Dunántúli Napló, 1970. március (27. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-17 / 64. szám

Váratlan hasai vereség Csepel—Pécsi Dózsa 1:0 (1:0) A Vasas megérdemelten győzött Vasas — Komló 2:0 (2:0) Pécs, 5000 néző. Vezette: j Vincze dr. (Vadas J., Fény- ! vési). Csepel; Fatér — Vel- j lai, Molnár. Pető. Hunyadi — Faludi, Rottenbiller, Lo- sonczi — Kalmár, Takács, Gondár. Edző: Keszthelyi Mihály. — Pécs: Rapp — Fáy utca. 5000 néző. Ve­zette: Magyar (Hegyes, Soós J.). Vasas: Tamás ~r Fábián, Mészöly, Vidáts. Ihász — Müller, Lakinger — Molnár, Puskás, Farkas, Ladinszki. I Edző: Albert József. Komlói j Bányász: Erdősi — Kótai, Csordás I., Makray Lázári - disz — Ficzkó, Solymosi, Föl­I O I ó 1. SZEOL—Bp. Honvéd * 1:3 Z. Haladás—FTC x 1:1 3. Dunaújváros—SBTC 1 4:1 4. Pécs—Csepel Z 0:1 5. DVTK—Videoton 1 3:0 6. MAV-DAC—Bltv Előre x 1:1 7. Szív. MÁV—Pécsi. Bány. 1 1:0 8. Ózd—Éger 1 5:1 9. DVSC—FÖSPED 1 2:0 10. Nagybátony—Volán x 1:1 11. Juventus—Cagliari x 2:2 12. Napoli—Milan x 1:1 13. Sampdoria—Róma 1 2:0 + 1 14. Bauxitb.—Savaria 2 0:1 A nyeremények az illeték le­vonása után a következők: 13 találatos szelvény 3 darab, nyereményük egyenként 230 436 forint, 13 plusz 1 találatos szel­vény nincs. 12 találatos 189 j rab van, 2438 forint nyeremény­nyel, 11 találatos 2479 darab, I 186 forint nyereménnyel, 4s 10 , találatos 17 360 darab, a nyere- j ményük 40 forint. A 12. hétre j átmenő jutalomősszeg 835 484,— forint. A közölt adatok tájékoz- ] taté Jellegűek. i di — Bordács, Juhász. Mo- j j hácsi. Edző: Lantos Mihály. . | Csere: Molnár helyett Török, | Müller helyett Antal, mind­kettő a 72. percben. Gól­lövő: Vidáts (7. p.), Puskás (37. p.). Szögletarány 5:2 (4:1) a Vasas javára. A mérkőzés előtti taktikai értekezleten Lantos Mihály edző a szoros emberfogásra hívta fel a figyelmet. Soly- mosit bízta meg a gyors Farkas őrzésével, Makraynak pedig Puskást kellett zavar­nia a labda átvételében. Nos, ezt a feladatot mindkét já­tékos jól teljesítette, s ugyan­így lelkesen küzdöttek a töb­biek is. Főleg ez a magya- zázata annak, hogy a piros­kékek nem tudtak igazán ki­bontakozni. A másik ténye­ző a rossz talaj volt. — Sajnos nagyon korán kaptuk a gólt — mondotta Kohlmann Béla, a csapat in­tézője — Müller 20 m-es bombáját Erdősi kiütötte és Vidátsnak az 5-ösről nem volt nehéz a kapuba találnia, 1:0. A gyors gól felhozta a fő­városiakat, de csatáraik a legjobb helyzeteket is el- ügyetlenkedték. Nem kísérte szerencse a komlóiak táma­dását sem: Mohácsik és Földi közelről hibázott. Esküvőre, névnapra, jutalmazásra cs minden alkalomra kristály- porcelán áruk étkészletek, kerámiák, üvegáruk és műanyag háztartási haszná­lati cikkek gazdag választéka a Mecsek Áruhás üveg és porcelán osztályán Szolid árak, előzékeny kiszolgálás Nagyértékű cikkek 0TP-rc is. A 34. percben amolyan j ajándék 11-eshez jutott a ; Vasas. Vidáts és Makrai egy­más mellett állt, amikor La- ! dinszki a 16-osra emelt. A i csatár nyújtott lábbal akar­ta levenni a labdát, s eköz­ben rátalpalt Makraira. Az­tán átesett a fedezetjátéko- son és Magyar játékvezető — nem kis meglepetésre li­est ítélt. A büntetőt Farkas végezte el. Erdősi azonban ki tornászta a bal sarokba tartó labdát, ugyanúgy, mint az ősszel, amikor a Vasas 3:l-re nyert Komlón. Nem sokkal később Lazaridisz hazaadott labdája a sárban elakadt. Puskás rácsapott és Erdősit kicselezve gurított a kapu közepébe, 2:0. Ladinszki, illetve Bordács hagyott ki ezután nagyszerű helyzetet, majd újabb Vasas 11-es következett. — Ez már jogos volt! Lazaridisz buk­tatta a kitűnő Lakingert, Puskás helyezte el a labdát a 11-es pontra, de a bal­oldali léc mellé vágta. A hajrában a Bányász megpró­bált szépíteni, de egy for­más akció végén Juhász hiá­ba fejelt az üres kapura, Mészöly a gólvonalról hárí­tott. Vidáts is ott volt. men­teni akart, de közben meg­rúgta a középhátvéd térdét, akit úgy kellett levinni a pályáról. A helyzeteket és a játék képét vesszük alapul, akkor nyugodtan mondhatjuk, a Vasas rászolgált a győzelem­re. Vízhányó Imre Hernádi, Maurer, Konrád I., Kincses I. — Köves, Tüske, Rádi — Bérezési, Karel, Má­té. Edző: Czibulka Mihály di-. Csere: Köves helyett Kocsis, szünetben és Karel helyett Rónai a B9 percben. Góllövő: Losonczi (23. p.) — Szögletarány 12:4 (7:2) a pé­csiek javára. Dr. Dunai sérülése hem jött rendbe, nem tudta vál­lalni a játékot, dr. Czibulka Mihály úgy döntött, hogy Karel helyettesíti, mint ké­sőbb kiderült, dr Dunai hiá­nyát nagyon megérezte a Dózsa. A csepeliek vezették az első támadásokat, a pé­csiek összjátékába sok hiba csúszott. A 19. percben ve­szélyeztette először a Dózsa a csepeliek kapuját, Konrád I. bomba-szabadrúgását Fa­tér szögletre tolta. A 43. perc­ben a vendégek jutottak ve­zetéshez. Kalmár középre ját­szott, Losonczi fejéről a lab­da a pécsi kapuba került. Rapp meg se mozdult a gól­nál, 1:0 a Csepel javára. A csepeliek vezetésük után ma­gabiztosan. nyugodtan ját­szottak. A 29. percben Rádi rúgott szögletet, de Máté fe­jéről a labda kapu fölé szállt. A 34. percben meleg helyzet alakult ki a Dózsa kapuja előtt, végülis Kincses I. fej­jel tisztázott. Két perccel a félidő befejezése előtt Rádi került gólhelyzetbe, Köves labdája azonban elpattant a csatár elöl és a Csepeli vé­dők szögletre tudtak men­teni. Egy gól döntött Székesfehérvári MAV-Előre—Pécsi Bányász 1:1 (Irt) Székesfehérvár, MM néző. V.: Hévízi. MAV-Előre: Devecseri — Mester II., Bátor, Sári. Szabó, Horváth, Nagy, Jelinek, Monoki, Bőke, Papdimitru. Edző: Bódl Ferenc. Pécsi Bányász: Bogyai — Kelemen, Tallósi, • Györkő, Márton, Halasi (Ivanics a 60. percben), Makiári (Bartal a szünetben), Vessző, Palkovics, Mérel, Bencsik. Edző: Kovács jQ2S6Í Két ellentétes félidőt hozott a találkozó. Az első félidőben a székesfehérváriak kezdeményez­tek többet, szünet után a Bá­nyász erősített, átvette a játék Irányítását, támadást támadás után vezetett a pécsi csapat, de a góllövéssel adósak ma­radtak a Bányász csatárai. A salakos, mélytalajú pályán in­kább küzdelem volt. mint játék, az erős fizikumú székesfehér­vári játékosok jobban alkal­mazkodtak a pályához, és egy szerencsés góllal maguknak biztosították a győzelmet. A mérkőzés sorsa a 33. perc­ben dőlt el. A székesfehérvá­riak szögletet harcoltak ki. A labda beívelése után a Bányász védőkről a labda a mezőnybe pattant tússzá, Horváth Jól fel­találta magát és váratlan lö­véssel a hálóba vágta a labdát. 1:0 a Székesfehérvár Javára. A Bányásznak voltak gólt ígérő támadásai, de az egyenlítés nem '•'került. Jók: Mester n., Szabó, Horváth, HL Tallósi és Bogyai. Fatér, a csepeliek kapusa nagyszerűen védett a Dózsa elleni mér­kőzésen. Több gólnak látszó lövést tett ártalmatlanná Fotóriporte­rünk egy mozgalmas pillanatot örökített meg a csepeli kapu előtt. Ez alkalommal is sikerült a csepelieknek tisztázniuk. A második félidőben erősí- j tett a Dózsa. Az 53. percben i Tüske remek labdával ugrat­ta ki Mátét, de a csepeliek most is tisztázni tudtak. Nem sokkal később ismét j Máté került jó helyzetbe, de j labdája a bal kapufára vá- j j gódott. Egymást követték a ; Dózsa támadásai. A 72. perc­ben a 16-oson belül Rádit akasztották a csepeli védők, egy perc múlva ismét Rádit szerelték szabálytalanul a vendégek. A pécsiek szoron­gattak, de a csatársor nem tudta bevenni a csepeliek kapuját. Fatér nagyszerűen védett, több alkalommal is bizonyította be kitűnő for­máját. A 80. percben ismét lehetőség nyílott a pécsiek­nek az egyenlítésre, de Máté most sem talált be a kapuba. S A Pécsi Dózsa hazai vere­ségére kevesen számítottak. A lila-fehérek az első félidő­ben sok hibával játszottak. Szünet után hiába javult fel az együttes, a csepeli védők nagyszerűen állták a roha» mókát és nem sikerült a .Dó­zsának az egyenlítés. A pé­csiek jó lehetőséget szalasz­tottak el, a csapat győzel­me esetén az első helyre kerülhetett volna. Jók: Fa­tér, Rottenbiller, Vellai. Mol­nár, illetve Hernádi, Konrád, Maurer. Teke: ÉRTÉKES PONTOT SZERZETT A PÉCSI GÁZMŰ Pécsi Gázmű—BKV Előre 4:4, 5279:5226. NB I. férfi mérkőzés, Budapest. Legjobb pécsi dobók: Nagy 8Ö6. Pápista 880. BKV Előre —Pécsi Gázmű 4:0, ifjúsági mér* kőzés. Baranyai Építők—Pápai Ezüst Nyíl 6:2. NB II. férfi «társai kőzés, Üjmecsekalja, Építők tér , kecsamok. Góliát fóliák Pécs, nagypostavölgyi műanyag­üsemhen 420 CM EGYBEHŰZOTT FÓLIÁKBÖÉ 800 CM-ES HOSSZŰCSÖVEKBÖL FŰTHETŐ. ÖNTÖZHETŐ, GÉPIMÜVELÉSRE IS ALKALMAS Mérkőzésről | Labdarúgó NB L Újpesti Dózsa—Tatabánya 2 a (0:0), Megyeri út, 7000 néző. Ve­zette : Kaposi (Szkolán, Tófalvi). Ü. Dózsa: Szentmihályi — Ká­poszta, Solymosi, Noskó, Bán- kuti — Dunai III., Zámbó — Fa­zekas, Bene, Dunai II., Juhász. Edző: Baróti Lajos. Tatabánya: Rothermel — Lévai, Kovács II., Laczkó, Kovács L, Kovácshegyi — Horváth, Tóth — Sánta — Csemai, Végh. Edző: Lakat Ká­roly dr. Góllövő: Tóth (56. p), Solymosi (11-esből, 68. p), Bene (71. p). Csere: Laczkó helyett Arany 74. percben. Szögletarány: 13:1 (8:1) az Ü. Dózsa javára. Nagy fölényben játszott az Új­pest, de győzelme csak nehezen született meg, a tatabányaiak jól védekeztek. Diósgyőr—Video ion 2:#.. (2:6), Diósgyőr, 5000 néző. Vezette: Ka­tona (Bacsó, Honti). Diósgyőr: Veréb — Kolláth, Salamon, Sáf­rány — Math esz, Hajas — Ud- varev, Fekete, Horváth, Gass, Hajdú. Edző: Tátrai Sándor. — Videoton: Szabó — Mester, Nagy III., Kerecsényi, Fejes — Hár­tyán!, Burka — Wollek, Ko­vács, Karsai, Józsa. Edző: Ko­vács Imre. Góllövő: Horváth (16. p), Udvarev (32. p), Szögletarány: 4:3 (3:1) a Diósgyőr javára. A jobb erőnléttel rendelkező Diós­győr jobban bírta a sárdagasz- tást. Az első gól kapushibából esett. Dunaű jváros—Salgótarján 4:1 (2:0), Dunaújváros, 3500 néző. Vezette: Pusztai (Beuber dr., Halász I.) Dunaújváros: Aczél — Formaggini, Fajt, Andriska — j Somogyi. Nagy E. — Simon, | Ceőrgő, Mártha, Boromisza, Bar- 1 mérkőzésre , tók. Edző: Szűcs Gyula. Salgó­tarján: Szőke — Baranyai, Ge­ese, Kmetty, Vertig — Horváth, Répás, Szalai — Kriskó, Básti, Jeck. Edző: Marosvári Béla. — Csere: Boromisza helyett Szi- macsek (57. p), Bartók helyett Mihály (81. p). Góllövő: Csör­gő (24. p), Somogyi (43. p), Ré­pás (50. p), Csörgő (62. p), Csör- | gő (83. p). Szögletarány: 5:3 (0:2) ] a Salgótarján javára. Végig jó iramú mérkőzésen, jó csatárjá- tékkal győzött a Dunaújváros. Ferencváros—Sz, Haladás 1:1 (1:0), Szombathely, 7000 néző. Ve­zette : Emsberger (Schopp, Nagy Ervin). Ferencváros: Géczi — Bálint, Páncsics, Novák, Megy- gyesi — Juhász, Mucha — Sző­ke, Branikovits, Kű, Füsi. Edző: Kalocsay Géza dr. Sz. Haladás: Szarka — Szőke, Pék, Homolya, Szántai — Farkas, Halmos! — Szabó, Iszak I., Rátkai, Gangli. Edző: Fehérvári Árpád. Csere: Farkas helyett Iszak II., Homo­lya helyett Kulcsár a szünetben. Szőke helyett Bartosik az 515. percben. Branikovits helyett Ha­vasi a 70. percben. Góllövő: Kű (37. p), Iszak H. (60. p). Szög­letarány: 13:1 (7:1) a Haladás javára. Nagy küzdelem után ala­kult ki a döntetlen eredmény, a Haladás támadott többet, a Fe­rencváros időnként kilenc em­berrel védekezett. Bp. Honvéd—Szegedi EOL 3:1 (2:1), Szeged, 6000 néző. Vezette: Biróczki (Bállá Gy., Dér). Bp. Honvéd: Bicskei — Táj ti, Vári, Vági, Marosi — Tussinger, Ko­rn óra — Pusztai, Pál, Szurgent, Karakas. Edző: Preiner Kálmán. SZEOL: Bolya — Várhelyi III., Dávid, Magyar. Molnár — Pilcó. Bánfalvi. Pataki — Vörös. Ber­kes. Vass. Edző: Subits Lajos. Csere: Berkes helyett Pálinkás, a 68. percben, Vörőt helyett Ladányi a 76. percben. Góllövő: Szurgent (a 21. p), Pikó (a S3, p), Pusztai (a 42. p). Marosi (61. p). Szögietaróny: 5:3 (1:1) a SZEOL javára. A szegediek csak a mezőnyben jeleskedtek, kapu előtt elfogyott a tudománjmk. A Honvéd jól kihasználta a hely­zeteket. LABDARÚGÓ KB I. ÁLLASA: A-esoport: 1. Vasas 3 3- •:# 6 2. Ü. Dózsa 3 3 ­- 10:3 6 3. Diósgyőr 3 2 ■ 1 3:3 4 4. MTK 3 1 1 1 2:3 3 5. Videoton 3 1 ­2 5:7 2 6. Komló 3 — 1 2 2:5 1 7. Tatabánya 3 ■ 1 2 1:3 1 8­Rába ETO 3 ­1 2 2:7 1 B-esoport: 1. Ferencváros 3 2 1 — 5:3 5 2 Csepel 3 2 — 1 4:1 4 3. Bp. Honvéd 3 2 — 1 7:3 4 4. Dunaújváros 3 3 — 1 6:4 4 Pécs 3 2 — 1 6:4 4 6. Haladás 3 1 1 1 2:4 3 7. Szegedi EOL 3 — — 3 4:10— 8. Salgótarján 3 — — 3 2:8 — ■ ■ ■ ........................... L abdarúgó NB I. B Egyetértés—Zalaegerszegi TE 3:1, BKV Előre—Győri MÁV DAC 1:1, Ganz-M A VÁG—Várpalota 2:0, özd—Egri Dózsa 5:1, Debreceni Vasutas—Szállítók 2:0. LABDARUGÓ NB L B. ALLASA A-csoport: 1. P. Bányász 3 2 — 1 4:2 4 2. G.-MA VÁG 2 1 1 — 2:0 3 3. Oroszlány 2 1 1 — 3:1 3 4. Egyetértés 3 l 1 1 5:4 3 5. BKV Előre 3 — 3 1 2:2 3 6. Szív. MÁV 2 1 — 1 S:3 2 7. MÁV DAC 3 — t 1 t:J 3 8. Várpalota 3 1 — 2 3: • 2 9. ZTE 3 1 — 2 2:5 2 B-esoport: 1. Bp. Spart. 3 2 1 — 4:2 5 2. Ózd 3 2 — 1 9:4 4 3. Eger 3 2 — 1 7:6 4 4. Debrecen 2 1 — 1 3:2 2 5. BVSC S — 2 1 4:5 2 Szóin. MTE 3 1 — 2 4:5 3 7. Kecskemét 3 — 2 1 3:5 2 8. Békéscsaba 3 1 — 1 2:5 2 9. Szállítók 2 — 1 1 1:3 1 Labdarúgó KB IL Győri Dózsa—Pécsi BTC 1:0 (0:0), Győr, 800 néző. Vezette: Szlávlk. Győr: Halasi — Kovács, Halász, Tamás, Tasnádi, Vigh, Bauman (Vorigin), Domonkos, Szabó, Gábor, Csidei. Edző: Pál- fy Antal. PBTC: Seres — Lévai, Bárácz, Kovács, Keidi, Román (Gyurkovics), Kozma, Sólymos (Huszti), Kincsei, Hauschl, Pa­lotai. Edző: Dara János. Színvo­nalas, jó mérkőzést vívott az NB I. B-ből kiesett Győri Dózsa az NB IH-ból felkerült Pécsi BTC-vel. A bőrgyáriak sokáig sikeresen verték vissza a győri ! támadásokat. A 70. percben si­került a győrieknek bevenniük a pécsiek kapuját, Szabó talált Seres hálójába. Jók: Tamás, Tas­nádi, Vigh, ill. Bárácz, Kovács, Seres és Kincsei. Táncsics SE—Pécsi Ércbányász 1:1 (0:0), Kaposvár, 600 néző. Ve­zette: Bana. Táncsics SE: Palla — Plástyik, Ball, Varga, Ágfal­vi, Jankó, Székely, Vágvölgyi, Knapik, Kajtár, Koródi. Edző: Váradi Lajos. P. Ércbányász: Doszpod — Bendes, Péhl. Far­kas, Borovácz, Fekete, Szabó, Csőre, Lubastyik, Szigeti. Lie­ber. Edző: Galgóczi Ottó. Ka­posváron sem kedvezett a pálya a csapatoknak. De a mély talaj ellenére is változatos, heves küz­| delmet vívtak a csapatok. Gól- } lövők: Knapik, ill. Csőre. Jók: i Varga, Agfalvi, Knapik, ill. Péhl, [ Borovácz, Lieber. Kaposvári Rákóczi SE—Máza- Szászvári Bányász 1:0 (1:0), Má- 1 za, 400 néző. Vezette: Molnár. Kaposvár: Kovács — Balogh, Szőllősi L, Németh, Horváth (Ba­logh II.), Segesdi, Márton, Sza­bó, Göncz, Nádasdi (Novák), Laczkó vies. Edző: Zag József. Máza-Szászvár: Kadrik — Jó­nás, Roth, Bocz, Németh, Bakó, Túrós, Demeter (Kővári), Ogli- zán, Nagy II., Szalai I. (Szalai II.). Edző: Bodony János. A Ka­posvári Rákóczi (volt Kinizsi) szerencsés góllal nyert Mázán. A 2. percben Horváth lövésével ve­zetéshez futottak a vendégek és hiába támadta végig a mérkő­zést a Bányász csapat, az egyen­lítés nem sikerült. Jók: Kovács, Szőllősi, Segesdi, Göncz, ill. Jó­nás és Demeter. Bakonyi Vegyész—Dorogi Bá­nyász 1:0, Szekszárdi Dózsa— Zalaegerszegi Dózsa 1:0. Ajka— Fűzfő 0:0. Almásfüzitő—Pápa 2:1. Savaria Cipőgyár—Bauxitbányász 1:0. Labdarúgó KB 111. Nagymányoki Brikett SK—La­tinka SK (Marcali) 1:0, (0:0). Nagymányok, v.: Vecsera, Ka­posvári Vasas MTE—Pécsi Volán SC 1:0 (0:0), Kaposvár, v.: Szin- ger, Szekszárdi Vasas—Honvéd Steinmetz SE 1:1 (0:0), Szek­szárd, v.: Bálint, PVSK—Lábodi MEDOSZ 1:0 (0:0), Lábod. v.: Dravecz, Barcsi SK—Pécsi Helyi­ipar 3:1 (2:0). Pécsbányatelep. V.: Tegzes, Mohácsi TSZTE— PEAC 4:0 (2:0), Mohács, v,: Sze- recz. Bonyhádi Vasas—Marcali Vörös Meteor 3:2 (3:2), Marcali, v.: Sümegi, Dombóvári VSE— Bajai Vasas 2:2 (1:1), Bácsalmás, v.: Schneider. Megyei bajnokság Keleti csoport: Szászvári Épí­tők—Szigetvári Kinizsi 1:0 (0:0), Szigetvár, Pécsi Porcelángyár- Pécsi Dinamó 3:0 (1:0), Erőmű* pálya. Mágocs—Pécsi Gázmű 1:0 (0:0), Mágocs, Pécsi Kinizsi—Szi­getvári ZMSE 1 :l (0:0). Kovács telepi pálya. Nyugati csoport: Véménd—Pé­csi Kesztyűgyár 3:3 (3:2), BTC» pálya, István-aknaí Bányász- Siklós 2:2 (2 :1). Pécsszabolcs; Va­sas IR Bányász—Boly 1:0 (0:0). Vasas II. Bányatelep. Az Ifjúsá­gi Stadionba kitűzött Pécsi Va­sas—Beremend mérkőzés elma­radt, mert a játékvezető játékra alkalmatlannak találta a pályát. NB I. tartalék bajnokság Vasas—Komlói Bányász 2:0 (2:0), Vasas-pálya. 2000 néző. Ve­zette: Tompa. Vasas: Mészáros — Váradi Stammler. Szőke. Víg. Vaskor. Radies Z.. Radies J.. Tóth, Nell. Schneider. Komlói Bányász: Buús — Vörös. Gö- I csei. Fenyvesi. Pál . Stier. Egri i U. (Podpácz). Merczel (Fuchs), ! Korom. Bodai. Szávay. Góllö­vők: Tóth, Nell (11-esből). Jó: Váradi, Vaskor, Tóth, ill. Buús. Bodai. Csepel—Pécs 2:0 (2:0), Pécs. 1500 néző. Vezette* Végh. Cse­pel : Lánckor (Ménes) — Egri, Gulyás, Balogh, Labore. Kandi. Glázer, Csordás. Bartos, Buro- nyi. Szilágyi. Pécs: Kollár (Pó­lyák) — Lősz, Csenecki, Kincses j II., Varga. Réfi, Rózsahegyi, Zom- I bori. Kaszás. Orünwald Tóth. — Góllövők: Csor­dás, Gulyás (ll-esből). Jó: Gulyás. Kandi. Csordás. Bartos. ül. Csernecki, Kincses IL. Tóth. A L A