Dunántúli Napló, 1970. szeptember (27. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-15 / 216. szám

Elutaztak a Dózsa labdarúgói Craiovába A nemzetközi kupákban a magyar csapatok meg­kezdik szereplésüket. A BEK-ben az Ü. Dózsa, a KEK-ben a Honvéd, az EVK-ban a Ferencváros és Pécsi Dózsa képviseli a magyar színeket. A Pécsi Dózsa együttese hétfőn reggel 6 órakor társasgépkocsin elutazott a romániai Craiovába, ahol a hazai egyetemi csa­pat lesz a pécsiek ellen­fele. Dr. Bernáth János elnökségi tag vezetésével 15 játékos (Rapp, Hernádi, Maurer, Kincses II., Kol­lár, Kocsis. Konrád, Rádi, Bérezési, Rónai, Köves, Tóth, Máté, Daka, Tüske) utazott. A csapattal tar­tott a szakosztály vezető­ség részéről Berki József, és dr. Czibulka Mihály edző. A Dózsa szerdán dél­után játssza mérkőzését román ellenfelével. Az EVK-ban az idén három forduló lesz. Jövőre a döntővel együtt szintén három Ha a pontok szá­ma és gólkülönbség is egyenlő, akkor hosszabbí­tanák, majd ha ez sem hoz döntést 5—5 büntető következik. A döntő két mérkőzését május 1-e és 31-e között rendezik. Craiova csapata jó for­mában van, a román baj­nokság őszi első forduló­jában Temesváron győzött, s a második fordulóban is nyert a craiovai csapat otthonában Arges csapa­tát l:0-ra győzte le és a bajnoki táblázaton a 2. forduló után a Bukaresti Dinamóval holtversenyben áll a 3. helyen. 'S Mérkőzésről mérkőzésre Vastaps a kökiinyösi pályán Komló első győzelme Komló—Szegedi EOL 4:1 (3:1) Komló, 4000 néző. Vezette: Szilvási (Nagy E„ Tóth). — Komlói Bányász: Erdősi — Kótai, Zimonyi, Makray, Csordás I. — Horváth, Laza- ridisz — Bordács, Juhász. Solymosi, Egri I. Edző: Lan­tos Mihály, Szegedi EOL: Bólya — Várhelyi III., Bán­falvi, Molnár, Kővári — Ma­gyar. Pataky — Pikó, Dávid, Vass, Vörös. Edző: Rábay László. Csere: Pikó helyett Ruttkay, a szünetben, Bólya helyett Gilicze, az 54. perc­ben, Horváth helyett Csordás II., a 71. percben. Góllövő: Juhász (2. p.). Juhász (9. p.), Egri I. (13. p.), Bánfalvi (20. p.). Egri I. (69. p.) Szöglet­arány: 7:3 (3:1) a Komló ja­vára. — Nem mindennapos küz­delemre volt kilátás vasár­nap Komlón — írtuk a szom­bati számunkban. Nos a 95 perc után elmondhatjuk: va­lóban ritkán látható mérkő­zést vívott a két csapat. A bányászok sikeresebb felkészülését mutatja, hogy a 13. percben már 3:0-ra ve­zettek. Juhász (2) és Egri szerezte a gólokat. (Lehetett volna négy is, de Solymosi sarokba tartó labdáját Ma­gyar a gólvonalról kivágta). Olyan negyedóra volt ez, amilyenre még nem volt pél­da Komlón! A középpályá­sok: Solymosi, Horváth, La- zaridisz jobbnál-jobb labdá­val lendítették támadásba a csatárokat. Főleg Juhász bi­zonyult ellenállhatatlannak. A vendégek a 20. percben vezették az első veszélyes támadást, amely mindjárt góllal is végződött. Várhelyi szabadrúgását Bánfalvi 11 m-ről fejelte a kapu közepé­be, 3:1, A következő percek­ben kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, majd a félidő be­fejezése előtt ismét Komló került fölénybe. Szünet után a vendégek kezdeményeztek többet, de Erdősinek úgyszólván nem akadt védenivalója. Az 54. percben Bólya a labda le­húzásakor rosszul esett a földre (később derült ki, hogy játékostársával ütközött össze). Gilicze állt be a he­lyére, aki bizony jobban is védett..." A 69. percben azonban már ő is tehetetlen­nek bizonyult Egri 14 m-ről küldött lövésénél, 4:1. (A Bordács által beívelt labdát Horváth fejelte Egri elé, s közben megsérült, felrepedt a szája. Az orvosi ellátás után sem jöhetett vissza, Csordás II. helyettesítette.) A hajrában több jó lövés foglalkoztatta a szegediek másodkapusát. Az eredmény azonban nem változott, érté­kes győzelmet aratott tehát Komló régi riválisa ellen. A közönség elégedett volt, lel­kesen biztatta a kékfehére­ket, a mérkőzés végén pedig vastapssál fejezte ki elisme­rését. 1 O I o 1. ETO—V«eas 2 1»3 2. Duaaújv.—Haladás 2 8:3 3. Komló—SZEOL 1 4:1 4. SBTC—Tatabánya 1 3:1 5. DVSC—Kecskemét X 8:8 e. Gant. M.—MÁV DAC 1 2:1 7. ZTE—Egyetértés 2 1:3 8. Eger—FÖSPED 1 2:0 9. Pápa—Győri D. X 0:0 10. Ajka—Almásfüzitő X 3:3 11. Kisterenye—SKSE 1 1:0 12. Bocskai—Cegléd 2 1:2 13. SZVSE—Szeg. Dózsa X 0:0 +1 , 18. Pécsi B.—Szfv. MÁV X 2:2 A 37. heti totonyeremények bt illeték levonása után a követ­kezők: 13 találatos két darab, nyereményük egyenként 234 418 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos egy darab, a nyeremény éa a jutalom együttesen 872 815 fo­rint. 12 találatos 103 darab, a nyeremény egyenként 3 035 fo­rint, 11 találatos 1031 darab. A nyeremény 303 forint és a 10 találatos 8258 darab, a nyere­mény 57 forint. Győzelmet szalasztott el a Bányász Pécsi Bányász—Szív. MÁV Előre 2:2 (2.2) Pécsújhegy, 2000 néző. V: Teuschler. Pécs: Bogyai — Kelemen, Tallósi, Györkő II, Köves, Halasi (Vessző, a 65. percben), Ivanics, Mérei, Bartal, PalkovicS II. (Mak­iári, a 35. percben), Bencsik. Edző: Kovács József. Sz. MÁV: Devecseri — Mester, Szabó, Ribi, Horváth, Lech- ner, Monoki, Karsai, Papa- dimitriusz. Jelinek, Bőke. Edző: Balogh László. Jó iramban kezdődött a mérkőzés. A Bányásznak si­került mezőfölényt kiharcol­nia. Ez a fölény hamarosan góllá érett. A 15. pereljen Bencsik futott el a balszé­len, beadását Ivanics az üre­sen álló Bartal elé továbbí­totta, aki a kapuba lőtt. (1:0). Egy perc sem telt el a kezdés .után, máris újabb gólnak örülhettek a hazaiak. Halasi labdjával Palkovics II. kiugrott és távolról rit­kán 'látható szép gólt lőtt. (2:0) Továbbra is a pécsi csapat maradt támadásban. A 24. percben egy ellentá­madás során a Bányász vé­dők szabadon hagyták az elő­re törő Lechnert, aki a ki­mozduló kapus mellett a ka­pu bal sarkába lőtt. (2:1) A szépítő gól fellelkesítette a vendegeket. Több veszélyes támadást vezettek és az egyenlítő gólt is sikerült el­érniük. A 28. percben a vé­gig nagyszerűen játszó Papa- dim'triusz lőtte védhetetle- nül a labdát a pécsi kapuba. (2:2) második félidőben is a Bányász támadott többet, de a székesfehérvári védők jól látta'-: el fe'adatukat. Az 56. percben szabálytalankodtak a vendégek. A cselesen el­végzett szabadrúgás után Ivanics bombázott kapura, Devecseri látványosan hárí­tott. A Bányász fölénye elle­nére ebben a játékrészben nem tudott komolyabb gól­helyzetet kidolgozni. Sok volt a kapkodás, tervszerűtlenek voltak a támadások. Az ide­geskedő hazai csatárok nem tudták áttörni a lelkesen ját­szó vendégek védelmét. A Bányász biztos győzelmi lehetőséget hagyott ki. A két gólos előny tudatában köny- nyelmüsködni kezdtek, ami megbosszulta magát. Az egyenlítés után hiába támad­tak többet, a nagy igyeke­zetben nem sikerült semmi. Jók: Györkő II., Mérei, Ipa- nics, Makiári, illetve Mester Lechner és Papadimitriusz. Lázár Lajos SÜLYEMELÉS: Holczreiter világrekorddal világbajnok! Columbus: Magyar idő szerint vasárnap virradóra az egyesült államokbeli Columbus városában megkezdő­dött az 1970. évi súlyemelő világbajnokság a lepkesúlyú kategóriával, és mindjárt szenzációval, magyar győzelem­mel. A világbajnoki címet Holczreiter Sándor szerezte meg 342,5 kilogrammos összteljesítménnyel, új világrekorddal. A magyar súlyemelő 2,5 kilogrammal szárnyalta túl a szovjet Kriscsisin eddigi világrekordjait. Holczreiter a nyomásban is világbajnok 120 kilogrammos új villgcsúcs- csal a szovjet Kriscsisin eddigi eredményét döntötte meg 63 kilogrammal. Földi Imrének ezúttal sem volt szerencséje. Ezüst érmet szerzett, nagy ellenfele az iráni Naszarl olimpia- és világbajnok ezúttal is megelőzte a légsúlyban. Pécsiek a vidéki úszóbajnokságokon A közelmúltban rendezték meg Kaposvárott a XIII. Országos Vidéki Üszóbajnokságot. 1957 óta minden évben más más vidéki városban gyűlnek össze a vidéki úszósport legjobbjai, hogy el­döntsék egymás között a baj­nokságok és helyezések sorsát. Pécs város úszósportjának képviselői kezdettől fogva részt vesznek a rangot jelentő és adó versenyeken. Városunk úszói a szépszámú és értékes helyezések mellett, több bajnokságot is nyertek már e viadalokon. A .helyezettek felsorolása hossza­dalmas lenne, de egy rövid számvetésként emlékezzünk meg a pécsi bajnokokról. A pécsi versenyzők először 1960-ban léptek a dobogó leg­magasabb fokára. Kármán- Kata­lin és Bonyár Lajos, a Pécsi Dózsa versenyzői a 200 m-es női mellúszásban és a 200 m-es férfi pillangóúszásban nyertek Labdarúgó NBL Vasas—Rába ETO 2:1 (2:1), Győr, 6000 néző. Vezette: Soós G. (Borzási, Neuber dr.) Vasas: Tamás — Fábián, Mészöly, Vi- dáts, Ihász — Müller, Lakinger — Török, Puskás dr., Tóth B.. Ladinszki. Edző: Machos Ferenc Rába ETO: Tóth dr. — Orbán — Keglovics, Horváth B., Kiss, Izsáki — Nagy, Pozsgai — Stolcz, Korsós, Magyar. Edző: Dombos Ágoston. Csere: Tóth dr. helyett Földes, a szünetben. Nagy he­lyett Horváth L., a 72. percben. Góllövő: Horváth B. (20. p.), -adinszki (22. p.), Müller (35. p.). Szögletarány: 8:5 (2:0) a Rá­ba ETO javára. Diósgyőr—Bp. Honvéd 3:1 (1:1). Diósgyőr, 5000 néző. Vezette: Emsberger (Kaposi, Müncz). Diós­győr: Veréb, — Kovács, Gál, Salamon, Sáfrány — Mathesz, Hajas — Vass, Horváth, Gass, Sikora. Edző: Tóth József. Bp. Honvéd: Bicskei — Molnár, Ru- zsinszki, Vógi, Tajtl — Komora, Kocsis, Szurgent — Pusztai, Ti­chy, Kozma. Edző: Preiner Kál­mán. Csere: Sáfrány helyett Kolláth az 50. percben, Tajti helyett Vári és Tichy helyett Pintér az 58. percben. Góllövő: Horváth (8. p.), Kozma (27. p.), Sikora (46. p.), Horváth (70. p.). Szögletarány: 9:5 (3:2) a DVTK javára. Sz. Haladás—Dunaújváros 3:0 (2:0). Dunaújváros, 3000 néző. Vezette: Wottawa (Lukács, Soós J.). Szombathely — Mursits — Szántai, Pék, Németh, Balogh — Bokor, Gyarmati, Halmosi — Szabó, Rátkai, Iszak I. Edző: Fehérvári Alfréd. Dunaújváros: Papp — Formaggini, Ruppert, Nagy E., Cseh — Somogyi, So- mogyvári — Simon, Csörgő, MÍrtha, Harangi. Edző: Szűcs Gyula. Csere: Balogh helyett Farkas a szünetben, Simon he­lyett Bartók az 55. percben. Góllövő: Iszak I. (a 12. p.), Pék (a 30. p.). Farkas (a 78. p.). Szögletarány: 5:2 (4:1) a Duna­újváros javára. Salgótarján—Tatabánya 3:1 (2:0) Salgótarján, 5000 néző. Vezette: Vlncze dr. (Somlai, Czirják). Salgótarján: Szőke — Csikós, Kmetty, László, Vertig — Szalai, Bósti — Kriskó, Horváth, Ré­pás, Jeck. Edző: Moór Ede. Ta­tabánya: Rothermel — Lévai, Laczkó, Klausz, Kovácshegyi — Kovács II., Horváth, Arany — Szabó, Tóth, Sántha. Edző: dr. Lakat Károly. Csere: Klausz he­lyett Nagy, a szünetben. Góllö­vő: Kriskó (12. p.), Horváth (44. p.), Horváth (73. p.), Tóth K. ll-esből (89. p.). Szögletarány: 6:5 (5:1) a Tatabánya javára. az nb. i. Állása Pécsi Bányász—Szfv. MÄV Előre 2:2, Képünkön a Bányász első gólját lövi. Bencsik beadását Ivanics Baltáihoz játszotta, aki az üres kapuba lőtt» bajnokságot. A legsikeresebben eddig a pécsi úszók az 1961-es Szentesen megrendezésre került bajnokságon szerepeltek, ahol Bonyár Lajos három számban, Bánik Márta és Keszthelyi Er­zsébet (valamennyien Pécsi Dó­zsa versenyzői) egy-egy számban lett vidéki bajnok. A idei baj­nokságban ismét siker koro­názta a pécsi úszók és edzőik erőfeszítéseit. Az Ércbányász SC két kitűnősége a férfi hótúszó- gzámokon osztozott, Mátrai Árpád a 100 m-e*. Juhász Gá­bor pedig a 200 m-es hátúszás­ban volt a vidéki legjobb. Az újabb két bajnokság igen ör­vendetes. Az Ércbányász és a Dózsa úszók további értékes he­lyezései pedig azt bizonyítják, hogy a közismerten mostoha edzéskörülmények ellenére nincs túl nagy lemaradásunk a töb­bi élvonalbeli, korszerű fedett­uszodával rendelkező vidéki szakosztály mögött. — Edzőink » szaktudása, versenyzőink tehet­sége, szorgalma és akarása az ilyen mostoha körülmények el­lenére is fejlődő, javuló ered­mények a biztosítékai annak, hogy az egyetemi fedettuszoda újra történő megnyitása után, a létesítmény-feltételek továbbjavu- Iásával az elkövetkező években ismét egyre több versenyző áll majd a vidékbajnokságokon a dobogó legmagasabb fokán. Végül álljon Itt az eddigi pé­csi versenyzők vidékbajnoki di­csőségtáblája: 1960. 200 m női mellúszás, Kármán Katalin. Pécsi Dózsa 3:10.6, 200 m férfi pillangóúszás, Bonyár Lajos, Pécsi Dózsa 2:42.9. 1961. 100 m női gyorsúszás, Bá­nik Márta, Pécsi Dózsa l :09.2, 100 m női pillangóúszás. Keszt­helyi Erzsébet. P. Dózsa 1:24.4, 200 m férfi pillangóúszás. Bo­nyár Lalos. Pécsi Dózsa 2:36.9. 200 m férfi vegyesúszás. Bonyár Lajos. Pécsi Dózsa 2.31.9. 400 m férfi gvorsúszás. Bonyár Lajos. Pécsi Dózsa. 4:58.5. 1962. 200 m férfi pillangóúszás: Bonvár La jós, Pécsi Dózsa 2:35.6. 19G4. 200 m női mellúszás: Kármán Katalin, Pécsi Dózsa I 3:00.4. 1969. löo m férfi hátúszás: Há- 1 mory Jenő. Pécsi Ércbányász j l :07. 1970. 100 m férfi hátúszás: I Mátrai Árpád. Pécsi Ércbányász | 1:06. 200 m férfi hátúszás: Ju- ' hász Gábor; Pécsi Ércbányász 2:24.5. I Ssfgetf La Jo« 1. U. Dózsa 2. Vasas 3. Bp. Honvéd 4. Csepel 6. Ferencváros­6. Pécs 7. MTK 8. Diósgyőr 9. Salgótarján 10. Videoton 11. Haladás 12. Tatabánya 13. Dunaújv. 14. Komló 15. Rába ETO 16. SZEOL 6 5 1 — 23- 5 19 6 5 — 1 12- 6 16 63—3 13-10 13 2 3 1 6- 5 13 2 l 'S -6- 7 13 3 1 2 11- 8 12 1 3 1 9- 7 12 213 9-14 10 3 1 1 10- 9 9 2 2 2 5- 5 9 3—3 12-13 9 6 2 1 3 6- 8 9 6 2 1 3 4- 8 9 6 1 2 3 8-15 6 6 2 — 4 5-10 8 6—15 2-11 2 Az utolsó oszlopban a juta­lom pontok az 1970—71. évi baj­nokságban szerzett pontokkal együtt szerepelnek. Azonos pont­szám esetén a helyezést nem a gólarány, hanem a gólkülönbség dönti el, ezért az adott és ka­pott gólok között kettőspont he­lyett a kivonás jele szerepel. Labdarúgó NB I. B Egri Dózsa—FÖSPED Szállítók 2:0, Egyetértés—Zalaegerszegi TE 3:1, Békéscsabai Előre—BKV Elő­re 0:0, Debrecen—Kecskemét 0:0, Oroszlány—Özd 4:0, Ganz MA VÁG—Győri MÁV DAC 2:1. az nb. i. b. Állása 1. Egyetértés 2. Pécsi B. 3. FÖSPED 4. Eger 5. MÄV DAC 6. Kecskemét 7. Oroszlány 8. Ganz-M. 9. Bp. Spart. 10. Zala. TE 11. Békéscs. 12. Szf. MÁV 13. Ózd 14. Várpalota 15. BVSC 16. Debrecen 17. Előre 18. Szol. MTE 3 — 3 2 6 — 6 3 6- 2 17 7- 10 14 4- 9 14 9- 4 13 7- 4 13 8- 6 13 9- 8 13 9- 6 12 5- 7 12 14- 11 11 9- 7 11 7-9 9 7-10 9 9-5 8 15- 15 8 6- 6 7 2- 6 7 3- 11 7 Labdarúgó NB IL Pécsi Ércbányász—NIKE Fűzfői AK 5:1 (3:1). Pécs, 1200 néző. V: Végh. Pécs: Doszpod — Bendes, Várbíró (Péhl), Farkas I., Bo- rovácz. Fekete, Györkő dr., (Sza­bó), Lubastyik, Vincze, Farkas II., Lieber. Edző: Galgóczi Ottó. Fűzfő: Marovics — Kiss. László, Búza, Saller, Bajor, őri. Takács I. (Zaharovics), Almás (Nagy). Megyeri, Fehér. Edző: Boros József. A pécsi csapat ezen a mérkőzésen már jobban játszott. A fűzfőiek védelmét gyakran át­törték a pécsi csatárok, a hely­zeteket is kihasználták. G: Lu­bastyik 2, Vincze, dr Györkő, Farkas II.. ill. Almás. Jók: Far­kas I., Borovácz, Lubastyik, ill. Megyeri. Dorogi Bányász—Máza-Szász­vári Bányász 3:0 (2:0). Dorog, 800 néző. V: Dér. Dorog: Hor­váth I. — Berecz, Tóth. Csőri, Horváth P.. Kiss, Rátvai (Pusz­tai), Virágh, Peszeki, Gabala, Bartalos. Edző: Hári László. M.- Szászvár: Hadrik — Jónás (Nagy II. ), Kővári, Nagy I.. Szalai II.. Németh. Bakó, Oglizán (Szalai I.)* Demeter, Czebei, Szabó. Ed­ző: Bodony János. A két bá­nyász csapat harcából ezúttal az eredményesebb csatársorral ren­delkező dorogiak kerültek ki győztesként. Góllövők: Rátvai, Peszeki, Bartalos. Jók: Kiss, Horváth, Bartalos, Kővári és I Szabó. í Szekszárdi Dózsa—Pécsi BTC 3:0 (3:0). Szekszárd, 800 néző. V; j Csernefalvy. Szekszárd: Lipov- szky — Szántó (Lelovics), Gel- lér. Jerabe'k, Korner, Csordás, Micakó, Freppán, Kalász, Lódri (Vábró), Török. Edző: Nagy Já­nos. PBTC: Seres — Lévai, Bá- rácz,. Keidl, Kozma, Kovács, Horváth, (Rózsahegyi), Kincsei, Rumann (Husztu), Hauschl, Pa­lotai. Edző: Dara János. Hamar eldőlt a mérkőzés sorsa. A bőr­gyáriak nem tudták megakadá­lyozni a szekszárdiak gólratörésl kísérleteit. Góllövők: Freppán 2, Csordás. Jók: Lipovszky, Csor­dás, Freppán, ill. Seres, Lévai. Ajka—Almásfüzitő 3:3, Zala­egerszegi Dózsa—Kaposvári Rá­kóczi 3:0. Bakony Vegyész—Tán­csics SE 1:0, Pápa—Győri Dózsa 0:0. Bauxitbányász—Savaria Cipő­gyár 2:1. az nb. ii. Állása 1. Bakony 5 5 — — 7- 0 10 2. Zala. Dózsa 5 4 —■ 1 11- 2 8 3. Dorog 5 3 1 1 9- 3 7 4. Győri D. 5 3 1 1 9- 6 7 5. Pápa 5 3 1 1 4- 4 7 6. Szekszárd 5 3 — 2 8- 3 6 7. Táncsics 5 3 — 2 6- 3 6 8. Pécsi Ércb. 5 2 1 2 13- 9 5 9. Ajka 5 2 1 2 8- 7 5 10. Bauxitb. 5 2 1 2 7- 9 5 11 PBTC 5 1 1 3 3- 6 3 12. M. Szászvár 5 1 1 3 3-11 3 13. Savaria 5 1 — 4 11-13 2 14. Fűzfő 5 1 — 4 3-11 2 15. Kaposvári R. 5 1 — 4 3-12 2 10. Almásfüz. 5 — 2 3 4-10 2 Labdarúgó NB IIL PVSK—Dombóvári VSE 2:0 (2:0), PVSK pálya, v.: Ducsai, Honvéd Steinmetz SE—Pécsi Vo­lán SC 3:0 (2:0), Erőmű pálya, v.: Rózsa E. Bonyhádi Vasas- Pécsi Helyiipari 1:1, (1:0), Pécs- bányatelep. v.: Vajda, PEAC— Szekszárdi Vasas l:o (0:0). Pécs­újhegy, v.: Bálint, Marcali Vö­rös Meteor—Latinka SE 2:1 (2:0), Marcali, v.: Király, Barcsi SK—Lábodi MED09Z 2:0 (1:0), Barcs, v.: Bartók. Nagymányoki Brikett SK—Bajai Vasas 2:1 (1:0), Nagymányok, v.: Kiss R., Mohácsi TSZTE—Kaposvári Va­sas MTE 3:1 (1:0), Mohács, v.: K6ö. az nb in. Állása 1. PVSK 5 5 — — 10:2 10 2. Bonyhád 5 3 1 1 9:6 7 3. Mohács 5 3 — 2 10:6 6 4. Barcs 5 2 2 1 9:7 6 5. Dombóvár 5 2 2 1 3:2 6 Marcali VM 5 3 — 2 9:8 6 7. Szekszárd 5 2 1 2 10:5 5 „8. Kaposvár 5 2 1 2 7:5 5 9. P. Helyiipari 5 1 3 1 3:3 5 10. Baja 5 2 — 3 7:7 4 PEAC 4 2 — 2 6:6 4 12. Steinmetz SE 4 1 1 2 3:4 3 13 Latinka SE 5 1 1 3 5:10 3 Nagymányok 5 1 1 3 4:9 3 15. Lábod 5 1 1 3 4:12 3 16. P. Volán 5 — 2 3 2:0 2 Megyei bajnokság Pécsi Ércbányász II.—Siklós 9:3 (3:2). Siklós. Pécsi Vasas—Szász­vári Építők 8:0 (5:0), Ifjúsági stadion, Pécsi Bányász II.—Má- gocs 3:o (1:0), Pécsbányatelep, Pécsi Porcelángyár—Pécsi Gáz­mű l:i (1:1), porcelángyári pá­lya, Szigetvári Kinizsi—István- aknai Bányász l:o (0:0), Sziget­vár. Vasas II. Bányász—Pécsi Dinamó 1:1 (0:0) Vasas II. Bá­nyatelep, Véménd—Szigetvári ZMSE 2:2. (0:2), Véménd, Pécsi Kinizsi—Pécsi Kesztyűgyár 2:8 (1:0), kovácstelepi pálya, Bere- mend—Boly 4:2 (2:1), Beremend. A MEGYEBAJNOKSÄG allasa 1. P. Gázmű 6 4 2 _ 11:2 1 6 2. P. Kesztyű 5 4 — 1 21:3 8 3 Mágocs 5 3 1 1 9:2 7 4. Szigetv. K. 6 3 1 2 3:5 7 5. István-akna 6 3 '— 3 19:14 6 6. P. Porcelán 5 2 2 1 9:6 6 7. Szigetv. ZMSE 5 2 2 1 7:11 S 8. P. Dinamó 6 2 1 3 8:9 5 9. P. Vasas 4 1 2 1 9:6 4 10. Véménd 6 1 2 3 9:10 4 11. Boly 5 2 — 3 8:10 4 12. Vasas II. B. 5 1 2 2 *8:13 4 P. Kinizsi 6 2 — 4 6:11 4 14. Szászvári É. 5 2 — 3 9:17 4 15. Beremend 6 1 1 4 7:22 3 16. Siklós 3 — 2 1 1:1 2 1. P. Ércb. II. 6 5 — 1 44:10 10 5. P. Bányász II. 6 3 — 3 18:11 6 NB I. tartalék bajnokság Komló—SZEOL 2:2 (2:0), Kom­ló, 1000 néző. V.: Gabi. Komló: Buus — Podpácz, Kovács, Gö­csej, Ficzkó, Stier, Merczel, Földi, Perényi, Korom, Orsós. SZEOL: Gilicze (Korányi) — Koszó. Emódi. Várhelyi I., Ke­rekes, Zádori. Csömör. Pálinkás, Rajcsányi (György), Mészár, Bóka. G.: Földi. Merczel, ill. Zádori, Bóka. — Jók: Kovács, Merczel. Korom, illetve Korányi, Zádori, Pálinkás. Pécsi Dózsa—Videoton 1:0 (1:0). Székesfehérvár, 1000 néző. V.: Fehér dr.. Pécsi Dózsa: Pólyák (Kollár) — Gyurina. Lösz, Grün- wald. Varga. Réfi. Rózsahegyi, Rónai, Zómbori. Dunai dr., Ka­rel (Somogy vári). — Videoton: Magyar (Bédi) — Horv'óth. Szán­tó, Kaufmann. Hartyányi. Kere- csényi Pammer. Szolnoki (Tie- ber), Józsa. Pataki Nyitrai. G.: Zombori. A mérkőzés 86. per­cében Grünwaldot kiállították. Jók: Kollár Réf*. Rónai. Dunai dr. illetve Kere~s?nyi. Nyitrai. Rába ETO—Vasas 5:3. Tatabá­nya—Salgótarján 3:1. Szombat- helyi Haladás—Dunaújváros 1:0, Csepel—FTC l:i, MTK—Üj pest l:l: \ I V