Dunántúli Napló, 1963. szeptember (20. évfolyam, 204-228. szám)

1963-09-24 / 223. szám

NiAI»LO 7 TOTÓ %. mmtovsato-imsyu* er*th Isi x k Borsodi B^-OnmU^ «* x k Gyula—Bp, FWre f:i i *■ Miskolci B.—Eger 3:1 l *• SaoL MTB—Kecskemét ©:1 2 *■ Riste«—Bp. Spartacus »:l j k KlSterenye— Nyíregyház* MSB M 2 k Jászberényt U—N«*y­Báteay M 1 ». Budai • Spartacus— 111. her. TTVB M 2 *k Zalaegerszegi R~ PéCSi BTC Bt 2 «• Kaposvári Honvéd-* Zalaegerszegi «8 |j* 1 l*. K. Lom bik—Traktorgyár lift 2 Kosárlabda NB í, II. Testnevelési Főiskola—PVSK S».l6« m-M) NB 1. nej mérkőzés. Pécs. A találkozót a vaeutae cBíir- íidkbán vauáiriap délelőtt játszot­ta«. Izgalmáé. érdeke® volt a Küz­delem, a győzelmet a vendégek jobb hajrájukkal biztosították. A vasutas lányok a palánk alatt több igen jő helyzetet datitő pil­lanatokban eíidegeskedtek. Postás—Péti MTE 11:53 (30:20}. NB a. lem mérkőzés, PVSK- csamok. Vezette: Szabó n., Pász­tói, jö iramú, élvezetes mérkő­zést vívott a két csapat, a pos­tások hazai pályán is igazolták jó tormájukat. Legjobb dobók: Mőfó so, Gyöngyösi 1«. illetve Koffer il, Hosszü 17. Jók: Bódis, Móró, illetve Péter, Hosszú. Labdarúgó NE II. Pécsett két döntetlen — Zalaegerszegen győzelem székesfehérvári mAv— PVSK 1:1 (111; PVSK-pálya, üs* néző, vetette: Bóth. Székesfehérvár: Kiss — Pál, Homolya, Pajor — Bognár, Neu­bauer — Rúzitá, Lukács, Kerék, SZepeSi, Hörváth. — Edző: Bódi Ferefic. PVSK: Hámori L — Köves I., Mohácsi, Hámori n. — Márton, Köves H. — OpüVa, Gáspár, vin- cze, Rostás!, Szentannai. — Edző: dr. Czibulka Mihály. A FVSK-iíak ezúttal gyöngén ment á játék, a hátsó alakzatok még ügy ahogy kielégítően lát­ták el feladataikat, azonban a fedezetek és a csatársor tagjairól ez már távolról sem mondható. A zo. perében született meg a mérkőzés első gólja, Lukács a jobb Oldalról középre Ívelt és a senkitől sem Zavért Ruzsits lt méterről fejjel a hosszúsarokba továbbította a labdát. 1:9. A PVSK a *. percben egyen­lített, Márton M méterre a kaputól lö­vésre szánta el magát és jól el­talált labdája védhetetlenül kö­tött KI a jobb felső sarokban. A gól után még Gáspár előtt nyí­lott nagy helyzet, a fiatal csatár elhamarkodottan a kapu fölé bőm báZött, FORDULÁS UTÁN: a vendégek még nagyobb gondot fordítottak a védekezésre és az erőtlen hazai támadásokat rendre meghiúsították. | PBTC—ZALAEGERSZEGI DÓZSA 1:0 (1:0) Zalaegerszeg. 500 néző, vezette: Tófalvi. PBtC: Gergely — Szekeres, vá­mosi, Magyar — Kőntl, Posta — Görgéhyi, Győrfi, Kincsei. MaUSChl, Oskö. — Edző: Dara JA-. Ö6s. Zalaegerszegi Dózsa: Szántó — Keidl, varga, NyikuS — Székely; Prokits — Szekeres, Millei, Or­bán, Dervauts, BUZá. — Edző: BaZső Sándor. A zalaegerszegi csapat meglehe­tősen Sok helyzetet hagyott ki, ami később megbosszulta magát, mert az igen lelkesen küzdő pé­csi gárda a hajrában felülkereke­dett és megérdemelten győzött. GűllöVŐ: Győrfi. Jók: Gergely, Vámosi, Győrfi, illetve Prokits. PÉCSI BÁNYÁSZ—EVTK 3:3 (1:1) Pécsújhegy, 500 néző, •vezette: Kleiber. Pécsi Bányász: Kele — Gyurkő, Farkas I., Baczur — Molnár, Pin­tér — Selymes, Balázs, Bencsics, Koch, Fülöp. — Edző: Kertész Ti­bor. EVTK: páll — Lipcsei, Baracz, Lengyel — Paulicsek, Balázs — Ducza, Csöbör, Matülai, Horváth, Mihalkó. — Edző: Guláesi Sándor. A Bányász Veszélyes támadások­kal kezdett, á 3. percben Páli igen veszélyes helyzetben bravú­rosán vedelt. A 1. percben az EVTK védelme érthetetlenül le­állt, Bencsics lőtt a hálóba, 1:0. A Pécsszabolcs győzött, a PEAC vereséget szenvedett Nagykanizsán Még mindig veretlen a Taszári Honvéd — Újból 5 gólt kapott a Kaposvári Kinizsi A 35. percben ártatlan helyzetből Matulal egyenlített, 1:1. AZ 54. percben a Bányász Védelme této­vázott, Csöbör megszerezte á ve­zetést, 1:2. A 6ó. percben remek elfutás után Matulal biztosán lőtt a hálóba, 1:3. A 80. percben fel­támadt a Bányász. Molnár re­mek akciója után Fülöp hatalmas gólt lőtt, 2:3. A BáhyásZ tovább hajrázott. A 85. percben a kitörő Balázs biztosan lőtt a hálóba. 3:3. A helyzetek alapján a döntetlen igazságos, az EVTR-ban egy jó képességű, lelkes Csapatot ismert meg a pécsi közönség. Jókí Far­kas X., Pintér, Fülöp, Illetve Páli. Balázs, BaracZ. NB n. eredmények: Nyugati csoport: Traktorgyár— K. Lombik 3:1, in. kér. TTVE— Budai Spartacus 1:0, Esztergom— Mosonmagyaróvár 0:0, Győri Dó­zsa—Veszprém 5:1, Pápa—Autó­busz 2:0, Kaposvári Honvéd—Zala­egerszegi TE 3:2. Keleti csoport: Izzó—Szolnoki MAv 5:1, Gyulai MEDOSZ—Bp. Előre 2:1, Miskolci Bányász—Eger 3:2, Jászberény—Nagybátony 1:0, Bp. Spartacus—Kistext. 1:0, Nyír­egyháza—Kisterenye 3:2, Baglyös- álfa—Békéscsaba 3:1, SZVSE—Deb­receni Dózsa 5:1, Kecskemét—Szol noki MTE l:o. PGCSSZABOLCSI BÁNYÁSZ — NAGYKANIZSAI VIE 1:0 (1:0) Nagykanizsa, 1000 néző, vezette: Sípos. Pécsszahoiess Petrás — Jung, Rózsa 1., Pörrogi — Welt IL, Alt- mann — Győrfi, Madarázs, Mazil, Gráf, Lászlődi. Edző: Tamási László. Nagykanizsa: Szántó — jakabfl, Bolle, szabó — Nádas), Orbán — Szentes, Bánáti, Mózsi, Mazaga, Valueek. Edző: Schweit­zer Sándor. A védekezésre befendezekedett vendégekkel szemben csaknem Végig a hazaiak támadtak, ezt a lS;l-es szögletarány is mutatja. Mazil góljával a 34. percben szer­zett vezetés után védekezésre állt be a vendégcsapat és mindvégig tartani tudta az eredményt, Jók: Petráé, Rözsa L, Porrogl, Welt a. Altman, ill. Jakabfl. Tóth Károly NAGYKANIZSAI DÓZSA — PEAC 3:0 (2:0) Nagykanizsa, 500 néző, vezette: Séczei. Nagykanizsa: Németh 1, — Cseh, Tóth, Csertán — Endrei, Berta — Rigó, Markotán, Téglás, Major, Németh a. Edző: Kiss Ist­ván. PEAC: Fábián — opavszkl, .Balló, Kresz — Siborai, Tüske — Márton, Gulyás, Vass, Mérel, Hor váth. Edző: Bolla Ferenc. A hazaiak végig erőteljesen, lendületesen és gyorsan rohamoz­tak. ennek ellenszerét a gyengén játszó PEAC nem találta meg. Góllövők: Markotán 2, Major. Jók: Cseh, Tóth, Endrei. Berta, Németh 11., Fábián, Zborsl. Ki­állítva a 69. percben utánrúgás miatt Opavszki, á 89. percben rek lamálás miatt Téglás, Tóth Káról? KALOCSAI KINIZSI — SZEKSZÁRDI PETŐFI 2:1 (2:0) Kalocsa. 1000 néző, vezette: Si­moniak Kalocsa: Schurman — Boivári, Vatfti, Tóth — Tamási, Páncslcs — András, Sípos, Boda, Miskel, Heimii. Edző: Molnár Ferenc. !>zelíR7érd: Greillch — Huth, Gal­lér, Rohi — Máljnger, ZÖrényi — Bárány, Tanz, Hohman, Bosnyák, Csér. Edző: Túra Emil. A feltámadt hazai együttes vé­gig támadta a mérkőzést és na­gyobb arányú győzelmet csak a jól védő szekszárdi kapus akadá­lyozta meg. GőllövŐk: Boda, Mis- kel, illetve Hohman. Jók: az egész kalocsai csapat dicséretet érde­mel. Illetve Greillch. Gellér, Ma­linger. Dr. Kovács Tamás N a 4^* gMVOKI BÁNYÁSZ — KAf^SVAm KINIZSI 5:2 (3:2) Nagymányok, 800 néző, vezette: Mór. Nagymányok: Szőcs — Hlrsch- man, Komáromi, Berta — Molnár, Teleki — Kozma, Bencze, Kész, Wéber, Nyitrai. Edző: palatinusz János. Kaposvár: Murányi — Ba­logh, Szili, Simon — Bíró, Pados — Kovács, Szabó, Herbei, Göncz, Elés. Edző: Várad! Lajos. Változatos első félidőben job­bára a hazai csapat támadott. Fór dUlás után Balogh megsérült, a sportszerfltlenkedő Kovácsot pe­dig kiállította a játékvezető. A kilene főre olvadt vendégek ellen biztosan nyertek a bányászok, Góllövők: Kozma,. Kész, Beneze, Nyitrai, Wéber, illetve Szabó, Göncz. Jók! szőcs. Teleki, Koz­ma, Becze, Nyitrai, illetve Balogh, Szabó, ülés. Klausz István DOMBÓVÁRI VSE — NAGY- KANIZSAI BÁNYÁSZ 2:2 (1:1) Dombóvár, 800 néző, vezette: Fekete. Dombóvár: Egyed I. — Marosi, Egyed a., Fotó — Kulcsár, Kal­mar — Gerencsér, Tapaszt!, Hor­váth. g. Kis, László. Edző: Alb­recht József. Nagykanizsa: Tár- aza — Strasz, Dénes, Lervenc — Viola, Bányai — Treuer, ^tlss. Lukács, Hegedűs, Tálosi. Edző: Mihalecz Boldizsár. A hazai csapat 5—0 gólos győ­zelmet érdemelt volna, játéka és helyzetei alapján. A rendkívül gyengén működő Játékvezető úgy a játéktéren mint a nézőtéren idegessé tette a hangulatot. Gól­lövök: Tapaszt! 3, Illetve Kiss, Lukács (ll-esből). Jók: Marosi, Tápászti, G. Kiss, Illetve Lervenc, Treuer, Lukács. Sebők Gyula WOHÄCSI TE — MÄZA- SZÁSZVÁR (0:0) Mohács, 900 néző, vezette: Virág. Mohács: Szendrői — Gyévai, Temeti, aolányi — Pleek, peszt — Gombár, Kózsafi, Kárász, Oláh, Relspack. Edző: Tikvlczky Gyula. Máza: Süveges — Koller, Kasper a. — Széles — Szabó, Kádár — Rótb, Ágoston, Gyorsok. Tóth, Nyers. Edző: Ludas Béla. Végig unalmas, lélektelen játé­kot nyújtott mindkét csapat, A hazaiak Igen helytelen felfogás­ban játszottak, a vendégek csak lelkesedést tudtak felvonultatni. Jók: Gyévai, Temesi, Pleek, Peszt illetve Süveges és a hátvédhát- más. Molnár Endre SZEKSZÁRDI DÓZSA — KALOCSAI HONVÉD 5:2 (1:0) Szekszárd, 600 néző: vezette Dr. Kamarás. Szekszárd: Szlavicsek — Tamá­si, Tárnok, Kováit — Sós, Gahó — Kormos, Májnál, Kacséra, Li­zák, Ungi. Edző: Kázmér Zsig- mond. Kalocsa: Zérci — Szabó 11., Szabó I., Rusz — Maul, Ba­lázs — Fodor, Tábor, Berkes, Kamarás, Kelemen, Edző: Malom­szegi Ottó. Két merőben ellentétes játékmo doni csapat, küzdelméből a köze­pes teljesítményt nyújtó techni­kásabb együttes került ld győz­tesen. GóllövŐlf Kórmos 3, Gohó, Májnál. Lizák, illetve Fodor, Ber­kes. Jók: Tárnok, Nóvák, Kor­mos, ill. Szabó I., Fodor, Berkes. A 83. percben sportszerűtlenség miatt ungit kiállította a játék­vezető. Dr. Tucsnl László BAJAI MTE — TASZÄRI HONVÉD (0:0) Baja, 1200 néző, vezette: Kímter. Baja: Sztoics — Uhercsák, Tán­csics a., Viszmeg — Nagy, Mikus — Szabó. Ceglédi, Krelsz, Po- szamcsek, AgfaM. Edző: Hirman Endre. Taszár; Varga — Beikó, FiUszár, Bagyilla — Szabó, Krus- kovits — Takács, Vándort, Pámel, Kovács, Boda. Edző: Jobbágy Ferenc. Kiegyenlített első félidő után a játékidő második részében nagy fölényben játszott a hazai együt­tes, az eredmény igen hízelgő — a Baján csalódást keltő — Tassé­rt Honvédra nézve. Jók: a hazai hátvédhármas és fedezetek, illet­ve Fillszáf a mezőny legjobbja, szabó, Pámel. Márton Sándor 1. Az NB n. Hl. kér. TTVE 8 állása: .8------27:7 16 a P écsi VSK 8 0 1 1 21:8 13 3. Budai Spart. 8 8 1 2 19:9 11 4. Pécsi BTC 7 4 2 1 17:5 10 3. Kaposv. Honv. 8 4 2 2 15:11 10 6. Esztergom 8 3 3 2 l3:il » 7. P. Bányász 3 2 5 1 18:17 0 8. Győrt Dózsa 8 3 2 3 14:13 8 9. EVTK 1 2 4 2 16:16 8 10. Veszprém 7 3 1 3 11:15 7 11. Szív. MAV 8 3 i 4 13:19 7 12. Traktorgyár 8 2 2 4 11:18 6 13, Zalaegersz. D. 8 2 2 4 8;li G 14. ZTE 7 2 1 4 15:17 5 15. Pápa 7 2 — 8 6:8 4 1G. Autóbus* 8 1 2 5 7:22 4 17. M-magyaróv. 8 — 4 4 4:18 4 18. K. Lombik 8 1 1 6 8:18 3 Magyarorsz'g B.— Sav,s unió B. 1:0 (1:0) Debrecen, 16 000 néző, vezette: ftajcsányl (csehszlovák). Góllövő: Bene. Magyarország B: Geld — Lévai, Kürtösi, ihász — Tuschlnger, So- modi — Puskás, Dunai a., Bene, Povázsai, Korsós. Szovjetunió B: Urusadze — Ponomarjov. Gyikarjov, Mudrik i —• Maszlov. Hurcilava — Bazile- vias, Szerebrjanyikov, Kazakov, I Biba, LobanovsZkij. I A találkozó nem hozta a várt I nagy küzdelmet. A magyar együt­tes játékán meglátszott, hogy sok helyen újakkal küzdenek. A szov- , jet csapat sem nyújtotta azt a 1 teHenítményt, amelyre kénes. A mérkőzés sportszerű küzdelmet ! hozott, amelvből a több helyzetet kidolgozó magyar csapat megér­demelten került ki győztesként. A magyar csapatból elsősorban Sómodi tűnt ki mindvégig kitű­nőt nyújtott. Jő volt még Geld, Tusehinger, Puskás és .Torsa. A szovjet együttesből Urusadze. GvHcarjov. Hurcilava. Szevidov és Lobanovszkij játéka érdemel dicsé retet. R iegyebaWsis ..félidejében“ a Pécsi P rselánpr ás a Pacsi Etsie á l az 3,sü helyen Szigetvár—Hidasi Bányász Í:1 (Oil). Szigetvár, 209 néző, vezette: Darányi. GóUÖvók: Lengyeltóti, Sző 11 ősi illetve Auth U. Jók; Horváth Lerrpel illetve Auth 1., Farkasfalvi. Kiállítva sportszerűt­lenség miatt szüllősi Szigetvár, Auth a. Hidas. Tompa László Bóly—Magyarszék 3:2 (2:1) Ma­gyarszék. 200 néző. vezette: vls- nyei. Góllövők: Kresz, Szabó, Lu­kács, Illetve Lieber 2, (egyet 11- esből). Jók: Szabó, Horváth Re- bényi Illetve Tóth a„ Láda. Lie­ber. Tóth László Pécsi Előre—Pécsi Kinizsi 2:1 (2:0). postás-pálya, lOo néző, ve­zette: Sabacz. Góllövők; Glrán, László, Illetve Kovács. Jók: Amb­rus, László. Glrán. a Kinizsi együtteséből egy játékost sem le­het kiemelni. Kiállítva Fodor U. Kinizsi utánrugás miatt. Herbst János Pécat Szikra—Siklós 2« ad)). Kokszmfl-pálya, 100 néző, vezette Zvehics. Góllövők: Rublnszki n., Szederkényi. Kitűntek: Rubinszki II.. Bedics, Szederkényi, Péter, illetve Lovasé her. Győrt!. Zombor József Pécsi Helyllpar—Pécsi Porcelán- gyár 1:1 (0:0) Helyiipar pálya, 400 néző, vezette. "Tozsgai. A ha­zai csapatból- egy. a Porcelán­gyárból három ’ játékos került ! durva játék és feleselés miatt a kiállítás sorsára. Lénával Miklós . Urán SC—Lánycsók 2:0 (1:0). — j Lánycsók, 300 néző, vezette: MeSk. GÓUÖvők: Vojtek, Horváth. Jók: Vojtek, Doszpod. Kercza Balázs, Illetve Jerger, Mrenka. Linder. Hengl János Vasas L Bányász—Székely- szabar 3:2. Pécsi Postás—Pécsi Vasas 2:1. A MEGYEBAJNOKSAG Állasa: Nyugati csoport: 1. P. Porcelángy. 7 5 1 1 15: 6 11 2. P„ Helyiipar 7 4 2 1 lo: 4 10 3. Pécsi Postás 7 3 3 1 8: 6 9 4. Pécsi Vasas 7 3 1 3 8: 8 7 5. Bóly 7 a 1 4 10:17 5 ! 6. Hidasi B. 7 3 1 4 11:12 5 7. Szigetvár 7 2 1 4 4: 9 5 8. Magyarszék 7 2 — 5 6:10 4 Keleti csoport: 1. Pécsi Előre 7 5 — s is: 7 10 2. Urán SC 7 5 — 2 25 : 7 10 3. Pécsi Kinizsi 1 4 2 1 13: 7 10 4. V/isas I. B. 7 4 12 12:11 9 5. Siklós 7 4 — 3 20:11 8 6. LánycSók 7 2 1 4 7:11 5 7. Pécsi S2lkm 7 1 1 3 4:23 S 8. Székelyszabar 1 — l s 'iü’t l I A vasárnap hős© Kármán Katalin, a Pé*si Dózsa úszúnöjí az országos bajnokság loo méteres női méilúszó-versenye után a győztes Egervári mögött a második helyre állt fel a győzel­mi dobogón, A pécsi Tanárképző Főiskola hallgatónője évek óta a legjobb magyar mettúszónők kö­zött szerepel. Az országos bajnok­ságon megszerzett második helyé­vel méltán érdemelte ki a va­sárnap hőse címet. A tavasszal korán formába len­dült, de a Főiskolás-bajnokság után a vizsgaidőszak, majd a nyári főiskótai elfoglaltsága ki­zökkentette a rendszeres edzések­ből. A magyar bajnokság előtt a vidék bajnokságon már ismét biztató formát árult el, de ő ma­ga is csak titokban, legfeljebb a harmadik-negyedik helyre számí­tott. Remek küzdőszelleme jól Időzített formával párosult és az eredmény egy ezüstérem d ma­gyar bajnokságon A televízió nézőinek alkalmuk Volt a verseny megtekintésére. Kan-Kati harsogott a budapesti sportuszoda lelátóiról a , pécsi úszógarda buzdítása. A szőke pé­csi kislány minden erejét össze­szedte, tempói meggyorsullak és a hajrában sikerült megelőznie vetétytársait, Kovács Zsuzsát és Bet inget. — Bravó Kati, nagyszerű voltál. Edzője. Szigeti Lajos volt tatán a legboldogabb ember óz uszodá­ban. ö tudta igazán, mennyi mun­ka, mennyi edzés jutalma volt Kati második helye a magyar bajnokságon,. Kármán Katalin tel­jesítményének értékéi csak növe­li. hogy a 260 méteres női mell­úszásban is én el helyezést, itt ötödik volt 2:07.7 másodperces Idővel. — h — A megyei II. osztályban újabb három mérkőzés maradt el A Dinamo súlyos veresége A megyei n. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi fordulójá­ban ismét három mérkőzés ma­radt el. A Vasas n. Bányász le­mondta a \Beremend elleni talál­kozót, a Mágocs egyórás késéssel jelent meg a PVSK n. elleni mér­kőzésre, a PBTC II, pedig nem utazott el Vajszlóra. A forduló legnagyobb megle­petése a Pécsi Dinamó súlyos ve­resége volt. Az erőmüvesek nyolc játékossal, vezető és edző nélkül jelentek meg a mérkőzésen. Pécs- váraüon a hazai együttes tíz gólt lőtt1, a már három hete mérkőzés- nélküli sásdiak hálójába. Versen­den szép és sportszerű mérkőzést vívott a hazaiakkal a Pécsi Ce­mentipari, mely végül is áz Ott­honiak egygólos győzelmét hozta. Pécsbányatelepen a Dózsa IH. mérte össze tudását a Bányász ÍI-vel, itt gól nélküli félidő után nagy küzdelemben a vendégek szerezték meg a két pontot. — Eredmények: Dózsa ni.—Bányász II. 1:0, Pécsvárad—Sásd. 10:3, Vert send—Pécsi cementipari 1:0, Szen- tegát—Pécsi Dinamo 4:0. A bajnokság állása: 1. PBTC n. 5 4 1 — 27:3 9 9. PVSK II. 4 4 — — 10:9 B 3 P. Dózsa ín. 4 3 — 1 8:3 6 4. Szentegát 5 3 —•• 2 9:12 6 5. Pécsi B. a. 5 2 1 2 10:7 5 6. Pécsvárad 6 2 1 3 22:20 5 7. V8JSZ16 “M 4 2 1 í '*4:13 5 8. vasas ■ 11. 6. 4 2 —* 2-70:12 4 9. Bereinena 4 2 — 2' £0:7 4 lö Versend 5 2 — 3' 11:27 4 11 P Dinamó 2 1 1 d:6 2 12. Mágocs 3 —■ 1 2 6:8 1 13. P. Cementip, 5 — 1 4 8:16 1 14. Sásd 4 — — 4 ll:22 —1* Városi Kerékpáros bajnokság A Városi Kerékpáros Szövetség rendezésében tartották meg a Vá­ros országúti bajnokságát. A ren­dezők a versenyt tehetségkutatás­nak szánták Nos, több még egye­sületben nem kerékpározó fiatal hívta fel magára a figyelmet. — Részletes eredmények: Verseny­kerekesek f. osztály: (táv: 100 km): l. Dévai IL, 2. Kozma A. lt. osztály (táv: 100 km): l. Koz­ma Gy, 111. osztály (táv: 100 km): l. Rajnai, 2. Vitéz (K. Bányász), 3 Túri (K. Bányász). Ifjúságiak: (táv: SO km): l. Kéméndi (Sparta­cus), 2. Keserű (egyesületen kí­vüli), 3. Kovaslk (K. Bányász)^ Vaskerekesek Ifjúságiak (táv:’»0 km); i. Sturm (Spartacus) 2. Sál­lal (Pécsi Bányász), 3. Müller (Spartacus). serdülők (táv: 20 km): l. Hlrth (Spartacus), 2. Mink (K. Bányász), 3. Popp (Pécsi Bá­nyász), Kezdők (táv: 20 km): 1. Li­geti (egyesületen k<Vüli), 2, Nagy (egyesületen kívüli), 3. Katona (PVSK). Tehetségkutató-verseny (táv: 20 km): 1. Kanyó (Sparta­cus), 2. Gyulai (PVSK), s. Gelen­csér (Spartacus), Asztalitenisz NB I., NB II. Szeged—Pécsi Urán SC 14:4. NB I. férfimérkőzés, Szeged. A vidé­ki rangadót meglepő biztosan nyerte a szegedi csapat. PEAC—Dunaújvárosi Ruha 13:5. NB a. férfimérkőzés, Dunaújvá­ros: Pécsi győztesek: dr. Pintér— dr. Kőhalmi páros, dr, Kőhalmi, 4, dr. Pintér 3, Matari.cs 2, Sze­derkényi 2. az NB m. Állasa: » 1. Taszátl H. 7 4 3 20:9 11 A. Kanizsai B. 7 3 3 1 8:7 9 3. Dombóvár 6 3 2 1 12:7 8 4. N.-mányok 7 4 — 3 27:16 8 5. K. Kin. 7 3 a a 12:13 8 6. Sz. Dózsa 7 3 1 3 21:16 7 7. Kanízs. VTE 7 3 i 3 14:11 7 8. Sz. Petőfi 7 3 í 3 10:14 7 9. Mohácsi TE 0 a 2 2 0:3 6 10. PEAC 6 3 — 3 10:9 6 11. Kai. Honv. 6 2 2 2 15:15 6 12. Kanizsai D. 7 2 2 3 9:13 R 13. Máza-Szvár 6 • 4 2 11:15 4 IV. Baja 6 1 2 3 6:11 4 15. p.-szabolcs 6 2 4 7:17 4 16. Kalocsai K. 6 1 1 4 6:16 3 Természetjárás A tájékozódási futók megyebaj- boksájának legutóbbi fordulója szombat éltei Volt a mecseki parkerdőben. A tájékozódásilag viszonylag könnyű útvonalon in­kább az erőnlét döntötte el a he­lyezéseket. csapatban a PEAC megerősítette a vezető helyét. Egyénileg viszont a verseny még teljesen nyílt. Még io—12-en pá­lyáznak a Jobb helyezésekre. Eredmények: férfi egyéni: (36 in­duló): 1. Lovas (PVSK) 101,35, 2 Pavlovics (PEAC) 118,05, 3. Deutsch (PEAC) 123,10,. 4. Bekő (PEAC) 128,18, 8. Temesi (PEAC) 128,55, 6. Tihanyi (Lendület) 130,55. Férfi csapat: 1. PEAC 0/367,33 2. Vörös Meteor 100/460,40, 3. Komlói B. 100/485,50, 4. Lendület 100/505,35, 5. Vasas Elektromos 100/538,30, 6. Tanárképző Főiskola 200/514,22, 7 BTc 200/588.15. Ifjúsági egyéni (12 Induló): l. Széphegyi (Vörös Me­teor) 105,14, 2. Főtt (Nagy L. Gimn). 112,12, 3. Palotás (PVSK) 118,14. Csapatban: i. vörös Meteor 0/373,49. 2. Nagy L. Glmn. 0/377,01, 3. PVSK 100/480,53. A a fordult« összetett eredménye: Férfiak egyéni: 1, Bekő (PEAC), 2. Navra- tif (PVSK), 3. Pavlovics (PEAC). Csapatban; 1. PEAC, 2.-3. Komlói Bányász és Vörös Meteor. Ifjúsá­giak egyéni: i. Széphegyi (Vörös Meteor), 2. Pott (Nagy L. Gimn ), 3. Deáky (Nagy L. Glmn.). Csa­patban: l.—2. Nagy Lajos Gim­názium, Vörös Meteor, 3. PVSK. Pécsiek az országos béromiusa-bejneksápn Budapesten a háromtusázők or- ságos egyéni bajnokságán 14 sportkör, köztük nyoíc vidéki egyesület 105 versenyzője indult el. Ott voltak a kétnapos verse­nyen a Pécsi Dözsa és a Pécsi MHS háromtusázól is. A pécsiek az első napon jól kezdtek, a lö­vészetben a felnőtteknél Péter (Pécsi Dózsa) 97 körös teljesítmé­nyével a legjobbnak bizonyult, Maletlcs (MHS) és Herédí (Pécsi Dózsa) 96 körrel holtversenyben a harmadik helyen végeztek. Az úszásban nem sikerült az elsők közé kerülniük a pécsieknek. A verseny befejező részében, a te- renfutásban Maletlcs a negyedik helyet szerezte meg. Az összetett bajnokságot a műegyetemisták versenyzője, Körmendi nyerte a felnőtteknél, az Ifjúságiaknál. Ke­lemen (Újpesti Dózsa), a serdü­lőknél Molnár (ugyancsak Újpest* Dózsa) győzött. (