Dunántúli Napló, 1971. április (28. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-20 / 92. szám

1 Ol ó V WTK—Bp. Honvéd x 2:2 £. Komló—Ferencváros x 2:2 3. Diósgyőr—Pécs 1 2:0 4. Videoton—ETO x 2:2 5. MAVAG—Egyetértés' x 1:1 8. Pécsi B.—Várpalota x 3:3 7. R. Rákóczi—Győri D 2 0:3 8. Ajka—Kap. Táncsics 2 1:2 9. Bologna—Róma x 0:0 10. Juventus—Inter x 1:1 11. Lázio—Fiorentina x 0:0 12. Varese—Lanerossi x 0:0 13. Verona—Napoli 2 0:2 14. Modena—Mantova x 0:0 A 16. heti totó nyeremények az illeték levonása után a kö­vetkezők: 13 találatos szelvény 4 darab, nyereményük egyenként 170 606 forint, ebből 13 plusz 1 találatos 3 darab, a nyeremény és a jutalom együttesen 254 856 forint. 12 találatos szelvény 148 darab, nyereményük 3074 forint, 11-es 1795 darab, 253 forinttal, 10 találatos 12 923 darab, 53 fo­rinttal. RÖVIDEN A VÁLOGATOTT KERET. Vásár nap estétől a Vörös Csillag Szállóban tartózkod­nak a Franciaország elleni EB selejtezőre kijelölt ma­gyar labdarúgó válogatott keret tagjai Ezek: Rot her- mel, Géczi, Noskó, Páncsics, Kovács, Szűcs, Vidáts, Ju­hász, Halmosi, Karsai, Zám- bd, Fazekas, Bene, Kocsis, Albert, Kozma. CSELGÁNCS. Budapesten az utánpótlás országos kiválasztó versenyén jól szerepeltek a Dó­zsa és a Gazdász sportolói. A Dózsa versenyzői közül Tom- szer és Locskai súlycsoportjá­ban második volt. Kreitzer a 3. helyen végzett. Míg és Kerepesi a 4. helyen kötöttek ki. A Gazdász versenyzői közül Bias- kovicsnak ment a legjobban 1. helyet biztosított magának, Mol­nár 3. volt TEKE NB ti. Jól kezdték, a bajnoki idényt a Pécsi BTC te- kézői, fölény és 7:1 arányú győ­zelmet arattak a Békéscsabai MÁV együttese ellen. A talál­kozót Pécsett a BTC tekepályán rendezték meg. ASZTALITENISZ: Csepel—Pé­csi Ércbányász 15:10. NB I. férfi mérkőzés, Budapest Pécsi győz­tesek: Arató, Balázs 4—4, dr. Hórváth és Szederkényi. MAFC —PEAC 16:9, NB IT. férfi mér- kőzés. Budapest. A pécsieknek e8 volt az első veresége. Szom­bathely—BTC 10:6. NB IL női mérkőzés, Pécs. TÁJÉKOZÓDÁST FUTÁS. Né­pes mezőnyök álltak rajthoz a tájékozódási futók városi baj­nokságán. Győztesek: férfi fel­nőttek: Varga L. (PVSK). Nőt felnőttek: nrecski (Orvosegész- cégügy), ifjúsági fiúk: Ternyák (PVSK), ifjúsági lányok: Bodnár (Gépipari Technikum). SÚLYEMELÉS. Splitben a Du­na Kupa versenyen könnyűsüly- ban a bolgár Csonesev (397,5), váltósúlyban Szarvas (435), köny- tiyűsúlyban Rehus (465,5), fél- nehézsúlyban Nagy F. (485), ne­hézsúlyban a csehszlovák Pav- lasek (535) győzött. A pontver­senyt a magyar csapat nyerte s az összetettben 31 pont az előnye a csehszlovákok előtt VtVAS. Fenyvesi első New Yorkban. A Martini Kupa ver­senyen a tőrvívás után a pár- bajtőrvlvás magyar sikerrel végződött. Fenyvesi Csaba ke­rült az első helyre, a döntőben az olasz Granierit győzte le. SAKK: Nyugati Vasutas—Érc­bányász 7:§. OB 1. mérkőzés, Budapest. A Palcsót nélkülöző pécsi együttes balszerencsés vereséget szenvedett, dr. Mám- mél és Jávor játszmái az ellen­fél előnyös állásaival maradtak függőben. Pécsi győztesek: Szi­lárd, Glatt, döntetlenül mér­kőztek: Ribli, Krisztián, Be­reczky. Kocsis, dr. Sándor, Karsa. KERÉKPÁR. Szekszárdort négy megye versenyzőinek részvételé­vel bonyolították le a területi kritérium bajnokság versenyeit. A válogatott edzőtáborban tar­tózkodó Rajnai és Hirt nem indultak, távollétükben is pé­csiek nyerték a felnőtt futamot. Az ifjúságiak bajnoksága hár­mas pécsi sikert hozott, de a serdülőknél is értek el első­séget és helyezést a Spartacus kerékpárosai. Felnőttek táv 50 km: 1. Gyulai 1:23.0. 2. Sturm 1:26.0. mindkettő Pécsi Sparta­cus. 3. Schneider, 1:26.0. Szek­szárdi Szöv. SE. Ifjúságiak, táv 40 km: 1. Balogh 1:19.20, 2. Var­ga, 3. Herke. mind hárman Pé­csi Spartacus. Vaskerekes ifjú­ságiak: ...2 Kőtél. 45.40. 2. Csá­kány. rajta. mindkettő Pécsi Spartacus. Vaskerekes serdülők, táv 20 km: 1. Bottlik. 42.0. 2. Máneszkó. 42.10 p., mindkettő Pécsi Spartacus. Vaskerekes út­törők táv 10 km: . . .3. Né­meth; 15.5 p. Pécsi Spartacus. Könnyű fizikai délutános munkára rf női dolgozókat r keresünk. Adminisztrációban jártas előnyben. Jelentkezés Május 1. Műv. Központ Komló. Mérkőzésről mérkőzésre Igazságos döntetlen Komlón Komlói Bányász—Ferencváros 2:2 (1:1) Komló, 10 000 néző. Vezet­te: Katona. (Somlai, Szilvá- si). Komló: — Erdősi — Kótai, Kovács, Makray, Csor­dás I. — Horváth, Solymosi — Bordács, Juhász, Egri, Mohácsik. Edző: Lantos Mi­hály. Ferencváros: Géczi — Novák, Páncsics, Bálint, Vé- pi •— Juhász, Rákosi — Sző­ke, Albert, Branikovits, Mucha. Edző: Csanádi Fe- renc. Csere: Szőke helyett Füsi az 58. percben, Horváth helyett Orsós a 67. percben. Góllövő: Mohácsik (15. perc), Branikovits (15. perc), Egri (46. perc), Branikovits (70. perc). Szögletarány: 17:4 (9:2) az BTC javára. A nagyszérű talajú kom­lói pályát koszorúzó erdő fáin az idő tizenötödször ér­lelt rügyet, de a másfél év­tized a Fradival szemben — bajnoki mérkőzésen — még nem hozott győzelmet a Bá­nyász számára. Talán most sikerül, — mondogatták itt is,. Ott is a hazai szurkolók körében, az­tán nagy hangpárbaj köze­pette kezdetét vette a 90 perces küzdelem. Negyedórás élénk iramú mezőnyjáték után Mohácsik remekbe sza­bott gólja még inkább fel­lelkesítette a hazaiakat. A népes Bányász szurkoló se­regnek nem sok ideje ma­radt azonban az örvende­zésre, mert a Ferencváros nyomban egyenlített — Mu­cha és Branikovits akciója révén. 1:1. A reménykedés kezdődött elölről! A fővárosi együttes vette át a játék irányítását és sok meleg percet okozott a Bányászoknak. Makray kétszer is csak szögletre tu­dott menteni, Branikovits, illetve Albert elől. A 30. percben Rákosi bal felső sarokba tartó lövését Erdősi remek érzékkel öklözte ki. A 39. percben Albert nagy helyzetet hagyott ki: már csak a kapussal állt szem­ben, de az ötös tájékán Er­dősi és Makray megzavarta és a csatár elvesztette a lab­dát. A másik oldalon Juhász ugrott ki tisztán, de az elé­je vetődő 'Géczi lábbal hárí­tott. A 46. percben ismét öröm­ujjongás csapott magasba, amikor Egri nehéz szögből — Novák s Páncsics között — a bal sarokba bombázott. 2:1. Ettől kezdve még aktí­vabb lett a fővárosiak játé­ka, de támadásaik mér nem voltak olyan átgondoltak, öt­letesek, mint az első félidő­ben. Hosszú hajrát nyitottak: mindent egy lapra tettek fel. Ebben az időszakban a kék­fehérek (főleg Juhász és Eg­ri) akár újabb gólt is sze­rezhettek volna. Az 58. perc- ! ben egy nagy kavarodás al­kalmával Erdősi hálója még érintetlen maradt, de a 70. percben Branikovitsnak új­ból sikerült egyenlítenie. 2:2. A Bányász tizenegynek ez­úttal sem sikerült kiharcol­nia a győzelmet, a közönség mégis elégedetten távozott. A kék-fehér gárda igen jó I erőkből álló, válogatottak­kal telitűzdelt, még mindig bajnok aspiránssal szemben is megállta a helyét. Vízhányó Imre Labdarúgó NB L Bp Honvéd—MTK 2:2 (1:0). Hungária körút 20 000 néző. Ve­zette: Lm^berger (VVouava, Cser- nefaivi) Bp. Honvéd: Bicskei — Kelemen. Ruzsinszki Vagi, Taj- ti — Tóth. Kocsis. Szűcs — Pusztai, Pintér, Kozma. Edző: Babolcsay György. — MTK: Hajdú — Török, Dunai. Oláh, Csetényi — Scrasszer. Becsei - Oborzil. Kiss. Szuromi. Koritár. Edző: Palieskó Tibor. Csere: Cborzll helyett Kottán a 62. percben. Góiövő: Pusztai a 34. percben. Szuromi a 75. percben. Pusztai a 77. percben, Oláh a 85. percben. Szögletarány: 6:3 (5:1) a Honvéd javára. Rába ETO—Videoton: 2:2 (1:1). j Székesfehérvár.- 10 000 néző. Ve- i zette: Borzast, (Soós J., Marton). Rába ETO: Földes —. Kegiovich. Orbán. Kiss. Izsáki — Po/sgai, Somogyi. Horváth L. — Stoicz, Horváth B., Korsós. Edző: Dom­bos Ágoston. — Videoton: Szabó — Posch, Kovács, Nagy III., Fejes — Borsányi. Karsai — Wollek, Nagy XI., Sza’mási, Csukovics. Edző: Kovács Ihire. Góllövő: Stblcz (5. perc), Wol­lek (18. perc), Szalmási (48. perc). Sto’cz (a 65. percben). — Szöglet-irány: 9:1 (2:0) a Video­ton javára. Szegedi EOL—Dunaújváros 4:2 (1:1). Dunaújváros 1000 néző. Vezette: Mohácsi (Halász I., Bana). SZEOL: Gilicze — Vár­helyi III., Emődi. Mo'nár. Kere­kes —- Bánfalvi. Pikó. Dávid — Jósa. Vass, Berkes. Edző: Szűcs György. — Dunaújváros: Papp — Formaggini. Fajt. Somogy- vári. Cseh — Somogyi, Nagy E. — Simon. Vajda, Szimacsek. Kovács. Edző: Fejes Lász’ó. — Csere: Szimacsek helyett Bar­tók a 60. percben. Cseh helyett Harangi a 76. percben. Góllövő: SJmon a 9. percben Vass a 24. és az 50 percben Jósa a 69. percben. Vass a 75. percben, Simon a 77 percben. Szöslet- arány: 5:4 (2:2) a Dunaújváros javára. Kiállítva: Nagy E. a 82. percben Nem volt gól lövő csatára a Dózsának Diósgyőr—Pécsi Dóssá 2:0 (0:0) Diósgyőr: 6000 néző. Ve­zette: Hévízi, (Szabó Z., Tó­falvi). Diósgyőr: Veréb — Ko­vács, Sáfrány, Hajas, Kol- láth — Gál, Horváth, Sikora — Fekete, Gass, Vass. Edző: Mathesz Imre. — Pécsi Dó­zsa: Rapp — Hernádi, Mau­rer, Kincses II., Konrád I. — Kocsis, Tóth — Bérezési, Máté, Tüske, Zombori. Ed­ző: Dr. Czibulka Mihály. Csere: Zombori helyett Kö­ves a szünetben. Tóth he­lyett Kincses I. az 53. perc­ben. Góllövő: Horváth (51. perc), Vass (74. perc). Szög­letarány: 6:6 (2:1 a Diós­győr javára). A pécsi csapat bizakodva készülődött. Dr. Czibulka edző három csatárral és há­rom középpályással kezdett A hazaiak is hasonló hadren­det választottak. Már az első percben ve­szélybe került a pécsi kapu, de a késlekedő Fekete elől a védők menteni tudtak. Ez­után gyors válaszként két igen jó pécsi támadás kö­vetkezett, de a befejezések nem sikerültek, majd Sikora lövését védte biztosan Rapp. A 20. percben a jól játszó Tüske kitűnő helyzetbe ke­rült. Bátor kapura törés he­lyett azonban Mátéhoz ját­szott s az ö lesállása miatt odalett a nagy lehetőség. A 25. percben Zomborit szerel­ték eléggé tisztátalanul a diósgyőri védők. Egy hazai veszélyes belemenésnél Tóth megsérült, lebicegett a pá­lyáról és néhány percig ápo­lásra szorult. A 28. percben Máté nagy lövéssel veszé­lyeztetett, Veréb azonban bravúrosan tisztázott. A pé­csiek bátran támadtak, de ezek végén mindig becsú­szott valami pontatlanság. A félidő végén feljött a Diós­győr és a jó helyzetbe ke­rült Gass elől Tüske vágta szögletre az utolsó pillanat­ban a labdát. A 45. percben Vass jó lövését hárította Rapp. A félidőben dr. Czibulka edző cserét határozott el a pécsieknél. A tartózkodóan játszó Zombori helyett Köves melegített. Tóth sérülése el­lenére is vállalta a játékot, bár látni lehetett, nem tel­jes értékű harcos. A II. félidőben a lila-fe­hérek kezdtek jobban, de az­után a Diósgyőr átvette az irányítást, s az 51. percben megszerezte a vezetést. Jobb­oldali szöglet után a védők röviden szabadítottak fel, a kaputól 18 m-re Horváth jutott lövéshez és jól eltalált labdája a jobb felső sa­rokba kötött ki. 1:0. ■ Ezután fellazult a pécsi vé­delem, a játékosok nagy erő­vel küzdöttek az egyenlí­tésért. Az 54. percben Tóth lejött és Kincses I. állt he­lyére. Kincses II. tört be a 16-oson belülre, s Veréb Ko­vács segítségével tisztázta a gólt ígérő helyzetet. A pé­csiek többször veszélyeztet­tek, de Veréb kitűnően vé­dett így a 60. percben Máté. tört be a hazai kapu elé, már csak Verébbel állt szem­ben, de nagy bombája el­akadt a kapusban. A pécsi csapat továbbra is meddő fölényben játszott, gólt a ha­zaiak szereztek. Egy elakadt pécsi támadás után Kolláth a baloldalon fu­tott el, az alapvonalról adott be és Vass 6 m-ről fejelt Rapp kapujába. Utána Rappnak kellett egy veszélyes, közeli fejest tisz­táznia, majd a nagyszerűen küzdő Máté közeli nagy lö­vését Veréb jó érzékkel ütöt­te ki. Az 1. félidő után a pécsiek bizakodhattak a pontszerzés­ben. Ebben a játékrészben tartós fölényben játszottak, helyzeteket dolgoztak ki, Csak a befejezéssel maradtak adó­sak a csatárok. Köves beál­lításától dr. Czibulka edző azt várta, hogy a középpálya birtoklása további fölényt biztosít és ebből a pozícióból előretörő Kocsis, Köves, vagy Tóth révén a csapat a végső győzelmet is megsze­rezheti. A 11. félidőben ko­rán jött a védelmi hibából a hazaiak vezetése, majd rögtön- ezután Tóth kiválása. A pécsi csapat minden tag ja dicséretesen küzdött, a 74. percig a levegőben lógott az egyenlítés, de ekkor egy újabb védelmi hiba eldön­tötte a mérkőzés sorsát. A A pécsi csapatban Rapp jól védett, de a második gól­nál hibázott. A védők közül Maurer emelkedett ki, a többiek megfelelően játszot­tak. A pálya közepén Kocsis s Tüske fáradhatatlanul küz­dött, sérüléséig Tóth is. A csatársorban Máté sokat vál­lalt magára, sok zavart oko­zott a diósgyőri kapu előtt, de lövései nem sikerültek. Szekeres Ambrus Csepel—Sz. Haladás 0:0. Cse­pel. 4000 nézó. Vezette: Teusehler (Egervári. Rúzsa). Csepe': Fatér — Vellai. Molnár. Kandi, Pető — Faludi. Ro^enbiller, L'vonczi — Kalmár. Gulyás. Gondár. Ed­ző: Keszthelyi Mihály. Sz. Hala­dás: Szarka — Sántái. Pék, Kulcsár. Balogh — Bokor. Hal­mosi. Rátksi — Szabó. Farkas. Iszak I. Cse-e: Pátkal he’yett Klrá'v. Gulyás helvett Takács, mindkettő a 63. nercben Szőg- letarány: 11:1. (10:1) a Csepel Javára. NB I. Állása 1. U. Dózsa 21 13 £ 3 50-18 39 2. FTC 21 10 7 4 33-16 35 3. Vasas 21 13 2 6 45-18 34 4. Honvéd 21 11 5 5 40-25 34 5. MTK 21 7 9 5 ’2-26 3<K, 6. Csőnél 21 5 11 5 23-21 27 7. DVTK 21 9 4 8 21-32 27 8. 'Pé~ci Dózsa 21 6 9 6 2«-20 26 9. SRTC 21 9 5 7 33-84 25 10. Tatabánva 21 8 4 9 28-23 24 11. R*ba ETO 21 9 3 9 23-27 22 12. VMeoton 21 4 10 7 17-93 21 13. 21 6 6 9 27-34 21 1-i. Komlói B ?1 5 7 9 24-35 19 15. D’maúj város 21 2 5 14 l«-47 13 16. SZEÖL 21 3 4 14 16-50 11 Kellemetlen meglepetés Pécsúj hegyen P. Bányász—Várpalotai Bányász 3:3 (1:0) Pécsújhegy, 1500 néző. V.: Jármai. P. Bányász: Poto- csár — Kelemen, Tallósi, Keller, Palkovics I., Halasi, Makiári, Bartal, Appelschof- fer, Palkovics II., Bencsik. Edző: Lengyel Zoltán. Vár­palota: Szeles — Süke, Csa­pó II., Csapó I., Szabó, Kis- bej, Bertha, Dorogi, Lakics, Szekér, Janis. Edző: Terbe Benjámin. A pécsi csapat szurkolóit kellemetlen meglepetés érte. A Bányász Újhegyen sem bírt a kiesés elkerüléséért küzdő Várpalotával. A vár­palotaiak az első negyedórá­ban aktívabbak voltak, ké­sőbb az újhegyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, a második félidőben változa­tos volt a küzdelem, a nagy akarással küzdő vendégek nagy harcban biztosították maguknak az egyik pontot. A vezetést a 20. percben Bar­tal révén a Bányász szerezte meg. Az 55. percben a Vár­palota Dorogi révén egyenlí­tett. A 74. percben Kisbej a vendégeknek szerezte meg a vezetést. 82. percben egyen­lített a pécsi csapat Kelemen fejesével. A 86. percben Ke­lemen talált ismét a várpa­lotaiak hálójába. Már-már győztesnek látszottak a pécsi­ek, de a 88. percben a této­vázó pécsi védők között Do­rogi 5 méterről Potocsár há­lójába talált. 3:3. Jók: Ke­lemen, Keller, Halasi, illetve Süke. Dorogi, Lakics. Labdarúgó NB I B Eger—Előre 0:0. Ganz MÁVAG —Egyetértés 1:1. Oroszlány—Szál­lítók 1:0. Za’aegerszeg—Székes- fehérvár 2’1. Debrecen—2:0 Győri MÁV DAC—Budapesti Vas­utas 1:0. Bp. Spartacus—Kecs­keméti Dózsa 1:1. NB i. b Állasa 1. Egyetértés 24 14 9 1 31- 8 45 2. Eger 24 13 7 4 33-13 38 3. Kecskemét 24 10 8 6 27-20 35 4. Oroszlány 24 11 5 8 32-27 34 5. MÁV DAC 24 10 6 8 21-18 32 6. Békéscsaba 24 10 5 9 28-27 31 7. ZTE 24 9 7 8 30-25 30 8. Bp. Spart. 24 7 3 9 22-23 30 9. P. Bányász 24 6 9 9 22-34 30 10. DVSC 24 9 8 7 25-22 28 11. G. MAVAG 24 7 10 7 27-31 28 12. SZMTE 24 8 6 10 27-29 26 13. Szállítók 24 5 7 12 18-30 26 14. BVSC 24 8 7 9 33-39 24 15. Várpalota 24 5 11 8 26-25 22 16. Szfv. MÁV 24 7 6 11 17-24 22 17. Ózd 24 7 5 12 24-36 22 18. BKV Előre 24 5 6 13 12-24 19 Labdarúgó NB It Pécsi BTC—Pécsi Ércbányász 2:2 (1:1), Üjmecsekalja, 1500 né­ző, vezette: Mackó. Pécsi BTC: Seres — Lévai. Illényi. Kozma. Fiegler, Horváth, Gyurkovics, Kincsei (Híres), Hauschl (Wag­ner), Rózsahegyi. Palotai. Edző: Dar* János, — Pécsi Ércbá­Labdarúgó NB I. B mérkőzés, Pécsújhegyen. Pécsi Bányász—Várpalota 3:3. Kelemen a Pécsi Bányász második gólját fejeli a várpalotaiak hálójába. nyász: Doszpod — Strassz (Gyür­ke). Péhl, Farkas I., Borovácz. Fekete (Görgényi), Szabó, Csőre, Vincze. Tóth. Szigeti. Edző: Gal- góczy Ottó. A kiesés rémétől fe­nyegetett BTC kétszer is vezetést szerzett Hiába támadott többet az Ércbányász csatáraiban ezút­tal nem volt kellő átütőerő, a jóval kevesebb BTC támadás több veszélyt jelentett, a bőrgyáriak feltétlenül rászolgáltak az egyik pontra Góllövők: Palotai. Rózsa­hegyi. illetne Csőre és Szabó. Jók; Seres. Wagner. Rózsahegyi, Palotai, illetve Farkas I., Boro­vácz. Csőre. Savana Cipőgyár—Máza-Szász­vári Bányász 6:1 (3:0) Szombat­hely. 700 néző. V.: Gyimesi. — »Savaria: Szandi — Virágh. Gál, Geicsnek. Sümegi Varga L-* Koczor (Gerencsér) Bíró, Jankó, Kecskés. Nagy Edző: Tölgyesi József. Máza-Szászvár; Arnau — Szalaí n.. Kővári. Jónás. Né­meth, Nagv I.. Róth II. (Bakó), Demeter (Csábrák). Czebei. Nagy II.. Túrós. Edző: Bodony János. G.: Bíró (3). Kecskés (2). Nagy (ll-esből). ill.: Túrós Jó: Süme­gi. Bíró. Jankó. Kecskés. ilL Németh. Czebei Szekszárdi Dózsa—Almásfüzitő 2:0, Táncsics SE—Ajkai Bányász 2:1. Győri Dózsa—Kaposvári Rá­kóczi 3:0. Bauxitbányász—Pápa 3:2. Bakony Vegyész—Zalaeger­szegi Dózsa 5:0. Dorogi Bányász —Fűzfő 3:0. NB ii. Állasa 1. Dorog 20 12 4 4 39-14 28 2. Pécsi Ércb 20 11 4 5 42-19 26 3. Győri Dézsa 70 10 6 4 33-17 26 4. Szekszárd 30 ii 2 6 24-11 26 5. Bakonv V. 20 9 4 7 28-22 22 6. Bauxitb. SE ?0 10 2 8 3°-32 22 Táncsms SE 20 10 2 8 22-22 22 8. Sav aria 20 9 3 8 43-31 21 9. Zaláeg. D. 20 9 2 9 30-32 20 10. P*r>a 20 8 4 8 in-24 20 11. Aika 20 7 5 8 20-25 19 12. Ai~*~füzitő 20 7 5 8 *>2-71 19 13. PRTC 20 4 6 10 28-30 14 14. Fűzfő 20 6 2 12 16-33 14 15. Má^a-Szászv 20 4 4 12 12-38 12 16. K. Rákóczi 20 3 3 14 14-40 9 Labdarúgó NB III Lábod—Marcali VM l:i (0:0). Marcali, v.: Szőke. PEAC—Latin­ka SK 4:o (2:0), Pécsújhegy. v.5 Sebestyén. Steinmetz SE—Bony- hád 4:0 (2:0). Erőmű pálya, v.: Műdig, Kaposvári Vasas—Nagy- mányok 1:0 (1:0), Nagymányok. v.; Bartók, Baja—Barcs l:o (1:0), Barcs, v.: Zwenits, Mohácsi TSZ —Dombóvár 3:1 (1:0), .Mohács, v.: Tóth Gy. az NB m. Állasa 1. PVSK 20 14 4 2 46-15 39 2. P. Helyiipari ■>o 8 10 2 20-13 26 3. Nagymány. 20 9 5 6 22-14 23 4. PEAC 20 8 6 6 46-22 22 5. Dombóvár 20 8 6 6 22-16 22 6. Bonyhád 20 8 6 6 23-32 22 7. Baja 20 7 7 6 24-22 21 8. Mohács 20 7 6 7 31-32 20 9. Kaposvár 20 6 8 6 18-23 20 10. P. Stein. SE 20 4 11 5 23-23 19 11. Szekszárd 20 5 8 7 26-24 18 12. Barcs 20 6 6 8 24-31 18 13. Lábod 20 5 7 8 27-35 17 14. P. Volán 20 4 8 8 19-24 16 15. Marcali VM 20 4 7 9 27-37 15 16. Latinka SK 20 1 T U 17-52 1 Megyebajnokság Szigetvári Cipő—Vasas n. B. 1:1 (1:0), Vasas n. Bányatelep, Szigetvári Kinizsi—P. Dinamó 4:o (3:0), Szigetvár, P. Porcelán- gyár—István-aknai Bányász 2:0 (0:0), Porcelángyári pálya, P. Bá­nyász n.—P. Gáz 4:2 (2:1), Pécs­újhegy, P. Vasas—Mágocs 1:1 (0:0), Ifjúsági stadion, Siklós- Szászvári Építők 3:0 (1:0), Siklós, P. Ércbányász IL—Beremend 3:0 (0:0), Beremend, P. Kinizsi—Boly 2:0 (1:0), Kovácstelepi pálya, Ve­mén d—P. Kesztyű 4:2 (2:0), Vé- ménd. A MEGYEBAJNOKSÁG Állasa 1. Porcelángy. 21 13 5 3 44-17 31 2. Mágocs 20 11 7 2 24-7 29 3. P. Kesztyű 20 11 5 4 43-21 27 4. Szig. Cipő 21 9 8 4 31-33 26 5. István-akna 21 9 6 6 44-S1 24 6. P. Gáz 20 7 6 7 21-15 20 7. P. Kinizsi 21 7 6 8 26-30 20 8. P. Dinamó 21 8 4 9 26-32 20 9. Vasas II. B. 21 6 7 8 33-35 19 10. Siklós 19 6 6 7 27-23 18 11. Véménd 21 6 6 9 34-34 18 12. Szig. K. 21 6 s 10 23-26 17 13. Boly 20 8 1 11 32-37 17 14. P. Vasas 19 5 7 7 31-36 17 15. Szászv. Ép. 20 6 3 11 22-41 15 16. Beremend 20 3 2 15 21-64 8 1. P. Ércb. n. 23 19 _ 4 133-29 33 2. P. Hány. n. 23 17 — 6 80-33 34 NB L tartalékbajnokság Komló—Ferencváros 3:0 (2:0). Komló. 7000 néző. V.: Lábodi. Komló: Buus — Podpácz, Göcsei, Angeli, Fenyvesi, Ficzkó, Földi, Perec, Merczel, Pintér, Csordás n. FTC: Vörös — Marton, Ba- ráth. Havasi, Szőke II., Horváth, Katona, Ebedli, Sebök. Bartosik, Szalma. Góllövők: Ma rezei. Pe­res. Jók: Angeli. Podpácz, Földi, Pír tér, illetve Bartosik. Marton. DVTK—Pécsi Dózsa 1:1 (1:0). Diósgyőr. 200Ö néző. V.: Takács. DVTK: Bencze (Szabó L.) - Tö­rök, Herr, Hajdú. Karacs. Lub- kovics. Nemes. Fölcíesi, Szabó S., Kajsza 'Gergely). Káló. Pécsi Dó­zsa: Kollár (Pólyák) Konrád 11.. Udvaráé?. Grünwald. Konrád 111.. Ráfi, Rózsahegyi (Kardos). Daka, Rádl. Jánosi. Kaszás. Gól­lövők: Bencze. Török, Herr, il­letve Udvörácz, Konrád III., Já­nosi. Csepel—^zomrrttvlv l:l, Vi­deoton—ETO 3:1. Dunaúiváros— Szeged 0:0, Honvéd—MTK 3:0, Új­pest—Tatabánya 1:1, Salgótarján —Vasas )Ji )