Dunántúli Napló, 1971. szeptember (28. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-14 / 216. szám

SPORT Mérkőzésről mérkőzésre Komló Győrben is szerzett pontot Rába ETO —Komló 1:1 (1:0) Győr, 3500 néző, vezette: Szkokán (Szabó I., Vadas J,) Rába ETO: Földes - Keglovich, Orbán, Kiss, Izsáki — Pozsgai, Horváth B. — Pénzes, Somogyi, Korsós, Horváth L. Edző: Dom­bos Ágoston. Komló: Buus — Kótai, Kovács, Makray, Csordás — Solymosi, Orsós, Horváth — Bordács, Juhász, Bencsik. Edző: Lantos Mihály. Csere: Pozsgai helyett Nagy, Kótai helyett La- zaridisz, mindkettő a szünetben. Góllövő: Somogyi a 4. percben, Juhász a 89. percben. Szöglet­arány: 4:2 (2:2) a Komló ja­vára. Amikor a győriek a 4. perc­ben Somogyi góljával vezetés­hez jutottak, a komlóiak közül néhányon az emlékezetes 9:0-ra gondoltak. De, ahogy múltak a percek, a kék-fehér gárda úgy lendült játékba. Negyedóra után már kiegyensúlyozottá vált a küzdelem. Később pedig a Bányász vette át a játék irá­nyítását. Teljesen megérdemel­te a döntetlent. Az egyenlítés csak a 89. perc­ben sikerült Juhász révén, ám a helyzetek alapján ez jóval ko­rábban is megtörténhetett vol­na. Az értékes pont egyszerű ténye mellett az is figyelmet ér­demel, hogy a győri pályán ez­úttal a komlói együttes volt ez erkölcsi győztes. Elsősorban azért, mert egy fegyelmezetten, igen lelkesen küzdő tizenegy mutatkozott be. A másik, ami a szakemberek részéről is osztatlan elismerést váltott ki: a színes mezőnyjá­ték. Lantos Mihály edző a mérkő­zés végén egyenként gratulált a játékosoknak. Mi volt a siker alapja? - kérdeztük. — Mindenki egy kicsit többet vállalt magára - mondotta. - A biitonságos játékra töreked­tünk. Korsósra Makray, Somo­gyira Orsós, Horváth Bélára Solymosi, Pozsgaira pedig Hor­váth ügyelt. Az első perceket le­számítva mindegyikük jól meg­oldotta a leiadatát. Szeretném még kiemelni Bnus és Kovács teljesítményét, továbbá a for­májába Ívelő Juhászt és a má­sodik félidő alapján Bencsiket. Persze, inkább a kollektív játé­kot említeném, hiszen az érté­kes döntetlen Iáként a csapat­egységnek köszönhető. Vízhányó Imre A csatársor képtelen gólt rúgni Pécsi Dózsa—Salgótarján 0:0 Pécs, 6000 néző. Vezette: Bircsák (Petri, Déri). Pécs: Rapp — Hernádi, Solymosi, Tóth II., Kincses I. — Konrád I., Ko­csis, Zombori - Rónai, Máté, Daka. Edző: Preiner Kálmán. Salgótarján: Magyar — Gecse, Kmetty, Varga, Vertig — Szalai, Répás, Básti — Horváth, Kajdi, Jeck. Edző: Moór Ede. Csere: Rónai helyett Köves az 52. perc­ben, Kajdi helyett Kovács a 74. percben. Szögletarány: 11:4 (6:3) a pécsiek javára. Lendületes pécsi támadások­kal indult a játék. Az 5. perc­ben egy salgótarjáni ellentáma­dás végén téefeg helyzet ala­kult ki a pécsi kapu előtt. Há­rom salgótarjáni játékos is lö­véshez jutott, de végül is fel­szabadult a pécsiek kapuja. Nagy akarással, lelkesedéssel játszottak a lila-fehérek. A vendégek is keményen küzdöt­tek, változatos, érdekes, jó mér­kőzést vívtak a csapatok. A 25. percben Zombori ívelt be szög­letet, Kocsis labdáját Magyar védte. Támadott a Dózsa, a vendégek védekezésre kénysze­rültek. Csak időnként veszé­lyeztettek. A 30. percben Básti lövését Rapp szögletre tolta, majd Szalai labdáját kellett mentenie Rappnak. Szünet után sem csökkent a pécsiek lendülete, A bányász­csapat minden igyekezete a vé­Máté újabb eredménytelen támadása dekezésre irányult. A pécsiek nem elégedtek meg a döntet­lennel, a két pont megszerzésé­ért harcoltak. A pécsi csatárok nagy harcot vívtak a salgótar­jáni védőkkel. A 65. percben Konrád I. bombaszabadrúgását Magyar szögletre tolta. A Dó­zsa beszorította ellenfelét, nem egyszer csak Rapp tanyázott a pécsiek térfelén, a többi játé­kos a salgótarjániak kapuja elé Értékes döntetlen a fővárosban Volán SC—Pécsi Bányász l:l (l:0) Rákoscsaba, 3000 néző. V.: Embsberger. Volán: Szegedi - Földi, Molnár, Mángó, Erdős, Szepesi (Raltmann, a 72. perc­ben), Glotz, Földes (Török, a 25. percben), Káló, Kiss, Ber- náth. Edző: Kiss Jenő. Pécs: Bogyai — Györkő II., Palkovics, Köves, Ficzkó, Kosár, Rónai, Vessző, Bartal, Csordás, Makló- ri. Edző: Kontha Károly. Értékes pontot szerzett Buda­pesten vasárnap a Pécsi Bá­nyász. A hazaiak kezdtek job­ban és a 13. percben a vezetést is megszerezték. Kiss, a této­vázó Bányász védelem mellett közvetlen közelről a kapu jobb sarkába lőtt (1 :0). Továbbra is a Volán maradt támadásban, a 21, percben Káló veszélyes lö­BELGRAD. A jugoszláv labdarúgó- bajnokságban a Crvena Zvezda, o Komló szerdai KEK-beli ellenfele 0:0 arányban végzett az OFK Beograd ellen. HAVANNA; Az atlétikai Barátság Kupa viadalon a komlói Kispál 5000 méteren a győztes szovjet versenyző mögött a 2. helyet szerezte meg. Ideje: 1524.8 volt. 1500 méteren a fülledt, párás melegben a laza, sala­kos pályán 5. helyen végzett a komlói «•/senyző, 3:58.0-val, vését Bogyai remek érzékkel hárította. A pécsiek gyors ellen- támadásokkal próbálkoztak és ennek során a 29. percben Ko­sár lőtt kapura, Szegedi kiütöt­te a labdát, Bartal azonban jó helyzetben fölé fejelt. Két perccel később egy bravúros Bogyai-védést tapsolhatott meg a szépszámú közönség. Szünet után is változatos volt a játék. Az 58. percben ki­egyenlített a Bányász. A sokat mozgó Bartal jobboldali beadá­sát Csordás értékesítette (1 :1). Ezután a Volán elkeseredetten küzdött a győzelem megszerzé­séért, de a pécsi védelem végig jól állt a lábán. A 65. percben i Káló közeli fejesét Bogyai rit­kán látott bravúrral hárította. Glock József, a Bányász lab- larúgó szakosztályának elnöke így vélekedett a látottakról: — Csapatunk lelkes és he­lyenként jó játékával megérde­melte az egyik pontot. A fiúk végig nagy akarással küzdöttek, ami meghozta az eredményt. Bogyai a mezőny legjobbja volt, de kitűnően játszott Bartal ,'s. Rajtuk kívül Palkovics II. és Györkő teljesítményét kell ki­emelni. A hazaiak közül Mol­nár, Erdős, Lotz és Mángó játé­ka tetszett. tömörült. Megeredt az eső, a félhomályban sem csökkent a játék irama. Drámai volt a küz­delem, a percek múltak, mind sötétebb lett, a lila-fehérek köz­ben ostrom alatt tartották a Bányász kapuját, lövést lövés követett, de a labda csak nem került be a vendégek hálójába. Egy pillanatra sem lankadt a pécsiek küzdőkedve, végighar­colták a 90 percet. Gólt azon­ban ezúttal sem sikerült lőni­ük. A vendégek védelme jól állt a lábán, sokszor azonban a szerencse mentette meg a sal­gótarjániak kapuját a góltól. A Dózsa támadósora változatla­nul góliszonyban szenved. A li­la-fehérek immár öt mérkőzé­sen, 450 percen keresztül Bizo­nyultak gólképtelennek. Jók: Konrád, Tóth, Máté, ill. Magyar, Básti. Hegyi István Labdarúgó NB I. Bp. Honvéd—VM Egyetértés 2:1 (1:0), Soroksár, 7000 néző. Vezette: Müncz (Teuschler, Tapolczai). 3p. Honvéd. Bicskei — Kelemen, Dudás, Tajti, Molnár — Pál, Szűcs — Pusz­tai, Kocsis, Komora, Kozma. Edző: Mészáros József. VM Egyetértés: Var­ga — Józsa — Galambos, Nell, Weimper, Sóvári — Halápi, Siklósi — Karába — Szuromi, Katona. Edző: Szűcs Gyula. Csere: Halápi helyett Straub az 50. percben, Komora he­lyett Tóth a 76. percben, Katona he­lyett Komáromi a 87. percben. Gól­lövő: Kozma a 26. percben, Nell 11- esből a 69. percben, Kozma a 90. percben. Szögletarány: 9:7 (4:2) az Egyetértés javára. Vasas—Sz. Haladás 2:2 (2:2), Szombathely, 5000 néző. Vezette: Somlai (Kristóf, Rúzsa). Vasas: Ta­más — Török, Váradi, Vidáts, Lakin­ger — Menczel, Kovács — Molnár, Puskás dr., Takács, Váradi B. Edző: Machos Ferenc. Sz. Haladás: Szarka — Németh, Szántai, Pék. Balogh — Halmosi, Kulcsár — Bíró, Bokor, Far­kas, Iszak I. Edző: Fehérvári Alfréd. [ Csere: Bíró helyett Király a 31. perc- , ben, Török helyett Komjáti a szü­netben, Bokor helyett Horváth Z. a 62. percben, Molnár helyett Antal a 70. percben. Góllövő: Váradi B. a 2. percben, Kovács a 7. percben, Pék a 34. percben, Bokor a 40. percben. Szögletarány: 10:4 (8:2) a Haladás javára. Diósgyőr—MTK 4:1 (2:1), Diósgyői, 6000 néző. Vezette: Bana (Szóvá, Zá- vodszky). Diósgyőr: Veréb — Kovács, Salamon, Hajas, Kolláth — Földesi, Hajdú, Sikora — Udvarev, Fekete, Vass. Edző: Mathesz Imre. MTK: Brünyi — Pécsi, Oláh, Csorna, Rab — Kovács B., Csetényi — Mezei, Ker- manidisz, Borsó, Kunszt. Edző: Pa- licskó Tibor. Csere: Kolláth helyett Ólán, Rab helyett Borik, mindkettő a szünetben, Brünyi helyett Pálinkás a 80. percben. Góllövő: Kovács B. a 3. percben, Sikora a 15. percben, Földesi a 17. percben, Sikora a 67. percben, Fekete a 77. percben. Szög­letarány: 3:3 (3:0) a Diósgyőr ja­vára. Kiállítva: Pécsi, a 43. percben. tudták kihasználni. Jók: Tihanyi, Ur, ill. Várbíró, Fekete, Borovácz. Bakony Vegyész (Veszprém)—Pécsi VSK 3:0 (1:0), Veszprém. 1200 néző. V.: Nagy B. Bakony: Zsirai — Wicz- ker, Kiss, Búza, Balogh, Egyházi, j Lipp, Gazsó (Légrádi), Bieber, Ko- { vács, Iszak. Edző: Kuti Herbert. ! PVSK: Abrahám — Gáspár, Grün ! wald. Hamar, Balázs I., Viola, Ró- | zsahegyi, Nagy, Kanyar, Varga, Mi- j hály. Edző: Horváth László. Mihályt i a játékvezető a pécsi csapatból ki­állította. A vasutasok a mérkőzés je­lentős részében 10 emberrel küzdöt­tek. Ez rányomta bélyegét a mérkő­zésre. A mezőnyben a pécsiek egyen­rangú ellenfélnek bizonyultak, a • veszprémiek a kapu előtt jobban fel­találták magukat. Góllövők: Gazsó (11-esból), Bieber, Légrádi. Jók: Kiss, Balogh, Iszak, Egyházi, ill. Gáspár, Varga. Ajka—Zalagerszegi Dózsa 0:0, Al­másfüzitő—KOMÉP 2:1, Fűzfő—Pápa 1:1, Szekszárd—Olajbányász 2:1. AZ NB II. ALLASA: Sásd—Pécsi Bányász II. 3:1 (0:1), Sásd, Mágocs—Pécsi Kesztyűgyár 3:0 (0:0), Mágocs, Vasas II. Bányász- Boly, 1:1 (1:0), Boly, Pécsi Gázmű— j István-akna 10 (1:0), Kokszmű pólya. A MEGYE3AJNO;íSAG ALLASA 1. AZ NB 0. Dózsa I. ALLASA 5 5 — 17- 2 10 2. FTC 5 3 1 1 12- 7 7 3. DVTK 5 3 — 2 11- 9 6 4. Honvéd 5 2 2 1 6- 5 6 5. SBTC 5 2 2 1 6- 6 6 6. Komló 5 2 2 1 7-10 6 7. Vasas 5 2 1 2 8- 5 5 8. Haladás 5 2 1 2 7- 5 5 9. Rába ETO 5 1 3 1 7- 6 5 10. Tatabánya 5 2 1 2 7- 7 5 11. Csepel 5 1 3 1 6- 8 5 12. Egyetértés 5 1 2 2 4- 6 4 13. Eger 5 — 3 2 5- 9 3 14. Videoton 5 1 1 3 5-12 3 15. Pécsi Dózsa 5 — 2 3 0- 5 2 16. MTK 5 1 — 4 3-10 2 Labdarúgó NB I. B. Békéscsaba—Szállítók 2:0, Dunaúj­város—Ózd 1:0, Szolnok—Ganz- MAVAG 2:0, Debrecen—Dorog 0:0, Zalaegerszegi TE—Szegedi EOL 4:0, Kecskeméti Dózsa—Várpalotai Bá­nyász 1:1. AZ NB l/B. ALLASA: 1. Dunaújváros 2. ZTE 3. SZEOL 4. Dorog 5. Békéscsaba Kecskemét 7. MÁV DAC 8. Debrecen 9. Várpalota 10. Bp. Spartacus 11. Oroszlány 12. Volán 13. Pénzügyőr Szóin. MTE 15. Pécsi Bányász 16. FOSPED 17. Ganz-MAVAG 18. Ózd 6 4 6 4 1 1 17- 6 6 4 1 1 15- 9 6 3 2 1 10- 4 6 3 2 1 10- 5 6 3 2 1 13-8 6 3 2 1 10- 7 6 2 3 6 3 1 6 2 2 6 2 1 6 1 2 6—4 6 2 — 6 1 2 6 1 1 6—2 6—2 2 — 8- 2 10 9 9 8 8 8 8 7 7 6 5 4 4 4 4 3 2 2 1 8- 4 2 5-5 2 7-10 3 15-12 6-10 4- 9 7-12 7-15 7-15 3- 10 4- 13 Labdarúgó NB II. Táncsics SE—Pécsi Ércbányász 0:0, Kaposvár, 1000 néző. V.: Molnár. Táncsics SE: Nagy — Németh, Vágó, Tihanyi, Balatoni, Knapik, Székely, Pemmer, Korom (Róth), Bartl, Ur. Edző: Tóth József. P. Ércbányász: Doszpod — Strassz, Várbíró, Gyürke, Borovácz, Fekete, Szabó, Lubastyik, Tóth V., Farkas (Csőre), Tóth L. Ed­ző: Dunai János dr. A pécsi csapat javuló formában rászolgált a dön­tetlenre Kaposváron. Az orkánszerű szél a második félidőben a hazaiakat támogatta, de a kaposváriak ezt nem A SIKLÓSI ABC ÁRUHAZUNKBA 1 FÖ húseladót FELVESZÜNK. Jelentkezés: SIKLÓS, Széchenyi u. 10. ÁFÉSZ Kereskedelmi Osztályán 1 Szekszárd 5 4 1 — 8 9 2 Pápa 5 3 2 — 8­8 3 Bakony V. 5 3 1 1 9­7 4 PVSK 5 3—2 9­6 5 Savaria 5 3—2 8-7 6 6 Gy, Dózsa 5 2 1 2 10-7 5 Nagykanizsa 5 2 1 2 8­5 8 Fűzfő 5 2 1 2 6­5 Ajka 5 1 3 1 5­5 KOMFP 5 2 1 2 3­5 11. P. Ércbányász 5 1 2 2 4­4 12. Táncsics 5 1 2 2 6­4 13. Szfv. MÁV 5 1 2 2 5­4 14 Z. Dózsa 5 1 2 2 3-10 4 15. Almásfüz. 5 1 — 4 4-12 2 16. Bauxitb. 5 — 1 4 2-11 1 Labdarúgó NB III Máza-Szászvá i Bányász—Pécsi I 5or­celángyár 1 :0 (0:0), Porcelángyúri pálya, v.: Ducsai. Kaposvári Rákóczi —Volán 12-es Szigetvár) 4:0 (2:0). Szigetvár, v.: Köő. Bonyhádi Va­sas—Mohácsi SZTE 0 0, Bonyh ád, v.: Zsalakó. Nagymányoki Brikett SK— Szekszárdi Vasa s 2:1 (1 :1), Naqymá­nyok, v.: öze. Pécsi BTC— )ombó­vári VSE 1 :0 (1:0), Dombóvár, vA Szeretz. Honvéc Steinmetz SE­—Barcsi SK 0:0, Erőmű pálya, v.: Andorka. AZ NB III. ALLASA 1. K. Rákóczi 5 4 — 1 19-4 8 2. Nagymányok 5 4 — 1 7-6 8 3. Mohács 5 3 1 1 8-3 7 4. P. Helyiipari 5 2 3 — 8-6 7 5. Lábod 5 2 2 1 12-5 6 6.­-7. PBTC 5 3—2 9-7 6 6. —7. M.-Szászvár 5 2 2 1 5-3 6 8. Dombóvár 5 2 1 2 6-6 5 9. Barcs 5 2 1 2 6-7 5 10. PEAC 5 1 2 2 9-9 4 11.­—12. P. Porcelán 5 1 2 2 3-4 4 11.­—12. K. Vasas 5 2—3 6-7 4 13. Volán 12-es 5 2—3 6-10 4 14. Bonyhád 5 — 32 3-13 3 15. Steinmetz SE 5 — 23 2-9 2 16. Szekszárd 5 — 1 4 3-13 1 Megyebajnokság Siklós—Beremend 1:0 (1:0), Siklós, P. Dinamó—Szigetvári Kinizsi 0:0, Erőmű pálya, Véménd—Szigetvári Ci­pőgyár 4:0 (2:0), Pécsbányatelep, 1. Véménd 5 4 1 — 15-5 9 2. Siklós 4 4 — — 6-1 8 3. Töttös 5 3 1 1 8 4 7 4. Mágocs 4 3 — 1 13-3 6 5. Boly 4 2 2 — 8-3 6 6. Vásár II B. 4 2 1 1 5-4 5 7. Sz. Kinizsi 5 2 1 2 8-8 5 8. P. Kesztyű 5 2 1 2 4-7 5 9. P. Vasas 4 2 — 2 6-3 4 10. —11. Sásd 4 2 — 2 5-5 4 10. —11. P. Gáz 4 2 — 2 4 4 4 12. István-akna 3 1 — 2 3-2 2 13. P. Kinizsi 4 1 — 3 4-7 2 14. Beremend 5 1 — 4 2 14 2 15. P. Dinamó 5 — 1 4 0-9 1 16. Sz. Cipő 5 — — 5 2-14 — 10­-11. P. Ércb. II. 4 2 _ 2 8-8 4 15. P. Bányász II. 5 — 1 4 4 10 1 NB I. tartalékbajnokság Rába ETO—Komlói Bányász 3:® (2:0). Győr. 400 néző. V.: Szalpó J. Rába ETO: Devecseri (Csáki) — He­gyi, Vida, Kovács (Erdélyi). Kalmár, Fajkusz, Siket, Glázer Z. (Guchner), Csollány, Póczik, Glázer R. Komló: Erdősi — Fenyvesi, Burai, Göcsei, Pintér, Mács, Dudás (Kellner), Fuchs, Kókya, Egri, Peres. Góllövők: Póczik, Glázer Z., Glázer R. Jók: Fajkusz, Siket, Póczik, illetve Erdősi, Pintér. Pécs—Salgótarján 0:0. Pécs. 2000 néző. V.: Szalai. Pécs: Pólyák — Cserneczki, Udvarácz, Gurina, Ka­szás, Réfi, Gulyás (Csurgó), Bleier, Kardos, Tóth III., Lingl (Engloner). Salgótarján: Szőke — Baranyai, Mik­lós, Sáfrány, Lisztóczki (Szabó), Bó- di, Berindán, Angyal, Toldi (Ben- csók), Bartha, Loch. A 80. percben Angyalt kiállították. Jók: Udvarácz, Bleier, Kardos, illetve Miklós, Bódi, Bartha. Bp. Honvéd—Egyetértés 3:1, Vasas —Szombathelyi Haladás 1:0, Újpesti Dózsa—Videoton 4:1, Tatabánya— Ferencváros 2:1, Diósgyőr—MTK 3:1, Egri Dózsa—Csepel 1:1. TOTO 1. Haladás—Vasas 2. Egyetértés—Honvéd 3. Pécs—SBTC 4. DVTK—MTK 5. ETO—Komló 6. ZTE—SZEOL 7. Ózd—Dunaújváros 8. Ganz-MAVAG—SZMTE 9. Volán—Pécsi Bányász 10. Szolnoki MÁV—Előre 11. Almásfüzitő—KOMÉP 12. Vác—Leninváros 13. Bakony—PVSK + 1 14. Esztergom—KKFSE z 2:2 2 1 :2 x 0:0 1 4:1 z 1 :1 4:0 0:1 0:2 1:1 1:1 2:1 2:2 3:0 i 2:2 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 37. játékhéten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A 12 találatosok száma 39, nyereményük 23 572 forint. 11 találata 565 fogadónak volt. Nyereményük: 651 forint. A 10 találatosok száma: 5226, a nyeremény 106 forint. RÖVIDEN KOSÁRLABDA: ötödik helyezéssel tértek vissza Pozsonyból a Vasutas Európa Bajnokságról a PVSK lányok. A Bulgáriától és Lengyelországtól elszenvedett vereség után biztosan nyertek az NDK és Románia ellen, ez elegendő volt az ötödik hely megszerzéséhez. SPORTLÖVÉSZET: A Béke Kupa IX. fordulójában Pécsett versenyez­tek a 'ég- és kispuska lövők. Az egyes számok nyertesei: Légpuska, serdülő lányok: Szabó A. Komló, húk: Szili, Komló, ifj. lányok: Kiss, István-akna, fiúk: Németh, Sziget­vári Vasas, felnőtt férfiak: Kovács, István akna. Kispuska, ifj. lányok: 1. Kiss, István-akna, fiúk: Sáhi, István- ckna, felnőtt férfi: Szabó, Ércbá­nyász. RÖPLABDA: NB II.: Tovább foly­tatta siker sorozatát a PEAC női csa­pata, vasárnapi mérkőzésén 3:0 arányban nyert a Szombathelyi Spar­tacus ellen. A Vörös Meteor Élelmi­szer női együttese Tatán a Petőfi el­len játszott, a találkozó eredménye 3:2 volt a hazai csapat javára. KAJAK: Pécsi győzelmek születtek v Pécsi tavon megrendezett vándor- díjas minikejak versenyen, öt város 176 fiatalja két-két leány és fiú számban mérte össze felkészültségét. Mind a lányoknál, mind a fiúknál pécsi siker született Gyurasits, illetve Váradi révén. így az első ízben ki­írt kupa Pécsett maradt. 1. Pécsi Sl, 2. Leninvárosi Sl, 3. Váci Sl. MODELLEZÉS: Sopronban rendez­ték meg az autómodellezók Dunán­túl Bajnokságát. A fél köbcentis kategóriában .fj. Dúsa 3., az 5 köb­centis kategóriában Tabi 2. lett. Az Ércbányász csapata a 3. helyen végzett. — Szombathelyen nemzetközi hajómodellező versenyt bonyolítottak le, ahol a Fábián—Verderics pár a su­per rennen kategóriában 1. lett, a 2. helyen is pécsi pár (Kalkó-Ko- /ács) végzett. TEKE: ' Nem megy idegenben e , Pécs! Gázmű férfi tekézőinek, ezúttal Budapesten a Ganz-MAVAG-tó! szen- j védték 6:2 arányú vereséget. Pécsett J a BTC nők 5:3 arányban nyertek a j Vasas Ikarus ellen. ASZTALITENISZ: Pécsi Ércbányász- Pénzügyőr 19:6, NB I. férfi mérkőzés, Budapest. Pécsi BTC-SZOVOSZ 12:4, NB II. női mérkőzés, Pécs, MAFC— ! PEAC 20:5, NB II. férfi mérkőzés, Pécs. í KOSÁRLABDA: Soproni Textiles— ? Pécsig Ércbányász 74:60. NB II. férfi j mérkőzés, Sopron. Soproni Textiles— j Pécsi Tanárképző 59:40, NB II. női 1 mérkőzés, Sopron, SÚLYEMELÉS: A CSB második for- dulójának versenyét az NB II. csa­patai részvételével Budapesten tar­tották: 1. BKV Előre, 2. Szegedi Spartacus, 3. Pécsi Bányász. VÍZILABDA: Kcmjádi Kupa-mérkő­zés: Bp. Honvéd-Pécsi Helyiipari 15:5. A találkozó Budapesten került sorra. TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS: Abaliget környékén rendezték meg a Cser­mely Kupa emlékversenyt. Férfi fel­nőtteknél Gömbös, Tanárképző Főis­kola győzött a női felnőtteknél ugyancsak a Tanárképző Főiskola színeiben versenyző Buus szerezte meg az elsőséget. Az ifjúsági fiúk­nál Ternyák, PVSK, ifjúsági lányok: 1. Bodnár. MOTOCROSS: A Pécsi Dózsa ren- dezésében Csertetőn motocross ver­senyt bonyolítottak le. Az 500 köb­centiméteres gépek futamában: 1. Kökényesi (Zalka Motoros Klub), 2. Czuni (Kiskunlacháza), 3. Posz­mik (Bp. Honvéd). 250 köbcentimé­ter: 1. Reiferer (Zalka Motoros Klub). 2. Szűcs: (Sopron). 3. Gu- bala (Zalka). Valamennyi Zetka ke­rékpárral versenyzett Kézilabda Újpesti Dózso-Pécsi (Jányásí 22:15 (12:6) NB I. férfi mérkő­zés, Újpest. Legjobb pécsi gól­dobók: Sudár *4, Kiss, Arvay, Figler 3—3. Komlói Bányász—Gyöngyösi Vasas Izzó 29:13 (15:5), NB l/B. férfi mérkőzés, Komló. Leg­jobb komlói góldobók: Jeszen- csák, Mörcz 7-7, Erdős, Szalai 5—5. Pécsi Ércbányász—Szegedi Volán 23:15 (12:8), NB l/B. fér­fi mérkőzés, Ujmecsekaija. Leg­jobb pécsi góldobók: Mihalo- vics 9, Pados 6, Moró 3. Kinizsi Sör—Pécsi Tanárképző 109 (8:5), NB l/B. női mérkőzés, Tanárképző Főiskola. Legjobb pécsi góldobók: Tilinger, Simon 3-3. NB II. mérkőzések: Pécsi Vö­rös Meteor—Vörös Meteor Kö­zért 14:7, nők, Ujmecsekalja. Pécsi Porcelángyár-Győri Ma­gasépítők 8:7, nők, Győr. Siklósi Kesztyűgyár-Pécsi Kesztyűgyár 16:9, férfiok, Siklós, I I