Dunántúli Napló, 1969. augusztus (26. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-19 / 191. szám

1969. augusztus 19. »UT!Qntioii napio SPORT Mérkőzésről mérkőzésre Labdarúgó NB I. i Vásas—Rába ETO 5:1 (1:0). Fáy u. 12 000 néző. Vezette: Vízhányó (dr. Vincze, Szilvási). Vasas: Mé­száros — Bakos, Mészöly, Vidáts, Ihász — Menczel, Müller. Somogy- vári — Molnár, Puskás. Farkas. Edző: Illovszky Rudolf. Rába ETO: Földes — Izsáki, Orbán, Kiss, Horváth — Pozsgai, Somo­gyi — Stolcz, Varsányi, Korsós, Magyar. Edző: Mészáros József. Csere: Somogy vári helyett Antal a 00. percben, Müller helyett Sző­ke a 72. percben. Góllövők: Pus­kás (8. p.). Korsps (47. p.). Far­kas (48. p.), Mészöly (51. p.), Vi­dáts (€0 p.), Molnár (08. p.). Szög­letarány: 8:2 (4:1) a Vasas ja­vára. Sz. Haladás—MTK 2:2 (1:1). Szombathely. 8000 néző. Vezette: Schopp (Kovács B., Neuber dr.). Sz. Haladás: Sáli — Szőke, Szán­tai, Pék, Horváth — Farkas, Kul­csár — Szabó S., Gyarmati, Rát- kai. Iszak I. Edző: Albert József. MTK: Hajdú — Oborzil, Dunai, Készéi — Salánki, Szucsányi — Török, Sárközi, Takács, Kiss, Mártha. Edző: Kovács Ferenc. Cse­re: Iszak I. helyett Gangli (75. perc), Szabó S. helyett Pintér (78. perc). Góllövők: Kulcsár (23. perc), Takács (42. perc), Iszak I. (57. perc), Mártha (37. perc). Szöglet­arány: 8:1 (7:0) az Sz. Haladás javára. Eger—Salgótarján 1:0 (0:0). Eger. 10 000 néző. Vezette: Marton (Hor­váth L.. Losonczy). Eger: Landi — Kárpáti. Kiss, Rajna, Winkler — Tátrai, Kovács F., Szűcs — Faliszek. Bánkuti, Lankinger. Ed­ző: Szusza Ferenc. Salgótarján: Szőke — Baranyai, Ferencz, Kmetty, Vertig — Horváth F., Szá­lai, Répás — Kriskó, Kajdi. Zöldi. Edző: Marosvári Béla. Csere: Zöl­di helyett Básti (€8. percben), Kriskó helyett Gecse (76. perc­ben). Góllövő: Kovács F. (11-es- bői az 54. percben). Szögl'etarány: 9:6 (5:4) a Salgótarján javára. Ki­állítás: Lakinger (65. perc), Vertig (72. perc). Dunaújváros—Csepel 2:1 (1:1). Dunaújváros, 3000 néző. Vezette: Magyar (Kamarás. Bana). Duna­újváros: Aczél — Formaggini, Oláh, Ruppert. Szentesi — Aj­tony, Nagy E. — Simen I.. Csör­gő, Végh, Kovács. Edző: Palicskó Tibor. Csepel: Fatér — Vellai, Faludi, Molnár, Pető — Rotten- b'iller. Losonczi, Kandi — Major, Gulyás, Gondár. Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Szentesi helyett MáSy F. (a szünetben), Nagy p. helyett Somogyi (71. perc), Gu­lyás helyett Csordás (71. perc). GóUövők: Major (7. perc), Csörgő (27. perc), Végh (52. perc). Szög- jetarány: 9:6 (3:3) a Csepel ja­rára. Kiállítva: Vellai (51. perc), Ajtony és Kandi (89. perc). Diósgyőr—Tatabánya 2:1 (0:0). Diósgyőr. 5000 néző. Vezette: Pusz­tai (Kaposi, Soós J.). Diósgyőr: Tamás — Kovács. Salamon, Gál, páfrány — Hajas, Vass — Fekete, Horváth. Haffner, Gass. Edző: Tátrai Sándor. Tatabánya: Géléi *- Lévai, Kovács I. Laczkó, Ju­ft 06 — Horváth, Arany — Sántha, Csernai, Hernádi. Szabó. Edző: £zücs György. Csere: Sántha he­lyett Kovács n. (75. perc), Juhos helyett Vízkeleti (80. perc). Gól­lövők: Fekete (50. perc). Horváth (57. perc), Arany (87. perc). Szög­nos. Pápa: Szép — Nyári, Áldo­zó, Horváth B.. Zsenák. Varga, Horváth A.. Szűcs. Krasnyánszky, Horváth K., Hauser (Pintér). Ed­ző: Kuti Herbert. A rangadón ér­tékes, biztos győzelmet aratott a : pécsi csapat. Az Ércbányász már az első félidőben bebiztosította győzelmét. Szünet után feljöttek a vendégek is. de a hajrában ismét a pécsi csapat szorongatott. Gól- lövők: Csőre 2, Fekete (ll-esből), illetve Áldozó (ll-esből). Jók: Strassz, Péhl. B'ekete, illetve Ál­dozó és Szűcs. Máza-Szászvári Bányász—Pécsi VSK 4:2 (2:2). Szászvár. 1200 néző. V.: Kristóf. Máza-Szászvár: Süve­ges — Jónás, Róth, Bocz, Bakó, Nagy I., Czebel, Németh. Wéber, Kerkai, Oglizán. Edző: Bodon János. PVSK: Abrahám — Ka­szás, Szabó (Hollóvári). Hámori, Pecze. Soós, Nagy, Vessző, Ba­lázs I., Kiss. Gáspár. Edző: Hor­váth László. Izgalmas volt a mér­kőzés, érdekesen alakult az ered­mény. A pécsiek már 2:0-ra ve­zettek, de a máza-szászváriak nem adták fel a mérkőzést és szünet után jó játékukkal maguknak j biztosították a kiesés szempont- I jából fontos találkozón a győzel- j met. Góllövők: Németh, Róth 2, : Kerkai (ll-esből), illetve Nagy, Vessző. Jók: Jónás, Róth, Nagy I., illetve Kiss. Pecze és Vessző. Győri MÁV-DAC—Szekszárdi Dó­zsa 1:1. Kaposvári Kinizsi—Fűzfő 0:0, Dorogi Bányász—Siófok 1:0, Almásfüzitői Timföld—Olajbányász SE 2:2. Veszprémi Vegyész—Tán­csics SE 3:1. A labdarúgó NB II. állása Megyei bajnokság Szederkény—P. Helyiipari 2:1 , (2:G), Szederkény, P. Dinamó—P. i Kesztyűgyár 2:2 (1:1), Erőmű pá- ! lya, Beremend—P. vasas 1:1 (1:0), j Ifjúsági stadion. Mágocs—P. Pos- j Lás 4:1 (1:0), Szászvár. Szigetvári j ZMSE— Siklós 2:2 (1:1). Szigetvár, ! Boly—István-aknai Bányász 3:3 (2:3), Boly, Véménd—P. Gázmű 3:0 (1:0), Véménd, P. Kinizsi— Vasas II. Bányász 2:0 (1:0), Ki­nizsi pálya A MEGYEBAJNOKSÁG Állasa Megérdemelt pécsi győzelem Pécsi Dózsa—Ferencváros 1:0 (1:0) 1. P. Kesztyűgy. 16 9 4 3 41:18 22 2. P. Kinizsi 16 10 2 4 39:19 22 3. Boly 16 7 7 2 28:19 21 4. Mágocs 16 7 6 3 32:19 20 5. P. Helyiipari 16 7 6 3 29:19 20 6. P. Dinamó 16 7 5 4 24:21 19 7. István-ak. B. 16 6 7 3 21:21 19 8. Siklós 16 7 4 5 29:27 18 9. Beremend 16 5 6 5 15:25 16 10. P. Vasas 16 4 7 5 21:21 15 11. Vasas II. B. 16 4 6 6 25:22 14 12. Véménd 16 5 2 9 16:28 12 13. P. Gázmű 16 4 4 8 14:25 12 14. Szederkény 16 4 3 9 18:29 11 15. Szig. ZMSE 16 1 6 9 14:28 8 16. P. Postás 16 2 8 11 15:40 7 letarány: 8:5 (4:4) a Diósgyőr Javára. A labdarúgó NB I. állása 1. Ujp. Dózsa 18 13 3 2 53:18 29 2. Bp. Honvéd 13 12 4 2 42:16 28 3. Ferencváros 18 12 4 2 40:17 28 4. Vasas 18 10 2 6 46:25 22 5. Pécsi Dózsa 18 9 3 6 21:20 21 fi. Csepel 18 8 4 6 24:19 20 7. Rába ETO 18 8 3 7 37:28 19 8. MTK 18 7 4 7 29:31 18 9. Diósgyőr 18 6 4 8 20:29 16 IQ. tatabánya 38 6 3 9 19:28 15 11. Szombathely 18 4 6 8 16:33 14 32. Komlói B. 18 3 7 8 12:22 13 33. Salgótarján 18 5 3 10 13:24 13 14. Egri Dózsa 18 4 5 9 18:34 13 15. Dunaújváros 18 4 3 11 13:35 11 16. Egyetértés 18 2 4 12 15:39 8 1. Pápa 16 8 5 3 32:15 21 2. MÁV DAC 16 8 5 3 25:12 21 3. Dorog 16 7 7 2 25 rl3 21 4. Pécsi Ércb. 16 9 3 4 30:17 21 Savaria 16 9 3 4 30:17 21 6. Fűzfő 16 6 8 2 18:12 20 7. Táncsics 16 4 7 5 19:17 15 8. Almásf. 16 6 3 7 23:24 15 9. Veszpr. V. 16 5 4 7 21:22 14 10. Bauxitb. 16 5 4 7 18:24 14 11. Szekszárd 16 2 9 5 17:20 13 12. Nk. Olaj 16 3 7 6 14:21 13 13. Máza-Sz. 16 5 3 8 19:35 13 14. Kap. Kinizsi 16 4 5 7 9:17 13 15. Siófok 16 4 3 9 12:33 11 16. PVSK 16 3 4 9 19:32 10 NB. I. tartalékbajnokság Labdarúgó NB IIL Bonyhád—Dombóvári Szövetke­zeti SE 0:0, Bonyhád, v.: Schnei­der, Mohácsi TSZTE—Barcsi SK 4:2 (0:2). Mohács, v.: Tegzes, Baja —Sárbogárd 2:1 (2:0). Baja, v.: Polc. Dunaújvárosi Papír SK— Kaposvári Vasas MTE 0:0, Duna­újváros, v.: Sümegi, Steinmetz SE —Pécsi Porcelángyár 3:1 (2:0), Erőmű pálya, v.: Szeretz, Lábod —Pécsi Volán SC 3:0 (2:0), Postás­pálya, v.: Gabi. PEAC—Pécsi BTC 2:2 (2:1), BTC-pálya. v.: Tóth Gy., Dombóvári VSE—Nagymányok 1:0 (1:0), Dombóvár, v.: Nikolényi. az nb in. Állasa 1. PBTC 16 12 4 — 30:9 2« 2. P. Volán 16 10 1 5 28:19 21 3. Barcs 16 8 4 4 22:21 20 4. Lábod 16 9 1 6 29:19 19 5. Moh. TSZTE 16 7 4 5 23:22 18 6. Baja 16 8 2 6 18:19 18 7. Dunaújváros 16 6 4 6 16:17 16 8. Bonyhád 16 5 6 5 16:20 16 9. Domb. VSE 16 7 1 8 19:22 15 10. PEAC 16 5 4 7 27:26 14 11. Nagymányok 16 6 2 8 25:28 14 12. Steinmetz SE 1« 4 5 7 22:26 13 13. P. Porcelán. 16 4 4 8 18:20 12 14. D. Szöv. SE 16 4 4 8 11:13 12 15. Kap. Vasas 16 3 4 9 14:25 10 16. Sárbogárd 16 2 6 8 7:19 10 Pécs—Ferencváros 4:2 (2:0). Pécs. 10 000 néző. V.: Király. Pécs: Kollár — Révész, Kovács, Cser- neczky. Konrád III. Kocsis, Ró­zsahegyi (Csörbics), Lutz (Réfi), Zombori, Somogyvári, Guzsvány. Ferencváros: Takács, (Kere­kes) — Vépl, Bálint, Me­gyeri, Varga, Eipel, Vágvölgyi, Túrái, Mészáros Tátrai. Szalma. G.: Zombori (2). Rózsahegyi, So­mogyvári, illetve Tátrai, vágvöl­gyi. Jók: Kollár, Konrád IH., Zombori, Guzsvány, illetve Var­ga, Túrái. Tátrai. Egyetértés—Komló 6:0 (2:0). So­roksár. 1000 néző. V.: Erdős. Egyetértés: Kiss (Laborcfalvi) — Aspirány. Szántai, Sartoris, Vasas. Géber, Laczkó, Gór, Fehér (Velm- per), Kecskés, Pál (Illés). Komló: Szekeres — Komer, Kovács. Kö- csei, Ficzkó. Stier, Egri, Merczel, Takács, Bodai, Podpácz. G.: Gór 3, Kecskés 2 (l-et ll-esből), Vasas. Jók: Aspirány. Vasas, Gór, Kecs­kés. illetve Merczel. 1 O 1 O 1. Vasas—Rába ETO 1 5:1 2. Pécs-Ferencváros 1 1:0 3. Szombathely—MTK X 2:2 4. Dunaújváros—Csepel 1 2:1 5. Eger—Salgótarján 1 1:0 6. Diósgyőr—Tatabánya 1 2:1 7. Egyetértés—Komló 1 2:1 8. Oroszlány—Ganz-MAVAG 2 0:1 9. Miskolc—Várpalota 2 1:4 10. Nagybátony—Szállítók 1 3:1 11. Gyula—Budafok X 1:1 12. Kiskunfh.—Debr. VSC 1 2:0 13. Kazincbarcika—Volán 1 3:2 14. Siófok—Dorog 2 0:1 Az Országos Sportfogadási és Lottóigazgatóság tájékoz\atása sze­rint az augusztus 17-t. 33. fogadá­si hétre 1 189 031 darab szelvény érkezett. Az értékelés szerint 13 plusz 1 találatos nem volt. Az 1 darab 13 találatos szelvényre 462 295 forintot fizetnek ki. 12 találatos szelvény 47 akadt, ezek nyereményösszege 6557 forint. 11 találata 794 pályázónak volt, ezekre egyenként 388 forintot kapnak. 10 találatos szelvények száma 6785 darab, nyereményük egyenként 68 forint. Pécs, 18 000 néző. Vezette: Zsolt (Emsberger, Vadas Gy.). Pécs: Rapp — Hernádi, Mó­ricz dr., Konrád I., Kin­cses I. — Köves, Tüske — Bérezési, Máté, Rádi, Dunai dr. Edző: Kovács Imre. Fe­rencváros: Géczi — Novák, Páncsics, Szűcs, Meggyesi — Horváth, Rákosi — Szőke, ' Juhász, Németh, Katona. Ed- | zö: Lakat Károly dr. Csere: | Novák helyett Branikovics a 30. percben. Bérezési helyett ; Daka a 71. percben. Góllövő: j Dunai dr. (17. perc). Szöglet­arány: 10:3 (9:1) a Ferencvá- ! ros javára. A riporter informátorai, a Pécsi Dózsa szakosztály ve­zetői sem emlékeztek ponto­san, -mikor győzött a pécsi csapat a Ferencváros ellen, olyan régen volt. Nos, a Pé- | esi Dózsa 1962. március 18-án : nyert utoljára az FTC ellen, 1 akkor 2:1 volt az eredmény. ! És most hét év után újabb ! nagyszerű pécsi győzelemről j számolhatunk be. A mérkőzés előtt a nézők j hangpróbát tartottak. Zúgott ! a hajrá Pécs! és a hajrá Fra- ] di! A vendégek nagy lendü- i lettel kezdtek, a pécsiek kap­kodtak. A lila-fehérek próbál­kozásai elakadtak a ferencvá­rosi védőkön. Mindkét csapat nagy akarással és becsvággyal játszott. Nagy volt a küzde­lem, de a várt jó játékkal az első félidőben adósak marad­tak a csapatok. A pécsiek nem tudtak kibontakozni, pon­tatlanul adogattak, de a 16. percben mégis váratlan gólt értek el. Hernádi vezette fel a labdát a jobb oldalon, be­adását Novák elvétette. a tisztán álló dr. Dunai egyből a hálóba bombázott, 1:0 a Dó­zsa javára. A 23. percben Né­meth felvágta Hernádit, a pé­csi játékos ápolásra szorult, majd Novák húzódást szenve­dett és a játékos a 27. percben kiállt. Branikovits állt be he­lyette. Mind nagyobb iram­ban folytatódott a küzdelem. Heves harcot láthattak a né­zők. A 28. percben formás pé­csi támadás futott a pályán. Rádi labdáját Dunai dr. kap­ta, már csak Géczivel állt szemben, de lövése kapu mel­lé szállt. Gólt ígérő akció volt. Nem egy alkalommal teremtettek helyzetet a pécsiek a Ferenc­város kapuja előtt. Képünkön: dr. Dunai elől üggyel-bajjal tisztás­nak a ferencvárosi védők. Kemény összecsapások tarkí­tották a játékot. Zsolt játék­vezető ítéleteivel a nézők gyakran nem értettek egyet. A 37. percben dr. Móricz el­vétette a labdát, Branikovits veszélyesen tört Rapp kapu­jára, de a Dózsa kapusa ki­tűnő érzékkel szögletre öklöz­te a labdát. A 43. percben a ferencvárosi Németh szorult ápolásra. Szünet után a pécsiek jó­voltából lényegesen feljavult a játék színvonala. A lila­fehérek lendületes támadáso­kat vezettek. A kapuratörő Mátét Páncsics földre rántot­ta, majd Horváth buktatta Tüskét. Sok volt a szabályta­lanság. Támadott a Pécs. A 63. percben alaposan megke­verték a pécsi csatárok a fe­rencvárosi védőket, de a Dó­zsa csatárok dr. Dunai. Rádi és Máté nem vállalkoztak lö­vésre. A vendégek nem adták fel a küzdelmet. Rapp nem egy alkalommal bizonyította be kitűnő formáját. A pécsiek okosan, ügyesen játszottak, le­fékezték a vendégek lendüle­tét és amikor lehetőség nyí­lott, veszélyes támadásokat vezettek. A mérkőzés utolsó perceiben, drámai küzdelem­ben a pécsiek megőrizték ka­pujukat a góltól. Amiben csak titokban re­ménykedtek a pécsi szurko­lók, bekövetkezett. A Dózsa folytatja remek őszi szereplé­sét és a Salgótarján, majd a Tatabányai Bányász elleni győzelem után a Ferencváros ellen is nyerni tudott. — A lila-fehérek a második félidő­ben mutatott érett, magabiz­tos játékukkal megérdemelten fektették kétvállra nagynevű ellenfelüket. A Ferencváros nehezen adta meg magát. A mérkőzés végén a hatalmas nézősereg vastapsára rászol­gáltak a pécsiek. A Dózsa megőrizte hazai veretlenségét és NB I. csapatok közül már csak a lila-fehérek nem vesz­tettek nontot az őszi idény­ben. Jók: Rapp, dr. Móricz, Kincses. Köves, dr. Dunai, ill. Géczi, Páncsics és Ju­hász. Hegyi István Nem tudták kihasználni helyzeteiket a komlóiak Egyetértés—komló 2:1 (1:1) Nemzetközi sportesemények az alkotmány napján Labdarúgó NB I. B Bp. Spartacus—Szolnoki MTE 2:1", Ózdi Kohász—Zalaegerszegi TE 4:0, Ganz-MAVAG—Oroszlány 1:0, 'Szegedi EOL—Békéscsaba 3:0, Vi­deoton—Székesfehérvári MÁV 2:1, Nagybátony! Bányász—Szállítók 3:1, Győri Dózsa—Kecskemét 1:0, Várpalota—Miskolc 4:1. A labdarúgó NB I. B. állása 1. Videoton 19 14 1 4 55:24 29 2. Várpalota 19 10 3 6 30:19 23 3, Oroszlány 19 9 5 5 32:21 23 4. Kecskemet 19 8 6 5 22:15 22 5. SZEOL 19 9 4 6 33:26 22 6. Pécsi B. 19 9 4 6 20 22 22 7. ZTE 19 8 5 6 32:21 21 8. Bp. Spart. 19 6 7 6 29:25 19 9. MA VAG 19 7 5 7 20:18 19 10. Békéscsaba 19 8 3 8 30:30 19 31. SZMTE 19 6 7 6 24:30 19 12. Szállítók 19 6 6 7 29:30 18 13. Előre 19 5 7 7 16:21 17 14. Ózd 19 5 5 9 22:27 15 15. Szf. MÁV 19 6 3 10 15:27 15 16. Nagybátony 19 5 4 10 14:33 14 17. Gy. Dózsa 19 4 5 10 14:28 13 18. MVSC 19 3 6 10 15:35 12 Labdarúgó NB IL Pécsi Crcbányisz—Pápai Textiles 3:1 (2:0). Pécs. 1500 héző. Vezette: Müncz. Pécs: Dorzpod — Strassz, I Péhl. Várbíró, Borovácz Fekete, Görgényi, Csőre, Vincze, Kisutzky, I Weber (Mester). Edző: Dara Já- 1 Augusztus 20 tiszteletére nemzetközi kézilabda tornát rendez a Pécsi Bányász, az újhegyi kisstadionban.. A 19- én és 20-án délután sorra ke­rülő torna résztvevői: a Ka­towicéi Pogon (lengyel) és a Lokomotív Vinkovci (jugo­szláv) együtteseken kívül a Komlói Bányász és a rendező Pécsi Bányász csapatai lesz­nek. A mérkőzések mindkét nap 16.30-kor kezdődnek. A két külföldi együttes közül a lengyel csapat az első osz­tályban, míg a jugoszláv csa­pat a másodosztályban szere­pel. A Pécsi Bányász 20-ára kisorsolt bajnoki mérkőzését a Budapesti Spartacus ellen 27-én játsza. Nemzetközi sportesemény színhelye lesz alkotmány nap­ján délelőtt 11 órakor a Dózsa Tüzér utcai pályája is. A li­la-fehérek a jugoszláv Borovó csapatát fogadjak. A jugoszláv B. ligában szereplő együttes és a Dózsa között szoros ba­ráti kapcsolat alakult ki. A lila-fehérek a legjobb csapa­tukkal állnak ki a szerdai találkozóra. Országos versennyel szere­pelnek az alkotmány nap programján a tájékozódási fu­tók. A Herman Ottó emlék­versenyt a Pécsi-tó mellett a nagy természettudós szobrá­nak leleplezése alkalmával rendezik. A versenyzők au­gusztus 20-án reggel 5 óra­kor Pécsett ^ 48-as térnél ta­lálkoznak és külön autóbusz- szal utaznak ki a verseny színhelyére. Rajt Mecsekná- dasdnál lesz 6 órakor. Soroksár, 3500 néző. Vezet­te: Somlai (Nagy E., Tófalvy). Egyetértés: Varga L. — Sá­tori, Józsa, Sóvári — Galam­bos, Harangi — Karába, Ku- harszki, Mohácsik, Halápi, Királyhegyi. Edző: Rákóczi László. Komló: Erdősi — Csordás I. — Kótai, Bánfalvi, Makrai, Lazaridisz — Pa­taki, Korom — Bordács, Soly- mosi, Csordás II. Edző: Lan­tos Mihály. Góllövő: Solymosi (22. p), Mohácsik (25. p), Ha­lápi (54. p). Szögletarány: 4:2 (3:1) az Egyetértés javára. Azoknak lett igazuk, akik a Komlói Bányásznak nem adtak esélyt vasárnap az BKV Előre—Pécsi Bányász 3:2 (2:1) Budapest, Knopp I. u„ 700 néző. Vezette: Bacsó. BKV Előre: Rothermel — Matus, Reif, Csider, Bata, Egervári, Kalmár, Arató, Józsa, Burá­nyi, Kékesi. — Edző: Anda László. Pécsi Bányász: Bogyai — Bárány. Tallósi, Györkő II., Palkovics I. .Halasi, Palkovics TI.. Mérei, Bartal, Makiári (Koch, a szünetben), Bencsik. Edző: Kovács József. A mérkőzés első félideiében az Előre támadott többet. A pécsiek ritkábban veszélyez­tettek. de nem egyszer meg­zavarták a budapestiek védel­mét. A helyzetek kihasználása azonban nem sikerült a pé­csieknek. A vezetést a 40. percben Egervári révén sze­rezte meg az Előre. A pécsiek kiegyenlítő góljára nem sokat kellett várni. A 43. percben Bencsik szögletét az Előre ka­pusa kiejtette és a szemfüles Palkovics I. a hálóba továb­bította a labdát. 1:1. — Alig kezdtek és ismét a budapes­tiek jutottak vezetéshez. Kal­márt buktatták a 16-oson be­lül a pécsi védők, a büntetőt Józsa értékesítette. Az 59. percben Burányi fejese került a pécsi kapuba, 3:l-re ala­kult az eredmény az Előre ja­vára. A pécsiek tovább har­coltak és a 82. percben Koch 11-eséből szépítettek, 3:2. — Jók: Matus, Bata, Egervári, Kalmár, ill. Tallósi, Palkovics I. és Halasi. Egyetértés elleni mérkőzésen. Ám a találkozó 90 perce mást mutatott. Végig érezhető volt, hogy a kék-fehér gárda okult a múlt heti fejmosásból. A csapat olyan lelkesen küzdött, hogy szinte rá sem lehetett is­merni. Az odaadó játék azon­ban kevésnek bizonyult, 2:l-es vereséggel tért haza a gárda. Mindjárt leszögezhetjük: a kidolgozott helyzetek elkap- kodása volt a döntő a vere­ségnél. Ezúttal is mezőnyfö­lényben játszott a Bányász, mint egy héttel korábban a Dunaújvárossal szemben. A lehetőségek alapján akár mindkét pontot megszerez­hette volna a komlói csapat. A mérkőzés a komlóiak tá­madásával kezdődött. Soly­mosi kiugrott, de Varga — csakúgy, mint Újpesten is — bravúrosan védett. A másik oldalon Mohácsik veszélyes lövését Erdősi jó érzékkel há­rította. A sokat mozgó Bor­dács a 22. percben faképnél hagyta őrzőjét. Ügyesen begu­rított és a jókor érkező Solymosi biztosan lőtt a háló­ba, 1:0 a Komlói Bányász ja­vára. Ezután arra lehetett kö­vetkeztetni — a játék alap­ján —. hogy a Bányász to­vább növeli előnyét. De nem ez történt! A 25. percben egy gyors Egyetértés támadás fu­tott a pályán. Karába lab­dáját Halápi a felső lécre bombázta, s mielőtt a védők felocsúdtak volna. Mohácsik közelről a hálóba fejelt, 1:1. (Erdősi. Bánfalvi és Csordás I. is ludas a gólban). Negyedórán keresztül ki­egyensúlyozottá vált a küzde­lem. A csatárok egyik olda­lon sem tudtak megbirkózni a védőkkel. A második 45 percben is a Komló irányí­totta a játékot, az 54. percben mégis a vendéglátók szerez­tek újabb gólt Karába, Ku- harszki. Halápi adogatás vé­gén Halápi váratlanul lövésre szánta el magát és a labda a bal felső sarokban kötött ki, 2:1 az Egyetértés javára. El­keseredett támadásba lendült a Komló, s a fővárosi védők rendre csak szabálytalanság árán tudtak hárítani. A 65. percben Solymosi tisztára játszotta magát, már csak Vargával állt szemben de a lövés pillanatában Galambos mindkét lábát elkaszálta. — Somlai játékvezető jól látta az esetet, futott a kapu felé, bal kezével a 11-es pontra mutatott, de aztán a tüntető közönség hangorkánja mel­lett sípja néma maradt, vé­gül is továbbot intett. A kö­vetkező percekben is az Egyetértés védői és a komlói csatárok közötti párharc do­minált. Az utolsó 20 percben egykanuzott a Komló Csor­dás II.. Korom és Solymosi került gólhelyzetbe’, de egyi­kük sem talált be Varga ka­pujába. A vendéglátók egyet­len lefutása a 86. percben majdnem újabb gólt eredmé­nyezett. Frdősi azonban jó kifutás«?1 mentett. A mérkőzés végig nagy küzdelmet, kemény hrirmené- seket hozott, amelvből az Egyetértés játékosai a'anosan kivették részüket, n-úttal is a komlói csatárok •'i~’'e*l"nsé- oén múlott, ho"1 -- eevik legn’t- nhh rival1« tryözte 1c a Bányászt. Vízhányó Imre