Dunántúli Napló, 1963. augusztus (20. évfolyam, 178-203. szám)

1963-08-06 / 182. szám, Első kiadás

mm» 1963. AUGUSZTUS §. Sikeresen rajtoltak NB li-es labdarugícsapataink PVSK—Kaposvári Honvéd 2:1 (2:0) I két védelem közötti kulsakseg döntött PVSK-pálya 500 néző, ve­zette* Vadas PVSK; Hámori I. — Köves I. Mohácsi, Hámori II — Márton, Köves II., — Opova II. , Horváth I., Vincze. Fa­lud i I., Horváth II. Edző: Dr. CzibuLka Mihály. Kaposvári Honvéd: Bogyai — Bárány, Tamási, Rátkai — Lang, T már — Tulok, Né­meth, Müller, Palkovits I., Lackovits. Edző: Radnai Ist­ván. A félfordulós bajnokság el­ső pécsi NB II-es mérkőzését rekkenő hőségben játszották le. A PVSK pálya teknője szinte ízzott a hőségtől, és ez rányomta bélyegét a játékra. A mérkőzés első felében még némi ízelítőt nyújtottak tudá­sukból a két csapat játékosai, szünet után azonban elszür- kü't a játék. .A mérkőzést váltott táma­dások vezették be, komoly gólhelyzet a'zonban • egyik ka­pu előtt sem adódott. A játék irányítását fokozatosan a PVSK vette át, de csatárai erejéből csak szögletekre fu­totta. Az első komoly gól­helyzet a 20. percben alakult ki, szöglet után a Honvéd kapuja előtt pattogott a lab­da. Vincze közeli lövését a gólvonalon álló Rátkai vágta ki a mezőnybe. A másik ol­dalon Lackovits keverte meg a védelmet, de közelről a ka­pu mellé emelt. A 35. percben született a mérkőzés első gólja, Vincze remek labdával ugratta ki Faludit, aki 10 jnéterrő; pom­pás fejessel küldte Bogyai hálójába a labdát. 1:0. A gól után a PVSK maradt táma­dásban és a 44. percben is­mét Faludi volt eredményes. 2:0. A második félidőben már sokkal lankadtabban mozog­tak a játékosok. Az első iz­galmat Müller okozta, akit csúnyán leterített Horváth II. Az 55. percben váratlan gólt értek el a vendégek. Mohácsi' a tőle néhány lépésre álló Németh lábára tette a labdát, a jobbösszekötő kiugrott és a kifutó Hámori I. fölött nagy gólt lőtt. 2:1. Pár percre meg­élénkült a játék, de csakha­mar ismét ellaposodott. Mind két csapat játékába sok hiba csúszott, a csatárok nem hasz nálták ki a kínálkozó helyze­teket, így az eredmény nem I változott. Pécs új hegy, 5000 néző, ve­zette: Réczei. Pécsi Bányász: Erdősi — Ülrich, Lombosi, Farkas I. — Pintér, Farkas II. *- Györ- kö II., Koch, Molnár, Ta­más, Bencsics. Edző: Kertész Tibor. Zalaegerszegi Dózsa: Hamp — Keidl, Varga, Nyikos — Schu, Orbán — Farkas. Pro- kics, Millei, Szekeres, Búza Edző: Zazsó Sándor. ' Bányász támadások vezet­ték be a mérkőzést, ennek el­lenére az első parázs jelenet a hazai kapu előtt adódott. A 6. percben hosszú ideig a Bá­nyász 16-oson belül pattogott a labda a védők csak nehe­Pécsi Bányász—Zalaegerszegi Dózsa 2:1 (1:1) Vlaszák annak ellenére, hogy egy gólt kapott — és ab­ban ludas is volt — energikus, gyors, jóhiszemű és bátor ka­pusnak tűnt a Dózsa—Komló mérkőzésen. NB II -es eredmények KELETI CSOPORT: Gyulai MEDOSZ—KISTEXT 2:1 Miskolci Bányász—Vasas Izzó 0:1 Szolnoki MTE-J. Lehel 1:0 Isagybátonyi B.—Debreceni Dó­zsa 0:0 Egri D.—Baglyasalja 3:1 Ep. Előre—Kisterenyei Bányász 5:1 Szolnoki MÁV—Bp. Spartacus 2:2 Kecskeméti Dózsa—Nyíregyházi MTE 1:0 Szegedi VSE—Békéscsabai Előre 4:1 NYUGATI CSOPORT: P Bányász—Zalaegerszegi Dózsa 2:1 Bp. Spartacus—K. Lombik 2:1 PVSK—Kaposvári -Honvéd 2:1 Székesfehérvári MÁV—Pápai Tex­til es 1:0 III. kér. TTVE—Győri D. 4:1 ÉVT-K—Esztergom 1:1 Traktorgyár—Pécsi BTC 1:1 Zalaegerszegi TE—Magyaróvári TE 4:0 Fó\ arosi' Autóbusz—Veszprémi Ha ladas 2:4 DUNÁNTÚLI napló A Magyar Szocialista Munkáspár Baranya megyei Bizottsága es a megyei lanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Hunyadi János u. 11. Telefon: 15-32. 13-38: 17 óra után 60-11. BelDolitíká) rovat: 31-68 Ki_ő,ia a Dunántúli Naplő Lr pkiadóvállalat. Fel lós kiadó: Braun Károly. Kiacij.uvatal: Pécs Hunyadi u. 11 Telefon: « 15-32. 15-33, 50-00. pscsF”szikba nyomda Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. s»- ~ Tar-eszO a-Magyar Posta. Előtte ' : c r a helyi Dostahivatalolr na) es kézbesítőknél. Előfizetési díj I hónapra 12.— Ft Indexszám: 25.054 zen szabadították fel. Majd ismét Bányász próbálgatások folytaik a pályán. Koch elől \ hazaadással tisztáztak, Pintér I és Györkő II. egyformán mel­lélövéssel fejeztek be egy-egy támadást. A 15. percben Búza lefu­totta a Bányász jobboldali védelmét, középre ívelt és a teljesen tisztán hagyott Miilei két lépésről Erdősi mellett a felsősarokba fe­jelt, 1:0 a vendégek javára. Az ellentámadás során Mol­nár fejesét védte Hamp, két perccel később pedig Mol- ! nár jól helyezett lövése kö- i tött ki a jobb sarokban, egyenlített a Bányász 1:1. ! Az egyenlítés után még élén- ! kebb lett a játék irama, mind- j két kapu előtt adódott hely­zet, de a védelmek minden- \ kor tisztáztak. | Fordulás után nagy erővel támadott a Bányász, a ■ zalai I védők ekkor nagy harcot vív- | tak a pécsi csatárokkal, az 58. percben esett a mér­kőzés sorsát eldöntő gól, is­mét Molnár volt eredmé­nyes, 2:1 a Bányász javára. Az utolsó félóra nagy hazai 1 fölény jegyében telt el, a ven- i dégek csak ritkán veszélyez- i tettek, de a Bányász csatárok hadilábon álltak a góilövés- sel. A 75. percben Tamás | megsérült, ettől kezdve 10 fő- ! vei játszottak a pécsiek. majd megszületett a Traktor­gyár vezető gólja. Jobboldali beívelés után Nyári, a fővá­rosiak balszélsője, a kapu bal felső sarkába fejeit. 1:0. Ez­után a bőrgyári csapat is ve­zetett több ügyes támadást, a 17. percben Győrfi már csak a kapussal állt szembe, azon­ban a BTC csatára nagy hely­zetben mellé lőtt A 35. percben a BTC sza­bályos gólt ért el, azonban a játékvezető - ezt érthetetlen módon nem adta meg. Ezután is több veszélyes támadást j vezetett a pécsi csapat az ' egyenlítés azonban két perc- j cel a félidő befejezése előtt sikerült. Győrfi átcselezte az ! egész védelmet és a tehetet­len kapus mellett a jobb al- \ só sarokba lőtt. 1:1. A második félidő is bőr­gyári rohamokkal kezdődött. Két perccel a kezdés után Győrfi csak a kapussal állt szemben, azonban csúnyán fölé bombázott. Ezután néhány perces trak­torgyár! fölény következett. A Traktorgyár középcsatára a kaputól 8 méterre lyukat rúgott. Kincsei a traktorgyári kapu előtt ügyetlenkedett el egy biztos gólhelyzetet. A mérkőzés hátralévő idejében — bár mindkét kapu előtt adódott helyzet — az ered­mény döntetlen maradt; NB II. NYUGATI CSOPORT Állása: 1. ZTE 1 — — 4:0 2 2. Sz.-fehérvár 1 —­1:0 2 3. III. kér. TTVE­­— 4:1 2 4. Veszprém 1 — 4:2 2 j—7. PVSK 1 — — 2:1 2 Pécsi Bányász 1 — — 2:1 2 Bp. Spartacus 1 — — 2:1 2 1—11. Pécsi BTC — 1 — 1:1 1. Esztergom — 1 1:1 1 EVTK — 1 — 1:1 1 Traktorgyár — 1 — i:i 1 12. K. Lombik — — 1 1:2 — 13. Z. Dózsa — — 1 l:2 — 14. K. Honvéd — — 1 1:2 — 15. Főv. Autóbusz — — 1 2:4 — 16. Győri Dózsa — — 1 1:4 — 17. Pápai Textiles — — 1 0:1 — 18. Magyaróvári TE — — 1 0:4 — jobban .mert mór a 49 perc­ben Vári 2:1. majd az 50. perc ben Szűcs 3:1-re alakította áz eredményt. Az igazsághoz tar­tozik. hogy mindkét gólban lu­das volt a komlói kapuvédö is. A játékidőnek ebben a ré­szében a Dózsa irányította a játékot, helyenként igen kor­szerű és szép labdarúgást mu­tattak be a lila-fehérek, a Bá­nyász csak ritkán került a kapu közelébe és akkor 'is a legtöbbször könnyedén h:ri- tottak — élükön a rendkívül jól bemutatkozó Vlaszákka] — a Dózsa védők. Az eredmény a 66. percben változott ismét, ekkor Török lövése Lukácsról kipattant és a résen álló Szűcs 3 mé­terről a hálóba továbbított, 4:1. Hét perccel később Né­meth lőtt kapura, a labda a védőkről a balösszekötő he­lyén álló Török elé került, aki hatalmas erejű csavart lövést küldött a hosszúsa­rokba, 5:1. A gól után fel­lángolt a Bányász, csatárai több helyzetet teremtettek a Dózsa kapuja előtt, de gólt csak a 40. percben Iván révén értek el. Két NB I-es csapatunk ta­lálkozójából váratlanul köny- nyedén került ki győztesen a négy válogatottját nélkülöző pécsi együttes. A mérkőzés sorsát végeredményben a két védelem közti különbség dön­tötte el, de ettől függetlenéül is a Pécsi Dózsa jobb csapat­munkát és egyéni teljesít­ményeket vonultatott fel el­lenfelénél. A győztes együt­tesben Vlaszák. Hernádi, Ha­lasi, Szűcs, Vári és Török ját­szott jól. a Komlói csapatból Balogh, Palotás, Jerabek. Ga­rat és Soós emelkedett ki. A labdarugó megyebajnokság őszi fordulójának sorsolása Pécsújhegy, 5000 néző, ve­zette: Sutyor. Pécsi Dózsa: Zengői — Her­nádi, Kocsis, Bendes — Ha­lasi, Szűcs — Koller, Garami, Vári, Rádi, Török. Edző: Ba­logh Sándor. Komlói Bányász: Balogh — Komlói, Palotás, Jerabek — Perényi, Rozmis — Garai, Ró­nai, Szöllősi, Nagy B. Iván. Edző: Gyarmati János. Rögtön kezdés után Vári veszélyesen tört kapura, de a döntő pillanatban elpattant tőle a labda, a másik oldalon Zengőimiek kellett tisztáznia meleg helyzetben. Néhány per cig a Dózsa támadott, Vá*ri jó lövései, majd Jerabek rossz hazaadása adott munkát a komlói kapusnak. Mind élén- kebb iramú lett a játék, és a 10. perctől kezdve a Bányász került fölénybe. A 16. percben megszülett az első gól, a Dózsa védők rö­viden mentettek, az előre­törő Komlói kapura lőtt, Nagy B. betette lábát a lab­dába és az irányt változtat­va a jobb sarokban kötött ki, 1:0. a Komlói Bányász javára. Továbbra is a Komló maradt támadásban Rozmis 18 méter­ről küldött szabadrúgását Zen göi csak másodszor tudta meg­kaparintani, majd Halasi az utolsó pillanatban mentett a kitörő Garai elől. A 35. perc­ben Szöllősi hatalmas lövése után a felsőlécről került az alapvonal mögé a labda, nem­sokkal később Garai lövése a balkapufáról vágódott ki. A félidő vége felé fellán­golt a Dózsa és a 40. perc­ben egy pompás Garami— Vári—Rádi adogatás után Rádi közelről megszerezte a kiegyenlítő gólt, 1:1. * 2 613, 2. Scherer (T) 612, 4. Lite (B) 598. Kalapácsvetés: 1. Lo­vász (B) 53.42, 2. Hausmann (B) 47.86, 3. Máté (S) 45.64. Diszkoszvetés: 1. Lovász 43.73, 2. Tóth (T) 43.17. 4. Borbás (B) 37.34. Női eredmények: 200 m: 1. Krassai (T) 27.6, 2. Hamar (T) 28.0, 4. Meszler (B) 28.4, 5. Szabó (B) 29.3. 800 m: 1. Pro- hászka (B) 2:25.8 (megyei csúcs), 2. Bányai (T) 2:27.8, 3. Bagi (B) 2:30. 4x100 m: 1. Tol­na 51.4, 2. Baranya 51.6. Ma­gasugrás: 1. Böröczi (S) 150, 2. Kanizsai (B) 145, 3. Bágyi (B) 145. Súlylökés: 1. Dr. Tóth (B) 12.71, 2. Törökné (T) 11.37, 3. Bartos (B) 10.34. Gerelyhajítás: 1. Lukácsné (B) 43.96, 2. Dr. Tóth 43.12, 3. Törökné (T) 36 85. (Villányi Nándor) KELETI CSOPORT: 1. forduló augusztus 11. Vasas I. B.—Lánycsók, P. Elő­re—Székelyszabar, Szikra;— Kinizsi, Siklós—Urán. 2. forduló augusztus 18: Lány csók—P. Előre, Urán— Vasas I. B., Székelyszabar— Szikra, Kinizsi—Siklós. 3. forduló augusztus 25: Lány csőik—Szikra, Vasas I. B. —P. Előre, Siklós—Székely­szabar, Kinizsi—Urán. 4. forduló szeptember 1: Siklós—Lánycsók, Szikra- Vasas I. B., Urán—Előre, Szé­kelyszabar—Kinizsi. 5. forduló szeptember 8: Lánycsók—Kinizsi, Vasas 1. B.—Siklós, Előre—Szikra, — U rán—Székelys zab ar. 6. forduló szeptember 15 Székelyszabar—Lánycsók, Ki­nizsi—Vasas I. Bányász, Sik­lós—Előre, Urán—Szikra. 7. forduló szeptember 22: Lánycsók—Urán, Vasas I. B. —Székelyszabar, P. Előre—Ki­nizsi, Szikra—Siklós. 8. forduló szeptember 29: Lánycsók—Vasas I. B., Szé­kelyszabar—P. Előre, Kini­zsi—Szikra, Urán—Siklós. 9. forduló október 6: P. Előre—Lánycsók, Vasas I. B.—Urán, Szikra—Székelysza­bar, Siklós—Kinizsi. 10 forduló október 13: Szikra—Lánycsók, Előre—Va­sas I. B., Székelyszabar—Sik­lós, Urán—Kinizsi. 11. forduló október 20: Lánycsók—Siklós, Vasas I. B. —Szikra, P. Előre—Urán. Kini zsi—Székelyszabar. 12. forduló október 27: Kinizsi—Lánycsók, Siklós— Vasas I. B., Szikra—Előre, Székelyszabar—U rán. 13. forduló november 3: Lánycsók—Székelyszabar, Va­sas I. B.—Kinizsi, Élőre—Sik­lós, Szikra—Urán. 14. forduló november 10: Urán—Lány csók, Székelysza­bar—Vasas I. B., Kinizsi—Elő­re, Siklós—Szikra. NYUGATI CSOPORT: 1. forduló augusztus 11: Szigetvár—P. Vasas, Helyi­ipar—Hidas, Magyarszék—Por­celán, Boly—Postás. 2. forduló augusztus 18: P. Vasas—Helyiipar, Postás- Szigetvár, Hidas—Magyarszék^ Porcelán—Boly. 3. forduló augusztus 25: P. Vasas—Magyarszék, Szi­getvár—Helyiipar, Boly—Hi­das, Porcelán—Postás. 4. forduló szeptember 1: Boly—P. Vasas, Magyarszék- Szigetvár, Postás—Helyiipar, Hidas—Porcelán. 5. forduló szeptember 8: P. Vasas—Porcelán, Sziget­vár—Boly, Helyíipar—Magyar­szék, —Postás—Hidas. 6. forduló szeptember 15: Hidas—P. Vasas, Porcelán— Szigetvár, Boly—Helyiipar, Postás—Magyars zék. 7. forduló szeptember 22: P Vasas—Postás, Szigetvár— Hidas, Helyiipar—Porcelán, Magyarszék—Boly. 8. forduló szeptember 29: P. Vasas—Szigetvár, Hidas— Helyiipar, Porcelán—Magyar­szék, Postás—Boly. 9. forduló október 6: Helyiipar—P. Vasas, Sziget­vár—Postás, Magyarszék—Hi­das, Boly—Porcelán. 1Ó. forduló október 13: Magyarszék—P. Vasas. Helyi- ipar—Szigetvár, Hidas—Boly. Postás—Porcelán. 11. forduló október 20: P. Vasas—Boly. Szigetvár— Magyarszék, Helyiipar—Postás, Porcelán—Hidas. 12. forduló október 27: Porcelán—P. Vasas, Boly—Szi­getvár, Magyarszék—Helyiipar. Hidas—Postás. 13. forduló november 3: P. Vasas—Hidas, Szigetvár— Porcelán, Helyiipar—Boly, Ma­gyarszék—Postás. 14. forduló november 10: Postás—P. Vasas, Hidas—Szi­getvár, Porcelán—Helyiipar, Eóly—Magyarszék. Mindkét csoportban az ifi- csapatok sorsolása mégegyezik a felnőttével. Z Pécsi Dózsa—Komlói Bányász 5:2 (1:1) Közvetlenül a gól után Török , került jó helyzetbe, de senki- ] tői sem zavartatva 6 méterről csúnyán fölé lőtt. A II. félidőre mindkét csa­pat megváltoztatta összeállí-: fását. A Pécsi Dózsa alábbi i összeállításban • játszott: Vla­szák — Hernádi, Kocsis, Csu- pák — Németh, Halasi — Kol ler. Rádi, Vári, Szűcs, Török. \ A Komlói Bányász pedig Lu­kács — Fenyvesi, Józsa, Csor­dás — Perényi, Soós — Garai, Nagy B,, Lutz, Bartulov, Iván összeállításban játszott. A cse­rék a Dózsának sikerültek Traktorgyár—Pécsi BTC 1:1 (1:1) KISTEXT-pálya, 1200 néző, vezette: Farkas. Traktorgyár: Muraközi — Németh, Zimonyi, Mészöly — Odri, Vörös — Schultz. Be- viczki, Molnár-. Bozsik, Nyári. Pécsi BTC: Seres — Szeke­res, Vámosi, Torok — Varga, Horváth, Görgényi, Győrfi, Kincsei, Hauschl,, Angyal. A bőrgyári csapat 7. perc­ben elért 25 méteres szabad­rúgását és a 8. percben pedig egy 30 méteres szabadrúgását a hazai kapus ügyesen öklöz­te a mezőnybe. A 13. percig mezőnyjáték folyt a pályán, ! megye előtt. A két fordulój j alapján Baranya megye váló- j gatott csapata 50 154 pontot ; ért el, és ezzel biztos részt- | vevője az augusztus végén megrendezésre kerülő döntő­nek, melyet a három legtöbb | pontot elért megye vív meg | egymással. Férfi eredmények: 200 m: 1.1 I Mátis (Baranya) 23.7. 2. Sze- ! ! leczki (Tolna) 24.0, 4. Kamarás ! (B) 24.5. 800 m: 1. Dr. Révész I (B) 1:56.4, 2. Benkovics (B) j 11:57.6. 3. Nagy (B) 2:02.4. 3000: 1. Dudás (B) 8:47.6, 2. Jakabos (B) 8:56.8, 3. Závecz (Somogy) 9:36. 400 m gát: 1. Bethlehem (B) 57.6, 2. Tóth (T) 65.4, 4. ! Honti (B) 69.8. 4x400 m váltó: 1. Baranya 3:30.4, 2. Tolna j 3:43.0, 3. Somogy 4:06. , Magas­ugrás: 1. Banna (B) 185, 2. i Szabó (T) 185, 5. Gábor (B> J 1175. Távolugrás: 1. Mátis (B) Vasárnap délelőtt Kaposvá-1 rótt, a Dózsa-pályán rendezték ' a megyék közötti atlétikai .Bé­ke Kupa” verseny második for­dulóját. Laza talajú, rossz pályán, kü­lönösen a 200 m-es futók és j a távolugrók, igen . gyengén j szerepeltek. Legtöbb számban azonban jó eredményt' értek j el versenyzőink. A női 800 m- | es síkfutásban a komlói Pro- ; hászka 2:25.8 mp-cel új megyei ifjúsági és felnőtt csúcsered- S ménnyel győzött. 3000 m-en | Dudás lett első. a fáradtan mozgó Jakabos előtt. 800 m-en kettős baranyai győzelem szü- j letett. Egyéni csúccsal nyerte a , 400 m-es gátfutást Bethlehem, ; a diszkoszvetést Lovász és a j női súly lökést dr. Tóth Klára. : A pontversenyben Baranya ; megye csapata 24 461 ponttal győzött, a 21 000 pontos Tolna i Jó eredményekkel győzlek megyénk alléiéi Kaposvárott