Dunántúli Napló, 1969. április (26. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-01 / 75. szám

Aprils t. Dn ontnri 1 Au ellenfél két játékosát kiállították! Pécsi Bálivá'/, —FŐSPEÜ Szállítóit 3:2 (2:1) Pécsújliegy, 15C0 néző. V.: Nagy E. Pécs: Lukács — Kelemen, Tal- lósi, Györkő II. Halasi, Márton, Bartaü, Mérei, Palkó vies II., Koch, Bencsik. Edző: Kontha Károly. Szállítók: Szűcs — Pagella. Kán­tör, Kemerle, Bocsák, Alapi, Pol­gár, Kaszás, Keul, Magyarosi, (Matulai 58. perc), Márkus. Edző: Sárosi László. Bányász támadások vezették be a találkozót, de az elején inkább a pécsi kapu előtt adódott egy­két helyzet. A vezetést a 15. percben a tervszerűbben játszó vendégek szerezték meg, amikor Alapi távoli szabadrúgását Lu­kács kiöklözte ugyan, de a be­futó Kaszás közelről a jobb sa­rokba fejelt, 0:1. Csak három per- cet váratott magára az egyenlítő gól. Ben csili jobb oldalon elfu­tott. beadását Bartal közelről a bál* kapufának lőtte, a vissza­pattanó labdát a szemfüles pal- kovics n. közelről a bal sarokba rúgta, 1:1. Most már lendülete­sebb volt a Bányász. A 22. perc­ben Mártont szabálytalanul akasz­tották a 16-os vonal előtt. A fe­dezet remekül eltalált szabadrú­gása a kapu bal sarkába vágó­dott, 2:1. A gól után a vendégek „jóvoltából” ijesztően eldurvult a mérkőzés. A Szállítók egy-két já­tékosa kíméletlenül játszott, és ennek eredményeként a 38. perc­ben Keinerlei (ököllel gyomron ütötte Halasit), majd három perc múlva Keult (csúnyán betartó'- Méreiueli) kiállította a játékv zető. A második félidőben már iiJ mileg lehiggadtak a kedélyek, a Bányász több támadást vezetett, de sokáig nem tudta kihasználni kettős emberelőnyét. A 70. perc­ben Koch kapáslövése kipattant a kapusról és Ben esik egészen közelről a kapu közepébe emelt. a labdát. 3:1. A hazaiak maradtak támadásban, de játékuk nem volt eléggé meggyőző. Így azután nem Ids meglepetésre a vendégek ki­lenc emberrel a végén egy kiss; megszorították őket. A 85. perc­ben Kelemen a büntető terüle­ten elhúzta a balszélső Márka: lábát. A 11-est Kántor érvényesí­tette, 3:2. A mérkőzés nagy küzdelmet ho­zott és a vendégcsapat kellemet­len harcmodora miatt az első fél­időben több sportszerűtlen jele­net adódott. A Bányászokat di­cséri, hogy nem vették át ezt az elítélendő küzdőmodort és vég­eredményben helyzeteik ügyes ki­használásával igen értékes két pontot szereztek. Jók: Tallósi, Györkő, Márton, Bartal, illetve Pagella, Alapi és Márkus. Tóth Zoltán Sok hibával játszott a Komló, értékes pontot vesztett li oni ló—Egyetértés ösö ÖkSlvivág; Steinmetz- és P\Sk- »y őzelmek Kaposvárott Kaposváron három napon át folytak a területi felnőtt HE. osztályú egyéni bajnokságok küz­delmei. A legeredményesebben a Honvéd Steinmetz SE versenyzői szerepeltek, a PVSK és Bonyhád előtt megnyerték a pontversenyt. A Steinmetz SE versenyzői közül Fodor, Takács, Józsi és Kollár nyert bajnokságot, a PVSK ököl­vívók közül Csiszár, Szijjártó és Uobszai, Baranyi végzett az első helyen. Cszás: JÓ IDŐEREDMÉN YEK A FEDETT USZODAI BAJNOKSÁGON A hél végén a Pécsi Tanárkép z6 Főiskola medencéjében ren­dezték meg az évad első pécsi úszóversenyét, melyen a részt­vevők felkészülésükről tettek bi­zonyságot. Eredmények férfiak: 1M m mell: 1. Mátrai D 1:15.7. A csop. ICO m mell: 1. Sík D 1:18.0. Itt. B. esop. i00 m hát: L Ju­hász £. 1:14.8. Serdülő 100 gyors: 1. Tábori E. 1:15.0. Gyermek 100 m mell: 1. Horváth D. 1:51.2. •ijüSO m felnőtt gyorsváltó: 1. Érc­bányász 1:56.7. 4x50 m ifj. vegyes­váltó: 1. Dózsa 2:10.6. Nők: Fel­nőtt 100 m mell: 1. Bruck D-1:28.2. Ifj. A. csop. 100 m gyors: 1. Gereslcs É. 1:15.2. Ifj. B. csop. 100 m mel: 1. Várkonyl D. 1:28.2. Serdülő 100 m hát: 1—2. Szigeti és Kazal mindkettő Dózsa 1:36.1. Gyermek 100 m mell: 1. Tóth E. 1:44.6. 4x50 m ifj. gyorsváltó: 1. Ércbányász 1:14.5. Asztalitenisz: Ércbányász—Budapesti Aknamélyítők 14:11 NB I. férfi mérkőzés, tJJ" | mecsekaLja, műszaki klub. I Győztesek: Arató 4, Balázs, ! Koranics 3—3, ár. Horváth, | Szeider 2—2, illetve: Papp 5, Volentics 4, Seregély, Re­me». NB H. mérkőzések: Veszp­rémi Vegyész—PEAC 15:10, | íérfiak, Egyetemi tornacsar- j nők. Központi Sportiskola— jSásd 13:3, nők, Sásd. A BTC ! —Szombathely női találkozót későbbi időpontra halasztot- i ták. VB III. férfi mérkőzések: Pécsi Bányász—Nagykónyi 14:2, Szabolcs falu, Nagyka­nizsai Kinizsi—BTC 11:5, Nagykanizsa, Komlói Bányász —Dunaújváros 9:7. Dunaújvá­ros. 1. Ü. Dózsa—'Honvédi x 3:3 2. ETO—Vasas 1 3:0 3. Komló—Egyetértés x 0:0 i. Tatabánya—DVTR x 1:1 5. SRTC—Eger 2 0:1 6. Várpalota—SZEOL x 0:0 7. Békéscsaba—Előre x 0:0 8. Pécsi B.—Szállítók 1 3:2 9. Oroszlány—Spartacus x 2:2 10. EVTK—Nyíregyháza x 0:6 11. Volán—Borsod 1 1:0 12. Ikarus—Salg. KSE 1 2:0 13. Jászberény—Szol. MÁV x 1:1 14. Fűzfő—Pécsi írcb. 1 A Sportfogadási és ’Lottőigazga- tóság közli r a totó március 30-1, tizenharmadik fogadási hétre be­érkezett 1 ‘10.1 137 darab szelvény. A felosztásra kerülő összeg 2 282 802,73 Ft. A jutalom 233 644 forint. Az össznyeremény tehát 2 536 447,50 forint. Ezen a héten egy db 13 plusz 1 taíálatos szelvény akadt, a nye­reményösszeg 476 852 foriilt. A to­vábbi nyeremények: az 1 db 13 taíálatos szelvényre 273 936 forin­tot fizetnek. A 12 darab 12 talá- latos szelvényre 30 437 forintot fi­zetnek. A 202 darab 11-es 1803 fo­rintot, míg az 1964 darab 10 talá- latos szelvény egyenként 279 fo­rintot ér. Sakk: jfciítCBAN YASZ— VESZPRÉM 9.5:83 OB. U. sakkmérkőzés, Veszp­rém. Pécsi győztesek: Kió—. Be- reczky, Palcsó, András, dr. Sán­dor, dr. Mámmel, Szilárd, Glatt, döntetlenül végeztek: Krisztién. Kádár és Kocsis. Pécsi Bányász—kiaja 6:5 (1 iüg- gő) OB. n. esc. mérkőzés. Uj- meszes. Bányász szálló. — Pécsi győztesek: dr. Horváth, Reszler, Gerecs, Szüllősy, Havas, Szabó. Kovacsics játszmája döntetlen ál­lásban függőben maradt. Komló, 6000 néző. Vezette: Almási (Klemm. Hévízi). — Komló: Erdősi — Lazaridisz, ■úimonyi, Csordás I. — Bán­falvi, Makrai — Kékesi, Bor- dács, Merczel. Pataki, Sóly­most Edző: Lantos Mihály. Egyetértés: Varga I. — Szán­tai, Galambos, Józsa, Varga Gy. — Sóvári, Laczkó, Mo­hácsit. Kuharszki, Gór, Ha­rangi. Edző: Komorettó Béla. Csere: Solymosi helyett Kó- aj (a szünetben), Laczkó he­lyett Halápi. Kuharszki he­lyett Pál (mindkettő a 63. percben). Szögletarány: 5:2 (3:2) az Egyetértés javára. Komorettó Béla edző kitű­nő taktikát dolgozott ki. A szoros emberfogás nem ízlett a komlói csatároknak, csu­pán néhány igazi gólhelyzetet tudtak teremteni. A sok labdakezelési hiba miatt ezen a napon keveset (láttunk a futball szépségéből. 1 (Ez a megállapítás a fővárosi j gárdára is vonatkozik.) Egyet­len komlói játékos sem akadt, aki bátran vállalkozott volna betörésre, vagy átlövésre, a magasabb beívelt labdákat viszont az Egyetértés védel­me — az egykori komlói Jó- zsával az élen — rendre há­rította. (A mérkőzés előtt Jozsa mosolyogva mondta: — Ne­héz csata előtt állunk, egy pontra azonban úgy érzem jók vagyunk.) A gólnélküli döntetlen kap­csán még egy momentumot kell kiemelni: a vendégek a taktikai faultok egész sorét követték el, ami szintén a ha­zaiakat hozta hátrányba. Bár Almási játékvezető többször is jól alkalmazta az előnysza­bályt, mégis sikerült kizök­kenteni a bányászokat a len­dületből. összességében tárgyilagosan kell megállapítani: a kom­lóiak gyenge napot fogtak ki és főleg rajtuk múlott, hogy a kétszer 45 perc alatt nem esett gól és egy értékes pont­hoz juttatták a rivális tieket. Néhány kép a mérkőzésről: a 40. percben Merczel tisz­tára játszotta magát, a bal- összekötő helyén 14 méterről lövésre szánta el magát. A már elmozduló Varga mellett a jobb kapufa tövénél csú­szott ki a labda. Az 50. perc­ben Mohácslk a felezőtől fu­tott el, kicselezett két védőt is és a 16-os sarkáról jó lö­vést küldött a komlói kapu felé. Erdősi vetődve csípte e.' a jobb sarokba tartó labdát. A 70. percben Kékesi a jobl>- összekÖtő helyett ugrott ki, éles szögből küldött lövése az üresen hagyott kapu előtt gu­rult végig, a belsők lekéstek a labdáról. A komlói csapatból senkit sem lehet kiemelni. Az Egyet­értésből Józsa a mezőny leg­jobbjának bizonyult Mellette Galambos és Varja nyújtott jó teljesítményt. Vízhányó Imre Jól harcolt a Dózsa védelme Ferencváros—Pécsi Dózsa 2:0 (2:0} Népstadion. 10 000 néző. í Vezette: Vízhányó (Vadas J., Horváth L.) Ferencváros: Ta- ! kács — Novák, Páncsics, Szües . Havasi — Juhász, Rákosi — Szőke I.. Branikovics, Albert, j Katona. Edző: Lakat Károly ! dr. — Pécsi Dózsa: Rapp — , Hernádi. Móricz dr., Maurer, | Kincses I. — Rádi, Köves, I Tüske — Bérezési. Rónai, Máthé. Edző: Kovács Imre. Csere: Máthé helyett Dunai 'dr., a 63. percben. Góllövők: Novait 11-esből (17. perc), Al- íbert (43. perc). Szögletarány: 6:4 (3:1) a Ferencváros javá­ra. . _-Jái\ps.in és.Klárádon kívül ja Pgzsátx'u ezúttal. Dalia is I hiányzott. Kovács Imre edző csak a tartalékesapatban en­gedélyezett egy félidei játékot I Daka számára. A pécsiek a mérkőzés előtt I kiegyeztek volna a Ferencvá­ros 2:0 arányú győzelmében, de a végén bosszankodtak, hogy súlyos játékvezetői té- ! védés és egy eladott labda | eredményezte a két ferenc­városi gólt... A Ferencváros már a mér­kőzés elején beszorította a pécsieket, de Rapp biztosan fogta Rákosi fejesét. A 8. percben csúnyán megrúgták Rádi kézfejét, lejött a pályá­ról. és néhány perces ápolás után hősiesen végigjátszotta a mérkőzést. A 11. percben Szűcs messze a kapu fölé vágta Rap: öklözött labdáját. A 17. percben Vízhányó já­tékvezető jóvoltából vezetés­hez jutott a Ferencváros. Al­bert Branikovics elé fejelt, Maurer benyúlva elrúgta a labdát, és Branikovics el­esett. Először Albert mutatott a 11-es pontra, majd Vízhá­nyó is sípolt. A büntetőt No­vák a balra elmozduló Rapp mellett a kapu közepébe küldte, 1:0 a Ferencváros ja­vára. Ezután felélénkült a já- ! ték, de a jólszervezett pécsi védelem tartotta a ferencvá- j rosi csatárokat. A megszer­zett labdákat a pálya közepén még nyugodtan megjátszották a Dózsa játékosai, de a kapu j közelében a csatárok elerőt- jlenedtek. A 34. percben Máthé j veszélyeztetett, de sokáig tar- I tóttá a labdát és Páncsics szerelte. Bosszantó hibából szerzett újabb gólt a Ferenc­város. A 43. percben a pé­csiek térfelén Tüskétől a fel­futó Hernádi kérte a labdát, de ő Katonát szöktette, Ka­tona elfutott és beadását Al­bert magasan felugorva, 5 méterről biztosan fejelte a léc alá, 2:0 az FTC javára. Szünet után tovább tartott a Ferencváros nyomása, de csatársora nem tündökölt és a pécsi védők legtöbbször eredményesen avatkoztak köz­be. A 60. percben Braniko­vics közeli fejesét Rapp a fel­ső kapufa segítségével védte. Kosárlabds: 1 Cjabb vereségek az 1\B I-ben BKV Kiőre—Szigetvári Vörös Meteor 44:43 (22:22), női mérkő­zés. Szigetvár, v.: Pajor és dr. Nádai. Legjobb dobók: Laboroné | 19, Vargáné 12, illetve Hirth 14, j Hegedűs 8. Oroszlány—PVSK 87:63 (43:3 Z), férfi mérkőzés, Oroszlány, v.: Mer ez, Nagy F„ Legjobb dobóik: Tóth 23, Szabó 19, Hitetve Pál- völgyl 33, Erdősi 12. NB n. mérkőzések: PVSK— I Szekszárd 58:33, nők, Szekszárdi, Pécsi Tanárképző—Pécsi Postás ! 64:15. nők, PVSK-csarnok, Hon­véd Táncsics SE—PEAC 107:68, férfiak, Kaposvár, Pécsi Postás— Pécsi Tanárképző 57:38, férfiak, I PVSK-csamok. A Dózsa ellentámadásaiban nem volt elég tűz, Jánosi na­gyon hiányzott. Mindössze két eredménytelen szöglete', hoz­tak össze a lila-fehérek. A közönséget nem elégítette ki a játék. Dunai dr., aki Máthé helyére jött be, egy kis színt hózott a pécsiek játékába. Ezen a mérkőzésen első­sorban a Ferencváros maradi adós a jó játékkal, de ebbeit része volt a Dózsa jó takti­kai felkészítésének is. A pé­csi támadók túlságosan tisz­telték az egész sereg váloga­tott Játékossal felálló Ferenc­várost és futó gyorsaságban sem tudták feltenni a ver­senyt a ferencvárosi védők kel. A Dózsa védelme igen jó küzdött. A győztes csapatból Páncsics, Juhász Braniko­vics tűnt ki, a pécsiek leg­jobbjai: Rapp, dr. Móricz, Kincses Maurer, Köves és Dunai dr. vóltak. Szekeres Ambrus Teke: PÉCSI GAZMC—ÓZD 4:4 NB I. férfi mérkőzés. Pécs. Ba­ranyai Építők—Pécsi Bányász 6:2, NB rí. férfi mérkőzés. Pécsbá- nyatelep. Pécsi BTC—Bp. Beloi­annisz 6:2, KB II. férfi mérkő­zés, Pécs. Pécsi BTC—Szombathely Sí*. 5:S női mérkőzés, Szombathely. Labdarúgó NB L Rába ETO—Vasas 3.-0 (0:6), Győr 10 000 néző. Vezette: Biróozki (Müncz, Vincze dr.). Rába ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Kiss, Horváth B. — Nagy, So­mogyi — Stolcz, Varsányi, Kor­sós, Magyar. Edző: Mészáros Jó­zsef. — Vasas: Kenderest — Ba­kos, Vldáts, Mészöly, Ihász — Müller, Menczel, Nell. Molnár, Puskás, Farkas. Edző: Illovszky | Rudolf. Csere: Müller helyett Vá- i radi (63. percben). Góllövő: Var- , sányi (58. percben), Magyar (62. J és 75. percben). Szögletarány: 8:5 (7:3) az ETO javára. A győriek nagyszerűen játszót- \ tak. a Vasas védelme csak az j első félidőben tudta tartani a győri csatárokat. Jók: Korsós, Orbán. Somogyi, Varsányi ill. Mészöly, Menczel, Vidáts. Bp. Honvéd—Újpesti Dózsa 3:3 (3:1), Megyeri üt, 25 000 néző. Ve­zette: Szegedi Barna (Katona, Fáth). Újpesti Dózsa: Szentmihá- lyi — Káposzta, Solymosi. Nöskő, Bánkút! — Dunai m., Göröcs, Zámbó. — Fazekas. Bene, Dunai ti. Ed ő: Bárót! Lajos. Bp. Hon­véd: Bicskei — Kelemen. Ru- zsinszky, Vági, Tajti — Tussin- ser. Kocsis. Komora — Pusztai, kozma. Karakas. Edző: Preiner Kálmán. Gőllövő: Kozma (23. perc). Komora <24- perc). Bene (25. p.).Karakas (42. p.), Bene (51. p.), Göröcs (75. p.). Csere: Ko­csis helyett Tóth K. (a 83. perc- . ben.) ! Nem sok hiányzott a Bp. Hon­véd győ elméből. Az újpestiek ( csak 3 hajrában jöttek fel. Jók: Noskó. Binkuti, Duna) DX. ül Kozma. Komora. Karakas. Tatabánya—Diósgyőr 1:1 (1:0), Tatab-uiva. 5000 néző. Vezette: Radó "•>.",s camiai). Tatabánya: I Hoth..........I — Lévai. Kovács I.. | Laczkó. Juhos - Horváth. Arany | Sántha, Csernai, Hernádi. La- Bzkl. Edző: Szűcs György. — Diósgyőr: Tamás — Tőrök, Km, Salamon, Sáfrány — Gál, Hajas, Várkonyl — Vass, Haffner, SÜco- ra. Edző: Tátrai Sándor. Csere: Sikora helyett Ruttkal (82. perc). Gőllövő: Ladinszki (8. perc), Haf­ner (51. perc). Szögletarány: 6:4 (5:2) a Tatabánya javára. Kiállít­va: Salamon (61. pere.) A második félidőben Salamon kiállítása miatt a diósgyőriek tíz emberrel játszottak, de ekkor sem tudott a Tatabánya felülkereked­ni. Jók: Lévai, Kovács, Ladinsz­ki. illetve Tamás, Várkonyl, Vass. Eger—Salgótarján 1:0 (0:0) Sal­gótarján, 6000 néző. Vezette: Bir- csák (Losonczi, Szlávik). Eger: Landi — Kárpáti, lass, Winkler, Salcza — Bérén, Szűcs, Kovács Gy. — Tóth, Lakinger, Rajna Edző: Szusza Ferenc. Salgótarján: Magyar — Ferencz, Baranyai Kmetty, Horváth F. — Szalai Répás, Zöldi — Kriskó, Szőlős! Básti. Edző: Marosvári Béla. Cse­re: a 74. percben Rajnai helyett Fallszek. Góllövő: 78. percben La­kinger. Szögletarány: is U (4:1) Salgótarján javára. A mérkőzés nagyrészében a sal­gótarjániak kezdeményeztek, az egriek ügyesen kihasználták a ha­zai védelem megingását. Jók: Kiss, Lakínger, Landi, ill. Répás, Zöldi, Básti. az nb i. Állasa 1. Ujp. Dózsa 5 4 1 — 14:4 9 2. Ferencváros 5 4 1 ■— 15:5 9 3. Rába ETO 5 3 1 1 J4:3 7 4. Vasas 5 3 1 1 13:5 7 5. Bp. Honvéd 5 2 2 1 8:6 6 Egri Dózsa 5 2 2 1 4:3 6 MTK 5 2 2 1 4:3 6 8. Diósgyőr 5 2 1 2 5:6 5 9. Pécsi Dózsa 5 2 1 2 3:4 5 10. Csepel 5 2 — 3 5:6 4 11. Salgótarján 5 2 — 3 3:4 4 12. Komló 5 1 2 2 2:4 4 13. Szombathely 5 1 2 2 4:9 4 14. Dunaújváros 5 1 — 4 4:12 2 15. Tatabánya 5 — 1 4 2:13 1 16. Egyetértés 5 — 4 !i4 J Mérkőzésről Labdarúgó NB L B Székesfehérvári MÁV—ózdi Ko­hász 1:0, Ganz-MA VÁG—Kecske­méti Dózsa 0:0, Szolnoki MTE— Miskolci Vasutas 6:1, Békéscsabai Előre—BKV Előre 0:0, Várpalotai Bányász—Szegedi EOL 0:0, Zala­egerszegi TE—Nagybátonyi Bá­nyász 4:0, Oroszlányi Bányász— Bp. Spartacus 2:2. AZ NB I. B. ALLASA 1. Kecskemét 5 3 2 _ 5:1 8 2 . Videoton 5 4 — 1 11:6 8 3. ZTE 5 3 1 1 12:5 7 4. P. Bányász 5 3 1 1 5:5 7 5. Szóin. MTE 5 2 2 1 9:4 6 6. SZEOL 5 2 2 1 6:3 6 7. Bp. Spartacus 5 2 2 1 7:4 6 8. Oroszlány 5 2 2 1 7:5 6 9. Szállítók 5 2 1 2 7:6 5 10. MA VÁG 5 1 3 1 3:3 5 BKV Előre 5' 1 3 1 3:3 5 12. Várpalota 5 2 1 2 4:6 5 13. Békéscsaba 5 2 1 2 3:5 5 14. ózd 5 o — 3 7:6 4 15. MVSC 5 1 1 3 5:1« 3 IC. Szf. MÁV 5 1 1 3 4:9 3 17. Gy. Dózsa 5 — 1 4 1:8 1 18. Nagybátony 5 5 íni Labdarúgó NB II. Pécsi VSK—Almásfüzitő Tim­föld 1:1 (0:0)', Pécs. 500 néző. — Vezette: Molnár P. PVSK: Ábra­hám — Nagy J., Hollóvári, Soós, Hámori, Pecze, Balázs I., Mihály (Kiss), Gáspár. Vessző, Bándl. — Edző: Horváth László. Almásfüzi­tő: Siklósi — Papp, Simon. Nagy M., Pauiik, Tóth S.. Rakó, Stinglí, Nagy Gy., Lázár, Tóth B. Edző: Rozs János. A PVSK-nak nem ízlett 9. vendégcsapat tömör és mérkőzésre kemény védekezése. A vasutas csatárok nem tudtak megbirkóz­ni az almásfüzítői védelemmel. — Góllövők: Pecze li-esből, ill. Lá­zár. Jók: Nagy, Pecze, Balázs I., illetve Siklósi. Simon és Tóth. Fűzfői AK—Pécsi Ércbányász 2:0 (l:0). Fűzfő. 2000 néző. Ve­zette: Kristóf. Fűzfő: Horváth — Somogyi, László L., Balatoni, Ba­jor, Őri, Zaharovits (Szalai), Cson­tos, Saller. Megyeri, László EC. Edző: Boros József. Ércbányász: Zengői — Bendes, Csőre, Gyür­ke, Borovácz, Kovács, Görgényi, Vincze, Mester (B’ekeie), Bódi, Lieber. Edző: Dara János. Az Ércbányász SC védelméből a két hátvéd igen sokat hibázott, de & csatárok sem tettek ki magukért, erőtlenül, szétesően játszottak. — Jók: őri, Megyeri László n. Hor^ váth, Somogyi illetve Kovács, Vincze és Lieber. Bauxitbányász—Veszprémi Ve­gyész 2:1, Pápai Textiles—Szek­szárdi Dózsa 1:0, Máza-Szászvári Bányász—Savária Cipőgyár 1:0, Kaposvári Kinizsi—Olaj bányász SE 1:1, MA V-DAC—Dorogi Bá­nyász 1:1, Táncsics SE—Siófok 1:1. AZ NB n. ALLASA-1. Táncsics SE t 2 1 __ 7 :1 5 2. MA V-DAC 3 1 2 — 4:2 4 Fűzfői AK 3 1 2 — 4:2 4 4. PVSK 3 1 2-z_ 5:3 4 D. Nagykanizsa 3 1 í 1 3:2 3 6. Almásfüzitő 3 1 1 1 5:4 3 7. Szekszárd 3 1 1 1 3:3 3 Savaria 3 1 1 1 3:3 3 Dorog 3 1 1 1 4:4 3 10. Pécsi Éreb. 3 1 1 1 3:4 3 11. Pápa 3 1 1 1 1:2 3 12. Siófok 3 — 2 1 2:3 2 lú. Veszprém 3 1 —, 2 2:4 2 M. -SZo SZ V b.1 3 1 — 2 2:4 2 15. Baukitb. a 1 — *) 3:6 2 16. Kaposv- K 3 — t 1 2:8 a, Labdarúgó NB HL Dombóvári Szövetkezeti SE—Ba­jai Vasas 2:0 (2:0), Dombóvár, v.: Kozma, Barcsi SK—Dunaújvárosi Papír 2:0 (0:0), Barcs, v.: Bar­tók. Sárbogárdi Volán SC—Hon­véd Steinmetz SE 0:0, Sárbogárd, v.: Kleiber, Pécsi Volán SC—Ka­posvári Vasas MTE 3:1 (1:0), Ka­posvár, v.: Miczi, Pécsi BTC— Pécsi Porcelángyár 2:1 (2:1), Por­celángyár! pálya, v.: Sümegi, Dombóvári VSE—Lábod 3:0 (2:0), Lábod, v.: Kassai, PEAC—Nagy- mányok 3:0 (2:0), Ifjúsági stadion, v.: Szeretz, Bonyhád—Mohácsi TSZTE 2:0 (1:0), Bonyhád, v.: Ihos. AZ NB ÜT. .ÁLLASA: 1. Pécsi BTC 3 3 , — 6:2 6 2. Bonyhád 3 2 1 — 4:0 5 3. Barcs 3 2 1 — 3:0 5 4. D. Szöv. SE 3 1 2 — 3:1 4 5.—7. Dunaújváros 3 2 — X 4:2 4 5.—7. Steinm. SE 3 1 2 — 2:1 4 5.-7. P. Volán SC 3 2 — 1 4 2 4 8. Dombóvári VSE 3 2 — 1 4:3 4 9. P. Porcelángyár 3 1 1 1 3:3 3 10. PEAC S 1 — 2 3:3 2 11. Nagymányok 3 1 — 2 3:5 •> 12.—13. Moh. TSZTE 3 — 2 1 1:3 2 12.—13. Sárbogárd 3 —■ 2 1 1:3 2 14. Baja • 3 — 1 2 1:4 1 15.—16. Lábod 3 — — 3 1:6 — 15.—16. Kap. Vasas 3 S 1:6 Megyei bajnokság jf>. Helyiipafi—P. Vasas 2:« (0:0), Pócsbányatelep Mágocs—P. Kes2>~ tyűgyár 4:1 (2:0), PVSK edzőpá­lya, Beremend—Szigetvári ZMSE 0:0, Beremend, Bóly—P. Postás 1:1 (1:0), PVSK edzőpálya, Siklós —Véménd 4:0 (2:0), Siklós, P. Ki­nizsi—István-aknai Bányász 3:1 (1:1), Vasas X. Bányatelep. P. Gázmű—Vasas n. Bányász 1:1 r0:0> Ko&szmű pálya, P. Dinamó —Szederkény : .0 ci:ü), Sz=de5> kény. .V Aül'J i Ilüj.Vu ÁLLASA: 1. P. Kinizsi 3 3 — 7:2 6 2. Mágocs 3 3 r~ — 9:3 6 3. P. Helyiipari 3 2 J. — 4:1 5 4. P. Dinamó 3 2 1 — 3:1 5 5. Siklós 3 2 — 1 5:1 4 6. István-aknai B. 3 2 — •1 4:4 •a 7. Vasas II. B. 3 1 1 1 G:4 2 8.-9. Bóly 3 1 l r 2:2 3 8.—9. P. Postás 3 1 .1 í 4:4 3 10. P. Kesztyűgyár 3 1 — 2 6:5 11. Véménd 3 1 ■— 2 2:5 12. Beremend 2 — 2 1 5:2 5 13. P. Gázmű s — 1 2 2:5 14. Szig. ZMSE 3 — 1 2 0:2 15. P. Vasas 3---; 1­2 6:7 * 16. Szederkény 3 — — 3 1:7 — NB. I. tartalék bajnokság Komlói Bányász—Egyetértés 3:, (1:0), Komló. 1000 néző. Vezette: Sabac. Komló: Buus — Szalai, Ficzkó, Gücsei, Sós, Stier, Kor­ner, Garai, Takács, Korom Csor­dás n. Egyetértés: Kiss — Ko­morettó, Aspirúny, Sátor' ‘éber, Németh. Karába, Vasas, "eher, ülés, Királyhegyi. Góllövök: Ko­rom (2), Garai, illetve Fen-• Kor­ner és Sátori kiállítva. Jók: ':uu8, Stier, Garai, Korom, illetve Kiss, Géber. Karába, Vasas. FTC—Pécsi Dózsa 4:0 (2:0), tj|- lői út, 200 néző. Vezette: Poes’- FTC: Kerekes (László dr.) — Hor­váth A., Bálint, Megyeri. Megye si, Vajda, Végvüigyi, (Papp T.). Szőke Ti., Tátrai, Réti, Soós. Pécs: Kollár (Bimbó) — Hajdú, Somogy - vári. Kincses II.. Kovács, Kon rád ITL, Köcsíe. Lutz, Daka (Rózsa­hegyi). Zombori, Tóth. Qóilövők: Tátrai (2). Szőke II.. Megyesi. Jók: Megyesi. Vajda, ^~'ke II., Tátrai, illetve Kincses U. Bp. Honvéd—r : :l. Sal­gótarján—Eger 0:u, Tatabánya— Diósgyőr 0:0, Dunaújváros—Cse- pe’ 6:2 MTK—Szombathely i&. 1 %