Dunántúli Napló, 1971. augusztus (28. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-10 / 187. szám

TOTO 2 0._ 1 2:0 i 1:1 1 2:0 1 2:1 1 2:0 X 0:0 1 2:0 i 1:1 1 3:3 2 0:1 2 2:3 1 3:1 x 2:2 1. Pécs—Vasas 2. Egyetértés—MTK 3. Eger—Rába ETO 4. Haladás—DVTK 5. SBTC—Videoton 6. Dorog—Volán 7. Pénzügy—Ganz-MAVAG 8. MÁV DAC—DVSC 9. Zala. Dózsa—Táncsics 10. Postás—KKFSE 11. Sátoraljaújhely—DEAC 12. Kisterenye—Gyöngyös 13. SZVSE-PVSK + 1 T4. Gyula—Kiskunhalas A 32. heti totónyeremények az ille­ték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 5 darab, a nyereményük egyenként 81 361 forint, ebből 13 plusz 1 találatos 1 darab, a nyeremény és a jutalom együttesen 366 353 forint. 12 találatos 264 darab, 1027 forint, 11 találatos 3242 darab, 84 forint és 10 találatos 21 452 darab 20 forinttal. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. Vita az ülőhelyen Bosszankodások, viták és már- már sértésszámba menő szavak hangzottak el vasárnap a PVSK- pályán az ülőhelyen. Az egész csetepaténak oka: az ülőhelyek számozásai nem láthatók jól, a számok lekoptak. A jegyek pedig meghatározott ülőhelyre szólnak, — magától értetődő, hogy min­denki a saját helyére szeretne ülni. De nem lehet, mert egy­részt nem találja, másrészt már foglalt. „Uram, az én helyemen ül, én évek óta innen nézem a mérkőzéseket, bérletem van” — így az egyik. „Mutassa meg, hogy hol itt a számozás? Sehol. Akkor hát honnan tudjam, hogy a maga helye-e, vagy az enyém?” — Es így tovább, szó szót követ mind hangosabban. Igaz, lehet szólni a rendezőnek, aki ott is van, igyekszik a vitatkozókat csititani, de mást nem tesz, mert ő sem ismeri ki magát számozás hiá­nyában. Bosszankodik a szurkoló eleget a mérkőzésen. Kíméljük meg at­tól, hogy már előtte is felidege­sítse magát és másokat. Ha a jegyek számozott helyre érvénye­sek, akkor látható számokkal kell ellátni az ülőhelyet. Mindössze néhány kiló festék kell hozzá. t-rt TÓTH SIKERE KAPOSVÁRON Somogyország fővárosában három napon át rangos mezőny lépett szoritóba a város nemzet­közi bajnokságán. A résztvevők között voltak a PVSK ökölvívói is, akik közül Tóth György sze­repelt a legeredményesebben, váltósúlyban — négy nyert mér­kőzés után — első lett. A PVSK további versenyzői közül Szarka, Sóvári és Sárdi szereztek bronz­érmet. DRCc spoqt é£g> Nem sikerült a Bányász rajtja Várpalotai Bányász-Pécsi Bányász 2:0 (1:0) Jobb volt a Vasas: Bp. Vasas-Pécsi Dózsa 3:0 |1:0] Kocsis próbál áttörni a Vasas védelmén, de eredménytelenül. Pécs, 6000 néző. Vezette: Va­das Gy. (Csernefalvi, Vadas J.) Vasas: Tamás — Váradi, Fábi­án, Vidáts, Ihász — Török, Men- czel, Lakinger - Molnár, Pus­kás dr, Szőke. Edző: Machos Ferenc. Pécs; Rapp - Hernádi, Solymosi, Konrád I., Kincses I. — Tóth II., Tüske, Daka - Bér­ezési dr., Kocsis, Zombori. Edző: Preiner Kálmán. Csere: Zombo­ri helyett Rónai a 60. percben, Lakinger helyett Müller a 65. percben. Góllövő: Török a 26. percben, Puskás dr. a 69. perc­ben, Müller a 90. percben Szögletarány: 9:3 (2:2) a Vasas javára. A mérkőzés előtt Budapestről Pécsre lerándult újpesti szur­kolók virágcsokorral búcsúztat­ták Solymosit, volt játékosukat. Az északi szél enyhített a ká­nikulán. A kezdeményezést széltől támogatva a pécsiek ra­gadták magukhoz. Solymosi 22 méterről a második percben szabadrúgást rúgott, labdája kapu fölé szállt. Hamar kidé rült, a pécsi támadósor nem tud megbirkózni a Vasas védők­kel. összjátékuk akadozott, nem tudták tartani a labdát, lassúak, körülményesek voltak. Feljött a Vasas. Dr. Puskás lö­vése a balkapufára vágódott. Ismét a pécsiek percei követ­keztek, változatosabb, élénkebb lett a küzdelem. A 26. percben vezetéshez jutott a budapesti csapat. Török kicselezte Soly­mosit, Daka sem tudta feltar­tani, és f5 méterről laposan a jobb alsó sarokba küldte a labdát. 1:0. Rapp tehetetlen volt. Kocsis ke­veset volt játékban és ez rá­nyomta bélyegét a pécsi tá­madósor játékára.A lila-fehérek Látogatóban Maurer a Dózsa—Vasas mérkőzésen A Pécsi Dózsa-Vasas mérkő­zésre hazalátogatott Maurer László, a Pécs volt játékosa. A bajnokcsapat újdonsült közép­hátvédjével a találkozó szüne­tében beszélgettünk. — Sikerült már beilleszkedni az új környezetbe? — Érdekes emberek az Újpest játékosai. A meccsen mindenki elkövet mindent a siker érdé kében. Segitik. biztatják egy mást. De aztán mintha elvág­ták volna, mindenki megy a maga útjára. így van ez az edzések után is. Számomra ez furcsa, itt Pécsett barátibb volt a légkör. A Szabadság-hegyen, az Újpest síházában lakom, egyébként három nappal a mérkőzés előtt ott van már az egész csapat edzőtáborban Kovács Imre edzővel nagyon iá a kapcsolat, hisz régi ismerős­ként üdvözölhettük egymást. Annak idején nála játszottam először az NB l-bsn a Pécsi Dózsa színeiben.- Milyen volt az Ujpest~ Komló mérkőzés?- A Komlói Bányász a 7:1-es eredmény ellenére sem játszott rosszabbul, ahogy szokott. Az Újpest ellen nem mehet biz­tosra senki, tőleg a Megyeri úton. Csatársorunk remek na­pot fogott ki, a mérkőzés nagy részében ellenállhatatlanul ját­szottak. Nekem nem volt külö­nösebb dolgom, mivel a kom­lóiak jobbára védekezésre kényszerültek.- Hogy tetszik eddig a Pécs- Vasas találkozó?- A Vasas 1:0-ra vezet, eny nyivel jobbak is voltak az első félidőben. Remélem, szünet után feljavul a Dózsa csatár­sora és kiegyenlítenek majd. Maurer László elképzelése nem valósult meg és a több' pécsi szurkolóval együtt neki is csalódottan kellett távoznia. (Lázár) nem sok örömet szereztek szur­kolóiknak. A 33. percben Vi­dáts lövése veszélyeztette a Dózsa kapuját. A 42. percben Molnár a balszélen verekedte magát előre, beadásáról azon ban dr. Puskás lekésett. Veszé­lyes támadás volt. A 45. perc­ben Kincses I. a 16-oson be­lül könnyelműen cselezett, Mol­nár rácsapott a labdára és Rapp csak merész rávetődéssel tudott bravúrral tisztázni. Fordulás után Tüske lövése kerülte el a vendégek kapu ját. A túlsó oldalon Lakinger jutott lövéshez, de labdája mel­lé gurult. A Vasas nem muta­tott nagy játékot, de határozot­tan jobb volt a pécsieknél. Já­tékosai többet mozogtak, s a mezőnyben fölényt harcoltak ki. A 60. percben növelte előnyét a budapesti csapat. Ihász ívelt be szögletet, Puskás dr. fejéről közvetlen közelről Rapp kapujába vá­gódott. 2:0. Pécsi ellentámadás során még ebben a percben Kocsis cselezte előre magát a 16-oson belülre. Fábián felvágta a pé esi játékost, de Vadas játékve zető nem látott szabálytalansá got, nem ítélt büntetőt. A Va sas kétgólos vezetése után en gedett az iramból. A 80. perc ben Rónai az üres kapura fe jelt, de Fábiánnak a gólvo nalról sikerült az utolsó pilla natban mentenie. Az utolsó perc újabb Vasas gólt hozott, Dr. Puskás jobboldali szög lete után a tétovázó pécs védők között Müller a hálóba fejelte a labdát. 3:0. A pécsiek tartalékos összeá1- litásban, idényeleji tormában játszottak. Rá sem lehetett is­merni a Graz ellen jól játszó lila-fehérekre. A Vasas minden tekintetben felülmúlta ellenfelét és rászolgált győzelmére. A pécsi támadósor csődött mon­TENISZ: Két vereség a fővárosban A Pécsi Spartacus férfiak a hét végén ismét két mérkőzést játszottak Budapesten. Szomba­ton a BSE ellen jól tartották magukat a pécsiek, némi sze­rencsével akár nyerhettek vol­na, de a rutin a budapestiek ja­vára billentette az eredményt. Vasárnap a NIM ellen már a fáradtság jelei mutatkoztak az együttes tagjain, sima vereséget szenvedtek. BSE—Pécsi Sparta­cus 5:4. NB I, B férfi mérkőzés, Budapest. Pécsi győztesek: Bő ta. Baricz, Káplán és a Béta. Baricz páros. NIM—Pécsi Spar tacus 7:2. NB I. B férfi mérkő­zés, Budapest. Pécsi győztesek: Baricz és a Baricz, Borsiczky páros. dott, de a középpályán sem csillogtak a lila-fehérek. A vé­delem teljesítményét erősen le rontotta, hogy két gólt szöglet­ből kapott. Jók: Vidáts, Fábián, Török, Puskás, illetve Hernádi, Tóth és Konrád. Hegyi István Nyilatkozatok Preiner Kálmán, a Dózsa ed­zője: — Jobban játszott a Va­sas, megérdemelten győzött. Tartalékos támadósorunk nem jelentett különösebb veszélyt a vendégek kapujára. Machos Ferenc, a Vasas ed­zője: — A Pécs erősen tartalé­kos volt és ennyi előnyt nem adhat senki a Vasasnak. Nem volt különösebb iram, győzel­münket biztosan szereztük meg, ennek ellenére még néhány játékosnak feltétlen javulnia kell. Várpalota, 2000 néző. Vezet­te: Tapolczai. Várpalota: Palo­tai — Janás, Csapó II., Csapó l„ Szabó, Kisbej, Kerkai (Süke, a 66. percben), Dorog, Lakics, Szekér, Horváth I. Edző: Terbe Benjamin. Pécs: Bogyai — Györkő, Palkovics II., Kosár, Ficzkó, Márton, Makiári, Vessző, Bartal, Mérei, Csordás (Rónai, az 56. percben). Edző: Kontha Károly. A pécsi csapat kezdett job­ban és a 7. percben már sakk­matt volt a várpalotai védelem, de Bartal közeli fejesét Palotai bravúrral hárítani tudta. Nagy helyzet volt! A 15. percben La­kics szabadrúgását Dorogi az oldalhálóba fejelte. Változatos volt a játék, az iram is kielégítő volt, de mindkét csapat játéko­sai sokat kapkodtok. A 42. perc­ben a hozaiak megszerezték a vezetést. Csapó I. a kapu elé ívelt és Lakics védhetetlenül fe­jelt a hálóba. (1:0). Fordulás után a Várpalota kezdett jobban. Több veszélyes támadást vezettek főleg a szé­leken. Az 52. percben Dorogi lövését a Bányász védők a gól­vonalról mentették. Később Bo­gyóinak akadt egy-két szép vé­dése, úgy látszik, hogy a kapus súlyos sérülése után kezdi visz- szanyerni önbizalmát és régi formáját. A 62. percben beszo­rult a pécsi védelem. Előbb Bo­gyai, majd a hátvédek mentet­tek, végül Szekér 18 méterről éles, lapos lövéssel küldte a kapuba a labdát. (2:0). A gól után a Pécsi Bányász átvette a játék irányítását, fergeteges tá­madásokba kezdtek. Sikerült helyzeteket is kidolgozniuk, a várpalotai kapus Palotai azon­ban remek napot fogott ki. A Pécsi Bányász az előkészü­leti mérkőzéseken nyújtott játé­ka után meglepően jól megállta helyét Várpalotán. Lelkesen, fe­gyelmezetten küzdöttek. A vár­palotai csatárok kihasználták helyzeteiket, a pécsieknek ez nem sikerült, ez döntőnek bizo­nyult. Háromtusa: Az Újpesti Dózsa nyerte a Sopianae-versenyt A vártnál kevesebb, mind­össze három együttes sportolói jelentek meg az idei Sopianae Kupa országos verseny rajtján. A nagy hőség elriasztotta a többi nevezőt. A verseny ai új­pestiek sikerét hozta, de meg- állták helyüket a Pécsi Dózsa fiataljai is. Pisztolylövés: juniorok: 1. Lo­vász, Pécs, 98, 2. Perédi, Esz­tergom, 97, 3. Maletics, Pécs, 96. Ifjúságiak: 1. Nagyteleki Újpest, 97. 2. Cserna, Pécs, 96, 3. Varga I., Pécs, 95. Serdülők: 1. Varga II., Pécs, 95, 2. Heves, Újpest, 92, 3. Remsei, Pécs, 91. Úszás: Juniorok: 1. Perédi, Esz­tergom, 3:48, 2. Kékesi, Újpest, 3:59, 3. Kovács, Újpest, 4:02. If­júságiak: 1. Rendes, Esztergom 4:03, 2. Mohai, Újpest, 4:09, 3. Nagyteleki, Újpest, 4:11. Ser­dülők: 1. Rontó, Újpest, 2:34. 2. Varga II., 2:40, 3. Dobokai, Pécs, 2:44. A juniorok és ifjú­ságiak 300, a serdülők 200 mé­teres távon versenyeztek. Te­repfutás: Juniorok: 1. Lovász, Pécs, 6:11, 2. Liszkai, Újpest, 6:15, 3. Perédi, Esztergom, 6:28. Ifjúságiak: 1. Cserna, Pécs, 6:37, 2. Heer, Esztergom, 6:41, 3. Sápi, Pécs, 6:46. Serdülők: 1. Heves, Újpest, 2:39, 2. Hetényi, Pécs, 2:48, 3. Barabás, Újpest, 2:51. A juniorok és ifjúságiak 2000, a serdülők 1000 méteres távon versenyeztek. Egyéni összetett: Juniorok: J. Perédi, Esztergom, 3130, 2. Lo­vász, Pécs, 3028, 3. Kovács, Új­pest, 2982 pont. Csapatban: 1. Újpest, 8808, 2. Pécs, 8308. If­júsági egyéni. 1. Cserna, Pécs. 2912, 2. Nagyteleki, Újpest, 2813, 3. Heer, Esztergom, 2744. Csapatban: 1. Pécs, 8314, 2. Esztergom, 8154, 3. Újpest, 8050 pont. Serdülő egyéni: 1. Heves, Újpest, 2922, 2. Varga iI., Pécs, 2830, 3. Dobokdi, Pécs, 2870. Csapatban: 1. Pécs, 8511, 2. Új­pest A 8505, 3. Újpest B 7905 pont. A Sopianae Kupát 23 363 pontos összteljesítménnyel az Újpesti Dózsa nyerte. Mérkőzésről mérkőzésre LABDARÚGÓ NB I. Ferencváros—Csepel 2:2 (1:1): Nép­stadion 15 000 néző. Vezette: Somlai (Hclász M., Magyar) Ferencváros: Géczi — Novak, Páncsics, Bálint, Vépi, Juhász, Mucha, Szőke, Bra- nikovits, Albert, Füsi. Edző: Csaná­di Ferenc. Csepel: Fatér — Sándor —Vellai, Faludi, Gulyás, Pető, Ta­kács, Losonczi — Varga, Csordás, Kelemen. Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Gulyás helyett Rottenbiller a 29. percben, Füsi helyett Németh az 57. percben. Juhász helyett Megyesi a 69. percben. Góllövő: Szőke a 8. percben. Csordás a 32. percben, Lo­sonczi a 69. percben, Branikovits a 84. percben. Szögletarány: 7:7 (4:2 g Csepel javára). Salgótarján—Videoton 2:1 (2:0). Salgótarján 500C néző. Vezette: Mar­ton. (Fehér II., Dér.) Salgótarján: Magyar — Gecse, Kmetty, Varga, Vertig — Szalai, Répás, Básti — Horváth, Kajdi, Szoó. Edző: Moór Ede. Videoton: Szabó I. — Posch, Kácsor, Kovács, Mester, — Nagy, Karsai Burka — Wollek, Szalmásy, Tieber. Edző: dr, Kalocsoy Géza. Csere: Tieber helyett Hartyúnyi a szünetben, Szoó helyett Toldi a 79. percben. Gól lövő: Szoó a 4. perc­ben, Básti a 38. percben, Wollek a 60. percben. Szögletarány; 10:2 (3:0) az SBTC javára. Sz. Haladás—Diósgyőr 2:0 (1:0). Szombathely, 5000 néző. Vezette: Szilvás!. (Körös, Rúzsa). Sz. Hala­dás: Szarka — Szántai, Pék, Ba­logh — Halmosi, Bokor — Király, Bíró, Farkas, Rátkai, Kulcsár. Edző: Fehérvári Alfréd. Diósgyőr: Veréb — Kovács, Salamon, Hajas, Kol- láth, Oláh, Foldesl, Sikora — Ud- varev, Horváth, Vass. Edző: Mathesz Imre. Csere: Föidesi helyett Fekete a 71. percben. Góllövő: Kulcsár a (8. percben). Király (62. percben). Szögletarány: 12:5 (4:1) az Sz. Ha­ladás javára. VM Egyetértés—MTK 2:0 (1:0). So­roksár, 8000 néző. Vezette: Katona. (Nagy B . Hámori.) VM Egyetértés: Varga — Komáromi, lózsa, Szántai, Sóvári — Nell, Weimper — Karó ba, Szumorl, Halápi, Katona. Edző: Szűcs Gyula. MTK: Brünyi — Pécsi, Oláh, Csorna, Rab — Kovács B., Csetényi — Mezei, Kermanidisz, Kunszt, Bányász. Edző: Palicskó Ti­bor. Csere: Bányász helyett Borsó a szünetben, Halápi helyett Siklósi a 49. percben, Kovács B. helyett Borik az 56. percben, Szúrom! helyett Vaj­da a 70. percben. Góliövó: Cseté­nyi (öngól) a 8. percben, Karába a 62. percben. Srögletarány 5:1 (4:1) az MTK 'jövőre, NB I. állása 1. Ú. Dózsa 1 1 — — 7:1 2 2. Vasas 1 1 — — 3:0 2 3. Egyetértés 1 1 — — 2:0 2 Haladás 1 1 — — 2:0 2 5. SBTC 1 1 — — 2:1 2 Tatabánya 1 1 — — 2:1 2 7. Csepel 1 — 1 — 2:2 1 Ifó ^ __ 1 1 __ 1 :1 1:1 1 1 Ferencváros 1 — 1 — 2:2 1 11. Honvéd 1 — — 1 1:2 — Videoton 1 — — 1 1 :2 — 13. DVTK 1 — — 1 0:2 — MTK 1 — — 1 0:2 — 15. Pécs 1 — — 1 0:3 — 16. Komló. 1 — — 1 1:7 — LABDARÚGÓ NB I. 8 Doróg— Volán SC 2:0, MÁV DAC— Debrecen 2:0, Kecskemét—Békéscsa­ba 2:2, Pénzügyőr—Ganz MAVAG 0:0 Dunaújváros—Oroszlány 2 0. Szeged—Szolnok 4 6:2. :0, Szállítók—Ózd Az NB I. B. állása 1. FÖSPED 1 1 __ __ 6 :2 2 SZEOL 1 1 — — 4:0 2 3. Dorog 1 1 — —­2:0 2 Dunaújv. 1 1 — — 2:0 2 MÁV DAC 1 1 — — 2:0 2 Várpalota 1 1 — — 2:0 2 7. Bp. Spart. 1 1 — — 3:2 2 8. Békéscsaba 1 — 1 — 2:2 1 Ganz MAVAG 1 — 1 — 0:0 1 K. Dózsa 1 — 1 — 2:2 1 Pénzügyőr 1 — 1 — 0:0 1 12. ZTE 1 — — 1 2:3 — 13. Debrecen 1 — — 1 0:2 — Oroszlány 1 — — 1 0:2 — P. Bányász 1 — — 1 0:2 — Volán 1 —* — 1 0:2 — 17. ózd 1 — — 1 2:6 — Szolnok 1 __ __ 1 0 :4 __ VASUTAS TOTO KUPA Szegedi VSE—PVSK 3:1 (2:1), Sze E ed. Vezette: Vidó. A veszélyeseb en támadó hazai együttes megér dcmelten nyert. Ezzel o PVSK elve szítette a Vasutas Kupában veretlen­ségét, ennek ellenére csoport első­nek fejezte be a mérkőzés soroza­tot. Góllövők: Tóth 2, Berki, illetve Mihály. Szolnoki MÁV—Miskolci Vasutas 4:0 A csoport végeredménye 1 PVSK 2. SZVSE Szó. MÁV 4 MVSC 6 2 3 1 14:13 7 6222 14:14 6 6 2 2 2 15:15 6 6 2 1 3 11 :12 5 Az MVSC—SZVSE mérkőzést a pá­lyán éléit eredménnyel (2:0) iga­zolták. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉS Pécsi Ércbányász—Dombóvári VSE 2:0 (1:0). Dombóvár Góllövők: Tóth, Csőre. POSTAS KUPA Szombat—vasárnap Pécsett a Pos­tás pályán rendezték a hagyomá­nyos Postás Kupa labdarúgó tornát, melyen négy terület csapatai vettek részt. A közel egyforma játék erejű csapatok között nagy küzdelem utón dőlt el az elsőség és helyezések kérdése, két győzelemmel a pécsi­ek vették birtokukba a kupát. Pécsi Postás—Soproni Postás 1:0 . (1:0), Szegedi Postás—Bp. Postás 1:0 (1:0), Pécsi Postás—St-egedi Pos­tás 1:0 (1:0), Bp. Postás—Soproni Postás 4:2 (2:0). A torna végered­ménye: 1. Pécs, 2. Szeged, 3. Buda­pest, 4. Sopron. NB I. TARTALÉKBAJNOKSAG Vasas—Pécs 2:0 (0:0) Pécs, 3000 néző. Vezette: Végh. Vasas. Mészá­ros (Szűcs) — Bárányos, Novák, An­tal, Szakonyi (Menyhért), Köböl, Púpos, Takács, Antóni, Kovács, Gu­bán, (Zenta). Pécs: Kollár. (Pólyák) — Konrád II., Udvarácz, Gyurino, Konrád III , Réfi, Gulyás, Kaszás, Bleiér II!., Tóth III., Iványi. G.: Ta­kács, Kovács. Jó: Antal, Köböl, Ko­vács, Gubán, illetve Kollár, Konrád III., Kaszás. Újpesti Dózsa—Komlói Bányász 2:0 (2:0) Megyeri út, 3000 néző. Vezette: Pócsi. 0. Dó/sa: Borbély I. (Szi­geti) —- Máté, Harsányi, Bánkuti-, Nagy Z., Já ki i, Schumann, Sarlós, Kollár, Borbély II.. Harci. Komló. Erdősi — Molnár, Göcsci. Nagy, Pin­tér, Mécs, Dudás, Fuchs (Oaál) Kó- lya. Peres, Egri II. (Kupac,:), Mind­két félidőben a Dózsa irányította a játékot, s már az I. félidőben bebiz­tosította győzelmét. G : Kollár, Sar­lós. Jó: Harsányi, Bánkuti, Kollár, Borbé'y II., illőivé Erdösi, Macs, Ko­lya, Gaál. Honvéd—Tatabánya 2:0, Csepel— Ferencváros 3:0, Salgótarján —Video ton 2:1, Rába ETO—Egri Dózsa 1:1. MTK—Egyetértés 3:1, Szombathely— Diósgyőr 3:0.