Dunántúli Napló, 1969. október (26. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-28 / 250. szám

SPORT Mérkőzésről mérkőzésre \em Tárt súlyos Tereség bgy e tér lés—Pécsi Dózsa 3:0 (0:0) Labdarúgó NB L cus 3:0, Szegedi EOL—Oroszlányi Bányász 1:0, Zalaegerszegi TE— Szolnoki MTE 1:1, Békéscsabai Előre—Győri Dózsa 2:2, Nagybá- tonyi Bányász—Kecskeméti Dózsa 5:2, Videoton—Ózdi Koliász 2:1. AZ NB I. B ALLÁSA Labdarúgó IVB III. Ferencváros—Üjpesti Dózsa 1:1 (1:1). Megyeri út, 25 000 néző. Ve­hette: Kaposi (Vadas J., Horváth L.). Ferencváros: Géczi — Novák, Horváth, Páncsics, Megyesi, Bá- ftot, Juhász, Szűcs — Szőke, Bra- nikovits, Katona. Edző: Lakat Ká­roly dr. Üjpesti Dózsa: Szentmi- hályi — Káposzta, Solymosi, Nos- kó — Dunai Hl., Fazekas, Zámbó — Juhász, Bene, Nagy L., Tóth A. Edző: Baróti Lajos. Góllövők: Branikovits (14. p.), Bene (28. p.). Szögletarány: 6:5 (2:5) az Üjpesti Dózsa javára. Vasas—Bp. Honvéd 3:1 (1:0). Kis­pest. 15 000 néző. Vezette: Radó <Teuschler, Hévízi). Vasas: Mészá­ros — Bakos, Mészöly, Vidáts, Ihász — Antal, Müller, Somogj’-- vári — Molnár, Puskás, Farkas. Edző: Illovszky Rudolf. Bp. Hon­véd: Hajdú — Kelemen, Ruzsinsz- ki, Vági, Tajti — Tussinger, Ko- Jniora — Pusztai, Kocsis, Kozma, Karakas. Edző: Preiner Kálmán. Csere: Kozma helyett Pál a szü­netben, Pusztai helyett Marosi a 63. percben. Góllövők: Molnár (24. percben). Farkas (71. p.), Kocsis (79. p.), Müller (87. p.). Szöglet- arány: 5:3 (2:0) a Bp. Honvéd ja­vára. MTR—Kába ETO 0:0. Hungária ■krt. 4000 néző. Vezette: Szegedi (Ballá B., Hámori). MTK: Hajdú — Oborzil, Salánki, Csetényi, Ké­széi — Sárközi, Dunai — Török, Takács, Mártira, Becsei. Edző: Ko­vács Ferenc. Rába ETO: Tóth dr. — Orbán — Keglovich, Horváth, Kiss, Izsáki — Nagy, Somogyi — Varsányi — Győrfi, Magyar. Ed­ző: Mészáros József. Csere: Var­sányi helyett Pozsgai, a 36. perc­ben. Takács helyett Kinszt, a szü­netben. Kiállítva: Sárközi (83. p.). Szögletarány: 8:4 (2:4) az MTK javára. Salgótarján—Csepel 2:2 (1:0). Cse­pel, 7000 néző. Vezette: Birkács (Demeter dr., Palotai). Salgótar­ján: Szőke — Baranyai, Ferencz, Kmetty, Geese — Szalai, Répás, Horváth F. — Kriskó, Básti, Jeck. Edző: Marosvári Béla. Csepel: Fatér — Faludi, Molnár, Kandi. Pető — Rottenbiller, Losonczi — Nagy F., Major, Kalmár, Gondár. Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Nagy F. helyett Gulyás (70. p.), Losonczi helyett Sebes (78. p.). Góllövők: Szalai (17. p.), Kalmár (A-6. p.), Kalmár (48. p.), Szalai (58. p.). Szögletarány .0:6 (6:4) ia Csepel javára. Dunaújváros—Diósgyőr 3:0 (3:0). I Dunaújváros, 3500 néző. Vezette: 'ízhányó (Halász M., Tófalvy). Dunaújváros: Aczél — Formaggi- ni, Oláh, Csepecz — Somogyi, Luppert — Simon, Bartók, Nagy Csörgő, Végh. Edző: Palicskó ■Fibor. DVTK: Tamás — Török. Gál, Salamon, Sáfrány — Ruttkai, 1 Lajas — Fekete, Horváth, Haff- i'er, Vass. Edző: Tátrai Sándor, csere: Simon helyett Szimacsek v 74. percben. Góllövők: Bartók <3. perc), Nagy E. (12. p.), Csörgő I <iB. p.). Sz. Haladás—Eger 3:0 (1:0). Szom- | t'atliely. 10 000 néző. Vezette: I Slüncz (Nagy E.. Kovács B.). Sz. | l'aladás: Szarka — Szőke, Pék, I orváth — Szántai, Halmos! — j í zabó S., Farkas, Iszak I., Rátkai, i J szak II. Edző: Albert József. Eger: Landi — Kárpáti, Kiss, Be- í in, Winkler — Tátrai, Kovács F., I ( zeczei — Tóth, Bántani, Rajna, l.dző: Szusza Ferenc. Csere: Raj­na helyett Fallszek (57. percben). Cillövők: Rátkai (36. perc), Fal­as (55. pere). Farkas (08. perc). I'láUftva: Winkler a mérkőzés után, mert megsértette a játék­vezetőt. Szögletarány: 9:2 (6:2) az - bz. Haladás javára. i 1. Videoton 29 20 3 6 77:37 43 I 2. SZEOL 29 15 8 6 55:37 38 3. Pécsi Bányász 29 13 8 8 40 .'33 34 J 4. ZTE 12 9 8 48:30 33 5. Várpalota 29 14 5 10 41:32 33 1 6. Oroszlány 29 13 6 10 46:41 32 j 7. Kecskemét 29 12 7 10 35:27 31 1 8. Bp. Spart. j.* 10 li 8 51:42 31 1 9. Békéscsaba 29 12 7 10 45:40 31 í 10. SZMTE 29 & 11 10 32:40 27 , 11. Szí. MÁV 29 10 6 13. 33:38 26 i 12. Szállítók 29 9 8 12 40:47 26 i 13. MA VÁG 29 10 6 13 31:39 26 14. BKV Előre 29 7 12 10 26:33 26 ; 15. Ózd 29 8 7 14 33:40 23 j 16. Gy. Dózsa 29 7 9 13 32:48 23 1 17. Nagybátony 29 8 4 7 26:62 20 18. MVSC 29 6 7 16 22:50 19 Labdarúgó NB IJL Pécsi Ércbányász—Kaposvári Ki­nizsi 0:0. Üjmecsekalja, Ércbá­nyász pálya, 1000 néző, vezette: Dér. Pécsi Erebányász: Korsós — Strassz, Péhl, Várbíró, Borovácz, Fekete, Görgényi, Mester, Vince, Farkas (Csőre), Lieber. Edző: Da­ra János. Kaposvári Kinizsi: Ko­vács — Balogh, Báli, Németh, Horváth, Savanyu, Márton (Tüs­ke), Szöllősy, Göncz, Segesdi, Laczkovics. Edző: zaag József. A folyamatos hazai támadásokat csak elvétve szakították meg a vendégek ellentámadásai. ezek azonban mindig veszélyt jelentet­tek a pécsi kapura. A gyenge na­pot kifogó Ércbányász csatárok­kal szemben a kaposváriak szám­beli fölénnyel védekeztek és lel­kesedésükkel rászolgáltak az egyik pontra. Jók: Pélil, Várbíró, Lie­ber, illetve Kovács, Savanyu. Szöllősy, Göncz. Máza-Szászvári Bányász—Siófoki Bányász 4:3 (2:3). Siófok. 800 néző. V.: Marton. Máza-Szászvár: Süve­ges— Jónás. Róth, Bocz, Bakó (Oglizán), Nagy I., Wéber, Né­meti!, Nagy II. (Kővári), Kerkai. Szabó. Edző: Bodony János. Sió­fok: lszak — Szilágyi, Fehér, Ba­bán, Szép, Szabó, Erdei (Kenéz), Meggyes (Vass). Pusztai, Takács. Kovács. Edző: Papp Gyula. Vá­ratlan értékes két pontot szerzett a nagyszerűen küzdő Máza-Szász- vári Bányász Siófokon. Az első félidőben a siófokiak játszottak jobban és már 3:l-re vezettek. A szászváinak azonban nem adták fel a küzdelmet, nagy lelkesedés­sel, akarással nemcsak kiegyen­lítettek, de a győzelmet jelentő gélt is kiharcolták. A Máza-Szász- .•árl Bányász megérdemelte a győzelmet. Góllövők: Szabó, Wé- aer. Németh, Kerkai, illetve Fe­lér 2., Takács. Jók: Róth, Nagy Kerkai, Wéber, illetve Fehér, Kovács, Kenéz. Dorogi Bányász—Pécsi VSK 4:1 1:1). Dorog. 1000 néző. V.: Mara­tó Dorog: Szabó — Berecz, Tóth. Duralla, Horváth, Csőri, Virágh, lakács. Bredán. Muha (Kara), ; Sartalos. Edző: Varga János. ; ?VSK: Buttinger — Gáspár, Sza- j ló, Hámori, Balázs I., Sós, Ba- ázs II., Nagy, Vessző, Kaszás. I izárazi. Edző: Horváth László. Az ; slsö félidőben még jól tartották ragukat a pécsiek. A vasutasok negerősített védelme ekkor még j íáritani tudta a meg-megűjuló i lorogl rohamokat. A 20. percben j i dorogi Muha agyrázkódást szén- j ■edett. A 60. percben Horváthot I l dorogi csapatból kiállította a átékvezetö. Góllövők: Takács 3. lorváth, illetve Vessző. Jók: Tóth. jsóri. Takács, Illetve Gáspár, Ba- ázs I. és Vessző. MAV-DAC—Veszprémi Vegyész :l. Pápai Textiles—Savaria Cipő­vár 0:0, Bauxitbányász—Fűzfő , :1, Szekszárdi Dózsa—Almásfüzi- 5 3:0, Kaposvárt Táncsics SE— Jagykanizsai Olajbányász 2:0. az nb n. allasa Soroksár, 2000 néző. Vezet­te: Petri (Orosz, Soós J.) Egyetértés: Varga L. — Sáto­ri, Józsa, Varga Gy. — Ha­rangi, Sóvári — Karába, Ku- ; harszki, Mohácsik, Halápi, Királyhegyi. Edző: Rákóczi László. Pécs: Rapp — Hernádi Móricz dr., Kincses I. — Kö­ves. Konrád I. — Bérezési. Daka Tüske Rádi, Dunai dr. Edző' Kovács Imre. Csere: Kincses I. helyett Maurer a 71. percben. Halápi helyett ; Szántai Királyhegyi helyett Aspirány. mindkettő a 82. percben. Góllövő: Sóvári (62. perc), Halápi (77 p.), Kuhar- I szki (81. p.) Szögletarány 5:2 (3:2) az Egyetértés javára. Eléggé rossz talajú, csúszós pályán, tapogatózó /játékkal indult -a mérkőzés. A pécsi [ csapat kicsit elbizakodottan, kényelmesen kezdett s így az Egyetértés lépett fel támadó­lag. A 6. percben dr. Móricz az utolsó pillanatban becsúsz­va szögletre szerelte a közé­pen kitörő Mohácsikot s a ha- ! zai közönség 11-est követelt. Az Egyetértés támadásai a jobboldalon futottak a gyors Karába révén, de a pécsi vé- j delem egyelőre biztosan hárí- j tóttá a beadásokat. A 10. perc­ben Királyhegyi távoli, erős lövését Rapp kapu fölé ök- | lözte. Rögtön utána gyors pé­csi támadás végén Rádi tiszta gólhelyzetbe került. A földön AZ NB in. Állasa 1. Pécsi BTC 26 18 5 3 50:24 41 2. P. Volán SC 26 14 3 9 37:30 31 3. Barcsi SK 29 13 5 8 41:39 31 4. Bajai Vasas ‘26 14 2 10 36:27 30 5. Láb. MEDOSZ 26 14 1 11 51:33 29 6. Domb. VSE 26 12 5 9 29:27 29 7. N.-mány. Bri. 26 13 2 11 35:36 28 8. D.-városi Pa. 26 10 7 9 29:27 27 9. Bunyh. Vasas 26 10 6 10 30:33 28 10. Moh. TSZTE 26 10 5 11 35:39 25 11. Steinmetz SE 26 8 6 12 38:40 22 12. PEAC 26 7 8 11 40:43 22 13. Porcelángyár 26 7 6 13 29:34 20 14. Kap. V. MTE 20 7 6 13 26:39 20 15. Sárb. Vol. SC 26 4 10 12 16:30 18 16. D. Szöv. SE 26 5 7 14 23:39 17 Megyei bajnokság fekvő Varga mellett azonban nem lőtt kapura, baloldalról beguritott és a védők fel tud­tak szabadítani. A 18. percben Mohácsik gyengén kapu mellé lőtt, jó helyzetben. Feltűnt, hogy az Egyetértés védői so­kat szabálytalankodtak és a kialakuló pécsi támadásokat igen kemény közbelépésekkel akasztották meg. Néhány perc­cel a félidő vége előtt parádés dr. Dunai alakítást láthattunk, jól helyezett, de nem elég erős lövését Varga szögletre hárí­totta. Az utolsó percben közé­pen vezetett hazai támadás végén Kuharszky közelről Rapp kezébe emelt. A II. félidőre bizakodva vo­nult ki a Dózsa, de Tüske tá­voli fölélövése után fokozato­san a hazaiak vették át a já­ték irányítását. A csatárok nem tudták a labdát tartani, mert keveset mozogtak és nem ízlett nekik a hazai vé­dők igen kemény játékmodo­ra. Az 52. percben Karába nagy erejű szabadrúgása a sorfalban akadt el, majd utá­na ugyancsak ő kapkodott el egy biztató helyzetet. Az 59. percben dr. Dunai öt hazai védőt is kicselezett, lövőhely­zetben is volt, de önzetlenül Dakához gurított, akinek nem eléggé helyezett lövését Varga biztosan védte. A 62. perc meghozta az Egyetértés szá­mára a vezetést. Egy jobb ol­dalról beívelt labdánál a vé­dők egymásra vártak s a be­ugró Sóvári közelről a léc alá vágta a labdát 1:0. Ezután Kincses egy összecsapásnál megsérült és Maurer váltotta fel. A 77. percben Halápi 18 m-es lövése a vetődő Rapp kezéről került a hálóba 2:0. Továbbra is az Egyetértés tá­madott és a 81. percben Ka­rába nagy lövését Rapp csak kiütni tudta, de éppen Ku­harszky elé s,ó megszerezte a harmadik hazai gólt 3:0. A Dózsa csapatában néhá­ny an gyengébb teljesítményt nyújtottak. A csatároknak nem ízlett a kemény véüőőri- zet és különösen a jobbszárnv játszott erőtlenül és ötlettele- nül. De ezúttal a középpályá­soktól sem kaptak megfelelő támogatást és a két szélső hát­véd ' felfutásai is elmarad­tak. Az I. félidőben a közép­pályások még elfogadhatóan játszottak, de teljesítményük fokozatosan visszaesett. Az ugyancsak jól kezdő védők­nek azt kell terhére írni. hogy több esetben is nem. voltak eléggé határozottak Rapp a második gólért hibáztatható. Csak Rapp Dr. Móricz. Tüske és dr. Dunai teljesítménye volt elfogadható. Petri játékvezetői felfogása a hazai csapatnak kedvezett. Szekeres Ambrus A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA 1. P. Helyiipar 26 15 7 4 51:26 ?,i 2. Kesztyűgyár 26 15 6 5 55:23 36 3. Mágocs 26 10 11 5 47:30 31 4. Boly 26 9 12 5 43:34 30 5. P. Dinamó.­°6 11 8 7 33:32 30 6. P. Kinizsi 26 11 6 9 47:33 28 7. Tstván-akna 26 9 10 7 29:29 23 8. Beremend 26 9 to 7 30:39 28 9. Siklós 26 10 6 10 42:44 26 10. Vasas II. B. J6 0 6 11 33:36 24 11. P. Gázmű 26 9 6 11 20:31 24 12. P. Vasas 26 7 8 11 32:35 22 13. Véménd 26 8 5 13 29:44 21 14. Szig. ZMSE 26 5 a 13 31:46 18 15. Szederkény 26 6 5 15 26:46 17 16. P. Postás 26 5 6 15 27:52 16 Győzelmet szakasztott el a Komló Komlói Bányász—Tatabányai Bányász 1:1 (1:0) NB. !. tartalékbajnoksag 1. Üjp. Dózsa 2. Bp. Honvéd 3. Ferencváros 4. Vasas 5. Rába ETO (]. Csepel 7. Pécsi Dózsa 8. MTK 9. Tatabánya 10. Salgótarján 11. Diósgyőr 12. Szombathely 13. Dunaújváros Komló 15. Egyetértés 16. Egri Dózsa AZ NB 1. ALLASA 25 18 25 15 25 15 25 15 25 11 25 11 25 12 25 8 2 72:23 41 3 57:23 37 3 51:23 37 8 63:37 32 7 47:32 29 8 33:28 28 9 33:29 28 6 11 38:44 22 25 8 5 12 26:38 21 25 8 4 13 24:34 20 25 7 6 12 25:42 20 25 6 8 11 23:40 20 25 7 4 14 22:44 18 25 4 10 11 17:34 18 25 6 5 15 24:47 15 25 4 6 15 19:54 14 Labdarúgó NB I. B Előre—Miskolci Vasutas 2:.0, Szé- -sfehérvári MÁV—Várpalotai Bá­nyász l:o, Szállítók—Bp. Sparta­Komló—Tatabánya 3U1 (1:0). Komló, 1000 néző. V.: Bálint: Komló: Szekeres — Korner, Ko­vács. Gücsei, Pál, Stier, Garai, Takács (Podpácz), Korom, Pintér, Prokl. Tatabánya: Szakos (Ko­vács) — Léber, Vízkeleti, Kovács­hegyi, Tóth, Locker, Pék, Mészá­ros, Szabó Gy., Arató, Vida. Gól- lövők: Garai, Korom. Takács. Jók: Szekeres, Korner, Pál, Korom, illetve Tóth, Arató. Egyetértés—Pécs 3:1 (2:1). So­roksár, 700 néző. V.: Geiger. Egyetértés: Kiss — Jankovics, Kecskés, Sartoris (Laborczfalvi), Vasas, Géber. Laczkó. Németh L., Fehér (Kovács), Pál, Illés. Pécs: Kollár — Révész, Cserneczki, Guzsvány. Lutz. Va*-ga, Rózsahe­gyi, Konrád III.. Rónai. Zomboii. Lingl (Vörös). Góllövők: Vasas (2), laczkó. illetve Zombori. Jók: Kiss, Vasas, Géber, illetve Cser­neczki, Lutz. Szombathelyi Haladás—Egri Dó­zsa 3:2, Diósgyőr—Dunaújváros 4:2, MTK—Rába ETO 3:2, Csepel —Salgótarján 1:1, Vasas—Bp. Hon­véd 2:2, Ferencváros—Üjpest 2:1. 1. MAV-DAC 26 14 8 4 41:18 X 2. Savaria 26 15 4 7 49:25 34 3. Dorog 26 13 8 5 48:25 34 4. P. Ércbány. 26 13 6 7 40:27 32 5. Pápai Textil. 26 9 11 6 38:27 29 6. Sz. Dózsa 26 9 9 8 40:27 27 7. Fűzfő 26 7 12 7 24:28 26 8. K. Kinizsi 26 8 9 9 23:28 25 9. Táncsics SE 26 7 10 9 27:30 24 1 10. PVSK 26 8 7 11 32:42 23 ; 11. Veszprém 26 7 8 11 36:40 22 1 12. Bauxitbány. 26 8 6 12 31:41 22 I 13. Máza-Szászv. 26 8 6 12 33:57 22 i 14; Almásfüzitő 26 8 5 13 39:45 21 15. Siófok 26 7 7 12 26:47 21 16. Olajbányász 26 5 8 13 23:43 18 | Sakk: Ganz-Villamos — Pécsi Bányász 6.5:5.5. OB II. mérkőzés, Buda- j pest. Az Ércbányász ebben a for- 1 d utóban nem versenyzett. Komló, 5000 néző. Vezette: Vadas Gy. (Egervári, Halász 1.) Komló: Erdősi — Kótai, Csordás I., Makray, Lazar id isz i— Kiczkó, Földi — Bordács, Solymosi, Egri, Csordás II. Edző: Lantos Mihály. Tata­bánya: Rothermel — Lévai, Kovács I., Laczkó, Juhos — Kovács II. Csernai — Sántha, Hernádi, Monostori, Szabó. Edző: Szűcs György. Csere: Egri helyett Kékesi a 46. p.. Csernai helyett Arany az 53. percben, Csordás II. helyett Bodai a 76. p. Góllövő: Soly­mosi (43. p.), Szabó (77. p.). Szögletarány: 4:3 (1:1) a Komló javára. A Komlói Bányász a szer­dai edzőmérkőzésen mutatott lelkes jó játékából úgyszól­ván semmit sem mentett át vasárnapra. Ez annál is in­kább bírálja a kék-fehér gár­dát, mert számára létkérdés volt a két pont megszerzése. A Tatabánya ellen bizony lett volna keresni valója, ha leg­alább olyan teljesítményt nyujl, mint amilyent mar na- zai pályán már többször is mutatott. A vendégek csak kényszerű helyzetben, a Komlóiak 1:0-ás vezetése után változtattak az addigi védekező taktikán. Jel­lemző a mérkőzésre, hogy az első 20 percben jóformán egyetlen veszélyes támadást sem tudtak vezetni a csatárok. Mindkét oldalon a védelmek jeleskedtek, az akciókat már csírájában elfolytották. Fel­tűnt, hogy a pályán, a közép­ső harmadban a Tatabánya jobban tagozódott: Laczkó, Csernai, Monostori révén job­ban szervezte a játékot. A hazaiak a félidő végén elke­seredett hajrába kezdtek, több­ször még a hátvédek is fel­futottak. A 43. percben így született meg a vezető gól. Lazaridisz beívelt labdáját a védők elvétették, sőt a kifutó Rothermelt is akadályozták és Solymosi 14 méterről helyez­hetett az üres kapuba. 1:0. Fordulás után egy ideig használt Lantos Mihály intel­me: a Komló 10 percen ke­resztül lelkesen küzdött. Ek­kor úgy tűnt, mintha magára talált volna a hazai együttes. A lendület azonban rövid ideig tartott, ismét jött a tata­bányai roham. A komlói vé­delem nem bírta a nyomást, és hosszú perceken át a leve­gőben lógott a kiegyenlítés. A 77 percben góllá érett a nagy fölény, ám ez is ugyan­olyan potya gól volt, mint a Komlóé. Sakk-matt helyzetnél Erdős! kétszer Is hárított, de a kiütött labdát a védők nem tudták kivágni, és Szabó szin­te a teljes védelem jelenlété­ben lőtt a hálóba. Félő volt. hogy a vendégek újabb gólt szereznek, azonban ekkor már a Komló igazán elszántan küzdött. A közönség csalódottan tá­vozott. A hazaiaktól nem látta azt a lelkes gólra törő játékot, mint amit joggal elvárt volna a nehéz helyzetben lévő csa­pattól. Sok volt az el. lőtt labda, rengeteg szabálytalan­ság tarkította a mérkőzést. Ez mindkét együttesre vonat­kozik. Biztos győzelem Pécsúihegyen Pécsi Bányász—Ganz-MÁVAG 3:0 (2:0) Torna 1 Pécsi sikerek a vidékbaj nokságon Debrecenben az országos vidéki Yrfi és női felnőtt és ifjúsági 'gyéní tornász bajnokságon pécsi ersenyzők is rajthoz álltak. A Tanárképző Főiskola férfi torná­cai átütő sikert arattak. Az" I. )sztályú férfi egyéni versenyt 'arkas nyerte 109.4 ponttal. Mol- íár 105.3 ponttal 4. helyen vég­ett. A II. osztályú férfi egyéni versenyben is pécsi győzelem szü- elett. A Tanárképző Főiskola ornás-a. Kutas győzött 108.8 'onttak iVlég két főiskolás tornász ütött he’yezésh:;/. Orbán 107.4 >onttaJ 3. Bertók 105.8 ponttal 4. lelyet. szerzett. A női felnőtt II. isztályú egyéni versenyben Cer- lyeai* BTC 71.9 ponttal a. helyen végzett. 3. Tóth, Tanárképző Fő­iskola. 70.1, 4. Csacskó, BTC 69.5. 5 Horváth. Tanárképző Főiskola 69.3. A férfi ifjúsági I. osztályú egyéni összetett versenyben a Bányász tornászok értek el. he­lyezéseket: 3. lévai, 5. Katies. A PVSK női tornászai a felnőtt I. osztályú és ifjúsági f. osztá­lyú egyéni versenyben versenyez­tek. Az országos vidéki felnőtt I. osztályú egyéni összetett bajnok­ságot Posgai a PVSK tornásznője nyerte 71,3 ponttal. Második Hor­vath PVSK 65,8 pont. A női ifjú­sági I. osztályú összetett verseny­ben négy PVSK tornásznő jutót: helyezéshez. 3. Vétek 72,2, 5. Neu­bauer 67,8, 8. Balogh 64.5, 12. Bé­kés 63,2 ponttal. Ősszel is-télen is Felölt©/ áfmenefí és félilcabáf- - különlegességek nagy választékban A Baranya megyei BuBá/aii Bolt szak­Kézilabda mK Vasárnap Pécsett a női. Komlón a férfi mérkőzéssel megkezdődtek az idei Magyar Népköztársasági Kupa területi döntői. Az első fordulóban a Pécsi Bányász női és férfi csapata nyert á Pécsi Porcelángyár, illetve a Komlói Bányász ellen. A női találkozó biztos újhegyi győzelemét hozott. Komlón a férfiaknak erősen meg kellett küzdeniök a győzelemért. Pécsi Bányász--Pécsi Porcelán- gyár 19:6 (6:4), női mérkőzés. Por- celángyári pálya, Pécsi Bányász- Komlói Bányász 19:17 (10:7), férfi mérkőzés, Komló I O # f# pelshoffer, Mérei, Bartal. Makiári (Szigetvári, a 74. percben), * Ben- csik (Keller, 74. p.). Edző: Kovács József. Ganz-MÁVAG: Veróczki— Vlda, Horváth (Monostori, 33. p.), Kvassai, Balogh, Rattmann, An- naniádisz. Fenyvesi, Jagodics, Mai'czel (Dinopolusz, 42. p.), Bar- tusok. Edző: Bánáti Rezső. A pécsi csapat nagyszerűen , kezdett. Az első negyedórában már 2:0-ra vezetett a Bányász. A vendégek védelmét nem egyszer megzavarták a Bányász gyors csatárai, és a kínálkozó helyzete- j lcet is kihasználták a pécsiek. Az ! 5. percben Bartal faképnél hagyta a védőket és a kapus felett a hálóba továbbította a labdát, 1:0 a Bányász javára. A 13. percben ! Márton szabadrúgását a Ganz- ! MA VÁG kapusa, Veróczki kiejtet­te és a labda a hálóba kerüli, 2:0 a Bányász javára. A pécsiek ! továbbra is lendületesen támad- | tak. A 22. percben Bencsik előtt kínálkozott góllövési lehetőség, Bartal labdáját azonban a kapus­ba lőtte. A vendégek ritkán ve­szélyeztettek, a 35. percben Ratt­mann lövését a kapufa mentette. A- szünet után kiegyenlítettebbé vált a játék. A pécsiek két gólos i vezetésük után félgőzzel játszót- I tak. de így is biztosán szerezték meg á győzelmét. A 67. percben I Bartal állította be a végered- | 13 £lusz. egy és 13 találaton szel­menyt. Makiári. BenCsik adogatás vény nem volt. 12 találatot 17 fo­ntán a jó formában játszó Bar- gadó ért el, ezek szelvény önkin ti lal 10 méterről talált be a MA- nyereménye 50 589 forint, A U ta VÁG kapujába, 3:0 a Bányász , lálatosok 1265, a 10 találatotok 187 javara. Jók: Köves, Márton, Bar- j forintot nyertek a nyereményiilC' l. Ü. Dózsa—FTC V t:1 2. P.p. Honvéd—Va j >. 2 1:3 ‘. Egyetértés—Pécs 1 3:0 . MTK—Bába ETO X 0:0 . Ózd—Videoton •j 1:2 í. Nagybátony—K. Dú/.s 1 5:2 '. SZEOL—Oroszlány 1 1:0 8. Pápa—Savaria X 0:0 9. BEAC—Izzó X 1:1 10. Nyíregyháza-•.T5V.SC ? 0:2 11. Róma—I. azio I •2:J 12. Napol!Cagliari 0:2 13. Juventus—Inter 1 2:1 4- 1 14. EVTK—KKJFSE 2 0:1 Pécsújhegy, 1500 néző. V.: Ma­gyar. Pécs: Bogyai—Bárány, Tal- lósi, Köves. Márton. 'Halasi, Ap­Pécsi Helyiipar—István-aknai Bá­nyász 1:0 (1:0), Pécsszabolcs. Pé­csi Kesztyűgyár—Siklós 1:0 (0:0), Siklós, Béréin end—Pécsi Postás 2:1 (1:1), Postás pálya, Veménd— Szigetvári ZMSE 0:0, Véménd. Pécsi Kinizsi—Mágocs 2:2 (2:0), Kovácstelepi pálya, Vasas II. Bá­nyász—Pécsi Vasas 2:1 (2:C), Pos­tás pálya. Pécsi Gázmű—Pécsi Di­namó 0:0, Kokszmű pálya, Szeder­kény—Boly 2:1 (2:1). Boly. Lábodi MKDOSE—D jiTibóvári Szövetkéz: SE 5:1 (2:0). Lábod, v.: üze, Pécsi Porcelángyár—Bar­csi SK 3:0 (2:0). Porcelángyári pá­lya, v.: Dravecz, Kaposvári Vasas MTE—Sárbogárdi Volán SC 3:2 (2:0). Kaposvár, v.: Várady, Pécsi i BTC—Steinmetz SE 3:0 (2:0). BTC- páJya, v.: Miczi, Dombóvári VSE —Dunaújvárosi Papír SK 1:0 (0:0). Dombóvár v.. Szloboda, Bajai Va­sas—Nagymányoki Brikett SK 3:0 (1:0), Nagymányok, v.: Bartók, PEAC—Mohácsi TSZTE 2:1 (1:1). . Pécsújhegy. v.; Szeretz. Pécsi Vo- ' ián SC—Bonyhádi Vasas" 1:0 (0:0). 1 Postás pálya, v.: Végh.