Dunántúli Napló, 1973. szeptember (30. évfolyam, 230-259. szám)

1973-09-03 / 232. szám

Szép bányásznapi győzelem Komlói Bányász —Kossuth KFSE 5:0 (2:0) A Bp. Honvéd még nem és az Újpesti Dézsa vesztett pontot A Bp, Honvéd és oi Újpesti Dózsa még nem vesztett pontot. A labdarúgó I !B I. harmadik fordulója után a bajnoki tábla: cit élén 11;1-es kitűnő gólaránnyal, hat ponttal a kispesti csa­pat áll. A vasárnap lejátszott mérkőzések közül Székesfehérváron született a legnagyobb meg­lepetés, ahol a SZEOL nem várt győzelmet ara­tott a Videoton ellen. Az MTK a Hungária úton nem bírt a ZTE-vel. A Rába ETO Szombathelyen 1:1-et ért el. Döntetlen eredmé íy született Do­rogon is, ahol a bányászcsapat a Vörös Meteor Egyetértéssel találkozott. Tatabányán megosztot­tak a bajnoki pontokon, a hazaiak és a vendég salgótarjániak. Az Újpesti Dózsa a félidőben még vesztésre állt a Csepel elleni mérkőzésen, de a szünet utón a bajnokcsapatnak sikerült felülkerekednie. A PMSC már szombaton leját­szotta mérkőzését Budapesten, a Bp. Honvéddal szemben nem volt keresnivalójuk a pécsieknek. A Vasas—FTC rangadót szombaton délután megérdemelten nyerte a Ferencváros. Komló 2500 néző, vezette: Egervári. Komlói Bányász: Búus — Göcsei, Tallósi, Lahó, Tiha­nyi, Dárdai, Tüske (Készéi 58. perc), Orsós, Bordács, Kole- sánszky, Cs. Kovács. Edző: Lan­tos Mihály. Kossuth KFSE: Szűcs — Öze, Wéber, Zöldi, (Tóth a 72. percben), Taller, Ebedli, An- tóni, Jónás, Erőss (Vad 65. p), Pogács, Jernei. Edző: Budai László. Lelkes közönség ünnepelte a bányásznapi szép győzelmet. Ezúttal már szervezettebb volt a kék-fehér gárda játéka, ami az eredményességben is kifejezés­re jutott. A győzelem értékéből mit sem von le az a tény, hogy a szentendrei együttes megille- tődőtten, sok hibával küzdött. Ezt mutatja az is, hogy a ta­lálkozó mindjárt góllal kezdő­dött — Kolesánszky szemfüles- sége révén 1:0, majd a 7. perc­ben Bordács talált a hálóba 2:0. Szünet utón sem hagyott alább a bányászok lendülete és újabb három gól (Kolesánszky, Dárdai, Cs. Kovács) jelezte a hazaiak játékkedvét. Jellemző, hogy további lehetőség is kínál­kozott, azonban a csatárok a helyzeteket elkapkodták. A várakozásnak megfelelően támadólag lépett fel a Komló. A gyors gól megzavarta a ven­dégeket, akik végig mérsékelt teljesítményt nyújtottak. A kék­fehér gárda lendülete, s időn­ként jó játéka tetszett a közön­ségnek: vastapssal jutalmazta a szép bányásznapi győzelmet. A Komlói Bányásznál többen is kitűntek, mindenekelőtt Tallósi, Lahó, Dárdai, Bordács és Kole­sánszky. A szentendreiek közül csupán Taller és Jernei dicsér­hető. volna, a legfontosabb, hogy most már én is kezdek beillesz­kedni a csapatba, s egy gól­lal hozzájárultam a sikerhez. A két edző így foglalta ősz sze véleményét: Lantos Mihály — örülök a szép győzelemnek, bár a játék egy-egy időszakban nem elégí­tett ki. Budai László: — Újonc csa­patunknak, a volt NB l-es ellen, sajnos többre nem futotta ere­iéből. Gratulálok Lantos Miska barátomnak, aki gyorsan kiala­kította az ütőképes gárdát. Ha keménységben is javulnak a komlóiak, akkor idegenben is eredményes lehet az együttes. Vízhányó Imre Szekszárd-Oroszlány 1:0 Szekszórd. 3000 néző, vezette: Nagy G. Szekszórd: Schneider — Fodor, Korner, Vágó, Pusztai, Horváth (Kalász a 31. percben), Kovács, Micskó, Freppán (Lu- basnyik a 64. percben), Hadi, Török. Edző: Palovecz Béla. Oroszlány: Fiedler — Németh, Máté, Jelinek, Vízkeleti, Aradi, Korodi, Holánszky, Papp, Ko­vács, Tóth (Egyed a 60. perc­ben). Edző: Hári László. A hazai csapat támadásával kezdődött a mérkőzés, és a 4. percben Vágó 18 méteres sza­badrúgásánál Fiedler kezéből kiperdült a labda, másodszor­ra a gólvonalon mentett. Ez­után átvette a vendégcsapat az irányítást, Koródi a 13. és a 21. percben nagy helyzetben hibá­zott. Szünet után a 48. percben Papp szabadrúgását Schneider estében lábbal mentette a gól­vonalon. Továbbra is az Orosz­lány játszott mezőnyben szeb­ben és több veszélyes támadást vezetett. A 66. percben szabad­rúgáshoz jutott a Dózsa, ami­kor Török Kovács elé gurította a labdát, aki balsarokba lőtte. 1:0. mánovics 18 méteres pörgetett lövése a bal sarokban kötött ki. 4:1. Tihanyi István A LABDARÚGÓ NB I. B TOVÁBBI EREDMÉNYEI Várpalota—Kecskemét 1 :1 (0:0), Kecskemét, 3000 néző, v.: Fehér II. Budafoki MTE—Pénzügyőr SE 3:1 (1:0), Budafok, 3000 néző, v.: Sándor. Ganz MÁVAG—Bp. Spartacus 1:1 (1:0) Kőbányai út, 1000 né­ző, v.: Katona. Debreceni VSC—Dunaújváro­si Kohász 1 :1 (0:0), Debrecen, 4000 néző, v.: Győri. Szolnoki MTE—MÁV DAC 2:2 (1:0), Győr 2500 néző, v.: Teuschler. Diósgyőr—Egri Dózsa 2:0 (0:0), Diósgyőr, 6000 néző, v.: Kristóf. SALGÓTARJÁN—TATABANYA 1:1 (1:1) Tatabánya, 10 000 néző. Ve­zette: Nagy B. Góllövő: Kajdi ill. Varga (öngól). Salgótarján: Magyar — Gecse, Kmetty, Ver- ' tig — Horváth (Sáfrány 73. p.), | Varga — Kajdi, Répás, Kovács, Básti, Jeck (Pozsár 64. p). Ta­tabánya: Csepecz — Hernádi, j Kovács, Horváth L. — Lódi (Dá- ] kai. 64. p.), Knapik — Szabó, Sallói (Zöldi 70. p.), Kőműves, 1 Nagy, Tóth K. A 15. percbon a Salgótarján megszerezte a ; vezetést. Jeck a saját térfelé- | ről indult el, Kovács nem tá­madta meg, a szélső a hazai térfél közepén keresztbe játszott Kajáihoz, aki néhány méteres labdavezetés után 14 méterről lőtt a hazaiak kapujának jobb alsó sarkába (1:0). Feltámadtak j a hazaiak, lendületes rohamo kát vezettek és a 22. percben egyenlítettek. Tóth Kálmán bal­oldalról lőtte be a labdát. Kő­műves Varga kíséretében ro­hant és Varga fejéről elesen a jobb alsó sarokba vágódott a labda (öngól, 1:1). U. DÓZSA—CSEPEL 2:1 (0:1) Csepel, 15 000 néző. Vezette: Müncz. Csepel: Fatér — Vel- lai, Sándor, Kandi, Hunyadi — Gulyás, Godán, Varga — Csor­dás, Szurgent, Buronyi. 0. Dó­zsa: Szentmihályi — Kolár, Harsányi, Horváth, Nagy L. — Dunai II., Tóth — Fazekas, Bene, Kellner, Zámbó. Csere: 46. p. Szentmihályi helyett Li- povszki, 69. perc, Fazekas he­lyett Hegyi. A 30. percben bi­zonytalankodott a Dózsa védel­me, miközben Horváth csak fel­vágni tudta Burányit. A meg­ítélt 11-est Szurgent biztosan lőtte a hálóba (1:0). A 85. percben Hunyadi és Kandi vet­te körül Benét a 1ó-son belül, aki elesett. A játékvezető a 11-es pontra mutatott. A bün­tetőt Tóth biztosan értékesítette. (1 :1) A 87. perc ezúttal vitat­hatatlan 11-est eredményezett a Dózsa javára. A kapura törő Zámbót Sándor buktatta, és Tóth András másodszor sem hi­bázott. (2:1) Jók: Nagy L,, Du­nai II., illetve Szurgent, Buro­nyi. DOROG—VM EGYETÉRTÉS 1:1 (1.0) Dorog, 12 000 néző vezette: Hámori. Góllövő: Gubán, illetve Túrái, Dorog: Schnitzer — As- pirány, Tóth Kácsor, Kiss, — Horváth, Gubán, Peszeki — Vi- rágh, Laczkó, Bartalos. VM Egyetértés: Hajdú — Bognár, Józsa, Szigeti, Sóvári — Komá­romi, Siklósi, — Amaniádisz — Vágvölgvi, Túrái, Szuromi. Cse­re: Gubán helyett Abuczki 71. p., illetve Szuromi helyett Pén­zes 59, Vágvölgyi helyett Straub 71. perc. Fergeteges dorogi tá­madásokkal indult a mérkőzés. A 21. percben Peszeki elé került a labda, aki 25 méterről kapura lőtt, a befutó Gubán hátán fel­pattant a labda és a meglepett Hajdú mellett a bal felső sarok­ba került, (1:0) A 80. percben Fekete László Mérkőzést! mérkőzésre Utóhangok a mérkőzésről A Komlói Bányász—Kossuth KFSE mérkőzés nagyszerű idő­ben került megrendezésre. A bányásznapi sportesemények befejezője jól sikerült: a sze­rény gólarány-javítás is sikerült. Az újonnan igazolt Cs. Ko­vács is feliratkozott a góllövő­listára. Ö szerezte az 5. gólt, s a találkozó végén szerényen megjegyezte: — Sajnos a játék nem ment úgy, ahogy szerettem 1. Csepel—Ü. Dózsa 1:2 2 2. Dorog—Egyetértés 1 :1 X 3. Haladás—Rába ETO 1 :1 X 4. Tatabánya—Salgótarján 1 :1 X 5. Debrecen—Dunaújváros 1:1 X 6. Ganz Mávag—Bp. Spart. 1:1 X 7. Budafok—Pénzügyőr 3:1 1 8. Olajbányász—Békéscsaba 4:1 1 9. Szekszórd—Oroszlány 1 :0 1 10. Dunakeszi—Miskolc 2:1 1 11. Len inváros—BVSC 2:2 X 12. Özd—Kazincbarcika 2:0 1 13. Soproni Text.—BKV Előre 0:0 X Pótmérkőzések: 14. Hajdúböszörmény—D. EAC 2:1 1 15. Sz. MÁV—MGM Debrecen 1 :2 2 16. Szegedi VSE—Sz. Dózsa 0:0 X Olajbányász SE—Békéscsabai Előre Spartacus 4:1 (2:0). Nagykanizsa, 6000 néző, ve­zette: Szilvási. Frissen, lendületesen kezdett a hazai csapat és sorozatos tá­madások a 15. percben vezetést eredményezett. Bokán elől szög­letre tisztáztak a csabai védők, Söjtör begurítását Müller éles szögből lőtte rá, s a bal kapu­fáról leperdülő labdát Tasnádi már csak a gólvonalon túl tud­ta megfogni. 1:0. öt perc múl­va könnyelműsködtek a vendég védők, Kerekes hazaadását Söj­tör ellopta és a kimozduló ka­pus mellett a kapuba lőtt. 2:0. Néhány békéscsabai támadás után a félidő végén ismét az Olajbányász szorongatott, a lö­vések irányzékával azonban baj volt. Szünet után rögtön hazai gól­nak örülhettek a védők. Harcz, Pávlicz adogatás után Sulyok 15 méteres félmagas lövése a bal sarokba vágódott. 3:0. Továbbra is ostrom alatt volt a békéscsa­baiak kapuja, az 55. percben azonban Moós kiugratta Néme- thet, aki az ötös sarkáról a bal alsó sarokba helyezett. 3:1. Az j Olajbányász fokozta az iramot I és továbbra is fölényben ját- [ szott. A 65. percben Dobót a j játékvezető feleselésért kiállítót- j ta. Ezt követően szabadrúgás- j hoz jutottak a hazaiak és Ko­Góltot ó-pályázat Góltató-pályázatunk e heti szelvényét pályázóinknak szeptem­ber 8-ig kell eljuttatni szerkesztőségünkbe (Hunyadi u. 11.). A pé­csiek szerkesztőségünk kapujában elhelyezett postaládába is be­dobhatják szelvényeiket. Góltotó-pályázatunk e heti nyertese Szu­per Józsefné, Pécs, 39-es dandár u. 17 A. Nyereményét, 100 forint értékű vásárlási utalványt szerkesztőségünkben veheti át. GÓLTOTÓ-PALYÁZAT PMSC—MTK: ...................................................... Pó tmérkőzés: Békéscsaba—Komlói Bányász A pályázó neve: ..................................................... Lak címe: ............................................... L abdarúgó NB II. PVSK—Győri Elektromos 3:0 (1:0). Pécs, Verseny utca, 300 néző. Vezette: Műdig. PVSK: Ábrahám dr. — Ka­nyar, Szabó, Hamar, Balázs I . Grünwald, Nagy, Varga, Csőre, So- mogyvári (Kaszás), Kincses III. Edző: Horváth László. Győr: Takács — Szá­lai, Pável, Tamás (Varga), Nagy, Kovács, Takács, Horváth, Csermák, Fajkusz, Nádasdi. Edző: Koós László. Eiső idei győzelmüket jó játékkal sze­rezték meg a vasutasok. Az első fél­időben ugyan kimaradtak helyzetek, de egy pillanatra sem forgott ve­szélyben a győzelem. Különösen mi­után a második félidő első tíz per­cében két gyors góllal zavarták meg a mezőnyben időnként elfogadhatóan adogató ellenfelet. Góllövők: Csőre, Balázs I., Kincses III. Jók: Balázs I., Grünwald, Kincses III., illetve Nagy, Fajkusz. Kaposvári Rákóczi—Máza-Szászvári Bányász 4:0 (2:0). Kaposvár, 4000 néző, vezette: Bauer. K. Rákóczi: He­gedűs — Németh, Báli, Agfalvi, Ba­logh, Köves, Nagy L., Márton, Burcsa (Kiss), Kovács, Duschák. Edző: Ma- these Imre. Máza-Szászvár: Bessenyei — Kővári, Széles, Bocz, Molnár (Ko­lya), Pataki, Horony, Kocsis, Buus (Róth), Nagy, Csordás. Edző: Szte- pán Tibor. Minden részében jobb volt a kaposvári csapat, melynek korszerű játéka ellen nem volt ellen­szere a vendéneknek. Góllövők: Ko­vács (2), Duschák, Nagy L. Jók: Kö­ves, Nagy L., Burcsa, Kovács, illetve Bessenyei, Széles. Táncsics SE—Bakony Vegyész 1:1 (1:0). Veszprém, 1000 néző. Vezette: Schmidt. Táncsics SE: Ludányi (Gi- I ián) —t Garamvölgyi, Szöllősi, Cs. Horváth, Horváth, Hangai, Papp (Takó), Mezei, Bornemissza, Szabó, Puskás. Edző: Jutási Róbert. Bakony Vegyész: Mikolasek — Puskás, Kiss, Novák, Balogh, Mészöly, Csikesz, Szo- kolai. Kalász (Kecskeméti), Búza, Iszak, Edző: Bartaloszí Károly. Ala­csony színvonalú, unalmas játék, igaz­ságos eredmény. Góllövők: Puskás, il­letve Szokolai. Jó: Szöllősi, Garam­völgyi, illetve Mikolasek, Szokolai. Dunaújvárosi Építők—FSE Dózsa 0:0, Soproni Textiles—BKV Előre 0:0, NIKE Fűzfői AK—Székesfehérvári MÁV Előre 5:0, Körmend—KOMÉP 0:0. NB II. ALLASA 1. Fűzfő 3 2 1 — 13­5 5 2. K. Rákóczi 3 2 1 — 9­3 5 3. B. Vegyész 3 1 2 — 8­2 4 4. KOMEP 3 1 2 — 5­2 4 5. FVSK 3 1 2 — 5­2 4 6. Sabaria 3 1 2 — 5- 3 4 7. Sopnon 3 1 2 — 3­1 4 8. Flóré 3 1 2 — 5­4 4 9. Táncsics SE 3 — 3 — 3­3 3 10 Győri Dózsa 3 1 1 1 4­5 3 11. Dunaújváros 3 — 2 1 2­4 2 12. M.-Szászvár 3 — 2 1 2­6 2 13. Srfv. MÁV 3 1 — 2 3­8 2 14. Körmend 3 —■ 1 2 2­5 1 15. SZSE Dózsa 3 — 1 2 1­9 1 16. Győri EJoktr. 3 — — 3 2-10 — Labdarúgó NB III. Nagymányok—Mezőfalva 1:1 (0:0), Nagymányok, vezette: öze. Barcs— Paks 4:2 (2:2). Barcs, vezette: Szlo- boda. PEAC—Nagyatád 2:2 (1:1). Pécsújhegy, vezette: Szinger. Kapos­vári Vasas—Volán 12. 3:3 (2:2). Ka­posvár, vezette: Váradi. PBTC—Ste­inmetz 2:0 (1:0). Bőrgyár-pálya, ve­zette: Király. Szekszórd—Bátaszék 2:0 (1:0). Bátaszék, vezette: Futó. Véménd—Mohács 3:1 (2:1). Véménd, vezette Kovács B. Siófok—Porcelán- gyár 3:2 (1:1). Siófok, vezette: Se­bestyén. AZ NB III. ALLASA 1. PBTC 3 3 __ __ 10- 0 6 2. Siófok 3 3 — — 7­4 6 3. Véménd 3 2 1 — 10­3 5 4. KaDosvár 3 1 2 — 6­5 4 5. Volán 12. 3 1 1 1 8­5 3 6. Barcs 3 1 1 1 7­7 3 7. Porcelángyár 3 1 1 1 4­4 3 Nagymányok 3 — 3 — 4­4 3 9. Mezőfalva 3 1 1 1 4­7 3 10. Nagyatád 3 — 2 1 4- 5 2 11. Mohács 3 — 2 1 5­7 2 12. Bátaszék 3 — 2 1 1­3 2 13. Szekszórd 3 1 — 2 4­8 2 14. PFAC 2 — 1 1 2­6 1 15. Paks 3 — 1 2 4­9 1 16. Steinmetz 2 — — 2 0­3 — Megyebainokság Vasas II. Bányász—Postás 1:0 (0:0), Vasas. Boly—Szentegát 4:2 (2:0), Boly. Sátorhely—Beremend 2:0 (1:0), Sátorhely. Vajszló—Szigetvári Kinizsi 5:4 (3:3), Szigetvár. Siklós—Kesztyű- tyár 2:2 (1:2), Siklós. Sellye—Gázmű 1:0 (0:0), Sellye. Mágocs—Pécsi Ki­nizsi 2:0 (0:0), Mágocs. István-akna —Sásd 6:0 (3:0), Pécsszabolcs. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Mágocs 3 3 — — 8-0 6 2. István-akna 3 2 1 — 8-1 5 3. Siklós 3 2 1 — 8-3 5 4 Sellye 3 2 1 — 4 2 5 5. Báty 3 1 2 — 6-4 4 6. Sátorhely 3 1 2 — 3-1 4 7. Szigetvár 3 1 1 1 7-7 3 8. Beremend 3 1 — 2 3-3 2 9. Vajszló 3 1 — 2 6-8 2 10. Szentegát 3 — 2 1 4-6 2 11. Vasas II. B, 3 1 — 2 3-6 2 12. Postás 3 1 — 2 2-5 2 13. Kesztyűgyár 3 — 2 1 3-7 2 14. Sásd 3 — 2 1 2-8 2 15. Pécsi Kinizsi 3 — 1 2 1-4 1 Gázmű 3 — 1 2 1-4 1 RÖPLABDA i Kaposvári Vasas Izzó - PEAC 3:2. NB II. női mérkőzés, Kaposvár. Pécsi Spartacus—Bp. Építők 6:3. NB II, férfi mérkőzés, Pécs. Pécsi Spartacus—Sp. Vörös Meteor KÖZÉRT 7:2. NB II. férfi mérkőzés, Pécs. A Spartacus veretlenül nyerte a baj­nokságot, * « csapat az NB I, 8-be jutott* TEKE PAcsi Gázmű—Pápai Vasas 6:2. NB I. fe.fi mérkőzés, Pécs. Legjobb do­bók: Gulyás 993, Budai 995, PMSC— Ezüst Nyíl 7;!. NB II. férfi méikőzés, Pécs. KÉZILABDA Újpesti Dózsa—PMSC 17:17 (11:7). NB I. férfi mérkőzés, Budapest. A pécsiek legjobb dobói: Gera 5, Har- math 3, Ágoston 3. A pécsi csapat jól harcolt s értékes döntetlent ért el Újpesten. Hircdóíechnika—Pécsi Bányász 11:9. NB I. női mérkőzés. A találkozót hétközben játszották Buda­pesten. Győri Élelmiszer—Tanárképző Főiskola 9:8 (5:1). NB II. női mér­kőzés, Pécs Miskolc—Komlói Bányász 24:17 (11:10). NB I. B férfi mérkőzés, Miskolc, MINIKAJAK Szombaton és vasárnap a Pécsi ta­von rendezték meg harmadíiben a mini kajakosok rangos országos jel­legű versenyét. Harmadszor és egy­ben végleg a Pécsi Soortiskoía nyerte meg a kupát, három korosztály össze­sített eredményével. A pontverseny végeredménye: 1. Pécsi Sportiskola, 2. Szekszárdi KSE, 3. Len'nvárosi Sl, 4. Százhalombatta, 5. Bajai Bácska, 6. MTIC Sl. Serdülő leány 2000 m: 1. Gyurasics (Pécs). 500 m: Bódi (Pécs). Serdülő fiú 2000 m: 1. Váradi (Pécs). 500 m: 1. Schetczki (Szekszórd), 2. kcs. leány 2000 m: 1. Rakusz (LMTK). ügyessé­gi: 1. Farkas (Pécs). 2. kcs. fiú 2000 m: és ügyességi: 1. Erb Zsolt (Pécs). 1. kcs. leány ügyességi: 1. Gyurasics Éva (Pécsi. Fiú ügyességi: Otliázi Ti­bor (LMTK). A minikajak kísérőszámaiként or­szágos jellegű minősítő versenyt is rendeztek a sportiskolások. A nyolc egyesület 160 versenyzője nagy küz­delmet vívott a minősítési pontokért. Az ezüstös mezőnyben Csongor, Ele­mérnek már a 3. hely is elegendő volt az aranyjelvény megszerzéséhez. A PK-es mezőnyben két sportiskolas szerezte mea a bronzjelvénvhez szük­séges pontokat. A versenyévad befe­jezéséig még négy lehetőség van pontszerzésre, s a jelenlegi pontállá­sok szerint többen is megszerezhetik a magasabb minősítést. AZ NB I B. ALLASA 1. Diósgyőr 4 4 — — 11-3 8 2. Komió 4 3 — 1 11-5 6 3. N. Olajbányász 4 3 — 1 10-6 6 4. Budafok 4 2 2 — 7-4 6 5. Várpalota 4 1 3 — 6-5 4 6. DVSC 4 1 3 —• 2-1 5 7. Kecskemét 4 1 2 1 4-3 4 8. G. MAVAG 4 1 2 1 4-4 4 9. Szekszórd 4 1 2 1 2-2 4 10. Békéscsaba 4 2 — 2 6-7 4 11. MÁV DAC 4 1 2 1 3-4 4 12. Bo. Spartacus 4 — 3 1 3-4 3 13. Orosz'ány 4 1 1 2 1-2 3 14. SZMTE 4 — 3 1 5-7 3 15. Pénzüqyőr 4 1 1 2 5-9 3 16. Kossuth KFSE 4 1 ~ 3 5-10 2 17. Dunaújváros 4 — 1 3 6-10 1 íi. fcger 4 — 1 3 »•7 1 kihagyott o dorogi védelem. Siklósi jobb oldalról beadott és a berobbanó Túrái hét méterről a léc alá vágta a labdát. (1 :1). RÁBA ETO—HALADÁS 1:1 (1:1) Szombathely 13 000 néző, vezette: Vízhányó Góllövő: Hor­váth, illetve Bíró. Haladás: Mur- sits — Bokor, Horváth, Szánta. Hauzer — Halmosi, Farkas, Kul­csár, Bíró, Király, Fehérvári. ■ Rá­ba ETO: Borbély — Izsáki, Pozs- gai, Sebők, Magyar — Somogyi, (Varsányi 83, p,), Póczik, Hor­váth — Pénzes, Stolcz, Glázer. A 24, percben Bíró elvette a vé­dőtől o labdát, hosszan szök­tette magát és a kifutó Borbély mentett. A 27, percben Glázer beadását Horváth a 11-es pon­ton lekezelte és a jobb alsó sa­rokba lőtt (1 :0). A 44. percben Halmosi indította Fehérvárit, be­lőtt labdáját Borbély kiöklözte és a befutó Bíró 10 méterről a kapu közepébe lőtte (1:1). MTK—ZTE 0:0 Hungária út, 8000 néző, ve­zette: Biióczky. SZEOL—VIDEOTON 3:1 (1:1) Székesfehérvár, 8000 néző, v.: Tapolczai. Góllövök: Antal (2), Szeghalmi, illetve Wollek. Sze­ged: Gujdár — Várhelyi, Bán­falvi, Varga, Virágh — Vörös, Mészár, Magyar — Szeghalmi, Vass (Pataki a 71, p), Antal. Videoton: Kovács — Vass, Nagy III., Fejes, Szabó K. — Hártyá­éi, (Nyitrai a 61. p.), Karsai, 3urka — Wollek, Nagy II., Bo­gáti. Kezdés után fölénybe került a Videoton és a 9. percben már megszerezte a vezetést. Kórsai szögletét Wollek csúsztatta a jobb sarokba (0:1). A védekező vendégek a 13. percben egyen­lítettek. Vörös átadását Antal lőtte 10 méterről Kovács háló­jába 0:1). Szünet után is ci Videoton támadott — a lelkes Szeged gólokat rúgott. Az 58. percben Vass ívelt a Videoton kapuja elé, Antal egv csellel becsapta e rátámadó Nagy lll-at és 6 méterről juttatta a labdát a kapu baloldalába (2:1). A 62. percben végleg eldőlt a mérkő­zés, A megzavarodott hazai vé­dők között Szeghalmi kotorta közelről Kovács hálójába a lab­dát (3:1), Jók: Gujdár, Várhelyi, Bánfalvi, Magyar, Antal, illetve Nagy II. AZ NB I. ALLASA: 1. Bp. Honvéd 3 3 — _ 11-1 6 2. ü. Dózsa 3 3 — — 10-6 6 3. MTK 3 2 1 — 5-1 5 4. Ferencváros 3 2 — 1 6-3 4 5. Salgótarján 3 1 2 — 4-2 4 6. Tatabánya 3 1 1 1 4-4 3 7. Dorog 3 1 1 1 .T-6 3 8. Rába ETO 3 1 1 1 4-5 3 9. Pécsi MSC 3 1 1 1 3-5 3 10. Sz. Haladás 3 — 2 1 3-4 2 11. Vasas 3 — 2 1 2-3 2 Egyetértés 3 — 2 1 2-3 2 13. SZEOL 3 1 — 2 5-7 2 14. ZTE 3 — 2 1 1-5 2 15. Videoton 3 — 1 2 1-6 1 16. Csepel 3 — — 3 4-9 — hétfőt Dunántúli napló *. B-'-.y ■’"-"•J.3' U|,J« Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Szerkesztőség: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Tel-: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245 és 15-264 Kiadja: a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat; Felelős kiadó: Braun Károly Kiadóhivatal: 7601 Pécs. Hunyadi u. 11. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telexszám: 12-320 Kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. pelelős vezető Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25054 l í