Dunántúli Napló, 1973. május (30. évfolyam, 109-138. szám)

1973-05-21 / 128. szám

Nehéz helyzetben a Komló és a OVIK ZTE—0. Dózsa: 0:3. Fazekas lövését Déri hárítja Röviden Modellezés. Orfűn rendé/ték a hajómodellek 1973, évi úttörő olimpiájának megyei döntőjét. A győzelmet Varga Csaba (Épí­tők úti alt. isk.) szerezte meg. A vitorlás hajómodéllek felnőtt megyei bajnokságán a kategó­riák győztesei a következők vol­tak: Kovács (MHSZ Ércbányász). Kalkó (MHSZ Éicbányász két szántban is) a versenyen 62 hajó állt rajthoz. Kosárlabda. PMSC—Esztergom 81 :64 (37:31) NB II, férfi mér­kőzés. Legjobb dobók: Lovas, Darázs, Bundás, Tóth (11—11). Tanárképző Főiskola—Tatabá­nya 69:60 (31:21) NB II. női mérkőzés. Legjobb dobók: Bíró 24, Csaba 18, Asztalitenisz, Szombaton és vasárnap rendezték négy me­gye részvételével a területi ser­dülő asztalitenisz bajnokságöt. Egyéniben Szita (PEAC) diadal­maskodott és a csapatversenyt is a PEAC együttese nyerte, Ez történt az NB L B-ben Sem a kiesés, sem a feljutás nem dőlt el Későn hairázik a Dunaúiváros, menekül a Volán Dorog-Siekszárdi Dózsa 3:2 (0:1), Dorog, 3000 néző, Vezet­te: Jaczina. Dorog: Schnitzer — Aspirány, Tóth. Temesvári, Horváth P., Kiss. Ecker, Takács (Laczkó az 56. percben), Vi- rágh, Peszeki, Bartalos. Edző: Varga János. Szekszárdi Li- povszky - Szántó, Korner, Vá­gó, Simon (Korom, az 55. perc­ben), Csordás, Zielbauer, Mics- kó, Kálász (Németh, a 75. peré­ben), Hadi, Török. Edző: Kiss János. Az első percben Kalász jobb­oldali beadását Zielbauer ka­pura lőtte, a labdát Schnitzer isrnét az összekötő elé ütötte, és a fejese a vetődő kapus te­nyerét érintve a jobb felső sá­rokba pattant. A 48, percben Peszeki a 16-Osról futtából óriási gólt ragasztott ö szek­szárdiak kapujának bal felső sarkába. A 61. percben a veze­tést is megszerezte a Dorog, Bartalos beadását Virágh vág­ta a léc alá. A 78. percben Pe­szeki Laczkót szöktette, aki két védő között átverekedte magát, és a 16-osról laposan a jobb sarokba lőtt. 3:1. Az utolsó elől-, ti percben a hazai védelem könnyelműsködését kihasználva szépített a Szekszárd, egy le­pattanó labdát Korom 6 mé­terről továbbított a kapuba. Jók: Schnitzer, Kiss, Horváth P., Virágh, Ecker, illetve Szántó, Vágó, Zielbauer és Micskó. További eredmények: MÁV DAC-Haladás 3:1 (1 :1), Duna- újváros-Szölnok 4:0 (2:0), Vár­palota-Pénzügyőr 2:1 (2:Ó), Miskolc-Eger 3:1 (3:0), Békés- csaba-Debrecen 3:1 (1:1), Oroszlány-Kecskémét 3:2 (2:1), Volán-Ganz MAVAG 2:0 (1:0). DVTK—Egyetértés 2:1 (1:1) Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Halász. Góllövő: Horváth, Fe­kete, illetve Halápi. Gyors góllal kezdődött a mér­kőzés. Rögtön a kezdés után baloldali DVTK-támadás végén Görgei Tatárhoz játszott, aki tíz méterről kapura lőtt. Varga ki­ütötte a labdát, s a befutó Hor­váth három lépésről az üres ka­pu baloldalába lőtt (1 :0). A 22. percben egy baloldali táma­dásnál Weimper lövésszerű be­adása a diósgyőri védők előtt elsuhant, s a jobbszélre húzó­dott Halápi tíz méterről kapura löt. (1:1). A szünet után, akárcsak az első félidőben, ismét a DVTK kezdett jól s a 49. percben megszerezte a vezetést. Hajdú ívelte előre a labdát, amely az ötösön álló Tatárról Fekete elé pattant, s ő négy lépésről a jobb sarokba továbbított (2:1). Csepel—Videoton 2:2 (1:1) Csepel, 3500 néző. V.: Cser- nefalvi. Góllövők: Burka, Wol- lek, illetve Németh, Szurgent. Videoton: Kovács L. — Hor­váth T., Kovács J., Fejes, Szabó K. — Nagy III. Karsai, Burka - Wollek, Nagy II., Szalmásy, Csepel: Fatér — Horváth S., Sándor, Kandi, Hunyadi - Gu­lyás, LösohcZi — Bartos, Né­meth, Szurgent, Buronyi. Az 5. percben a Videoton szerezte meg a vezetést. Burka a 16-os oldalvonalától beívelt, c hazai védők és Fatér kapus is elnézték a labdát, amely aka­dálytalanul került a hálóba (1 ;0). A 25. percben egyenlített a Csepel: az újonc Horváth S beadását Németh 14 méterről kapásból a bal felső sarokba vágta (1:1). A 66. perc a Cse­pel számára hozott vezetést. Bartos labdáját Szurgent a bal alsó sarokba perdítette (1:2). A 73. percben a vidékiek egyen­lítettek: Kars'ai labdáját Wollek értékesítette (2:2). Alacsony színvonalú mérkő­zést vívott a két csapat és né­ha a küzdelemjelleg domboro- dot ki. Helyzeteinek jobb ki­használásával győzhetett volna a Csepel. A Videoton védelme ezúttal nagyon gyengélkedett. J Jók: Kovács L„ Karsai, Burka, j és Wollek, illetve Horváth S., j Losonczi, Németh és Szurgent. j Salgótarjáni Bányász— Rába ETO 2:1 (0:0) Salgótarján, 4000 néző, v.: Szávó. Góllövők: Jeck (2), Illetve Varsányi. A második félidő SBTC tá­madásokkal kezdődött, az 58. percben szögletrúgás után Ko­vács visszafejelte a labdát Jeck elé,, aki jobboldalról bal lábbal j lőtt a tehetetlen Földes mellett o hálóba (1 :0). A 63. percben Kovács fejelt a 16-os széléről kapura, Jeck egy méterről a hálóba sodorta a labdát (2:0). Egy perc múlva szépített az ETO. Pénzes 30 méterről gyen­ge lövést küldött Magyar ka­puiára, a kapus a labdát kiej­tette, s Varsányi közelről rúg­ta a hálóba (2:1). A mérkőzés ♦Bután huLlámzó küzdelmes volt. [ Tatabányai Bányász—SZEOL 2:1 (2:0) Tatabánya, 5000 néző, v.: Ta- polczai. Góllövők: Takács, Szabó, il­letve Vass, Tatabánya: Csepecz - Her­nádi, Kovács, Horváth T. - Hor­váth F., Laczkó, Szabó, Ta kacs (Zöldi, 88. p.) — Kőműves. Göröcs (Arany, 47. p.), Nagy. SZEOL: Nagy - Várhelyi II!., Zámbori, Bánfalvi, Virág - Var­ga, Vörös, Mészár - Imri (An­tal, 62. p.), Vass, Berkes. A hazai rohamok a 11. perc­ben góllá értek. Göröcs átadá­sát Takács kapta, a védők le­álltak, lest vitattak, a csatár 12 méterről a kifutó Nagy mellett a bal alsó sarokbá lőtt (1:0). Továbbra is a bányászok ját­szottak fölényben. A 34. perc­ben Kőműves lövése Nagyról kipattant. Szabó ott termett, kö­zelről a kapu közepébe rúgta (2:0). A 68. percben szépített a SZEOL. Horváth L. fölöslege­sen szabálytalankodott, Vörös szabadrúgását Vass mintegy 5 méterről csúsztatott fejessel küldte a labdát a bal alsó sa­rokba (2:1). * AZ NB I. B ÁLLASA 1. Haladás 9 14 10 5 55-28 38 2. Dorog 29 15 6 8 50-39 36 3. MÁV DAC 29 14 8 7 34-25 36 4. Dunaújváros 29 13 •7 9 38-17 33 5. Szolnoki MTE 29 15 2 12 46-34 32 6. Kecskemét 29 12 7 10 45-34 31 7. Békéscsaba 29 12 7 10 34-34 31 8. Várpalota sé 13 4 12 31-33 3C 9. Oroszlány 29 9 11 9 35-35 29 10. Pénzügyőr 1 29 9 10 10 30-32 28 11. Bp. Spart. 29 9 9 11 45-53 27 12. Szekszárd 29 8 11 10 35-43 27 13. Ganz MÁVAG 29 8 10 11 42-33 26 14. Debrecen 29 9 8 12 27-37 26 15. Eger 29 7 11 11 31-39 25 16. BKV Előre 29 7 10 12 21-39 24 17. Volán 29 9 4 16 36-51 22 18. Miskolc 29 6 9 14 21-40 21 Ezúttal Makray a győztes... FTC—Komló: 1:0. Makray és Ebedli harca a labdáért Évadnyitó a Balatonon Ragyogó napsütéssel, stran­dolásra alkalmas hőmérsékletű időben, zászlófelvonással kez­dődött tegnap délelőtt Siófokon, a Dimitrov-pcrrkbán a hagyo­mányos balatoni évadnyitó. — Nemzetközi ügyességi autóver­seny. a dunántúli kisvárosok if­júsági aszfaltrajzverseny (az Európa szálló előtti téren), az OKISZ Kupáért folyó sakkver. seny országos döntője, valamint Krúdy Gyula emléktáblájának leleplezése tarkította a hivatalos balatoni nyár első napját, ♦ A Somogy megyei KISZÖV vasárnap rendezte még a már hagyományos országos balatoni horgászversenyt. A fonyódligeti Építők Gyermeküdülője előtti partszakaszon több mint száz szövetkezeti horgász próbált sze­rencsét. A győztes és a vándor­serleg tulajdonosa Gábor Ist­ván a tamási Vegyesipari Ktsz dolgozója lett, aki 2820 pontot ért eí. Százhatvannyolc darab ; kisméretű halat fogott ki. Miért ítélt tizenegyest Vízhányó? Dunai dr: „A második félidő alapján győzhettünk volna“ Lantos Mihály: Nem hittük el, hogy elhozhatunk egy pontot A labdarúgó NB l. 26. for­dulójában mindössze egy pontra tellett a két baranyai csapat erejéből. Igaz ez az1 egy pont nagyon értékes a PMSC számá­ra, a Komló viszont továbbra is nehéz helyzetben van. De néz­zük az eseményeket időrendi sorrendben. Szombaton délután szomo­rúak váltak a komlói játékosok a Népstadion öltözőjében. Iga­za volt Lantos Mihálynak, ami­kor a következőket mondta; — Nem hittétek el, hogy el­hozhatunk egy pontot a Ferenc­várostól. Az a csapat, amely nem bízik magában, megérdem­li, hogy így álljon a táblázaton. A játékosok lógó fejjel hall­gatták az edzőt, mert azon a délutánon valóban csak rajtuk múlott, hogy nem értek ei leg­alább egy döntetlent. Bencsik háromszor is 100 százalékos gólhelyzetbe került. Az apróter­metű szélső így nyilatkozott a találkozó lefújása után: — Már az első félidőben is lőhettem volna két gólt. Először elpattant előlem a labda és Géczi megkaparintotta. A fél­idő utolsó percében Horváth Laci remekül ívelt középre, meg­vallom kissé meglepett a nagy lehetőség és erővel lőttem ka­pura. Ha egy pillanatra kivárok és helyezem a labdát, akkor Géczi nem védhette volna a lö­vést. A második félidőben meg az volt a hiba annál a nagy helyzetnél, hogy gyengén talál­tam el a labdát és Megyesi a gólvonal előtt elérte. Az elmúlt évben az én gólommal győztük te a Ferencvárost Most Ti a lá­bamban volt az egyik porit, de sajnos ezúttal egyszer sem si­került a kapuba találni. Tallósit a vereség mellett az. is bántotta, hogy sárga lapot kapott, így egy hét múlva „pi­hennie" keli. SzilvásI játékve­zető így indokolta a sárgalapos figyelmeztetést: T~ Tallósi már harmadszor szabálytalanul akasztotta a Fe­rencváros csatárait. A sorozatos szabálytalankodásért sárga la­pot kellett adnom a hátvédnek. * Pécsett vidámabb volt a han­gulat, hisz a döntetlennel a PMSC előrébb lépett a tábláza­ton. A legboldogabb Zombori az egyenlítő gól szerzője volt. — Először arra gondoltam, hogy beadom a labdát, mert láttam, hogy Jánosi fut a kapu felé, — mondotta a pécsi gól­szerző — aztán észrevettem, hogy Tamás kimozdul a kapujá­ból. Hirtelen arra gondoltam, mi lenne ha rálőném a hosszú sarokba. Szerencsém volt, a labda a hálóban kötött ki, Dr. Dunai János gratulált a játékosoknak, lelkesedésükért és küzdeniakarásukért. A mérkőzés tapasztalatait így foglalta ösz- sze: — Az első félidőben a Vasas volt jobb, fordulás után mi kez­deményeztünk többet. A máso­dik félidőben nyújtott /áték alapján akár a győzelmet is megszerezhettük volna. A szurkolók közül sokan vi­tatták Vízhányó játékvezető íté­letét a Vasas 11~ese előtt. A játékvezetői öltözőben Vízhányó László kérdésünkre a következő választ adta: — A szabály egyértelmű, a 16-oson belül történt az eset. Vidátsot először meglökték, ak­kor még engedtem tovább, de másodszorra újabb szabályta­lanság történt, felvágták a já­tékost, amiért nem lehet mást ítélni, csak 11-est, LL Egy-iksz-kettő A HDN totótippjeí a követkézé hétre: 1- Egyetértés—Bp. Honvéd. Különös csapot az Egyetértés, Verte nemrég fl* éllovas Újpesti Dózsát, veretett vasárnap c sereghajtó Diósgyőr ál­tal. Verje meg őt most: a Honvédő Tipp: 2. 2. Szeged—Csepel. Még o SZEOL is könnyen kint találhatja magát az N3 l-ből, ezért nagyon ráhajt a pon­tokra. Adjunk esélyt azonban a dön­tetlennek is. Tippünk: 1 x. 3. Rába ETO—MIK. A Győr esé­lyes a vidék legjobbja címre, az MTK-nak már nincsenek kiesési gond­jai. A Győr tehát hajtani fog. Pont- osztozkodás a legvalószínűbb. Tipp: x 1. 4. Videoton—PMSC. A hazaiak as erősebbek, a Pécs legfeljebb egy pont megszerzésében reménykedhet! Tipp; 1 x. 5. Komló—Salgótarján, Vereség esetén a Komló megnézheti magát. Az óvatosabbak ikszet is tehetnek. Tippünk: 1. 6. Debrecen—Dorog. Ha nem ste* di össze magát a Debrecen, • ó* Ki­esés sorsára kerülhet. A Dorog vi­szont az NB l-be jutásért hajt Nagy küzdelem lesz, ahol mindkettő nyer­het. Tipp: 1 2. 7. BKV Előre—Dunaújváros. A ki­esés rémétől fenyegetett BKV Előre egyre-másra szerzi most pontjait, leg­utóbb otthon a vezető Szombathelyt fektette kétvállra, minekutána persze sokan bundát kiabáltak. (Totógyil­kosság volt.) Nos, akkor? Tipp: z 1a 8. Volán—MÁV DAC. A tét nagy: a Volán bent akar maradni, a Győr fel akar kerülni. Esélyes a MÁV DAC, de az egy ide, egy oda sem kizárt. Tipp: 2 x. 9. Szekszárd—Ganz-MAVAG. Szó- , szélyes otthon a Szekszárd, ezért né­mi esélyt még a Ganz-MÁVAG-nak is adnunk keli. Tipp: 1x2. 10. Pénzügyőr—Kecskemét. A végé­re leeresztett a Kecskemét, legfeljebb egy pontra jó. Tipp: 1 x. 11. Miskolc—Várpalota. Az MVSC menekül az utolsó helyről, vasárnap idegenben legyőzte az Egert. Most is győzhet. Tipp: 1 x. 12. Gyöngyös—Kossuth KFSE. A KKFSE nemrég idegenben legyőzte a második helyen álló Vácot. Legkeve­sebb egy pontot Gyöngyösről is el­hoz. Tippünk: x 2. 13. KOMEP—Olajbányász. Jé ott­hon a KOMEP. Tipp: x 1. Pótmérkőzések: 14. Pécs! Bányász— Győri Dózsa. Tipp: x 1. 15. Győri Elektromos—Bakony. Tipp: x. 16. Ka­posvári Táncsics—Sabaria. Tipp: t, Arrivederct, Juventus, Milan, Intee* nationale) Vége az olasz bajnok­ságnak, első lett a Juvc. Egyelőre tehát nem lesznek a totóban olasz elsőligás meccsek. Csökken az iks»> termés. (— mx —I O MONZA: Az olaszországi Monzában, a motoros világbaj­nokság negyedik fordulóidban tragikus bukások történtek a 250 köbcentis géposztályban. Az olasz Renzo Pasolini és a finn Jarno Gaarinen meghalt, a svéd Borje lansson, a japán Hideo Kanaya is súlyos sérü­lést szenvedett. A 14 lányi me­zőnyből csak heten úsztak meg baj nélkül a nagy összeütkö­zést. Saarinen, a 250 kcm-es géposztály világbajnoka és a Yamaha csapat kaoitánya ép­pen a verseny előtt egy nappal nyilatkozód, hogy minden fu­tam veszélyes vállalkozás és a visszavonulás gondolatával fog­lalkozik. I \