Dunántúli Napló, 1969. április (26. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-09 / 79. szám

l«í április 9. t*tj onttm napio 7 Gyenge napol foglalt Ki a pécsi csatárok Pécsi Bányász—Oroszlány 0:0 Pécsújhegy, 2000 néző, ve­zette Tapolczai. Pécs: Lu­kács — Kelemen, Tallósi, Györkő II. — Palkovics I., Márton, — Makiári, Palkovics II., Mérei, Halasi, Bencsik. Edző: Kontha Károly. Orosz­lány: Fekete — Milchram, Frikker, Köteles (Nagy 51. percben) — Kovács, Máté — Csinos, Papp, Cservenka, Sál­iéi, Egyed. Edző: Galgóczi Ottó. A mérkőzés elején a pécsi csapat többször eljutott az el­lenfél kapuja elé, de azt nem tudta bevenni. Előbb Falko- yics I. ravasz pattogós lövé­sét. és Makiári váratlan éles labdáját tette ártalmatlanná a kapus, majd Márton kétszer is távoli lövéssel kísérletezett. Később is a hazai együttes játszott fölényben, de fel­tűnt a vendégek átgondolt, szervezett játéka, amely első­sorban saját kapujuktól igye­kezett távoltartani a pécsi csatárokat. így is 4—5 alka­: lommal az oroszlányi kapus- I nak akadt dolga. A 28. perc­ben például Makiári lövését I védte remekül, a 36. percben már a kapuson is túljutott a I labda, de a hórihorgas Frik­ker a vonal elől felszabadí- | lőtt. Fordulás után változat- j lanul a pécsiek kezdeményez­tek többet, támadásaik ereje azonban erősen lelankadt, így már veszélyt sem igen jelen­tett. Ezzel szemben Lukácsnak akadt két komolyabb védeni- valója. Szembetűnő volt, hogy ezen a mérkőzésen nem volt sen­ki, aki a Pécsi Bányász tá­madóit megfelelően összefog­ta és irányította volna. Ezért volt elsősorban gólképtelen a gárda és nem sikerűit a csa­patnak az eddigi kitűnő si­kersorozat folytatása. Az el­lenfél ugyanis rászolgált az egyik pontra. Jók: Tallósi, Márton, illetve Fekete, Frik­ker és Sallói. Tóth Zoltán játszott a Dózsa Pécsi Dózsa—Rába E'IO 2:1 (1:1) I ö I o Még gólok nélkül is tetszett a közönségnek Pécsi Dózsa—Bácskapalánka 2:1 (1:1) 1. Vasas—MTK 2 2:3 2. Kecskemét—Bp. Spart. 1 3:0 3. MVSC—Ganz-MAVAG 1 1:0 4. Özd—Várpalota 2 0:2 5. Nagybátony—Békéscsaba 1 2:0 6. Kiskun!'.—Budafok X 2:2 7. Almásfüzitő—Savaria 1 2:0 8. Siófok—Nagykanizsa 1 3:0 9. Verona—Fiorentina X 2:2 10. Inter—Torino X 2:2 11. Cagliari—Milan. 1 3:1 12. Bologna—Róma X 0:0 13. Ataianta—Palermo X 2:2 + 1 14. Lanerossi—Varese I 1* A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság tájékoztatása szerint az április 6-i 14. fogadási héten a beérkezett szelvények között egy darab 13 plusz 1-es akadt, amely­nek nyereménye, a jutalommal együtt 639 285 forint. 49 darab 12 találatos szelvényre ; egyenként 6347 forintot fizetnek ki. A 992 darab 11-esre egyenként 314 forintot. 10 305 darab 10 ta- lálatos szelvény akadt, ezekre s nyertesek egyenként 45 forintoi kapnak. Az eredmények tájékoztató jel gűek. Pécs. 3000 néző. Vezette: Somlai (Neubei dr., Rado). — Pécs: Rapp — Hernádi, Mó- ritz dr., Maurer, Kincses I., — Tüske, Konrád I. — Bér­ezési, Rónai, Dunai dr., Da~ ka. Edző: Kovács Imre. Rába ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Kiss, Horváth — Nagy, Somogyi — Stolcz, Varsányi, Korsós. Magyar. Edző: Mészáros József. Cse­re: Rónai helyett Máté a szü­netben, Tüske helyett Köves a 68. percben. Magyar he­lyett Máté a 80. percben. — Góllövő: Dunai dr (6. perc), Korsós (22. perc), Máthé (72. perc). Szögletarány: 5:2 (2:1) az ETO javára. A találkozó előtt Kovács Imre, a pécsi csapat edzője bizakodva beszélt. Nagyra ér­tékelte a győriek a Bp. Va­sas ellen aratott imponáló győzelmét, de nem titkolta, a hazai pályán győzelmet vár játékosaitól, mert véleménye szerint a Rába ETO vidéken nem legyőzhetetlen. Nos. az edzőnek lett igaza. A Dózsa értékes győzelmet ! aratott. Régen játszott ilyen | jól a pécsi csapat, mint a Rá- : ba ETO elleni találkozón. A 1 mérkőzés nagy iramban kez- , dődött, s igen változatos, ér- j dekes játékot hozott. A szín- j vonal is kielégítette az érdek- j lődőket. A pécsi csapat már a 6. percben vezetéshez ju- ! tott. Hernádi szabadrúgását Daka szerezte meg, labdáját dr. Dunai közvetlen közelről a győriek vetődő kapusa alatt a kapu bal sarkába lőtte, 1:0 a Dózsa javára. A pécsiek tovább rohamoz­tak. A 19. percben a veszé­lyes helyzetek egész sora ala­kult ki a győriek kapuja előtt, végül is azonban az ETO védőknek sikerült tisztázniuk. A vendégek is feljöttek. A 22. percben Varsányi—Ma­gyar—Korsós volt a labda út­ja, Korsós Magyarhoz ját­szott, a szélső labdájára Kor­sós jól érkezett és a pécsi vé­dők között a hálóba lőtte a labdát, 1:1. Nem csökkent az iram. Egy perc múlva Rónai ismét megszerezhette volna a I Dózsának a vezetést, de köz­i vétlenül a kapu torkában hi­bázott. A 40. percben Dunai | dr. előtt kínálkozott góllövési j alkalom, de lövését dr. Tóth szögletre tolta. Szünet után egy ideig a győriek kezdeményeztek va­lamivel többet. A pécsi vé­delem azonban jól működött. A győztes gól a 72. percben ! esett. Bérezési labdáját Köves ügyesen Máthéhoz továbbítot­ta és a fiatal játékos nagy lö­vést küldött a hálóba. 2:1 a Dózsa javára. A győriek még mindig nem adták fel a küz­delmet, hevesen támadtak, de a pécsi védelem kitűnően mű­ködött: A Pécsi Dózsa jó formában értékes két pontot szerzett, 1 Különösen a pécsiek védelme J játszott kitűnően, a győriek­nél inkább a csatárok jeles» I kedtek. A pécsi támadói; jói kihasználták a győri vedelem I megingásait. Jók: Rapp dr. | Móritz, Kincses. Dunai dr., ill. dr. Tóth, Horváth, Kor­Jobb volt a Honvéd Bp. Honvéd—Komlói Bányász 3:0 (2:0) Tüzér utcai pálya, 1500 né­ző, vezette: Hámori. Dózsa: Rapp — Hernádi, Móritz dr., Maurer, Kincses — Köves, Konrád — Bérezési (Máthé), Rónai, Dunai dr., Daka. A két csapat meglepően jóira­mú mérkőzést vívott egymás­sal és a szurkolók az első félidőben többször is tapssal jutalmazták a 22 játékos igyekezetét. A Dózsa többet támadott ellenfelénél, de a jugoszlávok keményen (és végig igen sportszerűen!) vé­dekeztek. Hozzá tartozik a -mérkőzés' krónikájához, hogy 1:1 állásnál a vendégcsapat büntetőt hibázott, mert Kol­lár kivédte a 11-est. A pécsiek két gólját Dunai dr. és Máthé szerezte, tehát Ugyanazok, akik a pénteki bajnoki mér­kőzésen eredményesek vol­tak az ETO ellen. Különösen Máthé gólja volt szemre is mutatós. Három remek csel után lőtt a kapus mellett a hálóba a fiatal csatár. A pé­csi vezetők szerint ez a mér­kőzés is igazolta, hogy csa­patjátékban feljövőben van a Kerékpár: Hirt a junior rövidtávú bajnok Az országos rövidtávú ke­rékpáros bajnokságon rajthoz álltak a Pécsi Spartacus ver­senyzői is. A pécsi kerékpáro­sok jól küzdöttek és a leg­jobb magyar versenyzők kö­zött sem vallottak szégyent. Az országos felnőtt rövidtávú (100 kilométer) kerékpáros bajnokságban 5. Rajnai, Pécsi Spartacus. A győzelmet a miskolci Gera szerezte meg. Az országos junior rövidtávú (100 kilométer) bajnokságot Hirt István, a Pécsi Sparta­cus versenyzője nyerte, 3. Horváth Pécsi Spartacus. Az ifjúságiak versenyében Mé­száros, Pécsi Spartacus 2. volt. j Az Újpesti Dózsa felszabadít- | lási emlékversenyén a 100 ki­lométeres nemzetközi ver­senyben Rajnai 7. helyen vég­zett Kispest, 6000 néző. Vezette: Fusztai (Csemefalvi, Nagy E.) Bp. Honvéd: Bicskei — Kele­men, Ruzsinszki, Vági, Tajti — Tussinger, Komora — Fusz­tai, Kocsis, Kozma, Karakas. Edző: Preiner Kálmán. — Komló: Erdősi — Lazaridisz, Zimonyi, Makrai, Csordás — Bánfalvi, Pataki, Földi — Bordács, Merczel, Solymosi. Edző: Lantos Mihály. Gsere: Merczel helyett Kékesi a szü­netben, Karakas helyett Tóth K., Tussinger helyett Szur- gent, Földi helyett Korom (mindhárom a 64. percben). Góllövő: Kozma (31. perc), Pusztai (42. perc), Kocsis (80. perc).. Szögletarány: 6:5 (6:1) a Honvéd javára. A várakozásnak megfele­lően végződött a Bp. Honvéd Kosárlabda: Befejeződtek a középiskolás kosárlabdába jnokságok budapesti döntői. A Szigetvári Zrínyi Mik­lós Gimnázium női együttese a harmadik helyen végzett. A szi­getvári csapat eredményei: Bp. Vörösmarty Gimn.—Szigetvár 44:43. Szigetvár—Eger 36:35, Kecs­kemét—Szigetvár 57:37. Kézilabda: Komló Kupa mérkőzések: A férfi csoportban a Pécsi Dózsa együttese szerezte meg az első­séget, további sorrend: Komlói Bányász, Pécsi Ércbányász, Hon­véd Táncsics SE. Női végered­mény: 1. Pécsi Vörös Meteor, 2. Szekszárd, 3. Komlói Bányász, 4. Pécsi Vörös Meteor B. —Komlói Bányász mérkőzés. Sokan persze arra számítot­tak, hogy a Megyeri úton három gólt elért, formába lendült „szegedi csatárok” a kék-fehér gárda ellen ontják majd a gólokat. Preiner Kál­mán edző nem is titkolta, amikor kifejezésre juttatta, hogy gólarány-javításra ké­szülnek. Különben feledtetni akarták az MTK elleni 0:0-at. A Bányász együttes sokáig ellenállt a kispesti rohamok­nak. Félóra elteltével még érintetlen maradt Erdősi há­lója. Aztán a 31. percben egy vitatható góllal (többen úgy látták, hogy leshelyzet előzte meg a gólt) Kozma vezetéshez juttatta a Honvédet. 1:0. (Appelshoffer Géza. a Kom­lói Bányász népszerű vezetője mondotta: — Ha ebben az időszakban a jól játszó ha­zaiak csatársora nem lő gólt, bizonyára minden másként történik. A piros-fehéreknél ugyanis egyre idegesebb lett a hangulat, a vezető gól viszont megnyugtatta őket és tovább­ra is nagy erővel rohamoz­tak.) A 42. percben Pusztai ré­vén újabb gólt értek el a fő­városiak, és 2:0-val fordultak a küzdőfelek. Szünet utón már jobb tel­jesítményt nyújtott a Bá­nyász. A kék-fehérek csatár­sora azonban ekkor sem tu­dott megbirkózni a Honvéd kemény védelmével. Nem így a vendéglátók támadósora: a harmadik szegedi csatár, a re­mek formában lévő Kocsis növelte a kispestiek előnyét, 3:0. összességében reális ered­mény született! A mai Hon­véd ennyivel jobb Találó volt az a megjegyzés, hogy a csikócsatársorral rendelkező, rendkívül gyors Honvéd na­gyon sok csapatnak megke­seríti a sorsát. Ha ezt néz­zük, a komlóiak nem keltet­tek csalódást, különösen a második félidőben, amikor ügyesen szűrték meg a ven­déglátók támadásait. A Komlói Bányász szerdán, vagyis ma délután Kapos­váron tart kétkapust játékot, a Táncsics SE lesz az ellen­fél. Vízhányó Imre Labdarúgó NB L Üjpesti Dózsa—Szombathelyi Ha­ladás 4:1 (2:0). Szombathely, 10 000 néző. Vezette: Bállá Gy.t Kovács B., Vadas J. Üjpesti Dózsa: Szent- mihályi — Noskó, Solymosi, Bán- kuti. Dunai III. — Göröcs, Zámbó — Fazekas. Bene, Dunai n., Nagy L. Edző: Baróti Lajos. Sz. Hala­dás: Szarka — Szőke, Pék, Szán­tai. Horváth — Németh, Halmos! — Szabó S., Iszak I., Rátkai, Gangl. Edző: Albert József. Gól­lövők: Nagy L. (41. p.), Dunai n. (43. p.), Dunai II. (61. p.), Dunai II. :<68. p.), Rátkai (73. p.). Szög- Létarány: 10:5 (3:1) az Sz. Haladás javára. A mezőnyben a szombat- helyiek felvették a versenyt az Új pestiekkel, a kapu előtt azon­ban Dunai H. mesterhármasa döntött. Jók: Szentmihályi, Nos- kő, Solymosi, Dunai II., illetve Szarka, Halmosi. Németh. Diósgyőr—Ferencváros 0:0. Diós­győr, 30 000 néző. Vezette: Ems- berger (Schopp, Závodszki). Diós­győr: Tamás — Salamon — Tö­rök, Gál, Hajas, Sáfrány — Rutt- kai, Várkonyi — Vass, Haffner, Sikora. Edző: Tátrai Sándor. Fe­rencváros: Takács — Novák, Pán- csies, Meggy esi — Juhász, Szűcs — Szőke, Branikovits, Albert, Rákosi, Katona. Edző: Lakat Ká­roly. Csere: Branikovits helyett Németh M. a 65. percben. Szöglet­arány: 8:7 (4:2) a Ferencváros ja­vára. A diósgyőriek közelebb áll­tak a győzelemhez. Jók: Sala­mon. Sáfrány, Haffner. illetve Páncsics, Meggyesi, Juhász. Csepel—Egyetértés 1:0 (0:0). So­roksár, 5000 néző. Vezette: Mar­ton (Bacsó. Szávó)'. Csepel: Fatér — Vellai. Molnár. Kandi, Hunya­di — RottehbiUer, Losonczi — Csordás, Kelemen, Kalmár, Major. Edző: Keszthelyi Mihály. Egyet­értés: Varga L. — Mátrai. Józsa, Szántai. Varga Gy. — Galambos, Mohácsik — Gór. Sátori. Harangi, Halápi. Edző: Komorettó Béla. Csere: Halápi helyett Karába (55. perc). Major helyett Gondár (75. perc). Harangi helyett Németh L. <83, perc). Góllövő: Kalmár (88. j perc). Szögietarány: T:í (4:1) az ) Egyetértés javára. A helyzetek alapján a csepeliek nagyobb arányban is nyerhettek volna. Az Egyetértés csatársora nem sokat I mutatott. Jók: Kalmár, Fatér, Lo- I sonczi, illetve Mátrai, Józsa, Szán- I tai. I Salgótarján—Tatabánya 1:0 (0:0). Salgótarján, 400 néző. Vezette: Szkokén (Czirják és Orosz). Sal­gótarján: Magyar — Baranyai, Ferencz, Kmetty. Gaiger — Hor­váth F., Répás — Kriskó, Szalai, Zöldi, Básti. Edző: Marosvári Bé­la: Tatabánya: Rothermel — Lé­vai. Kovács I., Laczkó, Juhos — Horváth, Kovács II. — Szabó, Csemai, Monostori, Ladinszki. Edző: Szűcs György. Csere: Ju­hos helyett a 21. percben Her­nádi. Básti helyett az 55. percben Szöliősi, Gaiger helyett a 76. perc­ben Kajdi. Góllövő: Horváth F. (73. perc). Szögletarány: 15:1 (10:0) a Salgótarján javára. A két bá­nyász csapat mérkőzésén a sal­gótarjániak támadtak többet, a tatabányaiak jól védekeztek. Jók: Horváth, Zöldi, Magyar, illetve Rothermel, Horváth, Szabó. Eger—Dunaújváros 2:0 (1:0). Eger. 10 000 néző. Vezette: Szilvási (Bal- ! la B., Vízhányó). Egri Dózsa: I Landi — Kárpáti. Kiss, Salcza, ! Winkler — Kovács F., Berán, j Szűcs — Tóth M., Rajna. Lakin­ger. Edző: Szusza Ferenc. Duna­újvárosi Kohász: Aczé] — Ajtony, : Somogyi, Oláh, Ruppert — Tatár, Nagy B., Kovács — Csörgő, Vég-h, Takács. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Ajtony helyett Csepecz (30. perc), Somogyi helyett Simon (65. perc), Rajna helyett Faliszek (76. perc). Góllövők: Lakinger (12. perc). Tóth M. (78. perc). Szöglet­arány: 12:6 (3:5) az Eger javára. Kiállítva: Kovács (Dunaújváros, a 45. percben). Az Egri Dózsa a II. félidőben kerekedett felül a 10 emberrel játszó Dunaújvárossal szemben. Jók: Kiss. Berán. La­kinger, illetve Aczél, Nagy B., Somogyi. MTK—Vasas 3:2 (2:2). Fáy u. 15 000 néző. Vezette: Petri (Hévízi. Wottava). MTK: Hajdú — Oborzil, Dunai, Salánki, Csetényi — Sár­közi, Kiss, Szucsányi — Török, Mérkőzésről mérkőzésre j Takács, Szuromi. Edző: Kovács Ferenc. Vasas: Mészáros — Ba- 1 kos. vidáts. Somogy vári, Ihász — ' Müller, Nell, Fister — Molnár, j Radics, Puskás. Edző: Illovszky i Rudolf. Góllövők: Takács (6. perc­ben), Hajdú (öngól 8. percben), Nell (ll-esből. 17. percben), Ta- ! kács (40. percben), Takács (48. í percben). Csere: Nell helyett Tóth B., (55. percben), Kiss helyett ; Mártha (70. perc). Török helyett 1 Strasszer (75. percben). Szöglet­arány: 8:7 (4:6) a Vasas javára. A nagy lelkesedéssel küzdő MTK [ értékes győzelmet aratott. Jók: j Sárközi. Takács, Szucsányi, illetve 1 ! Müller, Fister és Nell. NB i. Állása nb i. B Állasa 1. Kecskemét 2. Videoton 3. SZEOL 4. ZTE 5. Pécsi Bányász 6. Oroszlány 7. BKV Előre 8. Várpalota 9. F. Szállítók 10. Bp. Spartacus Szóin. MTE 12. MÁVAG 13. Miskolc 14. Békéscsaba 15. Ózd 16. Székesfehérvár 17. Nagybátony 18. GyőTi Dózsa 4 2 — 8:1 10 5—1 16:6 10 1 9:3 8 1 12:5 5:5 7:5 4:3 5:6 7:6 6 2 2 2 7:7 6 2 2 2 9:9 1 3 2 1 2 1 2 — 1 1 3:4 5 6:10 5 3:7 5 7:8 4 4:10 3. 1—5 3:11 2 6—15 1:11 1 1. Ü. Dózsa 6 5 1 — 18:5 n 2. Ferencváros 6 4 2 — 15:5 10 3. Eger 6 3 2 1 6:3 8 \ 4. Bp. Honvéd 6 3 2 1 11:6 8 5. MTK 6 3 2 1 7:5 8 6. Rába ETO 6 3 1 2 15:5 7 | 7. Vasas 6 3 1 2 15:8 7 j 8. Pécsi Dózsa 6 3 1 2 5:5 7 9. Csepel 6 3 — 3 6:6 6 ! Salgótarján 6 3 — 3 4:4 6 í 11. Diósgyőr 6 2 2 2 5:6 « ! 12. Szombathely 6 1 2 3 5:13 4 ! 13. Komlói Bány. 6 1 2 3 2:7 4 ; 14. Dunaújváros 6 1 — 5 4:14 2 1 15. Tatabánya 6 — 1 3 2:14 1 1 16. Egyetértés 6 — 1 6 1:15 1 | Szűcs. Jók: Horváth B.. Horváth K., Varga, illetve Németh és Bakó. Veszprémi Vegyész—Pécsi VSK 1:0 (0:0). Veszprém, 600 néző. Ve­zette: Szabó J. V. Vegyész: Had- rik — Kiss, Hlavay, Németh, Mé­szöly, Harcz, Csukás, Egyházi, Gazsó, Kovács, Fájd (Almási). Edző: Győri Pál. PVSK: Ábrahám — Nagy. Szabó. Sós, Hámori, Pe- cze, Balázs I., Hollóvári. Balázs II. (Bándi), Vessző, Gáspár (Vio­la). Edző: Horváth László. Balsze­rencsés körülmények között szen­vedett vereséget a PVSK Veszp­rémben. A 90. percben a játék­vezető indokolatlanul 11-est ítélt a vasutasok ellen, mert szerinte á pécsi Viola kezét érintette a. labda. Góllövő: Kovács ll-esből. Jók: Kiss, Németh, illetve Há­mori és Szabó. Győri MÁV-DAC-Fűzfő 1:0. Al­másfüzitő— Savaria Cipőgyár 2:1, Szekszárdi Dózsa—Dorogi Bányász 0:0, Siófok—Olajbányász SE 3:0, I Spartacus 1:0 (1:0), Dunaújváros, j v.: Király, Nagymányoki Brikett SK—Lábcdi MEDOSZ 3:1 (0:1), { Nagymányok, v.: Kiss R., Bajai I Vasas—Mohácsi TSZTE 1:0 (0:0), I Baja, v.: Bálint. az nb in. Állasa : 1. Pécsi BTC 4 4 — — y:2 8 2. Bonyhád 4 3 1 — 5:0 7 3. Barcs 4 3 1 — 5:1 7 4. P. Volán SC 4 3 — 1 7:2 6 5. Dunaújváros 4 3 — 1 5:2 6 6. Dombóv. VSE 4 3 — 1 5:3 6 7. Dombóv SZSE 4 1 2 1 3:2 4 8­-9. Honv. S. SE 4 1 2 1 3:3 4 8­-9. N.-mányok 4 2 — 2 6:6 4 10. P. Porcelángy. 4 1 1 2 3:4 3 11. Baja 4 1 1 2 2:4 3 12. PEAC 4 1 — 3 3:4 2 13. Mohács 4 — 2 2 1:4 2 14. Sárbogárd 4 — 2 2 1:6 2 35. Lábod 4 — — 4 2:9 — 16. Kaposv. MTE 4 — — ‘ 4 1:9 — Labdarúgó NB IL Kaposvári Kinizsi—Bauxitbányász 1:0. ?tb n. Állasa Megyei bajnokság Labdarúgó NB I. B Videoton—Szolnoki MTE 5:0, Szegedi EOL—Győri Dózsa 3:0, BKV Előre—Székesfehérvári MÁV 1:0, Szállítók—Zalaegerszegi TE I 0:0. Várpalotai Bányász—Ózdi Ko­hász 2:0. Miskolci Vasutas—Ganz- MÁVAG 1:0, Nagybátonyi Bányász —Békéscsabai Előre 2:0, Kecske- . méti Dózsa—Bp. Spartacus 3:0. I Pécsi Ércbányász—Táncsics SE 1:0 (1:0). Pécs. 1000 néző. Vezette: Buna. Pécs: Doszpod — Strasz, Páhl. Kovács. Borovácz, Fekete, Görgényi (Bódi), Mester. Vincze, Tóth, Lieber. Edző: Dara János. Táncsics SE: Dohány — Káblesz, Ho'iczhuaser. Nagy, Schadl, Far­kas, Jankó, Selenka, Ivanics, Le- tenyei. Kovács (Mészáros). Edző: Váradi Lajos. A találkozót végig támadta az Ércbányász SC, a ka­posváriak azonban keményen és szívósan, jól védekeztek. Góllövő: Mester. Jók: Kovács, Vincze, Tóth illetve Dohány és Farkas. Pápai Textiles—Máza-Szászvári Bányász 5:0 (2:0). Pápa, 1000 néző. Vezette: Körös. Pápa: Szép — Nyári (Szabadkai), Áldozó, Hor­váth B.. Horváth L., Varga, Hor­váth A., Szűcs, Krasnyánszky, Keresztes, Gombás (Pintér). Edző: Kuti Herbert. Máza-Szászvár: Képíró (Süveges) — Ogiizán, Kő- i vári. Bocz, Németh. Bakó, Wéber, Kerkai (Szalai). Szőcs, Sza­bó. Edző: Polgár József. A pápai vsa tárokat nem tudták tartani a Bányász védők. Góllövők: Keresz­tes 2. Horváth A.. Krasnyánszky, 1. MÁV-DAC 2. Táncsics SE 3. Pápa 4. Almásfüzitő 5. Pécsi Ércbány. 6. Siófok 7. Fűzfői AK 8. PVSK 9. Szekszárd Dorog 11. Veszprém 12. Kaposvári K. 13. N.-kanizsa Savaria 15. Bauxitb. 16. M.-Szászvári B. 2 — 1 2 1 1 1 1 1 — 1 — — 5:2 6 1 7:2 5 1 6:2 5 1 7:4 5 1 4:4 5 1 5:3 4 1 4:3 4 1 5:4 4 1 3:3 4 1 4:4 4 ? 3:4 4 1 3:6 4 2 3:5 3 2 3:5 3 3 3:7 2 3 2:9 2 i Pécsi Gázmű—Szederkény 3:1 (0:0), Kokszmű pálya, Vasas II. Bányász—István-aknai Bányász 1:1 (1:1). Vasas II. bányatelep, Pécsi Kinizsi—Siklós 3:0 (1:0), Kovács-telepi pálya. Pécsi Dina­mó—Pécsi Vasas 1 :l (1:0). Ifjúsági stadion, Véménd—Pécsi Postás 2:0 (1:0). Véménd. Boly—Beremend 6:0 (2:0), Boly. P. Kesztyűgyár- Szigetvári ZMSE 3:2 (3:2), Sziget­vár, Mágocs—P. Helyiipari 2:0 (0:0), Mágocs. A MEGYEBA.TNOKSAG ÁLLASA: Labdarúgó NB III. Bonyhádi Vasas—PEAC 1:0 (0:0), Pécsújhegy, v.: Tóth Gy., Dombó­vári VSE—Pécsi Porcelángyár 1:0 (1:0). Dombóvár, v.: B. Tóth, Pé­csi BTC—Kaposvári Vasas MTE 3:0 (1:0). Ifjúsági stadion, v.: Várady, P. Volán SC—Sárbogárdi Volán SC 3:0 (1:0). Tüzér u.. v.: Singer Barcsi SK—Honvéd Stein­metz SE 2:1 (2:0). Erőmű pálya, Dunaújvárosi' Papír—Dombóvári 1. P. Kinizsi 4 4 _ _ 10:2 8 2 . Mágocs 4 4 — — 11:3 8 3. P. Dinamó 4 2 2 — 4:2 6 4. Bóly 1 2 1 1 8:2 5 5. P. Helyiiparj í 2 1 1 4:3 5 , 6­István-a. B. 4 2 1 1 5:5 5 1 7. Vasas II. B. 4 l 2 1 7:5 4 8. P. Kesztyűgv. 4 2 — 2 9:7 4 9. Siklós 4 2 — 2 5:4 4 10. Véménd 4 2 — 2 4:5 4 11. P. Gázmű 4 l 1 2 5:6 3 12. P. Postás 4 1 1 2 4:6 3 13. P. Vasas t 2 2 1 :8 2 14. Bere; lend \ 2 2 0:3 2 15. Szigetv. ZMSE 1 — 1 3 2:5 1 16. Szederkény 4 — — 4 2:1*— J á Dózsa és elsősorban azok a játékosok tűntek ki (Móritz dr., Kincses, Dunai dr.), akik pénteken is a csapat legjobb­jai közé tartoztak.