Dunántúli Napló, 1972. március (29. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-21 / 68. szám

Makra? és Kovács hárítanak egy ferencvárosi támadást Kocsis csatázik az MTK-védőkkeL Csordás és Márton elő! tisztáz a Szállítók kapusa. Újabb siker a kökönyösi pályán Komiéi Bányász—Ferencváros 1:0 (1:0) SPORT Komíá. 30CC néző. Vezette: Marton (Szifwási, Teuschler). Komlói Bányász: Buűs — Kótai, Kovács, Makray, Csordás — Solymosi, Treseti. Orsós — Bor- dács, Juhász, Bencsik. Edző: Lantos Mihály. Ferencváros: Gé­sa — Vépi, Páacsics, Bálint M egyesi, Juhász, KQ, Fűsi, Bra- nikovíts, Albert, Muchcu Edző: Csanádi Ferenc, Csere: Orsós helyett Mohácsik az 59. perc­ben, Füsi helyett Rákosi az 58. percben. Góllövő: Bencsik a 74. percben. Szögletarány: 6:3 a Ferencváros javára. Tapogatózó mezőnyjátékkal Veitek el az első percek. A Kom­ló széltől támogatva játszott ez első félidőben. Az 5. percben Csordás röviden adott haza, Mucha rácsapott a labdára, de m kifutó kapusba lőtt s a vissza­pattanó labdát mentani tudták a komiál védők. A 7. percben Solymosi futtatta Bordácst A szélső beívelése étszállt a túlsó oldalra Juhász elé, de a gólzsák tó vés« elkerülte Géczf kapuját kiegyenlített volt a küzdelem, a iPerencwónes nem tudott fölényt kiharcolni. A megerősített kom­iéi védelem tartani tudta a ven­dégek támadóit. A 31. percbe«« az előretörő Tresoh a kiugró iü&ászhaz jóbssott, de Juhász ka­pu mellé gurított A 36. percben Orsóst buktatták a Ferencváros védői. Solymosi 25 méteres sza­badrúgása kapu fölé szállt A félidő utolsó percei a komlóia­ké voltak. A 40. percben ismét Solymosi lövése veszélyeztette Géczi kapuját Szünet utón Ferencvárosi tá­madásokkal folytatódott a játék. A vendégeknél Albert, aki az el­ső félidőben hátulról irányított, most előre húzódott Az 54. perc­ben Bencsik beadását kellett Géczinek lehúznia. Hevesebb lett a küzdelem. A 62. percben B ran iko vies becsapta a komlói védőket de az ötösről kapu meilé lőtt A Ferencváros erősí­tett A komlói védelem nagy harcot vívott a ferenvárosi csa­tárokkal. A vendégek szorongat­tak. Sorozatos ferencvárosi tá­madások után váratlanul a kom­lóiak értek el gólt A 74. perc­ben Bencsik e középen kiugrott, lefutotta a védőket, Gécziről szögletre pattant a labda. A be­ívelést Bordócs végezte, a labda átszállt a védők felett és Bencsik 12 méterről laposan a kapu jobb alsó sarkába lőtt 1:0 a Komló! javára. A Fatwncváros nagy erővel tá­madott A komlói védők, kitű­nően álltak a lábukon. Buűsnak nem egy alkalommal kellett be­bizonyítani jó formáját. A 85. percben Rákosi nagy lövését védte a komlóiak kapusa, a 89. percben Albert védőkről lepat­tanó labdáját kellett tisztáznia Buűsnak. A mérkőzés előtt a komlói szurkolók kiegyeztek volna a döntetlenben. Még a leglelke­sebbek sem számítottak csapa­tuk győzelmére. A Ferencváros többet támadott, a zöld-fehérek próbálkozási azonban erőtlenek, tervszerűtlenek voltak és a jól megszervezett, fegyelmezetten játszó komlói védelem sikeresen állta az ostromot. A Bányász csapat Bencsik révén ügyesen kihasználta a kínálkozó lehető­séget és magénak biztosította mind a két pontot. A Ferencvá­ros Komlón mutatott játéka ke­vés volt a győzelemhez. A Kom­lói Bányász bajnoki mérkőzésen első alkalommal győzött a Fe­rencváros eilen. A komlóiak leg­jobbjai: Buús, Kovács, Kótai és Bencsik voltak. A Ferencváros játékosok közül: Táncsics, Ju­hász és Branikovits játéka érde­mel említést Hegyi István Mérkőzésről mérkőzésre Labdarúgó NB L Változatlanul gyongéíkodlk a Dózsa csatársora MTTC-Pécsi Dózsa 1:0 (0:0) Rtongárfa bit 45W tózS. ¥«- »ette: Mürtcz (dr. Vinczé, Tapol- ezay). MTK: Hajdú — Török, Kanász, Csorna, Csetényi — Strasszer, Kovács, Dunai — Sár­közi, Kiss Ti Becsei. Edző: Ta­licska Tibor. Pécs: Rapp — Her­nádi, Solymosi, Komád I., Kin­cses I. — Kocsis, Kincses H. — Jánosi, Da ka, Máté, Tóth !. Ed­ző: Preiner Kálmán. Csere: Kin­cses II. helyett: Rónai a 4. perc­ben. Rónai helyett Tüske az 58. percben. Góllövők: Kovács az 54. percben, Szögieíarány: 8:1 (4:0) az MTK javára. Az első helyzet a Dózsa ka­puja előtt adódott a 2. perc­ben, de Kiss T. közelről fölé fe­jelt Egy perc múlva cserére kényszerül a pécsi csapat. Kin­cses II. sérülése kiújult, el kellett hagynia a pályát Rónai állt be jóbbszélre és Jánosi húzódott a bal oldalra. A 7. percben Tóth I. fejesét védte Hajdú. MTK ellen- támadás során egy rosszul sike­rült hazaadást csípett el Kiss T., a lövést Rapp szögletre ütötte. A 12. percben Jánosi ügyes cse­lekkel futott el a halszélen, át­adását Daka 20 méterről mellé lőtte. Ezt követően negyedórán keresztül hazai fölény jellemezte a mérkőzést. A 28. percben Má­té hozta fel a labdát saját tér­feléről, két csellel tisztára ját­szotta magát, a 16-os felé kö­zeledve Kanász felvágta. A sza­badrúgást Konrád I. fölé lőtte. A 36. percben Máté átadását Rónai ívelte be, de Jánosi kapu fölé fejelte a labdát. A félidő utolsó percében Kiss T. hibázott a pécsi kapu előtt. A szünetben Preiner Kálmán arra kérte a játékosokat, hogy bátrabban kezdeményezzenek, ne tartogassák feleslegesen a labdái A második félidő veszé­lyes MTK támadásokkal kezdő­dött A 48. percben Strasszer bombája a felső lécet találta el. Egy perc múlva Jánosi futott el a balszélen, Török és Kanász a kapura lövés előtt közös erővel szerelte. Az 52. percben Daka lövését Hajdú kifutva hárította. Az 54. percben esett a mérkő­zés egyetlen gólja. Sárközi át­adását Kovács 20 méterről kapura lőtte, a labda a kapufát érintve a jobb sorokban kötött ki, (A mérkőzés után Rapp a kö­vetkezőt mondta a gólról: — A lövés előtt nagy tömörülés volt a kapu előterében, nem láttam a labdát, ezért nem védhettem.) A gól fellelkesítette az MTK-t, több támadást vezettek a pécsi kapu felé. Előbb Sárközi, majd Kovács és Kiss T. előtt kínálko­zott lehetőség, a pécsi védelem azonban időben menteni tudott. A 65. percben Kocsis—Máté— Kocsis volt a labda útja, a kö­zéppályás' játékos jó helyzetbe került, de kivárt és a hazai vé­dők felszabadítottak. Élénkebb lett a játék, a Dózsának is akadt helyzete, a támadók azon­ban pontatlanul lőttek, a labda rendszerint elkerülte a kaput. A 67. percben Tüske hozta magát jó helyzetbe, bombája fölé szállt. A 79. percben Solymosi fölé lőtt egy szabadrúgást A Dózsa ezúttal is passzív tá- madásorának köszönheti, hogy vesztesen hagyta el a játékte­ret. A csatárok bátortalanok voltak, sokat körülmányeskedíek és ha sikerült helyzetet terem­teniük, akkor pontatlanul lőttek. A legjobb csaoatrész ezúttal is a védelem volt Konráddal az tette az a körülmény, hogy már az első percekben cserélni kellett sérülés miatt. Az MTK-ból Tö­rök, Csorna, Kovács és Sárközi játéka emelkedett ki. A illa- fehérek legjobbjai Rapp, Soly­mosi, Konrád I. és Kocsis voltak. Lázár Lajos Rába ETO—Haladás VSE 2:0 (1:0). Győr, 4000 néző. Vezette: Bana (Al­berti, Pusztai). Rába ETO: Földes — Pozsgai, Orbán, Kiss, Magyar — Horvátul, Somogyi, Póczik — Stclcz, Korsós, Glázer KL Edző: Dombos Ágoston (Győrfi László). Haladás VSE: Szarka — Szántai — Pék, Né­meth, Bokor, Balogh — Halmos!, Kulcsár — Farkas, Bíró, Iszak. Edző: .Fehérvári Alfréd. Csere: Bíró helyett Király a 46. percben. Pék helyett Kiss a 73. percben. Gól lövő: Stolcz a 3. percben, Horváth B. a 48. perc­ben. Szögletarány: 7:5 a Haladás VSE javára. VM Egyetértés—Diósgyőr Is® (®:0). Diósgyőr, 10 000 néző. Vezette: Bi- róczki (Szabó Z.p Haláp M.). VM Egyetértés: Varga — Galambos, Jó- zsa, Komáromi, Sóvári — Nell, Sik­lósi — Halápi, Szuromi, Szepesi, Weimper. Edző: Szűcs Gyula. Diós­győr: Veréb — Kovács, Salamon, Hajas, Kollcth — Oláh, Kendi — Vass, Földesl, Druzsin, Gass. Edző: Mathesz Imre. Csere: Galambos he­lyett Szántai, Szepesi helyett Kará­ba, mindkettő a 62. percben. Gól­lövő: Veréb (öngól) a 67. percben. Szögietarány: 10:3 (5:2) a Diósgyőr javára» Salgótarján—Csepel f:§ (1:05. Csepef, 3500 néző. Vezette: Hámori (Csernefalvi, Molnár). Salgótarján: Magyar — Gecse, Kmetty, Horváth, Vertig — Szalai, Répás Básti — Szoó, Kajdi, Jeck. Edző: Moór Ede. Csepel: Lemezkor — Molnár, Sán­dor, Kandi, Hunyadi — Vellai, Gu­lyás — Varga, Losonczl, Bartos, Ke­lemen. Edző: Keszthelyi Mihály. Cse­re: Kelemen helyett Kalmár <s 71. i percben. Kajdi helyett Kovács <a 71. percben, Szoó helyett Bortho e 80. percben. Gól lövő: Szoó ei 3. perc­ben. Szögletarány: 7:4 (ó:1) « Sal­gótarján javára. 8p„ Honvéd—Videoton 1:® f®:®). Székesfehérvár, 10 000 néző. Vezette: Hévizi (Borsós, Rúzsa). Bp. Honvéd: Bicskei — Kelemen, Dudás. Szűcs, Lukács — Pál, Komora — Pusztai, Kocsis, Kozma, Csepregi. Edző: Mé­száros József. Videoton: Szabó I. — Nagy III., Kovács, Fejes, Mester — Hartyáni, Karsal, Kácsor — V/ol- lek, Nagy II., Szalmásy. Edző: Kalo­csai Géza dr. Csere: Kácsor helyett Miskei a 75. percben. Szalmásy he­lyett Bodnár a 76. percben. Góllövő: Szabó I. az 54. percben (öngól). Szögletarány: 9:5 (5:1) a Videoton javára. Tatabánya—Vasas 1:1 (1:ft). Fóy utca, ŐÖ00 néző. Vezette: Baila (Pa­lotai, Soós J.). Tatabánya: Kother- mel — Horváth I., Kovács I., Laczkó, Kovácshegyi — Horváth F., Lódi — Szabó, Takács, Kőműves, Tóth K. Edző: Lakat Károly dr. Vasas- Mé­száros — Fábián, Török, Mészöly, Kovács, Ihász — Müller, Puskás dr.. Várad! B., Molnár, Púpos. Edző: Machos Ferenc. Gól lövő: Kőműves a 28. percben, Müller a 89. percben. Szögletarány: 9:8 (2:3) a Tatabánya javára. NB I. ÁLLASA 1. 0. Dózsa 18 13 4 1 52-17 30 2. SBTC 18 9 7 2 30-17 25 3. FTC 18 10 4 4 39-17 24 4. Vasas 18 8 6 4 29-17 22 5. Bp. Honvéd 18 8 5 5 23-16 21 6. Tatabánya 18 7 6 5 30-25 20 7. Komló 18 6 7 5 18-30 19 6. Rába ETO 18 5 8 5 20-28 18 9. Egyetértés 18 5 7 6 19-19 17 10. Csepel 18 6 5 7 20-24 17 11. Pécs 18 4 7 7 10-13 15 12. Haladás 18 4 5 9 20-26 13 13. Videoton 18 5 3 10 16-28 13 14. Eger 18 4 4 10 21-39 12 15. DVTK 18 4 3 11 20-32 11 16. MTK 18 2 5 11 10-29 9 Értéke® egy pont Idegenben FŐSPED—Pécsi Bányász 1:1 (1:0) Labdarugó NB 1. B. jzegec—Várpalota 1 1, Kecske nét —Oroszlány 3:1 Bp. Spartacus— Vt>­ián SC 0:0, Békéscsaba—GANZ MAVAG 1:0, Debrecen­—Zalaeger­szeg 2:1, Dunaújvá ros —Dorog :1, Pénzügyőr—Szol noki MTE 2:1. MÁV DAC—Ózdi Kohász 3:1 AZ MB L B. állás* 1. SZEOL 20 13 4 3 44-23 30 2. Dunaújváros 20 11 7 2 26-11 29 3. ZTE 20 11 6 3 40-17 28 4. Debrecen 20 11 6 3 21- 9 28 5. MÁV DAC 20 8 10 2 31-18 2ó 6. Békéscsaba 20 7 8 5 28-24 22 j 7. Bp. Spart. 20 7 8 5 22-22 22 8. Dorog 20 6 9 5 21-18 21 9. Kecskemét 20 7 6 7 37-29 2C 10. Oroszlány 20 6 7 7 31-29 19 11. Várpalota 20 5 7 8 16-25 17 1 12. SZMTE 20 5 6 9 23-28 16 13. FÖSPED 20 5 6 9 22-34 16 14. Volán 20 4 7 9 23-34 15 15. Pénzügyőr 20 3 8 9 16-30 14 16. Ganz-M. 20 3 7 10 14-27 13 17. ózd 20 4 5 11 17-33 13 18. P. Bányász 30 3 5 12 18-39 11 Labdarúgó NB ii. Czabőn Samu tér. 700 néző. V.: Körös. FŐSPED: Ti ml er — Hierbeck, Bocsák, Ruttai, Kanyó, Bognár, Kaszás, Túrái, Bakk, Magyarosi, Glasz. Edző: Bu- zánszky Jenő. Pécs: Schneider — Kelemen, Tallósi, Györkő, Márton, (Ivanics, a szünetben). Ficzkó, Bartal, Vessző, Mérei, Palkovics, Csordás. Edző: Kontha Károly. Már az első percben vezetést szerezhetett volna a Bányász, de Márton jó helyzetben erőtle­nül lőtt kapura és Timler szög­letre ütötte a labdát. Az első negyed órában a hazaiak tá­madtak többet. A 15. percben Schneider bravúrosan hárította Magyarosi fejesét. A 19. perc­ben újabb lehetőség nyílott a Bányász csatárok előtt, Csordás azonban a 11-es ponton lyukat rúgott. Ezután kiegyenlítettebb lett a játék, mindkét kapu előtt adódott lehetőség. Feltűnt, hogy a játékosok idegeskednek, sok hibával játszanak. A hazaiak a 40. percben szerezték meg a ve­zetést, az elmélázó Bányász vé­dők mellett Bakk a kapu bal élen. A Dózsa helyzetét nehezí- ] sarkába lőtt (1:0). Pécsi VSK—NIKE Fűzfái AK 0:8. Pécs, Ó00 néző. V.: Jcczina. PVSK: Ábrahám — Gáspár, Szabó, Hamar, Balázs I., Grünwald, Fodor, Nagy, Somogyvári (Balázs II.), Viola, Var­ga. Edző: Horváth László. Fűzfő: Marcsik — Kiss, László, Balatoni, Takács I., Fehér, Demeter (Molnár), Megyeri, Zaharovics, Saller, Tóth. Edző: Galgóczi Ottó. A fűzfői csa­pat az első félidőben többet kezde­ményezett. Szünet után a vasutasok Irányították a játékot. A mérkőzés nagy részében a mezőnyben folyt a küzdelem. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. A döntetlen eredmény megfelel a játék képének. Jók: Sza­bó, Balázs I., Varga, illetve László, Balatoni és Fehér. Bauxitbányász SE (Yapoleza)—Pé­csi Ércbányász 1:1 (1:1). Pécs, 5000 néző. V.: Dér. Bauxitbányász: Pétervári — Frantal, Dalnóki, Sápi, Tulok, Katona, Kolesánszky, Für (Hegedűs), Kraszner, Budai, László. Edző: Zámbó Emil. Pécs: Doszpod — Péhl, Farkas I., Gyürke, Borovácz (Szabó), Várbíró, Karel, Csőre, Far­kas II. (Fekete) Luba.styik, Tóth. Edző: Dunai János dr. Pécsi csapat nagy lendülettel kezdett, egymás­után vezette támadásait, később alábbhagyott a pécsiek lendülete, és a hazaiak védelme tartani tudta a pécsi támadókat. Az Ércbányász tá­madósora igen gyatrán, szétesően _- . játszott, különösen a szélsők qyen­igyekezet miatt követtek el né- | qélkedtek. Góllövők: Katona, illetve ha hibákat. A Bányászból Tállá- I ("-«sb«')- Pítervóri, s> nyújtotta a legjobb teljesít- 1 ményt. Rajta kívül elsősorban S;hneider, Méret és Palkovics érdemel dicséretet. A Szállítók legjobbjai Hierbeck, Bakk, Ma­gyarosi és ©!a$z vájtak. Fordulás utón az 53. percben kiegyenlíthetett volna a pécsi csa­pat, de Bartal a kapufát találta el, a visszapattanó labdát a ka­pus elcsípte. A Bányász szerette volna megszerezni a kiegyenlítő gólt és ez nyomasztólag hatott a játékosokra, ezért sok volt c pontatlan átadás. A 70. percben Ivanics három hazai védőt át­játszva Ficzkóhoz továbbított. Ficzkó Palkovicsot szöktette, aki egy csel után hat méterről a léc alá lőtt. (1:1). A 84'. percben megszerezhette volna a Bányász a győzelmet jelentő gólt is, de Ivanics fejese a felső lécen csat­tant. A Bányász újabb értékes pont­tal tért haza a fővárosból. A küzdőszellemmel nem volt prob­léma, a játékosok valamennyien nagyon akartak és talán a nagy 1. Boly 16 10 6 — 31- 8 26 2. Mágocs István-akna 16 9 4 3 29-16 22 3. 16 8 4 4 37-16 20 4. Sz. Kinizsi 16 9 2 5 36-32 20 5. Vasas II. B. 15 8 3 4 28-19 19 6. Véménd 15 7 4 4 26-16 18 7. Siklós 15 7 3 5 13-14 17 8. P. Kesztyűgy. 15 5 5 5 19-22 15 9. P. Kinizsi 16 5 3 8 19-21 13 10. Töttös 16 5 2 9 25-32 12 11. Sz, Cipőgyár 15 5 2 8 22-33 12 12. P. Gázmű 16 4 3 9 13-22 11 13. Sásd 15 3 4 8 15-28 IC 14. Beremend 16 3 4 9 13-33 10 15. P. Vasas 16 3 3 10 13-27 9 Szekszárdi Dózsa—Savária Cipő­gyár 3:1, KOMÉP—Székesfehérvári MÁV Előre 1:0, Táncsics SE—Pápa 4:0, Bakony Vegyész—Almásfüzitő 1:0, Zalaegerszegi Dózsa—Olajbá­nyász 2:0, Győri Dózsa—Ajka! 5á- ayász 2JL NB II. NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Szekszurd 16 9 3 2 24- 9 23 2. Z. Dózsa 16 7 6 3 24-23 20 3. Fűzfő 16 7 5 4 22-16 19 4, Pápa ló 7 5 4 23-19 19 5. P. Ércb. 16 7 4 5 18-12 18 6. Győri D. 16 8 2 6 24-19 18 7. Bakony V, 16 6 5 5 19-18 17 8. Savaria 16 7 3 6 24-24 17 9. PVSK 16 7 2 7 23-19 16 10. Ajka 16 5 6 5 14-18 16 11. N.kanízsa 16 6 3 7 17-20 15 12. KOMÉP 16 5 4 7 12-17 14 13. Táncsics 16 5 3 8 22-23 13 14. Bauxitb. 16 4 5 7 19-21 13 15. Szív. MÁV 16 3 4 9 14-24 10 16. Almásf. 16 4 — 12 12-29 3 Labdarúgó NB Ili. Pécsi Porcelángyár—Bonyhádi Va­sas 3:0 (2:0), Porcelcngyári pálya. Vezette: Bálint. A Steinmetz SE— Nagymányok mérkőzést 29-ére ha­lasztották. Lábodi MEDOSZ.—Dombó­vári VSE 2:1 (1:1), Lábod Vezette: Szőke. Barcsi SK—Kaposvári Vasas 1:0 (1:0), Barcs. Vezette: Szloboda. PEAC—Szászvári Bányász 2:0 (T:0), Szászvár. Vezette. Király. Kaposvári Rákóczi—Pécsi BTC 1:0 (0:0), Mo­hácsi SZTE—Szekszárdi Vasas 1:0 (0:0). NB lü. 1. K. Rákóczi ÁLLASA 16 11 2 3 52-17 z4 2. P. Helyiipar ló 9 4 3 23-14 22 3. PEAC 16 7 6 3 33-24 20 4. Mohács 16 7 6 3 26-19 20 5. Lábod 16 7 5 4 33-21 19 6. Pécsi BTC 16 9 1 6 33-24 19 7. Sz. Vasas 16 7 3 6 21-24 17 8. Steinmetz SE 15 5 4 6 16-21 14 9. Bonyháá 16 4 6 6 21-34 14 10. K. Vasas 16 5 3 8 20-21 13 11. Dombóvár 16 5 3 8 17-22 13 12. Nagymányok 15 6 1 8 17-24 13 13. Volán 12-es 16 5 2 9 23-30 12 14. Barcs 16 4 4 8 14-27 12 15. Szászvár 16 3 5 8 17-23 11 16. Porcéi ángy. 16 3 5 8 14-29 11 Megyehajnoksag Ércbányász II.—Véménd 0:0, Érc­bányász pálya, Mágocs—Siklós 2:1 (1:0), Siklós, Boly—P. Vasas 3:0 (1:0) Ifjúsági stadion, P. Kinizsi—P. Gáz­mű 1:0 (1:0), Töttös—István-akna 2:2 (1:1), Töttös, Vasas II. B.—Bere- mend 0:1 (0:0), Beremend, Sziget­vári Kinizsi—P. Kesztyű 4:1 (1:1)» Szigetvár, Szigetvári Cipőgyár—P. Bányász II. 3:1 (1:0). A MEGYEBAJNOKSÁG ÁLLÁSA 3. P. Ércb. II. 18 8 4 5 29 22 21 10. P. Bányász II. 18 5 3 10 28-36 13 NB I. tartalékbajnokság Komló—Ferencváros 0:0. Komié, 2000 néző. V.: Vecsera. Komló: Er- dősi — Podpácz, Gocsei, Fenyvesi IV., Pintér, Mécs, Kólya (Major), Fuchs, Egri II., Róth, Peres. Ferenc­város: Vörös — Novak, Horváth, Erős, Tátrai, Szőke II., Sebők, Krajcs (Naay), Németh, Ebedli (Vincze), Bartosik. Jó: Erdősi, Göcsei, Pintér, Egri II., ill. Vörös, Novák, Horváth, Sebők. MTK—Pécsi Dózsa 1:1 (1:1). Hun­gária körút, 300 néző. V.: Kürti. MTK: Brünyi (Pálinkás) — Pécsi, Oláh, Rab, Dani, Borik, Dergács (Varga), Kermand'^z, Szalai, Kunszt, Nazáth (Bakos). Pécs. Pólyák (Kol­lár) — Englóhner, Tóth II., Gyuri- na, Konrád III., Czerneczki, Kardos (Tóth III.), Köves. Ble’cher, Kaszás, Zombori. G.: Szalai, ill. Köves. Jó: Pécsi, Oláh, Rab, Dani, ill. Konrád III., Kardos, Zombori. Diósgyőr—Egyetértés 3:2, Salgó­tarján—Cseoel 1:1, Rába ETO—Ha­ladás VSE Q:ö, Vasas—Tatabánya 4:0. Honvéd—Videoton 3:2.