Dunántúli Napló, 1963. augusztus (20. évfolyam, 178-203. szám)

1963-08-13 / 188. szám, Első kiadás

6 m&m.ú 1963. AUGUSZTUS f Újpesti Dózsa—Pécsi Dózsa 1:0 (1:0)| Dunai I. elől biztos lábbal ment Csordás. tékuk rányomta bélyegét az j egész csatársor teljesítményére, j Helyenként Vári és a második félidőben Györkő nyújtott elfo­gadhatót. Az ú'óestiek legjobbjai: Rajna tír., Solymosi, Színi, »vu- ' harszki és Bene voltak. Hegyi István | nádi méltó társa volt. Bemutat­kozása sikerült. A két fedezet ez­úttal gyengébb teljesítményt nyúj- i tott. Vajda csak Bene semlegesí­tésével törődött, Halasi pedig minden erejét Göröcs kikapcsolá­sara fordította. A két Dunai mér­sékelt formát árult el, gyenge já­PVSK-pálya, 14 000 néző, vezet­te: Zsolt. Újpesti Dózsa: Lung — Csór- i das. dr. Rajna, Várhidi — SOly mosi. Színi — Horváth, Göröcs. Kuharszki, Bene, Lenke. Edző: Szusza Ferenc. Pécsi Dózsa.: Zengoi — Herná­di, Kocsis, Csupák — Vajda, Ha­lasi — Györkő, Dunai I., Dunai II.. Rádi, Vári. Edző: Balogh Sándor. Élénk iramban ke ..ődött a ta­lálkozó. A mezőnyben mindkét csa pai ügyese:i adogatott. Az újpes­tiek valamivel frissebben lát­szották. Az első negyedórában egyik csapat sem tudott veszé­lyes helyzetet teremteni. A na^v melegben alábbhagyott a játéko­sok lendülete. A 15. percben vá­ratlanul gólt értek el £z újpes­ti. Hernádi szerelését a játék­vezető helytelenül szabáivtalan- nak minősítette. Színi szabadrú­gását Solymosi kapta, aki 20 méter­ről a pécsi kapuba vágta a lab­dát. 1:0 az Újpesti Dózsa javára. A gól után a vendégek fölénybe kerültek. A pécsi csatársor a kö­zépen próbálta áttörni az újpesti védőket, de dr. Rajnával nem bír­tak megbirkózni. A 30. percben Bene lefutotta a pécsi védőket, Kocsist is átjátszotta, de a kifutó Zengőibe iőtte a labdát. A pé­csiek* percei következtek. A 33. percben Dunai II. jó helyzetbe került, de egy pillanatra meg- 1 torpant és az újpesti védők men- | téri tudtak. A 37. percben for­más támadás alakult ki, Rádi , Várit futtatta, aki Dunai Il.-höz játszott. A középcsatár lövése azonban magasan kapu fölé szállt. A félidő hátralévő percei­ben alig akadt érdemleges ese- i mény. * SZÜNET UTÁN a pécsiek kezdtek nagyobb len­dülettel, csatársoruk azonban ! most körülményesen lassan szőt­te támadásait, ráadásul a lövé­sekkel nem volt szerencséjük. A 13. percben Gyurkő beadását Du­nai TI. ügyesen Kapura pörgette, j Lung azonban helyén volt. A pé- j csiek irányították a játékot, az újpestiek is vezettek azonban ve­szélyes támadást. Horváth Bene ! elé ívelt, Zengői azonban men- ; teni tudott. A pécsiek visszaes- j tek. Az újpestiek nemcsak ki- ; egyenlíteni tudták a játékot, ha­nem ismét átvették a kezdemé­nyezést. Az utolsó negyedórában ] két Bene elfutás okozott nagy iz­galmat. A 30. percben a csatár előbb Vajdát, majd Kocsist cse­lezte ki, azután ballal nagy lö­vést küldött kapura. Zengői jó j reflexszel vetődött és másodikra elcsípte a veszélyes labdát. öt perc múlva Halasi hibázott és az ..eladott” labdával Bene hú­zott újból kapura. Zengői bátran j futott ki, de csak szabálytalan- J Ság árán tudta szerelni a csatárt, aki a 16-os előtt elbukott. Soly- J fnosi nagverejű szabadrúgását szé- ' pen védte a pécsi kapus. Az 1 utolsó percek igen izgalmasak voltak és egy-két keménység te j 1 céúszott a játékba. A nécsiek ve- 1 szélyeztettek inkább, de képtele- : nek voltak áttörni az újpesti vé- £ délmet. ] A várt érdekes mérkőzés el- 1 maradt. A pécsiek nem foglalkoz- j < fcatták eléggé szélsőiket, a belsők 1 nem tudták széthúzni a me- 1 zőnvt, sokszor állva várták a 1 labdákat, keveset mozogtak, az i újpesti védők időben közbe tud- £ tak lépni. A vendégek nyűgöd- 1 tabban. magabiztosabban játszót- ! < tak, ritkábban, de veszélyesebben j i támadtak. A Décsi csapat szét- i 1 esően, erőtlenül játszó csatárso- ; 1 rának köszönheti a vereséget. A 1 hazaiak védelme ellen nem le­het kifogás. Zengői jól védett, i ’ Kocsis magabiztosan játszott, Her- 1 < Nemzetközi labdarúgó-találkozó Moszkvai Dinamó Ferencváros 3:2 (u) Népstadion. 40 000 néző, vezette: Obtülovics (csehszlovák). A mérkőzés góllövői: Csisz- lenko, Guszarov, Nyikolajev, illetve Rjabov (öngól) és Albert. Vasárnap este a Népstadionban kellemes időben a Ferencváros— Moszkvai Dinamo mérkőzéssel kezdődtek meg az OSN nemzet­közi labdarúgó találkozói. A mintegy 40 000 néző jóiramú, iz­galmakban bővelkedő 90 percet látott. Moszkvai Dinamo: Jasin — Keszarjev, Rjabov, Mudrik — Maszlov, Carjov — Csiszlenko. Nyikolajev, Guszarov, Korolen- R'ov, Fagyéiev. Ferencváros: Aczél — Novak. Páncsics, Dalnoki — Vilezsál, Orosz — Fenyvesi II., Varga, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi dr. Jó iramban indult a játék, mindjárt az első percekben fel­tűnt, hogy a vendégcsapat Car- jovot mélyen hátrahúzódva ját­szatja. A 3. percben Novák sza­badrúgása elakadt a védőkben, kavarodás támadt, majd a ven­dégek felszabadítottak. A 8. perc­ben Fenyvesi dr. 20 méteres lö­vése került kapu fölé. A 9. perc­ben a moszkvai csapat szerezte meg a vezetést. Csiszlenko ügye­sen elfutott, 20 méteres váratlan ballábas bombája a későn fel eszmélő Aczél mellett a jobb sa­rokban kötött ki (1:0). A 12. perc­ben a sérült Varga helyett Kö­kény jött be és jobbszélre állt. Fenyvesi II. lett a jobbösszekötő A lendületesen támadó Ferenc­város a 23. percben egyenlített, egy 18 méteres szabadrúgást Fenyvesi dr. Novák elé gurított, a hátvéd bombája Rjabov lábán iránytváltoztatva jutott a balsarok­ba. öngól! (1:1). Kemény volt a játék. A 33. percben Maszlov felvágta Vilezsált, akit rövid ideig ápoltak. A félidő utolsó 10 per­cében a Ferencváros jelentős fö­lényt harcolt ki. A 37. percben Rákosi 25 méteres lövése a bal kapufáról vágódott ki, a 44. perc­ben pedig szép akció után Al­bert kapáslövése alig kerülte ei a jobb sarkot. A második félidőre a Ferenc­városban Dalnokit Havasi, Vi #- zsált pedig Galambos váltotta fai. Jó iramban folytatódott a játéK. A 49. percben Guszarov 25 mé­teres bombáját védte Aczél.4 Az 55. percben vezetést szerzett a szovjet együttes. Egy jobb oldalra átívelt labdát Havasi fejelni akart, de nem találta el, kavaro­dás támadt Aczél kapuja előtt, s Guszarov biztosan lőtt' hálóba (2:1). Utána Novák 20 méteres szabadrúgásának ereje megtört a sorfalon, és így Jasinna’; nem okozott gondot. A 65. percben a Dinamó tovább növelte előnyét. Nyikolajev két védő között villámgyorsan kiugrott, Aczélt iß kicselezte, es közelről a hálóba lőtt (3:1). A 69. percben parázs jelenetek adódlak a pályán, több játékos összekapaszkodott. Oroözt és Guszarovot a bíró kiállította. Ugyanakkor a szovjet csapatban Garjovot Vsivcov váltotta fel. A 75. percben. Fenyvesi dr., Feny­vesi II., Albert volt a labda útja, és a középcsatár öt «méterről a jobb sarokba lőtt (3:2). A hajrában a Moszkvai Dinamo az eredmény tartására törekedett, ez sikerült. Végig izgalmas légkörben zaj­lott le a mérkőzés. Az első perc* tői az utolsóig heves volt az iram, a színvonalat azonban rontotta a sok felesleges szabály­talanság. A Moszkvai Dinamo jó képességeket árult el. korszerű labdarúgást játszott, kapura is veszélyesebb volt. A magyar bajnok játékán meglátszott az idénykezdet. A hélyzetek alap­ján a Moszkvai Dinamo egy gó­los győzelme megérdemelt. Jók: Keszarjov, Carjov, a két szélső és Nyikolajev, illetve Páncsics, Galambos. Orosz, az első félidő­ben Rákosi és Fenyvesi II., szü­net után pedig Fenyvesi dr. Magyar—olasz úszóviadal Kézilabda NB I., KB II. ezer 3, Fehér 2, HomoLainé és Sudárné 1—1. Pécsi Dózsa—Bp. Férfiruha 20:16 (12:8) NB H. férfi mérkő­zés Pécs. A lendületesen, ügyesen játszó pécsiek kitűnően kezdtek, de 8:2-es vezetés után érthetet­lenül lelassították a játékot, s ez­zel lehetőséget adtak a budapesti csapatnak a felzárkózáshoz. Szü­net után már csak küzdelem folyt a pályán, a dózsások végül Is megérdemelten nyertek. A pécsi góldobók: Móró 5, Szakács 5, Kovács 4, Mihalovits 3, Somogyi és Jéki 1—1. Pápa—Pécsi Építők 4:2 NB II. női mérkőzés, Pécs. A pécsi lá­nyok meglepően gyengén, bágyad- ' tan játszottak. Ezúttal hiányzott a megfelelő lelkesedés és akarás is az Építők játékából. A pápaiak helyzeteiket jobban kihasználták. Vörös Meteor Közért—Pécsi Bányász 8:5 (3:3) NB* I. női mér­kőzés Budapest. A tartalékos ösz- szeállitásban szereplő pécsi csa­pat csak az első félidőben IiAh tartani a budapestiek rohamait. A második félidőben a Közért heves küzdelem után felülkereke­dett, és meglepő győzelmet ara­tott. Pécsi góldobók: Szmolkáne 3, Schmidtné és Szamos 1—1. Pécsi Bányász—Csepel 19:16 (7:7) NB I. férfi mérkőzés, Csepel. A haza.iak kezdtek jobban, és 6:3-as vezetésre tettek szert a kapkodva játszó- pécsiek ellen. Később a Bányász magához tért, a második félidőben mindkét csapat nagy erővel küzdött. A pécsiek a cse­peli közönség elismerő- tapsa kö­zepette szellemes és gyors ak­ciókból egymás után szerezték góljaikat. A hajrában feljöttek a csepeliek, de csak szépíteni tud­tak. A pécsiek góldobói Sudár 7, Baranyai 5, Árvái 3, Wéber 3, dr. Dombi- 1. _ . Pécsi Vörös Meteor—Szombat­hely 12:4 (6:2) NB II. női mérkő­zés. Pécs. A nagy melegben egyik csapat sem nagyon erőlködött, közepes iramú találkozón bizto­san gvőzött a hazai együttes. A pécsiek góldobói: Somogyi 5. Bal­dunántúli napló A Magyar Szocialista Munkáspár- Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Sze'k -ztőség: Pécs, Hunyadi János u. 11. Telefon: 15-32. 15-33; 17 óra után 60-11. Belpolitikai rovat; 31-68 Kiadia a Dunántúli Napló La pkiadó vállalat. Felelős kiadó: Braun Károly-. Kiadóhivatal: Pécs Hunyadi u. 11 Telefon: * 15-32, 15-33, 50-00. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Péc*. Munkácsy Mihály u. 10. -s* Tcr esztj a Magyar Posta, ítlófizethető a helyi postahivatalok nál és kézbesítőknél fcldfizetési díj 1 hónapra 15.- FT indexszám; 25.054 A szombatinál nagyobb érdeklő­dés előzte meg a Magyarország— Olaszország válogatott úszóviadal vasárnapi második-napi küzdel­meit. Ragyogó augusztusi vasárnapon ötezren ültek a* margitszigeti sportuszoda lelátóin, s kísérték nagy figyelemmel az érdekes ver­senyeket. Jó eredményekben ez­úttal sem volt hiány. Elsőként le­het említeni Dobay Gyula teljesít­ményét, aki folytatva idei jó sze­replését, — 55 mp-en belül — 54.8 mp-et úszott a 4x100-as ma­gyar váltó első tagjaként. Eredmé­j nye új országos csúcs. Ugyancsak országos rekordot ért el a váltó és további kitűnő eredmények is születtek. — Eredmények: 4x100 m férfi gyorsváíló: 1. Magyarország 3:46,3 p, új or­szágos csúcs! Régi: 3:46.5 p. Rész- eredmények: Dobay 54,8 mp, új országos rekord, (régi Dobay 55,6 mp) Martonfi 57,8 mp, Gulrich 56.9 mp, Szlamka 56.8 mp. 2. Olaszország 3:49,2 p, új olasz csúcs, régi: 3:50,3 p. Az olasz váltó tag­jai: Borracci, Spangero, Soliani és Biancci. 200 m női mell: 1. Egervári (m) 2:55,4 p, 2. Kovács (m) 2:57,1 p, 3. Marcellini (o) 3:00,6 p, 4. Longó (o) 3:04,6 p. 400 m női gyors: 1. Beneck (o) 5:09,6 p, 2. Soltész (m) 5:17,2 p. 3. Castelli (o) 5:18,5 p, 4. Élthes (m) 5:26,9 p. 200 m férfi pillangó: 1. Rastreli (o) 2:16,7 p, 2. Dennerlein,(o) 2:18,7 p, 3. Csekő (m) 2:26,6 p, 4. Majoros (m) 2:27,5 p. 400 m férfi vegyesúszás: 1. Len­kei (m) 5:13,9 p, űj ifjúsági csúcs! régi: Lenkei 5:14,2 p, 2. Kiricsi (m) 5:14,8 p, 3. Rosi (o) 5:14,9 p, 4. Pagnini (o) 5:18,7 p. 400 m női vegyes: 1. Egervári (m) 5:36,7 p, 2. Cecci (o) 5:58.5 p, 3. No- venta (o) 5:58,7 p, 4. Csizmadia (m) 6:01.1 p. 1500 m gyors: 1. Orlando (o) 18:38,3 p, 2. de Gregorio (o) 18:45,6 p, 3. Ali (m) 19:3 p, 4. Hornyánszki (m) 19:13 p. 4x100 m női gyorsváltó: 1. Magyarország 4:16,3 p, orszá­gos csúcs, régi: 4:17,5 p. részered­mények: Kovács 1:04 mp, Frank 1:04,7 mp. Takács 1:04,5 mp, Mada­rász 1:03.1 mp, 2. Olaszország íZunnini, Pacifini, Berti, Beneck) 4:30,9 p. A pontverseny végeredménye: Magyarország—Olaszország 61:37. Férfi toronyugrás: 1. Dóra (m) 158,37 pont, 2. Baiela (o) 148,78 pont, 3. Müller (m) 144,57 pont, 4. Giannini (o) 129,04 pont. A műugró verseny végeredmé­nye 15:7 Magyarország javára. 4x100 m .férfi vegyes: 1. Magyarország 4:10,6 p. új or­szágos csúcs, régi: 4:12,7 p. rész- eredmények: Csikány (hát, 1:02.6 p) új országos csúcs, régi: 1:02,8 p, Csikány. Lenkei (mell. 1:12,6. &ul- rich (pillangó 1:00,5 p) Dobay (gyors 54.9 mp). 2. Olaszország (Rora, Gross, Rastrelli, Biancci (4:11,6 p). A férfi pontverseny végered­ménye: Magyarország—Olaszor­szág 63:63. A Pécsi Kinizsi Sportkör sakk- szakosztálya, amely az elmúlt években szép sikereket ért el a „Maróczi Kupa” csapatversenyein, | augusztus 13-án, kedden 19 óra­kor rendkívüli taggyűlést tart a Pannónia Sörgyár kultúrterme- bo*. Jól szerepeltek a mohácsi evezősök a vidékhajnokságon Mohácson nagy érdeklődés mel­lett rendezték meg az országos vidéki evezős bajnokságok verse­nyeit. A mohácsiak jól küzdöttek, szép győzelmeket, értékes helye­zéseket szereztek. A versenyen va­sárnap délután ezres nézősereg buzdította a mohácsi evezősöket a győzelemre. Férfiak. Ifjúságiak. Kétpáreve­zős I. korcsoport: 1. Váci Vasas, 2. Győri Vasas A. Meghívottak futama (fővárosiak): 1. Bp. Hajó­gyár, 2. Bp. Vörös Meteor, II. kor­csoport: 1. Mohácsi TE, 2. Szol­noki Kinizsi. Meghívottak: 1. Bp. Vörös Meteor, 2. MTK. Kormányos négyes, I. korcsoport: 1. Mohácsi TE, 2. Győri Vasas B. Meghívot­tak: 1. Bp. Vörös Meteor, 2. Cse­pel. II. korcsoport; L Győri Vasas B., 2. Győri Vasas A. Kormányos nélküli négyes, I. korcsoport: 1. Győri Vasas, 2. Hajógyár. II. kor­csoport: 1. Győri Vasas, 2. Bp. Hajógyár. Kétpárevezős: I. kor­! csoport: 1. Gyón vasas a., z. j Csepel. i Felnőttek. Kormál^os kettős: 1. Győri Vasas A (Pé<v I., Pék II., korm.: Pertl), 2. Győri Va.'\i B. Egypárevezős: 1. Váci Vasas (Ri- bári), 2. Baja. Nyolcas: 1. Győri Vasds (Molnár, Papp, Horváth, Brech, Pék I. Preitzer, Surányi, Pék II., kormányos: Kovács), 2. Mohácsi TE. Nők. Ifjúságiak. Nyolcas: I. kor­csoport: 1. Mohácsi TE. 2. Győri V. Meteor. Kétpárevezős. II. kor­csoport: 1. Váci Vasas, 2. Győri Vörös Meteor. Egypárevezős. I. korcsoport 1. Bp. Hajógyár, 2. Szeged. Négypárevezős: 1. Mohács, 2. Győri VM. Nyolcas. II. korcso­port: 1. Mohács, 2. Szolnok. Felnőttek. Kétpárevezős: 3. Váci Vasas (Kőhalmi, Pál), 2. Hajógyár. Négypárevezős: 1. Váci Vasas (Kőhalmi, Fuke. Zéman, Pál, kor­mányos; Zéman). 2. Hajógyár. Döntetlen Szegeden Szeged—Komló 2:2 (2:2) Szeged, 10 000 néző, vezette: i Vízhányó. Szegen: Tóth — Szabó, Kürtösi, Sándor — Dezsöfi I., Reményi — Kökény, Nemes, Németh, Linka, Boros dr., edzó: Orcziialvi István. Komló: Balogh — Komlói, Jozsa, j Jerabek — Szöcs, Sós — Garai, Göncz, Lutz, Nagy B., Iván. Ed­ző: Gyarmati János. Gyenge irammal kezdődött a ja- j ték. Az első 10 perc kiegyenlített j mezőnyjátékkal telt el. A 13. perc- ; ben a szegediek előtt nyílott az j első nagy helyzet, Nemes beadását azonban Boros dr. az ötös sar­káról Balogh kezébe fejelte. To­vábbra is a szegediek maradtak ; támadásban. A 22. percben meg­született a hazaiak első gólja. Kö­kény elment a jobbszélen, az alap vonalról beadott és Nemes tíz méterről a jobbsarok­ba lőtt, I 1:0 a Szeged javára. A komlóiak kiegyenlítése nem sokat váratott magára. A 25. percben kihagyott ! a Szeged védelme, és Lutz lapos, csavart lövése a jobb alsó ka­pufáról a hálóba pattant, j 1:1. Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerülni, továbbra is ki­egyenlített volt a játék. A válto- ! zatosság kedvéért most a komlói- I ak jutottak vezetéshez. Sándor a | lG-osnál szabálytalanul szerelte I Gönczöt. A szabadrúgást Göncz nagy erővel lőtte a jobb felső sarokba, 1:2. A gól felrázta a szegedieket, i Izgalmasabb, élénkebb lett a küz- j delem. A szegediek szorongatlak. ! A 44. percben egyenlítettek, i Az előrehúzódó Dezsőfi I. közel­ről a hálóba fejelte a labdát, 2:2. SZÜNET UTÁN még egy ideig élénk volt a küz­delem, majd alább hagyott a já­tékosok harci kedve, erősen csök­kent az iram, gyengébb lett a mérkőzés színvonala is. Helyzet mindkét csatársor előtt kínálko­zott, de ezeket a támadók nem tudták kihasználni. A, második j félidő közepétől a játékosokon a ! fáradtság jelei mutatkoztak, lát- j szott, hogy beletörődtek a döntet­len eredménybe. I Csak az első félidőben elégítet­te ki a nézőket a játék. Ékkor a gólok sem maradtak el. Fordulás után egyik csapat játékosai sem nagyon erőlködtek, a játék képe alapján a döntetlen eredmény igaz ságosnak mondható. Még egyik csapat sem érte el igazi formá­ját. A komlóiak közül Józsa nagy­szerűen játszott. Nemcsak a csa­pat, de a mezőny legjobbjának bi zonyult. Szőcs is sokat dolgozott. | A csatársor lendítője Göncz volt, ; de a fiatal Lutz is megállta a j helyét. A hazaiak közül Sándor, j Szabó, Kökény és Németh játéka * érdemel elismA*ést. Tatabánya—Vasas 2:0 (0:0) Tatabánya, 10 000 néző, v.: Gere. Góllövő: Csernai (2). Tatabánya: Géléi — Törőcsik, Hetényi, Jufios — Menczel, Laczkó — Rácz, Lahos, Bíró, Csernai, Pásztor. Vasas; Szentmihályi — Ihász, Mé­szöly, Sárosi —- Sas, Berendi — Végh, Kékesi, Machos, Pál I., Pál II. A Tatabánya fekete gyász kar­szalaggal játszott, régi játékosuk, Winkler Lajos halála miatt. A 15. percben 1 perces gyászszünetet tartottak. Az első támadást a Va­sas vezette, de aztán a hazaiak bontakoztak ki. Lahos fejesét a felső léc mentette. A 16. percben Csernai már csak egy lépésre állt a kaputól, amikor Mészöly tisztá­zott. A Vasas részéről Végh és Machos próbálkozott lövéssel, de célt tévesztettek. A fővárosi együt­tes ritkán veszélyeztetett, a szárnyszegett próbálkozásokat jól rombolta a bányász védelem. A félidő utolsó perceiben felélénkült a Vasas. Szünet után az első percekben a Vasas kezdeményezett, Machos és Pál n. támadása után a kö­zépcsatár lövését Géléi hárította. A kezdeti lendület után ismét védekezésre kényszerült a Vasas, hosszú percekre beszorult. Az 59. percben született meg a hazaiak vezető gólja, Csernai egyéni játék után talált a hálóba. (1:0). A 60. percben Bíró labdája a felső lé­cen csattant. Ismét kiegyenlített lett a játék. A 67. percben Ma­chos szabadrúgása a felső lécről pattant vissza. A Tatabánya táma­dásai a 71. percben újabb gólt hoztak. Csernai távoli lövése a Ismét Csernai elé, aki közelről a jobb alsó sarokba lőtt (2:0). Az utolsó negyedórában a Vasas tá­madott többet, de gólveszélyes helyzetet nem tudott kialakítani. A 84. percben Pál II. megsértette a játékvezetőt, ezért kiállították. A kétgólos tatabányai győzelem megfelel a játék képének, a jobb formában levő hazaiak megérde­melten szerezték meg a 2 pontot. A Vasas gyengén játszott, külö­nösen csatársora volt széteső. Jók: Géléi, Laczkó, Csernai, illetve iWs- szöly és Machos. Labdarúgó NB I. B Vasárnap a labdarúgó NB I. B osztályban is megkezdődtek a küzdelmek. Az I. forduló ered­ményei a következők: Nyíregyházi Spartacus—Borso. di Bányász 3:i (1:1). Nyíregyháza, 4000 néző, v.: Bállá. Góllövők: Harcsa (2) és Aranyi, illetve Ve- rebély. Egyetértés—Dunaújváros 0:0. So­roksár, 2000 néző, v.: Emsberger. Székesfehérvári Vasas—Szombat­hely 3:3 (2:2). Székesfehérvár, 4000 néző, V.: Schopp. Góllövők: Janecz (2) és Horváth III. illetve Iszak (2) és Stolz. Salgótarjáni BTC—Láng 1:1 (1:0). Rozsnyal út, 3800 néző, v.: Kaposi. Góllövők: Kral esi. illetve Timar. Miskolci VSC—Oroszlány 0:0. M’sicolc, 5000 néző, v.: Benkő. Szállítók—Budafok 1:1 (1:0) Cza- bán Samu tér, 1500 néző, v.': Va­das. Góllövők: Cserháti, illetve: Schmidt. Özd-Ganz-MAVAG 3:2 (1:2). Özd, 5000 néző, v.: Radó. Góllö- vők: Szilasi (2). Borbás H. illetve Molnár I. és Molnár II. Győri MÁV DAC—BVSC 7:3 (3:0) Győr, 6000 néző. v.: Fehérvári. Góllövők: Nagy Gy. (3), Tóth II. (2), Sulyok és Dőld, illetve Ara­tó (2) és Bukovi. I Az NB I. állása: 1. Tatabánya 1 1----------2:0 2 2. u . Dózsa 1 1----------1:0 2 3. Csepel 1 1----------2:1 2 4. -7. MTK 1 — 1 — 0:0 1 Győr 1 — 1 — 0:0 1 Szeged 1 — 1 — 2:2 1 Komló 1 — 1 — 2:2 1 8.—11. Ferencv.-----------------------­D iósgyőr -----------------------­H onvéd ---------------— — D orog ----------------------­12. Debrecen 1 -----------1 1:2 — 1 3. Pécs I--------1 0:1 — 1 4. Vasas 1-----------1 0:2 — Élé nk érdeklődés melleit kezdődlek meg az affélék Dunántúli Napló-serleg versenyei Júniusban a Népsport kezde­ményezésére a legjobb magyar középtávfutók részére versenyso­rozatot írtak ki különböző távo­kon. A cél az volt, hogy a futók a nagyközönség előtt, kellő biz­tatás kíséretében, bátor verseny­zéssel jó eredményeket érjenek el. A versenysorozat végén a pontértéktáblázat szerint állapí­tották meg a győztest és helye­zetteket. A versenyeknek nagy sikerük volt, a labdarúgó-mérkőzések kö­zönsége a szünetben sem unat­kozott és az atlétika legnépsze ríibb ágával, a középtávfutással sokan megbarátkoztak. A helyes kezdeményezést Pé­| annál nagyobb harc lesz a 2—3. ! helyért. A nők 400 m-es verse- | nyén a győztes komlói P r o- jh ászka Magdolna kiváló egyé­ni csúccsal lett első, de a máso­dik Bagi (PVSK) is elérte -i- digi legjobb teljesítményét. A nők jövő vasárnap 800 méteren küz­denek meg a Ferencváros—Komló mérkőzés közönsége előtt. Va­sárnap a legizgalmasabb ver­senyt az 1500 méteresek vívták Révész, Jakabos, Dudás és az első körben vezető Nagy I László komoly irammal kez- I det, és az utolsó kör elején úgy látszott meglepetés készül, az esé- I lyes Révész dr. fáradtan moz- I gott és Jakabos már-már megkö­A Dunántúli Napló atlétikai versenysorozat első fordulójában 400 méteres férfi síkfutásban Má.tis (PVSK), míg nőiben Prohászka (Komló) győzött. esett is felkarolták, s a Dunán­túli Napló szerkesztősége serleget ajánlott fel a győzteseknek. A versenysorozat három részből áll és minden alkalommal NB i-es labdarúgó-mérkőzés keretében fog­ják megrendezni. A főpróba si­keres volt. Az indulók közül ha­tan értek el egyéni csúcsered­ményt és általában nagy küzde­lem volt a helyezésekért, hiszen a következő fordulókban még sok minden történhet és elvileg még nem dőlt ei ki lesz a győztes az egyes kategóriákban. A férfi 400 m-es síkfutásban győztes M á t i s Géza (PVSK) a sorozat következő számában, a Komlón jövő héten sorrakerülő 300 m-es síkfutásban ís a legjobb,, zelítette, de a vasutas versenyző még tudott újítani és jó ered­ménnyel haladt át a célvonalon. Eredmények: 400 m férfi: 1. Ma- tis (PVSK) 50.3, 2. Szécsei (PVSK) 51.6, 3. Betlehem (PEAC) 51.7, 4. Benkovics (PEAC) 51.7. 1500 m: 1. Révész dr. (PVSK) 3:57.8, 2. Jaka­bos (Dózsa) 4:01.7, 3. Dudás (Ce­mentipari) 4:02.2. Női 400 m.: 1. Prohászka (Komlói B.) 60.8, 2. Bagi (PVSK) 61.7, 3. Szabó (Komiói B.) 62.8. Pontállás: Révész dr. 944, Ja­kabos 874, Dudás 866, Mátis 821, Szécsei 730. Betlehem és Benko­vics 723. Nőknél: Prohászka 873, Bagi 833, Szabó 1. 807, Szabó II. 750. Vfüányi Kandó»