Dunántúli Napló, 1971. szeptember (28. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-16 / 218. szám

Itt fordult o kocka. A Zvezda a második gólját lövi, ezzel átvették a vezetést és meg sem álltak hétig. Á Crvena Zvezda igazolta nagy hírnevét Crvena Zvezda—Komlói Bányász 7:2 (3:2) Komló, Hatezer néző, vezette: Franciso Soeiro Marques Lobo. Crvena Zvezda: Dujkovics — Gyorics, Krivakucsa, Antonie- vies, Bogicsevics, Pavlo- vics, Kleszkovszki, Karászi, Fili- povics, Acsimovics, Novkovics. Komlói Bányász: Buus - Kó- tai, Kovács, Csordás, Horváth, Makray, Bordács, Juhász, Soly- mosi, Orsós, Bencsik. Csere: a 34. percben Kleszkovszki helyett Kéri, a szünetben Bogicsevics helyett Susies Buus helyett Er- dősi, az 55. percben Horváth helyett Mohácsik. A borongás, esős idő, no meg a tévéközvetítés sok érdeklődőt otthon tartott. A pécsi úttörő­zenekar pattogó indulói kapták az első tapsot. Tíz perccel a kezdés előtt már a pályán me­legítettek a csapatok. A kom­lói játékosok virágcsokrokkal kedveskedtek ellenfelüknek. A hazaiak indították el a lab­dát. A 2. percben Bencsik ügye­sen ment el a szélen, beadását Dujkovics húzta le. Nagy becs­vággyal játszottak a komlóiak, nem ijedtek meg nagynevű el­lenfelüktől. A 10. percben Ju­hász remek labdát tálalt Bor­dács elé, a szélső csak Dujko- viccsal állt szemben, de hibá­zott. Két perc múlva Horváth került gólhelyzetbe, az 5-ösről kapu mellé vágta a labdát. A 14. percben a komlóiak szerez­ték meg a vezetést. Orsós beadását Juhász fejjel a hálóba továbbította. 1:0, a Komló javára. A komlói­ak meglepték ellenfelüket, gyors szélsőiket jói foglalkoztatták. A 18. percben Novkovics leshely­zetben lőtt kapu mellé, ez volt a vendégek első támadása. A jugoszlávok laposan adogattak, a mezőnyben próbálták lelassí­tani a komlóiak rohamait. A 20. percben az előretörő Krivakucsa be­adását Acsimovics kapta és élesen a hálóba juttatta a labdát, 1:1. Buus elkésett a beavatko­zással. A 33. percben Bencsik 20 méterről kapu fölé lőtt. A 35. percben vezetéshez jutottak a jugoszlávok. Krivakucsa a szögletzászlóig tö-t előre, labdáját FiTpovics fejelte kapura, a labda Buus kezét érintve a hálóba jutott, 2:1. Korai volt a komlói szur- ko'ók öröme. A vendégek mind jobban játékba lendültek. A 36. percben Solymosi cikázott át a védőkön, kisodródott és lövését Dujkovics menteni tudta. Egyen­lítési alkalom volt. A 41. perc­ben Krivakucsa—Antonievics-ak- ció végén Antonievics talált be a kom­lóiak kapujába, 3:1. A 43. percben komlói gól­nak tapsolhattak a szurkolók. Bencsik baloldali beadását Bordács középre fejelte, a befutó Horváth öt méterről nem hibázott, 3:2. !U. Dózsa—FF Malmö 4:0 (2.0) oldalon, beadását Bene nagy erővel bombázta a hálóba (3:0). Az 59. percben Fazekas 25 mé­teres bombája a felső lécet ér­te. Sok helyzetük volt a lila­fehéreknek. A 87. percben Káposzta lö­vése lepattant és Bene a 16- osról újabb gólt lőtt, ami a középcsatárnak a mesterhár­mast jelentette. (4:0). Félóráig tartott, amíg a své­dek ellen tudtak állni a ma­gyarok rohamainak, aztán meg­kezdődött az újpesti gólgyár- tós. A 4:0 megnyugtató lehet a malmöi visszavágóra. Jók: Szentmihályi, Maurer, Dunai III., Bene, Zámbó és Dunai II., illetve Tapper Ols­berg és Bo Larsson. Vasas-Site! bourne 1:0 (0:0) Góllövő: Menczel. Szerdán délután a Fáy ut­cában az UEFA Kupa első for­dulójában a Vasas az ír Shel- bourne ellen mérkőzött. A pi­ros-kékek együttesében újra helyet kapott eltiltása után Farkas János, a Ferencváros mérkőzésen megsérült Ihász és több fiatal, újoncokat is pályá­ra küldött Machos edző, az s- meretlen ír csapat ellen. A Vasas 90 percen keresztül nyomasztó fölényben játszott, húsznál több szögletet harcolt ki, mégis csak egygólos előny­nyel utazhat a visszavágóra. Az ír csapatban csupán a ka­pus játszott nemzetközi mércé­vel mérve jól, a többiek csupán lelkesedésükkel tűntek ki. Nincs még javulás A Pécsi Dózsa hétközi edző­mérkőzésén 3:0 (2:0) arányban győzött a PVSK ellen, és a lá­tottak nemigen nyugtatták meg a jelenlevő vezetőket. A csapat még mindig enerválton játszott, sok hibával, bár az akarat hiányára talán most sem lehetett különösebb panasz. A sérültek listája hét közben sem javult, mert Tóth I. és Bérezési dr. mellett hasizom-bántalmak miatt Tóth II. és bokasérülése következtében Daka is beteg­listára kerültek. Konrád I. ed­zés közben sérült meg és csak nagyon rövid időt játszott. Prei- ner Kálmán edzőnek változatla­nul súlyosak a gondjai a va­sárnapi Ferencváros elleni mér­kőzés előtt. A Dózsa összeál­lítása az edzőmérkőzésen ez volt: Rapp — Hernádi, Solymo­si, Kincses I., Kocsis, Konrád I. (Udvara ez), Bleicher, Köves, Máté, Zombori, Tüske. Góllö­vők: Solymosi (11-esből), Máté és Bleicher. Megyeri út. 14 ezer néző, v.: Kalaci (albán). Góllövők: Bene (3) és Du­nai II. , Szentmihályi — Káposzta, Maurer, Juhász — Dunai ill., Noskó — Fazekas, Zámbó, Be­ne, Dunai II.. Tóth. A 29. percben — tűzijáték után — megszületett az új­pestiek vezető gólja. Ide-oda pattogott a labda, a svéd ka­pu előtt, egyszer a kapufáról | vágódott vissza, azután Mau- i rer lövését hárították, de Du- i nai II. résen volt és néhány ! méterről bal lábbal a kapuba i lőtt. (1:0) Egy ideig megakadá- | lyozták a svéd védők az újabb ' gólokat, de a 43. percben Be- j ne a 11-es ponton állva szo- i rongatott helyzetben kapta a i labdát, de így is ballal fordu­lásból a bal felső sarokba lőtt. (2:0) A 49. percben Olsberg óri­ási helyzetben Szentmihólyiba lőtte a labdát, az ellentáma­dást Dunai II. vezette a jobb­MOZAIKOK MÉRKŐZÉS ELŐTT így láttak az edzők ♦ STRASBOURG: Az Európá­ban vendégszereplő mexikói Labdarágá kupamérkőzések A jugoszlávok csendesen ké­szülődnek. Markovics, a csapat menedzsere - világhírű asztali- teniszező volt, Sidó és Bérezik nagy ellenfele — tanácsokat osztogat. Ezek szerint a kau- csuklabda egykori művésze a bőrlabda művészetéhez is ért. De ő a sportágcserét csak egy szóval magyarázza: kifizető­dőbb. Negyed négykor Miija- nics belép az öltözőbe és ki­adja a vezényszót: indulás a pályára. A hazai játékosok sápadton fűzik cipőjüket. Izgatottságuk érthető, hisz ilyen neves ellen­féllel ritkán kerülnek szembe. Néha elhangzik egy-egy bizta­tó szó, a kék-fehér játékosok egymást bátorítják. Bencsik a nézőszám után érdeklődik, az­tán mindegyikük fog egy lab­dát és indulnak bemelegíteni. SZÜNETBEN Horváth: — Éreztem, hogy gól lesz. Az első helyzetemet elhi­báztam, de a másodiknál elő- i re tudtam, ha rüszttel telibe ta- ; iálom, akkor menthetetlen. Juhász: — Edzéseken sokszor gyakoroltuk Bordáccsal a g ói előtti helyzetet. Ö benyesi a labdát és meg kapura fejelek, j Nagyon örülök, hogy ilyen ak­cióból szereztük meg a veze­tést. Acsimovics, Filipovics, a komló­iak közül Makray és Orsós já­téka dicsérhető. A portugál játékvezető a vé- g:g sportszerű mérkőzésen ki­tűnően látta el feladatát. Hegyi István A labdarúgó kupamérkőzések során kedden az esti órákban a következő találkozókra került sor: UEFA kupáért, Setubal (portugál)—Nimes (francia) 1 :0 (1:0). FC Den Haag (holland) —Aris Bonnevoie (luxemburgi) 5:0 (1:0). Eintracht Braun­schweig (nyugatnémet)—Glen- toran (észak-ír) 1 :0 (1:0). Tot­tenham Hotspur (angol)—Kef- lavi'k (izlandi) 6:1 (3:0). Az UEFA kupáért szerdán le­játszott mérkőzések eredményei: Carl Zeiss Jena—Lokomotiv Plovdiv 3:0 (2:0). UT Arad— Austria Salzburg 4:1 (2:0). OFK Belgrád—Djurgaarden Stock­holm 4:1 (2:0). Kupagyőztesek Európa kupó- i jóért: Chelsea—Jeunesse Haut- charage 8:0 (6:0). Cardiff City —Dynamo Berlin 1:1 (0:0). Ba­yern München—Skoda Plsen 1:0 (0:0). Ausztria Wien—Dina­mo Tirana 1 :1 (0:0). Aatvida- berg (svéd)—Zaglebie Sosni- i wiecz 4:3 (1:1). Torino—Lime­rick 1 :0 (1:0). Bajnokcsapatok Európa Ku­pájáért: CSK Szófia—Partizán Tirana 3:0 (2:0). Dinamo Buka­rest—Spartak Trnava 0:0. Zse- leznyicsar—FC Bruges 3:0 (2:0). Zaglebie Walbrych—Union Tep- lice 1:0 (0:0). Juventus—Marsa (máltai) 6:0 (1:0). Szpartak Moszkva—VSS Kosice 2:0 (1:0). Borussia Mönchengladbach— Cork Hibernians 5:0 (5:0). Lantos: — Számítottam a ve­reségre. A Zvezdának ezen a találkozón minden kijött. A belgrádiak jobbak voltak. Miljanics: - A Komló jól kez­dett, de nem tudták kihasználni helyzeteiket. Ezután fordult a kocka, nekünk sikerült, a kom­lóiaknak nem. A Bányász sport­szerű ellenfél volt és közönsége is tárgyilagosan viselkedett. Lázár Lajos labdarúgó válogatott kedden este Franciaországban lépett pályára és a második ligás Racing Strasbourg ellen Borja góljával 1:0 (1 :0)-ra győzött. A mexikóiak mint ismeretes eddig két mérkőzést vívtak, az NSZK- tól 5:0-ra, Marokkótól pedig 2:1-re kikaptak. Lobó átadja az Eusebiotól kapott cipőt a komlóiaknak, cserébe a meccslabdáért Fordulós utón a komlóiak erősítettek, nem adták fel a küzdelmet. Az 50. percben Bor­dács ügyesen Juhász elé perdí- tett, ő azonban lekésett a lab­dáról. A komlóiak támadtak és a vendégek értek el újabb gó't. K-lvakucsa labdáját Filipovics kapta, aki öt méterről Erdősi kapujába lőtt, 4:2. A 62. percben növelte elő­nyét a belgrádi csapat. K'-'vakucsa iratkozott fel a gállövők listájára, 5:2. A komlói védelem össze­omlott. A vendégek iskolajáték­ba kezdtek. A 69. percben Filipovics átjátszotta a kom­lói védőket, Erdősi későn jött ki a kapuból, a labda a há­ló’'a került, 6:2. A 74. percben Novkovics beadását Filipovics fejete a komlóiak kapujába, 7:2. A hazaiak még próbálkoz­tak, de már nem volt erejük a széní'ésre. , Gálokban gazdag mérkőzést láthattak a nézők. A komlói szurkolók csalódottan távoztak. Nagyobb ellenállásra számítot­tak. A bányászegyüttes csak az 55. percig .volt méltó ellenfele a Crvena Zvezdának. A vendé­gek napvobb technikai, takt kai felkészültrége mindinkább ki­domborodott. Szünet után a komlóiak megtorpantak. A Bá­nyász védelme durya hibákat vétett, és ezt a vendégek jól kihasználták. Az eredmény ki- alaku'ás’ban '"öntő részük volt az in'*i"r<on"''on védő Itom'ói kapusoknak. A Crvena Zvezda legjobbjai: Krivakucsa (a me­zőny legjobbjai), Antonievics, Az első 45 percben a Komló egyenrangú partnere világhírű ellenfelének. Miljanics edző idegesen kiabál az öltözőben: — Nektek újból éheznetek kellene, hogy megtanuljatok küzdeni a pénzért. Elégedetlen vagyok a teljesítményetekkel - majd dühében megrázza Bogi- csevicset. EUSEBIO CIPŐJE Lobó játékvezető a legbol­dogabb. Első nemzetközi mér­kőzésén kitűnőre vizsgázott, örömében a komlóiaknak aján­dékozza Eusébiótól kapott fut- ballcipőjét, amiben a találko­zót vezette. Cserébe a labdát kéri, amit természetesen meq is kap. — Jó játék volt - mondja Lo­bo -, ilyen mérkőzést öröm ve­zetni. A hazaiak közül a 10-es (Orsós) és a 6-os (Makray) tet­szett, a jugoszlávoknál a 9-es (Filipovics). KÉZILABDA: Bizfos Bányász-győzelem Pécsi Bónyósz-TFSE 23:13 (9:8). Pécsújhegy. Vezette: Csete és Leányvári. Fordulás után lendületesek voltak a pécsiek. Legjobb dobóik: Ár­vái 6, Balogh 4. Fiegler 3. RÁDIÓ, TELEVÍZIÓ SZÍNHÁZ MOZI SZÍNHÁZ Kamaraszínház: Macskajáték (este 7 órakor). MOZI Park: A medve és a baba (4, 6, 8). Petőfi: A préri (f4, hnő, 8). Kossuth: A cár tisztje és a komiszár (10). A préri (f3, hn5). A medve és a baba (7, 9). Gyárváros: Petulia (6). 16 éven fe­lül! Mecsekalja: Az Ánqyal vérbosz- szúja (5, 7). — Pécsszabolcs: Mesés milliók (5, 7). Vasas II.: Staféta (fő). Harkány: Japán feleség (8). Mohács: Eper és vér (6, 8). Sásd: Néma ba­rátok (f8). Sellye: Fehér apácák tit­ka (7). 16 éven felül! Siklós: Zöld rakéták (6, 8). Szigetvár: Hé, bará­tom, itt van Sabata! (8 — felemelt helyár!). rek, időjárás. 15.10: Mendelssohn: IV. szimfónia. 15.40: Zenés hangké­pek a III. Duna menti folklór-feszti­válról, II. rész. 16.00: A világgazda­ság hírei. — 16.05: Farkas Ferenc— l Weöres Sándor: Gyümölcskosár — j dalciklus. 16.21: A közművelődésről. — 16.41: A varázshegedű. Részletek Offenbach operettjéből. 16.58: Hall­gatóink figyelmébe! — 17.00: Hírek, időjárás. 17.05: Időszerű nemzetközi kérdések. 17.15: Üj felvételeinkből. — 17.28: Nyitott stúdió — az egészség­ügyről. 17.53: A Stúdió 11 hangver­senye Békéscsabán. 18.58: Hallgató­ink figyelmébe! 19.00: Esti krónika. 19.25: Kritikusok fóruma. 19.35: Mo­zsár Imre nótákat énekel. 19.54: Ros­sini: Teli Vilmos. — Közben 21.06— 21.09: Hírek, időjárás. Kb. 22.15— 22.20: Sporthírek. 23.19—0.25: Köny- nyűzene éjfél előtt — éjfél után. — Közben 24.00—0.10: Hírek, időjárás. PETŐFI RÁDIÓ RÁDIÓ KOSSUTH RÁDIÓ 4.30: Hírek, időjárás. 4.33: Hajnaltól reggelig. Közben kb. 6.15 és 6.40: Rádióreklám, — 6.33—6.48: Kupanap volt Európában. Kerekasztal-beszélge- tés. 8.00: Hírek, időjárás. 8.05: Mű­sorismertetés. 8.15: Színházak és mo­zik műsora. 8.20: Könnyűzene Fé^y^s Szabolcs szerzeményeiből. — 8.45: Franck: Zongoraötös. 9.18: Fejezetek az emberréválás történetéből. 9.38: Dallal, tánccal a világ körül. 10.00: Hírek, időjárás. 10.05: A várakozás húrja. Rádiónovella. 10.28: Opera­részletek. 10.55: Elaine Shaffer (fu­vola) és Daniel Safran (gordonka) felvételeiből. 12.00: Déli krónika. — 12.20: Ki nyer ma? Játék és muzsika tíz nercben. 12.30: Melódiákoktól. — 13.40: Másképp is mondhatta volna. Riport. 14.00: Találkoztam Tito Gob- bival. 14.30: Az élő népdal. 14.40: Hárman árvák. Elbeszélés. 15.00: Hí­6.20: Torna. — 6.30—8.05: Azonos a Kossuth rádió műsorával. 8.05: Ope­rák Victor Hugo művei nyomán. 8 45: Külpolitikai figyelő (ism.). 9.00: Mu­sicalekből. 9.30: A bér ára (ism.). 10.00— 11.50: Zenés műsor üdülőknek. Közben 10.45—10.50: Útikalauz üdü­lőknek. 11.00—11.05: Hírek, időjárás. 11.50: Magánvélemény közügyekben. Szántó Jenő írása. 12.00: Könnyűze­nei híradó (ism.). — 12.30: Höndel­J művek. 13.00: Hírek, időjárás. 13.03: j Nyíregyházi stúdiónk jelentkezik. — ; 13.18: Mozart: G-dúr vonósnégyes. 13.45: Időjárás- és vízállásjelentés. 14.00— 18.00: Kettőtől . hatig. A petőfi rádió zenés délutánja: 14.00: A Ge­rilla együttes műsorából. 14.09: Ku­tyabarátok ötperce. 14.14: Beethoven: G-dúr rondó. 14.24: Beszéljünk róla! Jegyzet. 14.30: Hírek, körzeti időjá­rás. 14.^5: Kerinqők. 14.51- Jeayzet. 15.01 : Bakos Béla táncdalaiból. — — 15.11: Radnóti-emlekbizottsá 1 Győ­rött. 15.16: Delibes balettjeiből. — 15.30: Hírek. 15.33: Csak fiataloknak! Komjáthy György tánczeneműsora. — 16.18: Ifjúsági krónika. 16.30: Hírek. 16.33: Csárdások. 16.40: Falusi per­cek. 16.45: Az MRT gyermekkórusa énekel. 16.56: Rádióreklám. — 17.00: Kedvelt régi melódiák. Közben 17.30 —17.33: Hírek. 17.50: Közvetítés a Népstadionból. A Magyar öregfiúk— FTC öregfiúk mérkőzésről. 18.00: Hí­rek, időjárás. 18.10: Rádióhangverse­nyekről. 18.40: Filmdalok. 18.50: Lu­den Seve: Marxizmus és személyiség­elmélet. Antal Gábor könyvismerte­tése. 19.00: Pro Musica. Nemzetközi rádióműsor-verseny. Séta néhány ze­nei múzeumban. 19.50: Üj könyvek. 19.53: Jó estét, gyerekek! 20.00: Esti krónika, II. 20.25: Ne bántsd körei­met! Hangjáték. 21.26: Verbunkosok, katonadalok. — 21.50: Számvetés — számítás. — 22.00: Hanglemezgyűjtők húszperce. 22.20: Tánczene. — 23.00: Hírek, időjárás. 23.15: Szimfonikus zene. 24.00—0.10: Hírek, időjárás. URH RÁDIÓ 18.00: Hírek, időjárás. 18.10: Hang­lemezparádé. 18.55: Angol társalgás, 9. lecke. 19.10: Mozart: A-dúr zongo­raverseny. 19.38: Lendvay Kamilló: Kocsiút az éjszakában. Dalciklus. — 19.50: A dzsessz kedvelőinek. 20.30: Hírek. 20.33: Zenekari muzsikai — 21.05: Marie-Claire Alain Bach-mű- veket orgonái. 21.50: Lajtha László: IV. szimfónia. 22.15: A Kelet hatása az eurÓDai zenében, II. rész. 23.00— 23.15: Hírek, időjárás. PÉCSI RÁDIÓ 17.30: Magyar nyelvű műsor. Zenélő levelezőlap 17.50: Mikrofon előtt a TIT őszi terve? 17.55: Híres Mozart-áriák 18.10: Korengedménnyel a felnőtt életre. Riport 18.25: Catherina Caselli és Korda György énekel 18.40: Dél-dunántúli híradó 19.00: Szerb-horvát nyelvű műsor. — Zenés találka. Közreműködik; P. Ni­kotin. Hírek, lapszemle. Találkozások. Szórakoztató zene 19.30: Német nyelvű műsor. Mikro­fonnal útközben. Kívánsághangverseny 20.00: Műsorzárás. MAGYAR TV. 9.00: Olvasás (ált. isk. 2. oszt.) 9.55: Magyar nyelvtan (ált. isk. 5. o.) 11.05: Kémia (ált. isk. 8. oszt.) 14.00: Olvasás (ism.) 14.55: Magyar nyelvtan (ism.) 15.50: Kémia (ism.) 17.23: Műsorismertetés 17.25: Hírek 17.30: íjászok, solymárok, pecérek... Régi magyar vadászemlókek 17.55: Zsebtévé 18.30: Pillantás a sportvilágba. Film­összeállítás 18.50: Tájak, városok, emberek. Nyu­gat-Berlin közelről 19.10: Reklámműsor 19.15: Esti mese 19.25: Szünet 19.30: Tv-híradó 20.00: Hamlet. Shakespeare drámájá­nak magyarul beszélő tévéfilm-válto- zata 22.55: Tv-híradó — 2. kiadás. JUGOSZLÁV TV. 9.35: Iskolatelevízió. — 10.30: Német nyelv. 10.45: Angol nyelv. 11.00: Fran­cia nyelv. 14.45: Iskolatelevízió. — 15.40: Angol nyelv. 15.10: Az általá­nos műveltség alapjai. 17.15: Tévé­krónika, magyar nyelven. 17.30: Mű­sorismertetés. 17.35: Hírek. 17.40: El­veszett — megtalálta. Gyermekműsor. 18.15: Tévéújdonságok. i8.30: Népi muzsika. 19.00: Enciklopédia. 19.20: Egy egész élet egy év a'att. Humo­ros sorozatműsor. 19.50: Hirdetőmű- sor. 19.59: Pontos időjelzés. 20.00: Híradó. 20.28: Hirdetőműsor. 20.35: Reflektor. 21.35: Hondo. Sorozatfilm, 22.25: Híradó — 2. kiadás. — 22.40: Műsorzárás.