Dunántúli Napló, 1973. szeptember (30. évfolyam, 230-259. szám)

1973-09-10 / 239. szám

Telt ház a Népstadionban! ff armln c góB ci negyedik Győrött a Zalaegerszeg Ez törlén! az NB I. Kecskeméti SC-Szekszárdi Dózsa 2:1 (2:0). Kecskemét, 3500 néző. Vezette: Almósi. Kecskemét: Winter — Oláh, Ku- rucsai, Herbány. Diószegi, Pa­sek. Kákái (Padlás a 74. perc­ben), Szabó, Ónodi (Kecskés a 80. percben), Koós, Molnár, fcd- ző: Mezőfi Ferenc. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Fodor, Korner, Vágó, Pusztai (Kalász a 70. percben), Horváth, Kovács, Micskó, Freppán, Hadi, Török (Lubastyik a szünetben). Edző: Palovecz Béla. A 7. percben Pasek 25 mé- j térről váratlanul hatalmas lö­vést küldött a bal felső sarok­ba (1 :0). A 38. percben Ónodi lövésébe Molnár beletette a lá­bát, a labda a hálóba pattant. A 75. percben Kovács beadását a menteni akaró Kurucsai a sa­ját belső kapufájára fejelte és a visszapattanó labdát Lubas­tyik a hálóba nyomta. Jók: Her­bány, Diószegi, Ónodi, Pasek, illetve Pólyák, Horváth, Kovács, Freppán. __ Békéscsabai Előre Spartacus- Komlói Bányász 2:0 (1:0). Bé­késcsaba, 10 000 néző. Vezette: Szóvá. Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Kerekes, Láza, Lengyel, Schneider, Karasz, Moós, Dávid, Németh, Zielbauer. Edző: Ba- bolcsay György. Komló: Brjtis - Göcsei, Tallósi, Tihanyi, Dárdai, Lahó, Bordács, Kolesánszky, Zalaegerszegi TE—Szegedi EOL 2:1 (1:0) Zalaegerszeg, 12 000 néző. Vezette: Somlai. ZTE: Déri — Molnár, Papp Vörös, -Filó — Gáspár (Jó­zsi 53. perc), Tóth Gy., Kocsis I. — Szimacsek (Soós 46. perc). Szabó, Bita. Edző: Szőcs János. SZEOL: Gujdár — Várhelyi, Varga, Bánfalvi, Virágh — Mé­szár, Vörös, Magyar (Pataki 38. perc) — Szeghalmi, Vass Antal. Edző: Bundzsák Dezső. Egerszeg: támadásokkal kez­dődött a találkozó, A vendégek alaposan megszerveztek védel­müket, a taktikai szabálytalan­ságoktól nem riadtak vissza. A ZTE meglehetősen nehezen len­dült játékba, ennek ellenére negyedóra eltelte utón sorra alakultak ki a helyzetek a Tisza- partiak kapuja előtt. A 27. percben Szabó lőtt közelről mellé, majd Szimacsek a gól­vonalról az égbe vágta a lab­dát. A 37. percben Bita balról ívelte a szabadrúgást, Gujdár rossz ütemben mozdult ki a lab­dára és Szabó az üres kapuba fejelt. 1:0. Fordulás után szegedi táma­dásokkal folytatódott a játék. Az 50. percben Varqa előtt nagy lehetőséq nyílt, de lövését Déri bravúrral hárította. A másik oldalon Soós egyedül ugrott ki, de ordító helyzetből fölé emelt. A 60. percben ügyes. Antal, Pa­taki váltás után Pataki a bal­sarokba bombázott. 1:1. A ZTE végre lendületes rohamokba kezdett és a 63. percben Soós mintaszerű keresztlabdáját Tóth Gy. közelről értékesítette. 2:1. A zöld-fehérek most már nagy fölényben játszottak, de a hely­zetek ismét kimaradtak. Az utolsó percekben a szegediek ostromoltak, egyenlítési lehető­ségük is akadt, de Tóth Gy. a kapu torkában mentett. Küzdelmes, alacsony színvo­nalú mérkőzésen a vártnál jó­val nehezebben, de teljesen megérdemelten szerezte meg első győzelmét a ZTE. — Jók: Vörös, Tóth Gy., Szabó, illetve Bánfalvi, Vörös. — így látták az edzők. Szőcs János: — A sok-sok helyzet kihagyása tette nehézzé számunkra a mérkőzést. Nagyon örülök az első győzelemnek. Bundzsák Dezső: — A csapat Igen lelkesen küzdött, de a több helyzetet kidolgozó ZTE meg­érdemelte a két pontot. Tarsoly József Tatabánya—Videoton 2:2 (2:0) Tatabánya, 5000 néző. V.: Kőrös. Góllövő: Naqv és Tóth K., illetve Tieber és Bogáti. A 29. percben megszerezte vezető gólját a házai csapat. Jobboldali szöglet után Nagy III. röviden fejelte ki a labdát, a tatabányai Nagy 18 méterre a kaputól, lekezelte, aztán jól eltalált lapos lövéssel a jobb sarokba küldte (1 :0). Partdo­bás után Sallói elfutott, be­A héten a hagyományoknak megfelelően több mint 100 szel­vény érkezett pályázatunkra. Hatan találták el a PMSC— MTK mérkőzés eredményét. A adott és a jókor érkező Tóth Kálmán az ötösről élesen vág­ta a hálóba a labdát (2:0). Szünet után a 70. percben ért el gólt a vendégcsapat: Bogáti becsapta a baloldali védelmet, jól ívelt középre és Tieber hat méterről fejjel jut­tatta a léc alá a labdát (2:1). A 80. percben Karsai baloldal­ról pontosan adott Boqátihoz, aki becsapta a hazaiak közép­hátvédét, aztán mintegy 12 méterről lőtt Csépecz kapujá­nak jobb alsó sarkába. (2:2). Ferencváros—Bp. Honvéd 2:1 (1:0) Népstadion, 76 000 néző. V.: Katona. Góllövők: Szőke, Juhász illetve Pál. A 32. percben Csepregitől el­vették a labdát a zöld-fehérek, Szőke iramodott meg, majd 2Ö méterről váratlanul lőtt, any- nyira meglepetésszerűen, hogy Bicskei már csak akkor vető­dött, amikor kipattant a labda a jobb sarokból. (1:0). A gól után Albert és Kü irányításá­val továbbra is fölényben volt a Ferencváros, a Bp. Honvéd el­lentámadásai szárnyaszegett- nek tűntek. A 60. percben Máté ívelt középre, Juhász teljésen szabadon hagyva fejelhetett a jobb sarokba (2:0). A Ő1. perc­ben Pál a iobbösszekötő helyén indult meg, szép cselek után ballal lőtt a iobb felső sa­rokba. (2:1). Jók: Páncsics, Ju­hász, Albert, Kü, illetve Pál. Vasas—Ü. Dózsa 4:2 (2:1) Népstadion, 76 000 néző. V.: Emsberger. Góllövők: Müller (2), Vidáts, Váradi, ill. Fábián (ön­gól), Fazékás. sorsolás Novák László, Kémes; Kossuth u. 65. sz. alatti lakos­nak kedvezett. A 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztő­ségünk titkárságán veheti át. ’ Salgótarjáni BTC—Haladás VSC 1:0 (1:0) Salgótarján, 6000 néző. V.: Palotai. Góllövő: Kovács. SBTC-támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, az 5, perc­ben Répás jó labdát adott Jecknek. aki Horváth elé tolta, de Horváth lekésett az átadás­ról. A 7. percben Répás bal­oldalra adott, Jeck lefutotta Bokort, az alapvonalról lapo­san beadott. Kovács pedig öt méterről a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. (1 :0). A második félidő, hasonlóan óz elsőhöz, a hazaiak táma­dását hozta. A 71. percben Magyar bravúrosan védett Far­kas elől. A 86. percben Bokor Jeckkel szemben „törlesztett’’ Palotai kiállította. Rába ETO—Dorog 2:1 (0:0) j Győr, 6000 néző, V,: Petri, Góllövők: Póczik és Varsányi, illetve Peszeki. Szünet után a vezető gólt a 71. percben érték el a hazaiak: Póczik cselezett a dorogi kapu előtt, s mintegy 14 méterről pattogós labdát küldött kapura, amely a baloldalba vágódott úgy, hogy a vetődő Schnitzer csak már beljebb tudta segíte­ni. Kapushiba! (1:0). Ezután bátrabban támadtak a dorogi­ak, és a 76. percben szögletet harcoltak ki. Ezt Virág ívelte be, Borbély később indult ki kapu­jából, s a berobbanó Peszeki közelről a hálóba fejelt, (1:1). Élénkült a küzdelem, a 80. percben a dorogi kaputól mint­egy 28 méterre a hazaiak ju­tottak szabadrúgáshoz.’ Varsá­nyi nűgy lövéssel küldte azt a bal felső sarokba, (2:1). f Kezdődjék hát a játék: 6. perc: Jaj de potyagól volt (Kin­cses doktor); Karsai Ottó: Sose lehet tudni, ezért kell lőni. (Bencsiket csaknem szétszedik a pályán — Ivánnak még a hang­ját sem hallottam.) 9. perc: Kincses doktor: Ja/, de lyukas a sorfal! A gyúró: Rapp leje felett ment be. Iván ismeretlen melódiát dudorászik. 13. perc: Borovácz remekül cse­lez, a közönség ordít a lövés láttán. Iván dudorászik. 16. perc: Kincses doktor: na most lesz 2:1. Karsai Ottó: hatalmas sze­rencséjük volt. 25. perc: óriási kapura tartó lövésbe fejel Tóth, majd összeesik. A gyúró szerint agyrázkódás, a doktor szerint mindjárt fetkel. Ügy is lett — a közönség topsol. Karsai gyúró: 2:1-gyei fordulunk. Iván hall­gat. 33. perc: Karsai Ottó: ugye mondtam. A doktor: ez az, ez az. 35. perc: Iván: megy a Vik­tor, vegyétek észre. Kocsis sze­rel — a doktor: egész évben tartja jó formáját. Ugyancsak a doktor: de szép volt. (Zombori megkapja balszélen a labdát.) Iván: most kell kihasználni az alkalmat, az MTK megzavaro­dott. Karsai: ez a foci, ez hozza a közönséget. MTK szöglet: a doktor: ezt az öt percet húzzuk ki. Iván: így kell, ez az. Az MTK játékosok nem tudnak mit kezdeni a labdával, mindegyik mellett egy pécsi fiú. Gondolom a taktikai utasítás egyik pontját alkalmazzák most jól a PMSC játékosok. Félidő: — önnek, hogy tetszik a mér­kőzés? Barcs Sándor: Nagyon gyen­ge mérkőzés, sem iram, sem el­gondolás, semmi spiritusz. Egyik csapatban sem. — Vitatkoznék önnel. A PMSC óriásit fejlődött, s szerintem nem játszik rosszul. — Persze ön pécsi szemmel nép, s igaza is van. A pécsi csápot valóban lemérhétetlenül nagyot lépett előre, de a nem­zetközi futballvilág mércéjével ez a mai mérkőzés elégtelen. Mindhárom gól véletlenül szü­letett . .. Ennél sokkal több kell. Gondolom ebben egyetértünk. így igaz. A második félidőt az MTK kispadján, Kalocsai dr. mellett nézem végig. 4. perc: (Kocsis visszarántja a tisztán kapura törő Becseit) Kalocsai dr.: hát ezért régen kiállítás járt. A szabadrúgás után: Áh! Láttam, hogy rossz lesz. 6. perc: megőrültek ezek. (Kocsis tör az MTK kapuja felé.) Egy perccel később: les volt. (Az MTK játékosok még csókolóznak, azt hiszik érvényes a gól.) 8. perc: (Kovács áll be a PMSC csapatába — Nyirő árnyékként megy utána a balszélre is.) — De miért? Hát miért nem váltanak? Két ilyen góllal vesz­tünk. Nem is emlékezem, hogy egy mérkőzésen két ilyen po- tyagólt kaptunk volna. 13. perc: na Koritár kimegy! (úgy ám). 17. perc: Becseit (végig sé­tálta azt az egy félidőt, amit játszott) még a kispadra sem szabad leültetni. 20. perc: na tessék, ezek elszórakozzák a meccset. Mondom! Mindjárt gólt j kapunk (ekkor indult útjára Ben- csik beadása, amely Kovács csukafejese után az MTK kapu­jába került). 22. perc: vége van, tíz emberrel játszunk és Becsei ráadásul sétál. 30. perc: nem tartják egy pillanatig sem a labdát. Egyik elcselezi, a másik elpülföli. Másodosztályú szintet üt meg itt a legtöbb játékos. 40. perc: ilyen gyengén még nem láttam bírót működni. S a vélemények a mérkőzés­ről: Dunai dr.: Ügy érzem játék­ban is erőnlétben is jobbak vol­tunk. Kár, hogy amikor ember- hátrányba került az MTK, nem használtuk jobban ki. Kalocsai dr.: Két ilyen gól után nem lehet vidéken eredmé­nyesen szerepelni. Koritár kiállí­tása volt a másik döntő ténye­ző. Egyszerű becsúszó szerelés volt, ami nem sikerült, mert Ko­ritár elkésett vele. így lábra ment. Úgy érzem ezt leszámítva is a iátékvezető gyengén bírás­kodott, ellenünk vezette a mér­kőzést. így csak veszteni lehet. Lombosi J. GOLTOTÓ-PALYAZAT SZEOL—PMSC: ........................ P ótmérkőzés: Rákóczi—Győri Elektromos A pályázó neve: ............................................. Lakcíme: ........................................................ A Vasas már a 4. percben megszerezte a vezetést: Váradi a jobboldalon tört előre, be­adásába Tóth András betette a lábát, s a felperdülő labdát Vidáts remek fejessel jutatta a bal sarokba (1:0). A 36. perc­ben Nagy László futott el a hal­szélen, beadását Bene a bal kapufára rúgta, s a visszapat­tanó labda Fábián sarkát érint­ve került a hálóba (1:1) (ön­gól!) Egy perccel később ismét a Vasasé lett a vezetés, most Török viharzott el és beadását Váradi közelről fejelte a háló­ba (2:1). A szünet után az Üjpest vette át a kezdeményezést, s néhány perc alatt három gólt is rúghatott volna: de a ki­hagyott helyzetek után a Vasas támadott és eldöntötte a mér­kőzés sorsát, Müllqr 56. perc­ben hálóba lőtt (4:1). A 78. percben szépített a bainokcsa- pat: Fazekas 20 méterről a ka­pufa érintésével talált a hálóba. Jók: Müller, Kovács, Sipőcz, Vidáts, illetve Nagy, Fazekas. Óriási küzdelemben szenvedett vereséget a Pécsi Vörös Meteor NB l!-es női csapata a Szombathelyi Haladástól. Felvételünk a vasárnap délelőtt lejátszott mérkőzésen készült. Haladás—Vörös Meteor 3:2. A Meteor férfi csapata 3:1-re győzött a Szombathelyi Dózsa ellen. Mérkőzés a kispadon Gó! fotó-pályázat Innen minden másként látszik, mint a lelátóról. Nem lehet olyan tisztán áttekinteni az ak­ciókat, innen sokkal gyorsabb­nak tűnik a játék, s itt nemcsak az érzelmek, hanem a foci leg­alaposabb ismerete vezérli az indulatokat és tegyük mindjárt hozzá: az indulatok többnyire szavakká is formálódnak. A teg­napi PMSC—MTK mérkőzésen egy-etjy félidőt eltöltöttem Du­nai Iván és Kalocsai dr. mel­lett. Lejegyeztem, miként rea­gálnak a pályán zajló esemé­nyekre — félelmetes, hogy meg­nyilvánulásaik milyen hű képet adtak a pályán történtekről. Il­letve nemcsak az ő szavaikat jegyeztem le: Dunai dr. olyan keveset beszélt (amíg mellette ültem), hogy inkább csak dr. Kincses József, a PMSC orvosa és Karsai Ottó gyúró kommen­tárjai töltötték meg jegyzetfüze­tem lapjait. S még valakié: a pécsi csapat kispadja mögött ült Barcs Sándor, az Európai Labdarúgó Szövetség alelnöke — a félidőben tőle is véleményt kértem a mérkőzésről. B-ben Tüske, Pál (Orsós az 58. pe-c^ ben), Cs. Kovács (Csordás o 67. percben). Edző: Lantos Mihály. A 44. percben Zielbauer beadásánál Buús kapus a lab­da alá szaladt. A labda az 5- ösön pattogott, míg Dávid az üresen maradt kapuba fejelt (1 :0). Lengyel a 70. percben a jobb oldalról végzett el egy sza­badrúgást, s a labdát a fede­zetlenül hagyott Karasz egyből a hálóba továbbította (2:0). Jók: Láza, Schneider, Dávid, Németh, Zielbauer, Moós, illet­ve Tallósi, Lahó és Tüske. Olajbányász-Várpalota Bá­nyász 1:1 (1:0). Várpalota: 3600 néző. Vezette: Ruza. Olajbá­nyász: Vlaszák - Patyi, Dosz- poth, Müller, Simon, Harcz, Pávlicz, Bokán (Vullmann a 69. percben), Söjtör, Kománovics, Sulyok. Edző: Németh Lajos. Várpalota: Palotai — Süke, Csa­pó A., Jónás, Kerkai, Kun, Hor­váth E„ Bertalan, Lakics, Sze­kér (Algó az 59. percben), Már­tái (Horváth L. a 65. percben). Edző: Terbe Benjamin. A 29. percben gyors kanizsai támadás után Pávlicz—Kománovics akció­ból Söjtörhöz került a labda, aki az 5-ös sarkáról a hálóba helyezte (1:0). A 74. percben szép jobb oldali akció után Horváth E. kapura húzott, át­játszotta a védelmet, o kétseq- beesetten kifutó kapus mellett éles szögből a hálóba gurított (1:1). Jók: Vlaszák, Müller, Páv- llcz, Söjtör, illetve Süke, Szabó A., Kun és Horváth. Dunaújvárosi Kohász—MÁV DAC 4:2 (2:1). Dunaújváros, 2500 néző, v.; Tóth. Góllövők: Mártha (2, egyet 11-esből), Németh és Sza­bó, illetve Buti (2, egyet 11-es­ből). Hatalmas küzdelemben nyert a Kohász. Pénzügyőr—Ganz-MÁVAG 4:1 (3:0). Pasaréti út, 1500 néző, v,: Vörös. Góllövők: Sashegyi (2, egyet 11-esből), Havasi, Haran­gi, ill. Végh (11-esből). A tartalékos Ganz-MAVAG ellen végig fölényben játszotta Pénzügyőr. Takács (Ganz-MÁ­VAG) a 70, percben kiállítva. Szolnoki MTE—Oroszlány 2:0 (1:0). Szolnok, 2300 néző, v.: Barna. Góllövők: Nagy F., Garics. Közepes színvonalú találko­zón biztosan győzött a hazai együttes. Bp. Spartacus—Diósgyőri VTK 2:1 (0:0). Kőér utca, 800 néző, v.: Gyi- mesi. Góllövök: Lugosi, Dorogi, ill. Horváth (11-esból). Meglepetésre a Diósgyőr időnként csaknem alárendelt szerepet játszott, s csak a ha­zai csatárokon múlt, hogy nem vezetett a Spartacus már az el­ső félidőben. Szünet után ki­egyenlített játék folyt — ered­ményes Spartacus hajrával. Eger—Debreceni VSC 1:1 (1:0). Eger. 1200 néző, v.: Maczkő I. Góllövők: Szűcs, lletve Gara- buczi. Többet támacfbtt a haza! együttes, szerencsés góllal egyenlítettek a vendégek. Vtltg •gyecQljetek! Dur nai icintuli )!o ! Al MSZMP Baranya magyal SIroriaágánaV lapja Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Szerkesztőség: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Tel.; 15-000, 15-762, 15-852, 15-245 és 15-264 Kiadja: a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat: Felelős kiadó: Braun Károly Kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telexszám: 12-320 Kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. felelős vezető Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25054