Dunántúli Napló, 1967. március (24. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-19 / 67. szám

írni. MÁRCIUS ML napló Teljes forduló a labdarúgó NB I. és NB I. B-ben Nincs góllövő csatára a Dózsának Dunaújváros —Pécsi Dózsa 1:0 (0:0) csak centiméterekkel lőtt a bal sarok mellé, a hajrában a pé- csiek kerekedtek felül, egyenlíte- niök azonban nem sikerült. A vártnál alacsonyabb színvo- nalú, inkább küzdelmes mérkő- zést hozott a két csapat össze- csapása. Egyik együttes sem mu- tatott tervszerű akciókat, a pé- csiek ugyan nem álltak be vé- dekezni, sokszor hat-hét ember- rel is támadtak, támadásaikat azonban középen erőltették, és ezeknek a támadásoknak a hárí- tása a dunaújvárosi védőknek nem okozott különösebb gondot. A második félidő a lelkesebben játszó Dunaújváros fölényében telt el. Egygólos győzelmük azon- bán feltétlen megérdemelt volt. Jók: Aczél, Nagy F., Borsányi és Mihály, illetve Móricz és Csupák. ! középen Indultak rohamra. Ezé­' két a kísérleteket viszont a vé- dők rendre rombolni tudták. Aczél, majd Rapp védett egy-egy kellemetlen lövést, gól azonban nem született. A második félidőben a széltől támogatott Dunaújváros nagy ro- hamba kezdett. Az 51. percben szabadrúgáshoz jutottak a ha- zaiak. a harminc méteres bünte- tőnek Ligeti állt neki, s jól eltalált labdája a későn mozduló Rapp mellett a jobb felső sarokba ke- ríilt. 1:0. A pécsiek heves ellen rohamokkal válaszoltak, hét emberrel támad- tak. de tervszerűtlenül, s próbál- kozásaik nem vezettek eredmény- re. Majd a 76. percben Dunai dr. Dunaújváros, 9000 néző, vezette: Katona. Góllövő: Ligeti. Dunaújváros: Aczél — Ajtony, Ligeti, Nagy F., Csepecz, Borsá- nyi, Mihály, Végh, Czigler, Kiss, Földi. — Edző: Marosvári Béla. Pécsi Dózsa: Rapp — Hernádi, Móricz, Kincses, Csupák, Konrád, Gór, Dunai dr., Lutz, Daka, Tő- rök. — Edző: Teleki Gyula. Az első támadásokat a hazai csapat vezette, Czigler lövését védte Rapp, majd Móricz tisztá- zott nehéz helyzetben. A 3. perc- ben Gór tört be a kapu előterébe, beadását azonban Dunai dr. az ötösről gyengén Aczél ölébe ej־* tette. Negyed óra után ellaposo- dott a játék, a két tizenhatos kö- zött folyt a küzdelem. A kapuk csak ritkán kerültek veszélybe, mivel a támadósorok általában Vidék válogatott—Zágráb nemzetközi ökölvívó-viadal volt szómba■ tón délután a PVSK tornacsarnokában. Képünkön: a találkozó előtt bemutatják a mérkőző pár okát. TORNA* Középiskolások versenye kategória egyéni versenyét Cseca• kó (Leöwey Gimnázium) nyert«* pontszáma 37.35 volt. További sor» rend: Vétek 36.15, (Leöwey), Gén■ gyesi 35.85 (Zrínyi Miklós Teoto- nikum). A Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum termében rendezték meg a középiskolások megyei női tornászba jnokságát. A ״B’* kategóriában nyolc az ״A״* ka- tegóriában egy csapat indult. A ״B” kategória csapatgyőztese a Radnóti Miklós Technikum együt- tese lett (Kátoli, Merkl, Radányl, Végvári, Rajnai, Borzsanovlcs) 177.65 pont, 2. Leöwey Gimnázium 172.45 pont, 3. Mohácsi Gimná- zlum !69.85 pont. Egyénileg: 1. Ká- toll (Radnóti Mikié« Technikum) 71.25, 2. Merkl (Radnóti Miklós Technikum) 70.70, 3. Göikösi (Mo־ háasi Gimnázium) 68.95. Az ״A** I Döntetlennel kezdett 13 magyar !jégknrong-válegatott Szombaton reggel Bécsben két mérkőzéssel megkezdődött az idei jégkorong világbajnokság. Az elsőként pályára lépő csapatok között ott volt a magyar váló- gatott is, amely 5:l-es jugoszláv vezetés után nagyszerű játékkal 6:6-ra alakította a végeredményt, tehát biztatóan kezdte a VB-n szereplését. A) csoport: Szovjet- unió—Finnország 8:2. B) csoport: Donaupartchalle: Jugoszlávia—Ma- gyarország 6:6. A magyar csapat legközelebb hétfőn Ausztria ellen játszik. Sokat támadott a Komló, de csatársora iá ékákao kevés volt az elgondolás Diósgyőri VIK—Komlói Bányász 3:2 (3:1) Kézilabda Felszabadulási Kupa Megkezdődtek a Dózsa rende­zésében a kézilabdázók Felsza׳־ badulási Kupa-mérkőzései. A megye négy legjobb férfi csapata találkozik egymással. Dózsa— Komlói Bányász 33:23, Pécsi Bá- nyász—Ércbányász 20:9. Ezeket a találkozókat pénteken Játszották. Egy mérkőzés szombaton is volt, Bányász—Ércbányász 1901. lett volna lehetőség, hiszen egy 1 fél tucat helyzetet hagytak ki- i használatlanul. A 64. percben Bér- czesi már csak a kapussal állt szemben, de a kapu fölé emelt. A 69. percben Garai a bal kapu- iánál vétette el a labdát. A 80. percben Takács öt méterről, tel- jesen tiszta helyzetben, szintén mellé pofozta a labdát. A 85. percben Sós beadását 8 méterről lőtte Garai a kapu jobb oldalába. 3:2. Ez is maradt a végeredmény. A 0:1 után a Diósgyőr lelkes, sokmozgásos támadójátékkal lep- te meg a Komlót, és nemcsak ki- egyenlített, de fergeteges játék- kai a vezetést is átvette. Ettől kezdve a hazaiak uralták a me* zőnyt, de a keresztbe adott láb- dák miatt a támadás lassúnak bizonyult. Amikor pedig a kapu j elé kerültek, a jobbnál jobb hely- 1 zeteket elhibázták. A döntetlen ! igazságosabb lett volna a máso- dik félidő helyzetei alapján. Ezt egyébként a két edző is megerő- sítette, amikor arról beszéltek, hogy a 3:3-as eredmény lett volna a reálisabb. A két csapatból Szigeti, Szucsá- nyi, Oláh, Szurgent, Sikora, Illet- ve Kelemen, Lazaridisz és Garai i teljesítménye érdemel külön em- ' Ütést, Kosárlabda NB II. A PVSK tornacsarnokában a hét végén a PVSK—Tanárképlő Főiskola női és a Postás—Tanár- képző Főiskola férfi kosárlabda NB TI mérkőzéseket Játszották. A PVSK-lányok 57:4* arányban győztek a főiskolások ellen, a Postás—Tanárképző Főiskola férfi összecsapás a Postás 51:41 arányú győzelmét hozta. Versenyeztek a középiskola» tor- nászok. A megyei középiskolás női bajnokságon nagy mezőnyök álltak rajthoz. Nem egy tehetsé״ ges versenyzőre figyeltek tel S szakemberek. ASZTALITENISZ NB la Ércbányász SC -Ganz-MAVAG 18:2 IfB Io asrtaü tenisz-mértcőréa* Pécs. Győzteseik: & dr. Horváth— Arató és a Koronics—Balázs Pú- ros 2—2, Arató 4, Balázs 4, dia Horváth 3, Koronics 3, illetve Jatt' Háromszáz indiiló a középiskolai mezei futókajnokságon csak szabálytalanságok árán tud- tak feltartani. A 10. percben sza- badrúgáshoz jutott a DVTK. Ha- jas távoli lövését Kiss kiejtette, a védők röviden szabadítottak fel és Vass bal oldalról középre fe- jelt. A kapu torkában álló Csordás- ról pattant a labda a hálóba. Öngól. 1:1• A 12. percben Szurgent 25 méterről félmagas bombaszabadrúgást küldött a jobbsarokba. 2:1 a Diósgyőr ja- vára. A 25. percben Sós harmincöt mé- térről kapura ívelt, s a labda a fel ső lécről vágódott ki. A 28. perc- ben a diósgyőri Kiss rosszul fór- dúlt, rándulást szenvedett, s ettől kezdve végig a balszélen statisz- tált. A Bányász vette át a kezde- ményezést, a 42. percben mégis a diósgyőriek jutottak újabb gól- hoz; az elmélázó védők gyűrű jé- bői Vass a 16-os sarkáról a bal fel- ső sarokba lőtt. 3:1• g Szünet után rákapcsolt a Bá- nyász, de hosszú ideig középen erőltette a játékot, s a támadás- szövésben kevés volt az elgondo- lás. Egyenlítésre azonban mégis LABDARUGÓ NB 1. B. Pécsi Bányász—Nyíregyháza 0:0 Budafok—Egyetértés 0:0, Vár- palota—Budapesti Spartacus 1:0, Ganz-MAVAG—Kecskeméti Dózsa 3:0, Miskolci VSC—Székesfehérvá- ri Vasas 0:0, BVSC—Ózd 3:0. Fő- városi Autóbusz—Dorog 0:0, Bu- dapesti Előre—DVSC 0:0, Orosz- lány—Szállítók 3:1. az nb l b. Állasa: tották tanulóikart. A rossz idő­Járás miatt a lányok mezőnye a vártnál kisebb volt, de a serdülő fiúknál sohasem látott, mintegy 180 főnyi tömeg állt rajthoz és a célbaérkezésnél a rendezőség leleményességére volt szükség, hogy a befutás sorrendjét helye- sen állapíthassák meg. A verseny egyúttal az ősszel megkezdett középiskolai futóver- senysorozat befejező részét is képezte. Legtöbb versenyzőt az UJmecsekaljai Gimnázium, a Nagy Lajos Gimnázium, az 506-os és 500-as ITSK indította, mig fel- tűnt az egyébként aktív sport׳־ tevékenységet folytató Építőipari Technikum távolmaradása. Középiskolai bajnokság ered- ményei: Ifjúsági fiúk: 1 Varga Nándor Vegyi Gépészeti Techm, 2. László Béla Ujmecsekalji G., 3. Dobos Loránd Nagy Lajos G., 4. Szabó Lajos Nagy Lajos G., 5. Hordós Jenő Nagy Lajos G. Serdülő fiúk: 1. Ita Jenő Nagy Lajos G., 2. Urmös István, 3. Lő- rinc Rudolf, 4 Tamási Gyula (mind az 501-*es Komlói ITSK), 5. Béni József Ujmecsekalji G. Ifjúsági lányok: 1. Szolcsányi Edit Nagy Lajos G., 2. Dómöl- ki Piroska Ujmecsekalji Gimn., 3. Vásárhelyi Mária Siklós, 4. Vígan Edit Ujmecsekalji G., 5. Vágyi Leona Ujmecsekalji G. Serdülő lányok: 1. Atanasov Er- zsébet Leöwey G.2 ״ Tollár Hona Ujmecsekalji G.. S. Bajomi Mar- git Siklós, 4. Bagoly Márta Nagy Lajos G., 5. Fábián Teréz Vü- lány. Csapatversenyben: Ifjúsági fiúk: 1. Nagy Lajos G., serdülő fiúk: 1. 501־es ITSK, Ifjúsági lányok: 1. Ujmecsekalji G., serdülő Iá- nyok: 1• Villány. Szombat délután a Megyeri át környékén rendezték a megyei középiskolai mezei futóbaj noksá׳־ got. A pécsi középiskolák és iparitanuló-intéz eteken kívül a siklósi, sellyei, szentlőrinci, vil- lányi és komlói iskolák is in dl­1 __ 7 :4 9 2 — 3:0 4 2 — 1:0 4 2 — 4a 4 2 — 4:1 4 2 — 2:1 4 — 1 5:4 4 3 — 2:2 3 1 1 2:2 3 1 1 1:1 3 1 1 1:1 3 1 1 2:4 3 2 1 2:3 2 2 1 2:4 2 2 1 1:2 2 —­2 3:6 2 2 1 2:5 2 — 8 1:4 — 3 — 3 1 3 1 3 1 3 1 3 — 3 — 3 — 3 1 3 — S — 1. Oroszlány 2. BVSC 3. Nyíregyháza 4—5. Egyetértés 4—5. G.-MAVAG 6. Szfvár 7. Szállítók 8—11. Előre 8—11. DVSC 8—11. MVSC 8—11. Pécsi B. 12. Kecskemét 13. Főv. Autób. 14. Budafok 15—16. Dorog 15—16. Várpalota 17. Ózd 18. Bp. Spartacus Pécsújhegy, 2000 néző, vezette: Lenkefi. Pécsi Bányász: Lukács — Bá- rány, Halasi. Györkő n., Palkó­vics. Koch, Selymes, Mérei, Kin- csesj Lieber, Bencsik. Edző: Kon- tha Károly. Nyíregyháza: Pilcsuk — Csürke, Siska, Pongo, Divinyi, Ignéczi, Aranyi. Sorbán, Széles, Eszenyi, Kovacsics. Edző: Palovecz Béla, Az első negyedórától eltekintve, amikor mindkét csapat játéka él- vezetes volt, nem hozott jó küz- delmet a találkozó. A mérkőzés nagyobb részében a Bányász tá- madott, de támadásai nem vol׳־ tak tervszerűek és átütőek. A többnyire magas labdákkal ki- sérletező pécsi támadásokat köny- nyedén verték vissza a magas nyíregyházi védők. A nagyobbá- ra védekezésre kényszerülő ven- dégek sikerrel a játék lassításá- ra törekedtek és lelkes játékuk- kai meg is tudták őrizni kapu- jukat a góloktól. A pécsi csa- tárok közül Selymes három eset- ben is üres kapuval szemben all׳- va hibázott. Jók: Halasi, Palkó- vics, Koch, Mérei, illetve Pil- csuk, Divinyi, Csürke, Aranyi. labdarugó nb dl PEAC—Sióíok 1:1 (1:0) Pécsújhegy, 300 néző. vezette: Váradi. Alacsony színvonalú mér- kőzést vívtak a csapatok, a já- tékosok lelkesedésével és akará- sával nem voltak bajok, de a já- tékba mindkét részről sok hiba csúszott. A siófokiak álltak kö- zelebb a győzelemhez. Góllővők: Légradi, illetve Erdei. az nb ni. allasa 1. Szeksz. V. 1 1-------------3:0 2 2 . P Helyiip. 1 1----------2:0 2 3 . Lábod 1 1-------------2:1 2 4 . P. Kinizsi 1 1-------------5:3 2 5 . Baja 1 1-------------3:2 2 6 —11. Mohács 1 — 1 — 0:0 1 6—11. Szeksz. D. 1—1 — 0:0 1 i 6—11. Kap. Vasas 1 — 1 — 1:1 1 6—11. Bonyhád 1— 1— 1:1 1 6—11. PEAC 1— 1— 1:1 1 6—11 Siófok 1 — 1 — 1:1 1 12. Fádd 1------------1 2:3 — 13. Dunaújv. 1------------1 3:5 — 14. BTC 1------------1 1:2 — 15. Volán SC 1-----------1 0:2 — 16־ P. Honvéd 1-- I fcl — Komló 9000 nézó. vezette: Pusfc­t■*. Diósgyőr: Tamás — Kovács n., Szigeti, Kiss, Gál, Szucsányi, Oláh, Hajas, Szurgent. Sikora, Vass. — Edző: Szabó Pál. Somló: Kiss — Kelemen, Csór- dás, Lazaridisz, Sós, Ruppert, Bérezési, Garai, Takács, Kerkai, Bodai. — Edző: Szőcs János. Már az előmérkőzés is rosszul végződött a Komló szempontjából. Á meglehetősen álmosan játszó hazai együttes 1:0 arányú vere- séget szenvedett a tartalékbaj- nokságban. A főmérkőzésen a közönség örömmel látta, hogy a sérültek, Sós és Kerkai, rendbe- jöttek, s játszanak. A mérkőzés folyamán azonban, egyik játékos sem nyújtott olyan teljesítményt, mint az előzetes várakozásból er- re számítani lehetett. A Komló kezdte a játékot, s mindjárt támadólag lépett fel.. A harmadik percben Bérezési Ga- rait szöktette a jobbszélen, aki az.- alapvonal tájékáról beadott. Tamás rosszul mozdult ki kapu- jából és a szemfüles Bodai a megdermedt kapus mel lett a hálóba fejelt. 1:0 a Komló javára. A Diósgyőr gyors támadásokkal válaszolt, amelyeket a hazaiak Labdarúgó NB I. további eredményei Újpesti Dózsa—Tatabánya 4:0 (1 .0־). Megyeri út, 10 000 néző, ve- zette: Radó. A védekezésre be- rendezkedett Tatabánya ellen az Újpesti Dózsa az első pillanattól kezdve nagy fölényben játszott. Góllövők: Solymosi il-esből, Kovács L öngól. Dunai n. és Bene. Szombathely—MTK !u> (1:0), 14 ezer néző, vezette: Vadas. A nagy lelkesedéssel játszó hazaiak érté- kés győzelmet arattak. Góllövő: Gyarmati. Győri Vasas ETO—Csepel 3:1 (3:0). Csepel, 5 ezer néző, vezet- te: Kaposi. Megérdemelt, biztos győzelem. Góllövők: Stolcz (2), Varsányi, illetve Losonczi. Szeged—Bp. Honvéd 1:1 (0:1), Szeged, 10 ezer néző, vezette: Ernsberger. A Bp. Honvéd mind- végig korszerűbben játszott, de időnként túl keményen. A sze- gediek az utolsó másodpercben egyenlítettek. Góllövők:. Komára, illetve dr. Hajós. Ferencváros—Salgótarján 4:0 (2:0), Népstadion, 10 ezer néző, vezette: Magyar. A Ferencváros végig támadta a mérkőzést, a salgótarjánialt szívósan védekez- tek, de a Ferencváros-gólokat nem tudták megakadályozni. Időnként nyomasztó fölényben játszott a budapesti csapat. Gól- lövők: Novák 2 (mindkettőt 11־ esből). .Albert. Katona. Bp, Vasas—Egri Dózsa 1:0 (Irt), Eger, 8000 néző, vezette: Soós. A mérkőzés sorsa a játékidő 27. percében dőlt el, az egriek kapu- sa, ־Kovács rosszul futott ki egy labdám, mely Puskáshoz került, a csatár felismerve a helyzetet, Molnár elé tálalt, aki közelről a léc alá bombázott. AZ NB I. ALLASA: 3-------9:1 2 1 — 4:1 2 1 — 6:3 2 — 1 6:1 2 — 1 6:3 2 — 1 2:1 2—1 111 3 — 3 — 3 111 1. Ferencváros 2. Szombathely X Győr 4. Újpest 56־. Vasas 56־. Dunaújváros 7. Diósgyőr 8. MTK 9. Szeged 10. Honvéd 11. Komló 12. Salgótarján 13. Tatabánya 14. Csepel 15. Pécs M. Ege* Fölényesen győzött a v'dékvá’ogalott ökölvívó csapala a zágrábiak ellen Vidékválogatott—-Zágráb 18:2 A PVSK tornacsarnokában nem­zetközi ökölvívó-mérkőzés volt. A vidék válogatott Zágráb váló- gátoltjával találkozott. A vidék válogatott jól küzdött, fölényes, biztos győzelmet aratott. A jugo- szláv ökölvívók a csütörtökön Budapesten megtartott viadal után eléggé fáradtan mozogtak. A vi- dék válogatottból egyedül a pécsi Gulácsi szenvedett, vereséget, mi- nimális pontszámmal maradt alul Parlovval szemben Az est leg- érdekesebb és legszínvonalasabb csatáját vívta a két jól felké- szült ökölvívó. Az egyes mérkő- zések eredményei: (Elölállók s magyar versenyzők): Harangozó a! első menetben döntő fölénnyel győz M. Rihter ellen. Pampuk .a második menetben kitütéssel győz Paun ellen, Szirony a má- sodik menetben döntő fölénnyel nyert Hrgetics ellen. Mincsik pon- tozással győzelmet aratott Őre- sics ellenében. Harcsa pontozással nyert B. Rihter ellen. Gáyer pon- tozással győzött Velkovics ellen. Papp az első menetben kiütötte ellenfelét, Stefano vi csőt. Gulácsi pontozásos vereséget, szenvedett Parlovtól. Dobó pontozással győ- zött Grasovac ellen. Somo-di pon- tozással nyert Mudrovcsics ellen. Pampák, a vidék válogatott gy•■*­gyösl ökölvívója és a zágrábi Paun a szorítóban. Kiütéssel győ■ a fehérnadrágus Pampuk.