Dunántúli Napló, 1970. november (27. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-24 / 275. szám

Mérkőzésről mérkőzésre Labdarugó NB L ] Pécs váratlan veresége Diósgyőr—Pécsi Dóssá 1:0 (0:0) Pécs, 5000 néző. Vezette: Kaposi (Maczkó, dr. Neuber). DVTK: Bencze — Oláh, Sa­lamon, Hajas, Kolláth — Gál, Fekete, Horváth — Ud- varev, Gass. Vass. Edző: Mathesz Imre. Pécs: Rapp — Hernádi, Maurer, Konrád 1., Kincses I. — Kocsis, Tóth — Bérezési, Máté, Daka, Rónai. Edző: dr. Czibulka Mihály. Csere: Rónai helyett Tüske a 62. percben. Góllövő: Ud- varev az 56. percben. Szög­letarány: 6:1 (4:0) a pécsiek javára. A pécsiek lendületes tá­madásokkal kezdtek. A diós­győriek védekezésre rendez­kedtek be, a játék jobbára a vendégek kapuja előtt folyt. A pécsiek előtt nem egy al-, kálómmal nyílott lehetőség a góllövésre. A 25. percben jobb oldalról Rónai kapott jó labdát, .de a diósgyőri vé­dők időben közbeléptek és tisztáztak. A 32. percben Tóth ívelt be szabadrúgást a diósgyőri kapu elé. Bérezési elől azonban Bencze menteni tudott. A diósgyőriek ritkán veszélyeztettek. A 38. perc­ben jutottak el először a Dó­zsa kapujáig. Az előretörő Horváth lövése nyomán a labda elkerülte Rapp kapu­ját A Dózsa támadásai nem vezettek eredményre. A lilafehér csatárok keveset mozogtak, gyorsabb, lendüle­tesebb játékkal megzavarhat­ták volna a vendégek védel­mét. A pécsieknek azonban ez nem sikerült. A 43. perc­ben Tóth remek szabadrú­gása után előbb Bérezési, majd Máté került gólhely­zetbe. A diósgyőriek kapusa azonban ezúttal is hárítani tudott. Pécs, Pécs! Hajrá! buzdí­tással folytatódott szünet után a játék. Hernádi beívelt szabadrúgását Maurer fejel­te, de a labda hajszállal el­kerülte a diósgyőriek kapu­ját. A vendégek védői jól küzdöttek. A diósgyőriek, ha kellett 8—9 emberrel véde­keztek. Az 56. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. A pécsi védők tétováztak, nem avat­koztak be a játékba, a diósgyőri Gass lövését Rapp kiejtette. A kipattanó labdát négy méterről a be­futó Udvarév a pécsiek kapujába továbbította, 1:0 a Diósgyőr javára. A gól után a pécsiek rá­kapcsoltak. A diósgyőriek azonban jól bírták erővel, körömszakadtáig védekeztek, de amint lehetőségük nyílott, a gyors Vass és Gass révén veszélyeztettek. A 70. perc­ben Bérezési fejese kerülte el a diósgyőriek kapuját, majd Tüske lőtt távolról ka­pu mellé. A mérkőzés utolsó eseménye is Tüske nagy lö­vése volt, Bencze azonban ezúttal is megbízható kapus­nak bizonyult, szögletre tolta a labdát. A pécsi csapat nem várt vereséget szenvedett. A diós­győrieknek kevés esélyt ad­tak ezen a mérkőzésen a szakemberek. A papírforma is a pécsiek mellett szólt. A vendégek mérkőzés előtt úgy nyilatkoztak: döntetlen ered­ménnyel már nagyon elége­dettek lennének. Nos, a diós­győriek alaposan rácáfoltak a papír "mára és a titokban remélt egy portt helyett két értékes ponttal tértek haza. A pécsieknek ezen a mérkő­zésen nem sikerült a góllö­vés. A vendégek szervezett védekezésüknek, nagy lelke­sedésüknek köszönhetik győ­zelmüket. A diósgyőriek leg­jobbjai. Bencze, Salamon, Gass, a pécsiek közül Kon­rád, Hernádi, Tóth és Daka játéka érdemel említést. Hegyi István Bencze, a diósgyőriek kapusa nem egy gólhelyzetben tisztázott ügyesen. Képünkön: a diósgyőriek kapusa ä pécsi támadók elől kaparintja meg a labdát. A Juventus megfigyelői a mérkőzésen: Nyerni csak gólokkal lehet Nem elég a mezőnyben szépen játszani Ennyi kihagyott gólhelyzetet egy csapat sem bír cl A Pécsi Dózsa—Diósgyőr mérkőzésen a lelátón ott ültek a lilafehérek EVK-be- 11 ellenfele, a Juventus csa­patának megfigyelői. Solti Dezső és a milánói utazási iroda vezetője, Pisapia árgus szemekkel figyelték a játé­kot. Az olasz vendégekkel együtt néztük a mérkőzést. Az olasz vendégek már pén­teken Budapesten voltak. A torinóiak magyarországi és pécsi látogatását készítették elő. A milánói utazási iroda szervezésében külön repülő­géppel és vonattal több, mint száz szurkoló kíséri el csa­patát, akik felhasználják ma­gyarországi tartózkodásukat Budapest megtekintésére is. A Juventus labdarúgó-csapa­ta 27 tagú küldöttsége Har­kányban, a Napsugár szál­lóban üti fel tanyáját. Solti Dezső először is a PVSK pálya méreteiről ér­deklődött. A kikopott, füves­talajú pálya nem nyerte el az olasz vendégek tetszését. — Nálunk az esőtől és hó­tól ponyvával védik a pá­lyák gyepét — magyarázta Solti Dezső. A mérkőzésről is volt mondanivalója — Láttam a Dózsát az MTK és a Dunaújváros ellen is játszani. Különösen a Du­naújváros ellen sokkal, de sokkal jobban játszottak a pécsiek. No, de az is igaz, hogy a Diósgyőr sokkal szer­vezettebben, lelkesebben ját­szik, mint a Dunaújváros. A Dózsa csatárai sehogy sem boldogultak a jól tömö­rülő diósgyőri védelemmel, akik valóságos védőfalat húztak kapujuk elé. — Nincs olyan játékos a pécsi csapatban, áld be merne tömi a kapu elé. Nem elég a mezőnyben szép dolgokat produkálni, a mér­kőzést csak gólokkal lehet nyerni. De úgy látom, mint­ha Mátéék kissé elbizakodot­tan játszanának. Pedig kár előre inni a medve bőrére. A mérkőzés 90 percig tart, és mi is 15 másodperccel a befejezés előtt nyertünk leg­utóbb a Cagliari ellen. Nem sokkal később veze­tést szereztek a diósgyőriek. A pécsiek idegeskedtek, kap­kodtak. — Így szokott ez lenni. A diósgyőrieknek egyetlen egy helyzetük sem volt — ma­gyarázta Solti Deáső —, és egy potyagólt lőttek. A Dó- csa csatárok legalább öt al­kalommal álltak tisztás a kapu előtt, de egyszer sem tudták bevenni az ellenfél hálóját. Ennyi kihagyott gól­helyzetet egy csapat sem bír el — mondotta a Juventus megfigyelője. A mérkőzés után így fog­lalta össze véleményét az olasz sportember: — Ezen a mérkőzésen a pécsieknek nem sikerült sem­mi. A diósgyőriek nem áll­tak hadilábon a szerencsé­| vei és váratlan győzelmet arattak. — Egyénileg ki tetszett a pécsi csapatból? — Konrád nem véletlenül lett válogatott. Inteligens, okos játékával a mezőny fö­lé nőtt. De hogy hívják a 2-es számú magyar fiút? — Hernádi. — <3 is jó labdarúgó. Nem tudom, mi volt a Tóth-tal. Nem így szokott játszani. És Kocsis sem volt az igazi. Mondja, nem dicsérték ma­guk agyon ezeket a fiúkat? Nem -válaszoltunk a kér­désre, de az olasz vendég elevenére tapintott. Éles szemmel mindent meglátott. A késő délutáni órákban kapták a Juventus meg­figyelői a hírt, Torino le­győzte csapatukat. Az ola­szok nem lepődtek meg: — Ilyen a futball. Ma ne­kem, holnap neked. És ez benne a szép és teszi érde­kessé. — hi — Vasas—Salgótarján i:l Fáy utca, tiüUO néző. Vezette: Szegedi B. (Vízhányó, Müncz). Vasas: Tamás — Fábián, Mé­szöly. Vidáts, Ihász — Nell, Müller — Puskás dr., Farkas, Ladinszki, Szőke. Edző: Machos Ferenc. Salgótarján: Szőke — Kmetty Baranyai, Jack, Tol­di, Horváth — Szalag Répás, Vertig — Krisló. Básti. Edző: Moór Ede. Csere: Baranyai he­lyett Kajdl a 26. percben, Toldi helyett Szoó a szünetben. Gól- lövő: Farkas a 6. percben, Ré­pás a H. percben, Nell a 17. percben, Puskár dr. 32 perc­ben, Puskás dr. a 82. perc­ben. Szögletarany: 8:4 (2:2) a Salgótarján javára. Rába ETO—Videoton 0:0 Győr, 3000 néző. Vezette: Biróczki (Toth J. Soós J.) Rába ETO: Földes — Keglovich, Orbán. Kiss, Izsáki — Pozsgai. Horváth L. — Stolcz, Nagy Horváth B., Kor­sós. Edző: Dombos Ágoston. — Videoton: Szabó — Posch. Ko­vács. Nagy III.. Fejes — Bor- sányi, Burka, Karsai — Wollek, Nagy II., Bodnár. Edző: Kovács | Imre. Csere: Nagy helyett Ma­gyar a 60. percben. Horváth L. helyett Póczik a 75. percben, Borsányi helyett Mester a 45. percben.. Bodnár helyett Józsa a 77. percben. Szögletarány: 8:2 (3:1) a Rába ETO javára. Újpesti Dózsa—Tatabánya 2:2 (l:i). Tatabánya, 8000 néző. Ve­zette: Radó (Körös, Vincze dr.). Újpesti Dózsa: Borbély — Ká­poszta, Horváth Noskó, Juhász — Dunai III.. Zámbó — Faze­kas, Bene, Dunai II., Nagy L. Edző: Baróti Lajos. Tatabánya: Rothermel — Kovács I. — Feny­vesi, Kovács II., Laczkó, Kovács­hegyi — Nagy. Horváth — Sza­bó. Tóth. Hernádi. Edző: Lakat Károly dr. Góllövő: Bene (14. perc), Kovács I. (32. perc). Feny­vesi (54. perc), Fazekas (60. perc). Szögletarány: 10:6 (6:2) a Tatabánya javára. Csepel—Sz. Haladás 1:1 (1:0), Szombathely. 3000 néző, v.: Hévízi (Gyimesi, Borzási). Csepel: Fatér — Faludi, Molnár. Pétő, Hunyadi, — Rottenbiller, Kandi — Varga, Kalmár, Gulyás, Csordás. Edző: Keszthelyi Mihály. — Sz. Hala­dás: Mursits — Szántai. Pék, Németh, Balogh — Bokor, Hah- mósi — Gangli, Farkás, Rátkai, 1 Iszak I. Edzi: Fehérvári Alfréd. Csere: Németh helyett Kulcsár a szünetben. Bokor helyett Ho- molya a 70. percben. Kalmár helyett Lösonezi a 78. percben, Rottenbiller helyett Kelemen 87. percben. Góllövő: Gulyás 38. perc. Iszak I. 53. perc, 11-esből. Szögletarány: 5:3 (4:2) a Csepel javára. Szegedi EOL—Dunaújváros 2:1 (0:1), Szeged. 2000 néző. Vezette: Klemm (Fáth. Tófalvy). SZEOL: Gilicze — Plkó. Magyar, Molnár, Kerekes — Bánfalvi, Dávid, Pa- taky — Mészár, Vass, Jósá. Ed­ző: Rábay László. Dunaújváros: Papp — Fofmaggini, Ruppert, Nagy E.. Cseh — Somogyi, Csör­gő, Nagy F. — Szimacsek. Márt- ha, Harangi. Edző: Fejes László. Csere: Dávid helyett Csömör, Mészár helyett Vörös (mindkettő a szünetben), Nagy F. helyett Somogyvári (a 66. percben), Szimacsek helyett Simon (a 68. percben). Góllövő: Mártha (a 16. percben). Vörös (a 72. perc­ben). Pataky (a 77. percben). Szögletarány: 11:3 (1:2) a SZEOL javára. NB I. ÁLLASA 1. U. Dózsa 14 8 4 2 38:15 28 2. Vasas 14 » 1 4 34:14 25 3. Ferencváros 14 7 3 4 22:12 25 4. Bp. Honvéd 14 7 3 4 26:15 24 5. MTK 14 5 7 2 25:19 24 6. Pécsi Dózsa 14 4 7 3 16:11 20 7. Csepel 14 4 6 4 15:16 20 8. Diósgyőr 14 6 3 5 16:27 20 9. Tatabánya 14 5 3 6 19:17 17 10. Videoton 14 4 6 4 12:15 17 11. Salgótarján 14 5 4 5 22:24 16 12. Haladás 14 5 3 6 22:26 16 13. Rába ETO 14 6 2 6 14:17 15 14. Komlói B. 14 3 4 7 17:27 12 15. Dunaújváros 14 2 2 10 11:31 10 16. SZEOL 14 2 2 10 9:32 7 Labdarúgó NB L B Oroszlányi Bányász—BVSC 8.U, Szállítók—Várpalota 3:1, Egyet­értés—Békéscsaba 2:0, Előre—Szé­kesfehérvári MÁV 1:1. Győri MÁV DAC—Egri Dózsa 3:2, Deb­recen—Ganz-MÁVAG 2:1. Kecs­keméti Dózsa—Pécsi Bányász 2:0. NB I. B ALI .AS A 1. Egyetértés 2. Eger 3. M. DAC 4. Bp Spart. 5. Oroszlány 6. K. Dózsa 16 11 5 — 26: 6 35 16 9 4 3 26:12 27 16 9 2 5 18:10 26 16 5 6 5 15‘* \ 24 16 6 4 6 23:19 23 16 5 6 5 16:16 23 7. FÜSPED 16 4 6 6 14:18 23 8. Pécsi B. 16 4 5 7 14:24 22 9. Békéscsaba 16 6 3 7 18:16 21 10. Ganz-M. 16 6 5 5 19:19 21 11. Zala TE 16 5 4 7 22:21 19 12. Debrecen 16 6 5 5 16:17 19 13. Székesfv. 16 5 6 5 io: 15 18 14. BVSC 16 6 4 6 24:27 17 15. Szolnok 16 4 5 7 15:23 17 16. Ózd 16 5 3 8 16:24 16 17. Várpalota 16 3 8 5 16:15 15 18. Előre 16 3 3 10 7:19 12 Labdarúgó NB IL Pécsi BTC—Zalaegerszegi Dózsa 1:1 (1:0), BTC pálya, 200 néző, vezette: Vörös: Pécsi BTC: Ha­lász — Lévai. Bárácz, Kovács, Horváth, Varga (Kozma). Hires (Hauschl), Gyurkovics, Kincsei, Rózsahegyi, Palotai. Edző: Dara János. Zalaegerszegi Dózsa: Pát- rovics — Egri, Czotter, Braun, Sipos, Mihalecz. Minárcsuk, Var­ga, Németh I. (Rácz), Németh II.. Szakonyi (Szöcs). Edző: Gáspár László. Biztos győzelmet szalasztott el a pécsi együttes. Az 5. percben megszerzett ve­zető gól után — különösen a második félidőben — rengeteg helyzetet hagytak ki a BTC tá­madói. A vendégek 5 perccel a befejezés előtt egyenlítettek. — Góllövők: Gyurkovics, illetve Sí­pos. Jók: Horváth, Palotai, il­letve Pátrovics. Sípos. Pécsi Ércbányász—Pápai Texti- j les 2:0 (0:0), Pápa, 2200 néző. V.: Palotai. Pécs: Doszpod — Strassz, Farkas I., Gyürke. Farkas II., Fekete, Szabó. Csőre, Vincze. Lubastyik. Szigeti (Györ- kő dr.). Edző: Galgóczi Ottó. Pápa: Szép — Nyári, Áldozó, Spitzer, Horváth B.. Varga, Szűcs. Vámos (Sas). Keresztes, Krasnyánszky. Hauser. Edző: Si­mon Miklós. A pécsi csapat igen értékes győzelmet aratott. Az újmecsekaljaiak győzelmük­kel őszi elsők lettek. A pécsiek végig kezükben tartották a já­ték irányítását és rászolgáltak a két pontra. A 74. percben Cső­rét és Keresztest a játékvezető kiállította sportszerűtlenségükért. Góllövő: Csőre, Lubastyik. Jók: Doszpod, Strassz, Vincze, Illetve Áldozó és Varga. Máza-Szászvári Bányász—Tán­csics SE 1:0 (0:0), Szászvár. 200 néző. V.: Kristóf. M.-Szászvár: Hadrik (Süveges) — Jónás, Kő­vári, SzalaJ II., Németh, Bakó, Tufós, Róth. Demeter. Csábrák, Szabó. Edző: Bodony1 János. — Táncsics SE: Nagy (Palla) — Né­meth Duralla, Tihanyi, Plástyik, Balatoni, Róth. Székely, Knapik, Koródi (Nagy), Uhr. Edző: Vá- fadi Lajos. A máza-szászváriak győzelmükkel a 14. helyen vé^ geztek az NB II. őszi idényé­ben. A mérkőzés sorsát eldöntő gól Róth nevéhez fűződik. Jók: Jónás, Kővári, Sábrák, illetve Tihanyi és Knapik. Savária Cipőgyár—Dorogi Bá­nyász l:Ó. Ajkai Bányász—Győri DózSa 1:1, Bauxitbányász—Ba­kony Vegyész 1:0. Fűzfő—Almás­füzitő 2:2, Szekszárdi Dózsa— Kaposvári Rákóczi 1:0. AZ NB IT. ŐSZI FORDULÓJÁ­NAK VÉGEREDMÉNYE Labdarúgó NB ML ^ LábodJ MEDOSZ—Dombóvári VSE 3:0 (1:0), Lábod, v.: Polc Bajai Vasas—Latinka SK 2:» (ú:.). Marcali, v. Szőke, G., Szek- szúrd) Vasas—Kaposvári Vasai MTE 6:0 (2:0), S/.ekszárd, v.. Kiss R., Mohácsi TSZTE—Bony­hádi Vasas 1:0 (1:0), Bonyhád.v.r Balint, Pécsi Volán SC—Nagy- mányoki Brikett SK 0:0, Üjme- csekalja Ércbányász pálya, V.: Vajda PVSK—Barcsi SK 2:0 (1:0), PVSK pálya v.* Andorka, Honvéd Steinmetz SE—Marcali Vörös Meteor 0:0 Erőmű pálya, v.: Gabi, PEAC—Pécsi Helyi­ipari 4:0 (4:0). Pécsbányatelep, v.: Király. AZ NB III. ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. PVSK 15 11 2 2 38:12 24 2. Dombóvár 15 8 4 3 18: 8 20 3. Bonyhád 15 7 5 3 19:13 19 4 P. Helyiip. 15 6 7 2 1G: í 2 19 5. Nagymány 15 7 3 5 18:12 17 6. Mohács 15 6 4 5 25:25 16 7. Szekszárd 15 4 7 4 22:13 15 8. PEAC 15 5 5 5 25:19 15 9. Steinmetz SE 15 3 8 4 16:18 14 10. Lábod 15 5 4 6 24:29 14 11 Baja 15 4 5 6 17:19 13 12. Marcali 15 4 5 6 19:25 13 13. Barcs 15 4 4 7 19:27 12 14 ICaDosvár 15 3 6 6 10:19 12 15. P. Volán 15 3 5 7 14:19 11 16. Latinka SE 15 1 4 10 12:42 f 1. Pécsi Ércb. 2. Dorog 15 10 15 8 3 35:13 22 4 24:10 19 Mcgyebajnokság P. Ércbányász 13.—P. Dinamó 2:0 (0:0), Erőmű pálya. István- aknai Bányász—Szigetvári ZMSE 6:0 (2:0), Pécsszabolcs. P. Kesz­tyűgyár— P. Gázmű 1:0- (1:0) Kokszmü pálya. Boly—Mágocs 2:0 (0:0), Mágocs Szászvári Építők— Beremend 2:1 (1:0). Szászvár, Siklós—P. Kinizsi 2:2 (2:1), Sik­lós, P. Vasas—Véménd 2:0 (l:Ó), Ifjúsági stadion P. Bányász II.— Vasas II. Bányász 14:0 (8:0), Pécsbanyatelep. P.. Parcélángyár —Szigetvári Kinizsi 4:3 (3:2), porcelángyár! pálya. A MEGYEBAJNOKSÁG allasa 1. P. Porcelán 15 9 3 3 35:17 21 2. István-akna 14 8 3 3 37:19 19 3. Mágocs 14 7 5 o 18: 6 19 4. Szv. ZMSE 14 7 5 2 17:20 19 5. P. Kesztyű 14 7 4 3 29:14 18 6. P. Gázmű 14 7 4 3 18: 6 18 7. Vasas II. B 14 5 4 5 23:27 14 8. P. Kinizsi 14 5 3 6 17:20 13 9. Szászvár 14 6 1 7 19:31 13 10. Siklós 14 3 6 5 15:12 12 11. P. Vasas 14 4 4 6 24:28 12 12. Boly 14 5 1 8 23:27 11 13. P. Dinamó 14 4 3 7 16:23 lt 14. Szv. Kinizsi 15 3 4 8 12:17 10 15. Véménd 14 2 5 7 21:26 9 16. Beremend 14 3 1 10 17:48 7 1. P. Ercb. rí. 16 13 ­3 105:24 26 2. P. Bányász II 16 11 — 5 59:21 22 Szigetvári járási labdarúgóba jnokság I. osztály: Almamellék—Szent- lászló 2:2, Nagypeterd—Endrőö 0:1. Kishárságy—Hóból 8:0, Tóí- szentgyörgy—Teklafalu 0:1 So- mogyapáti—Görösgal 3:1. 3. Győri D. 4. Szekszárd 15 13 7 8 4 2 4 5 26:15 18 17:10 18 A SZIGETVÁRI JÁRÁSI 5. Pápa 15 7 4 4 13:14 18 I. OSZTÁLY ALLASA 6. Bakony 15 6 4 5 16:13 16 7. Z. Dózsa 15 7 2 6 21:20 16 1. TekLafalu 8 6 2 — 12: 5 14 8. Bauxitbány. 15 7 2 6 22:22 16 2. Kishárságy 9 5 1 3 21:14 11 9. Savária 15 6 3 6 3l :23 15 3 S/.entlászló 9 3 4 2 19:10 10 10. Táncsics 15 7 1 7 13:18 15 4. Somogyapáti 9 4 2 3 26:15 10 11. Ajka 15 5 4 6 14:18 14 5. Tótszgy. 6. Görösgal 9 9 5 — 5 — 4 14:10 4 15:11 10 10 12. Almásfüz. 15 4 5 6 15:25 13 7. Szentdénes 9 4 1 4 21:14 9 13. Fűzfő 15 5 2 8 15:27 12 8. Nagypeterd 9 3 3 3 12:15 9 14. Máza-Szász. 15 3 4 8 8:22 10 9. Endrőc 10. Almamellék 9 8 3 1 2 1 5 6:16 5 12:24 7 5 15. PBTC 15 3 3 9 17:23 9 11. Hóból 8 — 1 7 4:28 1 16. K. Rákóczi 15 3 3 9 11:25 9 12. Déncsháza visszalépett Az esélyes csapat győzött t erencváros—Komlói Hány ász 3:0 {2:0) A Juventus megfigyelők a PVSK-pályán a Diósgyőr—Dózsa mérkő­zésén. Jobbról: fisiüia, a milánói utazási iruda vezetője és mellette ütlU Dezső, a Juventus egyik vezetője, ' / Népstadion, 5000 néző. Ve­zette: Katona (Szilvási, Fe­hér II). Ferencváros: Géczi — Novák, Páncsics, Bálint, Meggyesi — Juhász. Rákosi — Szőke I., Albert, Braniko- vits, Mucha. Edző: Csanádi Ferenc. Komló: Erdösi —Zi- monyi — Kovács, Solymosi, Makray, Csordás I. — Hor­váth, Lazaridisz — Bordács, Juhász, Egri. Edző: Lantos Mihály. Csere: Juhász he­lyett Bodai az 58. percben, Rákosi helyett Kű az 59. percben, Horváth helyett Ficzkó a 87. percben. Gól­lövő: Albert a 24. percben, Branikovits a 37. és a 80. percben. Szögletarány: 8:1 (5:0) a Ferencváros javára. Amiben a komlóiak bíztak, nem vált valóra. A Ferenc­város ugyanis a legutóbbi három mérkőzésen félvállról vette a Bányászt és ezért két döntetlent, az MNK-ban pe­dig vereség érte a zöld-fehé­reket. Most pedig? Csanádi Ferenc, a találko­zó előtt mondta: — Ügy ké­szültünk a Komló ellen, mint a rangadóra szoktunk.. Nem akarjuk, hogy ismét csalódás érjen bennünket. A Fradi valóban nagy lel­kesedéssel küzdött és időn­ként jól is játszott Az ered­mény, a 3:0 hű kifejezője a látottaknak. — Az FTC ennyivel jobb volt. Éppen az utóbbi hetek­ben lendült formába, vesz­tünkre — emelte ki Lantos Mihály. — A legbosszantóbb, hogy védőink a nagy helyze­teket üggyel-bajjal hárítot­ták, aztán kaptunk az olyan gólokat, mint amilyent a Sal­gótarján, vagy a Csepel ellen a kökönyösi pályán. Jgen, mindhárom gólt az ötös tájékáról szerezték Al- berték. Míg a fiatal Kovács és a rutinos Csordás jól sem­legesítette a két szélsőt: Mu- chát illetve Szőkét, addig a ferencvárosi Juhász készített elő két gólt eredményező tá­madást, vagyis: a második hullám biztosította a zöld­fehérek megérdemelt győzel­mét. A közvetlen védelem és a három középpályás is ludas abban, hogy Erdősi kapuja előtt a nem kifejezetten har­cosszellemű Fradi csatárok könnyen boldogultak ... Lantos Mihály bírálta csa­tárait is. Helyén valóan mon­dotta. hogy a mezőnyben ügyesen adogattak, de a 16-os elölt, elfogy a tudomá­nyuk. Főként Juhász teljesít­ményével volt el igédét len. Vízhányó Imre 1 1