Dunántúli Napló, 1963. október (20. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-01 / 229. szám, Első kiadás

mjfkm.ő 1963. OKTŐBER í. TTJ CSAPATTAL, gyarapodott a pécsi tekéaők tábora. A Fegyve­res Erők Klubjában a Dóz»a te- kézői is megkezdték működésü­ket. Egy-két barátságos mérkő­zést már vívtak a lila-fehérek, a-.vfk az elkövetkezendő évben a bajnokságra is beneveznek. A Tekeszövetség vezetői örömmel fogadták az új szakosztály meg­alakulását. MEGKEZDŐDTEK a megyék közötti ifjúsági labdarúgó válo­gatottak tornájának küzdelmei. Baranya megye ifjúsági együtte­se jól kezdett. A csapat első mér­kőzését Kaposváron vívta és ott Somogy megye ifjúsági együtte­se ellen 3:1 arányú győzelmet aratott. Még egy labdarúgó ered­mény: az elmúlt hét közben le­játszott Pécs—Szeged találkozón a pécsi csapat győzött 3:1 arány­ban. A PÉCS—VESZPRÉM városok közötti vívótalálkozón négy fegy­vernemben férfi és női tőrvívás­ban, párbajtőr és kardesapatver- senyben találkoztak egymással a két város legjobb vívói. A pé­csiek tartalékos csapattal szere­peltek, a párbajtőrvívók és női tőrvívók így is győzelmet arat­tak. A kard és a férfi tör csa­patversenyben a veszprémieké volt a győzelem. BUDAPESTEN mérkőzött meg egymással a tenisz NB. TI. két csoportjának csoportgyőztese a PEAC és az FTC női együttese. A győzelmet 6:3 arányban a bu­dapestiek szerezték meg. Az FTC nek ez az eredmény nemcsak az NB n. bajnoki címet jelentette, de ezzel a csapat jogot nyert az elkövetkezendő évben . résfctvenni az NB I. küzdelmein. A pécsiek gyengébben Szerepeitek a várt­nál. Tamásy, Ambmsné, Bajtai- né. és Salamonné vereséget szen­vedett ellenfelétől. Az egyes mér kőzéseken a pécsiek közül csak Czibulkáné és Barics tudott győz­ni. a pécsiek harmadik győzel­mét Czibulkáné, Holota páros szerezte. A PEAC első és máso­dik párosa, a Tamásy, Ambrus- né, és a Bajtainé, Salamonné két tős vereséget szenvedett. Komló, 4000 néző, vezette Soős Gábor. Komlói Bányász: Balogh — Kom lói. Józsa. Jerabek — Szőcs, Sós — Garai. Nagy B., Lutz, Perényi, Iván. Debreceni VSC: Kassai dr. — Gaján, Gellér, Kovács — Juhász, Somodi — Bodai. Gaasó, Alaxai, Puskás. Csekő. A Debrecen lendült támadásba. A 4. percben Juhász—Bodai—Pus­kás adogatás után a fiatal csatár elől Józsa csak bravúrral hárított. A 9. percben Szőcs jó labdával in­dította Peré nyit. Az Összekötő né­hány lépést tett a labdával, majd 20 méterről nagy erővel a jobb sarokba küldte a labdát, 1:0. A debreceniek is kezdemé­nyeztek. A t13. percben Puskás lesről a hálóba lőtt, a játékveze­tő előbb megadta, de Géczi part­jelző megkérdezése után ítéletét visszavonta. A vendékeget nem zavarta meg az eset. tovább roha­moztak. A 23. percben Somod! erős lövését Balogh szépen véd­te. Nem sokkal később Kovács lyukat rúgott a 16-oson belül. Ga­rai ott termett, lekezelte a labdát, megnézte a sarkot, aztán Kassai dr-ba lőtte a labdát. (Nagy hely­zet volt!) A 30. percben Csekő 16 méterről küldött jobb sarokba tartó bombáját a komlói kapuvé­dő bravúrosan tette ártalmatlan­ná. A 35. percben Nagy B. ugrott ki azonban jó helyzetből küldött labdáját Kassai dr. vetődve el­csípte. A MÁSODIK FÉLIDŐ mindjárt góllal kezdődött. Sós re­mek labdával szöktette Lutzot. A csatár egy csel után lövésre szán­ta magét és a labda a jobboldali lécről a há­lóba vágódott, 2:0. A kék-fehér csapat támadott többet. Élőbb Garai, majd utána Nagyüzem a tekézőknél Tekézoink, az 1063-as bajnoki év őszi fordulójában már minden csoportban küzdenek a bajnoki pontokért, NB n-es csapataink a rajtpäl rosszul kezdtek, a re­ményt mégsem adták fel. Az Építők igen jó eredménnyel biz­tosan győztek a Szombathelyi Cipőgyár ellen. Jámbor, Ru- zsinszki és Házénauer igen szép egyéni teljesítményt nyújtott. A megyei bajnokságban a BTC szép győzelmet ért el a Közleke­déssel szemben és imponáló fö- lénnyél győzött a Pécsi Bányász a Kesztyűgyár ellen. A Komlói Bányász a PVSK-tól vereséget szenvedett. így a bajnokság kér­dése teljesen nyílt hiaradt. Ered­mények: NB n. Pécsi Építők— Szombathely! Cipőgyár 6:2 (2607:2523). Jámbor 458, Ruzsinszki 454, Szabó 438, Pátkai 428. Megyei I. osztály: Pécsi Bányász —Kesztyűgyár 7:1 (2509:2416). Gyi- mesi 4á2, Fazekas 425. Pécsi BTC— Pécsi Közlekedés 7:i (2634:2464). Serbeczki 469, Vaviká 432. Pécsi BTC—Nagykanizsai Kinizsi 5:3 (2801:3474). Serbeczki 474, Hajnóczi 460. Nagykanizsai Kinizsi—Pécsi Kinizsi 5:3 (2304:2364). Horváth 433, Csirke 405. PVSK—Komló 5:3 (2489:2444). Horvátics 458, Tóth 425. Megyei II. osztályú eredményei: BTC II.—Tanácsi Építők 6:2, Pécsi Bányász n.—Pécsi Építők H. 5:3, Pécsi Szikra II.—Pécsi BTC nók 6:2. Iván a háiótartó vasra küldte a labdát. Az 54. percben Juhász nagy erejű lövését Balogh a bal­oldali kapufára nyomta. A labda visszapattant a mezőnybe, a befutó Alaxai biztosan helyez­te a jobb sarokba. 2:1. A 65. percben a komlói vé­delem elaludt. Bodad átadására Alaxai futott ki és fejéről a ka­puba jutott a labda, 2:2. Szép támadás volt. A 70. perc ben dőlt el a mérkőzés sorsa. A hazai együttes fergetegesen táma­dott, egy kapu előtti kavarodás alkalmával Perényi ragyogó csellel maga elé tette a labdát és nehéz szögből a léc alá vágta. 3:2. A vasutas csapat nem adta fel a küzdelmet, próbálkozott az egyenlítéssel. A 75. percben Ba­logh csak kifutással, lábbal tisz­tázott Alaxai elől. A 84. percben Garai, majd a Ö6. percben Lutz lövését Kassai dr. parádés védés­sel ütötte szögletre. Végig jó iramú, izgalmakban bő velkedő mérkőzést láthatott a kö­zönség. A Debrecen nyílt sisakkal játszott, az egész térfélen folyt a küzdelem, a Bányász egyúttal mérsékeltebb teljesítményt nyúj­tott, mint a korábbi hetekben, de így is rászolgált a győzelemre. Csatársora több helyzetet dolgo­zott ki. 2:2 után is tudott erősí­teni a komlói gárda. A Debrecen harmadik alkalommal szerepelt Komlón, (először 4:>ra, majd 3:0- ra győzött a Komló) most játszott legjobban. Ügy tűnt, hogy a vé­delme gyengébb képességű, mint a támadósora. Balogh kielégítően látta el feladatát, sok veszélyes lövést hárított. A védelemből Jó- zsa és Jerabek emelkedett ki, a fedezetek az átlagnál gyengébben A döntetlen igazságosabb lett volna Csepel—Pécs 3i2 (2,1) szerepeltek. Az ötösfogatból Peré­nyi emelkedett ki, aki a mezőny legjobbjának bizonyult. A máso­dik félidőben Lutz igen jól fel­jött, a gólja igen szép csatártel1 jesítménynek számít. A vendégek közül Kassai dr. Juhász, Somodi, Alaxai és Puskás tűnt ki. Vízhányó Imre nyilatkozatok, VÉLEMÉNYEK: Gyarmati János a Komlói Bá­nyász edzője: — Nehéz mérkőzést vívtunk a Debrecennel szemben. Meglepetés a korszerű játékuk és mindent egybevéve — úgy vélem — a győzelemre rászolgáltunk. A csapatból Perényi különösen jó teljesítménnyel rukkolt ki. Rajta kívül Józsát kell kiemelnem, a továbbfejlődő Lutz mellett. Az a meggyőződésem, hogy Józsa és Lutz megérdemeltén kapott meg­hívást a magyar B., illetve az utánpótlás válogatottba. A két já­tékosnak a mérkőzés után adtam át az MLSZ meghívólevelét. Lyka Antal a Debrecen edzője: — izgalmakban bővelkedett a mér kőzés. Sajnos a védelmünk né­hány alkalommal megingott és a gyors komlói csatárok ügyesen kihasználták a helyzeteket. Az a véleményem, hogy a vereséget nem érdemeltük meg, ebben első­sorban a játékvezetőt hibáztatom téves ítélete miatt. Szólnom kell a komlóiak játékáról is. A kék­fehér csapat igazolta előkelő he­lyezését úgy gondolom, még na­gyobb csapatoknak is keményen meg kell küzdeniük, ha eredmé­nyesen akarnak távozni a bányász városból. Csepel, 7000 néző. vezette: Fe­hérvári. Góllövők: Faludi, Rotten- biller, Jucsov, illetve Dunai II. és Vári. Csepel: Fatér — Kiss II., Pócsai, Kocsis — Kleibán, Rottenbiller — Kalmár, Faludi. Jucsov, Várnai, Sátori. Pécs: Vlaszák — Hernádi, Polgár, Bendes — Vajda, Dunai I. — Györ- kő, Dunai II. Rádi, Vári Török. Csepeli támadással kezdődött a mérkőzés, s mar a második perc­ben Kalmár lövését a pécsi kapus csak üggyel-bajjal hárította szög­letre. A 8. percben váratlanul a pécsiek szerezték meg a vezetést: Vári a lyukra futó Dunai II. elé „tálalt**, aki a kimozduló Fatér mellett a kapu bal sarkába lőtt. (0:1.) A 15. percben egyenlített a Csepel. Kalmár labdájával Faludi elhúzott Polgár mellett, s 17 méterről laposan a bal sarok­ba lőtt. (1:1.) A 20. percben mintaszerű tá­madás után Dunai II. ismét gólt szerzett, ezt a játékvezető előbb megadta, majd a csepeliek tilta­kozására, a partjelző megkérdezé­se után visszavonta és szabadrú­gást ítélt a vendégek ellen. A 40. percben a kaputól mintegy húsz méterre Vajda felvágta Várnait, a szabadrúgást Rottenbiller a sorfal fölött ha-- taimas erővel a bal felső sarok­ba vágta (2:1). SZÜNET UTÁN a Csepel támadott, az 57v percben Várnai ívelt szabadrúgást a kapu elé, a védők tétováztak, Jucsov bedobta magát és fejéről a háló jobb oldalába jutott a labda. (3:1). Goi után Rádi és Dunai I. helyet cserélt. Ezután a vendégek vették át az irányítást, de csatá­raik a legjobb helyzeteket is ki­hagyták. A 63. percben Györkő előtt adódott nagy helyzet, azon­ban hat méterről a felső lécet ta­lálta el, majd a 70. percben Dunai II. lőtt négy méterről a kapu mellé. A 74. percben Vári elfutott, és nyolc méterről a kifutó Fatér mellett a kanu közepébe lőtt _(3:2). Változatos, közepes iramú és színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a Csepel játszott valamivel jobban, s meg­érdemelten jutott vezetéshez. Szü­net után feljavult a Pécs, s i ki­dolgozott gólhelyzetek alap ián leg­alább egy pontot érdemelt volna. Jók: Fatér, Kleibán, Faludi, illetve Hernádi, Dunai II. és Török. NO I-es fabdarúpá erednsiyek Kosárlabda NB I. — NB II. VTSK—PVSK 71:65 (30:25) NB. I. női mérkőzés, Pécs. Érdekes, izgalmas mérkőzést vívtak a csa­patok. A pécsiek sokáig jól tar­tották magukat, a vendégek jobb cseresoruknak köszönhetik a győ­zelmet. A pécsiek legjobb dobói: Láng 17, Kosáné 14. MTK—PVSK 63:52 (30:25). NB. I. női mérkőzés, Pécs. Fej-fej melletti küzdelmet vívott a ma­gyar bajnok csapattal a pécsi c 'ittes. A vasutas lányok igen jól harcoltak, az MTK végül is nagyobb rutinjával szerezte meg a győzelmet. A pécsiek legjobb dobói: Láng és Tímár 14—14, Kó- sáné 10. * SMAFC—Postás 81:65 (32:36). NB II. férfi mérkőzés, Pécs. Változa­tos, jó iramú mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A SMAFC a második félidőben jobb hajrával győzött. Legjobb dobók: Tvordi 42, Varga 14, illetve Móró 19. Naumov 16. Mánfai 9. Jók: Orbai, Tvordi, illetve Móró, Nau­mov. Bp. Honvéd—Űjpest 2:1 (1:1) Népstadion: 20 000 néző. Vezette: Marshall (osztrák). Góllövők: Tichy (2), illetve Be­ne. Ferencváros szemmel láthatóan visszaesett formájában, amihez hozzájárult, hogy tartalékosán játszott. A Tatabánya végig lelke­sen küzdött, bár a védekezésre- fektette a fő súlyt, néhány táma^ dást is vezetett. A látottak alap­A rangadóhoz méltó játékot, közelebb áll­nagy küzdelmet hozott a talál- jók: Páncsics, Dalnoki, Perecsi, kozó. A Bp. Honvéd lelkesebben, j Albert és Fenyvesi dr., illetve jobban játszott, győzelme még S2,!kere^et^nyi’ a ,eflezet nagyobb, arányban is megérde­melt lett volna. Jók: védelem, a két fedezet: Tichy, illetve Sóvári, Rajna dr., Káposzta, Göröcs és időnként Ku- harszky. FTC—Tatabánya 1:1 (1:0) Üllői út, 30 000 néző, vezette: Vízhányó. Góllövők: Fenyvesi dr., illetve Szekeres. Ferencváros: Aczél — Havasi, Páncsics, Dalnoki — Vilezsál, Pe­recsi — Kökény, Galambos, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi dr. Tatabánya: Géléi — Törőcsik. Hetényi, Juhos — Szepesi, Laczkó — Bíró, Menczel, Szekeres, Nagy, Dedi. Meglepetéssel végződött a nagy érdeklődéssel várt mérkőzés. A Sporthírek A Magyar Autó Klub Pécsi Szervezete értesíti tagjait, hogy az október havi összejövetelt nem 3-án. hanem 9-én,. szerdán 6 órai kezdettel rendezi a Nádor Va­dásztermében. Kéri a tagok meg­jelenését. Az országos evezőbajnokságokon Budapesten a női kormányt» né- gyesben elindult a mohácsiak együttese is. A baranyai lányok azonban az előfutamból nem ju­tottak tovább — kiestek. TOTO L Bp. Honvéd—ü. Dózsa 2:1 1 2. Ferencv.—Tatabánya 1:1 x 3. Szegedi EAC—Vasas 0:1 2 4. Dorog—Győri ETO 0:0 x 5. Csepel—Pécsi Dózsa 3:2 1 6. Komló—Debreceni VSC 3:2 1 7. Oroszlány—Salgótarján 1:1 x 8. Borsodi B.—Dunaújváros 1:3 2 9. MÁV DAC—Szfvári V. 2:0 1 10. Nyíregyházi Sp.—BVSC 1:0 1 11. Miskolci VSC—Ganz M. 1:0 1 12. Egyetértés—Budafok 1:0 1 Asztalitenisz NB I.—NB II. Ganz MAVAG—Pécsi Urán SC 13:5, asztalitenisz NB I. férfi mér kőzés. Budapesten lejátszott talál koz.ón a pécsiek nem várt vere­séget szenvedtek gyenge képessé­gű ellenfelüktől. A pécsi verseny­zők közül egyedül Arató jatéka volt elfogadható. ' BRESC—Pécsi Urán SC 12:6. NB I. férfi mérkőzés, Pécs. A Eár.y£sz asztaliteniszezők ezen a mérkőzésükön sem találtak ma­gukra. A Pécsi győztesek: az Arató—Horváth páros, Arató 3, Horváth és Ragoncsa 1—1. — BRESC—Pécsi Urán SC .4:1, ifjú­sági mérkőzés. . PEAC—Dunaújvárosi Kohász 10:8, NB II. férfi mérkőzés, Pécs. A vendégek kezdtek jobban, de 3:l-es vezetésük után a PEAC játékosok feljavultak. Pécsi győz­tesek: dr. Pintér 3, dr. Kőhalmi 3 dr. Hrabovszki 2, Matarios 2, Kézilabda NB I — NB II. fi Bd. Postást legyőz ő, a Bp. Vasast :l vereséget szenvedett a Bányász > pécsi Bá-iyász—Bp. Postás 4:S NB I. női mérkőzés, Pécs. Az első féliclőben rengeteg hely­zetet' hagytak ki a pécsiek. A Bá­nyász-játékosok idegesen. kap­kodva, sok hibával játszottak. Szünet után feljavult a pécsi csa­pat játéka s ha szerencsével is, de az utolsó percben dobott gól­lal megszerezte a győzelmet. A pécsiek két kulcsjátékosa, Sehmiőtnó és SZmolkáné mérsékelt teljesítménye rányotnta bélyeget az egész csapat játékára. A pé­csiek - góldobói: Burai 2, Szmolka- né • es Czakóné. 3 r vasas—Pécsi Bányász 23:20 (8:8), N3 I férfi mérkőzés, Pécs- újh<y^\ A budapesti csapat a ki­eséstől veszélyeztetve nagy aka­rással iátszőtt. A pécsiek nem na- gvon igyekeztek. Felváltva, hol az éevik, hol a másik csapat ve­zetett. a hajrában a budapestiek­éi, urerüU elhúzni ok. A pécsi Moór 7. Wéber 4. Su: d ’- " ,'rrágaer 2. Baranyai. Dombi dr.. Stefs novits és Árvái 1—1. Újpesti Gyapjú—Pécsi Építők 5:4 (2:2). NB n. női mérkőzés, Buda­pest. A pécsi.csapat végig többet támadott, azonban a kapuraiove- seik pontatlanok voltak. Az Épí­tők már biztos győztesnek lát­szottak, négy perccel a befejezes előtt egy góllal vezetett, azonban a szerencsésebb fővárosi csapat az utolsó percben lőtt góllal meg­szerezte a győzelmet. A pécsiek góldobói: Halasi 3, Kutnyák. Pécsi atléták a magyar bajnokságon Budapesten az országos atlétikai bajnokságokon pécsi atléták is elindultak. A nagy és erős me zőnyű versenyeken egy-két helye­zést sikerült szerezniük. A ferfia knál a rúdugrásban Perlaki a Pé­csi Dózsa versenyzője 390 centiméteres teljesítményével az előkelő harmadik helyet szerezte meg. A női gerelyvetésben két pécsi ver­senyző ért el helyezést. Lukácsné (PVSK) 44,10 méterrel negyedik, dr. Tóth (PEAC) 41 méter 90 centiméterrel ötödik lett. Több ver­senyzőnk jó eredménnyel sem jutott helyezéshez. Az 1500 méteres síkfutásban Jakabos (Pécsi Dózsa) 3:58.6 másodperces időt futott. Dudás (Pécsi Építők) pedig ebben a számban 4:03.4 másodperces idő­vel futott be a célba. Az 5000 méteres síkfutásban Jakabos 14:49.8 másodperces idejével új megvei csúcseredményt ért el, de csak úgy. mint a 400 méteres síkfutás ban Mátis (PVSK) 49.9-el és Ben- kovics (PEAC) 51 másodperccel nem jutott helyezéshez. versenyző, aki eredményesen al­kalmazta az úgynevezett „belső combdobást’*. — Hajrá Vasút! — így biztatták a szőnyegre lépő két pécsi ver­senyzőt a nézők. Sárics és Ko­vács (mindkettő PVSK) küzdelmé­ből a második akciója után a ba.i^ nokságot is nyerő Sárics kereszt­fogással került ki győztesen. Fél 12-kor kezdődtek el a bajnoki cím­ért és a második helyért folyó mérkőzések. Az 56 kg-osok küzdel­mében láthatta a közönség a va­sárnap legizgalmasabb és legszebb mérkőzését. A pécsi Sárics és a kecskeméti Kovács összecsapáson a vasutas cselgáncsozó szép csí­pődobást mutatott be e^enfelén és győzelmével bajnoksági': is nyert súlycsoportjában a pécsi verseny­ző. — Tíz szakosztály közel száz in­dulóval vett részt a Pécsett meg­rendezett bajnokságon — nyilatko­zott a látottakról Somodi Zsig­mondi a Magyar Cselgáncs Szövet­ség főtitkára — és ez azt mutatja, hogy a judó-sport vidéki viszony­latban nagy fejlődésnek indult. Az­ért rendeztünk Pécsett országos vidékbajnokságot, mert itt két olyan szakosztály is van, amely eredményesen bontogatja szárnya­it. Ez az országos vidékbajnokság is azt mutatja, hogy még nagy a színvonalkülönbség a most is jól szerepelt Tatabánya és Kecskemét versenyzőgárdaTa. valamint a töb­bi versenyzők tudása között. Eredmények: 56 kg: bajnok Sá­rics (PVSK), 2. Kovács (Kecskemé­ti Dózsa), 3. Kovács (PVSK), 62 kér: bamok Faragó (Tatabányai Bá­nyász), 2. Pulai (Kecskeméti D.). 3. Baranyi (Kecskeméti Dózsa). 68 kg: bajnok Bodor (Kecskeméti Dó­zsa), 2. Nagy (Kecskeméti Dózsa). 3. Szigeti (Tatabányai Dózsa). 74 kg: bajnok Magyar (Tatí‘bán-'r?n "Rá nyász), 2. Lukács (Kecskeméti Dó­zsa). 3. Zsíros (Kecskeméti Dózsa). 80 kg: bajnok Ipacs (Szegedi EAC), 2. Konrád (Tatabányai Bányász), 3. Kovács (Kecskeméti Dózsa), ne­hézsúlyban bajnok: Kristóf (Bé­késcsabai Dózsa) 2. Ülés (Tatabá­nyai Bányász), 3. Daczó (PVSK), 4. Kverpalics (Pécsi Dózsa). Abszolút bajnok Bodor (Kecske­méti Dózsa), 2. ülés (Tatabányai Bányász). 3. Böröndi (Kecskeméti Dózsa), 4. Fellegi (Békéscsabai Dó­zsa). Dorog—Győr 0:0 Dorog, 6000 néző, vezette: Vátí. Dorog: Ilku — Lévai, Lakat, Fellegi — Szűcs, Takács — Kará­ba, Szuromi, Lakics, Kertes* Csóri. Győr: Tóth — Koós, Szániel, Kiss — Palotai, Máté — Szaló, Orosz. Povázsai, Korsós, Lex# Keglovich. Változatos, lendületes játék ve­zette be a mérkőzést. Színvona­las, élvezetes, izgalmas mérkőzést vívott a két csapat, a játékosok csak éppen a gólokkal maradtak adósak. A Dorog közelebb állt a győzelemhez, a 2 pont megszer­zését azonban a ragyogóan védő Tóth megakadályozta. Jók: Lévai, Lakat, Csóri, Szuromi, illetve Tóth (a mezőny legjobbja), Palo­tai, Povázsai. í. Komló 8 5 2 1 11:9 12 2. Ferencváros 7 4 3 — 20:6 11 3. U. Dózsa 8 5 1 2 13:8 11 4. Győr 8 3 3 2 12:5 9 5. MTK 8 3 3 2 10:9 9 6. Bp. Honvéd 7 3 2 2 11:7 8 7. Dorog 7 3 2 2 8:9 8 8. Tatabánya 8 3 2 3 7:9 8 9. Csepel 7 3 1 3 8:11 7 10. Diósgyőr 7 2 2 3 5:7 6 11. Szeged 8 2 2 4 5:9 6 12. Vasas 7 2 2 3 5:10 6 13. Pécs 8 2 — 6 17:19 4 14. Debrecen 8 — 1 7 9:23 1 Pulai, a Kecskeméti Dózsa versenyzője biztosan győz Lukács (Pécsi Dózsa) ellen. Elsőízben rendezték meg a hét végén az országos vidéki cselgáncs­bajnokságot. Szombaton már dél­után megkezdődött a verseny, amely éjjel 11 órakor fejeződött be a selejtezők után. Vasárnap a döntőkre és az abszolút bajnokság küzdelmeire került sor. A döntők első összecsapásaként két pécsi versenyző küzdelmét néz­hette volna végig a lelkes, közel 200 főnyi közönség. Kverpalics (Dózsa) sérülése miatt nem állt ki és így Daczó (PVSK) ellenfél nél­kül győzött. A vasutas tornacsar­nok kis edzőtermében két sző­nyegen folytak a küzdelmek. Egy- egy jól sikerült dobás után fel­csattant a taps. A PVSK versenyzője. Kovács, ru­tinos, ügyes versenyző lévén arat­ta a döntők első, feszítéssel kiví­vott győzelmét. A citromsárga öves Lukács (Pé­csi Dózsa) a kecskeméti zöldöves, jól küzdő Pulaival szemben csak pontozással maradt alul. A másik szőnyegen egy kaposvári és egy békéscsabai versenyző küzdelme akciókban és kezdeményezésekben szegény volt. Szükség volt a kö­zönség „akciózni’* felszólításaira is. Ütemes taps és biztatás hangzott fel, amikor Na*?v (Kecskeméti Dó­zsa) szép és látványos küzdelmet vívott ellenfeleivel, ö volt az * Vasas—Szeged 1:0 (1:0) Szeged, sooo néző, vezette Gere. Góllövő: Machps. Vasas: Szentrpihályi — Ihász, Mészöly, Sárosi — Bakos, Be- rendi — Pál II.. Bundzsák, Ma­chos, Matesz, Kékesi. Szeged: Tóth — Kővári. Kür­tösi, Sándor — Dezsőfi I., Remé- nyik — Kökény, Németh, Nemes, Linka, Boros. Alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két csapat, elfogadható játékot mindkét csapat csak a második félidőben nyújtott, vég­eredményben a sokkal -technji-á- sabb Vasas megérdemelten győ­zött. Jók: Ihász, Bérén di, Ma­chos, Kékesi, illetve Tóth, Kür­tösi, Dezsőfi és Németh. KOMLÓ A BAJNOKI TÁBLÁZ\T ÉLEN NB I B. mérkőzései Szállítók—Ózd 3:1, Láng Gép­gyár—Szombathely 2:1, NyíregY- háza—Budapesti Vasutas 1:0. — Egyetértés—Budafok 1:0, Győri MÁVDAC—Székesfehérvár 2:0. Miskolci Vasutas—Ganz MÁVAG 1:0. Dunaújváros—Borsodi Bá­nyász 3:1, Oroszlány—Salgótarjáni Bányász 1:1. DüNANTÜLI NAPLÓ \ Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc • Szerkesztőség: Pécs. Hunyadi János u. 11. Telefon: 15-32. 15-33: 17 őrá után; 60-11. Belpolitikai rovat: Sl-68. Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly. Kiadóhivatal: Pécs. Hunyadi u. II. Telefon: * 15-32, 15-33. 50-00. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hely4 postahivatalok­nál és kézbesítőknél. Ellőfizetési díj 1 hónapra 12.— FU Indexszám: 25.054. ; izgalmakban bővelkedő mérkőzés Komlói Hányása—Debrecen 3;2 (1:0) Országos vidéki csclgáiicsliagnokság Pécseit Kecskeméti és tatabányai sikerek Sárics (PVSK) bajnokságot nyert