Dunántúli Napló, 1970. március (27. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-24 / 70. szám

BférkőzésrőI in érkőzéire Labdarugó NB UL j Megérdemelten nyfert a Dózsa Dunaúj városban Pécsi Dóssá—Dunaújváros 2:0 (2:0) Labdarúgó NB I. Ferencváros—Szegedi FOL 4:0 (2:0). Népstadion. 22 000 néző. Ve­zette: Szkolán. (Kalász M.. Fehér II. ). Ferencváros: Géczi . — Bá­lint Páncsics, Meggy esi — Ju­hász, Novák — Szőke, Brani- kovits. Kü, Mucha, Füsi. Edző: dr. Kalocsay Géza. SZEOL: Bólj'a — Várhelyi I., Várhelyi III. . Bánfalvi, Magyar, Molnár, Pikó, Pataki, Dávid, Ruttkay, Vass. Edző: Subits Lajos. Csere: Várhelyi I. helyett Csömör, (a szünetben) Novák helyett Hor­váth A. — (55. p.), Bólya he­lyett Giíicze (67. p.) Ruttkay he­lyett Pálinkás (67. p.), Szőke he­lyett Bartosik (70. p.) Góllövő: Füsi (17. p.), Kü (42. p.), Juhász (60. p.), Füsi (74. p.). Szöglet­arány: 4:2 (0:0) a Ferencáros javára. A Ferencváros nagy fö­lényben játszott, biztosan nyert. Tatabánya—Videoton 2:0 (2:0). Tatabánya 10 000 néző. Vezette: Szegedi (Csemefalvi, Palotai). — Tatabánya; Rothermel 1— Lévai, Kovács I., Laczkó, Kovácshegyi — Kovács II., Horváth — Zöldi, Csernai, Tóth, Végh. Edző: La­kat Károly dr. Videoton: Szabó — Posch, Nagy III., Fejes, Mes­ter — Kovács, Burka — Wollek, Nagy II., Karsai, Edző: Kovács Imre. Góllövő: Zöldi (25. p.), Horváth (32. p.). Csere: Burka helyett Kerecsényi (szünetben), Kovács helyett Hártyán! (60. p.). Szögletarány: 5:4 (2:1) a Tata­bánya javára. Az első félidő jó játékot hozott, szünet után a a tatabányaiak erősítettek és sikerült felülkerekedniük. Salgótarján—Szombathely 2tl (1:0). Salgótarján. 5000 néző. Ve­zette: Zsolt, (Czirják, Maczkó), SBTC: Szőke — Baranyai, Gecse, Vertig, Horváth, Kmetty — Kriskó, Szalai, Répás, Básti, Jeck. Edző: Marosvári Béla. — Sz. Haladás: Szarka — Szőke, Pék. Kulcsár, Szántai — Hal- mosi, Iszak I., Szabó, Gangli, Rátkai. Iszak n. Edző: Fehér­vári Alfréd. Csere: Gangli he­lyett Német (5. az 54. percben), Kriskó helyett Szőllősi (65. perc). Horváth helyett Varga (6., a 65. perc), Iszak n. helyett Németh (a 70. percben). Góllövő: Básti (32. perc), Jeck (52. perc), Hal­mos! (56. perc). Kiállítva: Né­meth (89. perc). Szögletarány: 3:3 (3:3) a Salgótarján javára. Nagy küzdelmet vívtak a csa­patok. a salgótarjániak nagyobb veszélyt jelentettek a kapura. Rába ETO—Üj pesti Dózsa 2:0 (irt)). Győr. 3000 néző. Vezette: Bircsák, (Radó. Klemm). Rába ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Kiss, Horváth, Nagy, So­mogyi — Stolcz, Győrfi, Glázer, Magyar. Edző: Mészáros József. Újpesti Dózsa: Szentmihályi — Káposzta, Solymosi, Noskó, Bán­kút:, — Dunai in., Göröcs, — Fazekas, Bene, Dunai. II., Zám- bó. Edző: Baróti Lajos. Csere: Göröcs helyett Juhász (a szünet­ben), Győri! helyett Horváth I. (65. perc). Góllövő: Magyar (5. perc). Somogyi (83. perc. Szőg- letarány: 7:6 (5:5) az Üj pesti Dózsa javára. A győriek minden tekintetben felülmúlták a baj­nok csapatot. Rászolgáltak szép győzelmükre. Vasas—Diósgyőr 1:1 (1:1). Nép­stadion 15 000 néző. Vezette: Wottava, (Bodon. Pusztai). Vasas: Tamás — Fábián. Mészöly, Vi- dáts, Ihász — Antal, Lakinger — Molnár, Puskás, Müller, La­dinszki. Edző: Albert József. — DVTK: Veréb — Salamon — Ko­vács,, Kolláth, Hajas, Sáfrány — Mathesz, Horváth — TJdvarev, Fekete, Gass. Edző: Tátrai Sán­dor. Góllövő: Puskás (7. p.), Horváth (35. p.). Csere: Antal helyett Nell (53. p.), Lakinger helyett Török (68. p.). Szöglet- arány: 7:4 (4:3) a Vasas javára. Igazságos eredmény. A Vasas könnyed játéka megbosszulta magát. A diósgyőriek nagy lel­kesedéssel küzdöttek. az nb i. Állasa A csoport: t. Vasas 4 3 1— T:1 7 2. U. Dózsa 4 3—1 10:5 8 3. MTK 4 2 1 1 5:4 5 4. Diósgyőr 4 2 1 1 4:4 5 5. Tatabánya 4 1 1 2 3:3 3 6. Raba ETO 4 1 1 2 4:7 3 7. Videoton 4 l — -3 5:9 2 8. Komló 4 — 1 3 3:8 1 B csoport: 1. Ferencváros 4 3 1 — 9:2 7 2. Csepel 4 3 — 1 6:1 6 3. Pécs 4 3 — 1 8:4 6 4. Bp. Honvéd 4 2 — 2 7:5 4 5. Dunaújváros 4 2 — 2 6:6 4 6. Haladás 4 1 1 2 3:6 3 7. Salgótarján 4 1 — 3 4:9 2 8. Szegedi EOL 4-----4 4:14— P écsi Ércbányász—Győri Dó­zsa 2:0 (1:0). PVSK edzőpálya, í 500 néző, vezette: Marton. Pécsi | Ércbányász: Doszpod — Bendes, ! Péhl, Farkas L, Borovácz, Fe- , kete, Szabó, (Farkas II.), Csőre, j Lubastytk, Szigeti, Lieber. Edző: Galgóczy Ottó. Győri Dózsa: Ha­lasi — Kovács, Tasnádl, Tamás, Hujber. Vorigin, Domonkos, Gá- í bor, Szaíó, Vigh, Csidei, (Bau- I menn). Edző: Pálfi .Antal. Ke­mény, féríiak mérkőzésen a pé- ; esi csapat irányította a Játékot, j különösen fordulás után játszott nagy fölényben az íkebányász. Góllővők: Lubastyik, Fekete. Jók: Farkas I., Borovácz, Fekete, Lubastyik, illetve Halasi, Tasná- di, Tamás. Hujbert — sportsze­rűtlenség miatt az 57. percben kiállította a Játékvezető. Pécsi BTC—Almásfüzitői Tim­föld 3:0 (1:0). Kovácstelepi pá­lya. 200 néző, vezette: Alberti. PBTC: Seres — Kékesi, Bárácz, Kovács, Kozma, Rumann, Gyur- kovics, Kincsei, (Sólymos), Húsz- ti). Hauschl, Palotai. Edző: Dara János. Almásfüzitő: Dóczi — Si­mon, Rakó, Radics, Sidl, (Pán- czél), Mátai, Lázár, Nagy Gy., Fekete. Stingli. (Takács), Tóth B. Edző: Rozs János. A PBTC vé­gig támadta a 90 percet. Játéko­sai nemcsak erővel bírták, de helyenként ügyesen, jól adogat­tak. Megérdemelt győzelmet ara­tott a pécsi csapat. Góllövők: Gyurkovics, Palotai, Sidl (öngól). Jók: Kovács, Kozma. Gyurko- vics, Palotai, Hausl, illetve Pra­kó, Dóczi. Pápai Textiles—Máza-Szászvári Bányász ód). Pápa, 100 néző. V.: Pócsi. Pápa: Szép — Nyári, Ál­dozó, Horváth B., Horváth K., Varga, Horváth A, szűcs, (Vö­rös), Krasnyánszíd, (Hauser), Ke­resztes, Holbok. Edző: Tóth Jó­zsef. Máza-Szászvár: Handrick — Jónás. Róth, Bocz, Németh, Ma­kó, Túrós. (Demeter), Nagy I., Oglizán, Nagy rt„ (Szalay H.), Szalai I. Edző: Bodony János. A Bányász csapat nagy lelkese­déssel küzdött. Jól védekezett, értékes pontot szerzett Pápán. Jók: Horváth, Áldozó, illetve Róth, Németh és Oglizán. Fűrfö—Bakonyi Vegyész Sri, Táncsics SE—Savaria Cipőgyár 2:1, Szekszárdi Dózsa—Ajkai Bá­nyász 4:0 Bauxitbányász—Dorogi Bányász 1:1, Kaposvárt Rákóczi —Zalaegerszegi Dózsa 1 A. AZ NB IL ÁLLASA , 11. Marc. V. Met. 2 — 1 1 2:3 1 12. Szék. Vasas 2 — 1 1 1:2 1 > 13. H. Stein rn. SE 2 — ' 1 1 1:3 1 , 14. Latinka SE 2 — 1 1 0:1 1 1 15. P. Volán SC 2 — — 2 1:3 — | 16. PEAC 2 — — 2 0:5 — Megyei bajnokság Keleti csoport: Boly—Pécsi Kesztyűgyár 0:0. Boly, Véménd —Pécsi Vasas 2:2 (0:1), Véménd, Beremend—István-aknai Bányász 3:1 (1:1), Beremend, Siklós—Va­sas H. Bányász 6:0 (3:0), Siklós. Nyugati csoport: Szigetvári ZMSE—Szigetvári Kinizsi 3:0 (4:0), Szigetvár, Szászvárt Építők —Pécsi Dinamó 1:1 (1:1), Szász­vár, pécsi Porcelángyár—Mágocs 1:0 (0:0), Porcelángyár! pálya, Pécsi Kinizsi—Pécsi Gázmű 1:0 (lh)). Kokszmű pálya. A MéGYEBAJNOKSAG Állása Keleti csoport 1. Siklós 3 1 1 — iái 3 2. Beremend 1 1-----3 :i 3 5 . —4. Kesztyügy. 3 — 2 — 3:3 3 3. —4. Véménd 2— a— 5:5 3 3. Vasas II. B. 3 1 — 1 1:6 3 6. Pécsi Vasas 1 — 1 — 2:2 1 7. István-ak. B. 3— 1 1 3:5 1 8. Boly 2 — 1 1 0:1 1 Nyugati csoport 1. Porcelángyár 2 2-----4:8 4 S . Szig. ZMSE 2 1 1 — 2:1 3 3.—4. Szászv. Ép. 2 1 1 — 3:1 3 3.-4. P. Kinizsi 3 1 1 — 3:1 3 5. Mágocs 2 1 — 1 1:1 3 6. Pécsi Dinamó 2 — 1 1 1:4 1 7. Pécsi Gázmű 2------2 0:2 — 8 . Szig. Kinizsi 2------2 0:9 — D unaújváros, 5000 nézd. Vezette: Soós G. (Szlávilt, ; Katona). Pécsi Dózsa: Rapp — Hernádi, Maurer. Konrád I., Kincses — Rádi, Tüske, j Kocsis — Bérezési, Dunai j dr., Máté. Edző: dr. Czibul- ! ka Mihály. Dunaújváros: Aczél — Formaggini, Fajt. : Cseh. Andriska — Somogyi, I Nagy E., Somogyvári — Si­mon, Mártha. Bartók. Edző: Szűcs Gyula. Csere: Somogyi helyett Boromisza a 70. perc­ben, Dunai dr. helyett Daka, i Rádi helyett Tóth a 76. perc­ben. Góllövők: Dunai dr. (15> perc), Kocsis (29. perc). Szög­letarány: 5:4 (2:3) a Dunaúj­város javára. A Pécsi Dózsa nem várt j ! értékes győzelemmel tért haza Dunaújvárosból. Külö- j nősen az első félidőben ját- ! szottak jól, és eredményesen j a pécsi lila-fehérek. Sokat : mozogtak, gyorsan, ügyesen j 1 adogattak és ez ellen a játék- | modorra] szemben a dunaúj- j városiaknak nem volt ellen- | szerük, A második félidőben ! hiába rohamoztak a dunaúj- I városiak, a pécsiek védelme nagyszerűen helytállt és a csapat megérdemelten szerez­te meg az értékes két pontot. A találkozó élőt: mindkét csapat kiegyezett volna a döntetlenben. A mérkőzés Dózsa támadásokkal kezdő­dött. A lila-fehérek nem egy­szer megzavarták a hazaiak védelmét. A t5. percben ve­zetéshez jutott a pécsi csa­pat. Jobboldali szöglet után a labda Bérezésihez került, aki a kapu előtt álló Dunai dr.-hoz továbbította. Dunai dr. fejjel a hálóba küldte a labdát, 1:0 a Dózsa javára. A 18. percben heves dunaúj­városi ellentámadás futott a pályán. Simon beadását azon­ban Nagy Ervin jó helyzet­ben elhibázta. Nem sokkal később Mártha lövését hárí­totta Rapp. A 29. perc újabb pécsi gólt hozott. A dunaúj­városi védők tétováztak, Rá- di labdáját Kocsis a hálóba fejelte, 2:0 a Dózsa javára. Fordulás után a dunaúj­városiak kezdeményeztek. — Nagy akarással küzdött a ha­zai csapat, egyik dunaújváro­si támadást a másik követ­te. A pécsi védelem azonban nagyszerűen küzdött, rombol­ni tudta a dunaújvárosiak tá- i madásait. Különösen Maurer I jeleskedett. A 61. percben Mártha fejese veszélyeztette Rapp kapuját, nem sokkal később Bartók lövése kerülte i el a jobb alsó sarkot. Igazán j veszélyes lövés azonban nem ment Rapp kapujára, hiába } harcoltak körömszakadtáig a | dunaújvárosiak, a Dózsa tar­tani tudta kétgólos vezetését! ; Sőt. a 75. percben az előre i türó Máté még növelhette vol­na a Dózsa előnyét: A ha- , zai védők azonban nagyne- 1 liezen szögletre tisztáztak a kitörő pécsi csatár elől. Kevesen számítottak a pé­csi csapat győzelmére. A li­la-fehérek ezúttal rácáfoltak a papírformára és megérde­melt győzelmet arattak. — 4 pécsiek közül Maurer. Her­nádi, Konrád. Kocsis. Máthé játéka emelkedett ki. de a csapat minden tagja dicsére­tet érdemel jó és lelkes já­tékáért. A dunaújvárosiak kö- ! zül Formaggini. Somogyi és ! Somogyvári játéka emelke- 1 dett az átlag fölé. NB. L tartalékbajnokság Jobb volt as MTK—Komlói Bány áaz 3:1 (1:0) 1. Saefeszárd ! 2 __ 5.’9 4 5. K. Rákóczi 2 2 — — 1* 4 3. P. Ercb. 2 1 1 — 3:1 3 4. Fűzfő 2 1 1 — t:l 8 5. Táncsics SE 3 1 1 — 33 3 6. Pécsi BTC 2 1 —­1 3:1 2 7. Bakony V. 5 1 — 1 *2 2 Savaria 3 1 — 1 2:2 2 9. Almásfüzitő 8 1 — 1 2:4 2 Győri D. 2 1 — 1 1:2 2 11. Bauxitbánya 2 — 1 l 1:2 2 Dorog 2 — 1 1 Iá 1 Pápa 2 —* 1 1 1:2 1 14. M.-Szászvár 2 —• 1 1 0:1 1 13. Ajka 3 — 1 1 0:4 3 1«. Z. Dózsa 2 — — 2 8:2 — labdarúgó KB TTL Bonyhádi Vasas—Bajai Vasas • 2:2 (1:1), Bonyhád, v.: Bartók, Dombóvári VSE—Mohácsi TSZTE 2:1 (0:0). Dombóvár, v.: Tegzes, Pécsi Helviioar—PEAC 1:0 (1:0), ifjúsági stadion, v.: Király, Lá- bodi MEDOSZ—Barcsi SK 3:1 (2:1), Babócsa, v,: Kiss R., PVSK—Szekszárdi Vasas 1:0 (1:0), PVSK edzőpálya, v.: Műdig, Ka­posvári ' Vasas MTE—Honvéd Steinmetz SE 2:0 (1:0), Erőmű pálya, v.: Gabi, Nagymányoki Brikett SK—Pécsi Volán SC 2:1 (1:0), PSVK edzőpálya, v.: Tóth. Latinka SE—Marcali Vörös Me­teor 0:0, Marcali, t.: Pesti. az nb m. Állasa t. Kan. V. MTE 2 2---3:0 4 2 . PVSK 2 2---2:0 4 3 . Nagym. B. SK 2 2---3:1 4 4 . Domb. VSE 2 1 1— 4:3 3 5. Bonyh. Vasas 2 11 — 5:4 3 6. Moh. TSZTE 2 1 — 1 5:2 2 7. Láb. MEDOSZ 2 1 — 1 3:2 2 8. —9. Barcsi SK 2 1 — 1 4:4 2 8.—9. Bajai Vas. 2— 2— 4:4 2 10. P. Helyiipari 2 1 — 1 2:3 2 Labdarúgó NB L B BKV Előre—Zalaegerszegi TE 2:0. Székesfehérvári MÁV—Egyet­értés 1:0. Szolnok—Kecskemét 3:1, Debreceni Vasutas—Budapesti Vasutas 2:0. Egri Dózsa—Bp. Spartacus 1:9. N. i. b Állasa A csoport Komlói Bányász—MTK 4:3 (1:2). Komló. 1000 néző. V.: Lukács. Komlói Bányász: Buus — Göcsej., Zimonyi, Fenyvesi, Angel!. Stier, Merczel, (Orsós), Egri I., Korom, Bodai. Szávai. MTK: Brünyi, (Gőgös) — Pécsi, Borik, Csekő, (Urgyán), Szűcs. Szeitl, Földes, Miller, (Vincze), Kottán, Kiss T., Gabai, G. Egri I., Bodai. illetve Kiss T., Gabai. Jók: Zimonyi Angeli, Egri I., Bodai, illetve Brünyi, Borik, Szűcs, Kiss T. Pécsi Dózsa—Dunaújvárosi Ko­hász 4:0 (1:0). Dunaújváros. 100 néző. V.: Molnár. Pécsi Dózsa: Kollár — Kincses IL. Cserenzky, Grünwald, Varga, Réti, Rózsa­hegyi, Rónai, Lutz, Zombori, Ka­rel. Dunaújvárosi Kohász: papp (Mohács) — Bödey. Kalmár, Föld­vári, Medvegy, Nagy F., Szabó S.. Pintér (Czigler), Szimacsek, Szabó I.. Jáltsó. (Szabó Z.), Gól­lövők: Zombori, Rónai, Karel. Jók: Cserenzky, Grünwald. Ró­nai, Lutz, a Kohászból senkit sem lehet kiemelni. 10 7 0 1. Komló—MTK 2. Dunaújváros—Pécs 3. Tatabánya—Videoton 4. Salgótarján—Haladás 5. Szfv. MÁV—Egyetértés 6. BKV Előre—Zalaeger. Ti 7. Debreceni VSC— BVSC 8. Szol. MTE—Kecskemét 9. Pécsi Ércb.—Győri D. 10. Brescia—Napoli 11. Fiorent.—Juventus 12. Lazio—Inter. 13. Torino—Róma 4-1 14. Borsod—Kazincbarcika A Sportfogadási és Lottóigaz­gatóság tájékoztatása szerint a 12. heti totó fogadási héten hét darab 13 találatos szelvény volt. Nyereményük egyenként 100 641 forint. Ebből a 13 plusz 1 talá­latos szelvények száma három darab, a nyeremény és a juta­lom együttes összege 410 428 fo­rint. 12 találata 146 fogadónak volt, nyereményük egyenként 32 i7 forint. 11 találatos szelvény 2186 darab volt, a nyeremény egyenként 213 forint. A tíz ta­lálatos szelvények száma 17 007 darab, egyenkénti nyereményük 41 forint. 2 1:3 2 0:2 1 2:0 1 2:1 1 1:6 1 2:6 1 2:0 1 3:1 1 2:0 2 1:2 1 2:0 1 3:1 T 6:6 t 6:4 Tíz másodperccel a befejezés előtt esett a győztes kosár 1 Pécsi Bány. 4 3 — 1 6:3 6 2. BKV Előre 4 1 3 — 4:2 5 3. Szf. MÁV 3 2 — 1 4:3 4 4. Oroszlány 3 1 1 — 3:1 3 5. G. MAVAG 3 1 1 1 3:2 3 6. Egyetértés 4 1 1 2 5:5 3 7. MÁV DAC 3 — 2 1 2:3 2 8. Várpalota 3 1 — 2 3:6 2 a. ZTE 4 1 ■ 3 2:7 2 B 1. Eger csoport: 4 3 .. 1 8:6 6 2. Bp. Spart. 4 2 1 1 4:3 5 3. Debrecen 3 2 — 1 5:2 4 4. Ózd 3 2 — 1 9:4 4 •>. SZMTE 4 2 — 2 7:6 4 6. Szállítók 3 1 1 1 3:3 3 7. BVSC 4 — 2 2 4:7 2 2. Kecskemét 4 — 2 2 4:8 2 S, Békéscsaba 3 1 — 2 2:7 2 I A bajnokság hét végi forduló- I jában nem kisérte siker az NB I. baranyai csapatait. A PVSK fér­fiak szombaton Pécsett a TF SE, vasárnap Kecskeméten a Petőfi ellen hagyták el vesztesként a játékteret. A Szigetvári AFÉSZ- nek sem ment a játék, Pécsett a Kecskeméti Dózsától szenvedett egy pontos vereséget. A két női csapat találkozója nagy küzdel­met hozott, a mérkőzés elején a szigetvári lányok szereztek né­hány pontos vezetést, de szü­netig a vendégek megfordították az eredményt^- Két perccel a befejezés előtt négy ponttal ve­zetett az ellenfél, ezt még egyen­lítették a szigetváriak, de az újabb — IC másodperccel a be­fejezés előtt esett — dupla kecs­keméti kosárra már nem volt Idő válaszolni. Az NB II pécsi mérkőzését során a PVSK lá­nyok és a Postás férfiak a várt­nál nehezebben nyertek zala­egerszegi ellenfeleikkel szemben. Komló, 6 ezer néző. Vezet­te: Szilvási (IUikmann. Feny­vesi). MTK: Hajdú — Török, Oláh. Csetényi, Készéi — Strasszer, Becsei — Oborzil, Sárközi, Szuromi, Kunszt. Ed­ző: Palicskó Tibor. Komlói Bányász: Erdősi — Kótai, Csordás I., Makray, Lazari- disz — Ficzkó, Solymosi — Bordács, Juhász. Földi, Mo- hácsik. Edző: Lantos Mihály. Csere: Ficzkó helyett Hor­váth, Földi helyett Csordás II., (mindkettő az 56. perc­ben), Strasszer helyett Salán - ki (a 71. percben), Oborzil helyett Palicskó (a 80. perc­ben). Góllővők: Becsei (29. perc), Juhász (65. perc), Szu­romi (72. perc), Kunszt (85. perc). Szögletarány: 8:4 (1:2) a Komló javára. Az MTK reális körülmé­nyek között nyert. A tarta­lékok összecsapása a hazaiak győzelmét (4:3) hozta, és ez csak fokozta a harcikedvet. Legalábbis a szurkolók köré­ben ... Mert a csapat nem­igen erőltette meg magát! A 29. percben Sárközi, a jobb szélen átjátszotta Laza- ridiszt, és a felfutó Török elé tolta a labdát. A hátvéd be­adásszerű lövését Erdősi még kitenyerelte a jobb felső sa­rokból, de aztán Szuromi 8 méteres lövésével szemben tehetetlennek bizonyult 1:0 az MTK javára. Elkeseredett, rohamra in­dult a komlói gárda, de szü­netig az eredmény már nem változott A második félidő elején is a bányászok len­dültek támadásba. Az akciók sokat ígérőek voltak, a 65. percben Juhász fejesével a hazaiaknak sikerült is egyen- líteniök, de aztán jött a hi­degzuhany. A jól védekező csapat hírében álló Komlói Bányász valósággal össze jp- pant az MTK gyors táma­dássorozata nyomán. A 69. percben Szuromi tisztán ki­ugrott, Erdősi bravúrral há­rított, majd 3 perccel később ismét Szuromi került hely­zetbe és máris 2:1 lett, a fő­városiak javára. A 83. perc­ben újabb sakk-matt helyzet alakult ki a komlói kapu előtt: ezúttal Kunszt volt eredményes, 3:1. Tulajdonképpen csak azok számára meglepetés az MTK győzelme, akik nem látták a 90 percet. A fővárosiak ugyanis nagyon ügyesen ját­szottak. Engedték, hogy a ha­zaiak kezdeményezzenek. — Amikor a sok hibát vétő komlói játékosok, elvesztették a labdát, villámgyors ellen- támadásba mentek át. Ilyen­kor hiába voltak számbeli fö­lényben a Bányász védők, egyszerűen nem tudtak köz­beavatkozni. Vízhányó Imre Labdarúgó AB 1, B Pécsi Bányász Ganz MÁVAG 2:1 (1:1) Pécsújhegy,' 2500 néző. V.: Nagy B. Pécs: Bogyai — Bá­rány, Tallósi, Györkő II., Palkovics I„ Márton, Vessző, Mérei, Bartal, Palkovics II., (Ivanics, 64. perc), Bencsik. Edző: Kovács József. Ganz- MAVAG: Szilasi — Horváth, Vida, Merczel. Monostori, Ba­kos, Bősze (Nagy P. a szünet­ben). Balogh, Fenyvesi, Fis- ter, Végh. Edző: Rózner Győ­ző. Érdekes, jó mérkőzést vív­tak a csapatok. A Bányász pécsújhegyi pályájának nagy­szerű talaján nagy kedvvel mozogtak a játékosok. Az el­ső támadásokat a vendégek vezették, de később a Bá­nyász csapat vette át a játék irányítását és a gyors újhegyi csatárok nem egyszer megza­varták a Ganz-MAVAG vé­delmét. Szünet után is foly- , tatódott a pécsiek fölénye, a vendégek csak időnként pró­bálkoztak, de a Bányász vé­delem jól állt a lábán. A ve­zetést a 2. percben, Fenyvesi 20 méteres lövésével a MÄ- VAG szerezte meg a 2. perc­ben, 0:1. A 14. percben egyen­lített a Pécsi Bányász. Mérei labdáját a Ganz-MÁVAG vé­dői röviden mentették, s Vessző 10 méterről a kapuba vágta a labdát, 1:1. A 43. percben Palkovics fejese nyo­mán a hálóba került a lab­da, de a játékvezető a Bá­nyász ellen ítélt szabadrú­gást: a kapust szabálytalanul támadták a pécsiek. A 65. percben a játékvezető Fistert kiállította, a budapesti játé­kos durván belement Ben- csikbe. A pécsi csapat a 66. percben biztosította magának a gy őzelmet. A kitörő Méreit a 16-oson belül Bakos fel­vágta. a megítélt tizenegyest Bencsik értékesítette. Így ala­kult ki a végeredmény, mely 2:1 volt a Bányász javára. Jók: Bárány. Tallósi. Márton, illetve Bakos és Balogh. Kecskeméti Dózsa—Szigetvári ÁFÉSZ 43 :il (20:li) NB I. női mérkőzés, PVSK csarnok, vezet­ték: Nádat dr. és Kauner. — Szigetvár: Varga, Jusics, Hege­dűs, Jerszi, Simon. Cserék: Bácsal, Parragi. Görgényi. Ba­logh. Edző: Egyed Mihály. Leg­jobb szigetvári dobók: Jusics 15, Varga IS. Jók: Varga és Jusics. Kecskemét—PVSK TS:6S (44:3!) NB I. férfi mérkőzés, Kecskemét, 300 néző. Vezette: Kassai és Szamosi. Legjobb dobók: Farkas. Csikai — 19—19, illetve Rabb 18, Erdősi 18. NB II. eredményekf PVSK— Zalaegerszegi Dózsa 53:44. női mérkőzés. PVSK csarnok. Pécsi Postás—ZTE 67:55, férfi mérkő­zés, PVSK csarnok, Fűzfői AK— Pécsi Tanárképző 76:59. férfi mérkőzés. PVSK csarnok, a ta­lálkozót hétközben játszottak. — Komárom—Tanárképző Főiskola 75:64 női mérkőzés. Komárom. Esztergom— Tanárképző Főiskola 68:53 férfi mérkőzés Esztergom. Cselgáncs: MÜLLER ORSZÁGOS SERDÜLŐ BAJNOK Budapesten közel kétszáz főnyi versenyző részvételével vasárnap ! bonyolították le az országos ser- J dűlő egyéni bajnokságok ver­senyeit, ahol pécsi és siklósi • fiatalok ia szőnyegre léptek. A 1 Pécsi Dózsa versenyzői közül | Müller a 40 kg-os súlycsoportban i bajnoki címet szerzett. A 44 kg-os súlycsoportban Nagy. Siklós. & i 68 kg-os kategóriában pedig ; : Kreitzer, Pécsi Dózsa nyert j í bronzérmei. E heti ajánlatunk: H—68. TfPÜSC szekszar í lőcsÖVES olaj kályha ü sc. Gázkészülék Bolt Pécs. Sállal a. 38. Tel.: 37-4« r i Kosárlabda: SPORT