Dunántúli Napló, 1963. augusztus (20. évfolyam, 178-203. szám)

1963-08-27 / 199. szám, Első kiadás

6 NAIPt.0 1963. AUGUSZTUS 27. 1 TOTO 1. Ferencváros—MTK 0.*0 x 2. Bp. Honvéd—Csepel 1:1 x 3. Győri ETO—U. Dózsa 0:0 x 4. Debreceni VSC—Vasas 1:2 2 5. Dorog—Diósgyőr 1:0 1 6. Komló—Pécsi Dózsa 3:1 1 7. Szegedi EAC—Tatabánya 0:0 x 8. Miskolc VSC—Ózd 3:7 2 8. Oroszlány—Szombathely 0:0 x 10. Dunaújváros—BVSC 3:1 1 11. Szállítók—Egyetértés 1:2 2 12. Eger—Kecskemét 2:1 1 II Budapest-Moszkva úszóverseny második napja A sportuszodában vasárnap folytatták a Budapest—Moszkva utánpótlás úszó és műugró via­dalt. A vendégek ezen a napon is jobbnak bizonyultak, s vég­eredményben 148—119 arányban győztek. A komlói Lutz áll a góllövőlista élén A labdarúgó NB I. 3. forduló­ját vészes gólszegénység jellemez­te, a hét találkozón mindössze 10 gól született. Hat csapat játéko­sai eredménytelennek bizonyul­tak. A Pécsnek lőtt két góljával a fiatal Lutz került a góllövő­lista élére. Az élcsoport állása: 3 gólos: Lutz (Komló), 2 gólos: Csernai és Lahos (Tatabánya), Török (Pécs). Laczkó (MTK), Al­bert (Ferencváros), és Kertes (Do­rog). Befejeződön a kajak-kenu világ és Európa-bajeokság Jajcában befejeződtek a kajak és kenu világ és Európa bajnok­ságok küzdelmei. Az utolsó ver­senynapon változó sikerrel sze­repeltek a magyarok. Az ifjúsá­giak több számban arattak győ­zelmet, a felnőttek közül k—4 10 000 m-en a Fábián—Tímár—Hol­tai—Urögi csapat világ és Európa bajnokságot nyert. Az NDK lett a második és a magyar B csa­pat lett a harmadik. A küzdelmek befejezése után megtartották a záró ünnepélyt. — Felvonultak a résztvevők, kihir­dették a pontverseny végeredmé­nyét. A világ- és Európa-baj- nokságon szerepelt 25 ország kö­zül 16-nak a versenyzői szereztek pontot. A végeredmény: 1. Romá­nia 121 pont. 2. Szovjetunió 116 pont, 3. NDK 87 pont, 4. Magyar- ország 83 pont, 5. NSZK 76 pont, 6. Svédország 50 pont. Az ifjúsá­giak versenyében a nyolc szám­ból hatot nyertek a magyar fia­talok. egyet-egyet a szovjet és holland sportolók. A pontver­senyben Magyarország lett az el­ső 73 ponttal. Balczó és a szovjet csapat győzött Vasárnap Uppsalában a 4000 m- es terepfutó versennyel befejező­dött a nemzetközi öttusa viadal. Végeredményben egyéniben Bal­czó. csapatban pedig a szovjet j válogatott bizonyult a legjobbnak. Az NB I. mérkőzései Bp. Honvéd—Csepel 1:1 (1:0) Népstadion, 25 ezer néző, ve­zette: Gere. — Góllövők: Tichy, illetve Solti. Bp. Honvéd: Takács — Dudás, Marost, Mihalecz — Nógrádi, Ko- tasz — Nagy, Tusinger, Tichy, Komora. Katona. Csepel: Kiss I. —Vellai, Kiss II-, Pocsai — Kleibán, Kocsis Kal­már II.,Matus, Solti, Sátort Vár­nai. Az első félidő unalmas, gyenge játéka után Izgalmas második 45 perc következett. A Csepel lelke- 1 sen rohamozott, s ennek köszön­heti. hogy megszerezte az egyik pontot. Ferencváros—MTK 0:0 Népstadion, 70 ezer néző, ve­zette: Kainer (osztrák). Ferencváros: Aczél — Novak, Páncsics, Dalnoki — Vilezsál, Pe- recsi — Fenyvesi II., Rátkai, Al­bert, Rákosi. Fenyvesi dr. MTK: Koválik — Készéi, Dansz- ki, Solymosl — Nagy, Kovács III. — Sándor, Kuti, Horváth, Lasz- kó, Szimcsák. A Ferencváros kezdett lendüle­tesebben és negyed óráig nagy fö lényben volt. A 7. percben Novák szabadrúgását Albert a kapufára fejelte s a visszapattanó labdát a védők szögletre mentették. A 11. percben Albert közelről óriási helyzetben fölé lőtt. Ezután esett a játék irama, kiegyenlített, de igen mérsékelt színvonalú küz­delem folyt. Egymást követték az átadási hibák, s korszerű táma­dást nem lehetett látni. A 16- percben Laczkó 25-es bombáját Aczél szögletre védte. A fél­idő utolsó perceiben a Ferencvá­ros ismét fölényt harcolt ki, de csatárai nem tudtak gólhelyzetet kidolgozni. A második félidő elején is előbb a Ferencáros támadott többet. — Ismét ellaposodott a játék, a kö­zönség egyre inkább nemtetszé­sének adott kifejezést — kifütyülte a csapatokat. Sok hiba volt, s negyed óráig a kapusoknak úgy­szólván alig akadt dolguk. Az utolsó 15 percben a Ferencáros is­mét többet támadott, Fenyvesi dr. lövéséből szöglet lett, majd Al­bert közelről fölé fejelt. Még néhány helyzetük akadt a zöld­fehéreknek, gól azonban nem esett. A nagy érdeklődéssel kísért I'fökrangadón az iram és a szín­vonal Is jóval elmaradt a vára­kozástól. Mindkét csapat rengeteg hibával játszott. Vasas—Debrecen 3:1 (0:1) Debrecen, 1« (W0 néző, vezette: Fehérvári. — Góllövők: Mathesz, Sárosi, illetve Kéki. Vasas: Szehtmihályi — Ihász. Mészöly, Sárosi — Sas. Bakos — Pál II., Kékesi, Machos, Farkas, Mathesz. Debrecen: Jakab — Gályán, Nagykaposi. Kovács — Oláh, So- modi — Juhász, Kéki, Alakszai, Puskás, Máj zik. Lanyha percek után a hazaiak támadtak. Félóra után feljavult a Vasas is s ékkor élénkebb lett a küzdelem. A mérkőzés továb­bi részében is a Vasas volt fö­lényben, a hazaiak nem birták erővel. Győr—U. Dózsa 0:0 Győr, 13 ezer néző, vezette: Schopp. Győr: Barna — Koós, Orbán, Tamás — Palotai. Máté — Glázer, Keglovich, Orosz, Korsós, Adri­ján. U. Dózsa: Lung — Csordás. Raj­na dr., Várhidi — Káposzta, Szini — Horváth, Göröcs, Kuharszki, Beoe. Lenkei. A hazaiak több veszélyes táma­dást vezettek. Élvezetes volt a játék, a támadósorok azonban nem birták a jól működő védel- mékikeL Az 55. percben Bene hatalmas lövését Barna nagysze­rű védéssel mentette. A 68. perc­ben Keglovich hagyott ki gól­helyzetet, a 79. percben pedig Be­ne hat méterről fölé lőtt. A 88. percben Korsós hatalmas kapás­lövésébe Rajna dr. belevetődött, s így került szögletre a labda. A látottak alapján az eredmény igazságos. Dorog—Diósgyőr 1:0 (1:0) Dorog, 4000 néző, vezette: Müncz. — Góllövő: Kertes. Dorog: Ilku — Lévai, Lakat, Fel légi — Pálma, Prohászka — Ka­rába, Varga. Monostori, Kertes, Bartalos. Diósgyőr: Tamás — Wemer, Szigeti, Paulás — Csányi. Szu- csányi — Kovács, Kiss II., Pó- csik, Cserjés. Szőczei. Az első percekben a diósgyőri­eknek volt két helyzetük, de az­tán a dorogiak kerültek fölény­be. ahogy teltek a percek, esett a játék nívója, s alig akadt hely­zet. A dorogiak megérdemelt győ­zelmet arattak, játékuk azonban jóval elmaradt a várakozástól. A diósgyőriek jobbára védekeztek. — Jók: Lévai. Pálmai és Kertes, illetve Tamás, Szigeti és KissII. Szegedi EAC—Tatabánya 0:0 Szeged, 8000 néző, vezette: Soós B. Szegedi EAC: Tóth — Kővári, Kürtösi, Sándor — Dezsőfi I., Re- ményik — Arató, Kökény, Nemes, Németh Gilicz. Tatabánya: Géléi — Törőcsik, Hetényi, Juhos — Menczel, Lacz­kó — Teveli, Lahos, Bíró, Cser­nai, Pásztor. A Szeged lendületesen táma­dott, de a vendégcsapat védelme Geleivel az élen mindent hárított. A két egyenlő képességű csapat bajnoki találkozója igazságos dón tétlennel végződött. az nb i. Állása 1. Újpest 3 2 1 — 4:2 5 2-3. Győr 3 1 2 — 2:0 4 2-3. Dorog 2 2 — — 2:0 4 4. MTK 3 1 2 — 2:1 4 5. FTC 2 1 1 — 4:0 3 6. Csepel 2 1 1 — 3:2 3 7. Tatabánya 3 1 1 1 4:3 3 8. Komló 3 1 1 1 5:7 3 9. Pécs 3 1 — 2 5:5 2 10-11. Vasas 2 1 — 1 2:3 2 10-11. Szeged 3 — 2 1 2:3 2 12. Honvéd 2 — 1 1 1:3 1 13. DVSC 3 — — 3 3:6 — 14. Diósgyőr 2 — — 2 1:5 — Az NB I. B. állása: 1. Dunaújváros 3 2 1 — 6:3 5 2. Oroszlány 3 1 2 — 6:0 4 3. Ózd 3 2 — 1 11:5 4 4. Győri MÁV 3 2 — 1 11:6 4 5—6. Egyetértés 3 1 2 — 3:2 4 5—6. Salgótarján 3 1 2 — 3:2 4 7. Szombathely 3 1 2 — 5:4 4 8. Nyíregyháza 3 2 — 1 5:8 4 9. Székesfehérv. 3 1 1 1 7:5 3 10—11. Szállítók 3 1 1 1 4:4 3 10—11. Láng 3 1 1 1 5:5 3 12. Budafok 3 — 2 1 2:5 2 13. Ganz MÁVAG 3 — 1 2 4:7 1 14. Borsodi B. 3 — 1 2 3:6 1 15. BVSC 3 ­I 2 5:11 1 15. Miskolc 3 1 2 2*4 Megérdemelt komlói győzelem Komlói Bányász—Pécsi Dózsa 3:1 (2:0) öt fiatal játékos a porondon. A fehér mezesek elöl Dunai TI., hátul Vajda, a sarokban Török, sötét mezben, fehér csíkkal elől Rónai, hátul Lutz. Közülük ezúttal a két komlói fiatal szerzett örömet a szurkolóknak. A pécsi fiatalok a Komlói Bányász elleni mérkőzésen adósok maradtak a jó játékkal. Foto: Nemesi Komló, 9000 néző, vezette: róczky. Komlói Bányász: Balogh Komlói, Józsa, Jerabek — Szőcs, Tóth — Garai, Rónai, Nagy, Lutz, Iván. — Edző: Gyarmati János. Pécsi Dózsa: Zengői — Hernádi, Kocsis, Bendes — Vajda, Halasi — Györkő, Vári, Dunai II., Dunai I., Török. — Edző: Balogh Sándor. Dunai II. indította el útjára a labdát. Már az első percben vi­haros Dózsa-támadás hozta izga­lomba a nézőket. Györkő beadá­sát nagy üggyel-bajjal tisztázták a komlóiak Egy perc múlva Vaj­da meredeken szüktette Várit. A komlói védők lest reklamálva le­álltak. A játékvezető azonban nem fütyült. Vári kihasználva * helyzetet, Balogh mellett a háló­ba gurított. A játékvezető előbb gólt ítélt, majd a partjelző meg­kérdezése után les miatt szabad­rúgást rugatott a Dózsa ellen. A komlóiak is veszélyeztettek. Rónai tört a pécsi kapura, a Dózsa-vé- dők csak az utolsó pillanatban tudtak szerelni. Változatos volt a játék, mindkét csapat nagy becs­vággyal küzdött. Elég sok sza­bálytalanság csúszott a játékba. A komlóiak lassan átvették a já­ték Irányítását. A 19. percben Garai lövését Zengői kiöklözte, Rónai és Lutz azonban elvétette a helyzetet. A 21. percben Lucz Sós labdájával egy csel után ka­pura tört, Kocsis és Bendes nem avatkozott be a játékba, Zengői kétségbeesetten futott ki, Lutz a kapus mellett a hálóba gurította a labdát. 1:0, a Komlói Bányász javára. A 28. percben ismét veszélyes hely­zet alakult ki a pécsi kapu előtt, Rónai lövése a kapu mellé gurult. A Dózsa visszaesett, a komlóiak tovább rohamoztak. A Bányász csapata a 35. percben újabb gólt ért el. Garai Lutz elé tette a labdát, aki 18 méterről a hálóba bom­bázott. 2:0, a Komlói Bányász javára. Kocsis összefejelt Szőccsel, a partvonal mentén ápolásra szo­rult. A Dózsa támadásai nem tud­tak kibontakozni. A lila-fehérek erejéből csak szögletre tellett. SZÜNET UTÁN pécsi támadásokkal folytatódott a küzdelem. Török beadását Vaj­da fejelte kapura, de Balogh he­lyén volt. A túlsó kapunál Rónai lefutotta Kocsist, az alapvonalról laposan beadott, a befutó Iván tisztán kapta a labdát, lövését Zengői a felső lécra tolta. Egy perc múlva Rónai Halasit hagyta íaképnél, már csak Zengőivei állt szemben, de elügyetlenkedte a helyzetet. A komlóiak rohamai igen veszélyesek voltak, a pécsi védők nem tudták tartani a gyors Bányász-csatárokat. Dózsa-ellentá- madás során Dunai II. beadását Dunai I. kapta, de az ötösről Ba­logh kezébe lőtt, — gólhelyzet volt. A pécsiek nagy erővel küz­döttek, több támadást vezettek. A 18. percben szépített a pécsi csapat. Györkő lefutott, beadását Vári lőtte, a védőkről a labda Vajdához került, akinek jól eltalált lövé­se nyomán a labda a hálóba vá­gódott. 2:1. Lutz és Garai előtt nyílott gólhelyzet a Dózsa kapuja előtt, de hibáztak. Vári lövése alig ke­rülte el a komlóiak kapuját. Iz­galmas volt most a játék, a Dózsa az egyenlítésért küzdött. A 25. perc ben Dunai I. átverekedte magát a védőkön, a kapust is ki akarta cselezni, és a komlói védők köz­be tudtak lépni. Egyenlítési al­kalom volt. Egy perc múlva Iván vitte fel a labdát, a Dózsa védők nem zavarták, a szélső beadását Zengői elnézte és a befutó Ga­rai, Bendes és Kocsis mellett a hálóba gurított, 3:1. A gól eldöntötte a mérkőzés sorsát. A pécsiek még egy-kétszer fellángoltak, de a komlói véde­lem sikeresen hárított. Meglepő eredménnyel vég­ződött a megye két legjobb labdarúgó csapatának talál­kozója. A rangadóhoz híven most is felborult a papírfor­ma. A találkozót biztosan nyerte a Komlói Bányász. A pécsi csapat csak a mérkőzés egyes időszakaiban mutatott olyan erényeket, melyekkel a komlóiak kiharcolták a győ­zelmet. A Bányász játékosok nemcsak nagyobb akarással és lelkesedéssel játszottak, de sokkal gyorsabban, lendülete­sebben és gólratörőbben küz­döttek, mint a pécsiek. A komlói kapuban Balogh nem vétett hibát, a hátvédhármas legjobbja Józsa volt. Komlói halványabb teljesítményt nyúj tott, Jarabek többször felesle­gesen szabálytalankodott. A jobbik fedezet ezúttal Sós volt, de Szőcs is értékes tagja volt csapatának. A csatársor lendítője a két fiatal Lutz és Rónai voltak. Rónai gyorsa­sága nagyszerűen érvényesült, ha egy kicsit lehiggad, még igen sok örömet szerezhet a komlóiaknak. Lutzot két gólja dicséri. Garainak és Ivánnak is voltak jó megmozdulásai. A Dózsa kapujában Zengői a harmadik gólt védhette vol­na, a hátvédhármas sok hibá­val játszott, egyedül Hernádi teljesítménye emelkedett az átlag fölé. A pécsi fedezetek ezen a mérkőzésen is gyen­gélkedtek. A csatársorban Dunai I. körülményesen ját­szott, Dunai II. is mérsékelt formát árult el, Vári sem tün­dökölt, még helyenként a két szélső mutatott valamit. Hegyi István. Baranya nyerte az atlétikai Béke Kupát Pécsi győzelmek a tenisz NB ll-ben és NB lil-ban Pécsi Spartacus-—Szombathely 5:4. NB m. férfi mérkőzés. A Pécsi Spartacus csapata kemény küzdelemben szerezte meg érté­kes győzelmét. Laczkó—Sári 2:6, 7:5, 5:7, dr. Vébel—Szemes 6:4, 2:6, 6:3, Hirth—Kalocsai 1:6, 6:2, 6:0, Káplán—Kiss 2:6, 6:4, 3:6, Ba- rics—Unger 6:2, 7:5, Baksa—Mi­hályi 6:3, 7:5, Laczkó, Hirth—Sá­ri, Kalocsai 2:6, 6:2, 6:4, Barics, dr. Vébel—Kiss, Unger 10:8, 2:6, 3:6, Káplán, Orovicza—Szemes, Mihályi 3:6, 2:6. PEAC—BEAC 7:2. NB II. női mérkőzés. A pécsiek győzelme egy pillanatra sem volt vitás. Kü­lönösen Bajtainé és Czibulkáné árult el biztató formát. A PEAC esjzel a győzelmével jelentős lé­pést tett előre a bajnokság meg­nyerése felé. Eredmények: Ta- másy—Darvasné 6:1, 6:1, Bajtai­né—Várszeginé 6:3, 6:2, Ambrus- né—Bredusáné 6:3, 6:2, Czibulká­né—Heidecker 6:1, 6:0, Holota— Jolántainé 6:3, 6:4, Scmidtné— Vétlzi 4:6, 2:6, Ambrusné, Tamá- sy—Darvasné, Várszeginé 6:3, 6:2, Bajtainé, Czibulkáné—Jolántainé, Máté 6:0, 6:3, Scmidtné, Marton— Vetlzi, Heidecker 4:6, 0:6. Eredményesen szerepeltek Deb­recenben Baranya atlétái. A me­gyék közötti Béke Kupa döntő­iében Baranya atléta válogatottja tartalékos összeállításában is jobb­nak bizonyult Békés és Hajdú me­gyék válogatott csapatainál. A vi­dék bajnokság pontversenyének megnyerése után most Debrecen­ben újabb értékes babért szerez­tek atlétáink. Az eredmények élén három új megyei csúcseredmény áll. Mátis 10,7 mp-cel nyerte a 100 m-es síkfutást. Perlaki 405 cm-t ugrott rúddal, Prohászka pe­dig 2:24,5 mp-cel állított fel új megyei csúcseredményt a 800 m női síkfutásban. A pontverseny végeredménye: 1. Baranya megye 184 pont, 2. Békés megye 147. 3. Hajdú megye 141 pont. Férfi eredmények, 100 m: 1. Mátis (Baranya) 10,7. 2. Potyon­di (Hajdú) 10,9, 3. Varjas (Hajdú) 11.4, 4. Népes! (Baranya 11,3. — 100 m: 1. Mátis (Baranya) 51,4, Vojta (Hajdú) 51,8. 3. Kerék­gyártó (Hajdú) 52,6. 4. Benkovics (Baranya) 52,6. — 1500 m: 1. Ara­di (Hajdú) 3:58,4, 2. Huszár (Bé­kés) 4:03,8, 3. Nagy (Hajdú) 4.07,4, 4. dr. Révész (Baranya) 4:13,3, 5. Salpa (Baranya) 4:13,7. — 5000 m: 1. Huszár (Békés) 14:56,2, 2. Du­dás (Baranya) 15:22,8, 3. Jakabos (Baranya) 15:53,8. — 110 m gát: 1. Medovárszky (Békés) 15,7, 2. Bet­lehem (Baranya) 16,8, 4. Szécsei (Baranya) 17,1. — 4X100 m váltó: 1. Hajdú 43,9, 2. Baranya 44,7, 3. Békés 46,1. — Távolugrás: 1. Koczkó (Békés) 674 cm. 2. Tatai (Hajdú) 671 .. . 5. Szécsei (Bara­nya) 606. 6. Vass (Baranya) 606. Magasugrás: l. Medovárszki (Bé­kés) 195 cm, 2. Banna (Baranya) 180. 3. Gábor (Baranya) 175. — Rúdugrás: 1. Perlaki (Baranya) 405 cm, 2. Somogyi (Hajdú) 360, 3. Horváth (Hajdú) 320. ... 5. Vass (Baranya) 290. — Súlylökés: 1. Holub (Hajdú) 16,11. 2. Hevesi (Békés) 13,70. 3. Lovász (Bara­nya) 13,01. 4. Farmosi (Baranya) 12.90. — Gerelyliajítás: 1. Lukács (Baranya) 67.40, 2. Wéber (Bara­nya) 65.18, 3. Nagy (Hajdú) 51.56. Diszkosz: 1. Holub (Hajdú) 44.50. 2. Lovász (Baranya) 41.45, 3. He­vesi (Békés) 38.92, 4. Borbás (Ba­ranya) 38.82. Női eredmények, 100 m: 1. End­rődi (Hajdú) 12,5, 2. Meszler (Ba­ranya) 12,7, 3. Szabó (Baranya) 12,8. — 200 m: 1. Kalász (Békés) 27,4, 2. Szabó (Baranya) 27,7, 3. Szottfrie (Hajdú) 27,7. 4. Szabó II. (Baranya) 27,9. — 800 m. 1. Suck (Békés) 2:23,9, 2. Prohászka (Baranya) 2:24,5, 3. Gyenes (Bé­kés) 2:27,2. 4. Bagi (Baranya) 2:29,8. — 80 m gát: 1. Székely (Ba­ranya) 12,8, 2. Báúé (Békés) 13,2, 3. Babos (Hajdú) 13,3, 4. Kanizsai (Baranya) 13,5. — 4x100 m: 1. Bé­kés 52,4, 2. Baranya 52,5. 3. Haj­dú 52,6. — Magasugrás: 1. Zuba (Békés) 145 cm, 2. Bágyi (Bara­nya) 140. 3. Szűcs (Hajdú) 135. — Távolugrás: 1. Endrődi (Hajdú) 532, 2. Székely (Baranya) 476, 3. Szilá­gyi (Baranya) 471. — Gerelyhají­tás: 1. Lukácsné (Baranya) 43.22, 2. dr. Tóth (Baranya) 41,22. 3. Rigó (Békés) 40,62. — Súlylökés: 1. dr. Tóth (Baranya) 12.05, 2. Kocsis (Békés) 11.07, 3. Nagy (Bé­kés) 10.44. 4. Bartos (Baranya) 10.12. — Diszkoszvetés: l. dr. Tóth (Baranya) 37.19, 2. Nagy (Békés) 33.53, 3. Bartos (Baranya) 33.25. Kézilabda NB I., NB II. Váltakozó sikerrel szerepeltek csapataink Ökölvívás Lenti—Komló 12:8. Területi csa­patbajnoki ökölvívás. Komló 500 néz0, vezetőbíró: Nagy István. A komlóiak lég- és könnyűsúlyban nem indítottak versenyzőt és a 4 pontos hátrány végig meg is maradt. A közönség igen jó mér­kőzéseket láthatott. Győzött: Te­mesvári (ellenfél nélkül), Szász (ellenfél nélkül), Tőzsér, Bengyák, Rácz, Preier, illetve Fülöp, Rad- vánszki, Győri, Varga. DUNÁNTÚLI NAPLÓ \ Magyar Szocialista Munkáspár Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs. Hunyadi János u. 11. Telefon: 15-32. 15-33; 17 óra után 60-11. Belpolitikai rovat: 31-68 Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly Kiadóhivatal: Pécs Hunyadi u. \\ Telefon: • 15-32, 15-33, 50-00. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. iQ. s* Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 12.— Fi Indexszám^ £5.05* 3 Pécsi Bányász—Debreceni Dózsa 5:3 (1:3) NB. I. női mérkőzés. Debrecen. Szünet után két gyors góllal egyenlített a pécsi csapat és ezután szinte lerohanta a debre­ceni csapatot, amelynek védelme megzavarodott, csatárai pedig a jó helyzeteket elkapkodták. A pécsiek közül Schmidtné, Szamos. Czakó- né és a kapus Streicher játszott kitűnően. Góldobók: Czakóné 2, Schmidt, Szamos, Szittyáné, il­letve Ráczné, Vasadi, Pósa. Debreceni Dózsa—Pécsi Bányász 25:17 (12:7) férfi mérkőzés. Deb­recen. Ennyivel jobbak voltak a debreceniek, akik végig többet kezdeményeztek. A pécsiek a mér kőzés folyamán egyszer 15:13-ra, majd a hajrában I8:l7-re felzár­kóztak. d-e a debrecenieknek volt erejük frissíteni és ez végleg el­döntötte a találkozó sorsát. Góldo­bók: Kovács 8, Makádi, Peskó, Anderkó 3—-3, Engi 2, Hamza és Kóla. illetve Moór 5, Sudár 4, Árvái, Wéber. Wágner és Bara­nyai 2—2. Pécsi Építők—Divatcipő 1:0 (1:0) NB II. női mérkőzés Pécs. A pécsiek gyengébb teljesítményt nyújtottak a vártnál különösen támadó já­tékuk volt naeddői A második félidőben mutatott teljesítményé­vel az Építők jobban rászolgált a győzelemre. A pécsiek góldobója Halasi volt. Komlói Bányász—Kaposvári Hon véd 18:13 (9:9) NB II. férfi mér­kőzés Kaposvár. A komlói csapat nagy lelkesedéssel és akarással játszott. A Bányász nem csak vé­dekezés tekintetében múlta felül ellenfelét, de támadásai is eredmé­nyesebbnek bizonyultak mint a hazaiaké. Elektromos-—Pécsi Vörös Meteor 6:2 (2:1) NB. H-es női mérkőzés. Pécs. A helyzeteit jobban kihasz­náló fővárosi csapat sportszerű küzdelemben megérdemelten győ­zött. Pécsi góldobók: Csizekné és Fehér. Pécsszabolcs—Vác 9:6 (7:3). NB II. női mérkőzés, Pécs. Időnként játszott csak jól a hazai csapat. 4:0-ás vezetés után néhány védel­mi hibából szépített Vác. Pécsi Dózsa—Telefongyár 20:18 (9:6). NB. II. férfi mérkőzés Pécs. Az utolsó tíz percben visszaesett hazai csapat ellen a vendégcsapat majdnem kiegyenlített. A Dózsa győzelme ennek ellenére megér- cfetttib Di Stefanúnak nem lesz bántódása Augustin Dominguezt, a Real Madrid Caracasban tartózkodó labdarúgó-csapatának intézőjét vasárnap délután ismeretlen fér­fihang kereste telefonon. A telefonáló közölte, hogy a venezuelai nemzeti felszabadítási front (Fain) tagja, s megnyugtat­ta a csapat vezetőit és tagjait, hogy a Real Madrid csillaga: di Stefano középcsatár, néhány órán belül bántatlanul, jó egészségben előkerül. Névtelen telefonhívók azóta többször is jelentkeztek a csapat vezetőinél és a hírügynök­ségek irodáiban. Közölték: az akció semmikép­pen sem irányul a népszerű ar­gentin származású játékos, vagy akár a Real Madrid ellen. Egyet­len célja, felhívni a világ közvé­leményének figyelmét az Ameri- ka-barát venezuelai kormány el­len folyó fegyveres harcra, s egy­ben tiltakozni a Spanyolország­ban kivégzett Julian Grimau ha­lála miatt. Az AFP-vel egy tele­fonáló még azt is tudatta, hogy di Stefano elrablásának egyéb­ként magának a fedőneve: ..Ju­lian Grimau művelet”. Az akció­ban részt vett csoportot egyéb­ként Maximo Canal vezette, aki az ..Anzoategui” nevű venezuelai hajó kalandos kézrekerítésénelfc egyik hőse volt. i