Dunántúli Napló, 1973. június (30. évfolyam, 139-168. szám)

1973-06-11 / 149. szám

Igazságos döntetlen PVSK Olajbányász 2:2 (2:2) PVSK-pólya, 1500 néző, vezet­te: Csernefalvi. PVSK: Ábra- hóm dr. — Kanyar, Szabó, Ha­mar, Balázs I., Grünwald, Nagy, Rózsahegyi, Balázs II. (Márton), Radios, Varga. Edző: Horváth László. Olajbányász: Viaszók (Tóth) — Patyi, Doszpodh, Mül­ler, Simon, Németh, Póvlicz, Bakán, Hullmönn, Kománovics (Fóbián), Sulyok. Edző: Németh Lajos. A vendégek már a második percben megszerezték a vezetést Póvlicz révén (0:1). A 12. perc­ben Rózsahegyit Simon a 16- oson belül felvágta, a játékve­zető 11-est ítélt. A büntetőt GAinwald a jobbra vetődő Via­szát mellett a bal sarokba lőtte (1:1). Változatos volt a mérkő­zés, mindkét kapu előtt adódott lehetőség. A 31. percben ismét vézétéshez jutott az Olajbá­nyász. A sokat mozgó Póvlicz ezúttal a bal oldalról lőtt 12 méterről a bal felső sarokba (1:2). A 36. percben egyenlített e PVSK. Radics lefutotta a vé­dőket és c kifutó Vlaszák fölött lőtt a kapuba (2:2). Szünet után az Olajbányász került fölénybe, visszaesett a Vasút Ebben az időszakban a vendégeknek valamivel több helyzetük akadt. Az első fél­időhöz viszonyítva esett az iram. unalmasabb lett a játék. A 71. percben óriási helyzetet hagyott ki az Olajbányász. Fábián a ki­futó Abrahám lába között elgu­rította a labdát, Kanyar a gól­vonalon állította meg. A hajrára ísntét élénkebb lett a játék, két perccel a befejezés előtt Hull­mönn bomba szabadrúgását szögletre ütötte Abrahám dr. Változatos mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Az első félidőben az iram is méltó volt a rangadóhoz, majd 20 perces visszaesés után ismét ki­elégítő volt a játék. Az Olajbá­nyász érettebb csapat benyomá­sát keltette, a PVSK ezt lelkese­déssel igyekezett kiegyenlíteni. Jók: Balázs I., Grünwald, Ra­dics, illetve Müller. Póvlicz, Ko- monovics, ÍGY látták az edzők • Horváth László: — Nem volt jó játék, inkább a küzdelem volt a jellemző. Szerintem igazságos döntetlen született. Németh Lajos: — Egy pontért jöttünk, ezt sikerült teljesíteni. Örülök a döntetlennek. További eredmények Győri Dózsa-Táncsics SE 1 :0 (0:0). Kaposvár, 1200 néző, ve­zette: Jaczina. Győr: Kóczián - Kovács I., Tasnádi, Domonkos, Vorigin, Kovács II., Csollány (Horváth), Halasi, Gábor, Vig, Csidei. Edző: Horváth Zoltán. Táncsics; Gilión — Zsemle, Ga- ramvölgyi, Cs. Horváth, Han- kai, Lukácsi, Lipták (Vábró), Angyal, Boromissza, Mezei, Ke­lemen. Edző: Jutási Róbert. Az első félidőben a széltől támo­gatott kaposvári csapat nagy fölényben játszott, de -ered­ménytelenül. Szünet után a ven­dégek jobb csapatjátékukkal fe­lülkerekedtek, kihasználták a szél. segítő erejét is. Góllövő: Halasi. Jók: Kóczián, Tasnádi, Kovács II., Halasi, illetve Ga- ramvölgyi, Hankai a mezőny legjobbja. Győri Elektromos—Pécsi Bá­nyász 5:1 (3:0). Győr, 500 né­ző. Vezette: Schlick. Győri Elektromos: Takács T. — Var­ga, Váczi, Tamás, Takács F„ Kovács R., Kiéli, Bokor (Ger­mán), Mérczel (Szaló), Fajkusz, Nádasdi. Edző: Koós László. Pécsi Bányász: ' Kálmán — Györkő, Kelemen, Fiochsz, Gerstmár, Ficzkó, Erdei, Zsolt, Bartal (Straub), Palkovics, Pe­res. Edző: Szám Frigyes. A szét­eső játékot nyújtó bányászcsa­pattal szemben mérsékeltebb 0 BÉCS: A nemzetközi röp­labda tornán a férfiak küzdel­mében a Bp. Spartacus, a nők mérkőzés-sorozatán a Vörös Me­teor Egyetértés szerezte meg az mlsöséget. Megosztoztak a bajnoki pontokon a csapatok a labdarúgó NB ll rangadóján. PVSK—Olajbányász 2:2. Felvételünk a PVSK egyenlí­tő gólját örökítette meg, o 12. percben a pécsiek 11-eshez jutot­tak, a büntetőt Grünwald a jobbra vetődő Vlaszák mellett a bal sarokba lőtte. Fotó: Arató László Ragyogó magyar győzelem Madridban Szűcs Lajos Európa-bainok Madridbon a súlyemelő Eu- rópa-bajnokság magyar győze­lemmel kezdődött, lepkesúlyban Szűcs Lajos Európa-bajnokságot nyert 225 kg-mal. A második helyen ugyancsak magyar ver­senyző, Kőszegi Gyula végzett, 217,5 kg-mal. Esztergomban: minden rendben KS/D, NAPLÓ, TELEFOTO A magyar labdarúgó válogatott keret Esztergomban készül a své­dek elleni mérkőzésre. Képünk az esztergomi edzések szünetében készült: Tóth András és Géczi István autogrammot ad oz érdeklő­dő gyerekeknek. (Telefotó—MTI—KS) A Svédország elleni labdarú­gó világbajnoki selejtezőre ké­szülő magyar labdarúgó válo­gatott keret tagjainak számára vasárnap sem jelentett pihenő­napot. Illovszky Rudolfnak erre a napra is megvolt a kidolgo­teljesítmény is fölényes győzel- j met biztosított. Az 56. percben j a játékvezető Györköt kiállítot­ta. Góllövők: Fajkusz (2), Kiéli, Bokor, Merczel (11-esből), illet- I ve Kovács R. (öngól). Jók: Var- j ga, Kovács R.. Fajkusz, illetve ; Palkovics. NIKE Fűzfői AK—:Zalaeger- ] szegi Dózsa 5:3 (1:2). Balaton- [ fűzfő, 800 néző. Vezette: Sa- bácz. Fűzfő: Takács II. — Kiss, ; László, Búza, Balatoni, Zaharo- vits, Fehér (Takács I.), Deme- j tér, Molnár, Bogáti, Megyeri, j Edző: Galgóczi Ottó. Z. Dózsa: Málics — Hordós, Németh F., ] Erőss, Sipos K., Csetregi, Pethő, I Sziva (Reisinger), Németh Gy., Sipos F. (Kövesi), Szakonyi. Ed­ző: Gáspár László. A hazaiak lendületes csatárjátékkal, meg­fordították az eredményt és szü net utáni játékukkal megérde­melten győztek. Góllövők: Me­gyeri, Bogáti, Demeter, Balato­ni (11-esböl), Molnár, illetve Pethő (2), Szakonyi. Jók: Bogá­ti, Demeter, Molnár, illetve Má­lics, Pethő és Szakonyi. Sabária—KOMÉP 3:1, Pá­pa—Bakony Vegyész 0:0, Kör­mend—Székesfehérvári MÁV 3:1. AZ NB II. ALLÁSA Ez történt az NB I. B-ben 1. Olajbányási 2. Győri Dózsa 3. PVSK 4. Fűzfő 5. K. Rákóczi 6—7. Táncsics 26 18 26 16 26 14 26 14 26 11 26 12 6—7. Gy. Elektr. 26 11 ' 27 12 26 10 26 10 26 8 26 7 26 8 26 7 27 2 8. Szív. MÁV 9. Bakony V. 10. KOMF.P 11. P. Bányász 12. Sabária 13. Körmend 14. Pápa 15. Z. Dózsa 3 5 54-23 39 3 7 44-21 33 6 6 35-21 34 1 11 58-41 29 7 8 38-35 29 4 10 36-29 28 6 9 42-35 28 2 13 31-31 26 6 10 28-34 26 4 12 22-34 24 5 12 32-37 21 7 12 22-37 21 5 12 27-45 21 6 13 25-36 20 7 18 19-54 11 Szekszárdi Dózsa—MÁV DAC (Győr) 1:1 (1.0). Szekszárd, 3500 néző. Vezette: Hévízi. Szekszárdi Lipovszky - Szántó, Hadi, Vágó, Pusztoi, Csordás, Zielbauer (Bus az 59. percben), Micskó, Németh, Kö­röm, Török- Edző: Kiss János. MÁV DAC: Tóth L. - Kiss, Ko- vács, Nagy, Németh, Molnár, Buti, Gyömörei, Pálos, Tóth S., Szekeres (Szali a szünetben) Edző: Kovács Imre. A 11. percben Török lerázta őrzőjét, kapu elé iveit, Korom csúsztatott fejese centiméterek­kel kerülte el a bal oldali sor­kot. Továbbra is o Dózso ma­radt támadásban, és a 16. perc­ben nagy helyzetben hibázott I Németh. A jól rohamozó ha- J zaiak mezőnyfölénye a 29. perc- ! ben gólló érett: Török beadását | Németh lekezelte, egy cspl után | estében a kifutó Tóth l. mel'ett a hálóba lőíte a labdát. 1 :0. | A 37, percben Micskó futtában j leadott nagyerejű bombalövését j o győri kapus csők üggyel-baj- | jal tornászta ki a jobb sarokból. A szünet utón az 53. percben I Micskó átjátszotta az egész | győri védelmet, a 16-os sarka- j nál ózonban buktatták. Csór- j dós szabadrúgását Tóth nehe- j zen hárította. Tíz perccel ké- j sőbb Szántó kapura tört, az j ötösről naqy helyzetben maga­san a kapu fölé emelt. A 68. I percben Németh ívelte kapu elé ' a labdát. Korom átlépte, és Török tíz méterről senkit sem zavartatva célozta meg o ka­put, lövése azonban mellé szállt. A 81, percben Török beadását Németh két lépésről a jobbol­dali léc mellé fejelte. Befejezés előtt hat perccel az egymásra váró Dózsa védői közül Németh kiugrott és zavartalanul szerez­te meg az egyenlítő gólt. 1:1. Fekete László Oroszlány—Ganz-MÁV AG 5:0 (1:0), Oroszlány. Debreceni Vasutas—Volán SC 2:0 (1:0), Debrecen. Békéscsaba—Miskol­ci Vasutas 3:0 (0:0), Miskolc. Szolnok—Kecskemét 4:1 (2:0), Szolnok, Bp. Spartacus—Duna­újváros 1:0 (0:0), Budapest. BKV Előre—Várpalotai Bá­nyász 1:0 (1:0), Budapest. Do­rog—Pénzügyőr 1:0 (0:0), Bű­dapest. Szombathelyi Hala­dós—Egri Dózsa 3:0 (1:0). Szombathely. AZ NB I. B. ÁLLASA 1. Sz, Haladás 32 17 10 5 63-29 44 2. Dorog 32 17 7 8 53-39 41 3. MÁV DAC 32 15 10 7 39-27 40 4. Békéscsaba 32 15 7 10 42-36 37 5. Szolnoki MTE 32 17 2 13 52-39 36 6. Dunaújváros 32 14 7 11 42-34 35 7. Kecskemét 32 13 7 12 52-41 33 8. Várpalota 32 14 4 14 37-37 32 9. Oroszlány 32 10 11 11 40-38 31 10. Pénzügyőr 32 10 10 12 34-37 30 11. Szekszárd 32 9 12 11 38-46 30 12. Debr. VSC 32 10 9 13 29-38 29 13. Bp Spartacus 32 10 9 13 46-57 29 14. Ganz-MAVAG 32 9 10 13 43-40 28 15. Eger 32 8 11 13 32-44 27 16. BKV Előre 32 8 10 14 24-43 26 17. Volán 32 10 5 17 39-54 25 18. Misk. VSC 32 7 9 16 25-51 23 zött programja. Délelőtt gőz­fürdőben voltok o jótékosoK, délután pedig családtagjaikat fogadták a táborban, . Délután rövid megbeszélést tartott a szövetségi kapitány a játékosaival, majd megtekintet­ték az Esztergom—Kossuth KFSE NB It-es mérkőzés első félidejét. Utána ők maguk 's pályára mentek és 18.15-től 19.15-ig gyakoroltak. A vasárnap esti jelentés sze­rint minden játékos egészsé­ges és Esztergomban minden rendben van. . ci világ sportja 65 családos méhészetünket NB—HUNOR TÍPUSÚ KAPTÁROKKAL felszámolás miatt MEGEGYEZÉSES ÁRON értékesítjük A MÉHÉSZETI felszerelésekkel együtt BIKALI ALLAMI GAZDASAG, BIKAL. A siklósi várfesztivál alkalmával Harkányban rendezték meg a te­rületi lovasbajnokságok versenyét. Szombaton és vasárnap délután is nagy közönségsikert arattak a lovasok. Labdarúgó MB HL Vasas ti,—Lábod 3:1 (3:0), Pécsújhegy, Paks—Nagymó- nyok 3:3 (3:0), Paks. Mohács— Steinmetz SE 1:0 (0:0), Mohács, Volán 12-es—Fonnád 7:3 (4:1), Szigetvár, Szekszárdi Vasas— Mezőfalva 3:2 (2:0), Szekszárd, AZ NB III, ALLÁSA 1. M.-Szászvár 28 21 4 3 59-17 46 2. Porcelán 29 16 6 7 56-32 38 3. Mohács 29 14 9 6 49-27 37 4. Volán 12. 26 12 10 6 57-25 34 S. PEAC 28 15 4 9 67-43 34 6. BTC 28 14 6 8 50-37 34 7. Mezőfalva 28 10 11 7 40-31 31 a. Kaposvár 29 12 6 11 67-49 30 9. Paks 28 10 10 8 50-45 30 10. Szekszárd 28 12 5 11 41-38 29 11. Nagymányok 28 8 8 12 29-41 24 12. Nagyatád 28 8 7 13 38-63 23 fi. Steinmetr 28 7 7 14 25-33 21 14. Vasas II. 28 7 S 16 40-61 19 1 \ Fornád 28 5 7 16 35-75 17 16. Lábod 28 \ i » 19-105 5 Labdarúgó megyebajnokság Boly—Szentegát 5:1 (2:1), Boly. Pécsi Vasas—Szederkény 2:1 (1:0), Ifjúsági-stadion, Sik­lós—Szigetvári Kinizsi 3:1 (3:1), Siklós, Sellye—Sátorhely 7:0 (2:0), Sellye. Beremend—Töttös 2:0 (0:0), Beremend. Pécsi Ki­nizsi—Kesztyűgyár elmaradt. Mágocs—István-akna 4:0 (2:0), Mágocs. Véménd—Gázmű 2:2 (2:1), Véménd. 0 LENINGRAD: A sakkvílág­bajnoki zónaközi döntő 6. for­dulója után az élcsoport állása: 1. Larsen 5 (1), 2. Byrne 5, 3. Korcsnoj 4 (1). # SZÓFIA: Vasárnap a négy­ezer méteres terepfutással be­fejeződött Szófiában a Nemzet­közi öttusa-verseny. Az össze­tett csapatverseny végeredmé­nye: I. Bulgária 14 825 pont, 2. Moszkva válogatott 14 565 pont, 3. Magyarország 14 548 pont. 0 BASEL: Az FC Basel a : Young Boys felett aratott 3:2 arányú győzelmével megnyerte 1 a svájci bajnokságot. Az utolsó ' forduló másik érdekes mérkőzé­sén, a Lausanne gólözönnei, i 8:0-ra nyert o Chiosso ellen, I ennek a mérkőzésnek magyar i szempontból oz az érdekessége, j hogy Öve Grahn, a svéd váló- I gatott tagja öt gólt lőtt. Kü- : lönben a svájci góllövőlista élen i Grahn és Hitzfeld végzett 18- 18 góllal. # RÓMA: A nemzetközi te­niszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében a spanyol Oran- tes 3:6, 7:6, 6:3, 4:6, 7:6-ra győzött a holland Okker ellen. Női egyes döntö: Goolagona (ausztráliai)—Evert (amerikai) 7:6, 6:0. Női páros döntő: Wade, Morozova (angol, szov- jet)-Navratilova, Tomanova (csehszlovák) 3:6, 6:2, 7:5. 0 MOSZKVA: Anglia labda- rúgó-válogatottjo barátságos mérkőzésen 2:1 (1 :0) arányban győzött a Szovjetunió váloga­tottja ellen. A mérkőzésnek 85 000 nézője volt. 0 OSTRAVA: Svédország- Csehszlovákia 3:1 (0:0), után­pótlás válogatottak EB-selejte- zöje. Veresége ellenére a cseh­szlovák együttes lett a csopcrt- első, bekerült a negyeddöntőbe, 0 ZELL AM SEE: A nemzet­közi teniszverseny férfi egyesé­nek negyeddöntőjében Varga az első játszmát 6:1-re nyerte az osztrák dr. Gradischnigg, a második játszmát ellenfele fel­adta. Férfi párosban Varga dr. Blanke-val az oldalán a ne­gyeddöntőben 6:4, 6:3-ra győ­zött egy osztrák kettős ellen. VÁLLALATOK, KISKERT-TULAJDONOSOK, FIGYELEM! MEG NEM KÉSŐ! Egynyári virágpalántáit még beszerelhetők a Pécsi Kertészeti Vállalat parképítő üzemében. Pécs, Bolgár Néphadsereg útja (Siklósi út 104.) a temető főbejáratával szemben.