashalom 10 5 1 4 24-21 11 7. III. k. TTVE 10 5 1 4 18*17 11 8. Bp. Építők 10 3 5 2 6- 6 11 9. ÉRDÉRT 10 4 3 3 21-24 /II 10. Véménd 10 4 3 3 13-16 11 11. Szív. MÁV 10 3 4 3 20-25 10 12, Siófok 10 3 4 3 14- 9 16 13. Április 4. 10 4 1 5 14-18 9 14. Törekvés 10 3 3 4 7-13 9 15. Máza-Sz. 10 3 2 5 12-15 6 16. Növényolaj 10 2 4 4 10-14 8 17. K. Vasas 10 2 4 4 8-12 8 18. Lőrinci F. 10 4 — 6 13-27 8 19. Pénzügyőr 10 2 2 6 14-16 6 20. Szigetvár 10 1 3 6 9-20 5 Egy — iksz — kettő .. , V A HDN tetőtippjei a következő hét­re: 1. Komló—Dorog. Nagy a szivem, de ez nem szívnagyobbodás akar lenni. Tipp: X, 1. 2. Debrecen—Dunaújváros. Az NB I. B-ben legutóbbi két találkozóiul kon: 1:1, 0:0. A papirfc-ma most is döntetlent ígér. Mi így tippelünk: i X, 2. 3. Oroszlány—Szolnoki MTE. Az Oroszlánnyal otthon lehet számolni. Tipp: 1, X. 4. Várpalota—Ganz-MAVAG. A mérkőzést három esélyesnek látjuk, egy pont azonban mindenképpen áll a Ganz-MAVAG-nak. Tippjeink sor* rendje: X, 2, 1. 5. Olajbányász—MÁV DAC. Fenik mór a kost, érzésünk szerint ak­tuális már a győriek első idegen­beli ve:3sc~'. Tipp: 1, X. 6. Ozd~*-Ve'án. A két újonc között nagy a különbség a tabellán, de vajon kiegyénlíti-e a hátrányt o ha­zai pálya előnye? Tippjeink: X; 2. 7. FÖSPED—Budapesti Spartacus. Megkérdeztem egy jósnőt, csak azt mondta, óz a biztos, a Sportacusnak nem kell utaznia. Nekünk ez a leg­szimpatikusabb; X. 8. Dunakeszi—Fűzfő. Keszi, nem eszi, nem kap mást: 2. 9. III. kér. TTVE—Pécsi VSK. Egyenlő erők, a hazai pálya dönt. T«PP: 1- X* 10, Bologna—Juventus. Rajzolhat­juk megint az ikszeket. Tipp.: X. 11, Ternana—Fiorentina. Az újoncok jál szoktak kezdeni. Tipp: X, 1. 12. Torino—Ráma. Az elmúlt baj­nokságban gyengén szerepelt Róma most előre akar lépni, döntetlennél többre azonban aligha számíthat. Tipp: X. 1. 13. Varese—Internacionale. Az újonc Varese nem tudja lenyelni az Intert. Tipp: 2, X. Pótmérkőzések: 14. Soborio—Győri Dózsa. Tipp: 1, X. 15. Pénzügyőr— Bn. Építők. Tipp: 2, X. 18. Siófok— BVSC. Tipp: X. 2. Góltotó-pályázat Ezen a héten nem kevesebb, mint hét pályázónk találta el a Volán SC—Komlói Bányász mérkőzés eredményét. A sorsolás dr, Scheich JánOsné 7700. Mohács, Pécsi út 40. sz. alatti pályázónknak kedvezett. Nyereményét, o vásárlási utalványt címére postán küldjük el, Kérjük pályázóinkat, hogy szelvényeiket legkésőbb szombat déli 12 óráig jutas­sák el szerkesztőségünkbe, (Pécs, Hunyadi út 11.) GÓLTOTÓ Főmérkőzés; PMSC—ZTE: .............................................................. Pó tmérkőzés: Komló—Dorog: ...................................................... P ályázó neve: .............................................................................. L akcíme: ............................................................................. .............. H edöi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának iapjo Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 13-726. Kiadjo o Saranyo megyei Lapkiadó Vállotoi Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000. 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 % Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti o Magyar Fost© Indexszám: 25 054