Dunántúli Napló, 1970. szeptember (27. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-22 / 222. szám

Góliszonyban szenvedtek vasárnap a csatáro Jól küzdött a Komló Tatabányán Komlói Bányász—Tatabánya 2:1 (0:0) i Tatabánya, 4000 néző. Ve­zette: Vadas Gy. (Halász M., Egervári.) Komló: Erdősi — Zimonyi, — Kótai, Lazari- disz, Makray, Csordás I. — Solymosi, Horváth — Bor- dács. Juhász, Egri I. Edző: Lantos Mihály. Tatabánya: Rothermel — Léber, Laczkó, Lausz, Kovácshegyi — Arany, Horváth — Zöldi, Nagy, Tóth, Szabó. Edző: Lakat Károly dr. Csere: Arany helyett Locker, a 70. percben. Gól­lövő: Solymosi (11-esből, az 50. percben), Juhász (a 60. percben), Szabó (a 80. perc­ben). Szögletarány: 14:6 (6:3) a Tatabánya javára. Lantos Mihály edző részé­ről jogos volt az a derűlá­tás, hogy a Komló Tatabá­nyán is képes pozitív ered­mény elérésére. A 90 perc után persze, már könnyebb az előzetes vissza­forgatása. De mire is ala­pozta Lantos Mihály az opti­mista nyilatkozatát? A té­nyek erre is választ adnak. A mai összetételű, felké­szültségű és játékerőt kép­viselő Tatabánya ellen be­vált a komlói edző taktikai hadrendje. Ez a pályán 3— | 4—3-ban jutott kifejezésre, j Az is igazság, hogy a bara- i nyai csapat erőnlétileg is fe­lülmúlta a vendéglátókat, a középpályán pedig biztosan tartotta a labdát. Ezúttal is akadt gólratörő csatár a komlóiaknál. Az elsőnél (az 50. percben) Egri már telje­sen tisztára játszotta magát, amikor Laczkó a 16-oson be­lül lerántotta. A vitathatat­lan 11-est Solymosi értékesí­tette, 1:0. (A közönség tünte­tett az ítélet ellen, de alap­jában véve senki sem érezte így, hiszen Vadas Györgyről még a rosszindulatúak sem tételezik fel a pártoskodást.) A következő tíz percben a hazaiak nagyszerű hajrát vágtak ki, de ekkor Erdősi ,,lehúzta a rolót”, több eset­ben is parádésan védett. A 60. percben a szemfüles Ju­hász fejesgóllal tovább nö­velte a vendégek előnyét, 2:0. A hajrában a tatabá­nyaiak elkeseredetten küz­döttek, azonban csak Szabó révén tudtak szépíteni, 2:1. A Bányász rangadón a komlói 11 igen határozottan, rendkívül fegyelmezetten, a ! mérkőzés nagyobbik részében tervszerűbben küzdött és rá­szolgált az értékes két pont­LabJarugó NB L Vízhányó Imre Bevehetetlen volt a salgótarjániak kapuja Pécsi Dózsa—Salgótarján 0:0 Pécs, 5000 néző. Vezette: Vízhányó (Szilvási, Vörös). Pécsi Dózsa: Rapp — Her­nádi, Maurer, Konrád I., Kincses II. — Kocsis, Daka — Bérezési, Máté, Tóth, Du­nai dr. Edző: Czibulka Mi­hály dr. Salgótarján: Szőke — Gecse, Kmetty, Toldi, Ver­tig — Szalai, Répás, Básti — Kriskó, Horváth, Jeck. Edző: Moór Ede. Csere: Daka he­lyett Rónai, a 65. percben, Dunai dr. helyett Rádi, a 69. percben, Toldi helyett Varga a 86. percben. Szögletarány: 13:5 (6:2) a Pécsi Dózsa ja­vára. Pécsi támadásokkal Indult a mérkőzés, de a salgótarjá­niak is veszélyeztettek. A 2. percben Básti labdáját Jeck a kapu mellé lőtte. A 4. perc­ben Rapp nagyszerűen vé­dett, Répás bombáját tette ártalmatlanná. A vendégek megerősítették védelmüket, lelassították a játékot, időn­ként azonban előretört csatá­raikkal próbálkoztak. A 13. percben Konrád lövését kel­lett védenie Szőkének. Nem sokkal-később, ismét Konrád lövése veszélyeztette a salgó­tarjániak kapuját. A lilafehé­rek régi hibájukba estek: kö­zépen próbálták áttörni a salgótarjániak védelmét. Az egyéni játékot erőltették, lassan, körülményesen ado­gattak és sok volt a hibás átadás. A 30. percben Tóth lövését kellett mentenie Sző­kének, majd Bérezési került kecsegtető helyzetbe, de Sző­ke helyén volt. A 40. percben Bérezési labdáját Tóth Dunai elé tette, de Gecse az utolsó pillanatban közbe tudott lép­ni, szögletre mentett Még egy eseménye volt az első félidőnek; néhány perccel a Játékvezetői sípszó előtt Sza­lai távoli lövését védte Rapp. A második félidőben a pé­csiek beszorították ellenfelü­ket. Gólhelyzeteket is terem­tettek. A 47. percben Tóth nagyszerű cselsorozattal az ötösig tört előre, de az utol­só pillanatban menteni tud­tak a salgótarjáni védők. Az 51. percben Máté tört a sal­gótarjániak kapujára. Beadá­sa azonban elszállt a befutó csatárok feje fölött. A 71. percben Rádi a kapu torká­ból fölé vágta a labdát A salgótarjániak helyenként 8— 9 emberrel védekeztek. Szí­vósan küzdöttek, szorosan fogtak embert A vendégek játékmódja sehogy sem ízlett a pécsieknek. A 72. percben Kincses II. megsérült. Egy ideig a partvonalon ápolták, de nem tudott tovább játsza­ni. A játék a salgótarjániak kapuja előtt folyt A fárad­tan mozgó pécsiek azonban egyetlen alkalommal sem tudták bevenni a vendégek kapuját. A 86. percben Bér­ezési megszerezhette volna a győztes gólt, de jó helyzetben nem talált be a kapuba. A 87. percben Kocsis lövését kellett nagy bravúrral Sző­kének mentenie. A Dózsa mérsékelt teljesít­ményt nyújtott. A vendégek jól védekeztek, de abban, hogy a találkozó eredménye 0:0 maradt, ludasak a pécsi támadók is, akik ezen a mér­kőzésen nem tudták értéke­síteni helyzeteiket. A hétközi kupa-mérkőzés fáradalmait a lilafehérek még nem tudták kipihenni, s ez nagyon meg­látszott a csapat teljesítmé­nyén. Jók: Rapp, Hernádi, Konrád, Máté és Tóth, ül. Szőke, Gecse és Répás. Hegyi István ^ ^ -----—4 T "T- ■" ■ - y?? ^ *>!*-*-t - * * i A mérkőzés nagy részében a salgótarjániak kapuja előtt tanyáztak a Dózsa labdarúgói, de gólt egy alkalommi sem sikerült elérniük. Fotóriporterünk egy mozgalmas pillanatot örökített meg a mérkőzés utolsó perceiben a Salgótarjáni Bányász kapuja elótt tása rövidre sikerült és a berobbanó Bencsik megsze­rezte a győzelmet jelentő gólt. (2:1). Egy perccel a be­fejezés előtt újabb helyzetet dolgoztak ki a vendégek, de kivártak és a hazai védőknek sikerült hárítani. A mérkőzés után Schiffni László, a Bányász intézője a következőket mondta a látot­takról: — Nagyszerűen küz­döttek a fiúk, a győzelmet elsősorban a fegyelmezett já­téknak köszönhetjük. Vala­mennyi játékos dicséretet érdemel, különösen Bogyai, aki bravúrosan védett. Ki­emelkedően játszott még Tallósi és Bencsik is. A ha­zaiaknál Csapó, Kisbej és Kerkai játéka tetszett. I Ol o 1. Honvéd—Ü. Dózsa x 0:0 2. SZEOL—Diósgyőr 2 0:1 3. Haladás—Rába ETO 1 2:1 4. Pécs—Salgótarján x 0:0 5. Ózd—Debrecen x 1:1 6. Kecskemét—Bp. Spart. 1 2:0 7. Várpalota—P. Bányász 2 1:2 8. Székesf. MÁV—ZTE x 0:0 9. SZMTE—Békéscsaba 1 3:2 10. BKV Előre—Eger 1 2:1 11. FÖSPED—Oroszlány 1 3:1 12. Almásf.—Szekszárd 1 1:0 13. Fűzfő—Dorog 2 0:2 + 1 14. IKARUS—Kazincbarcika 2 1:3 13 találatos, amely egyben 13 plusz 1 találatos is, egy darab, a nyeremény és a jutalom együtt 662 025 forint. 12 találatos 22 da­rab, 14 639 forinttal, 11 találatos 453 darab, 703 forint. 10 találatos ’szelvények száma 4260 darab, ezekre egyenként 113 forintot fi­zetnek. SPORTHÍREK Nagyszerű győzelem Várpalotán Pécsi Bányász—Várpalotai Bányász 2:1 (1:1) Várpalota, 2500 néző. V.: dr. Vincze. Pécs: Bogyai — Kellemen, Tallósi, Györkő, Köves, Halasi, Palkovics II, Mérei, Ivanits (Vessző, a 84. percben), Bartal, Bencsik. Edző: Kovács József. Várpa­lota: Palotai — Bertalan, Csapó II., Kisbej (Janás, az 57. percben), Csapó I., Do­rogi, Kerkai, Berta, Horváth E., Lakics, Horváth L. Edző: Dósai István. Értékes két ponttal tért ha­za vasárnap Várpalotáról a Bányász. Erre a szép sikerre kevés szurkoló számított. A Bányász játékosok derekasan helytálltak és a nagy küzde­lemből megérdemelten ke­rültek ki győztesen. . A mér­kőzés hazai rohamokkal kez­dődött. A pécsiek a szoros emberfogás taktikáját válasz­tották és labdatartásra ren­dezkedtek be. Különösen a középpályán szervezték jól a játékot. A védekezés ellené­re több veszélyes ellentáma­dásra is futotta az erejükből. A Bányász vezető gólja a 29. percben született. Palko­vics II. beívelése után rövi­den szabadítottak fel a hazai védők és a szemfüles Ivanics közelről a kapuba lőtt. (1:0) A vezető gól után még két nagy helyzetet hagyott ki a pécsi csapat. A 39. percben Horváth I. révén egyenlített a Várpalota. (1:1). A második félidőben is töb­bet támadott a Várpalota, de a pécsi védők nagyszerűen küzdöttek. Több alkalommal kellett Bogyainak beavatkoz­nia, aki ezen a mérkőzésen is kitűnően védett. Az utolsó percek ismét a gyors Bá­nyász csatároké voltak. A 87. percben Bencsik futott el a balszélen, beadását Vessző kapura lőtte, a kapus öklö­zött, de a védők felszabadí­ATLÉTIKA. Prágában a finn Tuominen győzött a Rudé Právó nemzetközi futóversenyén. A magyarok közül Jóni a 19., a komlói Dudás a 39., Pfeffer a 49. helyen végzett. * KOSÁRLABDA. Rotterdamban befejeződött a női Európa-baj- noksdg. A döntőben: Szovjet- unió—Franciaország 94:33 (46:16). Az EB sorrendje: l. Szovjet­unió, 2. Franciaország, 3. Ju­goszlávia. 4. Bulgária, 5. Cseh­szlovákia, 6. Lengyelország. 7. Hollandia, 8. Románia, 9. Olasz­ország, 10. Magyarország, k RÖPLABDA. Bulgária több városában vasárnap délután a férfi csapatok küzdelmével meg­kezdődött a röplabda-világbaj­nokság. A magyar válogatott Jambolban lépett pályára és első mérkőzésén biztos 3:0 (12, 6, 14) arányú győzelmet aratott az Egyesült Államok együttese fe­lett. k Komlón rádióirányitású róka- vadászversenyt rendeztek. Kilenc megye és Budapest csapatai ta­lálkoztak. Baranya csapata sze­rezte meg a győzelmet Borsod és Budapest előtt. k AUTOMODELL. A Dunántúl bajnokságot Budaörsön tartot­ták. A csapatversenyben Kapos­vár győzött a Pécsi Ércbányász előtt. Az Ércbányász model­lezői közül Dúsa és Domonkos szerepelt a legeredményeseb­ben. * ASZTALI-LABDARÚGÁS. a PVSK gombfoci csapata az NB. I. élén. A Zsolnay, a Haladás legyőzése után Rákospalota, Új­pest és a tavalyi bajnokcsapat, a Bp. Testvériség ellen is biz­tosan győztek a pécsiek és így két ponttal megelőzik nagy el­lenfelüket a bajnoki táblázaton, k Egerben országos minősítő te­niszversenyt rendeztek. A II. osztályú női egyesben Baries (PEAC) 2., Schutt (PEAC) 3. volt. A III. osztályú férfi egyest Káplán (Pécsi Spartacus) nyerte, klubtársa Cserta volt a .2. és a két 3. helyet is Spartacus teni­szező. dr. Wébel és Karlóczy foglalta el. * Budapesten a legjobb magyar cselgáncsozók tájékoztató jellegű válogató versenyen vettek részt. A pehelysúlyban Lukácsi (Pécsi Dózsa) 3. volt. k Gyöngyösön befejeződtek az ökölvívók Mátra Kupa versenyei. Kovács (PVSK) a nagyváltósúly­ban 3. volt. A pontversenyt a Zalka SE nyerte a Bp. Honvéd előtt. * Az NSZK ellen a 6. forduló­ban 2.5:1.5 arányban győztek a sakk-olimpián a magyar ver­senyzők és megerősítették első helyüket. A verseny nagy meg­lepetése a magyar csapathoz fűződik. Az ötödik fordulóban Magyarország—Szovjetunió 2:2. k ASZTALITENISZ. A Bp. Vörös Meteor Simon György asztali- tenisz emlékversenyén a pécsiek közül a legjobb eredményt a II. osztályú férfi egyesben dr. Horváth Attila érte el,' aki a 3. volt. * Romániában a Bukarestben megtartott nemzetek közötti at­létikai viadalon az 1500 m-es síkfutásban Honti (PVSK) ne­gyedik volt, a 100 m-es női gátfutásban a komlói Wieland a 6. A pontversenyben Magyarország férfi csapata 119:104 arányban győzött Romá­nia, a magyar női csapat pedig 68:67 arányban nyert Románia ellen. A nem hivatalos nemze­tek közötti versenyek során a magyar női csapat három pont­tal alulmaradt Natjy-Britaniával szemben. a férfi válogatott eddig legyőzte Olaszországot és Sváj­cot. k A Pécsi Dózsa úszó szakosz­tálya ma, kedden, szeptember 22-én fél 6 órakor a Balokány fürdőben szakosztály gyűlést tart, melyre ezúton hívják meg a szakosztály vezetőit és verseny­zőit. Bp. Honvéd—Újpesti Dózsa 0:0. > Kispest. 22 C00 néző. Vezette: Bir- csák (Wottava, Marton). Bp. Hon­véd. Bicskei — Vári, Ruzsinszki, Vági. Tajti — Komora. Tóth — Pusztai, Kocsis, Tichy, Szurgent. Edző: Preiner Kálmán. Ü. Dózsa: ; Borbély — Káposzta, Solymosi, Nosjió, Juhász — Dunai III., Gö- röcs — Fazekas, Bene, Dunai II., i Zámbó. Edző: Baróti Lajos. Cse­re: Szurgent helyett Pintér a 68. i percben. Szögletarány: 7:3 (4:2) i az Újpesti Dózsa javára. Ferencváros—Videoton 2:0 (1:0). i Népstadion. 60CO néző. Vezette: Petri (Soós G., Hámori). Ferenc­város: Géczi — Bálint, Páncsics, Horváth, Megyesi — Juhász, Rá­kosi — Szőke. Branikovits, Al­bert. Mucha. Edző: Dalnoki Jenő. Videoton: Szabó — Kovács — Posch. Nagy III., Burka, Fejes — Borsányi, Karsai — Wollek, Nagy II., Csukovics. Edző: Ko­vács Imre. Csere: Nagy II. he­lyett Bodnár a szünetben. Szőke helyett Kü, a 61 percben. Fejes helyett Mester a 72. percben. Góllövők: Branikovits (31. p.), Mucha (83. p.). Szögletarány: 9:2 (5:2) a Ferencváros javára. Dunaújváros—MTK 2:2 (2:0). Hungária körút. 6000 néző. Ve­zette: Katona (Szkokán. Bana). Dunaújváros: Papp — Kamarás — Formaggini, Nagy E., Somogy- vári. Cseh — Somogyi, Csörgő — Simon, Mártha, Harangi. Edző: Szűcs Gyula. MTK: Brünyi — Török. Csetényi, Oláh, Rab — Strasszer. Dunai — Oborzil, Sár­közi, Szuromi, Kunszt. Edző: Pa- licskó Tibor. Csere: Sárközi he­lyett Kiss a szünetben. Simon hplyett Bartók, a 62. percben, Oborzil helyett Salánki, a 70. percben, Harangi helyett Boro- missza, a 78. percben. Góllövők: Csörgő (33. perc), Harangi (45. p.). Dunai (50. perc), Kunszt (75. p.). Szögletarány: 13:0 (4:0), az MTK javára. Sz. Haladás—Rába ETO 2:1 (0:1). Szombathely. iO 000 néző. Vezet­te: Müncz (Hévízi. Závodszky). Sz. Haladás: Mursits — Sántái, Pék, Németh. , Balogh — Bokor, Halmpsi — Szabó, Király, Rát- kai, Iszak I. Edző: Fehérvári Alfréd. Rába ETO: Földes — Keglovich. Orbán, Kiss. Izsáki — Horváth B.t Pozsgai — Stolcz, Nag: . Korsós, Magyar. Edző: Dombos Ágoston. Csere: Bokor helyett Farkas, a 39, percben, Stolcz helyett Gláser, a 66. perc­ben. Balogh helyett Gyarmati, a 69. percben Nagy helyett Hor­váth L., a 81. percben. Góllövők: Stolcz (5. p.), Rátkai (53. p.), Farkas (73. p.). Kiállítva: Korsós (86. p.). Szögletarány: 10:10 (8:2) a Rába ETO javára. Diósgyőr—Szegedi EOL 1:0 (0:0). Szeged. 4000 néző. Vezette: Bor- zási (Csernefalvy. Tófalvi). DVTK: Veréb — Kovács, Gál, Salamon, Kolláth - — Mathesz, Hajas — Vass, Horváth, Gass, Sikora. Edző: Tóth József. SZEOL: Bolya — Várhelyi IH., Molnár, Magyar, Kerekes — Bánfalvi, Dávid — Jósa, Vass, Pataky, Vörös. Edző: Rábay László. Csere: Vörös helyett Ruttkay a szünetben. Góllövő: Gass (az 56. percben). Szöglet­arány: 6:5 (3:1) a SZEOL javára. az NB i. Állása 1. Ü. Dózsa 7 5 2 — 23-5 20 2. Vasas 7 6 — 1 16-6 18 3. MTK 7 2 4 1 14-9 15 4. Ferencváros 7 3 1 3 8-7 15 5. Bp. Honvéd 7 3 1 3 12-10 14 6. Pécsi Dózsa 7 3 2 2 11-8 13 7. Csepel 7 2 3 2 6-9 13 8. Diósgyőr 7 3 1 3 10-14 12 9. Haladás 7 4 — 3 14-14 11 10. Salgótarján 7 3 2 2 10-12 10 11. Dunaújváros 7 2 2 3 6-10 10 12. Videoton 7 2 2 3 5-7 9 13. Tatabánya 7 2 1 4 7-10 9 14. Komló 7 2 2 3 10-16 8 15. Rába ETO 7 2 — 5 6-12 5 16. SZEOL 7 — 1 6 2-12 2 Az utolsó oszlopban a jutalom­pontok az 1970—71. évi bajnok­ságban szerzett pontokkal együtt szerepelnek. Azonos pontszám esetén a helyezést nem a gól­arány, hanem a gólkülönbség dönti el, ezért az adott és kapott gólok között kettőspont helyett a kivonás jele szerepel. Labdarúgó NB I. B Kecskemét—Bp. Spartacus 2:0, Egyetértés—Ganz-MA VÁG 4:0, Székesfehérvár—Zalaegerszeg 0:0 Előre—Eger 2:1, Szolnok—Békés­csaba 3:2, Szállítók—Oroszlány 3:1, Ózd—Debrecen 1:1. AZ NB i. B Állása 3. Egyetértés 7 4 3 __ 10-2 19 2. P. Bányász 7 2 3 2 9-11 tó 3. FÖSPED 7 3 1 3 7-10 16 4. Kecskemét 7 3 2 2 10-6 18 5. MÁV-DAC 7 4 1 2 8-4 15 6. Eger 7 3 2 2 10-6 13 7. Oroszlány ' 7 3 4 10-11 13 8. ZTE 7 3 1 3 14-11 12 9. G.-MAVÁG 7 3 2 2 9-10 12 10. Bp. Spart. 7 ■ 4 3 5-9 12 11. Békéscsaba 7 2 1 4 11-10 11 12. Szív. MÁV 7 3 2 2 7-9 10 13. Özd 7 3 1 3 8-11 10 14. Előre 7 2 2 3 4-7 9 15. Sz. MTE 7 2 1 4 6-13 9 16. Várpalota 7 2 3 2 10-7 8 17. Debrecen 7 1 4 2 7-7 8 18. BVSC 7 3 1 3 15-16 8 Az utolsó oszlopban a jutalom­pontok a szerzett együtt szerepelnek. pontokkal Labdarúgó NB IL Pécsi Ércbányász—Pécsi BTC 2:1 (2:0). BTC-pálya. 1000 néző. Vezette: Pusztai. Pécsi Ércbá­nyász; Doszpod — Bendes, Péhl, Farkas I., Borovácz, Fekete, Györkő dr. (Várbíró), Lubastyik (Csőre). Vincze, Farkas II., Szi­geti. Edző: Galgóczy Ottó. Pécsi BTC: Seres — Lévai, Bárácz, Keidi (Kozma). Rumann. Kovács, Orosz (Huszti), Rózsahegyi, Kin­csei, Hauschl, Palotai. Edző: Da­A mérkőzés egyébként nem hozott jó játékot, sok volt a sza­bálytalanság, mely erősen rá­nyomta bélyegét a küzdelemre. Az Ércbányász első félidei játé­ka alapján rászolgált a két pontra, a BTC későn kezdett hajrázni. Góllövők: Farkas n., Szigeti, illetve Kincsei ll-esből. Kitűntek. Péhl. Farkas I., Szi­geti, illetve Lévai. Rumann. Pa­lotai. Várbírót — ötperces játék után az első szabálytalanságnál — kiállította a játékvezető. ftláza-Szászvári Bányász—Sava- ria Cipőgyár 0:0. Szászvár. 800 néző. V.: Luká.-s. M.-Szászvár: Hadrik — Jónás, Kővári, Nagy I., Szalai II., Németh, Nagy II. (Bakó), Túrós. Demeter. Czebei (Szalai I.) Szabó. Edző: Bodony János. Savaria: Varga — Virágh, Gaál." Geicsnek, Kecskés, Varga, Szűcs (Német), Bíró Sümeghi, Molnár, Nagy (Janzso). Edző: Tölgyesi József. Inkább küzdel­met. mint jó játékot hozott a ta­lálkozó. Mindkét csapatnak vol­tak helyzetei, de ezek kihaszná­latlanul maradtak. Jók: Jónás, Kővári, Szalai II., illetve Varga, Gaál és Bíró. Dorog—Fűzíő 2:0. Zalaegersze­gi Dózsa—Bakony Vegyész 1:0, Bauxitbányász—Pápa 2:0, Almás­füzitő—Szekszárd 1:0, Táncsics SE—Ajka 1:0. Győri Dózsa—Ka­posvári Rákóczi 1:1. az NB ii Állása 1. Zalaeg. D. 6 5 — 1 12-2 10 2. Bakony V. 6 5 — 1 7-1 10 3. Dorog 6 4 1 1 11-3 9 4. Táncsics 6 4 — 2 7-3 8 5. Győn Dózsa 6 2 1 10-7 8 6. P. Ércb 6 3 1 2 15-10 7 7. Bauxitbány. 6 3 1 2 9-9 7 8. Pápa 6 3 1 2 4-6 7 9. Szekszárd 6 3 — 1 8-4 6 10. Ajka 6 2 1 3 8-8 5 11. Almásfüzitő 6 1 2 3 5-10 4 12. M.-Szászvár 6 1 2 3 3-11 4 13. Savaria 6 1 1 4 11-13 3 14. PBTC 6 1 1 4 4-8 3 15. Kaoosv. R. 6 1 1 4 4-13 3 16. Fűzfő 6 1 — 5 3-13 2 Labdarúgó NB Ifi. Lábodi MEDOSZ—Marcali Vö­rös Meteor 4:1 (3:0), Lábod, v.: Gabi. PEAC—Latinka SE (Mar­cali) 6:0 (1:0). Marcali, v.: And­riska, Szekszárdi Vasas—Pécsi Helyiipari 0:0. Szekszárd, v.: Fenyvesi, Bonyhádi Vasas—Hon­véd Steinmetz SE 1:1 (0:0), Bony- hád, v.: Tegzes, PVSK—Pécsi Vo­lán SC 2:1 (1:0). Postás pálya, v.: Vecsera. Kaposvári Vasas MTE— Nagymányoki Brikett SK 0:0, Kaposvár, v.: Hődőr. Bajai Va­sas-Barcsi SK 2:2 (1:0), Baja, v.: Burai, Dombóvári VSE—Mohácsi TSZTE 0:0, Dombóvár, v.: Pesti. AZ NB III. ÁLLASA 1. PVSK 2. Bonyhád 3. PEAC 4. Mohács 5. Barcs 6. Dombóvár 7. Szekszárd 8. Kaposvár 9. P. Helyiipari 10. Marcali VM 11. Baja 12. Steinmetz SE 13. Lábod 14. Nagymányok 15. Latinka SE 16. P. Volán SC 6 6-------12:3 12 1 10:7 8 2 14:8 7 2 10:6 7 1 11:9 7 6 2 6 1 6 2 6 1 6 1 8 — Woí \ 2 7:5 6 \* ÄI 9:9 5 6:7 5 3 8:13 5 3 4:9 4 4 5:16 3 4 3:11 2 Megyei bajnokság Szigetvári ZMSE—Vasas II. Bá­nyász 2:0 (2:0). Szigetvár. Pécsi Dinamó—Szigetvári Kinizsi 2:0 (1 :ü), Erőmű-pálya, István-aknai Bányász—Pécsi Porcelángyár 4:2 (2:1), Pécsszabolcs, Pécsi Gázmű —Pécsi Bányász II. 2:0 (1:0), Kokszmű pálya, Mágocs—Pécsi Vasas 4:0 (2:0), Mágocs, Szász­vári Építők—Siklós 2:1 (0:1), Szászvár. Pécsi Ércbányász II.— Beremend 10:0 (4:0). Újmecsek­alja. Pécsi Kinizsi—Boly 2:0 (0:0), Boly, Véménd—Pécsi Kesztyű­gyár 2:2 (1:0), BTC-pálya. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. P. Gázmű 6 4 2 __ 11 :2 10 2. P. Kesztyű 6 4 1 1 23:7 9 3. Mágocs 6 4 1 1 13:2 9 4. István-akna 7 4 — 3 23:16 8 5. Szig. ZMSE 6 3 2 1 9:11 8 6. P. Dinamó 7 3 1 3 10:9 7 7. Szig. Kinizsi 7 3 1 3 3:7 7 8. Porcelángyár 6 2 2 2 11:10 6 9. P. Kinizsi 7 3 — 4 8:11 6 10. Szászv. Ép. 6 3 — 3 11:18 6 11. Véménd 7 1 3 3 11:12 5 12. P. Vasas 5 1 2 2 9:10 4 13. Boly 6 2 — 4 8:12 4 14. Vasas TI. Ts 6 1 2 3 8:15 4 15. Beremend 6 1 1 4 7:22 3 16. Siklós 4 — 2 2 2:3 2 1. P. Ercb. II. 7 6 __ 1 54:1 0 12 7. P. Bány. n. 7 3 — 4 18:13 6 NB I. tartalék ba jnokság Pécs—Salgótarján 3:2 (2:2), Pécs. 2000 néző. V.: Végh. Pécs: Pó­lyák — Cserneczki, Udvarácz, Gyurina. Köves, Réfi, Rózsa­hegyi, Konrád III., Tüske, Zom- bori, Kaszás Salgótarján: Magyar — Bállá (Dóra), Csikós, Kapás, Macska. Kokinda. Kökény, Bar- ta, Kajdi Angyal (Szoó), Loch. Góllövők- Zombori (2) Rózsa­hegyi, illetve Kajdi, Loch. Jók: Gyurina, Köves. Rózsahegyi, Tüske, illetve Macska, Barta, Loch. Tatabánya—Komló 2:0 (0:0). Ta­tabánya. 500 néző. V.: Maróti. Tatabánya: Csepecz — Arató, Fenyvesi, Bakk. Mészáros Víz- keleti, Sántha. Makai. Végh, Kós (Kocsis), Tóth F. Komló: Szeke­res — Kovács. Göcsei. Fenyvesi, Angeli. Stier, Merczel. Földi, Mo- hácsik (Fuchs). Korom, Orsós. Góllövők: Végh. Makai. Jók: Csepecz. Fenyvesi. Makai. Végh, illetve Kovács, Göcsei, Korom. Honvéd—Újpest 3:0. Dunaújvá­ros—MTK 2:0, Szombathely—ETO 2:1. Szeged—Diósgyőr 2:1, Vasas —Csepel 3:1, FTC—Videoton 5:1. 1 1 « Mérkőzésről mérkőzésre