Dunántúli Napló, 1964. július (21. évfolyam, 152-178. szám)

1964-07-16 / 165. szám

6 NAPLÓ 1964. JÚLIUS 16. Nemzetközi röplabda-mérkőzést Praha Slavoj—Pécs ifjúsági válogatott 3:0 (6,8,14) Prága egyik legnagyobb kerü-‘ letér.ek sportköre, a Praha Sla­voj férfi ifjúsági röplabda-csa­pata szerdán délben Pécsre érke­zett. A csehszlovák röplabdázók a hét végén Baján sorrakerülő Duna Kupa-mérkőzésekre érkez­tek Magyarországra. Hétközben Pécs ifjúsági válogatottjával ját­szottak barátságos mérkőzést. Az Egyetemi Tornacsarnok melletti pályán került sor a találkozóra. A négy ifjúsági válogatottal ren­delkező csehszlovák csapat nagy­szerű játékkal mutatkozott be Pécseit. A kisszámú nézősereg igen érdekes mérkőzést nézhe­tett végig. Nagyszerű nyitások, remek ütések, cseles ejtések egy­mást követték. A mezőnyben is igen jól feltalálták magukat a csehszlovák röplabdázók. Pécs if­júsági válogatottja csak a harma­dik játszmában tudott méltó el­lenfele lenni a vendégegyüttes­nek. Jellemző a csehszlovák csa­pat fölényére, hogy a mérkőzés pontaránya 46:28 volt a vendégek javára. A csehszlovák csapatból az országos ifjúsági válogatott Kuklova Simunel teljesítménye tűnt ki, a pécsiek közül Nyikos és Takács játéka dicsérhető. A mérkőzés után a csehszlovák és magyar röplabdázók baráti va­csorán vettek részt. A vendég sportolók csütörtökön reggel utaz­tak vissza Bajára. A NYÁRI KUPÁÉRT Zalaegerszegi Dózsa-Pécsi Bányász 5:2 (1:1) Zalaegerszeg, Dózsa-pálya, 400 néző, vezette: Nyeste. Z. Dózsa: Szántó — Szántai, Borbás, Geidl — Varga I, Klötzl — Szekeres, Varga II (Keul), Fehér Milai, Der- valics. Pécsi Bányász: Lukács — Ulrich. Lombos!, Vörös (Vámos) ^tÍFarkas II» Tamási Szabó, fezebeni, Selymes, Pintér, Varjas. Jó iramú mérkőzés volt. A 42. percbeh Varga I-et kiállították, de a második félidőben a Dózsa 10 emberrel is felül tudott kereked­ni, s biztosan győzött az erősen tartalékos pécsiek ellen. Góllö­vők: Milai 4, Fehér, illetve Var­jas, Pintér. Jók: Szántai, Milai, I Fehér, illetve Pintér. E heti lotótippjeink Népszab. Népszava Népsport D. Napló 1. U. Dózsa—Ferencváros X 2 2x1 X 2 1 2 x 2. Bp. Honvéd—Vasas 1x2 1x2 1 X 1 3. Diósgyőr—Komló 1 X I 1 x 2 4. Pécs—Győr 2 x 1 X 1 1 X 5. DVSC—Tatabánya 2 2 1 2 x 2 «. Szállítók—Budafok 1 x 2 1 1 7. Borsod—Láng 1 1 1 1 8. Dunaújváros—Egyetértés 1 2 X 1 X X 9. Esztergom—III. kér. 1 1 2 X 1 2 10. Pápa—K. Honvéd 1 1x2 x 2 x 2 11. Veszprém—P. Bányász x 2 2 1 X X 12. Szív. MÁV—PVSK x 2 1 X 1 2 1 13. EVTK—Traktorgyár 1 1 2 1 x 2 1 14, Nagybátony—Szóin. MÁV 1 2 1 1 x 2 X 1 Hétközi forduló Mindkét baranyai csapat vereséget szenvedett Tatabánya—Pécs 5*3 (4:1) Tatabánya, 7000 néző, vezette: Váíi (Szegedi B.. Radó). Tatabánya: Géléi — Törőcsik, Hetényi, Juhos — Szepesi, Lacz- kó — Bíró, Csernai, Menczel, Sze­keres, Deli. Edző: Kiéber Gábor. Pécs: Zengői — Hernádi, Udva- rácz, Móricz — Pápai, Halasi — Csupák, Dunai I, Rádi, Dunai II, Török. Edző: Orczifalvi István. Változatos volt az első negyed­órában a játék. Mindkét oldalon akadt egy-egy jó lövés. A 20. percben szerezte meg első gólját a hazai csapat. Szöglet után Bíró Ugrott fel a labdára, és a labda a háló bal oldalába jutott. 1:0. A gól előtt Csupák megsérült, és mintegy két percig ápolásra szo­rult. A 24. percben szabadrúgás után Szekeres fejese tartott ' a kapura, a labda Móricz fejéről jutott a hálóba. 2:0. öngól. A 26. percben Dunai II ívelt mint­egy 18 méterről szabadrúgást a hazai kapura, az üresen álló Tö­rök a jobb sarokba fejelt. 2:1. Hat perccel később Szekerest a 16-oson belül dacsolták. Szepesi rúgta a 11-est, s labdája a jobb ka pufáról vágódott a hálóba. 3:1. Rögtön a gól után Rádi óriási ordító helyzetet hagyott ki. Két perccel a félidő befejezése előtt Törőcsik tört a pécsi kapu felé, beadott, Szekeres megszerezte a tatabányaiak negyedik gólját. Szünet után ismét változatos játék alakult ki, mindkét olda­lon akadt egy-egy ló helyzet. A 61. percben Dunai I jobbsarokba tartó labdáját Juhos kézzel ütöt­te ki. 11-es. A büntetőnek Du­nai II szaladt neki, labdája azon­ban a jobb kapufáról pattant vissza, majd a védők felszabadí­tottak. A 63. percben a hazaiak mintegy 30 méterről Hetényi ré­vén rúgtak szabadot, s Hetényi labdája a sorfal és az elugró Zengői mellett a kapu kö­zepében kötött ki. 5:1. A bara­nyai csapat nem adta fel, és ez­után is sokat támadott. A 75. percben Szepesi vágta fel Rádit a 16-oson belül, a büntetőt a bal felső sarokba lőtte. 5:2. Négy perccel később Török pompás fe­jesét védte nagy bravúrral Géléi szögletre, a szöglet i*tán a kapu­tól mintegy 25 méterre álló Rá- dihoz került a' labda, aki bomba­gólt lőtt a bal sarokba. 5:3. Ez­után is a pécsiek veszélyeztettek kétszer is Rádi révén. A 85. perc- ban Udvarácz megsérült és a balszélre állt. Végig változatos, izgalmas, ér­dekes ‘ mérkőzést vívott a két csa­pat. Az első félidőben a pécsi csatárok nem tudták tartani a labdát, s azonnal visszakerült Zengői kapuja elé. Némi szeren­csével szerezte góljait a tatabá­nyai együttes. Fordulás után a pécsiek támadtak, s ha Dunai 11 nem véti el a 11-est, akkor köny- nyen meglepetés születhetett vol­na. A tatabányaiak legjobbja: Ju­hos, Törőcsik, Szepesi, Bíró és Szekeres volt, a pécsiek közül: elsősorban szünet után Pápai, Móricz és a két Dunai volt jó, de a mezőny legjobbja a pécsi Rádi volt. 1HTK—Komló 4:2 (31) 4z Alt I. állása 1 Ferencváros 16 14 1 1 42:13 29 2 Bp. Honvéd 16 11 3 2 41:20 20 3. Tatabánya i6 8 6 2 32:19 22 4. MTK 16 9 3 4 31:25 21 5. U. Dózsa 16 8 3 5 34:22 19 6. Győr 16 6 6 4 21:15 18 7. Vasas 16 7 4 5 1C:14 18 8 Dorog 16 4 6 6 14:17 14 d Szeged 16 5 3 8 18:25 13 10. Csepel 16 5 2 9 15:20 12 11. Komló 16 4 4 8 12:23 12 12. Pécs 16 2 5 9 17:28 9 13. Diósgyőr 16 ' 2 5 9 7:20 9 14. Debrecen 16 1 1 14 6:42 3 Baranya - Csongrád 1:1 j Hódmezővásárhelyen a megyei ifjúsági labdarúgó-válogatott Csöng rád megyével visszavágó mérkő- ] zést vívott a megyei Ifjúsági vá­logatottak tornája során. Első mérkőzésén 2:0 arányú vereséget szenvedett, a visszavágón l:i volt az eredmény. Továbbra is Gipsziisz szovjet mester vezet Komló, 4000 néző, vezette: Gere. MTK: Kovalik — Készéi, Dansz- ky, Jenei — Nagy, Kovács III — Török, Kuti, Horváth, Szűcs, Ha­lápi. Komlói Bányász: Balogh — Komlói Józsa, Csordás — Nagy B., Sós — Garai, Rónai, Perényi, Rozmis, Lazaridisz. Kiegyensúlyozott 8 perc után Török elfutott a jobbszélen, be­adását Halápi öt méterről véd- hetetlenül lőtte a hálóba. 1:0. A Komló nagy erővel rohamozott. Perényi labdáját Készéi a gólvo­nalról vágta ki. Utána mindjárt Rozmis 17 méterről küldött za­vart lövése a bal sarokban kö­tött ki. 1:1. A huszadik percben Horváth a kapu torkában nem talált el egy remek átadást. A 30. percben az eddig fölényben játszó Komló váratlanul gólt ka­pott. Józsa hibázott a középvo­nalnál, Török elfutott, Halápi sza­badon kapott tőle egy hosszú ke­resztlabdát, és a szélső 16 méter­ről pompás gólt zúdított a kapu­ba. 2:1. Ezután Komlói megsé­rült, és a mérkőzés végéig a jobbszélre állt, statisztált. A 40. percben Kuti középen kiugrott, Törökhöz játszott s a védők gyű­rűjéből a jobbszélső a bal sarok­ba lőtt. 3:1. Fordulás után a 48. percben Csordás hazaadását Ba­logh elvétette és a labda a bal kapufa tövéről vágódott vissza. Az 50. percben Jenei a balszélen el­futott, majdnem a szögletzászlótól ívelt be, és a berobbanó Halápi a kapu torkából a jobb sarokba gurított. 4:1. A Komló nem adta fel a küzdelmet, a 60. percben Nagy Béla a balszélen kitört, La- zaridiszt hozta jó helyzetbe, aki az ötös sarkáról vágta a labdát a jobb felső sarokba. 4:2. A 74. percben Rónai, nyomban utána Lazaridisz állt Kovalikkal szem­ben, de mindketten fölélőttek. A 80. percben Kovács ín ejtett lab­dája a felső lécről hullott ki. A fővárosi együttes nagyszerű napot fogott ki, csatársora gyors támadásszövéssel felőrölte a ha­zaiak védelmét, és megérdemel­ten győzött. A vendégek közül Je­nei, kovács Ül, Nagy,Török, Szűcs, Halápi, a hazaiaktól Nagy B., Rozmis és Lazaridisz játszott jól. A két csapat edzőjének véle­ménye: Volentik Béla MTK. — Az első félidőben jobban ját­szottunk, a Komló fáradt benyo­Az AB I. tóvá GYŐR—DIÓSGYŐR 0:0. > Az évad legalacsonyabb színvo­nalú labdarúgó-mérkőzését lát­hatta a győri közönség. Az ETO igen rosszul játszott és a lelkes Diósgyőr megérdemelten szerzett 1 pontot. A hazaiakból csak Or­bán tűnt ki, a vendégeknél pedig a Verner, Szigeti, Kiss I. hátvéd­hármas volt jó. VASAS—DVSC 1:0 (0:0). Fáy utca. Góllövő: Nell. Jók: ' Mészöly, Berendi, Nell, Mathesz, illetve Varsányi, Jakab, Nagykaposi és Zilahi. FERENCVÁROS—DOROG 2:1 (0:0). Dorog, 14 000 néző. Góllövők: Fenyvesi dr., Novák (ll-esből), illetve Szuromi. Végig nagyiramú, izgalmas mér kőzést vívott a két együttes, an­nak ellenére, hogy a Ferencvá­ros elsősorban biztonsági játékra törekedett, nagyobb lelkesedésé­vel és átgondoltabb játékával megérdemelten győzött a fáradt, ideges Dorog ellen. mást keltette, nem nyújtotta azt, amit vártunk tőle. Szűcs Gyula, Komló. — Védelmünk döntő hibákat vé­tett. Az első gólnál Csordás, a másodiknál Komlói hibázott. Je­lentősen hozzájárult az eredmény kialakulásához Szőcs váratlan ki­esése (zúzódást kapott), Nagy B. nem tudta kellően helyettesíteni, ugyanúgy Perényi sem nyújtott megfelelő teljesítményt. A játékvezető kitűnően bírás­kodott. tbi eredményei Jók: Géczi, Mátrai, Rákosi, Fenyvesi dr., illetve Ilku és Pro­li ászka. SZEGED—CSEPEL 2:0 (0:0). Szeged. Góllövők: Nemes és Csömör. A Szeged helyzetei alapján na­gyobb arányban is győzhetett vol­na. Jellemző a Szeged fölényére a 15:3-as szögíetarány. A mérkő­zés végig igen sportszerű keretek között zajlott le. Jók: Szabó, Dezsőfi, Nemes, Hajós, Illetve Vellai, Faludi, Rottenbiller. BP. HONVÉD—U. DÓZSA 3:2 (2:0) Népstadion. Góllövők: Tichy (2), Nagy A., illetve Bene és Solymosi. A rangadó régen látott, jó ira­mú, változatos, időnként élveze­tes játékot hozott. A minden ré­szében jobb, technikailag és tak­tikailag is ellenfele felett álló Bp. Honvéd megérdemelten nyert. Jók: a két fedezet, Nagy Gy., Tichy és Katona, illetve Várhidi, Borsányi II., Lenkei és Bene Szerdán a kilencedik forduló játszmáit bonyolították le. Gipsz­iisz szovjet nemzetközi mester a 25-ik lépésben feladásra kénysze­rítette dr. Pogáts magyar mes­tert, s ezzel megszerezte a hete­dik pontját. Továbbra is biztosan vezet, egyenletes teljesítményével a verseny esélyese. Bobocov bolgár nagymester mai nap másfél pontot szerzett. ' A délelőtti függő játszmát Paoli dr. feladta, míg délután Bogdanovics jugoszláv mester ellen döntetlen eredménnyel végzett. Ugyancsak döntetlenül végzett Dely magyar nemzetközi mester Bárczayval. s így 6 ponttal a harmadik helyen áll. Valószínű, hogy az első hely sorsa Gipsziisz Bobocov és Dely mesterek között dől el. Flesch—Szilágyi játszmában az utóbbi sötéttel szép győzelmet aratott, Damjanovics—Holmov dön tetlen, Malich—Czemiak 1:0. A Kozma—Haag és a Paoli dr.— Honfi játszmák döntetlenül vég­ződtek. Délelőtt a Czerniak— Damjanovics függő játszmát az utóbbi játék nélküi feladta. A verseny élmezőnye: 1. Gipsz­iisz szovjet 7 pont, 2. Bobocov bolgár 6,5 pont, 3. Dely magyar 6 pont, 4—5. Bogdanovics és Hol­mov 5,5 pont. 6. Malich NDK 5 pont, 7—8. Haag és Kozma 4,5 pont (1—1 függő), 9—10. Szilágyi és Bárczay 4,5 pont. 'Legközelebbi forduló pénteken délután a következő párosításban kerül sorra: Bobocov—Honfi, Czerniak—Paoli dr., Holmov—Ma­lich, Haag—Damjanovics, Dely— Kozma. Pogáts dr.—Bárczay, Szi­lágyi—Gipsziisz, Bogdanovics— Flesch. A megyei sakkszövetség a ver­seny minden játszmáját lesokszo- rosíttatja és bulletin formájában kiadja, melynek első része a ver­seny színhelyén már kapható. Vargha Dezső Uj helyiségében megnyílt fonal, harisnya, rövidáru szaküzletünk. Kossuth Lajos u. 35. Pécsi Ruházati Bolt Vállalat. Eladó asztali tűzhely, jégszekrény, gyermek­agy. ' gyermek-sport­kocsi. József Attila u. -6 sz. du. 3-tól. 419 négyszögöl szőlő, 34 db gyümölcsfával Makárletőn eladó. Ér- o-klódni: III. kér. Kö­rösi Csorna S. u. 13/b Xil. em. 3. Lehetőleg Kezdő ké­peiben könyvelői szakképesítéssel ren­delkező női munka­erőt gépkönyvelői műn : körbe azonnali belépőre keresünk. Dci- Dunántúli Textil­es Felró ruházati Nagy kér. Vállalat. — Pécs, Megyeri út 73. Fiatal gépészmérnök állást változtatna két éves üzemi gyakor­lattal. ..Műegyetem” jeligére a kiadóba. Ive v eret használt ké­kes tv eladó. Uj-Me- csekalja. Ybl Miklós u. 3. III. 1. (új posta). Nyaralóknak bútoro­zott szoba nyári hó­napokra kiadó. János utca 12, fszt. jobbra. Általános iskolásokat pótvizsgára előlkészí­tek. Lánc utca 5 sz. Takáts. Harkányi hegyen, mű- út mentén korai cukor bonsó és egyéb primőr árunak is alkalmas, 4 kh. szántóföld épü­lettel olcsón eladó. — Bővebbet: Majtényi, Máriagyűd. A 12. sz. Autóközle­kedési Vállalat fel­vesz ESZTERGÁLYOS SZAK­MUNKÁSOKAT. J elentikezé s: Pécs, . Siklósi u. 6. sz. Terehegyi szőlőhegyen 95 számú laleható prés liáz, pincével és 400 négyszögöl termő sze­lővel eladó. Érdek­lődni ugyanott vasár­nap egész nap. Törő Imre, Terehegy. Kertes családi ház el­adó. Külön nyíló 2 szobás lakás cserével beköltözhető. — Öreg- Meszes I. kér. Apaífy u. 41. sz. Használt férfiruhát, — lábbelit, gumicsizmát, esőköpenyt veszek. — Hetényi, Bem u. 20, az üzletben. A Komlói Víz- és Csa tornaművek villamos­ipari technikumon végzet energetikust alkalmaz. Fizetés meg egyezés szerint. Je­lentkezni lehet a válla­lat központjában. Dunna, párna eladó. Kertváros u. 52. Gál. Olcsón eladó háló­szobabútor, rekamié, fotelok, pámásszékeik, asztalok, konyhabútor, asztalok, székek. Me­gyeri út 6. Kisbútor­üzletben. Szövőgéphez értő üzem­lakatost azonnali belépésre felvesz a Háziipari Szövetkezet. Pécs, Déryné utca 35 sz. Több havi fizetési könnyítéssel kétszobás kertes új ház beköl­tözhetően eladó. Urögi fasor GO. Kovács-telep Kovács-telepen 127 n.­öl házhely eladó. Ér­deklődni: Sarkantyú u. 5. Vöröséknél. Egy vagy két kisgyer­mek gondozását vál­lalom. .„Gyermeksze­rető” jeligére Sallai u. hirdetőbe. A Kohászati Alapanyagellátó Vállalat felvételre keres: törőművi munkásokat. Ke­reset teljesítmény­bérben. Örabéres teleprendezőket. J elentkezés Lég­szeszgyár u. 30. 20 NB méhcsalád ra­kodó kaptárban, áron alul eladó. * Komló, Kossuth L. u. 51. sz. Eladó fél fehér há­ló, 2 személyes heve­rő, gyermekágy, 197- es Kalor-kálya, kisebb dunna, kisebb pult* sötét háló, festmé­nyek. Mayer, Bajcsy Zs. út 6 sz. Faltisz János villany- szerelő műhelyét — Pécs, Nagy Jenő u. 2 sz. alá helyezte át. Telefon: 35-97. _______ B eköltözhető új. szo­ba, konyha, előszo- bás ház eladó. 21—23- as busszal, Laikó meg álló. Farkasné. Az ÉM. Építőipari Szállítási V. Pécsi Szállítási Üzeme Dumper forgórakodó gépre tehergépko­csi vezetői és nehéz gép-kezelői jogosít­vánnyal rendelkező gépkezelőt, valamint gépkocsi­rakodókat fel vesz. J elen tkezés: Pécs, Megyeri út 50. Márkás pianínó ked­vező fizetési feltételek kel eladó, vagy bér­beadó. Alkotmány u, 28. L em. 6, Nikkelező részle­günkhöz gyakorlott csiszoló SEGÉD­MUNKÁST felveszünk. Jelentkezés: Pécsi Vegyesipari Vállalat Irányi D. tér 9. sz. Munkaügy. Egy jó karban lévő Tünde robogó 5500 Ft- ért eladó. Érdeklődni 3—8-ig Pécs. L kér. Toíbuhin út 51. Készpénzért, beköltöz­hető kétszobás, össz­komfortos öröklakást keresek. „Belváros” jeligére Sallai u. hir­detőbe. FELVÉTELRE KERESÜNK vállalatunk pécsi munkahelyeire az út­karbantartó részle­günkhöz kőműves vagy kövező munkáso­kat. továbbá kubi­kos, útőr, gép­kocsirakodó és egyéb segédmun­kásokat. Kereseti lehetőség személyi besorolás arányában 1300—1900 Ft között. Jelenik, a Pécsi Köztisztasá­gi és Útkarbantartó Vállalatnál; Rózsa Ferenc u. IT alatt. 357 négyszögöl telek, szőlő, gyümölcsös, 1 szoba, konyha, élés­kamra, előszoba, gaz­dasági épüitettel eladó Érdeklődni Bálics út 20 szám alatt, bódé megállónál. Eladó kisebb ház sző­lő kerttel, bő termés­sel, villany, kút van vagy elcserélhető ha­sonló házért, kisebb kerttel vagy szőlővel megegyezéssel. „Nyu­godt” jeligére Sallai u. hirdetőbe. A Pécsi Sütőipari Vállalat felvételre keres motorvezetői jogosítvánnyal ren­delkező férfi munkásokat árukihordói munkakörbe Jelentkezés a válla­lat munkaügyi elő­adójánál Pécs, Zsol- nay Vilmos u. 6i. Szoba, konyha, mel- lé)chelyiségekből álló házrész beköltözhető­en eladó. Hegy alj a utca 58 sz. Üvegezett válaszfalak eladók. 2,40 m. ma­gas, 1,20 m. széles. Magyarürögi út 74. Eladó Antal u. 3 sz. alatti kertes családi ház őszi beköltözéssel. Györegyué. HALÁLOZÁS Mélységes fájdalommal tuda­tom, hogy szeretett jó férjem, SZOMMER SÁNDOR nyugdíjas, 33 éves korában, hosszú szenve­dés után elhunyt. Temetése július 17-én, pénteken 4 órakor lesz a központi temetőben. Gyászoló özvegye. KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Ezúton mondunk köszönetét mindazoknak, akik szeretett ha­lottunk, ID. KAJTÁR SÁNDOR temetésén megjelenésükkel, ko­szorúk, virágok küldésével fáj­dalmunkat enyhíteni igyekeztek. A gyászoló család. Belvárosban családi ház eladó garázzsal. „Részben törlesztésre” jeligére a Sallai utcai hirdetőbe. Nem beköltözhető csa ládi házért élet jára­dékot fizetnék. „Be­fektetés” jeligére Sal­lai u. hirdetőbe. Eladó 402 n.-öl szőlő, 1 szoba, konyhás la­kással , megtekinthető: egész nap. Pécsbá- nyatelep, Istenáldás völgy, 24. Kovácsék. Rövid a cipője? Ne szenvedjen! Gyorsan meghosszabbítja Vétek cipészmester. Pécs, Kossuth L. u. 52. Fürst Sándor utca 65 sz. fél házrész (nem megosztott) 30 ezer fo­rintért eladó. 20 ezer készpénz többi meg­egyezés szerint. Lakás­cserével beköltözhető. Jókai Mór u. 1. sz. Kézimunkaüzlet. Nagyméretű 2 szoba, előszoba összkomfor­tos lakásomat elcserél ném hasonlóra. Juri­sts Miklós u. 16. — (volt Búzást Ábel u.) Meszler Ferenc. Gyakorlott vízvezeték szerelőt felveszünk csoportvezetői állás­ba. Fizetés teljesít­mény után. Belépés azonnal. Építő Ktsz, Sellye. Eladó olcsón 500 n.­öl terület kert, szőlő, nagyon szép helyen. Házhelynek is alkal­mas. Nagy posta völgy 30 szám. Vennék beköltözhető, kettőszobás házat, — vagy házrészt. 60 000- Ig. „OTP-t átveszek” jeligére Sallai u hir­detőbe. Gyakorlattal rendel­kező központi fűtés­szerelőt felvesz a Pécsi Por­celángyár Keveset futott 600-as Trabant Limousint készpénzért veszek. „Trabant” jeligére a Sallai u. hirdetőbe. Családi ház részben beköltözhető és egy televízió szekrény el­adó. Mészáros. — Dischka Győző u. 8. Józan életű, idősebb férfi vagy nő részére albérleti szoba kiadó csendes helyen. Tátra Két sajáttenyésztésű, 8 hónapos, kereszte­zett anyasertésnek al­kalmas süldő és dup­la golyós csapágyas 4 kerekű kézi kocsi eladó. Komló, Berech utca 9. Nagyiván. Elcserélném 3 szoba, összkomfortos laká­som belvárosi bár­milyenre, lehet szute- rén is. költaségiéríté#'' nem kérek. Csak ért­bányász dolgozóval. Gyarmati, Kővágó­szőlős, Újtelep 3. épület. _________________ 300 négyszögöl beke­rített házhely, gvü- mölcsös, belterületen két részben is el- adó. Bártfa u. 34. Keresek a belváros­ban 2 szoba, komfor­tos lakást. Esetleg szoba, konyha csere­lakás van József ut­cában. „35 000” iel- igére Sallai u. hir- detőbe.___________ Eladó tetőspándli 500 db, tizedesmérleg, for- nérprés, exhausztor, egy ágy sodronnval és matraccal. Sallai u. 39._Tóth. __ 2 szoba, komfortos és szoba, konyhás la­kást cserélnék 3 do­básra. ..Belvárosban” jeligére Sallai u. hir­detőbe. MARIAGYÜDÖN Új, kertes családi ház el« adó, Petőfi n, is. HH *