Dunántúli Napló, 1971. szeptember (28. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-07 / 210. szám

SPORT Vastaps a kikinyisi pályán Komlói Bányász—Diósgyőr 3:1 (2:0) Mérkőzésről mérkőzésre Komló, 5000 néző. Vezette: Szilvási (Sós I., Vígh). Komló. Buss - Kótai, Kovács, Makray, Csordás — Horváth, Solymosi, Orsós — Bordács, Juhász, Ben- csik. Edző: Lantos Mihály. Diós­győr: Veréb — Kovács, Sala­mon, Hajas, Koliáth — Oláh, Földesi, Sikora — Udvarev, Fe­kete, Vass. Edző: Mathesz Im­re. Csere: Kótai helyett Lázári, disz a 46. percben, Oláh he­lyett Nemes a 46. percben, Bor­dács helyett Egri I. a 69. perc­ben. Góllövő: Bordács a 14. percben, Horváth a 42. perc­ben, Fekete a 69. percben, Hor­váth a 77. percben. Szöglet­arány: 8:7 (5:2) a Komló ja­vára. A bányásznap! eseménysoro­zat ünnepi hangulatot kölcsön­zött a labdarúgó-mérkőzésnek. Fokozta ezt az is, hogy két or­szágos jellegű távfűtő-versenyt iktattak a programba. Valójá­ban mégis a futballcsapat hoz­ta lázba a közönséget. A találkozó előtt az öltözőbe látogatott Bachman Mátyás, a Mecseki Szénbányák igazgató- helyettese is. Többek között ezeket mondotta: - Fiúk, ma a bányászokat ünnepeljük. Nek­tek is jó játékkal kell meghá­lálni érdeklődésüket, szeretetü- ket. Titeket kötelez a szeptem­ber 15-i Kupagyőztesek Európa Kupája mérkőzés is. S amikor a kaposvári Szilvá­si jelt adott a küzdelem meg­Komló-Diósgyőr bajnoki labdarúgó-mérkőzés Komlón. Képünkön: Bordács góljával 1:0-ra vezet a Komló kezdésére, a kék-fehér gárda olyan elszánt lelkesedéssel kezdte a játékot, hogy egysze­rűen nem lehetett másra gon­dolni: ez a kis csapat ma győz. Győzött is! Mégpedig maga­biztos játékkal. Tudatosabb lett a Bányász védőjátéka, át­gondoltabb a mezőnymunkája. Az igen értékes két pont meg­szerzésén túl, talán ez a legfon­tosabb — éppen a soronkövet- kező nemzetközi viadal előtt. A mérkőzés három hazai gól­ja jól érzékelteti, hogy a kom­lóiak a felállításban megjelölt 4—3—3-as hadrendet mennyire rugalmasan alkalmazták. Az első gólnál például Orsós bal­szélső, Bordács pedig jobbösz- szekötő volt. Az adott szituáció­ban a másik két gól főszereplő­je: Solymosi és Horváth sem vé- dőfeladatot látott el . . . Egy kicsit minden játékos többet nyújtott a vártnál. A lel­kes közönség ezért volt hálás: vastaps zúgott fel a félidőben és a mérkőzés végén egyaránt. Vízhányó Imre Nincs góllövője a Dózsának Tatabányai Bányász—Pécsi Dózsa 1:0 (1:0) Tatabánya, 6000 néző. Vezet­te: Hévízi (Kőrös, Gyimesi), Ta­tabánya: Rothermel - Fenyvesi, Kovács U Laczkó, Horváth L„ - Lódi, Horváth F„ - Szaó, Ta­kács, Kőműves, Tóth K. Edző: dr. Lakat Károly. Pécs: Rapp - Solymosi — Hernádi, Kocsis, Konrád I., Kincses I. — Tóth I!, Rónai - Bérezési dr., Máté, Da- ka. Edző: Preiner Kálmán. Cse­re: Szabó helyett Nagy, Horváth helyett Hernádi, Tóth II. helyett Köves, Bérezési dr. helyett Tüske, valamennyi a 67. percben. Góllövő: Takács, a 9. percben. Szögletarány: 8:6 (5.4), a Pécsi Dózsa javára. Kezdés után azonnal a ha­zaiak léptek fel támadólag és gyors támadásokat vezettek. A pécsi védelem kezdetben iái fedezett, a védők mindig idő­ben léptek közbe. A 9. perc hozta meg a Tatabányának a vezetést. Egy kapu elé lőtt lab­da röviden jött vissza a pécsi védőkről. Takács a jobbösszekötő he­lyén megszerezte, senki sem zavarta, s ő mintegy 20 m-ről a jobb felső sarokba emel­te, 1:0. A gól után a lila-fehérek is próbálkoztak néhány támadás­sal. Az egyik támadás végén Solymosi 18 m-es szabadrúgá­sa a sorfalban akadt el. A pé­csi támadásoknál kitűnt, hogy a négy csatár mögött üres a pálya közepe, mert Tóth II. egyedül játszott itt és sem Kon­rád, sem Kocsis nem zárkózott fel a támadásokhoz. A csatá­rok pedig eléggé körülménye­sek voltak, könnyen elválasztot­ták őket a tatabányai védők a labdától. A 27. percben Ko­vács I. szögletre szerelte Má­tét. Rónai szögletét a leálló vé­dők között Bérezési dr. 6 m-ről a bal kapufára fejelte és a vé­dők felszabadítottak. A 35. percben Daka 20 m-es jó lö­vését Rothermel szögletre nyom­ta. A félidő végén feljött a Ta­tabánya. A. II. FÉLIDŐBEN a Dózsa kezdett jobban, de azután a hazaiak átvették az irányítást, s néhány gyors tá­madás veszélyeztette a pécsi kaput. Előbb Tóth Kálmán ka­páslövése került kapu fölé. majd Kőműves lapos, de nem túl erős lövését csípte el Rapo. A pécsi ellentámadásokban nem volt elég átütőerő, a csa­tárok nehezen találták meg egymást és a hazai védők ha tározottsága útját állta ezek­nek a próbálkozásoknak. A já­tékba sok szabálytalanság is csúszott mindkét részről, a já­tékvezetőnek sokszor kellett közbeavatkoznia. A 66. percben nagy helyze­tet hagytak ki a tatabányai­ak, Tóth Kálmán 20 m-es lö­vése Takács hátán felper­dült, ö gyorsan rácsapott és tiszta helyzetben, mintegy 8 m-ről a kapu mellé helye­zett. A 72. percben a játékveze­tő elengedett egy tatabányai támadást, holott Kincses l-et lökték. Veszélyes helyzet ala­kult ki a Dózsa kapuja előtt, de Rapp kifutással tisztázni tu­dott. A 75. percben Kőműves nagy lövését tornászta ki Rapp a léc alól. Tatabányai rohamok után a mérkőzés utolsó percei­ben a lila-fehérek támadtak, de az egyenlítés mór nem si­került. Végig jó iramú, de csak közepes színvonalú mérkőzé­sen megérdemelt hazai győ­zelem született. A mérkőzés nagy részében fölényben ját­szott a Tatabánya és több helyzete is akadt. A pécs! csapat védelme jól állt a lábán, de a pálya közepét biztosan tartotta ellenőrzése alatt a hazai csapat. A pé­csi csatárok önbizalom nél­kül, s eléggé körülményesen vezették támadásaikat s ezek a magabiztos, határozott ta­tabányai védelem mellett nem hozhattak eredményt. A pécsi csapatban Rapp jól vé­dett, s ezúttal a védelemben Solymosi is igen hasznosan játszott. A többi védő is meg­tette a magáét. Elöl nem lát­tunk olyan támadásvezetést, ami gólt ígért volna. Inkább csak fellángolások, próbálko­zások voltak, amelyben első­sorban Máté és Daka jeles­kedett. Szekeres Ambrus „Kiütéses“ vereség Oroszlányban Oroszlányi Bányász—Pécsi Bányász 8:1 (3:0) Oroszlány, 1200 néző. V.: Bana. Oroszlány: Fiedler — Csinos, Máté, Sárosi, Tömcsá- nyi, Aradi, Holánszki, Papp, Sarlói (Tambor, a 73. percben), Czakler, Stein. Edző: Pallagi Róbert. Pécs: Bogyai — Györ- kő, Palkovics, Keller, Ficzkó, Márton (Köves, a 65. percben), Rónai, Vessző, Bartal, Csordás, Makiári (Kosár, a 73. percben). Edző: Kontha Károly. „Kiütéses" vereséget szenve détt vasárnap a Pécsi Bányász Oroszlányban. A pécsi csapat­nak úgy látszik nem fekszik az oroszlányiak játékstílusa, hisz ez év tavaszán is súlyos vere­séget szenvedtek. Igaz, akkor „csak” hatot kaptak, ez a mos­tani nyolc gól viszont az NB l/B. történetében ritka jelenség. A hazai csapat már a 16. percben megszerezte a veze­tést Sárosi révén, majd Czak­ler és Sarlói volt eredményes és így alakult ki a 3:0-ás ered­mény az első félidőben. Szünet után Papp növelte a hazaiak előnyét. Az 55. perc­ben sikerült a pécsieknek szé­píteni, Rónai lövése a kifutó kapus fölött hullott a hálóba. Ezután még négy oroszlányi gól következett. Az ötödiket és a hatodikat Papp, a hetediket és a nyolcadikat pedig Tambor lőtte. Labdarúgó NB I. MTK-Eger 2:0 (1:0). Hungária kit., 3500 néző. Vezette: Mohácsi (Magyar, Jaczina). MTK: Brüriyi — Pécsi, Oláh, Csorna, Rab — Kovács B., Csetényi — Mezei, Kermanidisz, Borsó, Bányász. Edző: Palicskó Ti­bor. Eger: Bulyovszki — Kárpáti, Mé­száros, Berán, Czeczeli — Rajna, Ko­vács F , Simon - Tóth M., Bánkuti, Tóth T. Edző: Kovács Ferenc. Csere: Kermanidisz helyett Borik az 55. perc­ben, Kovács F. helyett Vigh u 65. percben. Góllövő: Kermanidisz a 12. percben, Mezei a 64. percben. Szög­letarány: 5:3 (3:2) az MTK javára. Újpesti Dózsa-Vasas 2:0 (2:0). Fáy utca, 23 000 néző. Vezette: Pet­ri (Vincze dr., Nagy B.). Újpesti Dó­zsa: Szentmihályi — Noskó, Maurer, Horváth, Juhász - Dunai III., Zám- bó — Fazekas, Bene Dunai ii., Tóth A. Edző: Kovács Imre. Vasas: Tamás — Fábián — Váradi O., Tö­rök, Vidáts, Lakinger — Menczel, Müller — Molnár, Puskás dr., Váradi B. Edző: Machos Ferenc. Csere: Puskás dr. helyett Kovács E. a 73. percben. Góllövő • Bene, a 20. perc­ben, Tóth A., a 24. percben. Szög­letarány: 6:3 (3:3) az Újpesti Dózsa javára. Rába ETO-Salgótarján 2:0 (1:0). Salgótarján, 8000 néző. Vezette: Víz­hányó (Egervári, Czirják).. Rába ETO: Földes — Orbán — Keglovich, Kiss, Izsáki — Pozsgai, Horváth B., Horváth L. — Stolcz, Somogyi, Kor­sós. Edző: Dombos Ágoston. Salgó­tarján: Magyar — Gecse — Kmetty, Varga, Vertig — Szalai, Répás, Bás- ti - Horváth, Kajdi, Jeck. Edző: Moór Ede. Csere: Vertig helyett Ba- lanyai, Básti helyett Kovács, a szü­netben. Stolcz helyett Nagy a 63. percben. Gól lövő: Stolcz, a 23. perc­ben, Somogyi, a 80. percben. Szög­letarány: 16:1 (8:1) a Salgótarján javára. Videoton-VM Egyetértés 1:1 (0:0). Székesfehérvár 6000 néző. Vezette: Bállá Gy. (Csernefalvi, Borzási). Vi­deoton: Szabó I. — Posch, Kovács, Mester, Fejes — Karsai, Burka — Wollek, Nagy II., Szalmássy, Tieber. Edző: Kalocsay Géza dr. Egyetértés: Varga — Józsa — Galambos — Ko­máromi, Siklósi, Sóvári — Weimper, Nell — Karába, Szuromi, Katona. Ed­ző: Szűcs Gyula. Csere: Tieber he­lyett Szabó II. a 19. percben, Ga­lambos helyett Straub, Katona he­lyett Halápi a 74. percben. Góllövő: Wollek (68. percben), Weimper (91. percben). Szögletarány: 7:4 (1:2) az Egyetértés javára. Első győzelmét aratta az NB ll-ben a Pécsi Ércbányász. Ércbányász —Bakony Vegyész 3:1. Képünkön: nagy helyzetben hibáznak a veszprémiek kapuja előtt a pécsi csatárok NB i. Állasa 1. Ű. Dózsa 2. FTC 3. Tatabánya 4. SBTC 5. Komló 6. Vasas 7. Haladás 8. Rába ETO 9. Honvéd 10. DVTK Egyetértés 12. Csepel Videoton 14. Eger MTK 16. P. Dózsa 4--------14-2 2 1 1 10-6 2 1 2 1 2 1 2 — 2 — 1 2 1 2 2 — 1 2 1 2 1 1 4—2 4 1 — 4 — 1 6- 5 6-6 7- 9 6-3 5- 3 6- 5 4-4 7- 8 3- 4 4- 6 5- 9 3-7 2-6 0-5 Labdarúgó NB I. B. Pénzügyőr SE—Debreceni Vasutas 0:0, Bp. Spartacus—Békéscsabai Elő­re 0:0, Szegedi EOL—Ózdi Kohász 3:0, Győri MÁV DAC—Szállítók 1:1, Szolnok—Volán SE 3:0, Dunaújvárosi Kohász—Ganz MAVAG 2:0, Zala­egerszegi TE—Várpalotai Bányász 2:0, Dorogi Bányász—Kecskeméti Dó­zsa 3:0. János. Bakony Vegyész: Zsirai — légrádi, Kiss, Búza, Balogh, Mészöly, Lipp, Varga Z., Bieber (Egyházi). Kováts, Iszak. Edző: Kuti Herbert. Izgalmakkal tarkított kemény mérkő­zésen többet támadott az Ércbányász, de 2:1-es állás után kétségessé vált a találkozó kimenetele. A játékveze­tő mindkot fél terhére sokat tévedett. Góllövők. Fekete 11-esből, Tóth V., Lubastyik, illetve Kováts. Jók: Feke­te, Tóth V., Tóth L., illetve Zsirai, Kiss, Egyházi. Mészölyt a 82-ik perc­ben durvaság miatt kiállította a já­tékvezető. KOMÉP (Tatabánya)—Pécsi VSK 1:0 (0:0). Tatabányu, 800 néző. V.: Maróti. KOMÉP: Dumánszki — Luiglitsch. Gugolya, Beck, Bognár (Nyárádi), György, Horváth II., Lo­cker, Sárfi, Rácz I., Pápa (Maros). Edző: Lahos László. PVSK: Ábrahám — Grünwald, Szabó, Hamar, Nagy, Viola, Balázs I., Mihály, Fodor (Szo- biqs), Somogyvári (Kanyar), Varga. Edző: Horváth István. A csoport két újonca óriási lelkesedéssel, nagy akarással játszott. A hazaiak ügye­sen kihasználták egyetlen kínálkozó helyzetüket, s nyertek. Góllövő: Sár­fi. Jó: Gugolya, Beck, György, illet­ve Szabó, Hamar, Balázs I. Fűzfő—Győri Dózsa 2:1, Olajbá­nyász—Savaria 3:1, Zalaegerszegi Dózsa—Táncsics SE 2:1, Szekszárdi Dózsa—Bauxitbányász 1:0, Pápa—Al­másfüzitő 1 :0, Székesfehérvári MÁV Előre—Ajka 1:0, AZ NB II. ÁLLÁSA 1. Pápa Szekszárd 3. PVSK 4. N -kanizsa 5. Bakony V. 6. KOMÉP 7. Savaria Ajka Fűzfő 10. Szf. MÁV 11. P. Ércb. 12. Gy. Dózsa Táncsics 14. Z. Dózsa 15. Bauxitb. 16. Almásf. 3 1 — 7-2 3 1 — 6-1 3 — 2 1 2 1 2 1 2 — 1 2 2 — 1 2 1 1 1 1 4 — 1 4-------­9- 1 7- 3 6- 4 2- 1 6- 6 5- 5 5- 5 4- 6 4- 4 6- 7 6- 7 3-10 2- 7 AZ NB I. B ÁLLASA 1. SZEOL 2. Dunaújváros 3. ZTE 4. Dorog 5. Kecskemét 6. Debrecen 7. Békéscsaba 8. MÁV DAC Várpalota 10. Oroszlány 11. Pénzügyőr 12. Bp. Spart. 4 3 3 3 3 2 2 2 2 2 2 3 — 2 1 - 4 1- 15-5 2- 7-2 1 1 13- 6 1 1 10- 4 1 1 12- 7 1 8- 4 1 8- 5 1 7- 7 2 4-4 2 15-11 1 4- 6 5 1 2 2 6-10 4 labdarúgó NB III. Dombóvári VSE—Szekszárdi Vasas 4:1 (3:0), Szekszárd, v.: Ignácz. Mo­hácsi SZTE—Nagymányoki Brikett SK 4:0 (1:0), Mohács, v.: Bóna. Ka­posvári Rákóczi—Bonyhádi Vasas 7:0 (3:0), Kaposvár, v.: Burai. Má­za Szászváii Bányász—Volán 12 es (Szigetvár) 2:0 (2:0), Szászvár, v.: Zsalakó. Barcsi SK—Pécsi Porcelán 2:1 (1:0), Barcs, v.: Sebestyén. Lá­bodi MEDOSZ—Honvéd Steinmetz SE 4:0 (2:0), Lábod, v.: Dravecz. 13. Volnn 5 1 1 3 5-9 3 14. FÖSPED 5 113 7-13 3 AZ NB III, allasa 15. P. Bányász 5 113 6-14 3 16. Ganz MAVAG 5 — 2 3 3-8 2 1. K. Rákóczi 4 3 — 1 15- 4 6 17. Sz. MTE 5 1—4 5-12 2 2. Mohács 4 3 — 1 8- 3 6 18. Űzd 5 — 2 3 4-12 2 3. P. Helyiipari 4 2 2 — 6- 4 6 4. Nagymányok 4 3 — 1 5- 5 6 5. Lábod 4 2 1 1 10- 3 5 6. 4 2 1 1 6- 5 5 Labdarúgó NB II. 7. PEAC 4 1 2 1 9- 8 4 8. PBTC 4 2 — 2 8- 7 4 M.-Szászvár 4 1 2 1 4- 3 4 Pécsi Ércbányász—Bakony Vegyész 12-es Volán 4 2 — 2 6- 6 4 3:1 (1:0). Ujmecsekalja, Ércbányász­P. Porcelán 4 1 2 1 3- 3 4 pálya, 1500 néző. Vezette: Dér. 3é­12. Barcs 4 2 __ 2 6- 7 4 esi Ércbányász: Doszpod — Strassz, 13. K. Vasas 4 1 — 3 5- 7 2 Várbíró, Gyürke, Borovácz, Fekete, 14. Bonyhád 4 — 2 2 3-13 2 i Szabó, Lubastyik, Tóth V., Farkas 15. Steinmetz 4 — 1 3 2- 9 1 II.. Tóth L. (Csőre). Edző: Dr. Dunai 16. Szekszárd 4 — 1 3 2-11 1 A Népstadion új rekortánpó- lyáján rendezték a felnőtt és utánpótlás összetett bajnoksá­got. Dittrich, a bolyiak kiváló versenyzője az első nap után még csak a negyedik helyen állt a pontversenyben (3150 pont), 154 ponttal lemaradva az élen álló Baloghtól (Bp. Honvéd). A verseny második napján következtek Dittrich jobb számai és ekkor a bolyi fiú 547 ponttal szerzett többet, mint a budapesti versenyző és 6656 ponttal nyerte a bajnok­ságot. Az eredmény új megye; felnőtt csúcs (régi csúcs: Ditt­rich 6426 pont). Komlón a jubileumi sportmű­EHttrich Tamás országos bajnok tízpróbában sor keretében 25 km-es ország­úti futóversenyt rendeztek a hosszútávfutó kupáért. A kupát tavaly a komlóiak nyerték, s az idén is szerették volna megőriz­ni. Homoki, a komlóiak legjobb embere ezúttal gyengébben szerepelt, s többperces hát­ránnyal csak az 5-ik helyen végzett. A győztes ózdi Tóth Gyula — többszörös maratoni bajnokunk — ideje 1 óra 20 p. 1 mp. 5. Homoki 1 óra 29 p. 14 mp. A meghívásos 3000 méteres versenyen Dudás győzött 8:31.4- el Varga előtt, aki 8:31.6 mp- cet futott (mindkettő a KBSK versenyzői). A Pécsi Dózsa megyei ver­senyén főleg a serdülők indul­tak nagy számban. Legjobb eredményt Honti 1000 méteren és a diszkoszvető Horváth ér ték el. Férfi felnőtt eredmények 1000 m: 1. Honti (PVSK) 2:29.1, 2. Dudás (KBSK) 2:34.8, 3 Nagy (PVSK) 2:36.2. Kalapács- vetés: 1. Mandel (PEAC) 50,74, 2. Dobszai (P. Dózsa) 48,02. Diszkoszvetés: 1. Horváth (P. Dózsa) 49.04, 2. Jakabos M. (P. Dózsa), 38.70, 200 m női: 1. Jakab (PVSK) 26.1, 2. Kócsó (P. Dózsa) 27,1, 3. Kurdi (PVSK) 27.1. Diszkosz női: 1. Radács (P. Dózsa) 34.10. Serdülő fiú 800 m: 1. Péley (Sportiskola) 2:06.6. Megyebajnokság István-akna—P Ércbányász II. 5:1 (3:0), Pécsszabolcs. Sásd—Szigetvári Cipő 2:1 (1:0), Szigetvár. Véménd— Szigetvári Kinizsi 4:2 (2:2), Sziget­vár. Beremend—P. Dinamó 1:0 (1:0). Beremend. Siklós—Töttös 2:1 (1:0), Töttös. P. Vasas—P. Kinizsi 3:1 (2:1), Kovácsteiepi pálya. Mágocs—Bányász II. 2:1 (0:0), Pécsújhegy. A megyebajnoksag allasa 1. Véménd 4 3 1 — 11- 5 7 2. Siklós 3 3 — — 5- 1 6 3. Boly 3 2 1 — 7- 2 5 4. Töttös 4 2 1 1 7- 4 5 5. P. Kesztyű 4 2 1 1 4- 4 5 6. Mágocs 3 2 — 1 10- 3 4 7. P. Vasas 3 2 — 1 6- 2 4 8. Vasas II. B. 3 2 — 1 4- 3 4 9. Sásd 4 2 — 2 5- 5 4 Sz. Kinizsi 4 2 — 2 8- 8 4 11. István-akna 2 1 — 1 3- 1 2 12. P. Gáz 3 1 — 2 3- 4 2 13. P. Kinizsi 4 1 — 3 4- 7 2 14. Beremend 4 1 — 3 2-13 2 15. Sz. Cipő 4 — — 4 2-10 — 16. P. Dinamó 4 — — 4 0- 9 — 7. P. Ércb. II. 3 2 _ 1 7- 5 4 14. P. Bányász II 4 — 1 3 3- 7 1 NB I. tartalékbajnokság Tatabányai Bányász—Pécsi Dózsa 3:1 (0:0). Tatabánya. 200 néző. V . Molnár. Tatabánya: Csepecz (Dom- bai) - Léber, Vízkeleti, Kovácshegyi, Kovács II., Nyirő (Bátorfi), Rozgonyi Ludaics (Tátrai), Arany, Kovács III. Tóth F. Pécs: Pólyák — Cserneczki, Udvarácz, Gyurina, Kaszás, Réfi, Gu­lyás, Dombai, Kardos, Tóth III. (Csur-> gó), Bleicher. G.: Arany (3), ill Bleicher. Jók: Kovács II., Arany, Ko­vács III., ill. Udvarácz, Gyurina, Kar­dos. Komlói Bányász—Diósgyőri VTK 4:0 (2:0). 1000 néző. V.: Baráth. Komló: Erdősi (Bien) — Feny­vesi IV., Burai, Göcsei (Nagy J.), Pintér, Mács, Dudás (Egri II.), Fuchs, Kólya, Mohácsik, Peres. Diósgyőr; Szabó (Szőke) — Fehér, Tamás, Szűcs, Gergely, Kosa (Molnár), Sza nyó, Mikula, Druzsin, Fekete Z. (Ba­logh), Kalló. G.: Kólya (2), Egri li. Mohácsik. Jók: Burai, Pintér, Kólya. Mohácsik, ill. Szanyó, Mikula. Kiál­lítva: Druzsin. Újpest—Vasas 3:1, Salgótarján—Rá­ba ETO: 4:2, Videoton—Egyetértés 2:0, Eger—MTK 1 :0. Csepel—Szombat­hely 4:0, Honvéd—Ferencváros 2:1. TOTO 1. Vasas-Ü. Dózsa 2 0:2 2. SBTC-ETO 2 0:2 3. Videoton-Egyetértés x 1:1 4. Komló-DVTK 1 3:1 5. MTK-Eger 1 2:0 6. Pénzügyőr-DVSC x 0:0 7. Bp. Spart.-Békéscsaba x 0:0 8. SZMTE-Volán 1 3:0 9. KKFSE-BVSC x 0:0 10. Rakamaz-S.újhely 1 3:2 11. Postás-Szolnoki MÁV 1 3:1 12. Gyula-Budafok x 2:2 13. Almásfüzitő-Pápa 2 0:1 +1 14. Fűzfő-Győri D. 1 2:1 A 36. heti totónyeremények az ille­ték levonása után a következők: 13 találatos 3 db, nyereményük egyen­ként 170 655 forint, ebből 13 plusz 1 találatos 2 db, n nyeremény és a jutalom együtt 265 463 forint. 12 ta­lálatos 167 db, 2044 forinttá!, 11 ta­lálatos 2158 db, 153 forinttal 10 ta­lálatos 15 325 db 33 forinttal. Könny í!b-vár HEgT8ita{n6kság Idényzáró versenyen vettek részt vasárnap a sportág pécsi, komlói és mohácsi hódolói. A 25 méteres és 40 méteres bú­várúszásban a Hullámfürdőben, a 400 méteres és 800 méteres búvárúszásra pedig a Pécsi-ta­von kér,ült sor. A versenyen nem indultak azok a pécsi verseny­zők, akik augusztusban részt vettek az országos bajnokságon. Győztesek: 25 méteres ifjúsá­gi búvárúszás: Szabó György (Pécs) 13:8 (!) 40 méteres fel­nőtt: Bernáth László (Mohács) 24:2. 400 méteres ifjúsági: Hoff­mann László (Komló) 7:48,36. 800 méteres felnőtt: Putzer Bé­la (Mohács) 14:51,2. I