Dunántúli Napló, 1969. március (26. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-24 / 68. szám

1969. március 24. DuviOtvstsu natíto 1 Mérkczésről mérkőzésre Labdarúgó NB h Vasas—Ferencváros 2:2 (1:1). Népstadion, 30 000 néző. V.: Soós G. (Almási, Tófalvy). Vasas: Ken­deres! — Bakos, Mészöly, Men- czel, Ihász — Müller, Nell, Fister r— Molnár, Puskás, Farkas. Edző: tllovszky Rudolf. Ferencváros: Géczi — Novák, Páncsics, Szűcs, Havasi — Juhász, Rákosi — Sző­ke, Branikovics. Albert, Katona. L.dző: Lakat Károly dr. Csere: I -üller helyett Vidáts a 60. perc- len. Góllövő: Nell (14. perc), Al­bert (21. perc), Albert (48. perc), Vidáts (90. perc). Szögletarány: 7:2 (3:1) a Ferencváros javára. A Ferencváros biztos győzelmet en­gedett ki kezéből. Jók: Kendere­in, Mészöly. Puskás, illetve Pán- e&ics, Rákosi és Albert. Diósgyőr—Salgótarján 2:1 (1:0). Diósgyőr. 10 000 néző. V.: Víz­hányó (Bacsó, Nagy E.). Diós­győr: Tamás — Kovács, Salamon, Sáfrány — Gál, Halas — Vass, Gasch, Fekete. Haffner, Sikora. Edző: Tátrai Sándor. Salgótarján: Magyar — Ferencz — Baranyai, Kmetty, Horváth F. — Szalai, Répás, Zöldi — Kriskó. Szöllősi, Jeck. Edző: Marosvári Béla. Cse­re: Kovács helyett a 35. percben Török, az 59. percben Jeck he­lyett Kajdi, a 76. percben Gasch helyett Lázár. Góllövők: Fekete (25. perc), Haffner (77. perc), Kris­kó (80. perc). Szögletarány: 6:5 (1:4) a Salgótarján javára. Két ellentétes félidőt hozott a mér­kőzés, az I. félidőben a Diósgyőr, rzünet után a Salgótarján táma­dott. Jók: Tamás, Salamon. Fe­kete, illetve Ferencz, Szalai, Kris­kó. Eger—Csepel 2:0 (1:0). Eger, 7000 ®éző. Vezette: Müncz (Vadas Gy., Orosz). Eger: JÍ^ndi — Kárpáti, Kiss, Winkler. Salcza — Berán, Rajna, Kovács- Gy. — Tóth M. Lakinger, Szűcs. Edző: Szusza Ferenc: Csepel: Fatér — Vellai, Molnár, Falud! Pető- — Malőr, Kandi, Rottenbiller — Csordás, Kalmár, Gondár. Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Pető helvett Hu­nyadi (70. percben), Kandi helyett Losonczi (72. percben). Góllövők: Lakinger (34. perc), Rajna (59. perc). Szögletarány: 12:6 (4:3) a Csenel javára. Az epriek evőzrime meglepetés, a Csenel csatársora tehetetlennek bizonyuk. Jók: T<iss, Lakinger. Tóth M., illetve Faludi, Fatér, Molnár. Üjpestl Dózsa—Egvetértés 4:0 (2:0). Népstadion, 20 000 néző. V : Petri (Szegedi, Vörös). Üj pesti Dózsa: Szentmihályi — Káposzta. Solymosi, Noskó, Bánkút! — Du­nai Hl., Göröcs — Fazekas; Be­ne, Dunai n., Nagy L. Edző: Ba- róti Lajos. Egyetértés: Varga L. — Józsa — Aspirány. Galambos, Szántai, Sóvári — Kuharszki, Laczkó — Karába. Gór, Pál. Ed­ző: Komórettó Béla. Csere: Kará­ba helyett Mohácsik a szünetben, Laczkó helyett Halápi az 56. perc­ben, Nagy L. helyett Tóth A. a 67. percben. Góllövők: Bene (23. perc) Fazekas (26. perc), Göröcs (58. perc), Fazekas (89. nerc). Szögietarány: 8:7 (4:3) az Üjnesti Dózsa javára. Lénésben, félgőzzel nyert az Üjpesti Dózsa. Jók: Szentmihályi, Göröcs, Fazekas, illetve varga, Józsa. Szombathelyi Haladás—Rába ETO 1:1 (1:0). Szombathely. 12 000 né­ző. V.: Emsberger (Fenyvesi. II- likmann). Szombathely: Szarka. — Szőke, Pék, Szántai, Horváth — Németh. Halmos! — Szabó S. Iszak I., Rátkai, Gangli. Edző: Al­bert József. Rába ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán. Kiss, Máté — Nagy, Somogyi — Stolcz, Var­sányi, Korsós, Magyar. Edző: Mé­száros József. Csere: Iszak I. he­lyett Pintér a 80. percben. Gól- IövŐk: Szabó S. (29. perc), Korsós (75. perc). Szögletarány: 7:2 (2:1) a Rába ETO javára. A nagy lel­kesedéssel játszó Szombathely kö­zelebb állt a győzelemhez. Jók: Szarka Halmos!, Horváth, illetve Keglovich, Orbán. Kiss. Bp. Honvéd—MTK 0:0, Kispest, 6500 néző. V.: Biróczki (Bállá Gy., Márton). Bp. Honvéd: Bicskei — Tajti. Ruzsinszki, Vági, Marosi — Tussinger, Kocsis, Komora — pusztai, Kozma, Karakas. Edző: Preiner Kálmán. MTK: Hajdú — Szántó, Dunai, Strasszer Oborzil — Szucsányi. Salánki, Sárközi — Török, Kiss, Szúró mi. Edző: Ko­vács Ferenc. Csere: Karakas he­lyett Szurgent a 72. percben. Szögletarány: 8:7 (5:2) a Bp. Hon­véd Javára. Hajdú, az MTK ka­pusa kitűnően védett. A Honved nem tudta kihasználni helyzeteit, jók: Komora, Végi, Marosi, illetve Hajdú* SáiközL ii kb l Állasa az nb i. b Állasa 1. Kecskemét 2. Videoton 3. Bp. Spartacus 4. SZEÜL 5. Szállítók Oroszlány 7. ZTE 8. P. Bányász 9. Ózd 10. Ganz-MÁVAG BVK Előre SZMTE 13. Várpalota 14. Békéscsaba 15. MVSC 16. SZf. MÁV 17. Győri Dózsa 18. Nagybátony L6. Mao 4 « — — list 1 S. Vasas 6 2 1 — 13:2 9 8.ETG « 1 1 — 13 iS f (L Sába *2® • t a i íia 5 SL Hon-e4* & 1 l i 5:3 5 S. yéesl Dússá 4 t 1 & 3:2 1 ems. 4 8 1 i 4SI 5 L Salgótarján 4 t — 2 3:3 4 Eg«? C l s í 3:3 « «. Diósgyőr « s — t Id 4 SL Komlói Bány. i l 1 s 2:1 3 88, Ssoanbaíheiy « 1 & 2 4:9 3 SS. Dunaújváros 4 1 — 2 43 2 a Csepel 4 1 — I 23 2 1SL Tatabtey» « — — 4 1:12 34, Egyetértés 4 — ** 4 1:14 — Labdarúgó NB L B Miskolc—Győri Dózsa 2 dl, Előre -Zalaegerszegi TE 0:0, Szeged- Székesfehérvári MÁV 4:Ö, Bp. Spartacus—Ganz-MÁVAG 1:0. ózd -Békéscsabai Előre 1:0, Oroszlány -Szállítói: 1Szolnoki MTE— Kecskemétéi Dózsa 1:1* Videoton— Labdarúgó NB II. Savaria Cipőgyár—Pécsi VSK 2:2 (1:0), Szombathely, 400 néző. V.: Maczkó: Sávaria: Szandi — Né­meth I., Varga, Geicsnek. Virágh, Németh II., Sziklai, Gáspár (Nagy), Gál, Márkus, Kecskés. Edző: Végvári István. PVSK: But- tinger (Abrahám) — Nagy J., Szabó, Soós, Hámori, Pecze, Gás­pár. Mihály, Balázs I.. Vessző, Bándi. Edző: Horváth László. A PVSK kapusa Buttinger már az első percben megsérült, Ábrahám állt be helyette. A szombathelyiek már 2:0-ra vezettek, a PVSK já­tékosok lelkesedésből és akarás­ból jelesre vizsgáztak. A 83. perc- ber Pecze 11-eséből sikerült ki­egyenlíteniük. Góllövők: Márkus, Sziklai, illetve Vessző, Pecze (ll-esből). A 85. percben Márkust és Szabót a játékvezető kiállí­totta. Jók: Varga. Gál, Szandi, il­letve Ábrahám, Hámori és Pecze. Pécsi Ércbányász—Dorogi Bá­nyász 3:2 (2:1), Pécs, 1000 néző. V.: Szlávi!:. Pécs: Zengő! —Ben- des. Csőre, Gyürke, Borovácz, Kovács (Strasz), Görgényi, Mester, Vincze, Fekete (Tóth), Lieber. Ed­ző: Dara János. Dorog: Szabó — Berecz, Tóth, Duralla. Takács, Csőri, Virágh, Reich (Székely), Muha. Horváth, Bartalos. Edző: Varga János. Az Ércbányász já­tékosok könnyedén vették a mér­kőzést. 2:0-ra, majd 3:l-re vezet­tek. A vendégek kihasználták a pécsiek kihagyásait és sikerült szorossá tenniük az eredményt. Góllövők: Vincze 2, Gyürke, illet­ve Takács, Virágh. Jók: Csőre, Borovácz, Görgényi. illetve Ta­kács, Muha. Veszprémi Vegyész—Olajbányász 1:0, Fűzfő—Siófok 1:1, Almásfüzi­tő—Bauxitbányász 4:1, Kaposvári Táncsics—Kaposvári Kinizsi 4:0, Győri MÁV-DAC—Pápa 2:0, Szek­szárdi Dózsa—Máza-Szászvári Bá­nyász 2:1. az nb n. Állasa Nagy harcban győzött a Pécsi Dózsa Pécsi Dózsa—Tatabányai Bányász IsO (IsO) 1. Táncsics SE 2 2 — —> 6:4 4 2. MAV-DAC 2 1 1 — 3:1 3 3. PVSK 2 1 1 — 4:2 3 . 4. Szekszárd 2 1 l — 3:2 3 Savaria 2 1 1 — 3:2 3 Pécsi Ércbány. 2 1 1 — 3:2 3 7. Nagykanizsa 2 1 —­1 2:1 2 8. Almásfüzitő 2 1 — 1 4:3 2 9. Dorog . 2 1 — 1 3:3 2 Fűzfő 2 — 2 — 2:2 a 11. Veszprém 2 1. — 1 1:2 2 12. Siófok 2 — 1 1 1:2 1 13. Kap. Kinizsi 2 — 1 1 1:5 1 14. Pápa 2 — 1 1 0:2 1 15. M.-SzászVár 2 — — 2 1:4 —• 16. Bauxitb. SE 2 — 2 1:5 — Labdarúgó NB HL Pécsi BTC—Lábod í:l (2:0), If­júsági stadion, v.t Nikolényi. Pé­csi Porcelángyár—Pécsi Volán SC 1:0 (0:0), Pécsbányatelep, v.:Tóth Gy., Honvéd Steinmetz SE—Ka­posvári Vasas MTE 1:0 (0:0), Erő­mű pálya, v.: Csordás, Barcsi SK —Bajai vasas MTE 1:0 (0:0), Baja, v.: öze, Dombóvári VSE—PEAC 1:0 (1:0), Dombóvár, vezette: Göncz, Dunaújvárosi Papír— Sárbogárd 2:0 (1:0), Dunaújváros, v.: Sümegi, Mohácsi TSZTE— Dombóvári Szövetkezeti SE 1:1, (1:1), Mohács, v.: Végh, Bonyhádi Vasás—Nagymányoki Brikett 2:0 (0:0), Bonyhád. AZ NB m. ALLASAS 1. DunaűjVo Papír 2 2 — — 4:0 4 2. PBTC 2 2 — — 4:1 4 3. Bonyhád 2 1 1 — 2:0 3 4. Barcs 2 1 1 — 1:0 3 5. P. Porcelángyár 2 1 1 — 2:1 3 H. Steinmetz SE 2 1 1 — 2:1 3 7. Nagymányok 2 1 — 1 3:2 2 8. Domb. Szöv. • 2 — 2 — 1:1 2 P. Volán SC 2 1 —. 1 1:1 2 Mohácsi TSZTE 2 — 2 — 1:1 2 11. Domb. VSE 2 1 «=» 1 1:3 2 12. Baja 2 1 1 1:2 1 13. Sárbogárd 2 1 1 1:3 1 14. Dábod 2 — 2 1:3 — 15. PEAC 2 — — 2 0:3 — Kap. Vasas 2 — — 2 0:3 — Megye! bajnokság Pécsi Kinizsi—Pécsi Gázmű 2d (2:0), Kovácstelepi pálya, Bóly— Siklós 1:0 (0:0), Bóly, Pécsi Kesz­tyűgyár—Pécsi Vasas 5:0 (3:0), Ifjúsági stadion, Pécsi Dinamó— Pécsi Helyüpari 1:1 (0:0), Erőmű pálya. Vasas II. Bányász—Szeder, kény 5:1 (1:1), Szederkény, Ist­ván-aknai Bányász—Véménd 1:0 (1:0), véménd, Pécsi Postás—Szi­getvári ZMSE 1:0 (1:0), Szigetvár, Mágocs—Beremend 2:8 (1:0), Má­gocs.' A MÉGYEBAJNOKSAG ALLAS A: 1« P. Kinizsi 2 2 — —. 4:1 4 2. István-aknal B. 2 2 — — 3:1 4 3, Mágocs 2 2 — — 5:2 4 4. P. Helyiipari 2 a í — 2:1 3 P. Dinamó 2 i i — 2:1 3 6. P. Kesztyűgyár 2 1 — 1 5:1 2 7. Véménd 2 1 — 1 2:1 2 8. Vasas II. Bú 2 1 —» i 5:3 2 9. Siklós 2 i — i 1:1 2 Bóly 2 i — í 1:1 2 P. Postás 2 i — i 3:3 2 12. Beremend 2 —■ i i 0:2 1 13. P. Vasas 2 —* i í 0:5 1 14. P. Gázmű 2 — — 2 1:4 — 15. Szederkény 2 — — 2 1:6 — Ifi. Szigetv, ZMSE 2 — — 2 0:2 — Tatabánya—Pécs 2:0 (0:0), Pécs, 1000 néző. V.: Kőő. Tatabánya: Gclel (Sárközi) — Kovácshelyi, Vízkeleti. Jelinek, Locker, Kovács Cs., Arató, Gerstmár (Viola), Mé­száros, Hernádi, Gyalogh. Pécs: Kollár — Révész, Kincses II., Hajdú, Komád III.. Kovács, Ró­zsahegyi (Bimbó), Lutz, Kocsis, Zombori. Tóth. Gőllövök: Viola, Gyalogh. Jók: Géléi, Kovács Cs., Mészáros, illetve Kincses II., Kon- rád UI.. Lutz. Dunaújváros—Komló 3:0 (3:0). Dunaújváros, 1000 néző. V.: Mol­nár. Dunaújvárosi Kohász: Varga — Markó, Andriska. Szentesi, Si­mon II., Nagy F., Erdős (Simon I.), Tatár, Ködmön. Takács, Jó­zsi. Komló: Buus — Ficzkó, Kó­lái, Göcsei. Takács (Szalai). Stier, Komer (Fuchs), Garai. Pintér, Korom, Csordás n. Góllövők: Ta­kács (2), Józsi. Jók: Andriska, Tatár. Ködmön, illetve Stier. Ferencváros—Vasas 3:0, ETO— Szombathely 2:2, Egri Dózsa— Csepel 3:1, Diósgyőr—Salgótarján 3:1. I Pécs, 4500 néző. V.: Katona (Csernefalvy, Halász M.) Pécs: Rapp — Hernádi, Móricz- dr., Maurer, Kincses — Rádi, Tüs­ke, — Bérezési, Rónai, Máthé, Daka. Edző: Kovács Imre. Ta­tabánya: Rothermel — Lévai, Kovács I., Laczkó, Törőcsik — Horváth, Arany — Szabó, Csernai, Sántha, Ladinszki. Edző: Szűcs György. Csere: Rádi helyett Köves, Bérezési helyett Dunai dr. a 65. percben. A pécsiek öltözőjében két fiatal, Maurer és Máthé készü­lődött. Amikor a csapatok ki­futottak a pályára, dr. Dunai és Köves a cserepadon foglal­tak helyet. A fiatalokkal felfrissített Dózsa jól kezdett. Pécsi táma­dások vezették be a mérkőzést, a tatabányaiak időnként gyors ellentámadásokkal próbálkoz­tak. A 7. percben Rónai góltígé- rő helyzetben kapu mellé lőtt, a túlsó oldalon Szabó elől tisz­táztak szögletre a Dózsa-vé- dők. A 18. percben Bérezési fe­jesét védte a tatabányaiak kapusa. A Dózsa lendületesen rohamozott. A 23. percben Hernádi szabadrúgását kellett mentenie Rothermelnek. Jó lövés, szép védés volt. Jó ira­mú, változatos volt a játék, mindkét együttes nagy igyeke­zettel küzdött. A 30. percben góllá érett a Dózsa fölénye. Jobboldali szöglet után, 14 mé­terre a kaputól Daka kapta a labdát, kapura lőtt és a labda a sok láb között megtalálta az utat a hálóba, 1:0 a Dózsa ja­vára. A tatabányaiak nem ad­ták fel a harcot, Szabó és Sán­tha révén veszélyeztettek. Fordulás után is élénk volt a küzdelem, a játék színvona­la azonban csökkent. A játék­vezető gyakran állította meg a játékot szabálytalanság miatt. A 48' percben Ladinszki sérült meg, dé tovább játszott, egy perc múlva Rónai szorult ápo­lásra. A 68. percben Rónai nö­velhette volna a Dózsa előnyét, de jó helyzetben kapu mellé lőtt. Megváltozott a játék ké­pe. A pécsiek nem tudták meg­j ismételni első félidőben muta- j tott jó játékukat, átengedték a I kezdeményezést a vendégek­nek. Köves és dr. Dunai csata- I sorba állása sem hozott válto­zást. A Dózsa védelme nagy harcot vívott a Bányász-csatá­rokkal. Rappnak volt alkalma bebizonyítania jó formáját. A mérkőzés utolsó perceiben mindkét kapu előtt adódott helyzet, de ezek kihasználatla­nul maradtak. A Dózsa az első félidőben javuló játékot nyújtott. Gyor­sak, lendületesek voltak ekkor a lilafehérek, a játékosok so­kat mozogtak és a csapat meg­érdemelten jutott vezetéshez. Szünet után visszaestek a pé­csiek, a tatabányaiak feljöttek és nem sok hiányzott az egyenlítésből, a Dózsa védel­mének sikerült megőriznie ka­puját a góltól. A lelkesen har­coló pécsi csapat elsősorban küzdőképességének köszönheti győzelmét. Jók: Rapp, Maurer, Rónai illetve Rothermel, Lé­vai, Laczkó. Hegyi István Kosárlabda: Bp. Homed—PVSK 90:59 (41:32) NB. I. férfi mérkőzés, PVSK- csarnok, 300 néző, vezette: Ná- dasi és Bánsági. Bp. Honvéd: Gellér, Hódi, Banna, Pálfi, Bánhegyi. Csere: Gyulai, Gyu- rasits, Halmos, Lendvai, Lá­zár, Koczka, Horváth. Edző: Balogh József. PVSK: Rabb, Meszler, Pálvölgyi, Gombos II., Erdősi. Csere: Páncél, Naumov, Moró, Győri, Metzing, dr. Gyenge, Horváth. Edző: Sza­mosi Nándor. Legjobb dobók: Banna 17, Lendvai 12, Hódi, Gellér 10—10, illetve Pálvölgyi 34, Naumov 8. Kitűntek: Ban­na, Hódi, Lendvai, illetve Pál­völgyi, Naumov és Erdősi. Ganz-MÁVAG—PVSK 96:60 (45:26), NB. I. férfi mérkőzés, Budapest Legjobb pécsi do­bók: Pálvölgyi 12, Páncél 9. * MTK—Szigetvári Vörös Me­teor 74:53 (33:24), NB. I. női mérkőzés, Budapest. Legjobb dobók Krizsánné 27, Keszeiné 16, illetve Varga 13, Pákozdi 12, * NB ti. mérkőzések: PVSK— Kiskúnf élegyháza 64:52, női csapatok, Pécs, Kecskemét— Pécsi Postás 42:41, női csapa­tok, Pécs. Bp. Spartacus—Pé­csi Tanárképző Főiskola 85:52, női csapatok, Budapest Pécsi Postás—Dunaújváros 72:34, férfi csapatok, Pécs. Kiskúnfél- egyháza—PEAC 50:45, férfi csapatok, Pécs, Agrárgépész— Pécsi Tanárképző Főiskola 87: 62, férfi csapatok, Budapest * NB. I. junior mérkőzések: Ganz-MÁVAG—PVSK 62:46 férfi csapatok, Budapest Bp. Honvéd—PVSK 81:45, férfi csapatok, Pécs. Pontszerzési lehetőséget szalasztott el a Komlói Bányász Dunaűj város—Komlói Bányász 2:1 (1:0) Dunaújváros, 4000 néző. V.: Vincze dr. (Wottava, Závodsz- ky). Dunaújváros: Aczél — Formaggini, Somogyi,, Ajtony, Ruppert — Nagy B., Csörgő — Szimacsek, Nagy E., Végh, Ko­vács. Edző: Palicskó Tibor. Komló: Erdősi — Lazaridisz, Bánfalvi — Zimonyi, Makrai, Csordás — Pataki, Földi — Bordács, Merczel, Solymosi. Edző: Lantos Mihály. Csere: í Földi helyett Kékesi (a 61. percben), Szimacsek helyett Mihály (a 70. percben). Szög­letarány: 5:4 (1:2) a Dunaújvá­ros javára. Autóbuszon, személykocsi­kon Komlóról többen átrán- dultak a Duna menti városba. A lelkes sportrajongók pont­szerzésben reménykedtek, csakúgy, mint a szakvezetők és a csapat tagjai. Az. hogy ez mégsem sikerült, ebben főleg a védelem volt ludas ... A várakozásnak megfelelően a vendéglátók lendültek táma­dásba, mégis előbb a komlói­A Bonyhádi Cipőgyár keres cipőipari modellőrt, továbbá egyetemi végzett­séggel rendelkező közgazdászt azonnali felvételre. Fel­vétel esetén az útiköltsé­get megtérítjük. Jelent­kezés a vállalat személy­zeti vezetőjénéL ak előtt adódott helyzet. Sza­bálytalan szerelés után Pataki 20 méterről küldött nagyerejű szabadrúgását Aczél bravúro­san hárította. Nem sokkal ké­sőbb Merczel hibázott a kapu torkában. A 15. percben a Bá­nyász védelme késlekedett a felszabadítással, Kovács 22 méterről váratlanul lövésre szánta el magát. A jól eltalált labda óriási erővel zúdult a kapuba. 1:0. Kiegyensúlyozottá vált a küzdelem. Az Oláht nél­külöző Kohász-védelem gyak­ran zavarba jött, Aczél viszont mindent hárított. A 44. perc­ben a sokat mozgó Bordács kö­zépen kitört, már a büntető te­rületen járt, amikor Ajtony és Ruppert ollóba fogta. Vincze dr. játékvezető — teljesen ért­hetetlenül — közvetett Szabad­rúgást ítélt. Lazaridisz állt a labda mögé, de a sorfal mel­lett ellőtt labdája a kapufa mellett kicsúszott. Fordulás után a Komló — jobb erőnléte miatt — fokozta az iramot. A kékfehér csatá­rok jobbnál-jobb helyzetet dol­goztak ki, az egyenlítés azon­ban a 62. percig váratott ma­gára. Jobboldali szögletrúgás után Merczel — senkitől sem zavartatva — 10 méterről lőtt a léc alá, 111. Negyedórán ke­resztül a bányászok uralták a mezőnyt, a befejezés azonban nem sikerült Nem így a Duna­újvárosnak! Egy előrevágott labdát Lazaridisz élvétett, (fe­leslegesen cselezett), Somogyi rácsapott a labdára, keresztbe ívelt és Csörgő fejéről a háló­ba vágódott a labda. 2:1. (Er­dősi nem jól számította ki a labda útját.) Lantos Mihály edző találóan mondta: — Biztos pontot szalasztot­tunk eL A fegyelmezetlenség­nek köszönhetjük a vereséget: a 2 gólnál a védők közül töb­ben is hibáztak... Vízhányó Imre ( Ériékes győzelem Pécsi Bányász—Nagyhátonyi Bányász 1:0 (hú) NB I. B mérkőzés. Nagybá­tony, 1000 néző. V.: Hegyes. Pécsi Bányász: Lukács — Ke­lemen, Tallósi, Győrkő II, — Palkovics I, Márton, Makiári (Bartal a szünetben), Mérei, Halasi, Koch, Bencsik. Edző: Kontha Károly. Nagybátony: Palhuber — Kakukk, Gáspár, Szalai, Kupcsulik, Pozsár, Ke­gye í. Baranyi (Romhányi a szünetben), László ' (Nagy a szünetben), Kovács II. Sarkadi. Edző: Dávid Róbert Már a BVK Előre elleni mér­kőzésen is tapasztalhattuk, hogy a Pécsi Bányász odaadó lelkesedéssel küzdött. A csapat vezetői azt mondták, hogy ilyen lelkes játékot várnak idegenben is. Nos, ez valóság lett. A pirosfeketék Nagybá- tonyban is olyan harci erénye­ket csillogtattak, mint amit ha­zai pályán szoktunk látni tő­lük. A lendületes Bányász-roha­mok meglepték a vendéglátó­kat. Már a 11. percben meg­született a győztes gól: Halasi nagyszerű átadását Bencsik to­vábbította Palhuber kapujába, 1:0. (Az örökmozgó Bencsik ez­úttal a teljes védelmet lefutot­ta, a kapust is kicselezte és úgy gurított a jobb sarokba). A mérkőzés további idősza­kában is a pécsi gárda kezde­ményezett többet. A nagybáto­nyiak gyors lefutásokkal kísér­leteztek, a pécsi védelem azon­ban mindig idejében avatko­zott közbe. Jók: a közvetlen védelem, Palkovics I, Halasi, Bencsik illetve Kakukk, Pozsár. Lejátszották • megyei L osz­tály sakk csapatbajnokság 2. for­dulójának játszmáit. Eredmények: Szigetvár—Pécsi Ércbányász n. • 4.5:7.5, Pécsi Bányász H.—Volán, j Dinamó t.5:5,5, Tervező—Vörös I Meteor 8:S, Bóly—Spartacus 4:8, i Mohács—Komló 2.5:9.5, Dunaszek- I cső, Majs—Siklós 4:8. Felvonószerelési és műhelymunkára Jó KERESETI LEHETŐSÉGGEL villanyszerelő, elektrolakatos, géplakatos érettségizett fiatalokat könnyű munkára, segédmunkásokat 40 éves korig keres felvételre B. M. VILLAMOSIPARI ÉS GÉPJAVÍTÓ KSZ Pécs, Felsőmalom u. 11.