Dunántúli Napló, 1973. október (30. évfolyam, 260-290. szám)

1973-10-22 / 281. szám

/ A PMSC—Újpest után Fazekas Bálint mellett igyekszik elvinni a labdát. Arató László felvétele. Pécsi ökölvívó* siker Jól, szerepeltek Székesfehérvá­ron a PVSK és a Steinmetz SE ökölvívói a serdülő Dunántúl baj­nokságon. Hét első helyet, kéttő második és három harmadik he­lyet szereztek. A pontversenyt a PVSK nyerte. Pécsi győztesek: Gólyák, Torma, Viszkut, Viczián, Pirbus (mind PVSK), Pandurics, Vida (mindkettő Steinmetz SE), j Második helyen végzett: Schwab (PVSK) és Nadrai (Steinmetz SE). Harmadik lett: Szabó, Kocska, Pá­dár (mindhárom PVSK). A legtechnikásabb versenyző címet Torma (PVSK) kapta, míg . a legeredményesebb edző tiszte­letdiját Horváth Géza (PVSK) nyerte el. A pontverseny végeredménye' 1. PVSK 31 pont, 2. Sopron 23 pont, 3. Keszthelyi Sportiskola 13 pont. Döntetlenek napja az HB l-üen A Rába ETO győzött Szegeden és a második helyre zárkózott fel Zalaegerszeg—VM. Egyetértés 1:1 (1:0) Áz eredmény mindenkinek jó, de Három vélemény a mérkőzés előtt. Kocsis Ernő, a Pécsi Dózsa wait középhátvédje: — Szoros eredményt várok. Az Ojpest már Lisszabon felé ka­csingat, esetleg el is lehet kap­ni őket. Szűcs László, a Képes Sport munkatársa: — Döntetlen körüli eredményt várok. Bakó Béla rendező. — 1:1 lesz az eredmény. Mindhárman számítottak a szoros eredményre, mi is azt vártuk és bizonyára a szurkolók is. Ami a szoros eredményt il­leti, az nem is maradt el, hisz 0:0-ás döntetlenre végződött a találkozó. Ami viszont a játékot illeti, az kritikán aluli volt. Az ilyen mérkőzésre mondják azt, hogy bunda. No, a félreértés el­kerülése végett senki se gon­doljon arra, hogy mi azt mond­juk a PMSC—Újpest találkozóra, hogy bunda volt. Csak olyan „szaga" volt. De az is lehet, hogy ennyire formán kívül van­nak a játékosok. Szóval nagyon gyenge játék volt. De mit mondanak az edzők? Szűcs Gyula: — Az első fél­időben a helyzeteinket nem használtuk ki, szünet után vi­szont már nem volt lehetősé­günk. Dr. Dunai János: — Közepes iramú volt a mérkőzés. Az első félidőben az Újpest, a máso­dikban mi támadtunk többet. Az eredménnyel elégedett va­gyok. Nem vitás,-az eredménnyel mindkét edző elégedett lehet. Talán a szurkolók többsége is elégedett a 0:0-val, de a já­tékkal nem valószínű. Kézilabda Pécsújhegyen elmaradt az NB I. női bajnokság utolsó for­dulójára kitűzött Pécsi Bányász —Tatabányai Bányász mérkő­zés. A vendégcsapat vezetői a mérkőzés előtt a csapat tagjai közül több játékos érvényes or­vosi igazolását nem tudták fel­mutatni. A szabályők értelmé­ben a játékvezetők nem vezet­ték le a bajnoki mérkőzést. E helyett a két csapat a tata­bányai edző vezetése mellett edzés jellegű barátságos mér­kőzést játszott. A szép számmal megjelent szurkolókat a tata­bányaiak mulasztása miatt így érthető csalódás érte. Vasas—PMSC 28:26 (14:10). NB I. férfi mérkőzés. Budapest, vezette: Ambrus, Bakos. Leg­jobb dobók: Hunyadkürti (8), Csik (6), Fekete (5), illetve Gera (11). Pados és Hegedűs (4—4). Volán—Siklós 21:20 (13:11). NB II. férfi mérkőzés, Siklós. Nagykanizsai Gazdász—Pécsi Tanárképző 6:5. Nagykanizsa. NB IL női mérkőzés. A mérkőzés után a játékosok is nyugodtak voltak. A szurkolók viszont fütyültek. Bálint: - A bajnokcsapat el­len jó a 0:0. Igaz, de a Fradi elleni 0 0 után ünnepelt a közönség. A felemelt helyárért többet érde­melt volna a nézó, L L Zalaegerszeg, 6000 néző. Ve­zette: Kőrö^. ZTE: Déri — Mol­nár, Papp l„ Mihalecz, Filó, Jó- j zsi (Vörös, 55. perc), Tóth Gy, I (Szabó, 30. perc), Kocsis I., Ke­lemen, Soós, Bita. Egyetértés: Hajdú — Vágvölgyi, Józsa, Só­vári, Szigeti, Galambos, Selen- ka, Siklósi — Túrái, Szuromi, Ha­lápi. , ZTE támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de az első helyze­tek a hazai kapu előtt adód­tak. Az 5. percben Halápi be­adását Szúrom! és Selenka is elhibázta, majd szép akció vé- ' gén a senkitől sem zavart Tú­rái ravasz ejtését lehúzta a ki­induló Déri. A 26. percben vá­ratlanul vezetéshez jutott a me­zőnyfölényben lévő és igen sok hibával játszó egerszegi csapat. Közvetett szabadrúgás után Mi­halecz a 16-oson a sorfalba lőtte a labdát, amely újra elé pattant, s a nyakigláb beállás másodszorra a bal felső sarok­ba bombázott. 1:0. öt perccel később baloldali szöglet utón Halápi két lépésről küldött fe­jesét Déri a léc alól szögletre .'7-SSiy T WM'iijy.Ufa M .>1.^ * ' " í §HÉB ::i mat < Cselgáncs Miskolcra került a Misina Kupa helyre. A Misina Kupát végül is a Miskolci VSC csapata nyerte, a kupavédő PMSC a harmadik helyen végzett. A kupaverseny befejezése után a PMSC és a Dinamó Meiningen barátságos csapat- mérkőzést vívott egymással. Mindkét csapat két találkozót nyert, de több pontjával a PMSC nyerte a találkozót Eredmények: Felnőttek: 63 kg: 1. Petz (BHSE), 70 kg: 1. Mándli (Ú. Dózsa), 80 kg: 1. Németh (Bp. Spartacus), 93 kg: T. Baranyi (Ú. Dózsa), 2. Szabó (PMSC), nehézsúly: 1. Kazal (PMSC). A pécsi versenyzők további eredményei: Serdülők: 48 kg: 3. Mátyási. 52 kg: 3. Szerpisz. 56 kg: 1. Ruprecht, 2. Békés. Ifjúságiak. 58 kg: 2. Kiss, 75 kg: 2. Blaskovics, 85 kg: 3. Koncz. A Misina Kupa végeredmé­nye: 1. MVSC, 2. Szolnok, 3. PMSC Csapatverseny: PMSC—Di­namo Meiningen 2:2 (12:10). Győztesek: Fekete, Szabó, illet­ve Issbrücker és Schenk. Jürgen (D. Meiningen) csipődobássa! igyekszik földre vinni Ba- ranyit (Ú. Dózsa). Az összecsapást Baranyi nyerte. Szombaton és vasárnap o PVSK-csarnokban bonyolították le a cselgáncsozók V. Misina Kupa versenyeit. Már az előze­tes nevezések nagy mezőnyt ígértek és vasárnapra még új Centrum hétfő! 1973. OKTOBER 22-ÉN Férfi frottír köntös 206,-234,— Ft-ig. Gyermek melegítő, overall 128,-160,— Ft-ig. Még mindig 28 '(■ Centrum hétfő! csapatok megérkezésével bő­vült a létszám. így 15 egyesü­let mintegy 230 versenyzője állt rajthoz, köztük az NDK-beli Dinamo Meiningen cselgóncso- zói is. Szombaton a serdülők és az ifjúságiak versenyeztek. A pécsiek megérezték a budapes­ti nemzetközi versenyen részt­vevő versenyzőik hiányát, de így is hét dobogós helyezést szereztek. Nagyon jól verseny­zett a serdülő Ruprecht, aki az 56 kg-osok közt első lett. Va­sárnap a felnőttek viadala volt a verseny fénypontja. Nagy küzdelmeket láthatott a közön­ség, főleg az alsóbb súlycso­portok versenyzői tettek ki ma­gukért. A hazaiak közül a ne­hézsúlyú Kazal nagy közönség- sikert aratva győzött, de a 93 kg-os Szabó is csak nagy küz­delemben szorult a második hétfői Dunántúli n lapló As MSZMP Baranya megyei Bizottságénak lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervto Szerkesztőség: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Tel.: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245 és 15-264 Kiadja: a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat: Felelős kiadó: Braun Károly Kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Telefon: 15-000, 15-762. 15-852. 15-245, 15-264 Telexszám: 12-320 Kéziratot nem őrzünk m©§ és nem adunk vissza Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. IQ. pelelős vezető Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta . Mexszám: 25054 tolta. Á szünetig változatos, sok rossz átadásai tarkított mezőny­játék folyt. A második félidőt Egyetértés rohamok vezették be. Az 50. percben a gólhelyzetben lévő Halápit a lövés pillanatában szerelte Molnár, rögtön ezután pedig Tufái közeli kapáslövését remekül ütötte szögletre Déri. Hullámzó játék közben Szigeti, Józsa, majd Sóvári durva be'e- menései borzolták fel a kedé­lyeket. A 71. percben Szigeti nagyszerűen indította Siklósit, aki pontosan iveit középre és az apró termetű Túrái az ötösről fej jel' a kapu baloldalába csúsztatta a labdát. 1:1. A hát­ralévő időben enyhe fölényben játszott a ZTE, de csak Szabó hanyattvetődéses, mellé szállt lövése volt említésre méltó pró­bálkozás. A meglepően kisszámú kö­zönség soraiban sokan hangoz­tatták, hogy ez a találkozó ne­hezebb lesz, mint a Fradi el­leni volt. Nos, a nem éppen de­rülátó jövendölés valóra vált. A ZTE-nek szinte valamennyi já­tékosa rendkívül gyenge napot fogott ki, az Egyetértésben vi­szont többen is várakozás fe­letti teljesítményt nyújtottak. A mutatott játék s elsősorban a helyzetek alapján a fővárosiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Déri, Mihalecz, illetve Jó­zsa, Siklósi, Túrái. így látták az edzők: Szőcs János: — Rendkívül enervált játékunk következté­ben teljesen megérdemelt pont­hoz jutott az Egyetértés. Rákóczi László: — Jóiramú mérkőzésen helyzeteink alapjár* több góllal győznünk kellett volna. Tarsoly József Rába ETO-SZEOL 1:0 (1:0) Szeged, 6000 néző. Vezette: Vincze dr. Borús időben az enyhén tet­őzött, csúszós talajú pályán a hazaiak kaptak előbb lábra, s a 6. percben megszerezhették volna a vezetést. Vörös ponto­san tálalt Antal elé, aki néhány lépés utón óriási helyzetből a kifutó Borbélyba lőtt. Negyed­óra eltelte után a SZEOL har­colt ki tartós mezőnyfölényt, de a jól tömörülő győri védelem biztosa» rombolta az erőtlen akciókat A 37. percben gyors győri akció futott a pólyán. So­mogyi balszélről középre adott és a jól érkező Varsányi a kapu jobb oldalába lőtt (1:0). Szünet után ismét Varsányi került óriási helyzetbe, de cse­lezgetni kezdett s a szegedi vé­dők mentettek. Végeredményben a Rába ETO tudatosabb, érettebb játékával megérdemelten vitte el a két pontot Szeged rőt Vasas-Szombathely 1:1 (0:0) , Fáy utca. V.: Emsberger, Hűvös, esős időben gyengén indult a mérkőzés. Az első 30 percben némi Vasas mezőny­fölény jellemezte a játékot hely­zet azonban egyik kapunál sem akadt A 33. percben Vá- radi beadásából sorrendben Szabó, Komjáti és Vidáts is el­szalasztottá a gólszerzési alkal­mat Erősödő Vasas rohamokkal in­dult g második félidő. A 69,. percben beérett a gól: Török ívelt kapu elé és az addig ma­gabiztosan védő Mursits óriásit hibázott A mór megfogott lab­dát kiejtette és a körülötte álló Vasas csatárok közül Váradi lőtt a hálóba (1 :0). A 79. percben Kulcsár Mészáros hibájából majdnem kiegyenlített. Szoron­gatott helyzetből baloldalról ívelt kapura, a labda a felső lé­cen gurult végig. Ami nem sike­rül Kulcsárnak lövésből, sikerült beadásból. A 87. percben egé­szen az oldalvonal közeléből ívelt kapura. Mészáros a kapu­fára tenyereit» a labdát ahon­nan az a rövid sarokba vágó­dott (1:1, öngól). Dorog—Csepel 1:1 (0:0) Csepel. 1000 néző. Vezette: Nagy B. Csepeli támadásokkal indult a mérkőzés, de az első tíz perc eltelte után feljöttek a vendégek is. A zuhogó eső miatt csúszós talajon mindkét csapat játékosai sokat csúszkáltak, néhány jó helyzetben is hibáztak. A második 45 percben élén- kebb, érdekesebb lett a játék. A Dorog is veszélyesebben tá­madott és az 58. percben meg­szerezte a vezetést Virág jó üte­mű átadással indította Laczkót aki lefutotta a csepeli középhát­védet Sándort és Fatér mettett a kapu közepébe lőtt (1 KI). Két csepeli csere következett és rög­tön a második után a csóréként beállt Somogyi révén egyenlítet­tek a hazaiak. A 67. percben Bartos a jobboldalról pontosan ívelt középre és a jó ütemben felugró Somogyi közelről fejelt a dorogi hálóba (1:1). A hátra­lévő 20 perc változatos mezőny­játékot hozott de gól már egyik oldalon sem esett. Rossz időben gyenge játék. Igazságos döntet­len. MTK—Salgótarján 1:1 (0:0) Hungária út 2500 néző, v,s Palotai. Góllövők: Kunszt illetve Kovács. Az I. félidőben a Salgótar­ján ügyesen lassította a játékot vegyes védekezéssel szorította ki az MTK-t kapuja elől. A 25. perctől vált izgalmassá a mér­kőzés, amikor is az MTK-s, illet­ve a salgótarjáni Kovács, vala­mint a két középhátvéd: Kmetty és Duníii volt a főszereplő. A II. félidőben a Salgótarján í vette át a kezdeményezést ügyes támadásokat vezetett de talán túlságosan fellazultak a védelem sorai, mert az MTK gólt ért el. Az 59. percben Kovács buktatása miatt ítélt Palotai szabadrúgást, amelyet Koritár, Kunszt elé gurított aki a bal felső sarokba talált (1:0). 5 perccel később Kegye játszotta át a középhátvédet beadását a késlekedő kapus mellett Kovács fejelte a hálóba (1:1). A Hungária úton igen gyenge mérkőzést látott a kisszámú kö­zönség. I